Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12451) Phülöp válasza TGWH (#12450) üzenetére


Phülöp
addikt

"Volt olyan, furatra ráírták hogy pl. d5*8, de csak 3 db volt a rajzon, szintén ebben a csoportban láttam"

Zsákfurat mélysége.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12452) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

fába szeretnék lézerrel gravírozni

milyen erős lézerre van szükség hozzá?

(#12453) soldi3r válasza DrojDtroll (#12452) üzenetére


soldi3r
veterán

Gravirozni 2W-os dioda eleg.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12454) TGWH válasza Phülöp (#12451) üzenetére


TGWH
őstag

Azt már nem tudom, az a rajz sincs előttem, csak röhögtek hogy a többit mégis hová :)
Persze, pár hónap alatt ilyenek nem férnek bele a tantervbe, aztán meg Ausztriából kérdeznek, mert megakadtak az asszimetrikus tűrésen... és ilyenkor gondolkodsz el, hogy akik 30 éve esztergálnak egyedi gyártásban, kapnak max nettó 150-et havonta...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12455) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ügyes a srác! -> Gough Custom Knives

(#12456) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#12448) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

komoly az a topic :D vannak eleg lol dolgok vazze :U :N :W

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12457) DrojDtroll válasza soldi3r (#12453) üzenetére


DrojDtroll
addikt

0.5W már nagyon vérszegény a feladatra?

(#12458) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#12456) üzenetére


blasko92
őstag

Néha amúgy ja :DDD

(#12459) TGWH válasza blasko92 (#12458) üzenetére


TGWH
őstag

Kicsit olyan, mint az egész ország; nem mindenki ért ahhoz amit csinál, mert így vagy úgy, de nem az eredeti szakmájába dolgozik :DDD olyan magyaros az egész.
Van még egy méretezési vita, egész friss, azt hiszem ideje lenne feltúrnom pár tankönyvet, hogy is kéne lennie eredetileg :DDD

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12460) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12459) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

En a 60 hosszu 2.6os csap temajaba szalltam bele. Csak kiderult h nem 60 a hossza. Nagy hantaboy lehet az oreg ;] amugy a meretezest ne keresd mert linkeltek a konkret reszt a konyvbol :)

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12461) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12460) üzenetére


TGWH
őstag

Láttam. De ez nem segít, ha a rajzoló máshogy gondolja, mint a könyv :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12462) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#12460) üzenetére


blasko92
őstag

Ja, annál mar van am L/D arány. :DDD

(#12463) NoiZz


NoiZz
tag

nálunk volt olyan tervező aki 600 mélyen akart 6h7et csinálni, de az hogy a rajzon minden nézeten máshol van a bázis szinte mindennapos

(#12464) TGWH válasza NoiZz (#12463) üzenetére


TGWH
őstag

Ez a H7 annyira tipikus, mert nem engedi kinyomtatni a program anélkül :DDD vagy inkább gondolom nem értenek hozzá. De hozzátok elmennék rajzolgatni, így még nekem is menne :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12465) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#12462) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

18 perc alatt kesz lett. 3 ezreden belul mindenhol. Sokat nem kellett varialni, egybol tokeletes lett. Mar nem is emlekszem mikor csinaltam olyat ami kihivas lett volna. Max olyanok vannak h tetszetos osszetettebb darabok meg ilyen kis fityfaszok. Neha van olyan h kell hozza csinalnom 2-3 kalibert is. Akkor legalabb el lehet szüttyögni vele. Ja mar eszembe jutott h mikor volt kihivas. Pl van egy 130h5os atmerod ugy h 1mm alatt van a falvastagsag. Olyankor azert lehet probalkozni. De eddig mindig megoldottuk. Legdurvabb ilyen asszem 0.25mm falvastagsaggal volt vagy 20 mm hosszan. Az szakma.. jah meg mondjuk inconelbol ;] szerintem nalunk minden masodik melon fennakadna a papa :K

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12466) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#12465) üzenetére


blasko92
őstag

Ja, hogy azt te csináltad? Ügyes munka. :) :R En gyűlölöm a kis darabokat. Főleg nem megfelelő gépen. Szerencsére nem is kell ilyesmiket csinalni, mi inkább nagyobb darabokra vagyunk raallva.

Milyen gépen melozol?

(#12467) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12465) üzenetére


TGWH
őstag

:R :R :R :R :R :R :R

A kis darabokat én is rühellem, de lehet az nagyobb is, ha 600-as tolással 15 másodperc a programidő :DDD utána fél perc mire kicseréled a darabot... pfűűű azok de mocskos melók... és ugye a megrendelő sokat rendel belőle, mert olcsó, számold ki akár 45 másodperccel, hány eurócentre jön ki egy darab mondjuk a konkurencia előtt picit lenyomott rezsiórabérrel... ez egy rohadt öngerjesztő folyamat, és egy lapáttal rátesz, hogy akár 8 éve is ugyan annyiba kerül a cucc, mert a megrendelő nem enged emelni az áron...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12468) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#12466) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ah, ez egy kis fityfasz mint ahogy ott is irtam. kajaszunet feleben meglett.

van valami epkezlab kepfeltolto oldal ahova fel lehetne tolteni nev nelkul kepeket? a kepfeltoltes mar nem mukodik es az imageshack is megbuzult :U

[link][link]
[link]
[link]
[link]
ezek ilyen atlagosak. legalabb van tole olyan illuzio mintha csinalnank valamit. a kihivas nem ilyen :D

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12469) soldi3r válasza BÁ Nutrition (#12468) üzenetére


soldi3r
veterán

[link]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12470) lav1892 válasza BÁ Nutrition (#12468) üzenetére


lav1892
csendes tag

ezek CAM el készült darabok?

(#12471) DrojDtroll válasza DrojDtroll (#12457) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Erre valaki?

(#12472) BÁ Nutrition válasza lav1892 (#12470) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

aha

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12473) kpityu2 válasza DrojDtroll (#12471) üzenetére


kpityu2
őstag

Nézz körbe a HobbyCNC-n, ott jó páran lézeres gépet építenenek.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12474) Samus


Samus
addikt

Sziasztok,
Siemens, 840D SL vezérlő hogy tudom a legegyszerűbben levágni egy R paraméter felesleges tizedesjegyeit? Mérés után kapok 8-10 tizedes hosszú értékeket, nekem csak három tizedesig kell az érték, de kerekítés nélkül.

Példa: R300=0.0125237456. Ebből kellene csinálni R300=0.012 értéket. Ami érdekes, hogy a paraméterek értéke negatív és pozitív is lehet, függenek a mérés eredményétől, abszolútérték nem jó.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12475) JóGéza válasza Samus (#12474) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Így nem jó?
R300=((TRUNC(R300*1000))/1000)

(#12476) Samus válasza JóGéza (#12475) üzenetére


Samus
addikt

Tökéletes. Köszönöm :R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#12477) soldi3r


soldi3r
veterán

Cimco Editben szerszamlistat hogyan lehet letrehozni? A leirasaban sok hasznosat nem talaltam, a netet pedig hiaba turom, ott sincs semmi erdekes.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12478) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy CNC munkára embert találni, de sajnos az elmúlt fél évben még olyat is nehezen találtam, aki egyáltalán válaszolt, az egyetlen, akivel érdemben tudtam beszélni és árat is mondott, eltűnt. :O
Valami segítséget kérnék!
A projekt: A kedvenc Carcassonne társasjátékom 26 kiegészítőjének, (kb 350 lapkája és 130+ egyéb apróság) szeretnék egy tisztességes fa dobozt.
Valami Ilyesmit:

Ehhez elkészítettem 3DS Max ban a pontos tervet, megvan 2D DWG fileban, van látványtervem és felülnézeti képem is.

Utóbbihoz tartozik pontos méretezés is egy Excel táblázatban. De elég sok formátumba át tudom rakni, ha azon múlik. A lényeg, hogy ki kell vágni összesen 44 lukat egy fa munkadarabból, ami 44-ből 38 teljesen átüti, tehát luk, 6-nak pedig meghatározott mélysége van. A 6-ból kettő oldalára fektetett félhenger.
A jelenlegi tervek R3as sarkokkal készültek, de ehhez sem ragaszkodom.

Az alábbi részekről lenne szó:
Keret (ez a tényleges fő munkadarab): 1 db521x303x30 mm
Tető (egyetlen, 8 mm-es marás a közepére) : 1 db 529x319x12mm.
Alap: 1 db 529x319x4mm-es lap, marás nélkül
Oldalfalak: 2 db 311x55x4 mm-es lap, marás nélkül
Előlap: 1 db 529x55x4 mm-es lap, marás nélkül
Hátlap: 1 db 529x55x12 mm-es lap, marás nélkül
Belső fedőlap: 1 db 181x162x2 mm-es lap, R4es ívelt sarkokkal

Eddig egyetlen, 25.000 Ftos ajánlatot kaptam, ami nekem teljesen jó, csak sajnos az ember előbb balesetet szenvedett, majd eltűnt. :(

Kihez forduljak, mit csináljak?

Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat, privát üzeneteket!

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#12479) soldi3r válasza rlazol (#12478) üzenetére


soldi3r
veterán

forum.hobbycnc.hu, penz keresesi lehetoseg topik. Nehany jelentkezo lesz.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12480) rlazol válasza soldi3r (#12479) üzenetére


rlazol
addikt

megpróbálom, köszi!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#12481) blasko92 válasza BÁ Nutrition (#12468) üzenetére


blasko92
őstag

Ezek esztergán készülnek? Vagy eszterga után mennek maróra? Gyöngyszórva vannak a darabok?

(#12482) BÁ Nutrition válasza blasko92 (#12481) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Esztergalva + marva vannak.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12483) overseer


overseer
csendes tag

Üdv urak! Ti hogy bírjátok ezt az emulzió / víz pára keveréket? Lehet hülyeséget mondok, de mintha kezdeném megérezni piciny tüdőm teljesítményén, hogy ezt lélegzem 8 órában :) azt hiszem rá kellene szoknom a maszkra.. Meg a tüdőszűrésre :)) :DD

Overseer

(#12484) TGWH válasza overseer (#12483) üzenetére


TGWH
őstag

Üdv.
Egyszerűen. Nem szabad 8 órát a gép mellett tölteni :DDD vagy nagy levegő, darabcsere, ajtó bevág, kifúj :))

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12485) Klaus Duran válasza TGWH (#12484) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

És ha az egész csarnok gőzzel van tele? ;]
Holnap indul a Cimcool teszt
.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12486) TGWH válasza Klaus Duran (#12485) üzenetére


TGWH
őstag

Kinyitok két ajtót, aztán kiviszi a huzat :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12487) Klaus Duran válasza TGWH (#12486) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Egyik oldalt az öntöde a másokon meg a TSZ.
Van választék bőven hogy miben akarunk megfulladni. :DDD

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12488) TGWH válasza Klaus Duran (#12487) üzenetére


TGWH
őstag

Hát az jó választék. Akkor marad a maszk, vagyis inkább felmondanék, mert maszkban lehetetlen dolgozni. Próbálj meg gyapotot leteríteni a padláson, és még csak nem is nyáron, elég egy kellemes tavaszi napon ;) :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12489) blasko92 válasza Klaus Duran (#12485) üzenetére


blasko92
őstag

Nem tudom melyiket kapjátok, nekünk nem jött be 🙂

(#12490) Klaus Duran válasza blasko92 (#12489) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Cimperial (181-03) De a rég itt dolgozó szerint pocsék.
Elméletileg fele az ára mint a mostaninak. + napi 300-800L lónyálat használunk műszakonként.
Ha a többiek lusták akkor eltöltögetek 1500L is.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12491) Danivagyok válasza Klaus Duran (#12490) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

800l műszakonként? Ezt nyomjátok a kávéhoz is tejszín helyett, vagy mi?
Na de viccet félretéve, ehhez a mennyiséghez bőven indokolt egy komolyabb páraelszívó, ami a gőzt le is csapatja. A visszanyert emulzióból hamar bejönne az ára....

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12492) TGWH válasza Klaus Duran (#12490) üzenetére


TGWH
őstag

Hmm... naponta elhasználok kb. 10 litert :D ha durvulunk, akkor 15-öt :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12493) TGWH


TGWH
őstag

Nos, vélemények? :DDD
http://www.nct.hu/pdf/Pros/nct204phu.pdf
Nem hangzik rosszul, bár gondolom sokakban felmerülhetnek bizonyos kételyek :P pl. az utcáról behívott pék eeveszi a munkát, aztate, a munkát, vagy pl. az nct tervei mindig nagyratörőek, ám a megvalósításba valahogy mindig hiba csúszik...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12494) Klaus Duran válasza TGWH (#12493) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Magyar narancs. ;]
FANUC JÓ, MAPPS JÓ, Brother elmegy, Okuma szar.
Majd ha dolgoztam HDH-n vagy Hurco-n akkor lehet hogy változik a véleményem.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12495) SirTom válasza rlazol (#12478) üzenetére


SirTom
tag

és ha nem cnc marón gyártatnád le, hanem lézerrel vágatnád ki? Az simán lehet olcsóbb, és gyorsabb,és akár szebb is. annyi, hogy ott vékonyabb anyag lehet, és két féle modellt használnál. az egyik modell a zseb alja lenne, a másik pedig a zsebes, aztán összeragasztatnád asztalossal, kis lakk rá, vagy pác, esztétikumnak akár kis lézerrel rárajzolt motivumok

[ Szerkesztve ]

Nincs más hátra mint előre

(#12496) rlazol válasza SirTom (#12495) üzenetére


rlazol
addikt

Köszönöm, de remélem, most sínre került az ügy. :)
Amúgy se hiszem, h lézerrel olyan egyszerű lenne: egy helyen van egy 2 mmes lépcső. Van 6 rekesz, amelyek nem átütőek, hanem különböző mélységűek. Ebből kettőnek félkörösen ívelt alja van. Szerintem ez így nagyon bonyi, nagyon sok metszéslap kéne.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#12497) kpityu2 válasza rlazol (#12496) üzenetére


kpityu2
őstag

Én is lézereztetném, ahova meg alakos fenék kerül teszel bele egy betétet. Persze ha találsz faiparos CNC-t akkor minden egyszerűbb. Bútorosoknál előfordulhat.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12498) Danivagyok


Danivagyok
csendes tag

Használ valaki extcall parancsot?
Flashkártyáról szeretnék alprogramokat meghívni, de egyenlőre bénázok vele, nem működik se a

EXTCALL "C:\programmappa\program.mpf"
se a :
EXTCALL "\\flash card\programmappa\program.mpf"

:F

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12499) rlazol válasza kpityu2 (#12497) üzenetére


rlazol
addikt

egyelőre úgy néz ki, egy szaki megcsinálja, de majd akkor örülök, ha kész lesz. Köszönöm a tanácsokat!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#12500) Danivagyok válasza Danivagyok (#12498) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ha valakit netán érdekel, akkor úgy néz ki hogy a :

EXTCALL"C:\mappa.wpd\program.mpf"

szintaxis lesz a nyerő, de csakis G kódos programokhoz.
De ha van észrevétel, akkor továbbra is jöhet.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.