Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#13601) BÁ Nutrition válasza tibi970307 (#13600) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ha fel eve programozol akkor talan oke. Az h mennyit tudsz kicsikarni elegge nagy szorassal mukodik. Sok helyen szimpatiara is osztanak akar 30-40%-ot. Ha elegedett vagy a melohelyeddel es nem stresszelnek szet akkor egyenlore uldogelj el ott es fejlodsz. Az h mennyi darabot programozol le onmagaban nem oszt nem szoroz,mert siman lehet h egy komoly darabhoz nem lesz eleg eleve egy nap.
A fizu amugy nem csak teljesitmenytol fugg mint mondtam de csomo mastol is. Lokacio, ceg elkepzelese mit hajlando adni, konkurencia stb.
A helyedben elnyugodnek es turelem orabert terem. De azert ha mar 1 eve programozol majd mar felhozhatod a fonoknek mert amugy szerintem annyit nettoban is illene fizetni.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#13602) fecaga21 válasza zolikaDB (#13596) üzenetére


fecaga21
aktív tag

2 szikrát. 3 hónap próbaidő van.

(#13603) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Mellesleg puszta kíváncsiságból kérdezem, Heidenhain-ben az M kódok között az M120 mit jelent és mihez szokták alkalmazni? Utána az LA mit jelentene?

(#13604) zolikaDB válasza fecaga21 (#13603) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy mondatban: ha konturkövetéssel írsz meg egy mondatot, és ott a belső rádiusznál nagyobb a maró rádiusza, az M120-al a vezérlés beengedi oda azt, és addig nem figyeli a maró sugarát, ami az LA alatt mint mondatszám van megadva.
Pl -> Ø50-es maróval nagyolsz olyan fészket, ahol a sarkokban R10 van programozva.

(#13605) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Tudja valaki, hogy Hurco-n a szánolajzás állandó nyomású, vagy impulzusos? És hol lehet beállítani /winmax/?

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#13606) daninet


daninet
veterán

sziasztok
BoB és stepper driver közé rakhatok UTP vagy USB kábelt? Elvileg ott csak egy 24V jel megy.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13607) soldi3r válasza daninet (#13606) üzenetére


soldi3r
veterán

Meg jobb esetben 5V.
De igen, UTP tokeletes lehet a celra.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13608) daninet válasza soldi3r (#13607) üzenetére


daninet
veterán

Van egy GND vezeték. Az lehet a kábel árnyékolása? Vagy azt külön kössem rá valahova a fémházra?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13609) soldi3r válasza daninet (#13608) üzenetére


soldi3r
veterán

Egy GND felirat mindenkepp foldeles lesz, de hogy ki-, vagy bemenet, azt neked kell tudni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13610) daninet


daninet
veterán

Nos, itt van pár fotó az elkészült vezérlésről. Igazából már csak a stepper motorokkal kell összekötnöm, és jön a szoftveres része. Van pár RGB ventim lehet belerakom "gémer" legyen :))

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13611) soldi3r válasza daninet (#13610) üzenetére


soldi3r
veterán

Miert megy 6 er a driverekre? En jelenleg itt tartok.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13612) daninet válasza soldi3r (#13611) üzenetére


daninet
veterán

Csak 4 megy. Nem jó a képed. Vagy ez lenne a poén? :DD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13613) soldi3r válasza daninet (#13612) üzenetére


soldi3r
veterán

Ja ertem, hat az Enable funkciot ritkan hasznaljak, azert lepett meg.
A kep nalam mukodik, de hatha igy.

E30 (oo=[][]=oo)

(#13614) daninet válasza soldi3r (#13613) üzenetére


daninet
veterán

ez a kép vmi nem megosztott kontent, csak egy blokkolt képet látni. Ha driveból osztod meg akkor kapcsold be a linken keresztüli megosztás funkciót

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13615) soldi3r válasza daninet (#13614) üzenetére


soldi3r
veterán

Pedig meg van osztva az album. Lehet a direkt link mar nem mukodo funkcio? :F

E30 (oo=[][]=oo)

(#13616) daninet válasza soldi3r (#13615) üzenetére


daninet
veterán

Nekem ezek az érvéghüvelyek soha nem voltak elég stabilak pedig vettem drága pénzért préselő fogót hozzá. Már elkönyveltem magamban teljesen veszett ügynek. Ha megnézed a képem, kettő van rajta ami kábelen maradt, a többi szar volt, kézzel lejött

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13617) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Keresek valakit, aki tudna "gyártani" nekem valamit. Megvan a 3d modell is meg minden. Gondolom itt sokan foglalkoznak ezzel, szóval aki elvállalná írjon egy privát üzenetet és elküldöm a terveket. :)

(#13618) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

Már kétszer is előfordult, hogy a keményfém fúróval előfúrt H7-es furat pozíciója dörzsölés után nem jó. Ami érdekes, hogy most olyan gépen is megtörtént, ami elég pontos szokott lenni. A furat nem ferde, tehát biztos nem a fúró ment el, de a főnököm meg van győződve róla, hogy az történt. Ráadásul úgy állítja be, mint ha mi lennénk a hülyék, nekem azt mondta, hogy mondjam már el, hogy hol van leírva, hogy így kell H7-es furatot készíteni (egyébként a szegényes oktatási rendszerben is tanítják ezt). Azt mondja mindig, hogy soha sem volt pozícióhiba, amíg egy kézből köszörült marót bele engedtek és "kidörzsölték" gépen. Ilyet soha sem hallottam még, hogy így csinálják bárhol is. Ráadásul ha így kellene, akkor létezne ilyen szerszám. Fúródörzsár az egy ördögi dolog számára, ami feleslegesen drága.

Ti hogy készítitek a H7-es furatokat? Persze arra gondolok, amit nem érdemes marni. Lehet nem is érdemes foglalkozni vele, a saját cége ellen harcol, nekem mindegy, megvan a fizetésem úgy is.

Amire én tippelnék az a gép pontosságának a hibája, még akkor is, ha az a gép viszonylag pontos szokott lenni. Soha sincsenek felújítva a gépek.

Szerintetek mit lehet tenni? Hátha van jobb ötleteket, amiről én még esetleg nem hallottam. Nem gondolnám, hogy rosszul csináljuk.

(#13619) kpityu2 válasza tibi970307 (#13618) üzenetére


kpityu2
őstag

"A furat nem ferde, tehát biztos nem a fúró ment el,"

Az nem olyan biztos. A keményfém fúró nem hajlik és mivel a fúró nem dolgozik oldalirányban, odahúzza a fejet ahol bekezdett a hegye. A maró oldalirányban is dolgozik, tehát kibontja az anyagot maga körül, amíg pozícióba nem kerül (meg nem szűnik az oldalirányú feszítés). Ami már az első millimétereken megtörténik.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#13620) Phülöp válasza tibi970307 (#13618) üzenetére


Phülöp
addikt

ha fontos a pozíció, én bizony marót engedek a dörzsár elé

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13621) tibi970307


tibi970307
tag

Viszont akkor elgondolkodtam, hogy hogyan működhet megfelelően egy fúró-dörzsár, ami tulajdonképpen egy olyan fúró, aminek van még dörzsárazó éle is. Akkor pozícióban ez is elmehetne.

Tehát akkor ti kifúrjátok a 10H7-et pl 9.8-as fúróval, majd még beleengedtek egy marót, és utána dörzsár? Simán csak Z-ben süllyedtek a maróval? Tapasztalataim alapján csak a mellékéllével nem nagyon szeret dolgozni a maró. Nem rezonál be? Tulajdonképpen akkor már a gépi dörzsár is jó megoldás lehetne, azzal van valamilyen tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#13622) Danivagyok válasza tibi970307 (#13621) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Mi átm 18-ig ha csak lehet gépi dörzsárazunk, nincs vele különösebb gond. Az előfúrás legtöbbször sima HSS fúróval történik, de nem szokott pozíció/merőlegesség probléma lenni. Igaz a pozíciótűrés is ritkán kevesebb mint +- egy-két század.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#13623) tibi970307 válasza Danivagyok (#13622) üzenetére


tibi970307
tag

Igen, általában a mi munkáinknál is +-0.02 szokott lenni a pozíció tűrés. Egyébként valószínűleg félre lehetett köszörülve a fúró és azért ment el a pozíció. Akkor az előfúrás, majd dörzsölés egy teljesen jó megoldás akkor is, ha tűrve van a pozíció. Eddig nem is nagyon volt vele problémánk egyébként.

(#13624) daninet


daninet
veterán

4eres árnyékolt flexibilis vezetéket keresek a léptetőmotorokhoz. Tudnátok ajánlani?
Itt Kecskeméten körbejártam a villamossági boltokat, de csak egy elég merev szürke kábelt tudtak nekem produkálni amit riasztókhoz meg egyéb vezérlésekhez használnak ahol nem mozog a kábel. Szerintem nem bírná sokáig.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#13625) soldi3r válasza daninet (#13624) üzenetére


soldi3r
veterán

Oflex 100CY vagy SY, esetleg ugyan ezek a 110-es vagy a 130-as sorozatban.
De ha az arukat meglatod, akkor jo lesz az aliexpresszes RVSP is :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#13626) kenyocsaba23


kenyocsaba23
tag

Üdv!
Létezik valami csoda mosópor ami kiviszi az olaj hűtésű gépek gőzét a ruhából?
Hosszesztergán dolgozom van hogy hozzá sem érek a géphez mégis olaj szagúan jövök haza engem nagyon zavar a csajomat meg még jobban. Ha esetleg van valami bevált praktikátok csodaszeretek azt nagyon megköszönném ha elárulnátok. :DD

(#13627) BÁ Nutrition válasza kenyocsaba23 (#13626) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Mondj fel

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#13628) NoiZz


NoiZz
tag

hihi, hurco ultimaxról mi a véleményetek egyedi gyártásban, milyen gyorsan lehet megtanulni? jelenleg nct+hsm camel dolgozok, de lenne egy lehetőség németben Ellwangenben a laukart&wenkelernél hurcora, ismeri valaki a helyet?

(#13629) TGWH válasza NoiZz (#13628) üzenetére


TGWH
őstag

Hurco jó. Meg kell szokni, de utána már vissza sem akarsz menni g kódra.
Van amit nct-n egyszerűbben leprogramozok, az is igaz. Hurco-n is van g kód. Rajzot is be tud olvasni, ha megvették az opciót. Meg ugye erősebb, jóval masszívabb az nct-nél.
Cam progi ugyan úgy elfut rajta, azzal sincs gond.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13630) Vladi


Vladi
nagyúr

Sziasztok!

Segítsetek beazonosítani egy csavart léci. :R
Ilyen váltólapkás marófejem van. Ilyen csavar kell bele. De nem vágom, hogy ez mi és például hol kapható. :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13631) Klaus Duran válasza Vladi (#13630) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Gondolom spec a gyártó sajátja, honlapról érdemes rendelni. 16euro 10db-ért nem sok szerintem.
Főleg ha nem gyilkolod úgy mint én a Blaxx csavarjait.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13632) Vladi válasza Klaus Duran (#13631) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én is arra gondolok, hogy agyártó csinált saját nemszabvány csavart. :(
A marót meg sajna odaadtam valakinek, aknek nem kellett volna, s úgy kaptam vissza, hogy 1 csavar eltört. :O

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13633) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Dolgozik valaki közületek sima 3 tengelyes Fanuc vezérelt marón??Hát ez valami borzasztó katyvasz az egész Heidenhainhez képest....

(#13634) Phülöp válasza fecaga21 (#13633) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem csak a heidihez képest...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13635) Sanyaaa26 válasza fecaga21 (#13633) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Persze hogy az, de veszik mint a cukrot mert olcsó, te meg egyediben kinlódj.

(#13636) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ilyen gépen egyedizni kész katasztrófa lehet. Heidenhain-en olyan szép átlátható programokat lehet készíteni, szépen tagolva, bekezdésekkel, hogy jó ránézni, itt meg keresgélheted a hibát. Nem is tudom hogy van-e attól rosszabb, nekem nagyon nem a szívem csücske

(#13637) Sanyaaa26 válasza fecaga21 (#13636) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Igen, mikor a főnökömnek anno megemlítettem milyen kínlódás egyediben, meg megírtam valamit inkább számítógépen, arra az volt a válasz mindennek a g-code az alapja meg lehet vele írni mindent..... Az igaz, de a korral nem árt haladni, mondom te sem ökrös szekérrel jársz be melózni, pedig azzal is meg lehetne oldani nem?!

(#13638) fecaga21 válasza Sanyaaa26 (#13637) üzenetére


fecaga21
aktív tag

Ennyi, ott a pont.

(#13639) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Egy Heidenhainhez nagyon fapados szerintem, CAM-ezésre biztos jó, de én nem hiszem, hogy egy több órás programot össze lehetne ott dobni G kódokkal ami nem okoz nagy fejtörést.

(#13640) Phülöp válasza fecaga21 (#13639) üzenetére


Phülöp
addikt

128kB-ba eleve nem fér sok CAM-es szerszámpálya.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13641) fecaga21 válasza Phülöp (#13640) üzenetére


fecaga21
aktív tag

USB-je sincs??

(#13642) Phülöp válasza fecaga21 (#13641) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk nincs. Van egy kártya-slot, de az csak másolásra jó, kártyáról nem futtatható program.
Közel másfél év alatt egyszer fordult elő, hogy vastagabb CAM jött, azt visszadobtam. Összesen vagy 3-4 melóhoz van CAM-es alprogram, minden más a vezérlőn készül. Ami egy mocskos manual guide - remélem, a gyehenna tüze égeti a lelkét annak, aki ilyenre találta ki. Örökkön örökké.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13643) zolikaDB válasza fecaga21 (#13641) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nalam van.
De b.szhatod.
Csak masolni jo, azt is egyesevel, es nem fut rola program.
Kartyarol igen, de azt a CNC-n nem tudod tesztelni, es ha tudnad is, 3 fenyevnyi ido egy alap 2.5D-s 500kb-os program is.
Ja, nem 35 eves sz.arrol beszelunk, hanem 1 eves, kvazi legmodernebb kis citromsarga csoda.
Miert, eléd milyen Fanucot/vasat tettek, hogy ennyire utalod?

(#13644) Sanyaaa26 válasza zolikaDB (#13643) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Hálózati meghajtót nem lehet hozzáadni? Nálunk úgy rémlik azzal ment, arra kitették a progikat, te meg vezérlőből futtattad.

(#13645) zolikaDB válasza Sanyaaa26 (#13644) üzenetére


zolikaDB
veterán

Program kell hozza, de amugy azzal sem grafikazol, max PC-n, de vegulis mindegy.
Nyakatekert szar az egesz vezerles.
Egyedibe meg kezbol annak kene bevesni a progikat, aki kitalalta egyedire a Fanucot. :DDD
EGYEDIRE HURCO, HEIDENHAIN, SIEMENS 840D.
A tobbi is biztos jo - annak akinek nem kell vele szenvednie :DD

[ Szerkesztve ]

(#13646) Phülöp válasza zolikaDB (#13645) üzenetére


Phülöp
addikt

Én speciel sorozatgyártásra vagyok berendezkedve, de léteznek kis elemszámú sorozatok is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13647) zolikaDB válasza Phülöp (#13646) üzenetére


zolikaDB
veterán

Van, h 2 napig ugyanaz megy. Van, hogy 9 ora alatt 5x állok be, es ezek nem visszateroek, de nem bonyolultak. Es van, hogy 2 satura allok be 3 felfogassal...

(#13648) Phülöp válasza zolikaDB (#13647) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálam 2 paletta, összesen 8 satu. Rühellem azt a vasat, mérni vagy egyáltalán közel kerülni az alkatrészhez csak a kint lévő palettán lehet. Kiállás kézzel, szerszám hazaküldése, palettacsere, odasétálni, ajtó kinyit, és akkor.
És ezt fokozta a teremtő a manual guide-dal...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#13649) TGWH válasza zolikaDB (#13643) üzenetére


TGWH
őstag

Valami ott nem kerek. 300-400 kb már 3d-s progi, 700-900 kb már komolyabb.
Ami meg nem fért rá floppy méretre, az futott vagy 3-4 órát...
Melyik elme találta ki a 128 kb-ot? Nem lehet, hogy az az alap, a több meg fizetős?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#13650) zolikaDB válasza TGWH (#13649) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az en gepemben amugysincs floppy.
Hurcon mar 2010-ben volt baj a kislemezzel, foleg, hogy szerszamokat csinalgattam vele.
Ez a Fanuc 31i jelenleg 8MB memoriaval rendelkezik, es 1000 hellyel. Amelyik hamarabb teljesul, utana vinnyog, h nincs hely.
Kb 200kb szabad van most, es 10-15 programszam.
Egy Fusion 360-al generalt progi, ami adaptivval, 0.5-0.8mm oldalralepessel nagyol ki mindent egy aktualis, sima 2D-s alakzaton, amirol lejon 2 marek forgacs, az siman karcolja az 1MB-ot.
Egy parallel simitott felkor iven korben satirozva 45 fokban szinten.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.