Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12651) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12650) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Csak cam-el. 3d profilok vannak foleg. Kezbol nem lehet. 3 tengelyen is elvetve van amit gepen lehetne programozni. Max ha par likat kell furni. Vagy lapolni vmit.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12652) csiziktomi


csiziktomi
senior tag

Biztosan volt már,de megkérdezném,hogyan lehet kijavítani a menetformázáskor nem megfelelő menetet?Sajnos rossz paraméterekkel kezdtük a menetformázást(M16x1.5) és szűk lett a menet.Megpróbáltuk sima menetfúróval áttekerni de úgy meg túl nagy lett.

[ Szerkesztve ]

(#12653) csiben1 válasza soldi3r (#12627) üzenetére


csiben1
tag

Kipróbáltam ezt a Fusion360-at, pár napja tanulgatom, eddig tetszik. Még csak a trial időszakot töltöm, pontosan még nem olvastam el a feltétleket, de úgy rémlik, hobbistáknak ingyenes, szóval ezzel el leszek egy darabig. És szerencsére youtube-on van egy csomó oktató videó, ami nem hátrány...
Köszi az ajánlást. :R

You can walk straight through hell with a smile

(#12654) Lacy6 válasza csiben1 (#12653) üzenetére


Lacy6
senior tag

Ez jobb lehet mint az Autodesk Inventor?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#12655) soldi3r válasza Lacy6 (#12654) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem. Viszont ar/ertek aranyban igen.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12656) zolikaDB válasza Lacy6 (#12654) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem, de rokonok, Autodesk termek mindketto.

(#12657) Lacy6 válasza zolikaDB (#12656) üzenetére


Lacy6
senior tag

Igen, gondoltam hogy azok mert én inventorba rajzolok és feltelepítve ezt is felteszi a gépre. Mondjuk alapvetően meg vagyok elégedve a programmal, csak kíváncsiságból kérdeztem.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#12658) kerobi


kerobi
senior tag

fusion 360ban a rajzkészítés a modellből elég gyenge. Átmérőt nem írja automatikusan, a menetet, letörést nem írja, kinlódni kell vele. A modellezés része jó.

(#12659) NoiZz


NoiZz
tag

lassan négy éve vagyok egyedi gyártásban cnc marón és elgondolkoztam hogy le kéne rakni valamilyen cad cames sulit, valószínűleg a munkahelyem fizetné, először az nct akadémián négy öttengelyes camre akartam menni de annak előfeltétele a cad cam programozó tehát azzal kezdeném
kérdésem hogy ilyen végzettségekkel és tapasztalattal felvesznek e az adott munkakörbe vagy inkább a mérnököket keresik?

(#12660) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag


Annyira gáz már a 3D a 4K után hogy inkább faxságot írnak ki? :W
Why not 5Ax?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12661) TGWH válasza Klaus Duran (#12660) üzenetére


TGWH
őstag

Azért valami vázlatot szívesen olvasnék a tanfolyamról.
Ezért mondom mindig, hogy nem olyan rossz az nct, csak ilyen apróságokra képtelenek odafigyelni...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12662) aneda


aneda
aktív tag

Heidenhain vezérléssel van valakinek tapasztalata?
A következő a problémám egy TNC 426-os vezérlővel szerelt MIKRON VC750-el.
Láncos szerszámtára van és mikor elindítom a gépet, nem veszi fel a ref. pontokat, mert hibára fut a következő hibaüzenettel:
74 WW ARM - KEINE ENDLAGE

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#12663) Danivagyok válasza aneda (#12662) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Nincs HDH tapasztalatom, de a hibajelzés szerint a szerszámcserélő kar nincs végálláson. Ez nálam régebben többször előfordult. Olyankor bekapcsoláskor a kar láthatóan nem áll pozícióban, de be lehet forgatni. A szervomotor tengelyen védőkupak mögött van egy hatlapanya, amin keresztül mozgatható a kar - kikapcsolt gépnél. kb beforgatom irányba, majd refpont és már jó is. Aztán kiderült, hogy ezt a hibát a láncos tár fellazult refpont adó lemezkéje generálja. Amióta rögzítettem a probléma megszűnt.
A korábbi gépemnél hasonló hibát okozott a jeladókra jutó szennyeződés és forgács, érdemes csekkolni ezt is.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12664) aneda válasza Danivagyok (#12663) üzenetére


aneda
aktív tag

A szerszámcserélő kar alaphelyzetben van, ill. a hozzá tartozó jeladó is adja az alaphelyzetet.
Átnéztük a az I/O kártyát, elvileg ott is megvan minden jeladó.
A hibaüzenet után ha a MAGAZIN POSITIONIEREN -> JA választom, a láncos tár előremegy egy pár fészket, majd visszamegy oda ahol állt. (32-es van kivét pozícióban)
A fő váltókar nekem pneumatikus henger által működtetett.
A láncos tár fellazult refpont adó lemezkéje hol van pontosan?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#12665) Danivagyok válasza aneda (#12664) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Nekem egy DMG635V van, 32-es tárral. A jeladólemez a lánc oldalán van két szem között, simán felfűzve a lánccsapokra, rögzítve két bepattanó seegerrel. Na nekem ebből a egyik elveszett.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12666) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!

Mach3-asítani szeretném a CNC masinámat. Jelenleg Arduino hajtja, azt kivenném a rendszerből és egy CNC breakout board-ot nézegettem a helyére. A vezérlők TB6600 típusúak. Egy 3 tengelyes hobbi marógépről van szó, kissé instabilnak gondolom az Ardut, ezért gondoltam váltani.

Ez a tábla megfelelne a helyére az Arduino-nak, és tudnám Mach3-al vezérelni a gépet?

(#12667) soldi3r válasza norbert1998 (#12666) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha van parhuzamos port a gepeden, akkor igen. Nekem is hasonlo van.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12668) norbert1998 válasza soldi3r (#12667) üzenetére


norbert1998
veterán

Van rajta :)
Mennyire stabil neked?

(#12669) soldi3r válasza norbert1998 (#12668) üzenetére


soldi3r
veterán

Ettol stabilabbat nem igen fogsz talalni, talan valami ethernetes verziot. Az USB-vel ellentetben ezt az iparban is alkalmazzak.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12670) zeee


zeee
senior tag

Üdv! Valakinek van információja arról, hogy nyíregyi Lego-nál milyenek a cnc-s és programozói bérezések nagyjából?

(#12671) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Üdv!
Mérőórás tolómerőt szeretnék vásárolni és a véleményetekre lennék kíváncsi.
MW140-20
[link]
Előző munkahelyemen egy kicsit használt Mitut nyúztam amivel meg voltam elégedve, de otthoni használatra nekem nem ér 40ezret. Érdemes a drágábbat vennem vagy bőven megteszi az olcsóbb?
Jó lenne ha nem csak saccolásra lenne csak jó.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12672) aneda válasza aneda (#12664) üzenetére


aneda
aktív tag

Meglett a hiba, természetesen nekem kellett átnézem a szerszámváltót...
Az egyik szenzor a fő váltókaron rövidzárlatos volt, így folyamatosan adta a jelet, de a lámpa nem világított rajta.
A lánc refpontját az egyik lánccsap fejes kiképzése adja, de nincs hozzá külön szenzor, hanem a kilökő tányér kitolt helyzetét érzékelő szenzor nézi.
Köszönöm a segítségét!

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#12673) m4rtin


m4rtin
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Gépgyártástechnológiával foglakozó könyveket keresnék vagy bármiféle dokumentációt ezzel kapcsolatba.
:))

(#12674) TGWH válasza m4rtin (#12673) üzenetére


TGWH
őstag

Üdv.
Scribd, doksi.hu, ncore, antikvarium.hu, ezeken nagy eséllyel találsz.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12675) TGWH válasza m4rtin (#12673) üzenetére


TGWH
őstag

Még egy eszembe jutott, az egyetemek honlapján nézd meg, sok helyen meg lehet találni az oktatási anyagokat. Ha nem is közvetlen menüből, de ha rákeresel, és megtalálod a könyvtárat, ott már tudsz fel-le lépkedni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12676) m4rtin válasza TGWH (#12675) üzenetére


m4rtin
csendes tag

Köszönöm!! :R

(#12677) m4rtin


m4rtin
csendes tag

Még Fusion 360-al kapcsolatba szeretnék kérdezni.
Letöltöttem és hobby felhasználoként használom.
Ez ingyenes lehetővé teszi a program használatát, de milyen mértékben??
Videó alapján probálgatok szerkezgetni de pár dolognál nem reagál a rendszer pl. nem tudok lekerekítést csinálni, furatot másolni egy adott körön. Már többször is próbáltam hátha én rontottam el valamit de nem jön össze sehogy se.

Szóval ez a hobbista licensz mit enged?

[ Szerkesztve ]

(#12678) TGWH válasza m4rtin (#12677) üzenetére


TGWH
őstag

Úgy tudom, mindent tud, nincs korlátozás. Vagy ha van is, olyan amit úgysem használok.
Lekerekítést biztos lehet, térbeli szabálytalan testekre van hogy nem tudja rádobni egyedül.
Furatkör egyszerű, csinálsz egy kört, talán menet is mehet bele, sőt, talán magán a modellen is lehet így másolni, csak másik menüből. Na akkor kör, majd Sketch, Circular Pattern, kijelölöd amit kör mentén akarsz elhelyezni, megadod a középpontot, meg hogy mennyi kell belőle és kész is vagy. Meg azt is meg tudod adni, hogy teljes körben rendezze el, bizonyos szögértéken belül, vagy pedig a kjelölt objektummal szimmetrikusan.
Ha nem megy, dobj egy képet és megnézzük.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12679) m4rtin válasza TGWH (#12678) üzenetére


m4rtin
csendes tag

A kijelöléssel vannak gondok.
Ha követem a videót nem tudok kijelölni. Ha átállítom a típust face-re akkor valami hibát ír ki.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=727&v=ibp70SX1CH4
11:30 körül van.

(#12680) TGWH válasza m4rtin (#12679) üzenetére


TGWH
őstag

Hú jók ezek a videók, én regeltem Titánékhoz, utána láttam, vannak youtube-on is.
Az a furcsa, hogy megtaláltak a facebookon, pedig olyan e-mail címmel regeltem, ami teljesen el van különítve a személyes e-mail címemtől... másra nem tudok tippelni, a Fusion 360-ban a valódi nevem adtam meg, de hogy a francba rakta össze, hogy én egy másik mail címmel regeltem az akadémiájukra, fingom nincs...

Na Fusion.
Kijelölöd a menetet, Create, Pattern, Circular Pattern.
Ha ráviszed az egeret, kijelöli. HA olyat akarsz kijelölni, amit nem látni abból a nézetből, akkor ráviszed az egeret, hosszan nyomod a bal gombot, és elő fogja dobni, hogy mik vannak fedésbe, ott ki tudod választani mit akarsz kijelölni.
Vagy kijelölöd és úgy Create... , vagy pedig kijelölés nélkül, és akkor ha beugrik az ablak, ott jelölöd ki. A tengelyt is ki kell jelölni, ami nem muszáj hogy xyz legyen, jó egy él is, ha pl. egy kockád van.
Ha nem frissíted a programot, akkor elvileg bekeverhet, nyugodtan engedd ki netre, tanulóként nem lesz semmi bajod belőle.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12681) m4rtin válasza TGWH (#12680) üzenetére


m4rtin
csendes tag

Közben már meglett.
Köszönöm a segítséget! :)

(#12682) TGWH válasza m4rtin (#12681) üzenetére


TGWH
őstag

Nincs mit.
Majd dobj be egy-két modellt, miket alkottál, magadtól. :C

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12683) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok! Remélem jó helyen járok. Más helyet nem tudok ahol értelemes segítő tanácsot kapnék.

Tovább tanulás előtt állok. Végzős vagyok egy vidéki gimnáziumban. Informatikát tanulok (közepes (5) érettségim van eddig).
Kb egy éve találtam rá a szakmára. Nagyjából minden ehez kapcsolódó magyar nyelvű oldalt végig néztem de nem igazán kerültem tisztába, kicsit homályosak a dolgok.
Amit eddig biztosra tudok hogy a cnc programozás (CAD CAM) nem az én világom.
A YouTube-on elég sok videót láttam ahogy egy gép dolgozik és alakítja az anyagot. Ezt pl órákig képes lennék elnézni :) . Ha jól tudom ez a CNC gépkezelő aki ehez a legközelebb van, erről szeretnék több dolgot tudni. Mennyire mondható bonyolult nehezen érthető szakmának? Miből áll a munka?...
Szívesen hallgatnék meg olyanokat akik hasonló cipőben jártak, és tudják mi a valóság itthon. Nehezen tudom elképzelni azokat a dolgokat amiket a neten írnak a cégek, iskolák. Kicsit meseszerűnek tűnnek számomra.

Hová érdemes elmenni tanulni (OKJ?) ? (Legjobb lenne Pest megyén belül de jó iskoláért messzebbre is szívesen elutazok.)

Remélem érthetően sikerült leírnom a kérdésemet. Ha pedig nagyon nem ide vágó akkor nyugodtan törölhető és bocsánat a zavarásért :) :R

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#12684) BÁ Nutrition válasza Tibko8 (#12683) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Azt nem tudom mi lehet olyan meseszeru es milyen cegek mit allitanak, de kivancsiva tettel :)
Ha minel kozelebb akarsz lenni a forgacshoz akkor leginkabb a hagyomanyos gepeket ajanlanam. Ott konkretan frocsoghet rad a forgacs ha az a cel :) jutyubon keress ra tubelcain machine shop tips videoira. Azt nezegetheted hetekig mert jo sok van neki. Annyira nem mondanam bonyolult munkanak, de egy kis precizitas es fegyelem nem art es persze az alap dolgokat matekbol jo ha ismered. Ha nem nagyon megy akkor telefonon van egy csomo app ami segit a szamolasban. Jah es akkor gepi forgacsolo sulikra keress ra elsosorban

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12685) TGWH válasza Tibko8 (#12683) üzenetére


TGWH
őstag

Üdv.
Van pár okj-s képzés, meg jó pár meg is szűnt, szóval először azt kell kiderítened, milyen képzések vannak :D
https://www.nive.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=297
De most csak így fejből.
Van az említett gépi forgácsoló, hagyományos gépekre.
CNC gépkezelő, cnc gépekre, de azt meg fogod unni :D
CNC forgácsoló / programozó, itt már nem csak kezeled a gépet, de programot is írsz, mindent önállóan.
CAD/CAM informatikus, rajzolgatsz és modelleket készítesz, itt nincs forgács.
Gépgyártástechnológiai technikus, ez a cnc forgácsoló és a cad-cam infós között van, egy kicsit ebből, egy kicsit abból.
Szerszámkészítő, ezt még nem fejtettem meg, szerszámokat készít reszelővel, kalapáccsal, meg cnc-vel, nekem kicsit gyanús a dolog :D
Átjárás van a szakmák között, ha szigorúan papírhoz kötik, akkor gépi forgácsolóból nem léphetsz feljebb, amíg ki nem okosítanak egy másik képzésen. Sokak szerint ez az alap, mindenkinek tudni kellene. Szerintem nem létszükséglet, meg hát idő sem lenne 4-5 éves képzésekre, maximum szakmunkásképzőben.
A csúcs egyértelműen a saját műhely, de mint alkalmazott, cnc forgácsolóból hozhatod ki a legtöbbet, megtámogatva egy kis cad-cam technológiával, mert van olyan amit lehet meg lehet oldani gép mellett is, de rohadtul nem gazdaságos pár hétig kézzel írni rá a programot.

Inkább körül kellene nézned, youtube tele van videókkal, sok újdonsággal, aztán ha átrágod magad a témán, már könnyű lesz választani. Nem csak eszterga meg maró van, dolgoznak lézerrel, vízzel, van már fémnyomtatás, mind külön műfaj, pl. a huzalszikra teljesen más világ, lehet az tetszik meg.

Iskolát biztos írnak, van pár kiemelkedően jó Bp-en, pl. az nct akadémia, de még további kettőt ki szoktak emelni, nem tudom sajnos kiket. A lényeg, hogy minél nagyobb legyen az óraszám és a gyakorlat. Lesznek felesleges sallangok, pl. lakatos ismeretek, anyagvizsgálat, én még az anyagismeretet is elhagynám, vagy radikálisan átalakítanám, mert hogy ferrites vagy martenzites, az rohadtul nem érdekli a gépet :DDD rosszabb helyeken adott véges mennyiségű szerszám, oldd meg, jobb helyeken meg olyat választasz amilyet akarsz :D persze, félreértés ne essék nagyon fontos az anyagismeret is, de a dögunalmas szakirodalmat le lehetne hagyni, akit érdekel utánaolvas...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12686) m4rtin


m4rtin
csendes tag

Üdv!
Olvastam egy olyat, hogy "A CNC-gépkezelő, az abból áll, hogy betesznek egy gép mellé és 3 műszakban és zöld gomb-piros gomb..."
Ezzel a kijelentéssel kapcsolatba szeretnék pár kérdésemre választ kapni :)
Szóval mikor még anno a gépgyártás technológiai technikusit tanultam a suliba, volt egy olyan tovább tanulási lehetőség, hogy CNC forgácsoló. Mikor végeztem ez már CNC gépkezelő lett.
Akkor az idézet alapján ez nem is ugyanaz? Mert tanultunk programmozást, gyártás előkészítést stb.. egyszóval nem az a tipikus zöldgomb nyomogató biorobotnak "képeztek" minket. Eddigi munkahelyeim alapján arra elég a 8 általános is.

A kettő között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#12687) TGWH válasza m4rtin (#12686) üzenetére


TGWH
őstag

Estét.
Hogy átszervezték össze-vissza :D
Meg kell nézni milyen modulok vannak és voltak. Nekem se erőm se energiám erre, de ha valakit érdekel, nem sokkal lejjebb linkeltem a hivatalos oldalt, ott fel van sorolva vagy huszonvalahány évre visszamenőleg.
Én is cnc forgácsoló vagyok, elvileg a gépkezelő szűnt meg, vagy tudja a franc. De voltak olyan képzések, ahol biorobotokat faragtak, az tuti.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12688) Klaus Duran válasza TGWH (#12687) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Minden kavarnak. De a géplakatos új neve mindent visz. = Ipari gépész

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12689) TGWH válasza Klaus Duran (#12688) üzenetére


TGWH
őstag

Aztakva :D gépész? :DDD olyankor kerülnek elő ilyen faca nevek, amikor valakikből kevés van ;)

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12690) Klaus Duran válasza TGWH (#12689) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Mivel sokszor legalja a TMK fizetése így nem csoda. :W
Na meg a tervszerű a legtöbb cégnél nem ismert fogalom.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12691) Phülöp válasza Klaus Duran (#12690) üzenetére


Phülöp
addikt

A TMK csak támogatja a termelést, aktivan nem vesz részt a gyártásban. TMK: Tervszerű Megelőző Karbantartás.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12692) TGWH válasza Phülöp (#12691) üzenetére


TGWH
őstag

Ha meg beszarik valami, mennek, egy egész kalapács szettel :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12693) Phülöp válasza TGWH (#12692) üzenetére


Phülöp
addikt

Persze, hisz csavarhúzó a villanyszerelő kollégának jut csak. Bár ő is TMK-s....

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12694) Klaus Duran válasza Phülöp (#12691) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Megelőzés nincs. Csak a xart pofozzák. Legalább is az eddigi 3 cégnél ahol voltam.
A mostani céget az egyik TMK-s tartja életben. Van hogy a főnök többi cégéhez is megy. És úgy hallottam hogy nincs megfizetve. Pedig ha hajnali 3kor hívják akkor is jön. :R

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12695) TGWH válasza Klaus Duran (#12694) üzenetére


TGWH
őstag

Az az ő baja. Vagyis mindenkié, mert a hozzá hasonlók miatt vannak a béka segge alatt a fizetések. Amúgy meg lehet megfizetik, csak nem mondja meg :D rólam is azt hiszik hogy agyonfizetnek, aztán nem :D odamentem dolgozni, aztán ház, autó, tetőcsere, nyílászárók, szigetelés :DDD pedig csak spórolunk, meg oks, szülők támogatnak minket egy kicsit, de nem nagyon, nem egy egész céget nyomnak a seggem alá, nem úgy kell ezt érteni :DDD

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12696) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12695) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

pidig most mar folyamatosak a netto1500+/ora hirdetesek, nem sikerult talalni valamit mostonaban?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12697) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12696) üzenetére


TGWH
őstag

Pff nem is néztem. Elsőre legyünk túl még a maradék melón, jó ez így, hogy kva rugalmas munkaidő van feltüntetve a munkaszerződésben :DDD
Egy zalaegerszegi hírdetett facebookon, hát meg is kapta, hogy nettó ezer forint + bizbaszok kevés a gépbeállítónak. Egyediben kezdésnek nekem elég lenne. Lehet esztergára kéne átmennem, az egyszerűbb, mostanában úgyis sokat esztergálok. De a maró meg jobb...
Egy biztos, költözni nem fogunk :(( én nem futok még egyszer két évig folyamatosan a mesterek után, először nem hittem el, de tényleg egész napos meló a felújítás úgy is, ha semmi fizikai melót nem csinálsz...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12698) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12697) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem olyan gaz a maro se, foleg ha tudsz cammel dolgozni. En mar esztergara se irtam 3,5 eve programot gepen. Fo a kenyelem ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12699) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12698) üzenetére


TGWH
őstag

Ja hát ja, de itthon nem fogják bérelni még a Fusion-t sem :D
Olyan szinten le lehet butulni ha nem használ valamit az ember, hogy az valami iszonyat. Elő kell kapnom valami szakrajz könyvet :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12700) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12699) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nekem melohely valasztasnal mar ez is szempont. Felolem lehet tort is, csak legyen

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.