Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12501) biker


biker
nagyúr

ujra felvetem, hátha már valaki érez affinitást rá, vagy cnc vagy lézervágás/gravírozás kellene, 9db műanyag dobozra
van dxf file, meg doboz képe, ezen a linken

Konkrétan 8 lézeres céget kerestem eddig, 4 nem válaszolt, 4 meg nem tud XY okok miatt vállalni, hozzáteszem, csak olyannak írtam, aki megemlíti, hogy műanyagba is dolgozik.

Szóval ki tud nekem ilyen kimarást és gravírozást AKÁRMIVEL megoldani?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12502) soldi3r válasza biker (#12501) üzenetére


soldi3r
veterán

Nezz at a hobbycnc forumara, ott elobb fogsz talalni ra valakit.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12503) biker válasza soldi3r (#12502) üzenetére


biker
nagyúr

Kösz, milyen titkos módon lehet ott új témát létrehozni? reg, aktiválás, minden, de nincs sehol egy új topic gomb.

Update: mindegy, találtam relevánsnak tűnő topikot :)

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#12504) TGWH


TGWH
őstag

Hátháthát... fejlődik mint a Chiron, csak hát azok a bosszantó kis hibák... felnéztem a weblapra, egész pofás leírások kerültek fel arról, mit csinálj ha megáll a gép szerszámcsere közben :DDD ezek szerint nem csak mi jártunk így :DDD

NCT Ipari Elektronikai Kft
április 30. ·
NCT 100, NCT 115 és NCT 104 VEZÉRLŐK CSERÉJE NCT 204-RE

Már megszoktuk, hogy a számítástechnikában és a mobil eszközök világában a készülékünkre letölthetjük az újabb és újabb szolgáltatásokat és alkalmazásokat, amelyek révén folyamatosan a legmodernebb szinten tarthatjuk kedvencünket.
Amikor szerszámgépet vásárolunk, hosszú távú együttműködésre szerződünk a gyártóval vagy forgalmazóval. Egy ilyen nagy értékű berendezés beruházásánál különösen fontos lenne, hogy ne csak a vásárláskor elérhető szolgáltatásokat és technikai szintet kapjuk meg a berendezés teljes életútjára, hanem állandóan bővíthető, fejleszthető termékhez jussunk.
Az NCT a NYUGALOM GARANCIÁJÁT kínálja ezen a téren is, mivel a Felhasználó a legfrissebb szoftver változatot az NCT honlapjáról letöltheti és telepítheti az NCT 204-re.
Ha elfogadjuk, hogy a szerszámgépek mechanikája lényegesen lassabban avul, mint az elektronikai része, akkor egy NCT szerszámgép esetén, a mechanika megfelelő karbantartása mellett, a szoftver frissítések rendszeres igénybevételével sok éven át a legmodernebb berendezéssel dolgozhatunk.

A frissítésekkel csak akkor vagyunk bajban, ha egy új szoftver változat, vagy szolgáltatás új hardvert igényel.
A mostani HARDVER frissítési akciónkkal ezen próbálunk segíteni a kedves partnereinknek.

* Váltson régi NCT vezérlőjéről a legújabb NCT 204-re kedvezményes áron!
Töltsön új életet a még mindig kifogástalan mechanikájú szerszámgépeibe az NCT vezérlő hardverének frissítésével!

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12505) Klaus Duran válasza TGWH (#12504) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

A legtöbb videó is arról van. ;]
Már csak egy pofás ráncfelvarrás kéne mert piszok rondán néz ki ez a windows stílus. Ebben a DMG nyerőbb, de a simens /ecoline 19"/ valahogy még az NCT-nél is rosszabbnak tűnik. [link]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12506) zolikaDB válasza Klaus Duran (#12505) üzenetére


zolikaDB
veterán

Annyi, h ebbe kva gyorsan beversz egy progit.
De ahogy én nézem, a változtatás kimerül abban, h a fizikai billentyűzetet levágták, lett érintős az egész, mert ez trendi...
Meg ennek van egy kötött felépítése, menürendszere, és nem egymás-hegyén hátán, mint a 204-es, amit vagy körömheggyel vagy cerkával nyomkodsz, ez ujjal is kb. jól kezelhető!

[ Szerkesztve ]

(#12507) TGWH


TGWH
őstag

Hát igen, próbálnak felnőni a Hunorhoz a srácok :DDD
NCT-n le lehet fixálni az ablakokat, akár több felhasználó is készíthet egyéni elrendezést magának.
De legalább hallgatnak a felhasználókra, és most már pc billentyűzettel adják a vezérlőt :D
Ez a mynct dolog sem tűnik elsőre rossznak, gondolom a szakemberhiányt akarják csökkenteni.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12508) nchelp válasza TGWH (#12507) üzenetére


nchelp
tag

Szakember ott kezdődik, hogy a forgácsoláshoz ért... És ezt meg tudja mondani a vezérlésnek... Aki pancser hozzá, annak mindegy, hogy billentyűzetet adsz vagy tapiképernyőt.
Vagy másként: a Fanuc működik Manual Guide nélkül is...

[ Szerkesztve ]

nchelp

(#12509) TGWH válasza nchelp (#12508) üzenetére


TGWH
őstag

Üdv, rég hallottunk rólad! :D mi a helyzet, hogy megy a cég?
Nem tudom láttad-e a mynct-t, de bal oldalt a program, jobb oldalt meg illusztrációval ellátott menük, kiválasztod pl. a mélyfúró ciklust, bedobja az ábrát, kitöltöd a táblázatot, aztán beszúrja a sort ahová kéred. Gondolom furatkört vagy furathálót így még a hülye is meg tudja adni... ott egy ábra, melléteszed a rajzot, megnézed a zseb szélességét, beírod az ábrába vagy a táblázatba és kész. Tovább megyek, lépcsős zsebek, akár azt is ki lehet ebből hozni, hogy megrajzolod, a mynct meg generálja hozzá a több zsebmaró ciklust.
Meg ugye nálunk mi a fontos? Hogy mikor lesz már kész...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12510) kerobi válasza zolikaDB (#12506) üzenetére


kerobi
senior tag

Nem csak trendi, olcsobb is. De az ergonomia ott is nulla, mint a 201-nel, A billentyuzetet kulon erinton, hajlitva kellene alarakni. Mi a 201-hez villamgyorsan odaraktunk egy usbs kulso klavit.

(#12511) TGWH válasza kerobi (#12510) üzenetére


TGWH
őstag

Így valahogy? :DDD
http://www.nct.hu/cnc_termekek/vezerlok/kiegeszitok

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12512) zolikaDB válasza TGWH (#12509) üzenetére


zolikaDB
veterán

Próbáld ki élőben a myNCT-t :D

(#12513) zolikaDB válasza nchelp (#12508) üzenetére


zolikaDB
veterán

:C
Kifejezetten mellőztem a MG-ot régen.
Váltómnak megtanítottam a polárt, nem értette. Utána meg ha be kellett fejeznem, amit összetaknyoltbarkácsoltírt, akkor ott bogarásztam nem tudom meddig a MG-os lyukkör progit...

[ Szerkesztve ]

(#12514) TGWH válasza zolikaDB (#12512) üzenetére


TGWH
őstag

TE voltál ipari kiállításon, nem én ;) a taksonyi egység meg messze van :DDD
Végül is a Fusion 360 is ilyen, nem feltétlen kell érteni hozzá, egy pék is le tudja másolni a rajzról, ha van egy kis térlátása... az egy más kérdés, hogy a méretezést valószínűleg el fogja cseszni, ha modellből kell neki rajzot csinálnia a gyártáshoz.
Valamilyen szinten bármit meg lehet így tanulni, legyen az c++ vagy Photoshop.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12515) Phülöp válasza TGWH (#12511) üzenetére


Phülöp
addikt

404

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12516) TGWH válasza Phülöp (#12515) üzenetére


TGWH
őstag

Neeem, 204-es vezérlő, nem 404-es, ott még nem tartanak :DDD

De ha így jobb :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12517) nchelp válasza TGWH (#12509) üzenetére


nchelp
tag

Nincs cég. Életem legrosszabb döntése volt talán. Az eddigi életem semmisítette meg, de ezügyben inkább megkeresem Csernus dokit, nem itt fogom telesírni a virtuális teret. :F :DD

és ez az: ha valakinek ilyen elemi szinten nem megy magától a geometria, annak talán szakmát kéne váltani... Mert az ilyen dolgokat a hozzá nem értés évtizedes baja hívta életre. Néhány kivételtől eltekintve. Mert konkrétan a Fanuc elemi maróciklusai a MG-ból összevetve a HH-nal azért kimerítik a gyalázat fogalmát. Amikor már a Philips klasszisokkal jobbat tudott bizonyos szempontból. És az azért nem tegnap volt.
De hogy valakinek lyukkörre fúráshoz ciklus kelljen... Persze, van az a furatszám, de 3-6 likat tudjon már letenni a páciens polárban, nem kéne a szakmai autizmust sztárolni...

nchelp

(#12518) TGWH válasza nchelp (#12517) üzenetére


TGWH
őstag

Az akkor úgy cumi.
És most mi van helyette, ha meg nem sértelek?

Pedig a mynct abba az irányba megy el, hogy ott van előtted minden segítség, töltsd ki és kész.
De a fanuc-os mg-t még nem láttam, csak a gombokat a vezérlőn, meg talán a hunor volt még ilyen, balra, fel, letörés, és írod a méretet, lényegében mint ha x-eket írnál.
Mondjuk ha olcsó fanuc, akkor azon nincs polár, oda már jól jöhet egy ilyen mynct szintű megoldás :D szerencsére olyan primitív olcsójános géppel még nem volt dolgom.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12519) zolikaDB válasza TGWH (#12518) üzenetére


zolikaDB
veterán

Élőben töfködted már a myNCT-t? Vagy legalább szimulátoron? Mert a kitöltöd és kész az kb. Hurco/Heidenhain-ra igaz.
Olcsó Fanucon is van polár - tudomásom és tapasztalataim szerint. G16-G15. A MG az olyan dolog, ami 1500€.

(#12520) nchelp válasza TGWH (#12518) üzenetére


nchelp
tag

Most melózok újra alkalmazottként. Egy volt megrendelőmnél... napi 120 km... egyelőre jó lesz.

Óccsó Fanucon is van polár, csak be kell kapcsolni :D

nchelp

(#12521) TGWH


TGWH
őstag

Hát akkor nálunk csesztek bekapcsolni :DDD de legalább olcsó volt a gép :D az volt a fő szempont :C

120km? Ennyire nincs közelebb semmi? Pedig itthon akár még saját céget is lehetne indítani, legalábbis nekem ez jött le, mindenhol sok a meló, és kevés az ember. Akinek meg tele van a töke a vezetőség hülyeségeivel, és van egy kis esze, indít egy új céget... na ehhez azért az is kell, hogy szerencsére a rendszerváltozáskor kárpótlásként kapott cégeknél már kezdenek kiöregedni a már akkor 15 éves gépek, a vezetőség meg kb. segghülye mindenhez. De nem baj, hulljon csak a férgese :DDD

Nem töfködtem, nekünk még régi nct-nk van, vagy 6 éves :DDD még csak 201-es. De a többi lehet kezdi megadni magát, és ismerve az nct kiszállási és szervíz díjait, lehet inkább le lesznek cserélve :D de amíg pörög 6000-ret, meg tartják az igénytelen tűrést - olyan anyagokat hoznak, ahol pl. 60mm szélességen van egyes darabok közt kb. 1,5mm :DDD -, addig jók.
Meg ugye ez Mo, csak a multik kapnak támogatást, pályázni kb. esélytelen, marad a lízing. De ha eladnánk a kb. 6 éves nct-t, többet kapnánk érte, mint amennyit ért mikor újonnan kezdte lízingelni a cég :DDD az úgy azért elég komoly, többet hoz, mint egyes részvények :D
Egy cégnél láttam, hogy pályázatot nyertek, vettek rajta egy Optimum cnc-t :O :W

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12522) zolikaDB válasza TGWH (#12521) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ebben egyeterunk, itthon nyugodtan hulljon csak a fergese!! Meg egy-ket nemet hulladek is megerdemelne, h a Pennyben pakolgassa a konzerveket.
Haas szervizdija 75€, az NCT azert ennek toredeke.

[ Szerkesztve ]

(#12523) TGWH válasza zolikaDB (#12522) üzenetére


TGWH
őstag

Az nem sok, számold ki Bp-ről vidékre hogy érnek ki, gondolom ott a székhely. Bár azt mondják elég sűrűn kell hívni őket :D facebookon is volt ebből vérre menő vita, egyszerűen csak nem kezelték a helyén azt a tényt, hogy az nct meg a haas olcsó kategória, bár volt aki a mazakot is fikázta...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12524) zolikaDB válasza TGWH (#12523) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gyorben van a Haas, NCT meg Taksonyban.

(#12525) TGWH válasza zolikaDB (#12524) üzenetére


TGWH
őstag

Győrben, nem tudtam :D nct-Taksony az megvolt, de van máshol is telepük talán.
Akkor Haas-t kell venni, közel van :DDD csak állítólag szar :D főnök nem fogja amúgy megvenni, mert az nct-hez akármelyik mezei boltban kapni alkatrészt :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12526) Klaus Duran válasza TGWH (#12525) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

A Haas-t meg bárki meg tudja javítani. Pár év után már rutin is lesz bőven. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12527) TGWH válasza Klaus Duran (#12526) üzenetére


TGWH
őstag

Mondom én marad az nct :DDD egy jó kis mazak-siemens-nek esélye sincs hozzánk kerülni :C :))

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12528) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Huzalszikra szervizelésre tudtok ajánlani valakit? Egy charmilles és egy régi mitsubishi gép javításáról lenne szó.
Köszi :R

(#12529) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12365) üzenetére


TGWH
őstag

Sikerült, én voltam a hülye, fordítva ültem a lovon :DDD
A titok az, hogy egy adott formát bármilyen pályán ki lehet húzni :C
A példa egy ilyen ,,uszadabelső'' vagy lépcsőkorlát sarka, ki mit lát bele :D a lényeg, hogy most már tudok ívelt felületeket is :)) egyáltalán nem bonyolult a program, ha a megfelelő tutorialt nézed meg :R
A síkeltolás is marha jól jön, de pl. az első pár nap után azt sem tudtam, hogy edit-tel vissza lehet térni az adott sketch-hez, szerkeszteni :D mindent lekövet a program az idővonalon, marha jó.
És hamarosan jön a böngészőbe szánt változat.
Na meg akkor még egy kérdés, sketch-en tudok vonalat törni, na de térben hogy megy? Le szeretném kerekíteni az adott oldalt, viszont ő továbbhúzná az ívelt rész közepéig kb. Így nem is enged lekerekíteni. Jó, mondjuk ez az aprócska rajz fejből ment, ha van előttem rajz, akkor gondolom már könnyebb.
Lehetséges, hogy nem mindegy ilyen esetben, mit kerekítek le elsőnek? :U

Mondjuk igen, ha ívben kell kihúzni, úgy túl egyszerű lenne, az első verzió íves volt, aztán rájöttem, hogy tud a program forgástesteket is kihúzni adott fokra :DDD

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12530) Danivagyok válasza _stick_ (#12528) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Géppluszt tudnám mondani, ha még nem ismered, illetve az M+E forgalmazóként elvileg javítja a régebbi Mitsut is.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12531) soldi3r válasza TGWH (#12529) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha SW akkor ezt nagyon egyszeruen meg tudod csinalni. Megrajzolod testben azta Shell, vagy Convert to Sheet Metal.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12532) Danivagyok válasza Danivagyok (#12530) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Most beugrott, hogy ezt mintha kérdezted volna pár éve, :D

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12533) TGWH válasza soldi3r (#12531) üzenetére


TGWH
őstag

SW még nem, most még csak Fusion 360 ;)
Jó lesz ez, a lényeg, hogy ilyen íves összefutó felületeket ne gép előtt kelljen számolgatni meg leprogramozni. Szép móka meg minden, szakma teteje meg ilyenek, de nagyon el lehet vele húzni az időt. Nekem nem lenne gond, húznám én, csak mindig más dolgom van, ráadásul kéne a másik gép, amin egy-egy ilyen szép íves felület jobb esetben napok alatt alakul ki :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12534) _stick_ válasza Danivagyok (#12530) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi, de gép pluszt passzolom, nem jók a tapasztalatok. A másikat megnézem.
:R

(#12535) soldi3r válasza TGWH (#12533) üzenetére


soldi3r
veterán

Shell parancs ott is van.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12536) defede


defede
tag

Üdv. Uraim! Szükségem lenne a v24 nevű programra, DNC módban kellene egy Deckel Maho 600W üzemelni. Megvan valamelyikőtöknek? Nagyon régen használtam de nem találom a mentéseim között. Esetleg valaki ilyen géppel dolgozik aki használja a DNC módot? Minden segítséget köszönök.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/frenkdrebin-2705/hero/1804670 Hammer of justice crushes you Overpower

(#12537) Phülöp válasza defede (#12536) üzenetére


Phülöp
addikt

V24 download

Ez még anno DOS alatt futott, ne feledd

Vannak WIN-es alternatívák is (ConnectCNC például).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12538) defede válasza Phülöp (#12537) üzenetére


defede
tag

Kösz, ez gyors volt. Windows alól is használtuk bár az XP volt asszem utoljára, de akkor már csak láttam nem én csináltam. Az a baj hogy az összes ilyen program 30 napos próbaverzió. Persze értem vegyem meg ha tetszik :).

http://eu.battle.net/d3/en/profile/frenkdrebin-2705/hero/1804670 Hammer of justice crushes you Overpower

(#12539) TGWH


TGWH
őstag

Estét!
A Cnc Bankról nem tud valaki valamit? Nem is tudom mióta folyik az a bizonyos karbantartás... csak nem lekapcsolták végleg?
Csak mert ha kell, akár még segíteni is tudnék...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12540) zolikaDB válasza TGWH (#12539) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szerintem sima adathalasz uzemmodban mukodik. Ird be a mailcimed, majd kuld uzit, ha minden megy.
Lof.szt. :DDD

(#12541) nchelp válasza TGWH (#12539) üzenetére


nchelp
tag

nincs már Bank, Norbi befejezte. Szóval, ha valami ilyen néven szaladtok bele bármibe, annak a régi Bankhoz nincs köze.

nchelp

(#12542) zolikaDB válasza nchelp (#12541) üzenetére


zolikaDB
veterán

Pontosabban, Norbi eladta. Aztán, h az új tulaj mit kezd vele, az még nem tiszta.

(#12543) TGWH


TGWH
őstag

Majd egyszer ha lesz időm - mindenre ezt mondom :DDD -, megpróbálok összedobni valamit, de egyedül nem megy.
Legjobb lenne, ha újra megnyitnák a Bankot.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12544) Nordik


Nordik
őstag

Cipokrol van véleményetek? Uvex vagy Puma a jobb?

(#12545) Danivagyok válasza Nordik (#12544) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Nekem egy MTS van vagy 6 éve, szerintem tök jó. Még most is kényelmes, és kívülről is teljesen vállalható állapotban van.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12546) TGWH válasza Danivagyok (#12545) üzenetére


TGWH
őstag

Hol használod, irodában? :DDD
Nekem ha 2 évet kibír, akkor már kényelmetlen. Nem tudok mit kezdeni, velük, csak szenvedek. Vadi új amcsi gyártmány, beleakadtam a lábrácsból kiálló szeg fejébe, leszakadt az alja :D visszaragasztottam, de valami zselés betét kellene bele, mert marha kényelmetlen. Ha pc mellett ülnék, és fél órákra mennék ki a gépek mellé, na úgy marha kényelmes lenne :) legközelebb cserélem egy Beta-ra, a legolcsóbb, de a legkényelmesebb...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12547) Phülöp válasza TGWH (#12546) üzenetére


Phülöp
addikt

Én sose sz.roztam sokat a bakanccsal, a saját talpbetétem fontosabb volt, mint maga a lépő. Alap dolgokat tudjon (átszúrásvédelem, acélbetét az orrában, olajállóság), oszt világbéke.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12548) Danivagyok válasza TGWH (#12546) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Nyugodt lehetsz, ki van használva rendesen...

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12549) TGWH válasza Phülöp (#12547) üzenetére


TGWH
őstag

Hülyén tettem fel a kérdést ezek szerint :D
Milyen talpbetétet ajánlotok? :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12550) zolikaDB válasza TGWH (#12549) üzenetére


zolikaDB
veterán

Olyat, ami tart, tehat gyogyaszati segedeszkoz. A Scholl zseles az komfortbetet, de egeszsegugyileg nulla sajnos.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.