Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12251) konikan válasza xxxx.x (#12250) üzenetére


konikan
aktív tag

Legtöbb esetben a katalógusok egy szögértéket adnak meg helikális süllyedésnél amit a maró bír, olyan 5-6 fok körüli. Ami számomra nem annyira barátságos az ilyen megmunkálásoknál, hogy a maró sarka állandóan kipattog, letörik.

Az ideális az lenne, hogy az adott vagy hasonló minőséget forgalmazó gyártó katalógusában megtalálod a közelítő értékeket, amiből aztán építkezhetsz. Pl.:

Sajnálatos, hogy ilyen rossz a cégen belüli kommunikáció áramlása. :(

[ Szerkesztve ]

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#12252) zolikaDB


zolikaDB
veterán

2:27 -> forgácska!

konikan: azért egy WNT katalógus sem rossz, de igaz, a Rothert is szeretem, ott is sok minden kézre áll!

(#12253) blasko92 válasza zolikaDB (#12252) üzenetére


blasko92
őstag

Gyááá, fogott a kés rendesen :DDD

Nálunk is volt már hasonló, igaz az véletlenül, és csak oldalanként 12mm

(#12254) zolikaDB válasza blasko92 (#12253) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hurcon csak olyat sikerült, h kitolta a tömböt a satuból - nem volt elég a fordulat a 125-ös marónak :D

(#12255) blasko92 válasza zolikaDB (#12254) üzenetére


blasko92
őstag

Az sem lehetett piskóta. Lapkák megmaradtak? :D

Nálunk ha jól emlékszem, egy foknál elmaradt a pont, aztán a gép egy fogással akarta leszedni.

[ Szerkesztve ]

(#12256) zolikaDB válasza blasko92 (#12255) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nyomtam egy veszstopot, uh csak egynek tort le a fele :)

(#12257) blasko92 válasza zolikaDB (#12256) üzenetére


blasko92
őstag

Azért jó, ha ilyen helyzetben nem fagy le az ember, és gyorsan tud cselekedni. :)

(#12258) TGWH válasza blasko92 (#12257) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, én három mdb-ig csak néztem, és hallgattam, hogy kicsit szar hangja van, meg kéne már nézni, de hát sietünk :DDD letörött mind a két lapka sarka, és pont derékszöget kellett volna marni :DDD nem baj, azt a hármat újrakezdtem :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12259) TGWH


TGWH
őstag

Egy újabb nct hiba :DDD mondjuk nem idegesítő, csak a szokásos, plc programozási gondocska :D
Szerszámot cserélni csak (beírod hogy pl. 11, enter, ciklusstart) ,,nemautomata'' módban lehet. Ha netán mégis automatán marad, akkor bedob egy hibaüzenetet, hogy szerszámot cserélni csak inkr. vagy mozgatás üzemmódban lehet, + amíg te ezt olvasod, elkezdi futtatni az aktuális programot :DDD na ilyenkor van az, hogy szerszámcsere közben rányomnak gyors a vészstoppra, aztán behal az egész rendszer :D jobb esetben nem keveri össze a szerszámokat, és z refpontra küldve nagy kínlódások árán be tudod fejezni a szerszámcserét :D mondjuk én gyors lehúztam az előtolást, de ha netán megírod a programot, majd beméred, utána egy gyors mozgás után megpörgetheti a 3d bemérőt, mondjuk 6000-rel :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12260) Sanyi1976 válasza TGWH (#12259) üzenetére


Sanyi1976
csendes tag

Ez melyik nct verzió ? Én 2000m-en dolgozom,és sokan szidják,de nekem semmi gondom vele 13 éve hibátlanul működik,eddig mindent megoldottam vele,egyedi gyártásban,úgy,hogy előtte nem is láttam cnc gépet. Idén kaptam egy ős hurco-t ultimax 3 vezérlővel,na az aztán igazi kínlódás,ahhoz képest az nct igazi álom !
Persze nekem semmilyen előképtettségem nincsen,csak kaptam egy kondiát,meg az nct kezelési utasítást,aztán csináld :-)
Szerszámváltással nekem is akad néha gondom,azt hiszem ez az nct egyik gyenge pontja lehet,esernyős szerszámváltó. Időnként leold az egyik automata,és akkor elfelejti melyik szerszám van bent,és nekib...ssza a szerszámváltót a főorsónak... de ez ritka.

(#12261) Locsi


Locsi
senior tag

Sziasztok. Hűtővíz habosodásra nincs valami tuti tippetek. Az agyamra megy, és eddig nincs semmi megoldás.

(#12262) Klaus Duran válasza Locsi (#12261) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Habzásgátló, vagy az egész le cserélése. (másik márkára)
Volt egy gép ami állandóan habzott és csak félig lehetett tölteni, emulzió csere óta nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12263) Karajev7


Karajev7
tag

Hali! Tud valaki segìteni? Edgecam-en nem birok rákattintani a munkadarab éleire. Régi videokártya tonkre ment, most uj lett bele de amikor felrakom a drivert elojon ez a hiba. Igy meg nem lehet programozni..

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#12264) Danivagyok válasza Karajev7 (#12263) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Én megpróbálnám, hogy: Edgecam töröl>driver telepít>Edgecam telepít, hátha.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12265) Karajev7 válasza Danivagyok (#12264) üzenetére


Karajev7
tag

3 kulonbozo számitógépen is próbáltam, de egyiken se jó. 2012-es és 2013-asrol van szó. 2017-es viszont tokéletesen mukodik.

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#12266) TGWH válasza Sanyi1976 (#12260) üzenetére


TGWH
őstag

201 vagy 204. Ezek újabbak, a régebbiekkel nem volt semmi gond :DDD
2000m az meg elvileg 101-105 között valamelyik...
A régi vezérléshez képest persze hogy piszok jó, de lassan ott tartanak, mint a játékkészítők, még ki sem jött a játék, de már 2gb patch van hozzá...
Újabb fanuc-ot vagy heidenheim-et néznék meg szívsen.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12267) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

hali, melyikotoknek is van muhelye pesten? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12268) JóGéza válasza BÁ Nutrition (#12267) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Danivagyok-nak.

(#12269) Danivagyok válasza JóGéza (#12268) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ön nyert, most is itt aszalódok, hogy bná meg a határidő...

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12270) TGWH válasza Danivagyok (#12269) üzenetére


TGWH
őstag

Péntekre kész lesz, mi? :DDD
Ennél már csak az a jobb, hogy három nap múlva jövök érte mert sürgős, aztán 3 hét múlva még mindig ott a cucc :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12271) tebeeee


tebeeee
csendes tag

hello forumtársak....volt már valakinek dolga hurco vmx , vagy haas vf2 megmunkálóhoz? cég gép vásárlás előtt van és örülnék a tapasztalatnak....vázszerkezet stabilitás érdekelne eslősorban és cam kompatibilitás....tegyük fel hogy hasonlo árban vannak :))
Cam : Edgecam2014

(#12272) zolikaDB válasza tebeeee (#12271) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hurco VMX es haladjunk. A Haas kifejezetten a fos kategoriaban versenyzik, nem mellesleg egy Hurco eleg messze elmegy kezi programozassal is, ami baromi magas labda egy Haasnak.

(#12273) lav1892 válasza tebeeee (#12271) üzenetére


lav1892
csendes tag

Üdv.
Haas-al nincs tapasztalatom. A Hurco szerintem nagyon jó vmx24i-t kezeltem. Mi solidcam-et használtunk hozzá elég gyakran. Cam progiknál mindig figyelni kell a szerszám memóriában megadott szerszám átmérőre mert ha a pl a cam programban fi8 as maró van megadva akkor az a gépben is pontosan fi 8 legyen mert ha pl 7,95 vagy 8,05 akkor előfordult hogy hibát jelez ki a gép. De ha erre odafigyelünk akkor minden probléma nélkül müködött a cam. (mi csak solidcam et használtunk mást nem próbáltunk). a grafika nagyon jó főleg a MAX5 nek. Ha a szerszám memóriában minden szerszám adatot meg adsz neki...(átmérő, szár vastagság, élhosz, tipus stb) akkor a grafikán a solid modellen mindent látsz...olyasmikre gondolok h pl észre lehet venni hogy ha a szerszám szára vastagabb mint az éle és túl mélyre küldöd akkor az elég feltünő tud lenni a grafikán mutatott modellen. Ha valahol hibát látsz a grafikán a szerszám pályákon akkor egyszerüen ráklikkelsz a szerinted hibás szerszámpályára "select" utána a "jump" és máris beledob a programba ahhoz a mondathoz amelyiket kiválasztottad. Ez cam proginál és dialógnál is müködik. Dialóg része nagyon jó....talán a legjobb ami létezik...gyors és egyszerü...ha van hozzá véve dxf akkor pedig potyognak róla a kész darabok egyedi gyártásban. Ja még egy dolog. Gond nélkül lehet vele egyszerre több programmal is dolgozni. (amig az egyik cam program fut addig a másik dialóg vagy cam programiot beolvashatod, leszimulálhatod a grafikán vagy irhatod is közben. Ha dialóggal dolgozol akkor az éppen futó kontúrába is bele javithatsz és a következő inditásnál már az új kontúra indul. (erről szól a gép is amikor megáll hogy "hé látom belenyúltál a progiba a következő inditáskor a megvátoztatott progi indul jó ez igy? " :)
Ami a teljesitményt illeti nem nagyon gyilkoltam a gépet. Talán a legtöbb amit kihoztan belőle az volt amikor fi 50 es mitsubishi lapkás sarokmaró ment 75% os oldal fogással és 6 mm fogásmélységgel 16MnCr5 ös anyagba. Ez 50-60% ig vitte fel a főorsó terhelését. A vmx42 már erősebb ott a fi50-es mitsubisi nagyoló lapkás.nem emlékszem a tipusára de katalógusban ki lehet keresni....az ment 0,5 ös fogásokka S1000 körüli volt és 7000mm/min. szerszám acélba ment órákig a gépnek meg sem kottyant. Ezzel együtt ha nagyon fontos az erő és sok szerszámacél/rozsdamentes van akkor szerintem vannak erre a célra jobb és erősebb gépek is mint a hurco...főleg ha csak cammel programoznátok....mert Hurco a kibaszott jó dialóg vezérlőjével és a nagyon jó grafikájával emelkedik ki a többi közül nem az erejével és stabilitásával.
Remélem tudtam segiteni :)

[ Szerkesztve ]

(#12274) konikan válasza tebeeee (#12271) üzenetére


konikan
aktív tag

Személyes tapasztalatom nincs, csak hallomás. Kollégának van egy Haas gépe, és egy D28-as lapkás fúróval szeretett volna fúrni. 0,5! mm után a gép nyomatékra hivatkozva megállt. :DDD Ez egy tegnapi sztori

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#12275) zolikaDB válasza lav1892 (#12273) üzenetére


zolikaDB
veterán

Így bizony :)
Hadd jegyezzek meg valamit: a hiba a ti készülékeitekben van (volt :DDD) szerintem.
"Cam progiknál mindig figyelni kell a szerszám memóriában megadott szerszám átmérőre mert ha a pl a cam programban fi8 as maró van megadva akkor az a gépben is pontosan fi 8 legyen mert ha pl 7,95 vagy 8,05 akkor előfordult hogy hibát jelez ki a gép. De ha erre odafigyelünk akkor minden probléma nélkül müködött a cam. (mi csak solidcam et használtunk mást nem próbáltunk)."
Ennek oka: gondolom kontúrkövetéssel írja a programozó a progit. Ha igen, akkor persze, hogy hibát jelez :) Mi általában szerszámközepet vezéreltünk, ami jó is, meg nem is, de sose volt gond emiatt az átmérőből.

Másik dolog: meg kell nézni adott Hurco modell súlyát és tartós teljesítményét/nyomatékát. Elég jól szerepel a konkurrenciával szemben.
Szóval, ha te 16MnCr5-ben ap 5mm, ae 75%-al dolgozál egy 600-as gépen... Ne haragudj, de az erős masina.

Harmadik dolog: ha lehet, kérjetek mérőlécet és DXF opciót. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#12276) lav1892 válasza zolikaDB (#12275) üzenetére


lav1892
csendes tag

Igen a cam progamoknál a kontúrkövetésnél kötött bele a szerszám átmérőbe. :) Én mégis mindig ugy kértem hogy legalább a simitó kontúrkövetéssel menjen hogy birjak korrigálni :) amikor szerszámközpont van vezetve akkor semmi gond nem volt. De voltak/vannak olyan emberek akik nem tudtak mit kezdeni egy ilyen hibával és megállt az élet ha pl fi 7,97-en felejtették a 8as szerszám átmérőjét.

(#12277) TGWH válasza lav1892 (#12273) üzenetére


TGWH
őstag

Hali.
Azért az S1000 nekem kevésnek tűnik oda, most már kezdek rájönni, hogy inkább sok legyen a vágósebesség, mint kevés :D a legkisebb nct gépen faca lenne 0,5-ös fogásokkal, kicsit visszavéve az előtolást (úgy 1500-ra :DDD kínai lapkákkal :DDD ) :) de szépen pattogott a rozsdamentes :U
Jó kis gép lehet, kár hogy a főnök az nct-hez ragaszkodik (alkatrészt akárhol kapni hozzá, nagyjából kívülről ismerik a gépet, és annyira sokszor nem szarik be).
Mondjuk pár napja megint belefutottam egy bakiba... forgácsot inkább lapátolom, mert a kihordó kicsit khhmm... szóval max fél perc után vészstoppba vágja a gépet (utoljára egy hunor vezérlős ősgépen láttam ilyet...), mondván motorvédő kapcsolóhiba :D ki lehet resetelni, de utána le kell nyomni egy sprintet, megkerülve a gépet, mert pár másodpercen belül be kell kapcsolni :DDD különben megint resetelheted és futhatsz :DDD vagy hívsz egy kollégát.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12278) lav1892 válasza TGWH (#12277) üzenetére


lav1892
csendes tag

[link]

Jól emlékszem a hogy kb 1000 a fordulat. A videon is szerintem olyan tárcsát használnak mint mi. Csak mi nagyolásoknál csavargattuk a potit és kiváncsiak voltunk mit bír ;] mert nem volt mindegy hogy hat óra vagy kilenc óra alatt van kész a nagyolás. Ezért volt nálunk 7000 az előtolás és mi rövid szerszámot használtunk.

(#12279) zolikaDB válasza lav1892 (#12278) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen, de a high feed marók világába ez a 7000-es előtolás a belépő. Pokolm, Iscar cuccoknál a fogankénti 0.5-től felfelé, akár 1-1.2mm is lehet simán. Oké, a gépnek is bírni kell, de itt már nem a fogás a király, hanem a tolásra megyünk, és semmi víz, csak hűtött levegő.

De a videón biztos volt oka a cirka 100mm-es kiemelésnek, és azt is 4 alátétre... :DDD

(#12280) Danivagyok válasza zolikaDB (#12279) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Hát persze, így közelről sokkal jobban kong a cucc, de kellő távolságban már egy kellemesen zsibbasztó morgásra lehet punnyadni. Aztán ember úgy is felébred, ha valahol hirtelen csend lesz.. :D

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12281) zolikaDB válasza konikan (#12274) üzenetére


zolikaDB
veterán

Haas -> :DDD

(#12282) TGWH válasza zolikaDB (#12281) üzenetére


TGWH
őstag

Nem tudom mi ezzel a baj, biztos kódolták a konkurencia ellen :D

Azért a fémforgácsoló operátoron is jót röhögtem, de csak kínomban :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12283) tebeeee válasza zolikaDB (#12281) üzenetére


tebeeee
csendes tag

az munka....erős kódolás :)) látom fullos a haas akkor :)

(#12284) tebeeee válasza lav1892 (#12273) üzenetére


tebeeee
csendes tag

Köszi a tartalmas infot. :R Engem a cam futtatásról az érdekelne , hogy ha nem egyenes vonalakból és szabályos görbékből álló pályamozgás van , hanem mondjuk valamilyen hullám forma ami sok pontból áll (több száz mondat vagy hasonló) , akkor a vezérlés mennyire képes ezt folyamatos mozgással követni? nem tudom mennyire érthető... :((( mert ha rosszul/keveset olvas előre szagadozott lehet a mozgás ami például egy 3d bélyegszerszámon már látszik a felületen. Vagy ezt is funkcioként lehet kérni mint DXF et?

(#12285) lav1892 válasza tebeeee (#12284) üzenetére


lav1892
csendes tag

szia.
Martunk vele 3d-s szerszámokat nem is keveset. Jól müködött minden de a felületi minőségre nem sokat kellett adni mert vezetőség szerint "majd megpolirozzák kézzel és jólesz az" :W ...ennek ellenére sosem láttam olyat hogy "szaggatott" volna a gép vagy feltűnően rossz lett volna a felület. Ha nem mennyiségre hanem a minőségre megyünk rá a simitásoknál akkor szerintem sokkal szebben is meg lehetett volna csinálni azokat a szerszámokat. Régebben olvastam olyanról hogy szaggat a hurco amikor sok a mondat de ha jól emlékszem ez csak régebbi gépeken jelentkezett.
Nálunk nem volt a gépekbe megvéve az "UltiMonition" funkció amit direkt erre találtak ki.
Az ultimonition-ról énis csak ennyit tudok:

[link]

(#12286) lav1892


lav1892
csendes tag

Egy hibát azért találtam a hurconál ilyen téren: ha nagyon sok a mondat amit ki kell rajzolnia a grafikán akkor néha lefagy a grafika de ezért nem hivtunk szerelőt soha csak ujra inditottuk a vezérlőt és kész. Ha megint lefagyott akkor kikapcsoltam a kirajzolást és csak a hibakeresést futtattam le. Ha nincs hiba akkor start. :)

Ja és webkamerával sem vagyok megelégedve amit a vezérlőre tettek...rossz a képminőség és a gép is szaggat tőle ha bekapcsolom :D

De zenét nyugodtan indithatod de a vezérlőn lévő hangszórók nem tökéletesek de van rajta fülhallgató bemenet...éjszakai műszakban jó az :D

[ Szerkesztve ]

(#12287) Klaus Duran válasza zolikaDB (#12281) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

,,főorsó csere után jön a Muki utcai ruházatban hogy itt firkáljam alá a tableten hogy kèsz a meló. Mondom okè de valami zörög a főorsóban.. Átöltözött, megnézte ès közli hogy Csak a ventilátort nem kötötte be annak a csokija kopogott ahogy forgott az orsó! 😂 Official Haas... "

Kérem szépen ez nem Americana... [link]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12288) zolikaDB válasza tebeeee (#12284) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nagyon sok szerszamot martam Hurcoval.
Ultimotion: [link]
Nem volt vele semmi gond, Winmaxon a kommunikacio is sima liba, USB vagy UTP.
Tehat a 846000 soros progi is lefutott szepen :) Annyi, h erdemes meroleccel kerni emiatt, mert a nagyobb gepek egy szarul kondicionalt muhelyben 12 ora futas alatt elmasznak...

[ Szerkesztve ]

(#12289) tebeeee válasza Klaus Duran (#12287) üzenetére


tebeeee
csendes tag

xd.....barátom nemrég mesélte náluk a vf12 haas on lőtték be ugy az ágyat, hogy 1 méteren z be 0,05 ot csavarodott....másnap visszahivták öket hogy szar, kimentek megcsinálták normálisan és annyit mondtak valszeg szar volt a tapintó óra amit kaptak ..... de a helyzet hogy az jó volt és amugy is nekik kellett volna hozni valamit ha már ágyat állítanak be xd valami lézeres cuccost sztem.

(#12290) tebeeee válasza zolikaDB (#12288) üzenetére


tebeeee
csendes tag

Okés , de amit ti mondtok az winmax, ami eladó nekünk az meg ultimax....vagy ettől még alapvetően hasonlítanak? adat kommunikáció és pályavezérlés szempontból

(#12291) zolikaDB válasza tebeeee (#12290) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen.
Ha Ultimax, az adatkommunikacio miatt kellene Ultinet bele. Ennyi.
Vannak okos dolgok a Winmaxban, de az elodjevel sincs baj, baromi gyorsan lehet programozni.

(#12292) Nordik


Nordik
őstag

Segítsetek kérlek. :) 5 éve huzalozok, tömbözök teljesen egyedi 1-2 dbos alkatrészek, magam programozok mindent. Szóval van tapasztalatom. 3 műszakban bruttó 1550-es órabérért. Plusz 26ezer cafeteria, évente valamennyi jutalom. Ez ugye kézbe átlagba 230 körül jelent mindennel együtt, a cég helybe van, atombiztos, első munkahelyem.

Viszont kaptam egy nettó 1500-as ajánlatot, ami egy átlag hónapba 260-270k nettót jelentene, kisebb cégnél, de nagyon szimpatikus, igaz utaznom kellene 30 percet, de jó a közlekedés,100%os utazási költségtérítés. Túlórázni lehet bármennyit, így azért elég jól lehetne keresni.

Fogalmam sincs mit tegyek, nagyon várnak és bíznak bennem, ugye nehezen találnának tapasztalt huzalost.

(#12293) zolikaDB válasza Nordik (#12292) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem nagyon kell ezen sokat gondolkodni. Ha a pénzen felül a cég/csapat/hangulat/melók is jók, akkor iszkiri.
Vagy a mostani megadja a nettó 1500-at + a maradási díjat :D De úgysem lesz már akkor jó a szájíze se neked, se nekik.
Meg attól, h az új cég vár, még lakva ismerszik meg a másik, ezt sose feledd.

(#12294) Nordik válasza zolikaDB (#12293) üzenetére


Nordik
őstag

Cég jónak tűnik, igaz nincs akkora rend, tisztaság mint a jelenlegin de a géppark jobb. Ami meg mellette szol, hogy 1 műszak lenne. Ilyen 13 havi stb azt hiszem nem nagyon van, de a pénz az ugye alapból jobb. Hát nehéz döntés...

(#12295) zolikaDB válasza Nordik (#12294) üzenetére


zolikaDB
veterán

Te vagy benne, te tudod. Nekem nem lenne nehéz. Persze az első hely, meg az érzelemek... :DDD
magad körül meg olyan rendet tartasz, amilyet akarsz/tudsz.
Általában mindig tudtam tisztább lenni, mitnt a környezetem. Eleve rühellem a mocskot.
Egy vödör, trisó, ultra, forró víz meg nem a világ egy cégnek sem, és abból lejön, hogy "rendes" ember vagy.

(#12296) Nordik válasza zolikaDB (#12295) üzenetére


Nordik
őstag

Akár átlag 35ezer pluszert is lepnel? :) Illetve erre még rá jön a túlóra. Úgy már jóval jobban keresnek. Hát igen, nehéz ott hagyni az elsot, biztos helyem van, jól bejáratott, jó cégnél. Dehát ugye a pénz... Nem rossz most se, de lehet jobb is ezek szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#12297) Phülöp válasza Nordik (#12292) üzenetére


Phülöp
addikt

Csinálj mérleget az általad fontosnak tartott szempontok szerint.
Utána a kevésbé fontosakkal is egészítsd ki.
Ha végül középtájt marad a mérleg nyelve, akkor kell csak dilemmáznod.
Olyanokat se hagyj ki a felsorolásból, mint a napi bejárás időtartama (az a te szabadidődből megy el), a fejlődési lehetőségek (igen, az is fejlődés, hogy megtanulsz "váltani"), stb.

Az alapján egyénként, amit eddig írtál, én mennék az új helyre.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12298) zolikaDB válasza Nordik (#12296) üzenetére


zolikaDB
veterán

Persze. 35 nettó is jó lépés.
Első helyemen gatyafos volt a pénz, 2 műszak, meg haldoklás, kevés meló, ami volt, az meg nagy felelősség (piri pénzért).
Ahova mentem, ott új dolgok (szellemi tőke-gyarapodás), magasabb bér (anyagi javulás), egy műszak és túlóra (fifti-fifti, végülis fosabb, mint a 2 műszak, mert baromi fárasztó a 10-13 óra, de a napomat 2-kor kezdeni és 10-kor végezni meg gyűlöltem) várt.
A túlórapénzem minden hónapban többre jött ki, mint az alap bérem... Ez sokat elmond, azt hiszem. Emellett, amit ott tanultam, azt nemcsak én "adtam el", hanem volt rá vevő is utána.

(#12299) Nordik válasza zolikaDB (#12298) üzenetére


Nordik
őstag

Csak attól félek, hogy mi lesz ha egy nagyon biztos helyet ott hagyok ennyi plusz pénzért ami igaz jóval több lehet minimális tuloraval már. Mi van ha valami történik az új ceggel, bár 10-12 éve ott vannak már a legtobb szaki mindig volt munkájuk. Huzaloskent nyugati orszagreszen elhelyezkedni sztem nehéz, pedig szeretnék ebbe maradni mert érdekel és úgy érzem jó is vagyok benne.

(#12300) Danivagyok válasza Nordik (#12299) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

"Huzaloskent nyugati orszagreszen elhelyezkedni sztem nehéz"
Nabaz, remélem ez csak poén volt részedről...
Minden szerszámmal kapcsolatos munkahely keresett széles e lavórban. egyenlőre én sem találtam olyan forgácsolót aki megfelelne + akit meg is tudok fizetni.
De ha már pénz, akkor szerintem az előző helyed sem fizetett rosszul. Ha amúgy az egyéb körülmények tök jók, akkor én bátran odaállnék a főnök elé, hogy mondjuk +50 ezerért maradok. Ha megadja oké, ha fancsali kép és melléduma van akkor meg váltanék.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.