Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12101) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#12099) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

MiJen feszbuk csoportrol beszeltek?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12102) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12101) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

CNC Hírek ,munka, gép, hozzuk össze a keresletet a kínálattal

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12103) Klaus Duran válasza zolikaDB (#12099) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

De a facebookon nincs helye értelmes dolgoknak.

Ezért jó ez a topic.
Ha kell van moderátor, rendesen lehet keresni, és nincsen annyi idióta.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12104) TGWH válasza zolikaDB (#12093) üzenetére


TGWH
őstag

De, mert Mo jobban teljesít :DDD :DDD :DDD
A vicc az, hogy sok helyen sima minimálbérre vannak bejelentve, jobb esetben feketén valami csurran cseppen. Még jobb esetben szakmunkás minimálbér. De ezt a szakmunkás minimálbérre KELL hogy bejelentselek dolgot olyan kelletlenül közölte a főnök kezdő koromban, mint ha a fogát húznák :DDD

És akkor egy durva dolog így a végére: 8 általánossal is elvégezhető melókért keresnek bruttó 250 ezer körül, vagy felette... ITTHON, MO-ON!!! a cnc-s meg elégedjen meg a szakmunkás bérrel...
Sok helyen szerintem sem lesz béremelés, mert feketén megkapták eddig, akkor most egy piciny része kifehéredett...

Klaus!

,, mikor is változások jönnek.'' :D :D :D óóóóó bsszalak pfán, én ezt hányszor hallottam :D :D :D :D nem baj, egy idő után megunod és lelépsz onnan :D :D

Facebook csoportot én nem is kerestem szerintem. De erről már írtam, sehol egy érdekvédelmi, munkajogi csoport, sehol egy szakszervezet, de még a cégek adatai sem naprakészek, egy szros cégadatbázis nincs ami ingyenes és jó lenne...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12105) Klaus Duran válasza TGWH (#12104) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Változás lesz.
Vagy felvesznek fősulira és itt hagyom az egészet.
Vagy keresek másik helyet és itt hagyom az egészet.

vagy maradok mert kelet Magyarországhoz képest jó a fizu.
És veszek egy marógépet és lassacskán lesz egy olyan műhelyem mint Grimsmo-nak, vagy a ,,hi folks-os" csávónak. ;]

Off lvl1000
Mindig csak rosszabb lesz. Ha változik akkor csak rosszabb irányba.
Kivétel az előző helyemen mert ott valamelyest javultak a főnökök.

Miután elmentem és egy másik kollégát akartak oda rakni aki volt max 2 órát rajta, másnap bement hogy nem vállalja mert nem bírt aludni az idegtől. ;]

Megtaláltam a betanításkor irt kommentem. JÓLVANAZÚGY ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12106) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12105) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Azt hittem regebb ota tolod

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12107) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12106) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

12-ben végeztem.
Arra a gépre külön kellet a betanítás mert nem volt se idő se lehetőség nagyon selejtet gyártani.

Igazából imádom a szakmát. Főleg a nagyolást, csak úgy repül a forgács és dorombol a gép. Na nem a nagy sebességest mert az kínzás a fülnek. A hagyományos nagy fogásos mikor 200% a főorsó terhelés de semmi hangja a gépnek. ;] Simítani se volt rossz, de jobban szeretem mikor a böszme valamiből lesz egy alakos test.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12108) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12107) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nagy meret vagy miert nem lehrt selejt?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12109) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12108) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Mert már a simítás volt.
Sok idő lett volna újra gyártani és tartani kellet a határidőket.
egyedi és kis szériás szerszám befogókat gyártottam akkor.

Egyszer elírtam a nagyoláskor a szerszám hosszát és 6 tizeddel lett mélyebb a hajtó köröm helye a Speciális MASBT50 kúpon. Azt sem gyártották újra mert 1db volt. Hanem az ellendarabot igazították hozzá.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12110) TGWH válasza Klaus Duran (#12109) üzenetére


TGWH
őstag

Pffűű én a hajamat téptem amikor még ismerkedtem a while ciklussal... na most jó lesz, mér, mélyebb, miajóbds....
De néha már én is úgy vagyok, hogy elmegyek takarítónőnek vagy szalagmelósnak, mert jobban fizet... most már kezd kevés lenni a fizetés. Mondjuk a karoshi nem fenyeget :DDD

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12111) Klaus Duran válasza TGWH (#12110) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Szalag melós egy nap túlórával 140-t kapott januárban.
Amit kerestem előző cégnél annak a másfélszerese. Ha nem lett volna más lehetőségem akkor szalagra jöttem volna. ;]

Mert a munkás magyarisztánban meg van becsülve. :U

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12112) TGWH válasza Klaus Duran (#12111) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, mert a cnc-s az nem, csak nyomkodja a gépet. Bezzeg a meo-s, az igen, az munka, ki is írta? :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12113) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12111) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Hat egy nap tulorara fizessenek is 140et ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12114) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12113) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ez nem az a sziget. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12115) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12114) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Evezz at

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12116) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12115) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Kihagyom. Ha megyek akkor is másfele.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12117) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12116) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Semmi gond. Lehet menni sokfele

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12118) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#12117) üzenetére


Phülöp
addikt

Erre például nem érdemes.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12119) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#12118) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Te londonba voltal legutobb nem?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12120) kpityu2


kpityu2
őstag

Mint tudjuk a cnc-s két esetben nem dolgozik: ha megy a gép, és ha nem megy. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12121) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#12119) üzenetére


Phülöp
addikt

3 éve egy hosszú hétvégére, igen. :)
De Máltáról repültem oda.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12122) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#12121) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Pedig priviben dumaltunk rola tavaly tavasszal

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12123) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#12122) üzenetére


Phülöp
addikt

Abból nem lett semmi, ellenben itt történtek dolgok, amik miatt maradtam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12124) overseer


overseer
csendes tag

Üdv Urak!

Valaki nem tudja véletlen hogy tudok 2 bekezdésű trapézmenetet csinálni Doosan 240M esztergán? (fanuc 21i)
Közeljövőben szükség lesz rá, de sajnos még nem volt szerencsém ilyenhez...

[ Szerkesztve ]

Overseer

(#12125) BÁ Nutrition válasza overseer (#12124) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

legegyszerubb ha odabbirod a megfelelo mertekkel a kezdopontjat a menetednek, szal ket ciklus van es egymáshoz kepest a kezdopontjuk változik csak.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12126) overseer válasza BÁ Nutrition (#12125) üzenetére


overseer
csendes tag

Tehát próbáljam meg orientálni a főorsót mondjuk először 0, aztán 180 fokba?

Overseer

(#12127) TGWH válasza overseer (#12126) üzenetére


TGWH
őstag

Úgy is lehet talán :D
Vagy fél menetemelkedéssel hátrébbról indítod a második menetvágó ciklust. Ha egy menetemelkedéssel hátrébb indítod, akkor ugyan ott fog futni, míg féllel 180°-nál kezdi, ha az elsőt vesszük 0°-nak. Mivel a menetemelkedés és a fordulatszám egymástól függ menetvágás esetén, így a főorsó orientációnak a második esetben nincs jelentősége, ugyan oda fog visszaállni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12128) BÁ Nutrition válasza overseer (#12126) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ugy ahogy a kollega irja.fel menetemelkedesswl elirod a kezdopontot es annyi. Fordulatszamok ugyanannyik legyenek minden esetben az fontos

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12129) overseer válasza TGWH (#12127) üzenetére


overseer
csendes tag

Köszönöm szépen!

Elvileg ha jól rémlik 80x10-es trapéz menet lesz. Tehát ha az elsőt indítom Z5-ről akkor a másikat Z10-ről kell majd küldenem.
Ezer hála a gyors válaszért.

Overseer

(#12130) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Nemrég feljelentették a régi céget ahol melóztam hogy nincs rendes fűtés.
Ilyenért is fel lehet jelenteni a munkáltatót?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12131) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12130) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a forgacsolouzemek kb 80%a ilyen szvsz otthon

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12132) blasko92 válasza Klaus Duran (#12130) üzenetére


blasko92
őstag

Munka törvénykönyvében le van írva.

(#12133) TGWH válasza Klaus Duran (#12130) üzenetére


TGWH
őstag

Minden carért fel lehet jelenteni :DDD
Az egészben a legszebb, hogy ha csak bérled az épületet, akkor vagy megegyezel a tulajjal, vagy nem, de hogy a tulajt nem büntethetik, az tutifix :DDD
Van aki még a belső elektromos hálózatot is viszi költözéskor :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12134) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Imádom ezt a helyet, 4 és 6 tizedes tűrésbe nem lehet behozni mert nincs 2 egyforma darab. :W :W :W

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12135) Flashback


Flashback
addikt

Van itthon 2 fejhibás nyomtató és egy szkenner. Lehetnek benne használható alkatrészek vagy nem érdemes bajlódni velük?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#12136) soldi3r válasza Flashback (#12135) üzenetére


soldi3r
veterán

Szkennerbe nemigen. Nyomtatoban (regi ipari, nem uj, muanyag jatek) van linear es 1-2 aprobb stepper.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12137) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12134) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mi? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12138) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12137) üzenetére


TGWH
őstag

Ez nálunk is gyakori probléma, legyen a lik pl. 15mm-re y tengely mentén a két oldalától. 40mm vastag, a két furat távolsága fix. Hogy oldod meg a 2 tizedes szabadtűrést, ha az anyag 40,6mm széles? :DDD másik darab meg mondjuk 40,2, majd 40,5, majd 39,6??? Marni nem ér, mert annyit nem fizetnek érte.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12139) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12138) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem is ertem mirol beszelsz. Esztergalas? Vagy furogep? Vagy mi a pots

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12140) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12139) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Annyira szór a nyers méret hogy szériában nem lehet ráállni mert az eltérés akkora hogy a legkisebb és a legnagyobb méret nem fér bele a tűrésbe.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12141) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12140) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Jo de mondjuk nagyjabol korbeirhatnad mirol van szo mert igy kb ezmiez..

Esztergalsz, fursz, marsz stb. Vagy volt mar es lema4adtam? Az h mennyire szor a nyers meret nem mindegy? Ha nem 5 mmrol van szo. Szepen leszeded aztan kesz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12142) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12141) üzenetére


TGWH
őstag

Én értettem :D :C :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12143) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12141) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

[kép] Oldalról ilyen csodásan és egyszerűen néz ki.
A ,,B" saroknál van egy nyers bázis amihez a legtöbb minden van méretezve. Az ,,A" saroknál pedig egy kiesztergálás aminek a pozíciója a probléma.

Leszorítom megmunkáláskor akkor elméletileg jó. De mikor elengedem akkor visszarúgja magát.
Ha mind egyforma görbe lenne akkor nem is lenne probléma mert beállítanám a hibás alakhoz azt csók. De 2 darab közt a ,,J" méretnél volt 0,16 eltérés.

De volt olyan is hogy állítottam egy tizedet azt minden elment öt-hat tizedet mert éppen olyan kedve volt.
És nem gép hiba. Rühellem mint a szar de elméletileg pontos. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12144) TGWH válasza Klaus Duran (#12143) üzenetére


TGWH
őstag

Nem lehet átszámoltatni megmunkált bázisra a méreteket? Ott megütközteted, meg még valahol, oszt talán pontosabb lenne kicsivel. De ha meg szorítás után úgyis megnyeklik, akkor tökmindegy, jóvanazúgy :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12145) Klaus Duran válasza TGWH (#12144) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

A ,,K" a vízszintes (,,X") az annyit változik általában mint amennyit átírok. ;]

Már mindegy mert kifut.
Majd ha még itt leszek mikor újra kell gyártani akkor kitalálok valami megoldást. Készülékestül viszem be megméretni. :DDD

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12146) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12145) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

oldalról munkalod meg?
eleg nagy egy katyvaznak tunik a rajz igy. melyik meret nem stimmel tulajdonkeppen?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12147) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12146) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

,,K" kivételével mind. ;]

A darab oldalról nagyjából 3 szög alakú. ebbe kell kiesztergálni egy furatot. A furat pozíció be van tűrve 4x.
1. egy nyers ponthoz amin felfekszik a készüléken. ez a ,,K" ami jó is mert ütközik és ez csak egy sima egyenes ami párhuzamos a gép x tengelyével, és ha görbe a darab akkor is kis mértékben tér el.

A következő az ,,I" ami a felső síkot veszi vízszintesnek és a bázist nézi ismét a furathoz.
A ,,J" pedig a furatot a a darab síkjához.
A ronda kis ,,L" pedig a furatot a darab másik végéhez nézi ami szintén nyers.

Ehhez még hozzá kell adni hogy a koordináta mérőgép által alkotott sík sem a valóság hanem az egyenlőtlen síkon egy átlag. :O

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12148) aneda válasza Klaus Duran (#12143) üzenetére


aneda
aktív tag

Basszus, te egy gépi forgácsoló vagy?
Ne haragudj, de hogy lehet egy ilyen rajzot felrakni ide?

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#12149) Klaus Duran válasza aneda (#12148) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Mert semmi kedven szakmai rajzot készíteni. ez csak egy gyors szabadkézi vázlat.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12150) Phülöp válasza Klaus Duran (#12143) üzenetére


Phülöp
addikt

Az ütköztetéssel ki tudod játszani a dolgot. A furat tengelyeire essenek a tájolócsapok, hosszú oldalnak adj egy plusz tájolást, hogy kijöjjön a párhuzam, oszt világbéke.
Amúgy, ha érteném a rajzot, könnyebb lenne. A 3szögön kívüli karika, ami méretezve van, az micsoda amúgy?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.