Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12751) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12749) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Szerencsere tolem nem kerdeztek ilyet 3,5 eve. Maradjon is igy

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12752) zolikaDB válasza TGWH (#12749) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ettol maszok falra...

(#12753) Klaus Duran válasza TGWH (#12749) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Korábban már írták itt hogy többet kell mondani mert utána meg faxa gyerek vagy mert hamarabb kész lett.
Eddig bevált nekem is. ;]

Bár inkább nem dumálok a főnökkel.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12754) TGWH válasza Klaus Duran (#12753) üzenetére


TGWH
őstag

Rudbol sz rta úgy hogy nem érdekelt. Most meg már nem is kérdezik. De én amúgy sem dolgozom, mert túl sokat vagyok szünetben (alig harmadát annak amit a kritizáló tölt pihivel), meg csak nyomkodom a gombokat.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12755) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok!

Az nct esztergálós példatárból gyakorolok és az egyik példát G71-gyel szeretném nagyolni, de hibát ir ki. Mi a hiba?

A G72-es feladat.

A G71-es:

A segitséget előre is köszönöm.

Ja, most látom, hogy U helyett W lett a G71 sorba irva. Átirtam, de ugyanaz a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#12756) Neu77 válasza kerobi (#12755) üzenetére


Neu77
csendes tag

Csak tippelek, de szerintem a kontúr befejezésénél lehet a hiba az N2 sorban. Én X98 helyett Z2-t írnék.

(#12757) BÁ Nutrition válasza kerobi (#12755) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Fanucnal nem szereti ha az N1 sorban adsz meg Z értéket

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12758) kerobi válasza BÁ Nutrition (#12757) üzenetére


kerobi
senior tag

A 201es nem problémázik rajta.

Neu77: Sajnos nem az a baja.

(#12759) TGWH válasza kerobi (#12755) üzenetére


TGWH
őstag

Hát van pár tippem :DDD
- gyorsjárattal nem ajánlott kontúrra állni
- kontúrra 1mm úthosszon nem fog ráállni
- kontúrra ráállásnál én nem adnék meg Z értéket

A kontúrt gyors megnézem, van-e benne hiba.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12760) TGWH válasza kerobi (#12758) üzenetére


TGWH
őstag

Vááá nem engedte szerkeszteni, ki meg nem másoltam, lassú a marós :DDD

Na basszus, ott a hiba leírva, ,,Kontúr nem monoton Z'' :DDD
Szóval a lényeg az, hogy az N1-es mondatban csak X értéket adhatsz meg! Ha G0-t írsz akkor gyorsjárattal, ha meg G1-et, akkor előtolással történik a fogásvétel.

Ami nem tuti, az a visszahajlás, erre vonatkozik a monoton rész :D Azt hiszem ha Z-t is adsz meg az N1-es mondatodban, akkor több visszahajlást kell programoznod, különben megkapod ezt a hibaüzenetet :D
Visszahajlás az, amikor a legkisebb eddigi átmérőnél kisebbet programozol később, többször. Egy-kettőt talán még elvisel, de sokat nem. Valahogy nem bírja lekezelni, ha nem folyamatosan növekszenek vagy csökkennek az átmérők... vagy direkt van így, töltsd le a programozási segédletet, ott le van írva részletesen.

F értéket csak akkor adj meg, ha változik az előtolás, ugyan azt az értéket felesleges neki másodszor is beírni, hiszen az előző még aktív.

szerk.: gyorsjárattal ezek szerint ajánlott kontúrra állni, ha tudod mit csinlsz :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12761) kerobi válasza TGWH (#12760) üzenetére


kerobi
senior tag

Hát nem tudom, én 201en dolgozom, de ezt a metódust mindig elfogadta gond nélkül. A konturra meg nem gyorsjárattal állok rá, hanem 1mm-re elé. Sztem itt a kup és gömb átmenetnél lehet a hiba, valamit elirhattam.
talán a r7.5 gömb kezdopontját nem tudja meghatározni. A tulhatározgatás nem az erosségem, inkább szólni szoktam a cam-esnek, szerkessze már ki koordinátákkal.

(#12762) Neu77 válasza kerobi (#12761) üzenetére


Neu77
csendes tag

Akkor azzal a Q értékkel kell mahinálni, ami a példaprogramban van.
Még sose használtam ilyet. Szerintem ez csak NCT-n használatos.
Itt van róla leírás: http://www.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0007_04-Gyartasautomatizalas/23_automatikus_geometriai_szmtsok.html

Pár hete volt hasonló munkám, ahol lehetett volna alkalmazni, de csak szívtam volna vele, ha nekiállok metszéspontot számítgatni. Kiszerkesztettem CAD-ben és nem ért össze a rádiusz az egyenessel, mert a rádiusz értékéröl levágták a tizedesjegyeket. Ennyit az elméletröl :D

(#12763) TGWH válasza kerobi (#12761) üzenetére


TGWH
őstag

Nekem hibátlanul lefutott a kontúr, úgy hogy az jó...

Másik sorba raktam az N1-ben a Z értéket, akkor meg ,,Kontúr nem monoton X.''-et kapok a X90.32 Z-26.5 ,R1 sorban :D

Te sem tudsz menteni? :D mert ha változtatok v.mit a programon, akkor már nem tudja lementeni, most egy ctrl s-t viszont simán megcsinált...

Ja Q érték, meg lehet próbálni Z-t is írni a kettes mondatba...

szerk2.: nem, az nem jó :D akkor rossz az X koordináta?

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12764) kerobi


kerobi
senior tag

Köszi a segitségeket, sajna nem tudtam megcsinálni. :D

(#12765) TGWH válasza kerobi (#12764) üzenetére


TGWH
őstag

Próbáld meg kivenni a W értéket.
Amúgy meg ilyen tárcsa jelleghez eleve a G72 ajánlott, lehet azzal van baja, írd át hosszabbra a mndb-ot.
Vagy a kiemelés ZI-5 X105 legyen pl.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12766) xKDavid


xKDavid
csendes tag

Sziasztok!
Gyakorlom a kontursimítást és az istenért sem bírok rájönni, hogy ezeket a pontokat hogyan kellene programoznom, ebben kérném ötleteiteket!
Köszönöm a tippeket!

(#12767) Phülöp válasza xKDavid (#12766) üzenetére


Phülöp
addikt

G2, G3. Pont kifér.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12768) xKDavid válasza Phülöp (#12767) üzenetére


xKDavid
csendes tag

Köszi!
De nem bírok rájönni....

Kódom:
G1 Z0;
X8;
Z-5;
G3 X17 Z-9.5 R4.5;
G1 X20 Z-15;
A180;
X10 Z-28 A25;
Z-30;
G3 X17 R2; < HIBÁS
G2 X20 Z-35 R3; <-HIBÁS
G1 Z-40;
X22 Z-45;

(#12769) kerobi válasza xKDavid (#12766) üzenetére


kerobi
senior tag

...

G1 X10
Z-30
X14 ,R2
X20 ,R3
Z-40

...

(#12770) Phülöp válasza xKDavid (#12768) üzenetére


Phülöp
addikt

X10-ről X17-re nem jön ki az R2...
3 különböző átmérőd van:
Kiindulási X10
Két rádiusz közötti X14
Végátmérő X20

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12771) SirTom válasza kerobi (#12750) üzenetére


SirTom
tag

Nekem egyszer jött a főnök, még Magyarban történt, hogy mennyi idő alatt irom be 10 furatnak a koordinátáját, hogy tudjanak számolni majd az irodában, hogy mennyi idő megy el programozással. Ez egyedi gyártásban volt, szerszámlapokba ment bele ilyen 100+ furat. Ez is egy olyan pillanat volt, amikor tudtam, hogy nem onnan fogok nyugdijba menni :U

Nincs más hátra mint előre

(#12772) xKDavid


xKDavid
csendes tag

Na sziasztok!

Megnéztem a kódot, 10000 féle képpen próbáltam....
G42 szerszámkompenzációval volt gond, benne maradt.... G41el megy :D

Köszi szépen!

(#12773) Danivagyok válasza SirTom (#12771) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Azért lássuk be, szegény főninek akkor is kell számolni valamivel ha fingja sincs róla.:D
De hamár fillérbaszás: a minap kaptam egy megrendelői kérdést: mennyivel tud csökkenni az esztergált cucc ára, ha két helyen R0,25 helyett 0,5x45° van rajta... Szemrebbenés nélkül mondtam rá -7Ft-t. Erre ők: oké, tök jó, csináljuk. És most egy 50e Ft-os egyedi darabról beszélünk.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12774) kerobi válasza Danivagyok (#12773) üzenetére


kerobi
senior tag

Háhh hát Ezt nem hiszem el! :DD Tán skótok voltak? De ám miért nem azt mondtad, hogy +7- tel fog csökkenni?

(#12775) Danivagyok válasza kerobi (#12774) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Áh, ez csak tisztán multivállalati pszichológia. Valójában azt akarták megúszni, hogy a már elindított rendelésre valami brutál módosítási díjat számoljunk fel. Persze más lenne a helyzet, ha már legyártottuk volna.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12776) kpityu2 válasza SirTom (#12771) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem egyszer jött a főnök, még Magyarban történt, hogy mennyi idő alatt irom be 10 furatnak a koordinátáját, hogy tudjanak számolni majd az irodában, hogy mennyi idő megy el programozással. Ez egyedi gyártásban volt, szerszámlapokba ment bele ilyen 100+ furat. Ez is egy olyan pillanat volt, amikor tudtam, hogy nem onnan fogok nyugdijba menni :U

:DD :C

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12777) norbert1998


norbert1998
veterán

Hali.
Hasznl valaki Mach3-at?

Megjött hozzá a vezérlő tábla, úgyhogy gondoltam összerakom. Működik is a dolog, de a Limit Switch-eket az égért sem látja. Még autodetect-ben sem, hogy fém darabbal zárom rövidre az Y és GND pinjeit. Feltételezem, ha lenne, ugyanígy nem menne a fizikai E-Stop sem.

(#12778) kpityu2 válasza norbert1998 (#12777) üzenetére


kpityu2
őstag

A HobbyCNC fórumot javasolnám, ott kenik-vágják a paraméterezését. Amúgy az az E-Stop amit szoftver kezel le, az nem E-Stop. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12779) soldi3r válasza kpityu2 (#12778) üzenetére


soldi3r
veterán

A szoftver is tilt. Kell is bele, mert a parhuzamos port meg tud hulyulni a szamitogep bekapcsolasa kozeben.

(#12777) norbert1998, Mi az, hogy vezerlotabla?

E30 (oo=[][]=oo)

(#12780) norbert1998 válasza soldi3r (#12779) üzenetére


norbert1998
veterán

"Mach 3 5 axis breakout board"
Igen, az 1000 forintos

(#12781) soldi3r válasza norbert1998 (#12780) üzenetére


soldi3r
veterán

Bocs, de a vezerlo tablarol egesz mas jut eszembe. Mondjuk igazabol semmi, mert soha nem hallottam meg ezt a szot. :)
Lehet nem GND-re kell huzni, hanem +-ra. Merj ra, mi van rajta.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12782) norbert1998 válasza soldi3r (#12781) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem hiszem, egy külön csoport pin van csak az xyz limitnek, probe-nak és e-stop-nak. És mindet egy közös gnd-be

(#12783) soldi3r válasza norbert1998 (#12782) üzenetére


soldi3r
veterán

A google masodik talalata volt.
Optocoupler inputs only work when 12-24v is supplied for the relay inputs.
Tovabbra is kerdes, mit mersz a pineken illetve a optokon? Gyanitom semmit.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12784) geriwise


geriwise
csendes tag

Üdv Szakik!

386-os pcről ment adatátvitel mvi06-ra. A gép meghalt. Új pc, win7, d-fend, v24 program. Fut minden. A probléma hogy a 386-on volt egy db25 apa port. A kábel amivel össze van kötve a két gép egy tty-rs232 kábel, a 386-hoz volt egy rs232-db25 anya átalakító. A jelenlegi pc-n csak rs232 és sima lpt port van. Rs232-n nem hajlandó kommunikálni a két gép. Kéne egy db25-db25 null modem, de nem kapok sehol. Rá tudom venni hogy rs232-n működjön? Valami ötlet? 2 napja sz*pok vele. Álljak neki kiméregetni a feszeket a tűkön, forrasztgassam át?
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat! ==> Egyél hódot. **//** 1 db A4-es típusú félfamentes rajzlapomat elcserélném, ugyan ilyen típusú Audira.

(#12785) Danivagyok válasza geriwise (#12784) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Könnyen lehet, hogy a Win7 lesz a ludas, mert nem támogatja a 16 bites rendszereket. Márpedig a régebbi gépek ilyenek. Ha van rá mód próbáljátok ki Win95-el.

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12786) norbert1998 válasza soldi3r (#12783) üzenetére


norbert1998
veterán

Így nem kerestem, köszönöm szépen :R
Mach3 limit switch doesn-t work. Ezt kerestem, de azon nem volt sok minden.

Azokon semmit, mert a műszer nem került ki még a műhelybe, de semmit ugyanúgy, mert 12v-ot nem kapott még a rendszer. Majd most jön a csájnából az adapter.

(#12787) geriwise válasza Danivagyok (#12785) üzenetére


geriwise
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom.

Védd a fákat! ==> Egyél hódot. **//** 1 db A4-es típusú félfamentes rajzlapomat elcserélném, ugyan ilyen típusú Audira.

(#12788) Danivagyok válasza geriwise (#12787) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Elírtam, még az XP is jó lehet.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12789) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali, hol találok jegyzeteket a q paraméteres programozashoz heidenhain-hez?

(#12790) BÁ Nutrition válasza nepszter1 (#12789) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Go98? Logikaja eleg ecceru. Ugyanaz mint barmely mas nyelven. Adsz par parametert es szamolgatsz veluk kulonbozo muveletekkel

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12791) kristof_


kristof_
tag

Szevasztok, egy olyan kérdésem lenne, hogy van a képen látható alkatrészem (csak elméleti feladat, nem kerül legyártásra) és a 35fokos letörésnél nem tudom milyen G kóddal kéne leírnom a mozgást úgy, hogy ne álljak rá a 27-es átmérőn 41,85777799 mm-re...nem érezném azt a legjobb megoldásnak :D

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#12792) BÁ Nutrition válasza kristof_ (#12791) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Siman csinalhatod h a 30as atmerorol lemesz 27re es megcsinalod a konturt a maradek vall mogotti reszt meg vagy leszeded beszuroval vagy visszafele esztergalod jobbos/balos kessel szerszamtarto allasatol fuggoen. Vagy eleve az egeszet esztergalhatod visszafele. Ahogy kenyelmesebb neked

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12793) kristof_ válasza BÁ Nutrition (#12792) üzenetére


kristof_
tag

De milyen kóddal tudom a kúpos részt kialakítani, miután lementem 27es átmérőre? Az általam eddig ismert kód az a ,A ahol szögben tudok mozogni, de itt szükséges ismernem a kezdopontot. Vagy ilyen nincs és marad a visszafele megmunkálás.

LG OLED65CX & Samsung HW-Q950T & PlayStation 5

(#12794) Phülöp válasza kristof_ (#12793) üzenetére


Phülöp
addikt

trigonometria
nem olyan bonyolult

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12795) kerobi válasza kristof_ (#12793) üzenetére


kerobi
senior tag

Tul kell határozni. Boza konyve cnc technologia es programozas

2 egyenes metszespontja

A doksit ertelmezve en igy irnam be:

...
...
G1 X27 Z-31
,A180
X30 Z-44 ,A145
Z-50
...
...

[ Szerkesztve ]

(#12796) tebeeee


tebeeee
csendes tag

Hello . Dolgozott már valamelyikőtök mazak gépen? egy MAZAK VTC 20B - ről volna szó valami MAZATROL M PLUS nevű vezérlővel.....aki dolgozott hasonlon tudna adni némi infot .....cam része érdekelne, de a hagyományos programozása is jó lenne. :))

(#12797) Petie


Petie
veterán

Szevasztok kollégák :)

Érdeklődnék, hogy Esprit-et használ-e valaki innen?
HSM-et használok, de szívesen megnézném az Esprit-et is :)
HSM-hez van valakinek DMG CLX450v3 esztergához ( c-tengely hajtott szerszám) postja? Jövő héten kapom meg az új gépem, csak nem találtam még sehol postprocit hozzá :)

köszönöm :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#12798) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok 810t keresek magyar leírást köszi :) esetleg szimulátort is :)

(#12799) TGWH válasza nepszter1 (#12798) üzenetére


TGWH
őstag

Üdv.
Kb.
ez meg ez.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12800) konikan válasza nepszter1 (#12798) üzenetére


konikan
aktív tag

Üdv!

Magyar nyelvű leírás

Középiskola végén raktuk össze, ha kell megvan a WINCTS szimulátor is hozzá.

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.