Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik

Hozzászólások

(#12701) Neu77 válasza TGWH (#12699) üzenetére


Neu77
csendes tag

Én külföldön melózok, de itt sem vesznek meg semmit, amit nem ismernek. Csak az összeget nézik és azt, hogy eddig is elkészült minden, miért kellene extra költséget áldozni valamire :D
Én vettem magamnak saját cam progit és saját laptopomat használtam. 100€ volt az E-cam szoftver tele buggal, de lehet használni 3 tengelyes esztergához. Jó sok idöm ment rá, de összekínlódtam hozzá a posztprocesszort és már javítgatás nélkül hibátlan nc programot csinál, amit bátran el lehet engedni.
3 gépen késítek kis szériás darabokat és minden gépen más a vezérlö. CAM nélkül agyrém az egész.

Nemrég jött ki az E-cam újabb verziója, ami már 200€, de sokkal letisztultabb és kevesebb a bug, amit már megvetettem a céggel. Meg is vették egy laptoppal együtt, mert az NC kódok az én gépemen voltak :D
Én végig póbáltam szinte az összes cam szoftvert és szerintem ezzel lehet a leggyorsabban dolgozni. Nem kell hozzá rajzolni mint a Fusion360-ban, hanem a drótváz koordinátáit kell bepötyögni. Van CAD része is, de nagyon gagyi, ezért bonyolultabb alkatrészekhez Solid edge ST10-et használok, ami ingyenes 2D rajzokhoz és DXF formátumban be lehet importálni E-cam-be.

Ki lehet próbálni itt: http://www.e-cam.it/
A 14 napos triál, nc kódot is generál. Van árlista is és magyarul is tud a program, bár én inkább angolul használom, mert néhol fura a fordítás és az ékezetes betüket nem kezeli a Fanuc.

(#12702) Wucky


Wucky
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy egy Muratec MT200-on
M5 menetfúrása hogy lehet így jó.
G99
M29 S600
G84 Z-14 F800

Tehát fordulat/percbe van programozva,de a menet emelkedés mm/percbe van. Ha átvált a cikkus miatt ilyenkor mm/percbe,akkor hogy jön ki a 800? Eddig mi nem osztottuk a fordulatot a menet emelkedéssel hanem szoroztuk,és úgy is jó volt. Tehát egy M6-nál S600 F600 lenne. M8-nál meg S600 F750..

[ Szerkesztve ]

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#12703) BÁ Nutrition válasza Neu77 (#12701) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

rossz helyen vagy valszeg

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12704) Neu77 válasza BÁ Nutrition (#12703) üzenetére


Neu77
csendes tag

Kétségtelen, de cserében jól fizet és van beleszólásom mire költsenek. Katalógusból tudok szerszámot választani, amivel nem szoktam spórólni. Én befektetésnek veszem amit ráfordítottam a kényelmes munkáért :D

(#12705) TGWH válasza Neu77 (#12701) üzenetére


TGWH
őstag

Jó, hát ezer euróból én is szánnék százat a programra :DDD
Nekem az a gáz, hogy nincsenek rajzok. Ilyen legyen oszt csókolom.

Állítólag a Fusion a legolcsóbb a piacon, de hát Mo-on jó a régi, azt szokták meg... bár lehet megérné egy kis cégnek is, ha sokat használná, ki tudja.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12706) BÁ Nutrition válasza Neu77 (#12704) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"de itt sem vesznek meg semmit, amit nem ismernek. Csak az összeget nézik és azt, hogy eddig is elkészült minden, miért kellene extra költséget áldozni valamire"

akkor biztos felreertettem valamit :F

TGWH: annyit lassan otthon is keresgetnek az emberek akar tulora nelkul is :U

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12707) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12706) üzenetére


TGWH
őstag

Tudom bzmeg, tudom :DDD
160-180 ezer nettó + egyéb bizbasz 3-4 műszakban simán megkereshető gyári szalagmelósként... egyre több helyen...
Lassan, már csak kíváncsiságból is elmegyek egy-két műhelybe, adnak-e egyedi gyártásra, egyedi jártásban kezdőnek-haladónak számító marósnak 140 nettónál többet egy műszakra :D
Beszórtak ilyen körzeti hirdetésekkel foglalkozó újságot. STATISZTIKA, így, nagy betűkkel a cím. Hatezer valamennyi betöltetlen állás van a munkaügyi központ körzeti irodájában. Regisztrált álláskeresők száma: 66 :DDD a többi ugye közmunkás, alkoholista, hat általánost végzett, vagy simán kikerült a rendszerből x hónap után, ők le vannak szarva.
Nézegettem ott is, de nem írnak fizetést cnc-snek... egy-két helyen igen, hát, először csak röhögtem :D van Sopron körül, a határ másik felén egy cég, vagy fél éve keresnek Haas gépre maróst, egyedibe. Még nem találtak... kíváncsiságból már fontolgattam, hogy elmegyek, ugyan miért nem találnak embert...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12708) Neu77 válasza BÁ Nutrition (#12706) üzenetére


Neu77
csendes tag

Most is ugyan úgy elkészül csak sokkal gyorsabban, így már belátták, hogy megéri a többlet költség.
Azóta beruháztak egy komolyabb cam szoftverbe is csak nem ez volt a lényeg, hanem a párhuzam külföld és belföld között. Egy cég nem azért nem vesz meg valamit, mert drága, hanem nincs aki használja. Ha a tulaj ért a cnc-hez és tud használni valamilyen cam szoftvert, ott már van, esetleg lesz cam szoftver. Ahol nem ért hozzá, ott addig nem lesz, amíg valaki nem mutatja meg, hogyan müködik.
A dolgozó pedig vagy beletörödik, hogy nincs vagy tovább áll vagy vesz magának. Én azért vettem, mert a fizetésemmel most elégedett vagyok és a munkahelyi légkör is olyan, hogy szívesen csinálom amit kell.
Egyébként lehet félreérthetö voltam, de G-kódokban már jobban ki tudom magam fejezni, mint szavakban :D

(#12709) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12707) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

majdnem minden heten van fent hirdetes gyorbol abban a forumban faxbukon. szombathely sincs neked tul messze, vagy igen?
a Borsodi muhely ott nyitott egy masik egyseget par eve, meg letszambovitesnel tartanak amennyire tudom

amúgy ilyen kerdesert ne utazz, lehet telon is trollkodni :D

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12710) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12709) üzenetére


TGWH
őstag

Tudom, a Borsodi műhelyt néztem, nemrég fejezték be az építést, most kezdik belakni, kint van az egyik bevásárló park mellett.
Győr megint csak messze van, több mint egy óra. Igazából költözhettünk volna Sopron és Győr közé, csak nem akartunk olyan messzire, itt is kell hogy legyen egy-két jó állás :DDD

Neu77
A főnök ne értsen a cnc-hez, mert akkor mindent úgy kell csinálni, ahogy ő tanulta. Legkisebb gond az lesz, hogy megköveteli még nct-n is, hogy minden program elejére G80 G17 G90 legyen írva, a végére meg G28 X0 Y0 Z0... hidd el, mi is addig tudunk nyugodtan és tempósan dolgozni, amíg be nem jön a főnök :DDD most erre állj át, inkább a másikat csináld, az legyen meg előbb... és az sem gond, ha négy óra meló lesz hét óra a sok átszerelés miatt.
Amúgy azért necces a cnc-s meló, mert nincsen időkeret. Mo-on nem az van, hogy csináld, aztán kész lesz amikor végzel, hanem itt a rajz, ez kellett volna tegnapra... a melós eldugdossa a készterméket, hogy a főnök ne higgye azt, hogy olyan gyorsan készül, vagy szimplán leül fél órára, néhol még az sem baj, hogy már vinni kéne a cuccot, ,,majd viszik holnap''... volt olyan, hogy egy kolléga megmonda - nem cnc-s -, ezt megcsinálja, a többit majd valaki más megoldja. És bzdmeg tényleg csak azt csinálta meg, a maradék két órában inkább elhúzta a melót, sétálgatott, beszélgetett, kávézott, stb... természetesen ez az ember van legjobban felháborodva, hogy milyen alacsonyak a nyugatihoz képest a fizetések, meg őt agyon dolgoztatják, mások meg basznak a melóra - pl. én, rám pont akkor mondta ezt, amikor a kajaszünetemet sem tudtam végigülni... -. Na hát ezek után én is minden hónapban megfogadom, hogy bszok az egészre, nem segítek be senkinek, csak aki tényleg megérdemli, vagy vinni kell a melót tovább. Természetesen minden hónapban azóta is én ülök nyugton a legkevesebbet :D másik kedvencem, hogy én nem is dolgoztam, csak nyomkodom a gépet, még meg sem izzadtam :DDD persze hogy ő a saját hülyesége miatt úszik a verítékben (26°C-ra fűti a munkaterületet), azt egyszerűen nem képes felfogni.

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12711) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12710) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

oszinten szolva nekem mar sehol sincs tul sok kedvem dolgozni, tokre elment a motivacio

a tozsde meg erdekel valamennyire, de dolgozokent az se mondjuk.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12712) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12711) üzenetére


TGWH
őstag

Jó, hát legszívesebben én is egész nap filmet néznék meg pc játékokat játszanék, de hát abból csak kevesek élnek meg :D
Én még csak pár éve vagyok a szakmában, illetve inkább a gépek mellett, ha összejön egy jó hely, egyediben van még páv évem amíg megunom :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12713) kpityu2 válasza TGWH (#12710) üzenetére


kpityu2
őstag

másik kedvencem, hogy én nem is dolgoztam, csak nyomkodom a gépet, még meg sem izzadtam

Mint tudjuk, a cnc-s két esetben nem dolgozik: ha megy a gép, és ha nem megy. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12714) Klaus Duran válasza TGWH (#12710) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

26 az még kellemes. Fém csarnok nyáron 3 műszakban. 40 felett is volt.
Egyik hétvégén lenyúlták a méteres ventinket de vissza már nem kaptuk mert a hülyéje ledarálta az ujját vele mikor állítani akarta az irányt. :W

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12715) TGWH válasza Klaus Duran (#12714) üzenetére


TGWH
őstag

Hehe. De nem nyáron volt, hanem télen 26°C-ra fűtötte :D azaz ősszel, mert amikor még mindenki rövidben szaladgál, az ürge már akkor kabátot vesz.
De már sokadszorra fogadom meg, hogy ha váltok, akkor csak normális helyre megyek, még egy koszos-olajos zugműhelybe biztos nem :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12716) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12715) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

pont a normalis hely lesz ahol beleunsz az egeszbe, míg egy patkanytelepen dolgoztam addig minden nap ert sikerelmeny meg buszke voltam a munkamra h mit ki nem hoztam a foshalmazbol o jeah, aztán itt h minden megvan meg kiégtem. pedig tényleg barmit rendelhetunk a katalógusból, minden amit csak kitalaltak kb van a cégnél, 5 cmm, 3 laser scanner, 3 fele cam rendszer, tényleg minden lofax, de mivel ilyen felszereltseggel nem kihivas melozni, ill csak ami mar tenlyeg nagyon beteg faxsag de azt is mindig megoldjuk, igy alig van olyan h na ezt en csinaltam lehet lesni
inkabb csak bemegyek lotyogni es míg megy a gep netezek, aztán meg hazajovok. (persze a termekek le vannak gyartva legjobb minosegre) leginkább akkor telik jól a napom ha eleget tudunk baromkodni a kollegakkal[link]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12717) zolikaDB válasza BÁ Nutrition (#12716) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na, most vmi ilyet keresek pont.
Ha kicsit tobb levegot veszek, azert is jon a lebaszas, es tarsai. Rossz beszelni rola. A tipikus "kihajtom anyadbol is a szart" tipusu hely :)

(#12718) kerobi válasza zolikaDB (#12717) üzenetére


kerobi
senior tag

Dettó az enyém is az. Elvárják a nullhiba százalékot, szerszámfelhozatal szegényes, oldjuk meg... Van benne kihívás, de ha selejtet csinálsz, bónusz ugrik. A nutrition Bá munkahelye egész korrektnek tűnik :)

(#12719) blasko92 válasza zolikaDB (#12717) üzenetére


blasko92
őstag

Nekem is kezd már kicsit elegem lenni az "azt a lovat ütjük amelyik hajt" típusú mentalitásból.... :(( Aki meg azt se tudja esztergán hogyan megy a G41/42, vagy G2/3-mal hogyan csinálunk rádiuszt, mert a telón jobban megy a facebook, annak minden el van nézve. :W

Felvettem én is a lesz@rom figurát, délutánosban amíg bent vannak "jobban megnyomom" a melót, aztán 7-8tól ülök és nyomom én is a telefont.

(#12720) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12716) üzenetére


TGWH
őstag

Menj el egy év szabadságra, megvalósítani önmagadat :D nem jut eszembe az angol neve. Pénzed van rá, és azt csinálsz amit akarsz. Utána mehetsz vissza dolgozni, és így elvileg nem fogsz kiégni, 5-7 év után megint elmész egy évre.

Hát én amikor még kezdő koromban kaptam egy kopott marót, hogy kéne h7, akkor nem így éreztem :D mert ha a tűrésen túlkopott a maró alsó része, akkor azt kvára nem fogod h7-re megcsinálni :DDD

Vagy akkor meg gyere haza, aztán beállsz műhelyvezetőnek. Pár év egy balfac főnökkel, aztán vissza is sírod az egyedi gyártást :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12721) Klaus Duran válasza BÁ Nutrition (#12716) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Indíts egy saját patkánytelepet Angliában. ;]
Igazolsz pár extrém tanulót és máris nem unatkozol majd.

Csak Wi-Fi is legyen mert különben dolgoznának.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12722) zolikaDB válasza TGWH (#12720) üzenetére


zolikaDB
veterán

"Vagy akkor meg gyere haza, aztán beállsz műhelyvezetőnek. Pár év egy balfac főnökkel, aztán vissza is sírod az egyedi gyártást :D" Úgyúgy!!! :U :K

(#12723) Joshi


Joshi
titán

Üdv. Van valakinek tapasztalata a kínai CNC 3040T gépekkel? Gondolkodok egy ilyen beszerzésén, de jó lenne ha megerősítene valaki hogy ez tényleg megéri az árát. Gondolom erre az árra megy 27% áfa és valamennyi vám, ugye?

(#12724) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12720) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

sabattical
egyenlore megvarom a brexitet, addig elcsovezgetek, meglatjuk mi lesz, de utana mar inkabb vonzo az h fel ev melo-fel ev off. eleg sok kontraktos csinalja igy, az meg vonzobb h esetleg csinalok helyette valami egeszen mast :K

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12725) soldi3r válasza BÁ Nutrition (#12724) üzenetére


soldi3r
veterán

Miert nem mesz el CAD iranyba? Angliaban nem sok minden kell hozza aztan egy par evig az is valtozatos. 1-2 egyedi geptervezes tud azert meg izgalmas is lenni, foleg esetenkent mondjuk geptelepitessel egyutt.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12726) kpityu2 válasza Joshi (#12723) üzenetére


kpityu2
őstag

A hobbycnc.hu-n érdeklődj, ott több tapasztalat van az ilyen circegőkkel.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12727) BÁ Nutrition válasza soldi3r (#12725) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

egyenlore nem akarok valtani, építgetem a dolgaim felfele, aztán valtok ha eljott az ideje, amúgy most lett volna egy jo lehetoseg a varosban cad temaban csak mivel ugye nem mozdultam abba az iranyba igy meg sem palyaztam.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12728) soldi3r válasza Joshi (#12723) üzenetére


soldi3r
veterán

Muanyagra, puhafara, erre-arra jo lehet.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12729) Joshi válasza soldi3r (#12728) üzenetére


Joshi
titán

Elég sok videó van a youtubon ahol alut marnak vele, nyilván minél kisebb fogásokkal munkálunk meg annál kevésbé terheljük a gépet.

(#12730) soldi3r válasza Joshi (#12729) üzenetére


soldi3r
veterán

Inkabb csak marogatjak. A kerdes az is, hogy kinek milyen elvarasai vannak.
Egyebkent ez a magasitott ganrty talan a leheto leg rosszabb megoldas. Ha mar ilyen kicsi kinait neznek, biztos olyat keresnek, aminel az asztal mozog Y iranyban.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#12731) Joshi válasza soldi3r (#12730) üzenetére


Joshi
titán

"biztos olyat keresnek, aminel az asztal mozog Y iranyban."
Igen az jobb lenne, mert úgy az orsó stabilabb lehetne. Én nem találtam ilyen megoldást. Meg aztán fontos a max 400x300mm-es munkafelület. Egyébként hobby célra lenne, gravírozás, vizesblokkok és egyéb kisebb alkatrészek marására, az se gond ha sokáig készülne egy alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#12732) soldi3r válasza Joshi (#12731) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem az orso lenne stabilabb, hanem a hid nem lenne instabil. Ezeket nevezik c-beam verzionak.
Ha ilyenbol talalsz olyat, ami legalabb 15mm-es alu lemezbol epult, akkor azon mar talan erdemes elgondolkozni, de csodat ott sem kell varni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#12733) Joshi válasza soldi3r (#12732) üzenetére


Joshi
titán

Elég sok videót néztem és eddig a kínai mini cnc a legolcsóbb de még használhatónak tűnik. Találtam más gyártótól is hasonló megoldásokat, de azok se tűnnek masszívabbnak viszont jóval drágábbak. Február környékére tervezem a vételt ha addig meg nem gondolom magam. :D Az a gond, hogy vörösrezet szeretnék megmunkálni, de azt se tudom honnan lehet beszerezni aránylag jó áron. Alu az nem gond, azt még önteni se nehéz, de a vörösréz már más tészta. Egy full cover vizesblokkot nagyjából 200x100x15mm-es tömbböl lehetne elkészíteni.

Itt pl AquaComputeres blokkot készítenek, mondjuk ez nagyüzemi megmunkálás, nekem nem kellene ilyen sebességgel megmunkálnom.

[ Szerkesztve ]

(#12734) xKDavid


xKDavid
csendes tag

Sziasztok!

Lehet rossz topikba írok, de szeretnék tőletek tanácsokat kérni CNC oktatással kapcsolatban.
Jelenleg a cnconline.hu oldalon tanulok, elvileg ad majd egy "papírt" nem okj-s képzés.
Elég sok elmélet van, segítenek gyakhelyet intézni stb., online videókból, jegyzetekből tanulok, amelyeket az oktatók adnak le.
Első ránézésre nektek mi a véleményetek erről? Mennyire számít a papír ebben a szakmában?
Kíváncsi vagyok minden véleményre!

Köszi h elolvastátok!

(#12735) kpityu2 válasza xKDavid (#12734) üzenetére


kpityu2
őstag

Mennyire számít a papír ebben a szakmában?

Csak amennyire egy kamionsofőrnél vagy egy pilótánál.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12736) BÁ Nutrition válasza kpityu2 (#12735) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ott többet számít szerintem

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12737) Danivagyok válasza BÁ Nutrition (#12736) üzenetére


Danivagyok
csendes tag

Dehogy. Ha van jogsid mehetsz, mindegy hol csináltad. Persze csak ha tudsz is vezetni.

Mindenki végezzen adatmentést MOST!

(#12738) BÁ Nutrition válasza Danivagyok (#12737) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Itt meg simán tudhatsz végzettség nélkül és csinalhatod is.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12739) TGWH válasza xKDavid (#12734) üzenetére


TGWH
őstag

Van ahol megkövetelik, van ahol meg nem. Lehet túlzás, de az osztrák megnézi tudod-e, a magyar meg, hogy van-e papírod róla.
Nyilván ha odaállít eléd egy emberke akit sosem láttál, és azt mondja szeretne esztergályosként elhelyezkedni, TE is megnézed van-e papírja, vagy mit tud a gép mellett.
Vagy úgy jársz, mint Mr. Big Horizont, összetörik a gépét :DDD :)) :DD :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12740) xKDavid


xKDavid
csendes tag

Igen, ezzel kb én is így vagyok, volt már más szakmában állásom, amiben nincs végzettségem mégis értettem hozzá ezért dolgozhattam.
Másik fontos kérdésem, ti mit gondoltok erről a cnconline.hu oldalról, online autodidakta tanulásról ebben a szakmában?

Köszönöm az előző hozzászólásokat! :)

(#12741) BÁ Nutrition válasza xKDavid (#12740) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

tokre volt egy olyan erzesem h erre mar valaszoltam :)
sokat lehet tanulni online pl felraksz itt kerdeseket, vagy faxbuk cnc-s csoportokban, vagy lesed a youtube-ot
pl kezdokent erdemes megnezni a videoit [link]
annyit amennyire csak van kitartasod kezdve mondjuk innen [link]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12742) m4rtin


m4rtin
csendes tag

Üdv!
A vezetőség gondolkozik egy 5 tengelyes gép beszerzésén. Kiváncsiságból neten picit utána néztem a dolgoknak és van pár dolog amit nem értek ill. van elképzelésem de hozzáértő emberktől szeretném hallani a tutit. :)

Szóval az első a G234, (TCPC), nagy valószinüséggel Haas gép lesz, a youtube csatornájukon találtam róla videot és egy másik oldalon is néztem, de az angolom még nem az igazi.

A második a G254 (DWO).

Egyenlőre ezek érdekelnének, de egyéb tudnivalót is szívesen olvasnék az 5 tengelyes megmunkálásról.

Előre is köszönöm :R

(#12743) TGWH


TGWH
őstag

A pék mi a francért megy cnc-s képzésre? Reklámújság: ,,Pékeket keresünk hosszú távra, nettó 15 ezer / nap.'' :Y

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12744) Klaus Duran válasza TGWH (#12743) üzenetére


Klaus Duran
senior tag

Elsőre benéztem. :W
ott valami tuti nem okés ha napi 15k a fizu.
Nálunk a mérőszobás pék képzettségű és imádta is a szakmát. Ment volna tovább is tanulni csak úgy kicsinálták hogy inkább hagyta a francba az egészet.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#12745) TGWH válasza Klaus Duran (#12744) üzenetére


TGWH
őstag

Passz, sajnos nem vagyok pék :DDD megkérdezem cnc-seket átképeznek-e, napi 13 tanulópénzért megyek folyamatos délelőttre zsemlét sütni :DDD
Amúgy szerintem folyamatos éjszaka, esetleg 12 óra, az úgy már lehet korrekt egy péknek. Meg ugye valami kell, dízel nem drágul, valamire kell fogni az áremelést :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12746) kpityu2 válasza TGWH (#12745) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha reggel nem lenne zsemle meg kenyér, volna nagy sápítozás. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12747) TGWH válasza kpityu2 (#12746) üzenetére


TGWH
őstag

Mondjuk nem is basztatnának, hogy nem felel meg a rajznak :DDD
Mondjuk cnc-sként eddig sem bsztattak, mert nincs rajz :DDD
De az biztos, hogy nem jönne oda a főpék, colstokkal méregetve a zsemlét, hogy bár tűrésen belül van, a felülete is jó, minden más is jó, de lehetne jobb is :DDD
Amúgy ti értettétek ezt kezdőként? Tűrésmező közepén van minden, felülete jobb mint amit előírtak, erre a főnök csóválja a fejét, hogy nem rossz, de lehetne jobb is (oszt hogyan?) :D ez ilyen általános főnökduma lehet szerintem...

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12748) BÁ Nutrition válasza TGWH (#12747) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Olyankor azt mondják h lassú

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#12749) TGWH válasza BÁ Nutrition (#12748) üzenetére


TGWH
őstag

Mndb-ot nézegetve? :D amúgy ja, csak magasabb fizetést ne kelljen adni...
Rájöttem, el vagyok tunyulva, tanulni meg gyakorolni kell a télen. A gond az, h kva lusta meg fáradt vagyok hozzá...

szerk.: első főnök odajön, mennyi idő alatt jön le egy db? Mondom kb. 1 perc. Gondolkodik. Akkor 8*6 480 db per nap, hmm kevés lesz...

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#12750) kerobi válasza TGWH (#12749) üzenetére


kerobi
senior tag

Hozzám is oda szokott jönni a főnök, hogy mennyi idő alatt jön le egy db? Szándékosan nem a főidőt mondom neki.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  CNC topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.