Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12301) Nordik válasza Danivagyok (#12300) üzenetére


Nordik
őstag

Ezzel a céggel már futottam egy kört az igazság az. Egyszer kaptam már egy ajánlatot akkor a jelenlegi cégem megadta kb ugyan azt, nem lett volna értelme valtanom. De mivel égen földön nem találnak huzalost ezért megkerestek újra és adtak egy jobb ajánlatot. :U megint itt állok tanácstalanul :)

[ Szerkesztve ]

(#12302) TGWH válasza Nordik (#12301) üzenetére


TGWH
őstag

Nehéz ügy. Én biztos hogy arra törekednék, ha már jó a fizetés, ne kelljen annyit dolgozni :DDD
Ha a tudás meg van, akkor nem hinném hogy bármitől félni kellene. Én így 3 év után, minimális egyedi gyártásban szerzett tapasztalattal biztos nem ugrálok.
Viszont megint rámjött a mehetnék, de előbb szedek fel egy kis extra tudást.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12303) kpityu2 válasza Nordik (#12301) üzenetére


kpityu2
őstag

Azt a pénzt amit nem gyűjtesz be, már nem fogják utánad dobni. Első a család, nem kell szívbajosnak lenni. Gondolom azért dolgozol, hogy nekik jó legyen, nem pedig hobbiból. És az egyetem se olcsó. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12304) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Vki vállal pc ház oldalán ventinek való hely kivágását? Raijitek Metis házon kellene a tetején 2db 120mm és oldalán egy 140mm-es lyuk + a felfogatás 12db furata. Budapesten keresném, a ház lapra szerelhető.
köszönöm előre is az ajánlatokat!

(#12305) matyee válasza Nordik (#12301) üzenetére


matyee
őstag

Mondd el a céged vezetőjének az ajánlatot, emelni fog, utána már nem fogja megérni lelépni.

(#12306) Klaus Duran válasza matyee (#12304) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Ehhez kézügyesség kell nem cnc maró. De hogy ne csak off legyen...
DIY :K

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12307) matyee válasza Klaus Duran (#12306) üzenetére


matyee
őstag

Szia,
Cnc-t ajanlottak a hozzaertok, ez nekem mar magas diy-hez.
Udv

(#12308) TGWH válasza matyee (#12307) üzenetére


TGWH
őstag

Ajánlani akármit lehet, azt egyszerű :D
Ha már kivágatnám, akkor valami mintát vágnék bele. Én mondjuk megtehetem, mert melóhelyen van erre egy-két gép, meg szabadidőm is :DDD
Viszont ha TE bemész, akkor úgy fogják kezdeni, hogy 20-25 ezer Ft / óra, van-e még kedved hozzá? :C mondjuk ha találsz valakit, aki egy műszakban dolgozik, és délután odaengedik a géphez, akkor olcsóbb lehet.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12309) matyee válasza TGWH (#12308) üzenetére


matyee
őstag

Szia,
kösz, de azért ez elég sok lenne :( 3 lyukért hajlandó lennék fizetni 5k-t, de annál többet nem. Korábban volt egy haverom aki gyorsan megcsinálta, de mint sokan másik már Németországban dolgozik...

(#12310) TGWH válasza matyee (#12309) üzenetére


TGWH
őstag

Kivágod, aztán már csak türelem kérdése, mennyire pontosan reszeled ki :DDD
Nekem csak a gép eleje látszik ki, így semmi értelme nem lenne, de még régebben gondolkodtam rajt, hogy a plusz ventiknek marok valami faca mintát.
Keress valami kis céget, hátha okosba megoldják. De ha már elviszed, én mintát maratnék bele.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12311) Plutor válasza matyee (#12309) üzenetére


Plutor
aktív tag

Vidd el egy lemezes céghez,pár forintért kivágják.

(#12312) matyee válasza Plutor (#12311) üzenetére


matyee
őstag

Egy tippet tudsz adni hova?

(#12313) Plutor válasza matyee (#12312) üzenetére


Plutor
aktív tag

Például ők: [link]
Nekünk csinálnak 1-2 darabos kísérleteket is,csak ki kell fogni,amikor épp átállnak egy másik melóra.

[ Szerkesztve ]

(#12314) matyee válasza Plutor (#12313) üzenetére


matyee
őstag

köszönöm! :R

(#12315) zolikaDB válasza kpityu2 (#12303) üzenetére


zolikaDB
veterán

Elmult 10 evben nagyon eros volt nalam a hobbi jelleg, es a penzt is ugy lottem be, amennyit erek, es ha lehet minel tobbet.
Amiota nem hobbi, azota a franc megesz...

(#12316) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#12315) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nekem most lett igazan csak hobbi. Bemegyek, teszek veszek mint nyugdijaspapa a feszerbe, ha van vmi kedvemre valo melo akkor azt ugyanugy elvezem mint elso nap. Viszont kepzem at magam mas szakmara mert ez erosen korlatos felulrol es kihivas is alig van.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12317) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#12316) üzenetére


Phülöp
addikt

"Viszont kepzem at magam mas szakmara mert ez erosen korlatos felulrol es kihivas is alig van."

Szomorú vagyok, hogy nem vagyok ezzel egyedül.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12318) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#12317) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ne legyel, ettol meg nem rossz ezt csinalni, inkabb csak egy termeszetes fejlodesi folyamat. nem azert lepek majd tovabb mert nem tudok megelni belole, vagy utalnam, vagy nem látnék jovot benne. ill ez nem is holnap fog megtortenni, 2-3 evem meg siman an benne, csak masra koncentralok, ez mar rutinbol megy, ki akarok probalni valami egeszen mast is, ez a szakma meg abszolút sikertortenet az eletemben, mindenkit csak biztatni tudok akit erdekel ilyesmi

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12319) Danivagyok válasza BÁ Nutrition (#12316) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Vállalkozóként mondhatom, nem a "hogyan csináljuk" jelenti az igazi kihívást, a gép melletti idő nekem igazából relaxáció. XD De tényleg, csak mert kíváncsi vagyok, mi lenne az a másik szakma?

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12320) BÁ Nutrition válasza Danivagyok (#12319) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nekem van egy kozgaz diplomam is most arra forditok figyelmet

vallalkozokent meg nyilvan mas a helyzet, neked cegvezetesben kell megallni a helyed a gep mellett meg pont olyan mint nekem, relaxalok, ill gyakorlatilag egesz muszakban hallgatom a netet, kozben meg neha nyomkodom a gepen a gombokat, vagy cam-ezek, mikor mit kell. eleg ritka h annyira oda kelljen figyelni h mondjuk levegyem a fejhallgatót :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12321) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12320) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Jó neked.
Csütörtöki agyfaxként a géppakoló a megmunkált darabokat kezdte visszapakolni mert az előző müszakos kezelö arra mutatott hogy ott vannak olyan darabok még. :( (4 gibbó közül 1)
Kicsi a különbség (5 furat) de ha mär ,,betanult'' akkor tudhatná felületesen hogy mit csinál.
De a kocsmáros nönek tòbb érzéke van mint egyes egyedeknek.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12322) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12321) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

max legyartod ujra, nem a te gondod hanem Danie :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12323) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12322) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Igazából már nem tudok igazán meglepődni.
A műszakomban maradt 1 igazán megbízható ember, az is azért mert autószerelő és van egy kis műszaki érzéke. Másik gépi forgácsolónak tanul, de igán utálatos figura, na meg a főnök haverja. :U

Lehet hogy én is hagyom a fenébe. Munkát váltok és meghagyom hobbinak, mert nagyon szeretem ezt a szakmát.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12324) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#12316) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekem azert volt hobbi, mert letojtam, h eppen holnap hetfo, bementem, es alig vartam, h jojjenek a kihivasok. Na, az hobbi! :)
Most nem... From budipapir up to 5 axis kinlodas a szarral... Tehat ha egy muhelyben az egvilagon minden a te felelosseged, ahova azert vettek fel, mert van 2 hulladek mehtelep-szokeveny cnc-juk, es neked ez a szakmad, az reg rossz :O Rajzot akkor latok, ha csinalok. Igy meg erdekes a szamonkeres, hogyha nincs egzakt alapja a "forgacsolasnak" :)

(#12325) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#12324) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Te dontod el ott maradsz-e vagy sem. Ez high end ahol vagyok, de mar ez se kot le. Vagy is hiaba egyedi, hiaba minden nap mas, hosszu tavon nem kiteljesedes akkor se ha alapvetoen szeretem csinalni. Szerintem kiprobalok majd mast aztan ha nem valik be es szukseg lesz vmit csinalni akkor jo lesz ez meg kikapcsolodasnak

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12326) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#12325) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez rad is igaz :D
Ket honap mulva megszuletik a kislanyom, uh Debrecenben annyira nem ugralhatok igy...
De ez az en bulim, ugyis lemeccselem.

(#12327) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#12326) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Melyik resze igaz ram? Tobb dolog hangzott el

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12328) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#12327) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hat, h te dontesz, maradsz-e vagy mégy?! :)

(#12329) tebeeee válasza Klaus Duran (#12321) üzenetére


tebeeee
csendes tag

Előző cégnél volt ugy hogy "hülyebiztosra" csináltunk mindent felfogáshoz (egyfajtaképpen tudták betenni darabot), mégis volt egy rakos fószer aki lebaszott minket hogy csinálhatnánk használható készülékeket is mert előző nap 41 darabot úgy kellett neki beleütnie, mert szorult. :W készülék VS pakolo 0:1 :D mentségére szóljon hogy nem neki mutattam meg amit kell, de akinek mutattam az idő közbe mást kezdett csinálni ezt meg lapasszolta másnak csak nem teljes infot adott át.....habár ettől még nem kelett volna bele maszturbálnia a darabot fordítva. :P
Meg volt hogy a felfogáshoz szükséges ütközö délutános müszakba el lett mozditva.....kellett valakinek a csavarszár az állványos furóra, de szóltak neki hogy az a cnc gép be van állítva , ugyhogy visszarakta ...... szemre, körülbelül .....és 2 mm vel odébb került minden xd
mikor meg már sok selejt volt du. raktak oda is programozót :))

(#12330) TGWH válasza tebeeee (#12329) üzenetére


TGWH
őstag

Széép sztorik :D
Volt aki biztosra ment, legyártott egy darabot, megméregette, korrekciózott 0,002-t, aztán elindította a köv. darabot. A szépsége az volt a dolognak, hogy több ezer db kellett volna, 2 tizedes tűrésre, és a mukinak 5 százados tolómérője volt :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12331) konwktor


konwktor
tag

Nem tudtok véletlenül olyan szoftvert ami a meglévő nc programok ciklus idejét megjeleníti pc-n??A Cimco-ban nem találom ha egyáltalán van benne ilyen opció.. :F

(#12332) JóGéza válasza konwktor (#12331) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Ha jól emlékszem, a Cimco V5-ben az NC műveletek/Toolpath statistics-ben volt futásidő is. Gyorsjárat sebességet meg kellett adni talán.

(#12333) konwktor válasza TGWH (#12330) üzenetére


konwktor
tag

Ilyen sztorik nálam is akadnak bőven pl a főnök felvette a fia haverját fő beállítónak(vagy nem tudom minek :) )Aztán egyik péntek délelőtt beáltam egy munkára amin két 50 H7-es furat volt 48 mélyen uttána egy 2mm-es váll.Hétfőn délután az egész vezér kar várt hogy el lett b**szva amit pénteken csináltunk mind mivel nem ment végig a szerszám (a furat vége előtt 2mm-el megált) azokat javitsam ki a maradék 100 db-ot ők meg csinálták jól,mondom OK már csak egy kérdésem maradt....Rajzott néztetek azért...15ezer volt csak az anyagköltség.
Ugyan ezen a munkán késsőbb egy géppakoló szolt hogy menjek le mert nem megy végig a szerszám sorját hagy 10 db-t lesorjázott( azt a 2mm-t) de már többett nem bír mert fáj már a karja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12334) tebeeee


tebeeee
csendes tag

xd góré lejött megnézni mi van a munkával...életem legjobbját produkáltam (felület tükör, méret nullás), odaadom neki, forgatja majd beszól: Jó, jó , de lehetne jobb is xd ugyanez a pali rámszolt hogy letörés felülete szar, mondtam rendben és ugyanazzal a programmal, szerszámmal, beállítással legyártottam mégegyet...nézte végig , ott állt melettem.....lefujattam , odadtam és azt mondta: ez már igen, de miért nem lehet egyből ilyenre csinálni?! xddd :))

(#12335) zolikaDB válasza konwktor (#12333) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt igy nem csak en nem ertem...? Alul váll meg sorjazas, meg rajz... Mivan?

(#12336) BÁ Nutrition válasza konwktor (#12333) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"15ezer volt csak az anyagköltség."
tehat semmi. azert ne gondold h ez tulsagosan erdekli oket, csak megy a kamuhiszti max.

kivancsi lennek egyszer h milyen lehet dolgozni egy olyan fonoknek mint nchelp aki full profi is a szakmaban..
meg nem mondtam le rola h egyszer odapofatlankodjak h helo, jottem, mit segithetek :D

ezek a peldak amiket irtok full altalanosak, en egyeltalan nem latok bennük semmi extra sztorit.
Zolika: volt neki egy mondjuk atmeno furata aminek 50h7 a merete de aljan van mondjuk egy 48as perem 2 cm vastagon/melyen

itt nálunk amilyen a szitu az kb hasonlo, full pofara megy az ertekeles, ami eleg sokakat zavar, de a vezetoseg full lexarja, es megtehetik mert olyan elkepesztoen megbaxak szamlakkal a csapatokat h hihetetlen, igy lazan belefer nekik h negyed gozzel teszem oda magam es csak morgok rajuk egesz ejjel. nekik igy is full sikertortenet az egesz, a kiskedvenceket meg vigan futtathatjak hiaba baxxal el minden masodik melot.
/en 3 eve vagyok itt es meg egyszer nem fordult elo h visszakuldtek volna barmelyik darabomat jogosan(kiveve mikor par hete a balfax redbullos meos szarul merte meg az egyik menetet, de ugye arrol is kiderult h ok baxtak el) es ennek ellenere feketelistan vagyok.. ez azóta zavar kevesbe mióta letisztazodott h nem vagyok egyedul rajta :DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12337) konwktor válasza zolikaDB (#12335) üzenetére


konwktor
tag

Őőő bocsi telefonról írtam ... :B

[kép]

(#12338) zolikaDB válasza konwktor (#12337) üzenetére


zolikaDB
veterán

Áááá, világos! :D

Bá Nutrition: nchelp-nél mostanában ilyesmit nem fogsz tudni kivitelezni.
Másik dolog: előző főnököm a szakmája mestere volt. Papíron is, kora is megvolt hozzá, h ne higgyem hülyének. Baszott nagy 200mm vastag szerszámlapban ÁTMENŐ SARKOS KIDOBÓFÉSZEK. Nem kell szikrázni... Azér' van a nagygép, h megcsinálja... Oké, de 3-4 elektróda elég lesz...
45 elektróda lett elég, az is úgy, h volt, aminek egyik oldala jobbra, másik balra dolgozott. A szikra meg olyan költségeket rótt a melóra, amivel egyáltalán nem számoltak, és utókalkuláció nem volt lehetséges.
Szerszámkészítő mester. Mentségére legyen mondva, h sok baja volt az életben, és elviselhetetlen volt a körülötte dolgozó alkoholista "kollektíva".

(#12339) BÁ Nutrition válasza zolikaDB (#12338) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Jol megaszondtam h 2cm vastagon :W ;]
Amugy nchelppel mi van mostansag? Vagy miert gondolod h nem lehetseges? Mondjuk en se holnaprol beszeltem, hanem ha egyszer meguntam itt akkor lehez h meg dolgoznek valahol szakmaszeretetbol egy ideig ahol nem dilettansokkal vagyok korulveve.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12340) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12339) üzenetére


TGWH
őstag

Tudod az a baj, ahol értenek hozzá ott géppark, lehetőség, meg pénz nincs, ahol full debil a vezetőség, ott könnyű melók jönnek nagy pénzekkel. Ahhoz is pofa kell, hogy a legjobb melót megkapd, és általában így a szerényebb profik ki is estek.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12341) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

valaki épített már MPCNC-t a tisztelt fórumtársak közül?

(#12342) csiben1


csiben1
tag

Üdv!
Kicsit képezni szeretném magam AutoCad-ben és gondoltam regisztrálok az Autodesk-re és letölttöm a free student verziót. Szerintetek lehet valami negatív következménye ennek, ha közben már nem is vagyok diák, bár csak tanulási célra használnám? Egyáltalán foglalkoznak vagy tudnak ilyennel foglalkozni?

You can walk straight through hell with a smile

(#12343) DrojDtroll válasza csiben1 (#12342) üzenetére


DrojDtroll
addikt

szerintem amig nem a progiból kereskedelmi hasznod nincs gond

de az tény hogy így hazudsz magadról

én a fusion360-al jártam ugy hogy meg kellet volna erősíteni elvileg 30 napon belül hogy diák vagyok, de ezt elfelejtettem

nem történt semmi, a mai napig használom boldogan a programot

(#12344) TGWH válasza DrojDtroll (#12343) üzenetére


TGWH
őstag

Nem is emlékszem hol kellett megerősíteni. Nekem olyan rémlik, hogy hobbi célra is ingyenes, évi x $ nyereséghatárig. Még nem szóltak érte.
Vagy akkor csúny dolog, de le kell tölteni torrentről, és egy második win-en használni, amin még a hálókártya is le van tiltva... azért nem aprópénz a havidíja sem... tanfolyam nélkül, ottthon, netről megtanulni máshogy nem tudod, a legolcsóbb is pár millió forint ha meg akarod venni.
Vagy ami még tisztább, használsz egy teljesen ingyeneset, csak hát azok meg olyanok is...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12345) TGWH


TGWH
őstag

Egy kis off, néha rá szoktam nézni az állásajánlatokra, itt van pl. egy soproni lehetőség:
Felajánlott bruttó havi bér 210000 Ft
Munka körülmények 3 MŰSZAK (6-14; 14-22; 22-6) PÁLYAKEZDŐK JELENTKEZÉSÉT IS VÁRJÁK.

Kicsit megingott a hitem abban, miszerint itt öldöklő verseny folyik még a pályakezdőkért is...
Dícséretre méltó viszont, hogy kb. ő az egyetlen hirdető, aki fizetésről is közöl infót...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12346) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12345) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ez mennyi nettoban? 130 korul?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12347) zolikaDB válasza TGWH (#12345) üzenetére


zolikaDB
veterán

Sona BLW, autóipari beszállító.
2015 ősze óta "működnek" itthon, keresik a MAGASAN KVALIFIKÁLT embereket.
- el kell vállalni egy németországi betanulást, pár hónap
- utána itthon meló ZÖLDGOMBOSKÉNT Gilde esztergákon

Itt van a környékben, a bejárós kereskedőkkel ,folyadékossal tartom a kapcsolatot, mindig kérdezem, mi van.
Háááát, ember az nincs, csábítgatnak innen-onnan párat, 6 gép van egy ménkű nagy csarnokban, aminek 10%-át foglalják el.
Most jutottal el oda, h facebook-on is hirdetnek, plusz minden álláskeresős portálon fent vannak.

Tegnapi új infó egy jelentkezőtől:
- el kell vállalni egy németországi betanulást, pár hónap -> BRUTTÓ 6€
- utána itthon meló ZÖLDGOMBOSKÉNT Gilde esztergákon -> BRUTTÓ 200e HUF/hó, 3 műszak

:))

(#12348) Klaus Duran válasza TGWH (#12345) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

A legtöbb nagy cégnél már pályakezdőket is felvesznek, csak legyen valaki.
Ez nagy szerencse a pályakezdőknek.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12349) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12346) üzenetére


TGWH
őstag

Igen, akörül, talán picit több.
Na de 3 műszakban? Könyörgöm, elmegyek akármelyik másik droidgyárba, 170-200 nettót már megadnak a legtöbb helyen 3-4 műszakra... igaz egy hét után megbolondulsz, mert ugyan azt a két alkatrészt kell beszerelned a szalag mellett, de a többségnek bejön...

Oké, kezdőknek nem rossz, max egy-két év után meg lelép. Na de 3 műszakban nettó 130-140???

Láttam, egy másik városban lévő céghez keresnek egy műszakba esztergára-maróra egy embert, de már vagy fél éve... gondoltam megnézem, állami támogatást kaptak, tábla is hirdeti, 11,5 misit, ennél többet saját maguknak kellett hozzá tenni, hát vettek rajta a fényképek (gépeink menüpont, hogy most mennyire frissek a fényképek, az jó kérdés) alapján egy optimum cnc marót...

Lehet elkezdek körülnézni, meg kéne csípni egy egyműszakos, kva jól fizető árkategória alja, japán gép mellett cad/cam az asztalodon típusú állást... amíg még nem jönnek a kínaiak, vityánk már bőszen rázta az ,,aktuális kormánypárt'' egyik titkárának kezét :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12350) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12349) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Én a helyedben elmennék 10x annyiert kulfoldre, de kinek mi

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.