Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#13351) TGWH válasza Humbucker (#13350) üzenetére


TGWH
őstag

Attól függ. Ha csak vegetalsz a 40nm lakásban, akkor simán vállalható. Ha vidéki vagy, van szőlő, gyümölcsös, kiskert, 2000nm telek, akkor egészen más...
Ha nincs családod, megint simán vállalható.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13352) Humbucker válasza TGWH (#13351) üzenetére


Humbucker
senior tag

Akkor sem lenne élhető . Én azért akarok belekezdeni ebbe, hogy idővel majd egy normális élhetőbb munkám legyen, persze nem azonnal, ilyen 5-10 éves távlatokban gondolkozok, és egyáltalán nem arra tervezek, hogy majd 10-12 órákat dolgoznék, akkor már mindegy ha betanított munkásnak megy az ember valahova.

(#13353) TGWH válasza Humbucker (#13350) üzenetére


TGWH
őstag

Nem mondtam hogy jó meg helyes, csak hogy a körülményekhez képest lehet ideális is.
Sokan ezért kezdtünk bele, de amikor azt látja az ember, hogy a főnök panaszkodik, milyen sokat fizet neked (feketén nettó 150 pl.), aztán alig megy a bolt, meg hogy adna többet, de nincs miből, akkor azért elgondolkodsz, hogy a nettó 200-250 nulla felelősséggel a multinál azért simán összejön, akár két műszakban is.

Másik, mennyiből lehet megélni. Mi minimálbér feletti fizetésből kezdtünk saját életét, és megéltünk. Oks, 10-20 év ráment volna, hogy saját, normális házunk legyen, ami azért röhej. Most, amikor 70 ezer + rezsi alatt nagyon ritka a normális albérlet, haaat... Az is szar, persze.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13354) zolikaDB válasza Humbucker (#13350) üzenetére


zolikaDB
veterán

5 nap 12, 6. nap 8. Ez ment hosszú éveken át.
Jelenleg is 10.5 óra, ugye a MTK szerint a kajaidőt nem kell fiztni, ha nem akarja a munkáltató.
Mondjuk, én nem szeretem annyira a műszakolást.
11 éve próbálkozok a CNC szakmával.
Hogy mi lesz a jövőben, nem tudom :DDD
Kint németben, biciklivel reggel 5-kor hajrá melóba 10km-re, ott bent 13-14 óra, biciklire fel, haza. Szombaton délig voltam, biciklire fel, "haza", kaja, fürcsi, majd tovább Crailsheimbe, bevásárolni (amennyit egy kerékpár elbír). Ez 10km, majd vissza. Utána elájultam, vasárnap kóma, majd újra.
Itt csak a pénz volt a cél, semmi más.

(#13355) Humbucker válasza zolikaDB (#13354) üzenetére


Humbucker
senior tag

Persze, mérlegelni kell hogy mit vállalsz miért. Gondolom te sem hobbiból csinálod, mert akkor már mindegy elmenni egy nagyobb multihoz, és 3 műszakba simán találni olyat ahol 200 nettót fizetnek és semmi felelősség, és csak szigorúan napi 8 óra hétvégék nélkül. De nekem meg pont hogy egy élhetőbb műszakbeosztás lenne a cél, elvégre nem a munkáról szól az élet, mellette azért egy családalapítás, normális gyerek felnevelés lenne a cél, nem az hogy látástól mikulásig dúrjad a forgácsot... Ez az én meglátásom.

(#13356) Phülöp válasza zolikaDB (#13354) üzenetére


Phülöp
addikt

itt akad 2x15 perc kávészünet plusz 30 perc ebédidő, ezeket benne vannak a napi 8 órában
ha ezeket levonom a pekkanen-nel együtt, akkor 33 órás munkahetek vannak 40 órával fizetve
a finneknek fontos a munka és a magánélet egyensúlya

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13357) Klaus Duran válasza Humbucker (#13355) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Multinál inkább a heti 6,3*8 óra átlagolva.
Tavaly év végén már úgy voltam hogy műszak végén a telefon repülőgép módba, és hagyjanak békén.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13358) zolikaDB válasza Klaus Duran (#13357) üzenetére


zolikaDB
veterán

Es nem kerdeztek, h miert nem veszed fel?

Humbucker: de, hobbi. Ha utalnam csinalni, mar nem dolgoznek a szakmaban. Habaaar... :D
Es igen, durja a forgacsot a kva anyja egesz nap. Nekem is van csaladom, 1.5 eves kislanyom.
Hogy mondjam... A "jo helyet" keresem evek ota, kb miota megkaptam a bizonyitvanyt. Penz/korulmenyek/melok/gep/vezerles/kollegak/fonok tekinteteben.
Nem ujdonsag, h eddig ez a balansz meg nincs meg :DDD
Ja, es tudod mikor volt a legjobb? Az elso helyemen. Erdekes, ujdonsag minden, kihivasok minden percben, de nem az a 100 tonna teher, h neked a fizuert meg kell valtanod a vilagot, naponta 32x.
Amilyen es amennyi szakkepzett munkaero van manapsag, bekerulsz egy helyre, olyan alapon, hogy nekik "tapasztalt" munkaero kell, fizetnek 15%-al tobbet, mint a masik 20 hirdeto a kornyeken, és elhiszik a munkaltatok, hogy a fizetesert cserebe "kemenykedhetnek" , "mertemegvagyböcsülvekedveskollega" :DDD :)) :C

(#13359) Humbucker válasza Klaus Duran (#13357) üzenetére


Humbucker
senior tag

Multinál heti 6 nap?? Nem mész és kész, vagy ha nagyon pampog, havonta egyet bevállalsz, és nem tud mit csinálni. Inkább a maszek az aki úgy osztja az idődet ahogy akarja, vagy ha nem tetszik akkor ott az ajtó és mehetsz is, az másabb. Bár munkahely függő ez is, nem ismerjük egymás munkahelyét....

(#13360) Klaus Duran válasza zolikaDB (#13358) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Szabadság alatt / 2 ünnep közt így is elért kolléga, egy remek 12 órás műszakkal amit neki kellet volna vinnie.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13361) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#13358) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nalunk van felvetel :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#13362) Danivagyok válasza BÁ Nutrition (#13361) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Töredékpénzért persze nálam is van felvétel. Márhogy hozzád képest. :D

Humbucker írtam privátot.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#13363) Humbucker


Humbucker
senior tag

Tudna valaki ajánlani könyvet vagy jegyzetet vagy valamit ami a maró és eszterga szerszámokkal foglalkozik.Pl, hogy a rövídítések mit jelentenek. Pl : CCMT09T308 vagy ZFBM160R00 vagy VBMT160404 ? Bármi érdekel ami a szerszámokkal kapcsolatos. Melyik szerszám mire jó, mekkora fogást bír, stb... bármi érdekel, köszi előre is kollégák :R

[ Szerkesztve ]

(#13364) TGWH válasza Humbucker (#13363) üzenetére


TGWH
őstag

A katalógusok sok helyen ingyen letölthetőek. Ott leírják mit jelent a jelölés. Lapka formája, alakja, mérete.
Kis ábrákkal mutatják mivel mit lehet csinálni.
Sandvik, Walter, WNT, innen indulj ki. Minden benne van.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13365) Humbucker válasza TGWH (#13364) üzenetére


Humbucker
senior tag

Az jó, majd azt megnézem, de szerszámokról valami tananyag valahol?

(#13366) TGWH válasza Humbucker (#13365) üzenetére


TGWH
őstag

Sandvik, WNT, Grantools honlapjain. Ezer éves szerszámokhoz ezer éves könyvek vannak, HSS szármarók meg alakos marók amik még használatban vannak.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13367) TGWH válasza Humbucker (#13365) üzenetére


TGWH
őstag

Sandvik, WNT, Grantools honlapjain. Ezer éves szerszámokhoz ezer éves könyvek vannak, HSS szármarók meg alakos marók amik még használatban vannak.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13368) zolikaDB válasza Humbucker (#13365) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ugyanezt mondom.
Azt, hogy mit jelent a jelölés, a lapkagyártó könyvében nézd meg.
Ami számomra a legegyértelműbb: WNT, Rother Metal, majd Garant. Ezek elég jók, tanulgatni.
A Rothernek vannak időszakos akciós kiadványai, amiben a gyakori, "járatos" marók vannak, vc, fz értékekkel.
Pl.: [link] és [link]

[ Szerkesztve ]

(#13369) Humbucker válasza zolikaDB (#13368) üzenetére


Humbucker
senior tag

Köszi :)

(#13370) zolikaDB válasza Humbucker (#13369) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mondjuk a te cégedhez nem bejáratos a WNT, ahogy én tudom, de ha kell, keresd a dílert, visz neked katalógust.

(#13371) Humbucker válasza soldi3r (#13309) üzenetére


Humbucker
senior tag

Csak egyet olvass fel, egyetlen egyet. Szerintem ne fogadjunk rá, rosszul járnál sajnos. :DD
Sehova nem hirdetnek pályakezdő, tapasztalat nélküli cnc maróst, sehol egy ideje, naponta nézem már jó ideje, mindegy addig esztergálok, és nyitott szemmel járok, csak azt akartam írni hogy nem jól látjátok.

[ Szerkesztve ]

(#13372) soldi3r válasza Humbucker (#13371) üzenetére


soldi3r
veterán

E30 (oo=[][]=oo)

(#13373) Humbucker válasza soldi3r (#13372) üzenetére


Humbucker
senior tag

Mondom Marós, nem jól olvastad akkor mit írtam. Esztergályosként el lehet kezdeni, de én Cnc MARÓS állásra mondom hogy nincs ahova pályakezdőként , tapasztalat nélkül felvesznek. Maróst nem találsz sehol pályakezdőként hírdetve.

(#13374) JóGéza válasza Humbucker (#13373) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az első és a harmadik is az.

(#13375) BaKeSZ87 válasza TGWH (#13353) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

"Sokan ezért kezdtünk bele, de amikor azt látja az ember, hogy a főnök panaszkodik, milyen sokat fizet neked (feketén nettó 150 pl.), aztán alig megy a bolt, meg hogy adna többet, de nincs miből, akkor azért elgondolkodsz, hogy a nettó 200-250 nulla felelősséggel a multinál azért simán összejön, akár két műszakban is."

Ez szinte pont így volt. 240-260 óra/hó, 8 órára bejelentve, ami ezen felül volt, azt "nem fehéren" kifizették, és még elvárták volna, hogy 5x12 óra után még a délelőttös menjen be 8 órára szombaton. Így kerestem 150.000 körül, ha nem volt túlóra akkor meg 100.000-108.000-ig (2014 eleje). Szerencsére csak pár hónap volt ami ilyen volt, mert lement az a meló, ha túlóra, szombat volt, azt mindig feketén fizették. Volt pénzem, csak életem nem volt, meg időm elkölteni. Aztán úgy döntöttem ha már ennyit kell dolgozni, dolgozok olyan helyen ahol eleve több a fizetés, és a túlórát is legálisan fizetik, csak 300 km-re kellett költöznöm érte. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13376) Humbucker válasza JóGéza (#13374) üzenetére


Humbucker
senior tag

Az lenne?

(#13377) BÁ Nutrition válasza Humbucker (#13376) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

megmunkalo kozpont-> maro

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#13378) aneda válasza BÁ Nutrition (#13377) üzenetére


aneda
aktív tag

Azért ez a diskurzus elég vadul futott ki... :))

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#13379) kpityu2 válasza aneda (#13378) üzenetére


kpityu2
őstag

Talán mégis inkább az esztergát kellene választani... :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#13380) Humbucker válasza kpityu2 (#13379) üzenetére


Humbucker
senior tag

Jól van na, nem kell nyírni :P Amúgy a marás se egy leányálom főleg sorozatban, itt már vagy egy hete csak fúrnak, sorjáznak, mennek egyik gépről a másikra.

(#13381) zolikaDB válasza Humbucker (#13380) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nálatok ez mindig is így lesz.

(#13382) Humbucker


Humbucker
senior tag

Szerintetek érdemes\hasznos lenne megtanulni egy ilyen vezérlést ha az ember később váltani szeretne jobb munkára, több pénzért?

[ Szerkesztve ]

(#13383) zolikaDB válasza Humbucker (#13382) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy full friss 530-at? Ezt a legerdemesebb.
Mennyi idos a Mikron, amin van?

(#13384) Sanyaaa26 válasza Humbucker (#13382) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Életem legjobb vezérlője volt, amiken eddig dolgoztam azok közül, ezt megtanulod utána rengeteg helyre el tudsz vele helyezkedni.

(#13385) Humbucker válasza Sanyaaa26 (#13384) üzenetére


Humbucker
senior tag

De ha csak zöld gombot kell nyomogatni, meg néha korrekciózni akkor hiába dolgozol mellette, nemde?

(#13386) TGWH válasza Humbucker (#13385) üzenetére


TGWH
őstag

Akkor is megtanulod. Tudod közbe nyomogatni, megnézni a programot, stb.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13387) JóGéza válasza Humbucker (#13385) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ahogy az előttem hozzászóló írja. Ezeknek a vezérlőknek ráadásul egész jó a dokumentációja, könnyen utána lehet nézni annak, ami érdekel. Ha ügyes vagy, előbb-utóbb többet is csinálni fogsz.

(#13388) Humbucker


Humbucker
senior tag

Na egy ilyen viszont határozattan érdekelne, ha lenne már rutin a hátam mögött....

(#13389) zolikaDB válasza Humbucker (#13388) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nyugi, ezek a hirdetések sose kopnak el, lesz ebből még.

(#13390) Humbucker válasza TGWH (#13386) üzenetére


Humbucker
senior tag

Hát nem mondom hogy nem így van, de itt azért egyik gépről menni kell a másikra, meg sorjázni is kell, nem tudom mennyi idő lenne így elsajátítani.

(#13391) BÁ Nutrition válasza Humbucker (#13388) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en nalad valami olyasmit latok h eloszor akarod az eredmenyt aztan a munkat
ez eleg ritkan jon ossze igy, szerintem forditsd meg ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#13392) soldi3r válasza Humbucker (#13388) üzenetére


soldi3r
veterán

1. De ez nem maros!
2. Csak egy jotanacs. Barmit hirdetnek, az adott orszag nyelven tarsalgasi szinten erdemes tudni. Lehet, hogy a muhelyben vannak magyarok, de nem biztos, hogy mashol is lesznek.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13393) Humbucker válasza BÁ Nutrition (#13391) üzenetére


Humbucker
senior tag

Jó, de engem nem arra a gépre vettek fel, azon nem dolgozhatok.

(#13394) Humbucker


Humbucker
senior tag

Nézegetem itt az állás hirdetéseket, hát azért vannak elvárások nem gyengén :D
Szerintem olyan ember nem nagyon van aki megfelelne mindenhová. Az még rendben van, hogy Heidenhain vezérlés ismeretet kérnek, mert az azért több helyen is van, de ahová ilyen Mori Seiki vezérlésben jártas kollégát keres, vagy Philips vezérlés legyen a kisújjadban vagy az Autocad-et vágjad, na meg egy olyan 3-5 év tapasztalatod legyen....
El is hiszem, hogy hiány van ebben a szakmában, esélyed nincs rá, hogy megtanulj több vezérlést is, csak olyat ahová éppen felvesznek, és azzal dolgoznak.

(#13395) TGWH válasza Humbucker (#13394) üzenetére


TGWH
őstag

Azok nem neked valók. Ha tanultál annyit, hogy azok is menjenek, akkor jelentkezhetsz az olyan állásokra. Fura egy dolog, de így működik a munkaerőpiac. Ez alól csak a rokonok meg a haverok a kivételek. Van ahol nem a tudás számít, hanem a pofa.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13396) Humbucker válasza TGWH (#13395) üzenetére


Humbucker
senior tag

Jó persze, olyan ember kell mindenhova aki azonnal már hasznot hoz a munkáltatónak, de ha mindenki csak olyan embert akar akit nem kell betanítani, akkor előbb utóbb senkit nem tud felvenni, mivel a fiatalokat nem lesz aki betanítja.

(#13397) BÁ Nutrition válasza Humbucker (#13396) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

azert erzed igy mert nagyon az elejen vagy, turelem. 3 ev mulva mar neked is lesz egy kis tapasztalatod, az iskolaba sem egyszerre nyolcadikas voltal, technikumot se vegzoskent kezdted. munkatapasztalatnak a 3 ev meg elegge nem sok, de mar valami.
amugy szakmai kerdesed is lesz valamikor?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#13398) zolikaDB válasza Humbucker (#13394) üzenetére


zolikaDB
veterán

Lassan a Philips kezd "kimenni" a kisujjakból, mert baromi öregek a legutolsó gépek is.
Oké, jöhetnek a cáfolatok, én személy szerint utáltam, és még egyszer nem vállalnám el (pedig sok szart bevállalok...).
(#13395) TGWH: na, haladsz a korral, vannak itt jó észrevételek :D

(#13399) TGWH válasza Humbucker (#13396) üzenetére


TGWH
őstag

Vannak cégek, akik bevállalják.
De egy kis cégnek azért elég nagy kiadás. 130 nettó a cégnek már 235 ezer kiadás, ha jól működik a netes kalkulátor. De hát az ugye lfsz, többi zsebre, mert 160-nál kevesebbért a tanulók 80%-a el sem vállalja, akkora arc. Szóval havi 250-et minimum fél évig bevállalni, na az már rizikós, főleg azoknak a főnököknek, akik még a szánkenő olajon is spórolnak, me hát minek az, eddig is anélkül ment...
És akkor ott vannak a míves magyar copatások, amikor a kalapáccsal helyére illesztett alkatrészre kérik a h7-et, csak azért, hátha a hibaaraány miatt ki tudnak csikarni még egy kis extra kedvezményt. Aztán itt van ez a ,,ráér a magyar törvények értelmében három hónap múlva fizetni a megrendelő'' dolog is...
Nyugaton miért vesznek mérőgépet? Hogy az indokolt helyeken a magas minőség biztosítva legyen. Itthon miért? Mert ha nincs saját, átbasz a bemérős cég vagy a megrendelő...
És ez az idegesítő, ismerős festő vesz egy létrát meg egy ecsetet, aztán nettó 1700-ért még alkalmazottat sem talál...
Majd jönnek az ukránok, aztán azok betanítanak :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13400) Nordik válasza TGWH (#13399) üzenetére


Nordik
őstag

Ez tényleg így van egy pályakezdő fel se kel nettó 160-180 alatt. Ha ennél kevesebbet kap pár hét és tovább all, nem érdekli...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.