Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12901) vndr


vndr
újonc

HELP

Sziasztok.

Gépi forgácsolónak tanulok, és az egyik régebbi vizsgafeladatnál telibefúróval kell zárt hornyot marni.

Ez lehetséges?

Vagy elírás, és pl. hosszlyukmarót kellet volna írniuk?

Segítségeteket köszönöm.

(#12902) Phülöp válasza vndr (#12901) üzenetére


Phülöp
addikt

telibefúró rettenet erőhatásokat képes elviselni tengelyirányban
sugárirányban viszont szinte semmit, roppan/röppen a lapka, hamarost követi a szára is

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12903) norbert1998


norbert1998
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#12904) Klaus Duran válasza Phülöp (#12902) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Aluban csak lehet próbálkozni. Nincs ló jó a szamár elven.
Jó sok furat és a maradékot óvatosan kikapál.
Sóher főnök úgy se vesz marót mert drága. Már a vizsga is az életre tanít. ;]

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12905) Phülöp válasza Klaus Duran (#12904) üzenetére


Phülöp
addikt

Alu is kikapja a lapkát hamar.
Sóher főnök meg inkább marót vesz, mint telibefúrót. ;)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12906) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok!

Milyen rajzoló programot ajánlotok kifejezetten 2D-s rajzokhoz?
Lézervágáshoz kellene , viszont fontos hogy a .dxf fájlokat tudja kezelni

Mastercam x5-t használtam régen, így valami ahhoz hasonló feküdne igazán

Köszi!

(#12907) soldi3r válasza ch003067 (#12906) üzenetére


soldi3r
veterán

AutoCAD, SolidEdge 2D, DraftSight.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12908) vndr válasza ch003067 (#12906) üzenetére


vndr
újonc

Köszönöm a válaszokat! :))

(#12909) ch003067 válasza soldi3r (#12907) üzenetére


ch003067
addikt

Köszönöm szépen !

(#12910) NoiZz


NoiZz
tag

Optimum cnc gépekről mi a véleményetek? siemens 828D vezérlővel
az eddigi NCT gépparkot akarja a cég bővíteni, és szóba került mint lehetőség, próbáltam lebeszélni róla a főnököt kevés sikerrel
nem hittem volna hogy egyszer még az nct mellett fogok érvelni

(#12911) TGWH válasza NoiZz (#12910) üzenetére


TGWH
őstag

HA olyan cnc-ket gyártanak mint oszlopos fúró/maró gépeket, akkor én még bottal sem piszkálnám meg :DDD
Amúgy lehet hogy jó, nehezebb, mint egy nct? Meg kell nézni mit tud, aztán majd elválik mennyire remeg :C

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12912) zolikaDB válasza NoiZz (#12910) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hova valósi vagy? Debrecenben pár cégnél mennek egy ideje F150-esek. Kettő ráadásul szerszámot gyárt.
Ha kell kontakt, adok, és rákérdeztek.

(#12913) NoiZz válasza zolikaDB (#12912) üzenetére


NoiZz
tag

Azt megkoszonnem, környéken nem találtunk céget, kom Esztergom megye

(#12914) Klaus Duran válasza Phülöp (#12905) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

[link] A Seco szamarat gyárt. ;]
De tény hogy nem erre valók.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12915) Phülöp válasza Klaus Duran (#12914) üzenetére


Phülöp
addikt

öszvér :)
fene se gondolta volna

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12916) norbert1998


norbert1998
veterán

Hali!

Programot kellene írnom erre a tengelyre NCT204 szimulátorban (elvileg az 5 tengelyes módban is el lehet készíteni(?)), viszont lövésem sincs, mivel és hogyan csináljam meg az éket, hogy milyen szerszámmal és milyen módon lenne az befogva, meg úgy nagyjából az egész kód. 1,6mm széles az ék.

Tudnátok ebben segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#12917) Phülöp válasza norbert1998 (#12916) üzenetére


Phülöp
addikt

én T-horony maróval csinálnám, körinterpolációval

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12918) norbert1998 válasza Phülöp (#12917) üzenetére


norbert1998
veterán

És kellene hozzá Y tengely is? Vagy hogy pozícionálna oda a szerszám?

(#12919) Phülöp válasza norbert1998 (#12918) üzenetére


Phülöp
addikt

Marógép, satu/vízszintes tokmány.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12920) norbert1998 válasza Phülöp (#12919) üzenetére


norbert1998
veterán

Thanx, akkor ezt nem csinálom rá :D

(#12921) norbert1998


norbert1998
veterán

Ezzel viszont jó rendesen mellényúltam, és sajnos már nincs lehetőségem mást választani a marási feladathoz.
Ezt a testet hogy lehet körbeírni? Körbe kellene mennem a kontúrján, de a leghalványabb gőzöm sincs, mi legyen a kód :B
Valaki le tudna ide pötyögni nekem? :R

(#12922) Danivagyok válasza norbert1998 (#12921) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Hát persze, segítünk, egy ilyet a legjobb mindjárt az elején elkezdeni, majd a megfelelő értékeket beírva a:
G3
G3
G1
G2
G1
G3
G1
G2
G1
G3
G3
mondatokkal a tanultak szerint leírni a kontúrt. Persze ne hagyd ki a program fejlécet, a szerszám és technológia választást na meg a programvég megadást sem, a megfelelő rá és leállásokkal. Lekerekítés programozásért lehet hogy még plusz pont is jár, de nem feltétel.
Csak kérdezném, hogy pl a pék szakmán nem gondolkodtál még?

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12923) kerobi válasza Danivagyok (#12922) üzenetére


kerobi
senior tag

Sok helyre péket, cukrászt, nőgyógyászt vesznek fel, mert cukipofák. Akik meg évekig járták a gépészeti sulit nem veszik fel, mert nem cukipofák. Tisztelet a kivételnek. Ez ilyen.

(#12924) norbert1998 válasza Danivagyok (#12922) üzenetére


norbert1998
veterán

Neked mi bajod van, őszintén?
Bocs, hogy a mai képzési rendszerben hiába járja az ember az 5 évet CAD/CAM szakon, akkor is csak azt kapja, ami egy nyanvadt tengely körbeírására éppen elegendő*, és nem tudom a kisujjamból kihuzni a többit, mert a tanár szarik mindenre, csak este legyen neki hely a kocsmába... Ennek ellenére ezt meg kell csinálnom, és bocsánatot kérek, amiért egy segítségkérős topikban belerontottam a lelki világodba, mert segítséget mertem kérni.

*mert az OHV szerint fontosabb a hálózattelepítés és számítógép építés, mint az, amiről valóban szólna a szak...

De ha az ugatás helyett valóban mérlegelted volna a helyzetet, láttad volna a nevemből egyből, hogy nagyjából 13. osztály környékén járhatok ebben, és nem úgy kezelni, mint a fent említett tanárt, aki hasonlót kérdez.

De ha olyan okos vagy, akkor írd meg pontos koordinátákkal, kör-egyenes metszésekkel, egymás után a nyolcadik metszésponttal, egy majdnem elavult vezérlésre.

Tehát higgadtabban:
Marást még nem tanultunk kb semennyire sem, a nullpont általános helyzetén túl, onantól tovább minden magamtól jött. Most kezdett nekiállni az osztály, viszont nekem meg még egy pár másikunknak jóval előbbre meg kell csinálni a "vizsgamunkát", mint a tananyagon a vége közelébe is érnénk. Ezért kértem a segítséget, mert ilyet még nem tanultunk. Valószínűleg lesz, de nem tudom mikor, de ennek meg kell lennie a héten.

[ Szerkesztve ]

(#12925) norbert1998


norbert1998
veterán

Arra voltam kíváncsi, hogy a további koordináták kiszámolása nélkül meg lehet e csinálni, de nem. Mindenképpen ki kell szerkeszteni.

(#12926) BÁ Nutrition válasza norbert1998 (#12925) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Alulrol indulva valszeg meg tudod csinalni a konturt. Mas kerdes h a valosagban ilyen rajzert fejbeverik a tervezot, de itt kb a tulhatarozast gyakorlod nem azt h kiszerkesztve beorod hova menjen. Ha koveted a Dani konturjat akkor valszeg jo lesz szal a g3 g2 g1 ertekeket szerintem atnezte. Te meg kitalalod a tobbit. Szerintem nem volt lekezelo

Annyi h pl ugy kezded h g1y-25.4x0. Es onnan folytatod. Ill a elotte behivod a szerszamot megadod a tehnologiat es gyorsjaratban odapozicionalsz a kozelebe a kezdopontnak ill ha meg ugyesebb vagy akkor korivben vagy oldalrol allsz ra a konturra nem "alulrol"

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12927) norbert1998 válasza BÁ Nutrition (#12926) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát, meg is lehetne úgy, igen, csak voltam olyan figyelmetlen, és (mivel először nagyolni akartam,) ezért nagyobb szerszámot adtam hozzá, majd a nagyobb szerszám miatt interferencia hibára hivatkozva nem volt jó semmi, és kiszerkesztett számokkal , lekerekítés nélkül meg jó volt. Úgyhogy lényegében figyelmetlenség miatt nem jött ki :W

(#12928) csiben1 válasza norbert1998 (#12921) üzenetére


csiben1
tag

Ezt a rajzot a tanár adta? Ha igen, akkor add vissza neki bátran, mert a metszetben 4db furatot kellene látnod. Hátha kapsz egy piros pontot érte. :P

You can walk straight through hell with a smile

(#12929) BÁ Nutrition válasza norbert1998 (#12927) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Pont ezert kell gyakorolni h megtanulj figyelni ilyenekre. Egyszerubb beirni h mire jutottal es mi lehet a hiba mert ha mas leirja a megoldast es csak lemasolod akkor rohadt lassan fogsz fejlodni. Hajra

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12930) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12929) üzenetére


TGWH
őstag

Gondoltam gyakorlok ma egy kicsit. Az eredmény eddig nulla. Az nct szimulátor eddig csak random és érthetetlen hibákat dobált, mint amiket amúgy a valóságban is kapni fogsz :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12931) Phülöp válasza csiben1 (#12928) üzenetére


Phülöp
addikt

:DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12932) zolikaDB válasza csiben1 (#12928) üzenetére


zolikaDB
veterán

Neked. A tanárnak csak 3-at! Ő a tanár!!! :DD

(#12933) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12930) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12934) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12933) üzenetére


TGWH
őstag

Kiderült, hogy ha a program futása közben gyorsítani szeretnék a gyorsjárat gombbal, akkor összeomlik az egész rendszer :DDD utána meg már magától dobálta a hibát :D leszedtem egy újabb verziót, azzal jó volt egy ideig, aztán az is dobált párat...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12935) norbert1998 válasza csiben1 (#12928) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem, én csináltam, valódi tetstrol lemért infók (azért ilyen tré a méretezés).
És az ott 3 furat, a negyedik az egy kis prücök, 0,1mm magas. A metszeten látszik, ha jól rá nagyitasz.

(#12936) kpityu2 válasza norbert1998 (#12935) üzenetére


kpityu2
őstag

A kis prücköt illik kinagyítani, hogy látható legyen miről van szó. Amúgy annyi az egész, hogy választasz egy külső indulási pontot, ahonnan rá tudsz menni a munkadarabra. Ha nincsenek szakaszvégpont adataid akkor célszerű valamelyik szimmetriatengely felől indulni, mert akkor G1X0Y..G4. vagy G1X..Y0G4. rámenetellel tudsz indulni. Ezután leírod a kontúrt G1/2/3 esetleg R kódokkal sorban amíg vissza nem érsz a kiindulási pontra, majd leállsz a kontúrról az rámenetelhez hasonlóan.

Ha te csináltad a rajzot akkor egyszerű az életed, pakold fel úgy a méretezést, hogy a szükséges adatok rendelkezésre álljanak amikor a programot írod. Akár még az összes szakaszvégpontot is felrakhatod ha akarod, mondjuk koordinátaméretezéssel, akkor csak annyi a dolgod, hogy programozáskor beírogatod őket a megfelelő kódsorba. Természetesen figyelj arra, hogy abszolút, vagy relatív koordinátamegadást használsz.

Ez a feladat kiváló abból a szempontból, hogy megtanulhatod miként kell úgy méretezni egy rajzot, hogy a gépnél álló muksó le is tudja gyártani. Sajnos elég általános, hogy az oskolából kiesett mérnökök hasraütésszerűen pakolják fel a méreteket, mert gépműhelyt még csak fényképen láttak. Vagy ott se. :D

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12937) norbert1998 válasza kpityu2 (#12936) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez is egy újdonság, G4-ről még nem hallottam, megnézem mit tud. Viszont jogos, hogy úgy kellene a méreteket kipakolni, hogy a jó munkásember is lássa és értse, viszont azok nem pontos méretek, hanem például egy olyan koordináta az egyik egyenesnek a vége, hogy x14.37921 y0 (,a180), r5
Innen a következő x5.91475y18.5955

Azért kérdeztelek titeket, hogy hátha meg lehet adni a körvonalát ennek a testnek ilyen ronda számok nélkül. Csak rosszul tettem fel a kérdést :R

(#12938) BÁ Nutrition válasza norbert1998 (#12937) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Amigy mikron pontossagig boven eleg megadni. Egyreszt a legtobb vezerlo nem kezel ennel kisebb erteket masreszt par atom pontos ugyse lenne :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12939) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#12938) üzenetére


Phülöp
addikt

aztán jön a MEO-s az általa (rosszul) kaibrált sublerrel, és visszadobja a vasat :DDD

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12940) BÁ Nutrition válasza Phülöp (#12939) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

A meo minek hasznal sublert? Kozepkorban vannak meg?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12941) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#12940) üzenetére


Phülöp
addikt

mert gyors?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12942) csiben1 válasza norbert1998 (#12935) üzenetére


csiben1
tag

Jogos, ezt én néztem be! :R :B

You can walk straight through hell with a smile

(#12943) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12940) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Menetmélység / furatmélység mérése?
utóbbit lehet mérni, de ha kicsi az eltérés átmenetnél akkor copás rá programozni.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12944) BÁ Nutrition válasza Klaus Duran (#12943) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Fulop: mert az a saccolo kategoria. ok h letezik olyan h nem nagyon varnak el minoseget, de meoban azert ne mar. :U

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12945) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#12944) üzenetére


Phülöp
addikt

mondd már, hogy néhány darabos sorozatú tengely végein seeger-gyűrű beszúrást megmérsz hamarabb és megfelelőbben
és ez csak egy hirtelen példa a rengeteg közül

ha valahol 0.x mm-es a tűrés, minek kell 2 nagyságrenddel pontosabb mérőműszerrel mérni?
vagy minek automatizálni egy mérést, ha csak néhány darabról van szó?
minek 3D-s mérőrobot egyszerű és kis ismétlészámú feladatokhoz?
inkább azt az eszközt használjuk, ami a legmegfelelőbb az adott célra, nem?
vagy dobjunk ki mindent, ami nem plazma vagy lézer vagy robot?

igen, tudom, XXI. század, de a technikai fejlődés hajhászása ne írja már felül a józan észt

/írom mindezt úgy, hogy évekig voltam egy leterhelt MEO vezetője, ahol erősen számított, hogy mennyit szüttyögünk egy-egy méréssel, és vissza is ütött, ha átcsúszott valami hiba

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12946) kpityu2 válasza norbert1998 (#12937) üzenetére


kpityu2
őstag

Van G4, de amit írtam a G41/G42 akart lenni, csak kipontoztam a változó részt. Hogy le lehet-e írni a szakaszokat szebben, az vezérlő kérdése, amin a jómunkásember dolgozik. Általában le lehet, de nem mindig. Erre vannak kitalálva túlhatározott gépi utasítások, amikor a vezérlő kalkulálja ki a metszéspontokat.

Pl. csak megadod, hogy az R rádiusz milyen irányú egyenesben folytatódik, amíg elér egy X vagy Y értéket és a rádiusz/egyenes metszéspontot a gép kiszámolja. Ebben az esetben hallgatólagosan beleérted, hogy a körív és az egyenes érintőlegesen találkozik. Ez a beleértett adat teszi lehetővé ezt a programozási módot. Ha nem így van akkor a találkozási pontot méretezni kell.

Amúgy nem árt tudni, hogy a rajzot a gyártásnak készíted, vagy az archívumnak. Utóbbi esetben lehet adni a szépségnek és a szabványkövetésnek is, úgyse nézi meg senki többet. :D

Ha ismered a gépet amin gyártják majd, és úgy méretezel hogy szép sorban be tudja adni a kontúrt a gépnek, áldani fogják a nevedet. Persze ez sose lehet tökéletes, mert a jómunkásember nem biztos, hogy oda teszi az indulási pontot mint te, de némi gyakorlattal rá lehet érezni, hogy mely adatokra lesz szükség a kontúrleíráshoz. Ha úgy érzed szükséges lehet, bátran pakolj fel zárójelezve kiadódó méreteket is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12947) norbert1998 válasza kpityu2 (#12946) üzenetére


norbert1998
veterán

hát az nekem nem esett le :DDD

Igazából ez egy beadandó dolgozat, egy kétütemű motort csinálok, és ez a legjobban marható alkatrész. 3D modellt kell készítani, műhelyrajzot, robbantott és szerelési ábrát, mozgási animációt, és egy komolyabb esztergálási ÉS marási feladatot is a szerkezetünk alkatrészeiből, technológia adatokat is kell számolni, szóval igazából majdnem mindent ennek a motornak a legyártásához, csak nem lesz legyártva, mert csak egy dolgozatmunka.

Ott volt a probléma, hogy én úgy tudom, ahhoz, hogy így mehessek:
(nullpont középen)
G42 G1 X-26Y0
G3 X26(mert nagyolás) Y0 R26,R5
,A180,R5(már ha ez így működik/vagy G2, de kellene az I és J koordináta metszéshez, ami megint csak számolással jön ki)
,A115(vagynemtudommennyi, nincselőttem) (x és y itt is ismretelen, mert érintőpontba mászik)
G3 X-(felsőkörsugara)Y19.5 I0J19.5R(felsőkörsugara)
Y0,A245(vagymennyi),R5
X-26Y0(,A180)

Nagyon sok adat ismeretlen, és szerintem számolt adatok nélkül nem fog körbemászni az nct204.

(#12948) BÁ Nutrition válasza norbert1998 (#12947) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szal egy ketutemu motort csinalsz de ezek szerint nem te hanem valahonnan masoltad ezt a rajzot vagy mi? ha te rajzoltad akkor miert nem meretezed be? vagy miert ilyen balfaxul van bemeretezve? ha nem az a cel h szivasd magad akkor ez egy kerulendo meretmegadasos rajz, ergo kb 2es ala szerintem. ilyeneket max programozasi feladatkent adnak ki azert h gyakorolgass mindenfele hulye, ertelmetlen helyzetet
szal legkevesbe egy motor tervezesenek ill gyartasanak bemutatasahoz valo rajz. akkor se ha a tanar esetleg erolkodik h de. a lof*xt :U

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12949) TGWH válasza norbert1998 (#12947) üzenetére


TGWH
őstag

NCT 204 talán 7 mondatot enged hiányosan megadni, valahol le van írva a kezelői és programozási leírásban. Azt olvasd el, és onnan mennie kell. Most hirtelen nekem sem menne, mert ilyen balfac rajzot egyszerűen nem csinálnak, meg sajnos nem egyedi gyártásban dolgozom :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12950) Phülöp válasza BÁ Nutrition (#12948) üzenetére


Phülöp
addikt

"ilyeneket max programozasi feladatkent adnak ki azert h gyakorolgass mindenfele hulye, ertelmetlen helyzetet"

én pont ezt hittem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.