Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19201) Oliverda válasza quby (#19197) üzenetére


Oliverda
félisten

Arra gondoltam.

Motion_Blur:

Remélhetőleg meg tudja tartani különben Webber lesz a VB... :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19202) proof88


proof88
addikt

nem tudom mi bajotok van ennyire Walterrel, legalább nem idiótaságokat beszél, az én fülemet meg nem bántja ... De tény hogy Wéber nálam közülük az 1. számú, de akkor már Wéber-Walter párost hallgatnék a legszívesebben ... :U

szerk.: nah Szingapúr, okoz-e ismét kiesést vagy szívást a RedBullnak vagy a Mercedesnek? :D

[ Szerkesztve ]

(#19203) MPowerPH válasza proof88 (#19202) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem tom mi bajotok Walterrel, értelmesebb dolgokat mond mint a Gyula. Én inkább őt robbantanám ki onnan, és Wébert betenném.

Don't Tread On Me

(#19204) McCartman válasza quby (#19193) üzenetére


McCartman
senior tag

lehet , hogy többet tud mint Palik és Gyula együttvéve. :DDD
csak Wébert sajnálom , azt hittem , Palik távozásával végre eljöhet az ő ideje.
Szerettem hallgatni , érti a dolgát.

Szegény Laci , emlékeztek még a SHELL MÉRNÖKEIre és a fantasztikus kenőanyagokra melyeket minden versenyen szóba kellett hozni , akár többször is? :DD

@popp: a műsorvezető , Gyulai Balázs engem is kvára irritál. :)

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#19205) Oliverda válasza proof88 (#19202) üzenetére


Oliverda
félisten

Annyi hogy nem kommentátornak való. Vontatott, monoton beszédstílus és még a mondatszerkesztéssel is eléggé hadilábon áll. Az hogy képben van csak egy dolog. Azt elő és kéne adni normálisan. Nem véletlenül oktatják ezt évekig csak ma már szinte sajnos bárki bekerülhet a mikrofon mögé.

Amúgy alapból olyan hangja van mint Maksa Zoltánnak amikor parodizál.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19206) #70869248 válasza proof88 (#19202) üzenetére


#70869248
törölt tag

Gyula sem rossz, de akkora bulvár mint ház :D
Itt is elkezdte taglalni hogy Hamilton vajon miért mérges...hogy esetleg Massa....hát vzz tök nyílvánvaló volt hogy Lewis ezt elbaltázta, és be van rágva magára.
Ott volt a helyzet,..nagyon nehéz, Massa bepróbálkozott Alonso-nak, ezáltal kicsit vesztettek...Egyből behúzott oda ahonnan a legjobb szelet remélte,...csak hát Alonso sem kispályás, lefogta a támadást, és aztán pont akkorát fékezett amekkorát kell hogy biztos legyen Massa...ha mélyebben fékez akkor Hamilton esik vele, így pont jó volt,..el kellett volna venni. Ez van. :)

Jó futam volt...Vettel a végén vazze ez vagy partizán akció volt, de akkor briliáns, vagy a tköm tudja :D

(#19207) McCartman válasza #70869248 (#19206) üzenetére


McCartman
senior tag

ja Gyula egyből levette , hogy Hamilton nagyon mérges a bukó alatt.
Látta a fejtartásán. :DDD

ezek a fontos dolgok.

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#19208) P00By


P00By
nagyúr

Vetteléktől szép húzás volt :D

(#19209) #70869248 válasza P00By (#19208) üzenetére


#70869248
törölt tag

qva jól csinálta...és ezt ő csinálta meg az ziher.
Szvsz a 'motorhiba' az csapatutasítás volt, és aztán meg hallgatta a rádión ki milyen köröket megy, és szépen elkezdte megcsinálni a versenyét.....sztem nagyon összerakta hogy Webber nem fog tudni tisztán menni, azaz nincs tempóban....és ő meg Massa mögött gyakorlatilag amit a tapadás és az autó megengedett odatette.
...és bejött vzz ...ezt nevezem, ha valaki így megcsinálja a dolgát az :R

(#19210) Nowhereman válasza Oliverda (#19201) üzenetére


Nowhereman
őstag

abba meg ugye belehalnál! ;]

Utánam a kondenzcsik!

(#19211) hossszú válasza #70869248 (#19209) üzenetére


hossszú
őstag

Zseniális alakítás volt Vetteltől az biztos.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#19212) quby válasza McCartman (#19204) üzenetére


quby
őstag

Amugy Palikkal mi lett? A Hungaroringes távozással a studióból is mennie kell? Na nem mint ha késbe dőlnék miatta :) Vagy csak szabin van?

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#19213) Oliverda válasza Nowhereman (#19210) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom de ha minden jól megy ez nem is fog kiderülni. ;]

Pár futam, 1-2 technikai hiba és már Vettel is előtte lesz. Majd Marko meg Didi elintézik.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19214) attisx válasza P00By (#19208) üzenetére


attisx
addikt

'Azé a Bridge-nek igazán szólhatott volna valaki, hogy már nem 2005-öt írunk, így a gumiknak sem kell a teljes távot végig bírniuk... :U

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#19215) Oliverda válasza attisx (#19214) üzenetére


Oliverda
félisten

Kizárólag az érdekli őket, hogy jó reklámot kapjanak azzal, hogy mennyire tartós az ő termékük (ami persze még ettől nem lesz az). Kár hogy ez eléggé az izgalmak rovására megy. Szuperlágy-lágy kombóval talán pár fokkal érdekesebb lett volna a verseny mint a traktorgumikkal.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19216) #70869248 válasza attisx (#19214) üzenetére


#70869248
törölt tag

Bridge' már rég leadta milyen gumik lesznek.
Ezt adják, slussz-passz :)

szerk:
meg is van:

[ Szerkesztve ]

(#19217) AMD Power


AMD Power
titán

Lewis amilyen jól rajtolt úgy elbaszt* azt az ütközést. Nagyon kár volt érte.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#19218) Male válasza #70869248 (#19209) üzenetére


Male
nagyúr

Ugyan erre jutottam én is a futam közben... a nálunknincscsapatsorrendék kitalálták jól. Elromlik a motorja pont annyi időre, hogy Webber elmenjen, majd hirtelen megjavul... na peeeersze. Utána pedig már jött a saját megoldása, hogy ő akkor is előrébb végezzen... szépen csinálta.

...és szerencsére a Ferrari is hozta amit lehetett ezen a futamon :)

Walter Csaba meg... csak a beszéddel van még némi gondja, de ha komolyan gondolják, akkor az némi gyakorlással simán fejleszthető, akkor pedig jó lesz.

(#19219) Lauda


Lauda
félisten

Nagyon jo ez a vb, 5 vilagbajnok eselyes es mar csak ot futam van hatra. :D

(#19220) D@ni88


D@ni88
addikt

Jó volt a futam :D ismét 5 esélyes a VB
Azért szvsz nem tett jót Alonsonak és Buttonnak se az a törésteszt, mármint Alonsonak tuti ottmaradt 1-2 tized körönként. De végül csak elé került :)

Vettel meg kicsit vicc volt, hogy utolsó körre jött kereket cserélni. Az meg hogy motorprobléma volt, sztem le volt zsírozva hogy ha úgy alakul maga elé engedi Webber-t, csak aztán mégse.
Ahhoz képest hogy nem volt sok előzés, izgalmas futam volt :))

Hamiltonnak meg csak nem fért be az arca a sikánba :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#19221) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Jól vizsgáztak a Bridgestone-ok Vettel alatt azt meg kell hagyni! :R

(#19222) Nowhereman válasza Oliverda (#19213) üzenetére


Nowhereman
őstag

És ha minden még jobban megy, akkor sokak örömére fogod te itt őrjöngve tépni a hajadat... ;]

Utánam a kondenzcsik!

(#19224) Nowhereman válasza D@ni88 (#19220) üzenetére


Nowhereman
őstag

Szerintem csak Dietrich kiadta ukázba Neweynak, hogy csináljon valamit, hogy a világbajnokság megnyerése érdekében nehogy összejöjjön egy újabb isztambuli buli. Newey pedig ezt a következő kétsoros programrész beiktatásával oldotta meg:

if distance(WEB;VET)<0.5 and lap(WEB)>=lap(VET) and lap(WEB)>2 then set engine(VET)=0.5
if distance(WEB;VET)>1 then set engine(VET)=1

Utánam a kondenzcsik!

(#19225) proof88 válasza Oliverda (#19215) üzenetére


proof88
addikt

sztem a biztonság miatt nem akarják ilyen pályákra az extra lágy keveréket bevetni ... pl monza olyan, hogy ugye van rajta néhány kanyar, nem nagyon tudnak túlmelegedni a gumik, a hosszú egyenesekben meg idejük is van hűlni ... viszont a parabolica egy necces kanyar, ahol lehet olyan terhelést kap a bal első, hogy azt nem viselnék el az extra lágy gumik ... sajnos a tartóssága meg túl jó ezeknek, de nem is az extra lágyak tartósságával van a gond szerintem, hanem hogy a terhelhetőségük felső határán túl van az amit kaphatnak a parabolicában ... persze nem értek hozzá, csak gyanítom ... hogy extra lággyal is lehetne menni mondjuk 30-40 kört max, de a túl nagy terhelés miatt ez a 30-40 kör olyan lenne, hogy bármikor szétmehet a gumi... mert a hőmérsékletekkel nem lenne gond szerintem ... Szuzukában azért már a hőmérsékletek is neccesek egy szuper lágynak az 1. szektorban elvileg, nem csak a nagy terhelés ... hát sajnos már Bahreinben is látszott mennyire tartósak a gumik ... még az lenne a jó, ha annyit veszítenének a tapadásból, hogy azért lenne muszáj cserélni őket mert túlságosan belassulnának velük a kocsik, annyira hogy nem érné meg halogatni velük a boxkiállást, hiába bírják ... csak hát ezek bírják is és tapadnak is ...

(#19226) #70869248 válasza Nowhereman (#19224) üzenetére


#70869248
törölt tag

:D
jahaj.
Sztem ez egyéni akció volt....emlékszem mikor gondoltam rá, hogy ha csapat gondolkodik akkor most hozza ki....és ez akkor volt amikor Webber előtt egy nagyot mentett Hulkenberg, amikor elment neki Mark akkor kellett volna kihozni Vettel-t ugye, mert innen sejthetően Webber tiszta tempót fog menni..
..de nem ez történt, a szerelők nyugodtan ültek a fenekükön.
Ez sztem egy ilyesmi beszélgetés lehetett:
-mi a távolság főnök?
-... sec Rosberg,..sec Hulkenberg,..sec Mark,..sec Kubica, jó a tempód.
-használhatom fullon a motort?
-igen, ha szükséges, mi a terved?
-Be akarok jönni Rosberg elé, jó a gumi.
-...vigyázz magadra, és nyomjad.
:)

(#19227) Flashcash válasza #70869248 (#19226) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-Rosberg kicsúszott a megelőző körön mert a csapata túlságosan erőltette (Ross Brawn) Vettel így tudott bejönni elé.

##
Buttonnak a diffúzora is sérült az első körös ütközésben.

(#19228) adman válasza #70869248 (#19226) üzenetére


adman
tag

Webber kb ugyanezt már eljátszotta idén, szvsz Vetteléknek innen jöhetett az ötlet.
az is érdekes kérdés h mi lett volna ha nem zárják le a boxutcát pont akkor amikor (valószínűleg) Webbert ki akarták hozni.

(#19229) proof88 válasza adman (#19228) üzenetére


proof88
addikt

egyáltalán miért nem írták ki hogy box utca zárva, én már csak azt a kiírást láttam, hogy most már TISZTA a box utca, de nem azt hogy nyitva ... biztos le volt zárva? A szerelők akkor mentek vissza, mielőtt a mentőt mutatták, ha azért mentek vissza mert lezárták a box utcát, akkor mé nem írták ki hogy zárva van a box utca ... :F

(#19230) Oliverda válasza Flashcash (#19227) üzenetére


Oliverda
félisten

Ehh...úgy látszik nem fért be Alonso arca Button autójának a fenekébe.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19231) Flashcash válasza proof88 (#19229) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Teljesen mindegy mert olyan mintha zárva lenne, ha egy mentőautó van a boxutcában, akkor ilyen éles helyzetben egy csapat sem fogja megkockáztatni, hogy esetleg az ő versenyzője elé hajtson ki.

(#19232) D@ni88 válasza Flashcash (#19227) üzenetére


D@ni88
addikt

[link]

Ez cinkes, de a te hsz-edben linkelt képen látszik hogy a diffúzornak nincs baja, csak a hátsó szárny belső részéről jött le festés meg egy kis bádoglemez :DDD de a diffúzor az okés :)

[ Szerkesztve ]

(#19233) Flashcash válasza D@ni88 (#19232) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Egyáltalán nem cinkes, mert a képen a fekete színű diffúzorból nemsok mindent látsz. Komplex elem több részből áll, szerintem ők közelebbről látják mint mi.

(#19234) shteer


shteer
titán

Yamamoto gázolása igen csúnyára sikerült :U

..szerintem jónak tűnik

(#19235) Oliverda


Oliverda
félisten

Felipe baby:

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19236) popp válasza shteer (#19234) üzenetére


popp
tag

:Y
Csoda, hogy komolyabb sérülés nélkül megúszta, minimum egy lábtörésre tippeltem a video alapján mielőtt elolvastam a cikket.

"A MOSFET-ek karakterisztikája olyan egyenes, hogy attól bármelyik elektroncső sírva fakadna. A csöveké viszont épp olyan mértékben görbe, ami az emberi fülnek kellemes."

(#19237) Jarod1


Jarod1
addikt

mi a faxomat keresett a szerelő kerék előtt, jó hogynem beállt a pilóta fülkébe... :(

(#19238) #70869248 válasza Jarod1 (#19237) üzenetére


#70869248
törölt tag

tette a dolgát...vagy takarított, vagy valamit dolgozott....nem lett volna szabad elengedni az autót amíg ott güzült az arc.
Csúnyább is lehetett volna..el is hiszem hogy megbüntették őket.

(#19239) Lauda válasza Jarod1 (#19237) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom a hutonyilast takaritotta, legalabbis ezt szoktak ott. :)

(#19240) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Alonso nózija

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19241) D@ni88 válasza Motion_Blur (#19240) üzenetére


D@ni88
addikt

én azon csodálkozok hogy ezt nem vettél észre GYULÁM-ék, mivel én a régi képcsöves tévén is láttam :D
de az tuti levett 1 tizedet körönként

(#19242) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ideiglenes fékhiba miatt lassult le Vettel

"...az egyik féktárcsa ideiglenesen blokkolva maradt a Parabolica előtti egyenesben, ezért lassult be az RB6-os."

Valaki még ezek után is azt gondolja, hogy csapatutasítás volt? Én akkor is csak néztem, hogy Gyuláméknál hogy merülhetett fel a kérdés, hogy Vettel csak úgy elengedi Webbót.. Vettel szerintem soha nem tenné ezt meg, legalábbis ameddig van matematikai esélye a címre. Nagyon szép volt, ahogy vert helyzetből feljött, le a kalappal :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19243) proof88 válasza Motion_Blur (#19242) üzenetére


proof88
addikt

egyébként is hülyeség mert ha vettel megtenné akkor nem színészkedne a rádióba, mivel elvileg saját döntésből bünti nélkül elengedheti a csapattársát ... bünti akkor van ha bizonyított hogy a csapat parancsolta ezt meg ... mindenesetre a fékre nem gondoltam volna ... nem volt kicsit instabil az az autó ha csak egyik oldalon fogta a kereket? :F

(#19244) Nowhereman válasza Jarod1 (#19237) üzenetére


Nowhereman
őstag

Számomra nem az a kérdés: mit keresett a nyalólás a ott a szélen, mikor az autó előtt kellett volna lennie - ugyanis ahol állt, onnan nem sokat láthat. Mondjuk elhiszem, hogy kevés a zseton a HRT-nél, de a kerékcsere hogysmintjét ingyért is el lehett volna lesni már...

Utánam a kondenzcsik!

(#19245) Nowhereman válasza proof88 (#19243) üzenetére


Nowhereman
őstag

persze, hogy hülyeség. Vettel még XVI Benedek őszentsége személyes kérésére se tenne ilyesmit. Ezt még a közvetítők is csak viccnek szánták, csak persze vannak, akik ezt is megkajálták...

Utánam a kondenzcsik!

(#19246) dokar válasza proof88 (#19243) üzenetére


dokar
addikt

szerinted távolról nem lehetséges belepiszkálni a motorba?

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#19247) #70869248 válasza Nowhereman (#19245) üzenetére


#70869248
törölt tag

Márpedig sztem az volt, mivel több szól mellette mint ellene.
Itt a főnök, Hamilton kiesik, Mark eleve hosszabb szektorra van belőve, és időt veszít Vettel mögött.
Miközben a futamot néztem bennem is felmerült, hogy ez a felállás látványosan nem szolgálja a Red Bull érdekeit.
Aztán Kubica friss kemény gumis köre megbolygatott mindent...és Webber-t hozták ki nem Vettel-t azaz rá figyeltek.
..ahogy Kubica olyan első szektort ment mint az első három már hozták is ki Webber-t.
....
Webber egyébként mindent tök jól csinált,..és a csapat is át is ugrotta volna Hulkenberg-t, ha Hulkenberg nem csinál mindent egy kicsit jobban.
Webber az egyik legjobb pit-be vezető részidővel jött be, a csapat a legjobb kerékcserét dobta össze neki (csak Vettel cseréje volt jobb időben :D ), és Mark az egyik leggyorsabb kivezető kört mente.
...csak közben Hulkenberg ment két '25-s időt, és a pit-be vezető köre jobb volt 1 tizeddel, és itt visszahozta azt az időt amit a csapata eldobott a kerékcserénél (5tized).
..és ugye neki nem kellett bitang kivezető kört futni, mert az ő dolga ennyi volt + az hogy hideg gumikon megvédje a pozícióját Webber-rel szemben.
Megcsinálta.
Szal a csapat Webber-t jól intézte,...ha kint hagyják Hulkenberg is marad, és Kubica meg feltehetően közeledik a friss gumik miatt.

Az meg hogy lenyilatkoztak egy fékhibát....tök mindegy, fékhiba vagy motorhiba amit a csapat kommunikál..ez akkor is elég 'szerencsés' hiba volt egy olyan szituban amikor minden az mellett szólt hogy Webber és Vettel helyet cseréljenek.
Ilyen elég ritkán történik, és általában nem olyankor amikor Webber-nek lehetősége van a legtöbb pontot hozni a riválisán, mert az nullázik...
Vettel fű alatti aknamunkája elvileg halálra volt ítélve....mindenki gyorsult a friss gumikon (kivéve Button-t egy ideig), az volt a szürke folt, hogy Webber nem tudott tempót menni Hulkenberg mögött, Hülkenberg nem tudott tempót menni, mert Mark-t nézte, Kubica csomagja meg nem volt alkalmas a támadáshoz..ő lemaradt kb. 1mp-vel.
...azaz ez a csoport Hulkenberg védekező tempóját mente...és közben Vettel ráharapott a nyelvére és megtette amit tudott.
Végig '25 elejét ment Massa után a tiszta pályán...aztán meg '24-t, és a pit-be vezető köre messze jobb volt mindenkinél (nem hiába fékezett akkorát, csak Alonso tudta 3 tizedre megközelíteni), kivezető köre szintén nagyon jó, bár ez már lényegtelen volt.

Szal abban a pillanatban mikor mindenki lereagálta Kubica PB első szektorát ami olyan volt mint a vezető 3-s...és ők mindenkinél gyorsabbak voltak.
Akkor Webber-re koncentráltak, és Vettel taktikája olyannak tűnt amivel csak veszthet.
...én sztem egyszerűen több minden szól az mellett, hogy a csapat Webber mellett állt, a hiba felettébb szerencsés helyzetben adódott, és felettébb jóindulatú 'hiba' volt.
De Mark sz'rul rajtolt és túl sokat tökölt Hulkenberg mögött.....Vettel orrbavágta érte.

[ Szerkesztve ]

(#19248) #51736960 válasza dokar (#19246) üzenetére


#51736960
törölt tag

az ma már tiltott, nem?
régebben még lehetett, ha jól emlékszem, egyszer coulthard mclarenje kezdett füstölni, aztán a boxból javították meg, végig is ment a futamon.

(#19249) proof88 válasza dokar (#19246) üzenetére


proof88
addikt

hát elvileg már nem lehet... de majd szingapúrban a metró belepiszkál a váltóba :D

[ Szerkesztve ]

(#19250) Male válasza Motion_Blur (#19242) üzenetére


Male
nagyúr

...és ha a "féktárcsa blokkolva marad", akkor a fékpedált is nyomva tarja Vettel?

Amúgy egy darab blokkolt tárcsával elég érdekesen mehetett végig pl a célegyenesen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.