Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12551) TGWH válasza zolikaDB (#12550) üzenetére


TGWH
őstag

És van olyan ami jó is? :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12552) soldi3r válasza TGWH (#12551) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha ennyire problemas, miert nem csinaltatsz egyet? pl itt

E30 (oo=[][]=oo)

(#12553) TGWH válasza soldi3r (#12552) üzenetére


TGWH
őstag

Mert amikor bakancsot cserélek, akkor mindig jobb lesz, csak ugye nem mindegy meddig és mennyivel :D még keresem a normális bakancsot.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12554) soldi3r válasza TGWH (#12553) üzenetére


soldi3r
veterán

Nekem Caterpillar van, nagyon jol birja.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12555) Phülöp válasza soldi3r (#12554) üzenetére


Phülöp
addikt

Az összes civil lépőm CAT, nem véletlenül.
Melóban az utolsó pár évet BETA cipőkben toltam le, szakorvos modellezett betétet, legyártatta, világbéke.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12556) TGWH válasza soldi3r (#12554) üzenetére


TGWH
őstag

Ohhh hát ez ejró, itt meg még választék sincs :D de tényleg, volt kb. 4-5 féle az egész boltban :D
Amúgy ezt sosem értettem, miért örülnek a kapitalizmusnak, mert hogy most választhatsz... ja, nem az van hogy van vagy nincs, hanem az, hogy van 4-5 darab, ebből 4-5 szar :DDD
Jahh oké nézem, van, 27 ezer akcijósan :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12557) Neu77 válasza TGWH (#12556) üzenetére


Neu77
csendes tag

Nekem ilyen van: https://www.ejendals.com/jalas/commerce/?p=/products/foot-protection/3400a/
Ez sem volt olcsó, de 10+ óra után is kényelmes, nuku lábszag, nem csúszik az olajos műgyanta padlón :D Néha bele potyog a forgács a szandál jellege miatt, viszont tépőzáras és könnyű lekapni.
Igaz, hogy a cég állta, de saját pénzen is megvettem volna, mert a legtöbb bakancsban fáj a lábam..

(#12558) soldi3r válasza TGWH (#12556) üzenetére


soldi3r
veterán

A "benti" cipom Cofra, az is nagyon jo. Foxtrot volt, a mostani azt hiszem Kress.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12559) zolikaDB válasza TGWH (#12551) üzenetére


zolikaDB
veterán

Van. Én már több, mint egy éve használom. Az én méretemben parafa van, kisebbekben műanyag.
Amikor először használtam, úgy fájt a lábam, hogy besza-behu. Mert elkezdte tartani. Azóta hibátlan.
Pl: [link]

(#12560) soldi3r válasza zolikaDB (#12559) üzenetére


soldi3r
veterán

Ilyet, vagy hasonlot hasznalok en is evek ota, amit linkelttem feljebb is.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12561) zolikaDB válasza Klaus Duran (#9910) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hangsterfers S747-el mik a tapasztalatok?

(#12562) Klaus Duran válasza zolikaDB (#12561) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Már nem annál a cégnél dolgozom, de ha jól emlékszem esztergán eléggé ködölt. marón elment de az S500 jobb volt. Meg drágább.

Mostani cégnél a Blaser Vasco-7000 váltotta a Hangsterfers-t. A szerszám élettartam egy fúrónál jelentősen javult, (vagy inkább az emulzió tartósabb,) és a felületi minőség is megfelelő simításkor, DIN 226 alapanyagnál.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12563) zolikaDB válasza Klaus Duran (#12562) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R

(#12564) Klaus Duran válasza zolikaDB (#12563) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Mi lett az ecool-al?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12565) kpityu2 válasza Klaus Duran (#12562) üzenetére


kpityu2
őstag

Blaser nálam feketelistán van. Egyszer csak sitty-sutty megszüntették a szikrácsolóolajukat, kompatibilis meg égen-földön nincs.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12566) zolikaDB válasza Klaus Duran (#12564) üzenetére


zolikaDB
veterán

Él és virul, döntöm a gépbe, mintha muszáj lenne :)
De a kíváncsiságom legyőzhetetlen - ilyen természet vagyok, az újdonság, a fejlődés, előrelépés a jelszavam! :B :K
S500 is repce?
Amúgy szerintem nem biztos, h játékos, mert 4.5€-ba megy kilója, a Rhenus meg 3.65€.

[ Szerkesztve ]

(#12567) TGWH válasza zolikaDB (#12566) üzenetére


TGWH
őstag

Csak azé', me' zöld?
Ennyit meg kell hogy érjen a környezetvédelem, nem?

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12568) Klaus Duran válasza zolikaDB (#12566) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Tudtommal nem. De nem nagy szám a repcecucc.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12569) zolikaDB válasza Klaus Duran (#12568) üzenetére


zolikaDB
veterán

De az. Viszont 5€ lenne... Delelott mondta a kereskedo.

(#12570) blasko92 válasza zolikaDB (#12566) üzenetére


blasko92
őstag

Gyaaa az a repce olaj nálunk volt teszten :DDD Az ára miatt nem lett belőle semmi, plussz a takarítás/használt folyadék elszállítás is közre játszott.

Esztergan sűrűsödött mint a tejfel.

(#12571) bodogzus


bodogzus
csendes tag

Sziasztok!
Heidenhain TNC425 vezrérlővel kapcsolatban szeretnék kérni segítséget.
Hogyan lehet munkadarab nullpontot váltani? A FANUC-nál G54, G55 ,G56... stb. A HDH vezérlővel hogyan tudom megoldani? Jelenleg egy nullpontot beállítok és azt veszi alapul amíg meg nem változtatom, de néha szeretnék többet is használni.
Másik kérdésem a fúrással kapcsolatos:
Fúróciklusnál nem jöttem rá, hogyan lehet magasabbra emelni a fúrót. kiáll az anyagból és a fúrás kezdetének a magasságán vált pozíciót. Ha a leszorító fölött szeretném, hogy elmenjen nem tudom megoldani csak sok irkálással.
Így néz ki a program:

L X+0 Y+0 Z+30 FMAX
CYCL DEF 1.0 PECKING
CYCL DEF 1.1 SET UP 2+
CYCL DEF 1.2 DEPTH -20
CYCL DEF 1.3 PECKG +2
CYCL DEF 1.4 DWELL 0
CYCL DEF 1.5 F50
L Z+2 M99
L X+60 Y+30 M99
L X+125 Y+30 M99

próbáltam többféle variációt, de nem jöttem rá mi a megoldás egy magasabb kiemelésre.

Előre is köszönöm a segítséget!
Z

(#12572) zolikaDB válasza bodogzus (#12571) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ne hivd meg Z+2-re.
Hasznald minimum a 200-as ciklust.
Heidenhain nullpontkezeles:
- preset tablzat es 247-es ciklus
- keszits egy *.D file-t es 7-es ciklussal hivd a benne levo eltolasokat

(#12573) bodogzus válasza zolikaDB (#12572) üzenetére


bodogzus
csendes tag

"Ne hivd meg Z+2-re." ez volt az első amit próbáltam, de sajnos nem fúrt semmit (vagy hibát jelzett nem emlékszem)

Mi az a 200-as és 247-es ciklus?

"- keszits egy *.D file-t es 7-es ciklussal hivd a benne levo eltolasokat" ezt holnap kipróbálom.

Köszönöm!

(#12574) zolikaDB válasza bodogzus (#12573) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bocsánat, ez a verzió még csak úgy tudja a régi buta ciklussal a fúrást, ha meghívod Z-ben a ciklusban megadott biztonságira.
Egyelőre és egy darabig nekem is 430 van a kezem alatt, de az picit okosabb csak, vagy én hagytam el a régi ciklusokat, na :)
Puskázok, egész pontosan ->
CYCL DEF 200 FÚRÁS
Q200=2 ;BIZTONSÁGI TÁVOLSÁG
Q201=3 ;MÉLYSÉG
Q206=150 ;FOGÁSVÉTELI EL
ŐTOLÁS
Q202=5 ;FOGÁSVÉTELI MÉLYSÉG
Q210=0 ;VÁRAKOZÁSI IDŐ FENT
Q203=+0 ;FELSZÍN KOORDINÁTA
Q204=50 ;2. BIZTONSÁGI TÁVOLSÁG
Q211=0.25 ;VÁRAKOZÁSI IDŐ LENT

1 A TNC az orsó tengelyében gyorsjáratban FMAX pozicionálja a
szerszámot a munkadarab fölé, biztonsági távolságra.
2 A szerszám az első fogásvételi mélységig a programozott F
előtolással végzi a fúrást.
3 A TNC FMAX gyorsjáratban húzza vissza a szerszámot a
biztonsági távolságra, itt kivár (ha megadott várakozási időt), majd
FMAX előtolással mozog az első furatmélység fölé biztonsági
távolságra.
4 Ezután a szerszám a programozott F előtolással veszi a következő
fogást.
5 A TNC addig ismétli a 2-4. lépést, míg ki nem munkálja a teljes
furatmélységet.
6 A vezérlő a furat aljáról FMAX előtolással húzza vissza a
szerszámot a biztonsági távolságra, vagy (ha programozva van) a
2. biztonsági távolságra.
Programozáskor ne feledje:
Programozza a pozicionáló mondatot a kezdőpontra
(furatközéppontra) a munkasíkban R0 sugárkorrekcióval.
A MÉLYSÉG ciklusparaméter előjele meghatározza a
megmunkálás irányát. Ha MÉLYSÉG = 0 értéket
programoz, a vezérlő nem hajtja végre a ciklust.

Tehát, a régi buta ciklusokat felejtsd el, helyette ottvannak a 2-vel kezdődők.
Cycl DEF, Goto 200, ENTER, és hadd szóljon :)

Másik dolog: létrehozol Preset-et, azt progiban 247-el hívod meg!
Heideinhain 530 magyar PDF: [link]

(#12575) bodogzus válasza zolikaDB (#12574) üzenetére


bodogzus
csendes tag

Na igen...
De ez egy 1994-es gyártású TNC 425 vezérlővel szerelt gép. Itt a ciklusok 79-ig vannak.
A DATUM SHIFT-et sikerült Q#1 re állítanom, de nem tudom visszaállítani csak kikapcsolással és sajnos azt sem tudom honnan veszi a Q1-et.

(#12576) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok! Azt hogy lehet megcsinálni nct201-en, hogy a menetfúrásnál (vagy menetmetszésnél, metszővel, kiegyenlítő betét nélkül) pl 3-at forgasson jobbra, 1-et vissza. Majd megint 3-at be, egyet vissza. Mintha kézileg metszeném a menetet. Így jobban kímélné a metsző/fúró fogait. pl z-30 hosszon.

(#12577) Phülöp válasza kerobi (#12576) üzenetére


Phülöp
addikt

Kézzel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12578) Klaus Duran válasza kerobi (#12576) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

A gépidőt durván megtolná. De egy próbát megér ha 3x beírod egymás után csak más mélységekben. ha orientál akkor nem kéne hogy probléma legyen, de majd az okosak kijavítanak.

Esztergán olyan mélységbe nyomattuk a M20-t hogy alig fogta valami a menetfúrót. A kiegyenlítőt hézagoltuk hogy mélyebben lehessen fúrni. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12579) kerobi válasza Klaus Duran (#12578) üzenetére


kerobi
senior tag

A gépidő nem számít, csak a szerszám bírja. :) Az egyre mélyebb menetfúrást már próbáltam, de az tényleg hosszadalmas, kihozza teljesen, nemcsak visszateker.

(#12580) Neu77 válasza kerobi (#12579) üzenetére


Neu77
csendes tag

Ha a menetfúrót akarod kímélni, akkor csinálj nagyobb magfuratot. Pl M12-es menetnél, ha kemény vagy szívós az anyag, akkor 10.2 helyett 10.5
Amikor megszakítod a menetfúrást, ott törik a forgács és nem fog kijönni így könnyebben beszorulhat a szerszám.

(#12581) Trub válasza kerobi (#12576) üzenetére


Trub
tag

Ezt nem lehet vele megcsinálni.

(#12582) kerobi


kerobi
senior tag

OKé , köszönök minden segítséget!

(#12583) TGWH válasza kerobi (#12582) üzenetére


TGWH
őstag

Lehet, csak bactatós :D
Egyszerűbb, ha vetetsz a főnökkel normális menetfúrót. Vagy készítesz egy menetet 15 mélyen, utána kiáll, M0, majd leküldöd 30 mélyre, azt bírnia kell. Elméletben :DDD
Vagy írsz egy while ciklust, két menetemelkedést letolod, egyet vissza, de annak meg rotty lesz a vége... legalább egy kiegyenlítő betét kéne.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12584) JóGéza válasza kerobi (#12576) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Menetmarás nem jöhet szóba?

(#12585) kerobi válasza TGWH (#12583) üzenetére


kerobi
senior tag

Azt már egyszer csináltam, hogy 5mm-enként kijön, úgy birta. A menetmarás még nem jöhet szóba, még nincs hajtott szerszámunk. Az a helyzet, hogy 30mm hosszon kellett M6 külsőt metszeni, de nem metszettem, hanem vágtam. Olyan közel vágtam a tokmányhoz, amennyire lehet, de így is 0.3 mm kúpolást kellett neki írni. Szóval a legközelebbi projectnél tuti metszem...

(#12586) TGWH válasza kerobi (#12585) üzenetére


TGWH
őstag

Na, akkor úgy kell csinálni, lehet az 10-15mm is, ha bírja.
Első melóhelyemen ilyen alapvető gondok voltak, hogy csak öntvényhez való menetfúró volt, aztán pattogott a főnök, hogy miért törik olyan sok a rozsdamentesbe :DDD mondjuk az is szép dolog, hogy van aki pirossal jelöli, van aki kékkel...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12587) Phülöp válasza kerobi (#12585) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem ismerem az adott alkatrész felhasználási módját, és természetesen elképzelhetőnek tartok olyan eseteket, amikor nem elég

acélban vagy bronzban m = 0,8d…1d
öntöttvasban és temperöntvényben m = 1,3d
könnyűfémben m = 2d

ahol "m" a menethossz, a "d" evidens.

Általános ökölszabályként alkalmazható az m=1.5d, ennél nagyobb kötési hossz esetén már nem változik érdemileg a menetes kötés erőssége.

Saját terméknél én mindig rákérdeztem a tervező kollégánál az ennél jelentősen nagyobb menethossz indokára, és az esetek nagy többségében ez nem volt valós, múszakilag megalapozott igény, csak egyszerűbb volt végig menetesre rajzolni - mégha gyártás és költség szempontjából problémásabb is.

Tudom, kicsit elmentem az ésszerűség irányába a konkrét munkadarab mellől, de egyszer talán valakinek jól jön ez is.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12588) TGWH válasza Phülöp (#12587) üzenetére


TGWH
őstag

Jajj hát ugyen már... nem volt rövidebb csavar a boltban :D

Ezt nem tudtam, köszi, ma is tanultam valamit :R pedig basszus azt gondolná az egyszerű halandó, hogy a hosszabb jobban tart. Főleg amikor szabvány szerint előfúrjuk (normál acél), és lötyög benne a csavar :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12589) JóGéza válasza TGWH (#12588) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A gépelemek tanár úgy tanította, hogy gyakorlatban az első 5 menet veszi fel a terhelést. Az első menet viseli ennek a legnagyobb részét. Rugalmasabb anyagoknál több dolgozik, mert az első menet deformálódása után dolgozik a többi is. Nagyobb terhelésnél nem a menetek számának növelése a megoldás, hanem egy menetbetét beépítése (pl. műanyagba).
Dolgoztam lemezalakító szerszámokat gyártó üzemben. Ott a járatos menetekre volt egy táblázat, hogy milyen menetet milyen mélyre kell elkészíteni.

[ Szerkesztve ]

(#12590) soldi3r válasza JóGéza (#12589) üzenetére


soldi3r
veterán

Mi a kulonbseg az elso es mondjuk az utolso 5 menet kozott ha a menetemelkedes ugyanaz?

E30 (oo=[][]=oo)

(#12591) Phülöp válasza soldi3r (#12590) üzenetére


Phülöp
addikt

Az anya felfekvő felületéről indul a tengelyirányú szorítóerő által létrehozott feszültség, a rugóállandó (vagy rugalmassági állandó) okán ez terjed hosszirányban, de értelemszerúen minél távolabb vagyunk a felfekvő felülettől, úgy csökken a létrejött feszültség mértéke. Érdekességképpen: az érintett szakaszon megnő a folyáshatár.
Valami ilyesmi rémlik 25 év távlatából (köszönöm, Saci néni).

További részletekért kérjük, lapozza fel a google aktuális számát

(#12589) JóGéza: csak megismételtem, amit írtál :)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12592) TGWH


TGWH
őstag

Azért nem hülyeség ha tud az ember gépelemeket méretezni :DDD ki is próbálom Fusion 360-ban :D
70*70-es vízóra aknafedél, aggódnak hogy rálép a gyerek aztán beszakad. Ilyenkor rá kell állítani a legnagyobb embert akit hirtelen találunk :DDD
Legrosszabb, amikor hát azért biztos tartson alapon, belemegy a cuccba vagy 80 csavar :DDD

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12593) Phülöp válasza TGWH (#12592) üzenetére


Phülöp
addikt

Legrosszabb, amikor hát azért biztos tartson alapon, belemegy a cuccba vagy 80 csavar :DDD

Nincs azzal baj.
Sírtam, amikor beköltöztünk.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12594) TGWH válasza Phülöp (#12593) üzenetére


TGWH
őstag

Kettő kimaradt! :DDD hát ezeken nem azért van annyi lyuk? :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12595) JóGéza válasza soldi3r (#12590) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Rákerestem a www.tankonyvtar.hu-n. A 188. ábránál van erről szó.

(#12596) JóGéza válasza Phülöp (#12591) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Az volt a tanár szavajárása, hogy minden tanár azt mondja a tárgyáról, hogy az a legfontosabb, ő viszont tudja, hogy a Gépelemek az. Deriválni, integrálni nem valószínű, hogy kell majd, a géprajzra viszont szinte biztos, hogy szükségünk lesz.

(#12597) soldi3r válasza Phülöp (#12591) üzenetére


soldi3r
veterán

Kozben en is talaltam olvasnivalot.

(#12595) JóGéza, Mire vegigolvastam, addigra latom itt is meglett.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12598) Phülöp válasza JóGéza (#12595) üzenetére


Phülöp
addikt

én is ebből puskáztam, amikor írtam a számokat a menethosszról
hasznos olvasmány, érdemes lapozgatni

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12599) soldi3r válasza Phülöp (#12598) üzenetére


soldi3r
veterán

Rengeteg jo gepeszeti konyv van, csak sajnos az ido a keves. :)
Bar speciel ez szerintem ertelmetlen, nem hiszem, hogy van olyan gepgyarto, ahol menetszamot mereteznek. Legalabbis nalunk nem divat.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12600) Phülöp válasza soldi3r (#12599) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem baj az, ha elmélettel is meg van támogatva az a tudás, amit a tapasztaltabb kollégáktól veszünk át.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.