Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) viktor82


viktor82
őstag

Tudom,hogy megy a metro az ati+fizikával és az nvidia még hivatalos drivert ki sem adott a gtx-hez hogy tudják leirni a teljesitményét ,az atinak fél év kellett egy normálisan működő driverhez a 10,3-as hoz és még a gta igy is szaggat! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#352) vakond5 válasza CsigaGyilkos (#7) üzenetére


vakond5
őstag

Igen, biztos hogy állatul fest mindkét kari, de nvidiáék helyében én nem a küllemre, hanem a hang erősségére (minél kisebb legyen) és a teljesítményre adnék. Mert ha a "kis" GTX260-nak a 896megájához 448bit párosul, akkor a 480asnak mért nem 768bit az 1536megához? Ha igazán bomba kártyát akar az nv akkor mért így csinálja? :U

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#353) Robi BALBOA válasza viktor82 (#351) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Gta egy.....! (Amúgy engem az a game soha nem érdekelt, néha a suliban nyomtuk a Gta2-őt és kb ennyi)
Amúgy a régi driverekkel sem volt nagyon gond stabilitás terén, viszont sebességben tényleg most kezd az igazi lenni. (Mondjuk eddig is minden elég gyors volt)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#354) Haart válasza Robi BALBOA (#350) üzenetére


Haart
addikt

Mostmár csak annyi lenne a kérdés hogy különböző nv karikkal milyen sebesség jön létre. Tehát melyik kártya lenne érdemes. Lehet ugyanez a teljesítmény lenne egy GT210-el is?

(#355) Sárpac válasza Haart (#354) üzenetére


Sárpac
nagyúr

gt210 nem támogatja a fizikát. Minimum 32sp kell hozzá.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#356) Haart válasza Sárpac (#355) üzenetére


Haart
addikt

Szóval akkor mi az a legolcsóbb kari ami már támogatja?

(#357) viktor82 válasza Robi BALBOA (#353) üzenetére


viktor82
őstag

Nekem meg nagyon bejött,de ki kellett hagynom 1hónapos az ati végett! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#358) Sárpac válasza Haart (#356) üzenetére


Sárpac
nagyúr

10ks kari már tudja ami 48sps.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#359) Robi BALBOA válasza Haart (#354) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát a GT220 a legideálisabb (keveset fogyaszt, olcsó, elég teljesítményt nyújt).
Szerintem egy 9600gt/gso vagy 88/98gt(s)-el sem lenne számottevően gyorsabb, de a későbbiekben jól jöhet a plusz kakaó. ;)
Amúgy egy olyan összehasonlító tesztre és is kíváncsi lennék, ahol az Ati mellett különböző erejű Nv PhysX karik lennének.

viktor82:Arra azért kíváncsi leszek, hogy a Gtx470/80-on majd simán fut-e a Gta4?

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#360) TTomax válasza vakond5 (#352) üzenetére


TTomax
nagyúr

"kis" GTX260-nak a 896megájához 448bit párosul, akkor a 480asnak mért nem 768bit az 1536megához?
Gratulálok....most igazán szépen leírtad,hogy fogalmad sincs az egészhez....ugye az fel sem tűnt hogy a fermin GDDR5-van és ezért megvan az elegendő sávszélesség???És ugye nem a memóriavezérlő sebessége alapján ítélünk meg egy kártyát??Segítek,a csúcs 5970 csupán 256bites hub vezérelt memóriavezérlővel rendelkezik... akkor az már nem is kell igaz?
Jó lenne ha átfutnád a szakirodalmat mielőtt szakmai fórumon fikázol,és írod a marhaságokat...

#359) Robi BALBOA
A GTX480-on állítólag nagyon szépen megy a GTA4... állitólag

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#361) CptMisi válasza viktor82 (#348) üzenetére


CptMisi
őstag

mitől volt olyan rossz a 4es széria?
ba**meg egyrészt 5850+gt220 ára *2-vel=GTX480...te tényleg ennyire elvakult vagy? vagy valami baj van veled odabent? nézd már meg mit írsz le :U

Robi BALBOA: inkább hagyd, aki ilyet ír, azzal nem lehet vitázni, mert nem érvel, csak ilyen értelmes dolgokat mondd, hogy egy 140/120ezres kártya egy 20ezres vízhűtő blokkal elég nagy többletfogyasztás mellett jobb egy 60ezres kártyánál egy 10ezres társkártyával :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#362) Robi BALBOA válasza CptMisi (#361) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát igen nehéz itt érvényesülni az tuti. :DDD
Azért linkeltem a Metro-s tesztet, hogy lássák, hogy HD5800-as karikon is vígan elmegy, főleg PhysX tárkarival, mert már az agyamra megy amikor mindenki azzal jön, hogy 5800-as karin csak 2fps-el megy a Metro.(lehet, hogy valakinél annyival ment, de akkor ott egy jóféle User error-ról lehetett szó :DDD )

TTomax: Komolyan mondom lemegyek haverhoz és jobban szemügyre veszem ezt a Gta4-et, mert ha már csak ez miatt vesznek/váltanak karit akkor tényleg naygon jó lehet. ;)

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#363) TTomax válasza Robi BALBOA (#362) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a baj ezzel a társkarizással hogy az nVidia nem támogatja.... bármikor kijöhet egy új Nv driver amivel esetleg letiltják,sőt ha jól emlékszem így nyilatkoztak,ugyanis eredetileg nem kellett ehhez semmiféle hack...
A GTA4 nekem is megvan eredetiben... nekem bejön,nem az elsö játék ami hulladék graf motorral sikert tud aratni...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#364) CptMisi válasza TTomax (#363) üzenetére


CptMisi
őstag

akkor nem teszel fel új drivert, amíg nincs megoldás ahhoz a driverhez is...kb 2hét...addig is ugyanúgy használhatod a géped, ahogy odáig...

mellesleg nálam a GTA4 nem akad, olyan bug van (nem tudom, mitől), hogy elmosódik a kép, a fények stb...most haver szervizeli a gépet, mert sz@rakodott, és ahhoz a részéhez én nem értek, amivel most a baj volt...kíváncsi vagyok utána is lesz -e ilyen probléma...ilyet még sehol sem láttam, senki nem panaszkodott rá :U megoldásokat fogadok :DD amúgy nem rossz játék, de nem is korszakalkotó :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#365) Robi BALBOA válasza TTomax (#363) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

ja a legújabb 197.xx driver csak hackelve megy, a 196.xx driver megy simán is, azt is használják álltalában.

Havernak megvan eredetiben a Gta4 majd nála meglesem, és ha tényleg annyira jó akkor majd ha olcsóbb lesz akkor talán megveszem. ;]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#366) TTomax


TTomax
nagyúr

Aham,csak nagyon bosszantó,ha a most kijött játékot csak két hét után tudod játszani,mert a legújabb driver ami kell neki még nem hackelt... szóval ez így nem kerek nv support nélkül...igaz egy GT22-on nem sokat lehet bukni...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#367) fsb1000 válasza Zeratul (#344) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem keserítesz el, ezt én is igy gondolom, csak vol t itt egy megjegyzés az egyenletes FPS-ről, azt akartam tisztázni.

(#368) fsb1000 válasza Robi BALBOA (#362) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Hát igen nehéz itt érvényesülni az tuti."

Bocs... de most felmerült bennem egy kérdés.
Miért a "hivatalos" GTX470/480 topicban akartok érvényesülni ATI tulajdonosként, burkolt vagy alig burkolt NVIDIA fikázással?

//////

Tessék elfogadni, hogy van pár "hülye" user, aki minden észérvetek ellenére megveszi majd a 470/480-at.
Valószinüleg Ők nem fognak az ATI-s "szak" topicocba okosságokat nyomni, hogy miért nem jó az ATI és miért hülye aki nem ATI-t vesz. Legalábbis eddig ilyet nem tapasztaltam...

Én nem vagyok ellene az OFF-olásnak, de amit 3-4 ATI user itt csinál az nem OFF (negycsöcsű lányokról és főzésről beszélgethetünk OFF szintem), hanem sokkal inkább napi kényszernek tünik az önigazolásra, hogy jól döntöttetetek mikor az olcsó ATI-t vették.

MÉg meg sem lehet venni a fermi és már 300-hsz-nél tartunk, aminek többsége arról szól hogy miért szar ez a kártya.

(#369) Erdei88 válasza fsb1000 (#368) üzenetére


Erdei88
veterán

Ámen! :R
100%ig egyet értek

(#370) fsb1000 válasza keIdor (#1) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Bocs.... de lehet ápr. közepén nyitok egy új topikot ezzel a címmel:

Az igazi GeForce GTX 470 / 480 topik

Legfeljebb kapok egy jó nagy bant, de bele tudok feccölni annyi energiát, hogy a korai és késöbbi fermi tulajokat odavonzam , és ahogy az más "szak" topikokban is lenni szokott az adott VGA-k problémáiról, teljesítményeiről, tippekről és trükkökről beszélgessünk.
Értelmetlen viták nélkül!!!!

Ez a topik meg megmaradhat az ATI tulajoknak... jól elvannak itt.
Pl megbeszélhetik, hogy milyen NV karit vagyenek az ATI-juk mellé, ha fizikázni akarnak.

Keldor papa: Mint topikgazda adhatnál egy kis íránymutatást!

(#371) Robi BALBOA válasza fsb1000 (#368) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Nem baszogatni jött ide egy Ati-s sem, csak te montad, hogy így-úgy ingadozik az Ati karival ez meg az a game, nálam nem és ott a grafikon is 10-15% igadozást nem neveznék anak, a 100fps-ről 20-30fps-re na az ingadozás!
Meg annyit jegyeztem meg, hogy egy 5850 cf+GT220 jobban megéri mint egy Gtx480, és ezt nem azért mondtam mert Ati-m van, hanem azért mert ha valaki a józan eszére halgat akkor belátja, hogy a két megoldás között ég és föld különbség van, de a vásárlásnál nem leszek ott úgyhogy a döntés már csak a kollégán múlik, egy fórum amúgy azért van, hogy az ilyet megvitasuk (persze alátámasztott tényekkel, nem a levegőbe beszélve), a 5800-as fórumba hogyan mondtam volna meg a kollégának, hogy a 2db Ati+Nv felállással jobban járna mint a Gtx480-al.
Amúgy én nem fikázom a Fermit, nem lenne ez rossz cucc ha 200-220w-ot fogyasztana és 90-110k körül vesztegetnék, komolyan mondom lehet lecserélném a karimat is egy jó kis fermire, de így :(
Én azt mondom, hogy a következő stepping lesz az igazi(remélem), remélhetőleg kiszedik belőlle ami nem kell(hpc-hez kellett) és még itt ott csiszolnak rajta (textúrázók, stb...) akkor tényleg jó kari lesz, a kérdés csak annyi, hogy az ára mennyi lesz és, hogy a fogyasztást mennyire bírják lenyomni, a teljesítményével tuti nem lesz gond.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#372) zack válasza fsb1000 (#368) üzenetére


zack
nagyúr

Bár ATi tulaj vagyok, de jogosnak érzem a problémádat. :B ;) :R

Ettől függetlenül a másik oldalt is védeném annyiban, hogy gondolom az a probléma, hogy nincs még itthoni fórumos tulaj, nincs PH-s teszt, és a külföldi tesztek meg olyanok amilyenek. Ezért terelődött el a téma, mert jelenleg a topik olyan kártyákról szól, amilyen még senkinek sincs egész Magyarországon. Aki benéz, valamiről beszélni akar, és akarva akaratlanul is összeméri az 5850/5870-el a jelenlegi infók alapján. ;) Szerintem csak erről van szó. Ha lenne friss hír, vagy saját tapasztalat, gondolom változna a topik is a tartalmát illetően. ;) A kampányolás pedig tényleg teljes mértékben felelsleges és csak flame-et szít a 2 tábor között. Hardcore júzerek vagyunk, egy jó csapatban, ez a fontos, nem az, ki milyen VGA-t és egyéb hardvert használ. Baromság "piros" és "zöld" táborra bomlani, mert így vagy úgy, mindkét gyártó kártyái jók. Hol az egyik, hol a másik nyúl bele jobban.
FX szériát is vették annó, pedig annál rosszabb nV széria eddig nem nagyon volt. El kell fogadni, hogy sokan fognak a Fermi mellett dönteni, mert ők nV-ben gondolkodnak.

Az utóbbi időben ez a legnagyobb baj a PH-n. Mindenki a saját izlését, és véleményét akarja ráeröltetni a másikra akár a flame-ig is eljutva, bannokat kockáztatva. Nem lehet elfogadni hogy a másik ember más? Mások a szokásai, mást szeret, másképp gondolkodik, és más hardvert vesz. Ezen persze el lehet vitatkozni egy határig, de azért valamilyen szinten tisztelni kellene egy másik fórumtárs választását ill. szemléletét.
Pont mint a politika...lehet vitatkozni ki kire akar szavazni, és miért lesz rossz, vagy jó, de meggyőzni valakit aki emeszpés arról hogy szavazzon a jobbikra, legalább akkora baromság mint egy leendő Fermi tulajt rábeszélni az 5xxx szériára. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#373) fsb1000 válasza Robi BALBOA (#371) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem baszogatni jött ide egy Ati-s sem, csak te montad, hogy így-úgy ingadozik az Ati karival ez meg az a game

nos... mielött tovább lépnénk nézd végig a hsz-eim: [link]

Vagy jelöld meg melyikben írtam azt amit állítasz, vagy kérj elnézést a célzatos "tévedésedért".
Olyanokkal nem szoktam kedvesen beszélgetni, akik valótlan dolgokat próbálnak meg rám bizonyítani.

(#374) fsb1000 válasza zack (#372) üzenetére


fsb1000
nagyúr

zack:
Több mint egy éve ugyanez történt a GTX285 topikban is: [link]
Tudsz olyan ATI-s topicot mutatni, ahol szintén ez volt a helyzet és rececamnak kellett rendet rakni?

Ha meglesznek az első 470/480 tulajok a helyzet csak eszkalálódni fog....
Elő van klészítve a terep.
Lásd elöző hsz-emben mire kellett már reagáljak.
Nyilvánvaló hazugságra... bocs.. tévedésre.

(#375) viktor82 válasza CptMisi (#361) üzenetére


viktor82
őstag

Jó volt a 4-es széria?akit ismerek mindenki szidta beleértve engem is 3fajta 4870-em volt és mindel csak probléma merült fel! :DDD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#376) viktor82 válasza Robi BALBOA (#371) üzenetére


viktor82
őstag

Jaés ha a két ati kártyát egymás mellé behelyezem az nem lesz meleg ugye?gene lapom van amin csak 2db Pcie slot van az ati kártya volt felül 36%hajtotta a ventilt mert fűtött a gts neki és kibirhatatlan volt a hangja!tekerd csak fel a ventilt 40%! :K

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#377) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Azt én sem értem miért itt beszélik meg, hogy az ATI kártyájuk szaggat, annyi - ennyi a min FPS. :F A lőtéri sánta kutyát nem érdekli.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#378) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Lehet hogy én is benevezek egy 470-re vagy akár egy 480-ra:D [link] itt nem is annyira vészes árt írnak. Persze hogy ebből mi lesz az más kérdés. De az előzetes híresztelésekből én többre számítottam sokan mondták hogy 140k a GTX480 ;]
Igazából a két GTX470 SLI-ben is érdekelne nagyjából ennyibe kerül egy HD5970 is.
Apropó teszt van GTX470 SLI-ről :F

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#379) Corsa1 válasza viktor82 (#375) üzenetére


Corsa1
tag

ezt megcáfolnám, mert volt 4830-4850,4870 és 4890 is a tulajdonomban és minden gond nélkül mentek.ugyhogy ne általánosíts,max írd azt hogy te vagy a világ legpechesebb 4xxx széria extulaja.

(#380) Corsa1 válasza Cyberpunk (#378) üzenetére


Corsa1
tag

mivel a gtx480sli nem veri az 5970et, igy nem hinném, hogy a gtx470sli fogja.bár majd a teszt megmutatja.

(#381) Corsa1 válasza Cyberpunk (#378) üzenetére


Corsa1
tag

ja még annyit hogy 80-90k körüli linkeket mutogatnak itt a gtx470ről, akkor 2db miértis kerül annyiba mint egy 5970?

(#382) Gyufaaa válasza viktor82 (#375) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Hát ezt én is cáfolnám! Imádtam a 4870-emet. B@szott jó kis kártya "volt" az.

(#383) rup1u5 válasza Corsa1 (#381) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#384) Cyberpunk válasza Corsa1 (#381) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Talán azért mert 150-160K egy HD5970-es ;] 2x80K az meg nálunk 160K :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#385) viktor82 válasza Corsa1 (#379) üzenetére


viktor82
őstag

Lehet csak én vagyok ilyen peches az atival! :F

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#386) zuchy válasza Corsa1 (#380) üzenetére


zuchy
őstag

Nem veri? :F Mutass egy linket hol nem veri. Eleve A GTX480 5870 fölött van, a HD5970 meg két teljes értékű Cypress lapka 725/4000Mhz-n ha jól tudom, de kb ennyi. :U

PC-STYLE.hu

(#387) Cyberpunk válasza zuchy (#386) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én néztem róla tesztet most hogy írta van amiben veri a GTX480 SLI a HD5970-et pl.: Metro 2033. De van ahol viszont elmarad. Ez nem tudom miért van erős a gyanúm hogy még nincs hozzá megfelelő driver és elég gázosan skálázódik ebben a néhány játékban.

Amúgy halkan megjegyzem a HD5970 az nem teljes értékű Cypress gyakorlatilag két HD5850 GPU. Ezért fér még bele a 300W-os limitbe.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#388) CptMisi válasza viktor82 (#375) üzenetére


CptMisi
őstag

látom a kérdést se fogod fel...mindegy, hagyjuk már a gtx480 vízhűtővel tuningolva vs 1darab 5850 és egy gt220as hozzászólásnál rájöttem, hogy semmi értelme veled egyáltalán próbálkozni értelmesen beszélni...én mentem, mielőtt megköveztek... :( egyébként minden ismerősömnek gond nélkül ment/megy a 4es szériás kártyával a gépe, SŐT nekem is ment, igaz csak kölcsön kaptam 1 4850et és 1 4870et 1-1hétig, azokkal sem volt baj :U

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#389) viktor82 válasza CptMisi (#388) üzenetére


viktor82
őstag

Úgy latszik te vagy elvakulva az ati-val! :DDD

”A történelmet mindig a győztesek írják.” ...és mindig ők a felszabadítók

(#390) CptMisi válasza viktor82 (#389) üzenetére


CptMisi
őstag

nem érdekel, utánam szólónak igaza van, ünnep van, úgyhogy inkább hagyjuk :U

A többiektől elnézést kérek, hogy ennyit offoltam a topikban, nem az volt a célom, nem is az, hogy bárkit lebeszéljek egy ilyen kártya vásárlásáról, mert teljesítményben jók.... de amikor ilyeneket olvasok, az kicsit idegesít, és nem szoktam szó nélkül hagyni, ha meg ilyen választ kapok...
Remélem jól jártok majd a GTX-ekkel :K :R

[ Szerkesztve ]

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#391) theniel


theniel
aktív tag

Kellemes ünnepeket gyerekek!
És járja át továbbra is a szeretet a békesség és a megértés ezt a topikot!

[ Szerkesztve ]

(#392) Laraxior válasza CptMisi (#388) üzenetére


Laraxior
titán

tényleg nincsen baj az atival... csak nem kell ezt hangoztatni ebben a topikban. Ebben a topikba az nV az atyaúristen. Ennyi.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#393) raus válasza vakond5 (#352) üzenetére


raus
aktív tag

Talan azert mert a 384bit is eleg a 3.6GHzen ketyegö GDDR5-ös memoriahoz, összessegeben.

(#394) theniel válasza CptMisi (#329) üzenetére


theniel
aktív tag

Akkor ha ilyen olcsó a vram miért nem raktak 3 GB-ot a 480-asra?
Gondolom amikor megtervezték ráraktak annyi memóriát, amennyivel elbír.
És akkor már nem csak a memória ára, hanem az a rendszer is kell ami működtetni is tudja.
(Ez részemről kérdés lenne a hozzáértők felé.)
A PH azt olvastam, hogy felesleges egy 1GB-os GT 9600-as, mert nem bír el vele a kártya.
Az 5870 esetében pl. a 2GB nem lesz felesleges? Mennyi vram-ot lehet a jelenlegi felső kategóriás kártyákra helyezni úgy, hogy ténylegesen értelme legyen?

(#395) Laraxior válasza theniel (#394) üzenetére


Laraxior
titán

300W miatt van ennyi csak rajta mondjuk... ez lehet az egyik ok,míg a 448 shadernek is.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#396) zuchy válasza Cyberpunk (#387) üzenetére


zuchy
őstag

Szerintem is nincs még hozzá rendes driver.

Amúgy halkan megjegyzem a HD5970 az nem teljes értékű Cypress gyakorlatilag két HD5850 GPU. Ezért fér még bele a 300W-os limitbe.

Akkor kevertem, 850MHz és 1440 SP. :)

PC-STYLE.hu

(#397) Cyberpunk válasza theniel (#394) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ez azért a GPU-tól is függ nem lehet hasráütés szerűen rádobni mondjuk 3GB-ot:D
A technikai részletekért kérdez Abu-tól ;)
Hát 9600GT-re tényleg fölösleges. Ennyi ram-nak nagy felbontásban magas grafikai részletesség + szűrők alkalmazásakor van értelme. De mivel az a kártya harmat gyenge ezért nincs értelme.
5870-nél már nem lesz felesleges a 2GB főleg Full HD és a fölött.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#398) keIdor válasza zack (#337) üzenetére


keIdor
titán

Battlefield BC2-t próbáld ki, én még nem találkoztam csalóval. De ha lenne is a PH! adminjai kivágják.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#399) keIdor válasza fsb1000 (#370) üzenetére


keIdor
titán

Már bocs, de ezt miért nekem írod? Menj a megfelelő topikba és kérjed, hogy Moderátor legyek... addig nekem fölöslegesen írsz ilyeneket. Célszerűbb lett volna elmenned a modker.-be és ott reklamálni, ha valami nem tetszik!

A másik meg <<<ez>>>!
Mást nem tudok csinálni, mert nem vagyok óvóbácsi, hogy itt rászólogassak egyesekre, mintha gyerekek lennének.

Nem az enyém a topik, az egy dolog, hogy én nyitottam... a másik meg hogy nincs itt most akkora OFF áradat, mint amikor nyitottam a topikot, ennyi szerintem elfér. Ha szerinted nem, akkor intézkedjél szépen...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#400) gbors válasza theniel (#394) üzenetére


gbors
nagyúr

a VRAM használatra elsősorban a következők vannak nagy hatással:
- felbontás
- AA
- textúrák
- mindenféle megvilágítás mapek

az első kettő összefügg a VGA sebességével, az utolsó kettő nem (csak a rendelkezésre álló memória-sávszélességgel). GTA IV-hez pl. 9600GT-ből kifejezetten az 1GB lenne jobb, mert míg az effektekből vissza kell venni, a textúrákat lehet nyomi maxra, és a kártyának van sávszélessége is elég hozzá.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.