Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18101) hossszú válasza skylaner (#18097) üzenetére


hossszú
őstag

Hatlábú kutyát ábrázol ami a főszponzor logójában szerepel.

[ Szerkesztve ]

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#18102) AMD Power


AMD Power
titán

Mit nem értesz?? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#18103) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Jó kis izgi verseny volt ez,remélem Spa is ilyen jó lesz.

(#18105) Iron Funeral válasza Xirtam (#18065) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Miből gondolod, hogy +1s elég előzni? Nézd meg Barika+MS akciót, az is csak nyögvenyelősen lett meg ott pedig ~2s volt a különbség...

(#18067) shteer: nem tudom mi köze van egy polenak egy előzéshez, ezt megmagyarázhatnád

[ Szerkesztve ]

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#18106) AMD Power válasza Integra (#18104) üzenetére


AMD Power
titán

Nem ő az első és nem is az utolsó.

Vettel megérdemelte a büntetést tök mind1 mit zagyvál.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#18107) ronaldo válasza Nowhereman (#18057) üzenetére


ronaldo
őstag

most már tudjuk, Webbo Lonzi mögött tízegynéhány kör alatt kb. 1 környit használt el az abroncsokból....

Ez mind spekuláció, ki tudja ha nem jön az SC, akkor mennyi ideig maradnak kint a csapatok. Nem kizárt, hogy akkor is legalább a 30. körig.

(#18108) Nowhereman válasza Bibby (#18088) üzenetére


Nowhereman
őstag

Vettellel az a baj, hogy ö mindenben az überallesnek fele csak marketing, amit már a Red Bull is elhitt. Fejben éppen fényévekre van a kispadon csücsülő Heidfeldtől...

Utánam a kondenzcsik!

(#18109) D@ni88 válasza D@ni88 (#17963) üzenetére


D@ni88
addikt

Na én megmondtam a frankót :C

(#18110) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Vettel versenymérnöke egyszerűen nem elég jó. Eddig is észre lehetett venni, hogy túl kevés infót ad, néha hadar, néha idegesebb mint a versenyző, egyszerűen rosszul menedzselte a versenyzőt a SC alatt.

Szerintem ebből a szempontból a McLaren a legjobb, utánnuk talán Smedley.

-Egy ilyen esetnél ahol 1db. szárnyat kellett összeszedni a pályáról, azonnal mondani kellett volna, hogy bármelyik körben újraindulhat a verseny, ehelyett gondolom a boxban történt eseményekkel voltak elfoglalva.

-Ha nem lett volna ez a hiba, akkor az újraindítás után Vettelnek csak 5-7 körig autóznia kellett volna Alonso előtt is simán hozták volna a RedBull 1-2-őt.

[ Szerkesztve ]

(#18111) ronaldo válasza Nowhereman (#18108) üzenetére


ronaldo
őstag

Értem az okfejtésed, de már régebben is valaki által előkerült Heidfeld neve, de neee :D Az a gyerek egy örök vesztes. A BMW-nél akárki volt a csapattársa, bárki mögött háttérbe tudott szorulni. Szvsz fejben pont hogy ugyanolyan gyík, mint vettel. Ha nem nagyobb...

(#18112) Nowhereman válasza ronaldo (#18107) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hát volt, aki már hamarabb cserélt. Webbo pedig korábban Lonzi+3 körben gondolkodhatott...

Utánam a kondenzcsik!

(#18113) Integra válasza Nowhereman (#18108) üzenetére


Integra
titán

pontosan. rettenetesen elszállt, de majd kap még pár nagy pofont az élettől.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18114) ronaldo válasza Nowhereman (#18112) üzenetére


ronaldo
őstag

Webbert a taktikája kényszerítette erre. Valószínűleg ha incidens nélkül folyik a verseny, akkor nem a gumikat figyelték volna a csapatok, hanem egymást. Addig mentek volna el mindenképp, ami után a közepes keverék 1000%, hogy kibírják a végéig, tehát 40-45 kör. Webbernél meg a kényszer hozta ki, hogy kiderüljön mit bír ez a keverék. Ennek alapján a közepessel valószínűleg majdnem a 70 kört is teljesíthették volna.

mod: az viszont lol, hogy mennyi idő kellett mire vettelt megbüntették. Később mutatták videón, hogy a SC kivezető köre elején már a célegyenesben is 150m-re volt Webbertől. Szó sincs itt arról, hogy a legvégén a célegyenes előtti kanyarban csúszott volna meg. Egész végig 150-200m-re követte Webbert. Ennek fényében viszont érthetetlen, hogy SC bejövetel után 4 kör volt mire kiírták, hogy vizsgálat alatt, utána még 3 kör volt mire meghozták a döntést, ami után ugye még mehetett 3 kört. Ez csak azért érdekes, mert ha nem tökölnek ennyit, Massa a 3. :) [főleg Schumi esete után érdekes, amikor fél kör elég volt, hogy kiírják, vizsgálódnak. Pedig az SC-s eset se volt kevésbé egyértelmű]

[ Szerkesztve ]

(#18115) Nowhereman válasza ronaldo (#18111) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hja, és a legtöbbszöri zsinórban történő célba érés is emiatt szerepel a neve mellett. Neki csak nincs marketingje, ahogy Webbonak se volt, aztán tessék, mégse olyan rossz a fickó. A merci is többre menne mint sumival. Villeneuve legalább ahol teheti autóversenyezz, hogy vissza tudjon jönni, sumi pedig mit csinált az elmúlt 3 évben...

Utánam a kondenzcsik!

(#18116) krammerka


krammerka
őstag

Üdv!

Jó verseny volt.......... :K :C
Viszont az a repülő hátsó kerék,óriási bajt okozhatott volna,így is volt egy baleset belőle..............

(#18117) [CS]Blade2 válasza Flashcash (#18110) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Az SC nélkül meg Webber ott autókázott volna Alonso mögött, így elég messze voltak a kettős győzelemhez. Hiába a +1sec, ha nem tudnak 1-2-be eljönni a rajtrácsról.

(#18118) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Buttont kérdezik a Barrichello vs. Schumacher esetről többször visszanézve az előzést.
JB -"Schumi picit csintalan volt."
DC -"Schumi azt mondta, hogy Barrichellonak a másik oldalt tartotta fent, és ő rossz oldalt választott."
JB -"Tökéletes, szuper nyilatkozat. De nehéz a másik pilótát kihozni hibásnak, amikor felkensz valakit a boxutca falára."

-----------------
[CS]Blade2: Az adott helyzetből kella legjobbat kihozni. A SC adott volt, a Red Bull 1-2 simán elérhető lett volna a hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#18119) rocket válasza shteer (#18090) üzenetére


rocket
nagyúr

Sajnos nem, mostanaban szinte minden versenyen a foszponzor logojabol kinaban keszult 10 forintos gagyi dijakat kapjak.
Ez is brutalisan gagyinak tunt, de ennel a Santander logojaval keszult megrosszabb, raadasul abbol iden mar kiosztottak parat.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#18120) ronaldo válasza Nowhereman (#18115) üzenetére


ronaldo
őstag

Akkor menjen le mans-ba, meg a többi megbízhatósági versenyre :) Buttonnak is inkább ott kéne indulnia, mert amúgy iszonyú lassú versenyző. A legtöbbszöri célbaérés meg 50%-ban legalább a szerencse műve. Technikai sportban, főleg a formula 1-ben gyakoriak a műszaki hibák. Az tisztán a szerencse műve, hogy nem volt fékproblémája, váltó vagy egyéb gondja - mert hiába használja kíméletesen [biztos ezért volt olyan bitang lassú], anyaghiba vagy bármilyen meghibásodás rajta túlmutató tényező...

(#18121) Nowhereman válasza ronaldo (#18114) üzenetére


Nowhereman
őstag

Szerinted a Vettel bünti lassúsága miatt kivágják a hisztit a Ferrari-vezérek?

Utánam a kondenzcsik!

(#18123) ronaldo válasza Flashcash (#18118) üzenetére


ronaldo
őstag

Az adott helyzetből kella legjobbat kihozni. A SC adott volt, a Red Bull 1-2 simán elérhető lett volna a hiba nélkül.

Szerintem inkább örüljenek ennek ami van. Hajszálon múlott, hogy Alonso nem hagyta ott Vettelt a rajtnál. Onnantól kezdve meg lutri. Ha végig szélárnyék közelében kellett volna autózniuk, sok problémájuk akadhatott volna.

(#18125) TESCO-Zsömle válasza Flashcash (#18110) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És miből gondolod, hogy Vettel tudna mit kezdeni az esetleges többletinfóval? :U

Más

Dúrva volt a a Box... Jobbulást a Williams szerelőnek...

Schumi kicsit dúrván adta elő, bár mondta, hogy az ilyen akciók hiányzanak neki, de a mértéket még be kell lőni. Bár hagyott elég helyet régi barátjának*, de ha bárki más lenne, lehet a falon végzi...

*A pályán nincsenek barátok, vagy ellenségek. Ellenfelek vannak, meg csapattársak.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18126) #27441408


#27441408
törölt tag

Most mi a helyzet lesz D.Koreai nagydíj vagy elmarad ? (múltkor még úgy volt mikor erről hallodtam hogy nem valószínű hogy elkészül a pálya.)

(#18127) Integra válasza TESCO-Zsömle (#18125) üzenetére


Integra
titán

azért motyogott meg izzadt sumi keményen az interjúkor, tisztában van vele, hogy ez bizony durva volt, és ha ez balul sül el, akkor nagy szarban lett volna.. és ez az arcára is volt írva.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18128) Flashcash válasza TESCO-Zsömle (#18125) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Na mégis szerinted miből?

Nézted egyáltalán a nyilatkozatokat a verseny után? Nem a magyar verzióra gondolok, hanem a teljes interjút eredetiben.

(#18129) Viktor77


Viktor77
titán

A politikai és a kapcsolodó hsz-eket töröltem.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18130) #70869248 válasza ronaldo (#18120) üzenetére


#70869248
törölt tag

Heidfeld hol lenne már lassú??!
Simán gyors, minden csapattársát verte, kivéve Kubica-t, de ott és 3 évből csak egyszer volt jobb Kubica...de még ott is necces mert azt az egy Montreal-i futamot megnyerhette volna Heidfeld is a Bímernek, csak Kubica jóval erősebb volt akkor a pontversenyben.
Előzni előzte már Alonso-t is...stb. Azt a bitang célbaérési rekordot sem saját hibájából szakította meg, hanem Sutil megtorpedózta.
Heidfeld-ért nagyon kár, ahogy Davidson-ért is pl.

(#18131) ronaldo válasza Nowhereman (#18121) üzenetére


ronaldo
őstag

Szerinted a Vettel bünti lassúsága miatt kivágják a hisztit a Ferrari-vezérek?

Nem hinném, csak gondoltam felütöm a fórumban, hogy ez azért elég szembetűnő volt számomra. A szerencse, meg a "szerencse" nagyon nem zárta a Ferrarit (főleg Alonsot) mostanság a szívébe. Ott volt Kanadai nagydíj, ahol valószínű a győzelme ment el azon, hogy kétszer rossz helyzetben jött a lekörözés - ahol ugye mindig az kerülhet csak hátrányba, aki elől megy..., aztán Valenciát nem minősíteném, az duplalol, és inkább a "szerencse kategória", Silverstone sem a lottógyőztes forma jegyében telt, Hockenheim már jól zárult számára, de ha Vettel nem azzal van elfoglalva, hogy májkrémet csináljon belőle a palánkon, akkor sima elsőnek fordul, ehhez képest mehetett a színjáték a végén. Év elejéről meg ugye az ominózus Ausztrál futam, ahol Alonso csak a fejhallgatós hülyéknek köszönhette, hogy a végén csodaszámba ment a 4. helye is.

Egyébként a vörös szemüveg mögött én elképzeltem így utólag mára egy jó forgatókönyvet. Vettel pont nem tud befordulni már kerékcserére az SC bejövetelekor, akkor nyilván Webber bemegy, hisz szabad az út, így szépen bejön Alonso első helyre, Webbert tartja a futam végéig, Vettel meg nagyon ráb@szik. :D

#18130: az nem érdekes, hogy nem nagyon esett ki, kubica mégis jobban állt a pontversenyben? Számomra Heidfeld nem volt egy túlságosan nagy versenyző. Semmi plusz nem volt benn a többiekhez képest. A Saubernél még ígéretként indult, ahogy anno a BMW-nél Button, de kb. ugyanoda jutottak mindketten. Az angol bemákolt egy vb-t, Heidfeld ennek a közelébe se került.

[ Szerkesztve ]

(#18132) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Most mondják, hogy a Kubica Sutil balesetet az okozta valószínűleg, hogy Rosberg boxutcán keresztülpattogó kerekétől megijedt a Renault nyalókásembere, megzavarta és kiengette Kubicát.

(#18133) #70869248


#70869248
törölt tag

egyébként jó futam volt, nagyon örülök Webber eredményének, és hát Vettel amit lenyilatkozott... :D
Most komolyan amikor arról van szó hgoy feltartja akár az egész mezőnyt piszok nagy hátrányt okozva nekik, akkor ki a rákomat érdekli hogy miért nem a versennyel foglalkozott az SC mögött, ...full mindegy hogy a lepkéket bámulta vagy bele volt güzülve a rádióba....vizuális kontroll Seb' mert mögötted van még 20ember aki versenyezne. :)
Hamilton-t sajnáltam, mert azért mindent megpróbált már megint, MS vs. Rubens...sztem annyira nem volt gáz, de azért erős volt tényleg.
Button nagyon semmi, Koba' meg jó futamot nyomott....a Renault meg ...hát nem tudom mit néztek, ott volt a Force India csapata előttük, mit gondoltak mi lesz?
..de összeségében jó futam volt, brutális RB fölénnyel.

(#18134) Integra válasza #70869248 (#18133) üzenetére


Integra
titán

arra tippelek még, hogy rosberg elguruló gumijára figyelhettek fél szemmel:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18135) bambano


bambano
titán

Ha rajtam múlna, én eltiltanám MS-t egy versenyre...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18136) szatocs


szatocs
őstag

Na, Hungaroringben nem csalódtam, megint volt egy kis káosz. :)

Vettel ezt akárhogy is látja, ő magának kúrta el.

Schumacher meg elmehet a pics@ba, kíváncsi lennék, hogy ha Barichello belerongyolt volna a falba, akkor mit nyilatkozik. Ez tényleg az a megmozdulás volt, ami nem volt szükséges.

=== Szatocs ===

(#18137) Flashcash válasza #70869248 (#18133) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

-A 'SC on this lap' alapinformáció. Nyilván, ha ez az infó nem jut el a versenyzőhöz, abban a versenymérnöknek is szerepe van.
-Ugyanilyen alapinformáció, hogy mi okozta a SC fázist, az is hogy akár 1-2 körön belül vége lehet ebben az esetben, nyilvánvalóan ez az infó sem lett átadva.
-Emellé jön, hogy Webber sem lassított ahogy szokás volt eddig. Ez nem probléma, de a fenti két tétellel kombinálva kiadta azt ami történt.

Emellett persze figyelni kell folyamatosan, de a versenymérnök szerepe is fontos lett volna itt az infóáramlásban.

[ Szerkesztve ]

(#18138) TESCO-Zsömle válasza Flashcash (#18128) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem tudom, de tényleg...

RTL-en kívül nincs más a kábelcsomagban, amin akárcsak egy szót is ejtenének a F1-ről, és még azon se néztem...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#18139) #95904256 válasza JColee (#18066) üzenetére


#95904256
törölt tag

Pontosan! Ez Vettel fedősztorija.

Gondolom a versenybírák is láttak már néhány safety car mögötti rajtot, ahol eddig egyik versenyzőnek sem jutott eszébe, hogy a safety car behívása után még melegítse a gumikat, hogy az előtte lévő versenyző meglóghasson. :DDD

Egyébként Vettel ötlete nem volt rossz, csak nem vették be...
De szerintem profin csinálta, mert így nem volt egyértelmű a csalás. :K

(#18140) Nowhereman válasza #70869248 (#18130) üzenetére


Nowhereman
őstag

No, azért Webbot és Kimit se verte(mint ahogy Kubica sem őt, és Villeneuve is belül volt az M.F. tűréshatárán), de hogy ilyen csapattársak mellett folyamatosan helyt tudott állni, az azért már nívó. Ha talán lassabb is volt, azt fejben simán ellensúlyozta./rajta kívül hány pilóta szólt vissza a csapatnak, hogy nem cserélek kereket?/
És szegény Davidsonnak mennyi esélye van visszajönni? Klien miután partiban volt kockával, nagy tesztpilótai múlttal csak nézheti, ahogy Senna-Chandhok-Yamamoto egymást váltva ökörködik...

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#18141) shteer válasza Iron Funeral (#18105) üzenetére


shteer
titán

mi köze? pl pole-ból indult és nem tudta győzelemre váltani. ez elég?

..szerintem jónak tűnik

(#18142) Nowhereman válasza ronaldo (#18131) üzenetére


Nowhereman
őstag

Hja, mintha nem lett volna szezon, mikor nem Nick nyerte volna a házi pongyüjtőversenyt Kubicával szemben. Sorolhatnám hosszan azokat a srácokat, akik habár helyt álltak, mégse kaptak futamgyőzelemre képes autót. A ferrariban 98-ban Massa helyében szerintem már annyival is simán nyerte volna a VB.-t, hogy helyből kihagyta volna azokat a Massa által elkövetett ostobaságokat, mint a benzinkútvontatás...

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#18143) Nowhereman válasza Flashcash (#18137) üzenetére


Nowhereman
őstag

tedd hozzá:
- ennyi pénzért már illene elolvasni a szabálykönyvet...

Utánam a kondenzcsik!

(#18144) Flashcash válasza Nowhereman (#18142) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen, ő ha zöld jelzést kap a csapattól a boxban akkor nem indul el, hanem még belenéz a visszapillantóba amiben nem látja ugyan, de a hátsó szemeivel ellenőrzi, hogy elkészültek-e már a tankolással, ezután még gyorsan megnézi, hogy megvan mind a négy kerék és csak ezután indul el.

Ja és ha egy rivális csapat éppen egy tök mindennapos dolgot csinál, azaz utasítja a versenyzőjét, hogy szándékosan ütközzön a pályán, akkor ő úgy helyezkedett volna, hogy ne őt szivassa meg a SC. :))

(#18145) Flashcash válasza Nowhereman (#18143) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Igen, ebben a mezőnyben mindenki fejből vágja a szabálykönyvet és menet közben azt tökéletesen is alkalmazza.

Lásd Ross Brawn vs. versenyfelügyelők, vs. módosított szabályok
Lásd Alonso meg a teljes Ferrari csapat stb.
Lásd a verseny után a kétértelmű szabályokon órákat vitázó egykori F1 versenyzők és szakértők.

[ Szerkesztve ]

(#18146) #70869248 válasza Flashcash (#18137) üzenetére


#70869248
törölt tag

Ez igaz, de hát ha zavar van a rádióban akkor tapadok az elsőre bármi is csinál...legalább a a pálya azon szakaszán amikor kimehet az SC.
Én megmondom őszintén vigyorogtam mikor az mondta, hogy hát Mark nem maradt le mint az szokás..:D
..Ennek tiszta olyan szaga volt mint hozzám alkalmazkodjon mindenki, én vagyok a piszok gyors alanyi jogon jár a győzelem.
Sztem nem....ott kellett volna ragadnia Webber-re az utolsó kanyarokra, akkor is ha kis feketék potyognak az égből, nem babrálni valmit aztán nézni bután...szó szerint bután, hogy most mi történt az SC bement nekem meg nem jó a rádióm, nem mondta a mérnököm, Mark meg nem maradt le??! :D
komolyan vigyorogtam mint vadalma, mert annyira málé dolog ez szvsz. Webber sütögesse a gesztenyéjét, a rádiós meg a rádióját, én meg megnyerem a futamot biztos ami biztos.
Azért akárhogy is nézzük Alonso-nak betett ezzel, lehet hogy az ő problémáját nagyobbnak érzi, de Alonso vs. Webber dologban komoly hátrányba hozta Alonso-t, tkömet sem érdekli hogy ő biztonságban érezte magát, mert Webber-nek még van egy cseréje, neki meg Alonso-nál jóval gyorsabb technikája.
Biztonság akkor van ha leintették a futamot, de nem?

(#18147) Flashcash válasza #70869248 (#18146) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A rádió nem működött kamu téma. Vettelt rádión behívták a boxba, azoknak az információknak amiket írtam már a pitbe tartva/kihajtva el kellett volna jutnia hozzá, de nem így történt.

Alonso Webber témában nem hiszem, hogy betett volna mert kihozták volna a RB 1-2-őt könnyedén, ha nem maradt volna le Webbertől meg nincs bünti emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#18148) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Schumi nem gyenge nyilatkozatot dobott Birkának :D
Amúgy olyan jót röhögök Czolner nagy Schumi ellenességén....máskor is voltak hasonló szituk más versenyzők közt, ahogy Schumi mondta ilyen a Forma 1 :C

(#18149) ronaldo válasza Nowhereman (#18142) üzenetére


ronaldo
őstag

2008-ra gondolsz massánál. Ugyanebben az évben egyébként pont Kubica nyerte a házi versenyt, de mindegy. Heidfeldnél egyszerűen mindig lehetett érezni, hogy benne nincs több, mint egy esetleg szerencsés alakulású évben egy elég versenyképes autóval az évvégi 4. hely. Azt se felejtsük el, hogy neki németként mennyivel könnyebb volt minden, mint Kubicának. Sokkal több tapasztalata is volt, ezt se hagyjuk figyelmen kívül.

Vettel már több port kavart, mint Heidfeld egész pályafutása során. Pedig tavalyt nem tekintve az RB sem volt a mezőny legjobbja. Egyre versenyképesebb volt, de a semmiből tudott Vettel egy monzai esős versenyt*, aztán ezt megismételte, amihez még csak hasonló dolgot se tudott produkálni Heidfeld egész pályafutása során.

*ugye azt még a Torro Rosso színeiben, kicsit megkavart ez a sok bikás autó :D

[ Szerkesztve ]

(#18150) #70869248 válasza Integra (#18134) üzenetére


#70869248
törölt tag

Lehet,...kár volt :D
Ms meg tuti dudolgatott mikor Rubinho-t szorította a falnak...wooo Schumacher, viado...:D
(-Schumi is gay- emlékszel.. :)) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.