Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12051) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12050) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az az igazi ha fejbol megy :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12052) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12051) üzenetére


TGWH
őstag

Amikor sok rozsdamentes jött, akkor ment fejből, mire meglett a legjobb kombó, elfogyott :DDD valahol fel vagyon írva :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12053) tebeeee


tebeeee
csendes tag

Hello....olyan kérdésem lenne hogy D5 belső hütés nélküli keményfém fúróval 31 mm mélyre fúrnék....kiemeléssel vagy kiemelés nélkül? ha ki kell, milyen hosszonként ?
anyag st37....
furatok száma 276 db

[ Szerkesztve ]

(#12054) zolikaDB válasza tebeeee (#12053) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy kis technológiai adat a lap alján: [link]
Én nem emelném ki. Mélyfúróciklus, álljon meg félúton, aztán mehet mélységig. Ezeknek a fúróknak ugye kell a tolás, és nem szeretik, ha sokszor kezdenek bele az anyagba.

(#12055) TGWH válasza zolikaDB (#12054) üzenetére


TGWH
őstag

Csak ugye ha nem tolja ki rendesen a forgácsot, akkor gond van :DDD
Rozsdamentesnél szoktam nézegetni, egyszer 5cm a forgács, utána meg 15, de hogy mitől... egy bizonyos mélység után határozottan gondjai vannak a forgácstöréssel, pedig az eleje mintapélda szerűen megy...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12056) zolikaDB válasza TGWH (#12055) üzenetére


zolikaDB
veterán

Minél mélyebben van, annál kritikusabb.
De te rozsdamentesről beszélsz, ő meg ST37-ről. Ami persze könnyen forgácsolható, de egy nemes anyga meg legalább nem kenődik ennyire :)
És ezért mondtam, h forgácstöréssel fúrjon, hogy hozza fel a forgácsot.

(#12057) TGWH válasza zolikaDB (#12056) üzenetére


TGWH
őstag

Ja, csak olyan csudaszíííééép hangja tud lenni, ha alatta marad a forgács :DDD
Elméletileg működnie kellene a rozsdamentesbe is ugyan akkora forgácsokkal, gyakorlatilag meg nem...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12058) zolikaDB válasza TGWH (#12057) üzenetére


zolikaDB
veterán

Maradjunk mar annyiban, h a KO33 es az ST37 kicsit mas osszetetelu es szakitoszilardsagu anyag, ami elegge meghatarozza a forgacsolasi parametereket, szerszamelkikepzest...

(#12059) TGWH válasza zolikaDB (#12058) üzenetére


TGWH
őstag

Persze, én csak azt mondom, hogy számomra érthetetlen módon meg tudja változtatni a forgácsot :D
Ha kiviszi nincs gond, ez egyértelmű.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12060) tebeeee


tebeeee
csendes tag

ok, köszönöm. Nem emelek ki....meglátjuk...azért kérdeztem mert kiemeléssel már próbáltam és a fúró szárban eltört, míg a kereszt és vágóél patika állapotban volt.A fúrószár ütése 0,01 volt max........ 5 mm- enként kiemelés 1mm biztonsági val vissza.....jónak kellett volna lennie.....össze vissza bírt ugy 25méter melót anyagba, wnt -s pali szerint st anyagokba átlag 200 métereket tudnak legrosszabb eset is 90 :K

(#12061) zolikaDB válasza tebeeee (#12060) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hát oké, de 5mm-el a sima WNT-s HSS Uni fúrót küldjük ST-s anyagba.

(#12062) Danivagyok válasza tebeeee (#12060) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

A D5 keményfém fúró tolása az ugyanúgy 0,05/f, mint a HSS-é, de a vágósebessége a négyszerese, kb 80m/min. A legnagyobb előnye és egyben a legnagyobb hátránya a merevsége. Nagyságrenddel nagyobb nyomatékátvitelre képes mint a HSS, viszont nem tolerálja a terhelésváltást. Azaz előfúrás és megszakítás nélkül egy trappban dolgozik a legjobban. Már ha van belső hűtés, ami kivigye a forgácsot. Ha viszont nincs, akkor 3xd felett ugye kénytelen vagy forgácsot törni, de azt csakis kiemelés nélkül.

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12063) konwktor


konwktor
tag

Valakinek nincs valami dokuja post (solidcam,edgecam) készítéshez?
Vagy esetleg egy post is jó lenne 5x heidenhain iTnc 640hez.
Köszönöm :)

(#12064) zolikaDB válasza konwktor (#12063) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen gépet vettetek végül?

(#12065) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Ilyen kialakítású tárcsát és szíjat hozzá nem tudtok olcsóbban (szállítással már ~3$)? Nem túl hosszú a motor tengelyem, ezért volna jó ez a HTD típus.
Egy 5mm-es és egy 10mm-es tengelyre kellene és a szíjnak szélességben meg minimum 10mm-nek kellene lennie, a fogak száma nem annyira lényeges.
Valami hasonló árra gondoltam, de az ilyenek mind csak 6mm-es szíjhoz vannak. :(((
Aliexpress-en és ebay-en kívül hol lehetne még nézelődni? :U

[ Szerkesztve ]

(#12066) bundilolo válasza maestro87 (#12065) üzenetére


bundilolo
tag

Ilyen szíjam lenne:
[link]

(#12067) Danivagyok válasza maestro87 (#12065) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Powerbelt.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12068) maestro87 válasza Danivagyok (#12067) üzenetére


maestro87
őstag

Aliexpressre szerintem árban nem alternatíva. :N
Egy mini körfűrészhez kellene csak, de a 6mm-es szíjat kevésnek érzem, bár lehet az is elég lenne, nincs tapasztalatom velük. Vagy szerintetek elég lehet a 6mm-es is? (Egy 100mm-es fűrészlapot hajtanék vele)
9mm-est találtam csak, bár nem teljesen olyan amilyet szeretnék: szíj, kis tárcsa, nagy tárcsa.
A három darab 4.17$ lenne postával, ettől nem hiszem, hogy olcsóbb lenne bármelyik magyar kereskedés. Viszont a többi Aliexpress-es eladóhoz képest meg drága, ha azt nézzük hogy valaki ad 5db tárcsát is 2,5$-ért. :DDD Csak azok mind 6mm-es szíjhoz vannak... :(((

(#12069) konwktor válasza zolikaDB (#12064) üzenetére


konwktor
tag

Ilyet csak nagyobbat :) https://youtu.be/vmDAWdN47p8

(#12070) Phülöp válasza maestro87 (#12068) üzenetére


Phülöp
addikt

"A három darab 4.17$ lenne postával, ettől nem hiszem, hogy olcsóbb lenne bármelyik magyar kereskedés. Viszont a többi Aliexpress-es eladóhoz képest meg drága, ha azt nézzük hogy valaki ad 5db tárcsát is 2,5$-ért."

Inkább azt nézd, hogy neked mennyire kell a cucc.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12071) Danivagyok válasza maestro87 (#12068) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Most tényleg egy 1000 Forint alatti tételen rágódsz?
WEBSHOP

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12072) maestro87 válasza Danivagyok (#12071) üzenetére


maestro87
őstag

Nem. Én csak feltettem egy egyszerű kérdést de érdemi választ meg még nem kaptam rá:
"Ilyen kialakítású tárcsát és szíjat hozzá nem tudtok olcsóbban (szállítással már ~3$)?"

Erre meg drágább beszerzési forrást ajánlotok egy értelmesebb nemleges válasz helyett. :F

De mivel az általam linkeltek 15mm helyett 9mm-esek, és nem is HTD, ráadásul a csupán 3mm-rel kisebbhez képest indokolatlanul kétszeres áron kínálja az eladó, és nem akarok belőle többet sem rendelni hogy olcsóbb legyen, mert a többi projektemhez meg elég lesz a 6mm-es GT2 is, ezért igen, egy kicsit rágódom is rajta.
Azt hittem itt tud valaki Alihoz hasonló más oldalakat is ahonnan ilyen mechanikai elemeket be lehet szerezni olcsóbban, de ezek szerint nagyot tévedtem megint. Nem hogy olcsóbbat ajánlanátok hanem még drágábbat, de hát mi mást vár az ember egy szakmai topiktól. :))
Azt meg majd én eldöntöm, hogy 3 tételért sok-e 1200Ft nekem vagy sem. Gondolom te sem szívesen fizetsz egy olyan termékért kétszeres árat ami pl. csak színben tér el egy másik eladó termékétől. Itt sem sokkal többről van szó, csupán 3mm-ről...

(#12073) Danivagyok válasza maestro87 (#12072) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

:U

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12074) kpityu2 válasza maestro87 (#12072) üzenetére


kpityu2
őstag

Minden fórumtagtól vársz egy nemet, vagy csak bizonyosaktól?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12075) maestro87 válasza kpityu2 (#12074) üzenetére


maestro87
őstag

Ha valaki nem tud valamiben segíteni akkor az ne válaszoljon. Ilyen egyszerű. :U
Mert most ez olyan volt kb. mint a mobilos és egyéb topkikokban szokott lenni, hogy keresek egy mobiltelefont max 50 ezerig és ajánlanak egy 70-ezres telefont...
Na de mindegy, jó lesz az a 6mm-es szíjhoz való tárcsa is 50 centért...

[ Szerkesztve ]

(#12076) Danivagyok válasza konwktor (#12069) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Jó kis gép!
Ezt most találtam, ha érdekel a solidcam post téma.

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12077) kpityu2 válasza maestro87 (#12075) üzenetére


kpityu2
őstag

"Ilyen kialakítású tárcsát és szíjat hozzá nem tudtok olcsóbban (szállítással már ~3$)?"

- Nem.

:C :C :C

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12078) golyani


golyani
addikt

Üdv!

Marógép felújítása során melyik vezérlőt preferálnátok és miért? Heidenhain TNC320 vagy NCT 201M?

(#12079) TGWH válasza golyani (#12078) üzenetére


TGWH
őstag

Estét.
NCT-nek egy nagy előnye van, akármelyik boltban megkapod az alkatrészeket ha cserélni kell valamit. Felhívod őket, megmondják mi a baja, ha nem komoly, ki sem jönnek. Nem tudom pl. a Heidenhein szervíz hogy dolgozik, de nct-nél csak a kiszállás ütheti a nettó 100 ezret... és akkor még hozzá sem nyúltak a géphez...
Nem a legjobb vezérlő, vannak hibái, az is igaz.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12080) zolikaDB válasza golyani (#12078) üzenetére


zolikaDB
veterán

Milyen gépre, hány tengelyre?
Kivel csináltatnátok a Heidenhaint?

TGWH: ööööööö... öööööö...
Amúgy a szervíz úgy tevődik össze, hogy kilométerdíj, kiszállási díj, óradíj. Amúgy igen, az NCT "alapból" nem drága, legalábbis ha a díjszabást nézzük.

(#12081) golyani válasza zolikaDB (#12080) üzenetére


golyani
addikt

3 tengelyre, MF800 meg V800 felújítása, ennyit tudok. Én csak érdeklődöm, én eddig iTNC640, 840D és Fanuc i31 vezérlőkkel találkoztam.

(#12082) zolikaDB válasza golyani (#12081) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mindenképpen Heidenhain.
Ha jól tudom, a go98 csinál ilyet amúgy. 530-as került volna valami 15-18e euróba 2 éve 4 tengelyes, fősíkváltós Mahora.

(#12083) marciart11


marciart11
aktív tag

(#12084) konwktor válasza Danivagyok (#12076) üzenetére


konwktor
tag

Köszi megnéztem :) nem biztos hogy neki tudok állni készíteni egy 5 tengelyes posztot :) vagy is nem valami jó eredménnyel zárnék van egy olyan érzésem :(((

Mégegy kérdés nem tudtok olyan személyt vagy esetleg céget aki jól oktat solidcam-et 5 tengelyben???

(#12085) zolikaDB válasza konwktor (#12084) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szerintem a forgalmazóval kellene konzultálni poszt ügyben...

(#12086) Danivagyok válasza konwktor (#12084) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Az EuroSolid oktat mindent, ami Solidworks+cam.
3D postot csináltam régebben, az 5D-nek nem biztos, hogy nekiállnék. Az, hogy mozogjon ahogy kell, az egy dolog. 5D-nél már pl. nem ártana egy korrekt kinematikai leírás sem a konkrét géphez, hogy megbízható legyen a crashtest. Valahol van mentve egy kb 280 oldalas angol kézikönyvem a GPP fájlhoz, ha kell elküldöm.
Zolikadb: a forgalmazónál elég a solidcam-et megvenni, postot csinálhatsz magadnak szabadon - ha tudsz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12087) soldi3r válasza Danivagyok (#12086) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha a post kitetele a szoftver vasarlasanak, akkor meg fogjak oldani ott, ahol venned a szoftvert.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12088) zolikaDB válasza Danivagyok (#12086) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ezt mondom. 5 tengelyes az más tészta, mint a 3. Ezért bíznám a forgalmazóra.

(#12089) cncgyuri


cncgyuri
újonc

Üdv Mindenkinek!

Segítséget kérnék: öreg Sinumerik 810T vezérlőnk elszállt elemkimerülés miatt.
A TEA1 (Gépadatok), TEA2(PLC adatok) telepítők megvannak, de még 2 adatfájlt kér, ezek hiányoznak
NC STANDARD MACHINENDATEN
NC ANWERDWNDATEN
Ha valakinek van ilyen működő gépe, lemásolnánk a hiányzó adatokat! Kompenzációt megbeszéljük.

(#12090) Danivagyok válasza cncgyuri (#12089) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Ezek gépspecifikus állományok, konkrét géptípus is kellene.
Talán a Kovácsik urat javaslom ez ügyben keresni.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12091) cncgyuri válasza Danivagyok (#12090) üzenetére


cncgyuri
újonc

Köszönöm! Megnézzük!
Egyébként a gépet 96-ban mi építettük egyedi tervek alapján. Leginkább egy EPA-ra hasonlít.

(#12092) kisvacak válasza cncgyuri (#12089) üzenetére


kisvacak
csendes tag

PCA és PCP nc.fálj hiányzik.

(#12093) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mutatjak a tv-ben, h nő a minimalber, blabla, duma, es esztergalyos meg maros fickok vigyorognak a kameraba...
Hat pont nekik nem kellene ebben a sztoriban szerepelniuk...

(#12094) Klaus Duran válasza zolikaDB (#12093) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

A szakmunkás nem emelkedett?

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12095) JóGéza válasza Klaus Duran (#12094) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Értsd jól: most már nem bruttó 130000-re vagy bejelentve. A nettód ugyanannyi.

(#12096) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

OFF
Kevés a friss érdemi komment. :(
Pedig rengeteg okosságot találtam mikor először átolvastam.
Most meg a facebook csoportban megy a hülyeség.

Igaz nekem se sokat fejlődött a szakmai tudásom. :( 4-6 széria folyamatosan az elmúlt 1 évben.
De most indul még pár szép méretes darab az majd kitart Juli végéig mikor is változások jönnek.

Valami lassan változni fog, Vagy becoptam és elbaxtam 2 évet az életemből. :(

Mérőszobás kolléga meséli hogy lejön a mérnök/technikus azt csodája a menetkalibert hogy ilyet még nem látott. ;]

Másik, ezt már csak hallottam.
Lemegy a csarnokba a mérnök és nézegeti a külső palettán a készüléket.
Megfogja és jól megmotozgatja.
Kérdezi a gépbeállítót hogy ez bent is ugyanígy mozog?
Beállító jobbra, operátor balra elsétál és otthagyták a francba. ;]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12097) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag

Mára így utószónak.

,,Egyik oldalról leszedünk egy centit, a másikról csak felet."

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12098) blasko92 válasza Klaus Duran (#12097) üzenetére


blasko92
őstag

Kőműveseknek 1 centi nem centi.

(#12099) zolikaDB válasza Klaus Duran (#12094) üzenetére


zolikaDB
veterán

Értsd jól: marós, esztergályosnak nem szakmunkás minimálbért kellene keresni.

A 2 év elcseszéssel meg nem vagy egyedül, de nem is a világvége, az élet megy tovább. Ragadt rád kosz is, meg tapasztalat is: hogy mit ne csinálj így :D

A facebook csoporttól a hajam az égnek áll amúgy, hogy 3 ember nincs összesen, aki kétszer helyesen le tudnak írni 1-1 mondatot. De az, h egy kurva munkaerőközvetítő (???) ijen, elhejez szavakat használ...
El kéne kaszálni a csoportot a búsba és csinálni egy olyat, ami moderált és minőségibb tartalom van jelen rajta. Még a címe sincs helyesen írva.

(#12100) Phülöp válasza zolikaDB (#12099) üzenetére


Phülöp
addikt

Facebook csoportot szerintem én hagyom a francba. Az álláshirdetéseknél kötelező jelleggel beesik néhány rosszarcú, hogy mitmiért, esszar, nempénz, különbenis. Nyígás az megy.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.