Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74401) Pyttawrx válasza Krystal_s (#74399) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mindent jól írsz.

(#74402) plömplöm válasza AxBattler (#74397) üzenetére


plömplöm
őstag

és ez itt hogy néz ki nálad?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#74403) AxBattler válasza plömplöm (#74402) üzenetére


AxBattler
félisten

Hátöö... nem használok segédprogikat, ez melyik? :B

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#74404) plömplöm válasza AxBattler (#74403) üzenetére


plömplöm
őstag

elméletileg ez és/vagy ez

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#74405) plömplöm válasza Krystal_s (#74399) üzenetére


plömplöm
őstag

a wwan antennák benne vannak? ha azok sincsenek, akkor ez nem wwan előkészített gyárilag, ezért néz ki így ez a takaró elem és kb felejtsd el.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#74406) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,
Latitude 7400-ban van 9560 hálókártya, cserélnék WiFi 6 képes megoldásra. van ajánlott típus esetleg?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#74407) Francia91 válasza hoffman_ (#74406) üzenetére


Francia91
veterán

Intel AX200-as
Dell Precision M4800-asban és M6800-asban is ezt használom (csak ezekben MiniPCI formátumban), valamint ebben az M.2 formátumban a Gigabyte B450i Aorus Pro WIFI Ryzen alaplapomban is

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74408) hoffman_ válasza Francia91 (#74407) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akkor nagyon más nincs is, köszi. olvastam, hogy néha funky, ezért kérdeztem.
érdemes hazai legit forrásból, vagy ezt az Alis linket nyugodtan?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#74409) Francia91 válasza hoffman_ (#74408) üzenetére


Francia91
veterán

Én Ali-ról vettem a MiniPCI csatolósokat, és az M.2-est is, mindhárom remekül működik. Itthon 10-12 ezer alatt nagyon ritkán találni, ha nem sürgős, akkor inkább Ali-ról, legalábbis nekem mind működik rendesen
Wifi 6 AX routerem van 2000-es nettel, nekem ott nem problémázik. Novembertől költözök más településre, ott csak kisebb net lesz kisebb routerrel, meglátjuk ott mit produkál

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74410) krisz77


krisz77
tag

sziasztok szerintetek a dell e4300 vagy a dell e4310 a jobb gép ?

(#74411) Pyttawrx válasza krisz77 (#74410) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az egyik core2duo, a másik egy 1. Gen cpu-s procis gép, meg lcd-be lehet különbség. Szerintem manapság már nem igazán használhatóak mindennapos használatra.

(#74412) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Dell Latitude 5410-es notebookom Intel i5-10210U-es processzorral. [link]
Jól gondolom, hogy ezt a memóriakittet még kezeli: [link] Kingston FURY SO-DIMM 32GB KIT DDR4 3200MHz CL20 Impact

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#74413) pohár válasza GrotESC (#74412) üzenetére


pohár
félisten

inkább Kingston Memory Finderrel találd meg a jót hozzá, mi csak szoptunk a Fury-kkal, ahányszor azt hozott hozzá az ügyfél... szerintem egyszer nem akart elindulni a gép velük :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74414) GrotESC válasza pohár (#74413) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Nem ismertem ezt a keresőt. Csak a sima ramokat adta be. Ezek mondjuk drágábbak, mint ez a kit. [link]
Köszönöm az információt.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#74415) Pyttawrx válasza GrotESC (#74412) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Megy vele, de “csak” 2666MHz-n

[ Szerkesztve ]

(#74416) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Üdv. Valaki tudna nekem szerezni DELL XPS 9550-es laptophoz alaplapot?

(#74417) pohár válasza fecaga21 (#74416) üzenetére


pohár
félisten

milyet szeretnél? :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74418) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Még egy kérdés:
Ez az ajánlott 16GB-os 3200MHz-es modul: KCP432SS8/16; KCP432SD8/16
Ezt elvileg 2666MHz-en fogja használni. Akkor ennek a modulnak a 2666MHz-es változata: KCP426SD8/16 pontosan ugyanolyan jó? Ugyanúgy fog működni?

[ Szerkesztve ]

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#74419) fecaga21 válasza pohár (#74417) üzenetére


fecaga21
aktív tag

hát olyat ami jó bele, nekem i7 6300HQ-s 16 gb ddr4-el volt

(#74420) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Szerintetek ez az alaplap megérné?Meglepően olcsó. Mennyire éri meg innen venni?Illetve van vele valami gond? [link]

(#74421) movax válasza fecaga21 (#74420) üzenetére


movax
őstag

Van hát, ez az alaplap nem működik, az esetleg róla hasznosítható alkatrészeket árulják, oda van írva.

[ Szerkesztve ]

(#74422) kisskd


kisskd
tag

Sziasztok!

Tervezem már lassan felgyújtani a kupacot ... Dell Latitude 7400 (Win10) + WD19 (K20A001+ 130W gyári táp) dokkolót próbálok összebarátkoztatni. Dupla DP kimenet megy, USB nem megy (másik non-Dell laptopon volt amit felismert).

Laptopon minden driver/BIOS/stb. frissítés lement a SupportAssist szerint. Manuális TB (ThunderBolt) driver/szoftver frissítés hibára fut, ha kézzel eltávolítom előtte, akkor is (de aztán magától visszakerül az eszközkezelőbe). A dokkoló firmware frissítő szerint nincs dokkoló.

Mit rontok el? A dokkolót közel újonnan vettem, akkor próbáltam, ment, azóta pihent, már nem garis.

Előre is köszönöm a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#74423) gaborbol válasza kisskd (#74422) üzenetére


gaborbol
őstag

Par tipp : Az ASMedia driver is frissitve van?

BIOS-> security -> No Security Teszt kedveert.

Van a biosba olyan opcio, hogy Integrated device-> USB configuration -> External USB vagy USB device .

Windows alatt nezd meg a Thunderbolt Control Centert, USB opcio alatt be van e kattintva a "mindig csatlakoztatva " opcio, a tiltott vagy csak egyszeri alkalom helyett.

[ Szerkesztve ]

(#74424) somasz válasza gaborbol (#74423) üzenetére


somasz
Topikgazda

továbbá a thunderbolt opciókat is próbálja végig biosban, engedélyezzen mindent

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#74425) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Ha valakinek van nem használt, vagy hibás Dell XPS 9550-es laptopja az szóljon, megvenném

(#74426) kisskd válasza gaborbol (#74423) üzenetére


kisskd
tag

ASMedia drivert frissítettem, igen.

BIOS-ban a TB security részére gondolsz? Ha igen, az No Security-n volt, External USB kicsit más menüpontban, de bekapcsolva, TB funkció mind bekapcsolva.

Thundbolt Control Centert megnyitni nem sikerült. Driver mellett ezt is eltávolítottam, hátha új telepítéssel magához tér. Azóta szerencsére a drivert (sem) tudom telepíteni :( (0x80070643 hibakód, ha jól emlékszem).

A Win10 frissen telepített (de már beállítgatott, "belakott"), frissített. Most a következő tippem, hogy keresek egy üres SSD-t, és megnézem egy tök üres windows-on, hátha ...

(#74427) Schafranek válasza Tsebacsi (#74324) üzenetére


Schafranek
csendes tag

A honosítást ugyan sikeresen megoldottam, de a garanciakiterjesztés nem sikerült.
A gyártótól sajnos egy kellemetlen, inkább sértő ajánlatot kaptam. Sem az ár, sem az idő viszonylatában nem volt korrekt...
Világosan látszott, hogy a gép típusa alapján (felnőtt ember létemre), egy 10 éves hülye gyereknek gondol a gyártó figurája, ami nem méltó a márkához.
Eddig Precisiont használtam, amelyhez 5 év jótállást és prémium support plus-t kaptam. Nem gondoltam, hogy ennyire megkülönböztetik az egyes típusokat márkán belül és az én káromra spórolnak.
Ezek után jó döntés lett volna a 7760-as.

(#74428) tpotyka válasza Schafranek (#74427) üzenetére


tpotyka
junior tag

Szia, rövid javaslatom: a gépedről a Dell SupportAssist felületen belül küldj be jelzést a „problémádról”, vagyis a kért ügyintézésről.

Részletesebben: én nyáron vásárolt új gépet honosíttattam. Nálam sem volt gyors folyamat. Telefonon én csak jóval előzőleg érdeklődtem a delles 0680… telefonszámon, a menete akkor nem is volt tisztázva, engem pedig inkább a hivatalos megerősítés érdekelt, hogy lehet. Beszerzés után egy hazai szakszervízt kérdeztem a témában, mint kiderült, abszolút nem ők az eljárók, a géptulajdonosnak kell intéznie. Szakszervíz oldalról adtak azért igen hasznos iránymutatást, mondták a Dell weboldalon erre szolgáló felületet – beküldtem precízen, és biztonságképpen mentettem is erről pdf-et. Ezt tehát a honlapjukon te is beküldted. A céges ügyintézésre ott megjelölt 15 munkanap duplája bőven eltelt és aggasztott, hogy semmi válasz nem jött, és emailben vártam, hiszen az volt logikus, a bekért adatok alapján. Később próbáltam érdeklődni: mint kiderült, a Dell oldalán chat ilyen célra nem használható, az egyéb tech. support téren azt írja (írta nekem) hogy az nem elérhető, erre a releváns oldal alján általános felhasználói üziben is jeleztem a gondom. Erre se jött válasz.

A legelején amúgy elintéztem a serial number megadásával a weboldali support hozzárendelést (szerintem ez kardinális, ellenőrizd is le), ennek akadálya nem volt, és ajánlott is volt az update-ek letöltéséhez. Később haladt a laptopom egyéb irányú telepítése, és a Dell SupportAssist Agent felület is felkerült. A régi Latitude gépemnél nem volt ilyen DSA aktivitás. Miután ott nézelődve ismerkedtem a felülettel, találkoztam a technikai hiba jelzés lehetőséggel. Én ide írtam aztán a problémámat, s ha jól emlékszem, csatolva is a weboldalról mentett pdf-et is. Erre jött egy rutinválasz emailben. Mivel továbbra sem küldtek fejleményről visszaigazolást, a kapott emailre küldött közvetlen emailes válaszban írtam nekik. Innen felgyorsult a dolog, elnézést kérés közepette és központtal kapcsolatfelvételre hivatkozva csak annyi volt aztán a válasz, hogy el van intézve.
Nekem furcsa volt, hogy ezután sem küldenek iratot a végbement honosításról, ezért jeleztem is, hogy örülök és elfogadom, de elmentem ezt az emailt, hogy valamire tudjak hivatkozni szükség esetén. ;) (Azóta volt alkalom csekkolni, konkrétan ProSupport, Onsite Service hibakizárás témában, s aszerint tényleg átment az adminisztráció a rendszerükben.)

Szerintem a saját rendszerükben a digitális meglévőségre koncentrálnak. S nem arra, hogy körbeigazoltan előálljon az adminisztráció. A vásárlásig valóban gördülékenyebb a kommunikációjuk, a gyártó meg érthetően az eladásból tartja fenn az egész működést, a nem mellékes extrákkal együtt, pl. a sokéves supportot és garanciát. A gépemhez én az elérhető max. ProSupport stb-t rendeltem amúgy, ami 36+12hó. A webes supportoldal és a DSA alapján is én azt látom a géphez rendelten, amit megrendeltem a konfighoz. Nálad ez nem így van? Hogy érted, hogy honosítás megvan, de a ProSupport nem? Nem érthető ez számomra, szerintem ez nem válik szét, éppen a Dellnél. (Ha meglett a géphez vásárolva a ProSupport.)

Nekem inkább kedvező a tapasztalatom. Jóllehet én sem mindig hiperkedves Dell alkalmazottakkal beszéltem (1 kivétel volt), vannak más habitusúak is, valamint elég nehézkes volt ez a honosítási folyamat, de szerencsés módon legalább adott ez a Dellnél. Tudomásom szerint nem egy gyártó ilyen lehetőséget eleve nem is biztosít, vagy nem egy az egyben azonos paraméterekkel. A régi, 10 éves Latitude gépem hazai beszerzés volt, és nem volt hozzá extra support sem, emellett nem volt soha semmi baja, ami szakszervízt igényelt volna.

(#74429) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,
még mindig wifi kártyán rugózok. már megvan a forrás az AX200-ra, de közben találtam egy ilyet reddit-en. ez alapján a 9560 helyére az AX201 megy és nem az AX200. igazából nem értem miért, fogalmam sincs, mit hív emberünk "companion module"-nak. valaki fel tud homályosítani?

ui.: ha az itthoni wifi6 router nem ismer 160mhz-t, akkor végülis hótmindegy cserélni, más különbség nincs a 9560 és az ax200 között?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#74430) gaborbol válasza hoffman_ (#74429) üzenetére


gaborbol
őstag

Mindket kerdesre, ugy nez ki megtalatad a valaszt.

Tarsmodul: [link]

UI: [link]

kisskd: Sajnalom. Talan egy uj win telepites megoldja majd. Ezeken kivul, csak azt latom megoldaskent, hogy 3 ev garral jottek ezek es , ha meg garos akkor a Dell csereli oket.

[ Szerkesztve ]

(#74431) user26 válasza Pyttawrx (#74249) üzenetére


user26
aktív tag

Szia!
Bocsánat a késői válazért, de csak most volt időm cserélni a collert.
Időbe telett szerezni, aztán meg időm nem volt foglalkozni vele.
Kicseréltem, elindul, megy, viszont amint bekapcsoltam, első "hideg indítást" követően megint csak jelezte a hibát "Fan malfunction". Persze amikor magától indult volna újra, az a folyamat maradt meg benne...
Beléptem biosba, de semmit nem piszkáltam, mivel nem értek hozzá, ezért onnan csak simán kiléptem (exit), elindult a gép, nem problkémázott semmit.
Csináltam vele 1 újra indítást, elindult most is.
Amit megfigyeltem, hogy jóval csendessebb lett, de ez nem jelent még semmit.
Ha a jövőben ez a probléma folytatódik, akkor mit próbáljak ki, meg ?


Xiaomi fan I 12T Pro I

(#74432) Pyttawrx válasza user26 (#74431) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kicseréltem, elindul, megy, viszont amint bekapcsoltam, első "hideg indítást" követően megint csak jelezte a hibát "Fan malfunction". Persze amikor magától indult volna újra, az a folyamat maradt meg benne...

Ez normális igen. Nem lesz gond.

(#74433) Sasa 111


Sasa 111
tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék új laptop vásárlásához.
Melyik típust ajánlanátok főleg utazós munkára, de otthoni filmnézésre stb. estleg játékra.
Max. 350 EFt értékben (kb.) Fő szempontok: megbízhatóság, fém ház, jó aksi, jó hűtés, Intel proci, NVidia VGA kártya, jó szervízháttér, bővíthető memória és háttértár, magyar világítós billentyűzet, kártyaolvasó, RJ-45 ajzat, minél több csatlakozó ajzat. Full HD-s kijelző, max. 15,6".
Köszi előre is!

(#74434) hoffman_ válasza gaborbol (#74430) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi, akkor nincs értelme, de ha mégis, akkor AX201.
ahogy látom a CNVi különbség igazából foglalat.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#74435) Sasa 111


Sasa 111
tag

Sziasztok!

Új laptop vásárlásához szeretnék segítséget kérni.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
pár nap, max 1 hét.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
maximum 350, de szükség esetén lehet kicsit több is.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Munkavégzés sok utazással, filmnézés, böngészés, esetenként játék.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Pl.WoT, DCS full HD-n, max .felbontásban.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
14, de inkább 15.6 colos. Minimum full HD, de jobb is lehet kompromisszumkész vagyok.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Néha lenne használva útközben. Napi munkavégzésre lenne hordozva.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 11, de ha nincs rajta semmi az sem gond.
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD mindenképpen + HDD is jó lenne, legalább 500 GB szabad hely. Minimum 16GB RAM.
Fontos lenne, hogy mindkettő bővíthető legyen később.
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, RJ-45, USB 3.0-k és a tőbbi, jack, mem.kártya olvasó, világítós magyar kiosztású bill.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép, jó garival.

Köszi előre is!

(#74436) gaborbol válasza Sasa 111 (#74433) üzenetére


gaborbol
őstag

Amit korbeirsz az egy XPS lenne a femhazzal vagy egy szenszalas latitude az 5000 esetleg a 7000-es sorozatbol. Nem tudom a magyar arakat , de ezek alaphangon 1000-1200-1400 dollar korul indulnak integralt videoval. Valaminek modosulni kellene, esetleg egy masik marka? Az Inspiron vagy a Vostro talan beferne, de ott a hutes es az anyaghasznalat nem lesz megfelelo.

(#74437) hoffman_ válasza gaborbol (#74436) üzenetére


hoffman_
nagyúr

vagy használt, refurb, garis.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#74438) E300TD


E300TD
tag

Sziasztok,

Az mitől van, hogy a laptop a bios-ban "elfelejti" a service tag-et? 7400 2 in 1. Bios elem?

Egyszer már visszaírtam, de egy elalvás után újra hibaüzenettel indult, mondjuk 9%-on volt az akku.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#74439) pohár válasza E300TD (#74438) üzenetére


pohár
félisten

az nagyon más lesz szerintem... új lapnál, amit a DELL-től küldenek, 1x tudod beírni a service taget, ha ott elrontod, cseszheted, nem adnak neked feloldókulcsot tudtommal :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74440) E300TD válasza pohár (#74439) üzenetére


E300TD
tag

Bekapcsoláskor ez fogad (csigalassan bootol be), beírom, következő indításra "elfelejti"
Pár hónapja vettem, eddig semmi gond nem volt, Win11.
Eddig 3x írtam be :)

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#74441) pohár válasza E300TD (#74440) üzenetére


pohár
félisten

na, ilyet sem láttam még :DD

ha szerencséd van, 3 évnél több gari van a gépre, gariztasd le, ha ez gátol valamiben :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74442) Malachi


Malachi
addikt

helló, kb. másfél-két hete én írtam tele a fórumot azzal, hogy szerintem nagyon hangos a vadiúj Inspiron 16 (i5 1235u) hűtője. gondoltam röviden megírom, hogy azóta mi a helyzet.

szóval egy "probléma" biztosan van, hogy az Intel valamiért szereti minden apróság miatt turbo órajelen járatni a CPU-t, ezért nem ritka, hogy felmegy 3-4 GHz köré. ennek elvileg nem kellene gondot okoznia normális hűtés mellett, de teljesen felesleges is és szerintem ezzel IS kellene kezdeni valamit - annál az egyszerű oknál fogva, hogy az átmeneti megoldás az lett, hogy BIOS-ban kikapcsoltam az Intel Turbo Boostot és pár napos próbálgatás (meg registry piszkálás) után beállítottam egy energiatakarékos sémát, ami 50%-on járatja a procit. Így csak ritkán visít fel a venti. és láss csodát, a laptop így is minimális akadozás és probléma nélkül csinál mindent, ami átlagos irodai használat.

nálam ez szövegszerkesztés, netezés, nagyobb fájok másolgatása, de a 4k YouTube videók is akadásmentesen mennek. telepítés, rendszervizsgálat, fene tudja mi van, ami kicsit pörgeti a rendszert, semmi nem okoz gondot. ha néha Diablo3-azni támad kedvem, akkor kikapcsolom a korlátozást és megy simán FHD, mid-max. de a Turbo Boostot nem kapcsolgatom, az állandóan ki van kapcsolva.

másik gond, amit mondtam is, hogy a Dell szerint muszáj 40-50 fokon tartani a CPU-t, ami alapvetően egy hülyeség szerintem, de a lényeg, hogy bármit állítok a gyári alkalmazásban (Power Management vagy mi) a venti 40-50 fok között kapcsol be és azonnal maxon teker, amíg vissza nem áll a CPU 40 fokra. ez szerintem nevetséges, 100 fokon is tartósan működnie kellene az Intel szerint. úgy értem évekig. itt nem tudok másra gondolni, csak valami rosszul tervezett hűtésre, vagy alaplapra (megsütne valamit a forró CPU), vagy nem tudom igazán, hogy mi az oka ennek a szoftveres korlátozásnak. egy mérnök (de még én is) 2 óra alatt írna hozzá egy olyan sémát, ami nem tudom 60-90 fok között nulláról-max fordulatig szabályozza fokozatosan a fordulatszámot. ilyen nincs. van a 0 és 100% állás és a betonba öntött 40-50 fok. ez sajnos gyászos. külső program ugye nem fér hozzá valamiért, a 11-12 generációs Inteles Dell laptopok hűtőit magyarán nem lehet szabályozni saját beállításokkal. a régebbieket lehet. kicsit bánom, hogy nem Ryzent vettem? kiderül. bár nem tudom, talán azoknál sem működik a venti szabályozás.

kérdezgettem ismerősöket és az az általános nézet, hogy ha pörög a venti, akkor is csak szélzaj zúghatna, semmi más. itt van egy hangos, zavaró visító hang, szóval ezért mindenképp elviszem majd szervizbe. lehet az is, hogy kiszáradt a paszta, vagy kevés rajta, nem tudom, nem akarom piszkálni. ha minden igaz, idén tavaszi gyártás.

nagyon hülye helyzet ez, mert szerintem amúgy teljesen korrekt a gép, nekem nagyon jó a kijelző (oké nem 400 nites 4k, de nem is kell) jó, hogy normál méretű házban 16-os elfért, jók az anyagok, jó a billentyűzet, gyors, jól szól, jön-megy, teszi a dolgát. ezért nem vittem vissza. meg mert le tudtam tekerni (mókolással, pf) a CPU-t.

egyetlen kérdésem van a végére, hogy ezt a szerviz témát hogyan intézzem. basic támogatás van hozzá, gondolom be kell vinni akkor valahová. nekem a budaörsi van közel, az jó hely? illetve azt lehet tudni, hogy ha bemegyek azzal, hogy jónapot, szerintem ez a gép hangos, akkor azt megnézik-e és ha igen, és úgy látják, hogy hűtőcsere pl. akkor az mennyi ideig tarthat vajon? napokról beszélünk, vagy hetekről?

köszi. :R bocs a litánia miatt, de hátha segít valakinek.

(#74443) kress válasza Malachi (#74442) üzenetére


kress
aktív tag

manapság a dellről sok jót nem olvasok neten 😃 mindegyik forr már a sima U-s procikkal is, gondolj bele szerencsétlenekbe akik P vagy H procival választották 😃 és ez igaz a latitude és precision vonalra is sajnos

(#74444) Malachi válasza kress (#74443) üzenetére


Malachi
addikt

nem tudom, én csak az újabb (1-2 éves és a jelenlegi) XPS-ról láttam mindenfelé, hogy azok állítólag világbajnok gépek minden szempontból. csak nem az én pénztárcámhoz, meg felhasználási módomhoz tervezték őket. meg a Dell fórumokat olvasva nem lepik el azokat sem a dühös emberek, hogy rossz a hűtés. vagy én vagyok finnyás, vagy kifogtam egy nem hibátlan ventit, nem tudom.

ebben az Inspironban az az ellentmondásos nekem, hogy a proci alapvetően nem is nagyon melegszik szerintem, én megtekertem prime95-tel rendesen turbón, korlátozások nélkül, és ez mellett a hűtés mellett se volt soha 60 foknál melegebb. amikor 100%-on izzadt. szóval majdnem biztos vagyok benne, hogy átlagos felhasználás mellett, látva, hogy turbo nélkül 50%-on is teljesen hibátlanul csinál mindent, egy rendes hűtési sémával soha semmi gond nem lenne vele.

egyszerűen csak nem értem, mi ez. mindegy.

korábbi szerviz kérdésre még esetleg, ha valaki tud választ, hálás leszek. :D

[ Szerkesztve ]

(#74445) kisskd válasza gaborbol (#74430) üzenetére


kisskd
tag

Nem nyert, zsír új Win10, csak a frissítések futnak le, és már nem megy fel a Thunderbolt driver :( próbálkozok majd a szervíznél.

(#74446) gaborbol válasza kisskd (#74445) üzenetére


gaborbol
őstag

Sajnalom :(

Malachi: Nem tudom nalatok, hogy van a garos intezes , de mielott leadod ,szerintem rakd a turbot vissza gyari ertekre, ne a vasarlonak keljen mar beta tesztelni, hogy megis hogy kene mukodokepes termeket eloallitani vasarlast kovetoen.

Nem csak a Dell a hunyo :W Ugyfel vett ket HP All in one gepet AMD procival, 1600 dollar / darab. Kicsomagolas ota visit a venti bennuk,es olyan szinten megfagynak, hogy a dokik visszaraktak a 10 eves gepeket a helyukre, mert nem tudtak rajtuk bongeszobe receptet irni ! Egyszeruen nem hiszed el!

[ Szerkesztve ]

(#74447) movax válasza Malachi (#74444) üzenetére


movax
őstag

Ez az ára a vékonyításnak, könnyítésnek, a szar hűtés és a szar házak. Meg annak, hogy nem a mérnökök döntenek ezekben a kérdésekben, hanem a nyakkendősök a marketingrészlegen.

(#74448) Schafranek válasza hoffman_ (#74429) üzenetére


Schafranek
csendes tag

,,Nálad ez nem így van? Hogy érted, hogy honosítás megvan, de a ProSupport nem?"

A hozzászólásomban a mostani gép helyzetét viszonyítottam a korábbi gépeméhez. De ez nem is lényeges.
A fontos az, ahogy fentebb jeleztem, hogy a káromra spórolnak, miközben milliós értékű terméket vásároltam. Ennek a gépnek más a felhasználói köre és módja, ezért jártam igy - sajnos a gyártó figurái nem ismerik a valós felhasználást, ők úgy gondolják, hogy a gép arra van használva, amire a gyártó szánta, ezért nem kockáztatnak hosszú idejű jótállási idővel. Itt jegyzem meg, ha itthon veszem meg, akkor megkaptam volna a 3 év jótállást, ehelyett ajánlottak + 1 évet, amit még mindig elfogadtam volna, de nem ilyen áron.
Erre írtad helyes válaszként:
,,A vásárlásig valóban gördülékenyebb a kommunikációjuk, a gyártó meg érthetően az eladásból tartja fenn az egész működést,..."
Ez sajnos igy működik, ami kellemetlen tanulság volt.

Marad az 1 év jótállás, utána pedig a kockáztatás...

(#74449) tpotyka válasza Schafranek (#74448) üzenetére


tpotyka
junior tag

Nekem nem egészen világos, elnézést. S szerintem a kifogásolt vonatkozásban éppen lényegesek a részletek, amelyeket nem ismertettél.
- Milyen gépről van szó konkrétan?
- Zavaros, hogy típustól és vásárlás helyszínétől miként tenné függővé a gyártó, hogy milyen garanciát „kap” a vásárló. Vagy én értek félre valamit, vagy esetleg te.

Például én semmi kiterjesztett ProSupportot nem kaptam volna, ha nem azzal lett volna szándékosan rendelve ÉS nem fizetem ki azért a szolgáltatásért az általuk nyilvánosan meghatározott árat, éspedig géppel együtt megvásárolva végeredményben. Eszembe sem jutott utólag lavírozni azzal, hogy ProSupportot majd nagyobb eséllyel vagy netán kedvezőbb áron lehet intézni külön, magyarországi közvetett lépcsővel. Sőt, ellenkezőleg volt mindez valószínűsíthető, épp ezért nem választottam nehezebb haladási irányt. Esetedben nem ismert, hogy mi volt az előkészület vagy a beszerzési háttér

„Ennek a gépnek más a felhasználói köre és módja, ezért jártam igy - sajnos a gyártó figurái nem ismerik a valós felhasználást, ők úgy gondolják, hogy a gép arra van használva, amire a gyártó szánta, ezért nem kockáztatnak hosszú idejű jótállási idővel.”
Ezt hogy érted? Nem lehet, hogy teljesen más szituációkat próbálsz összevetni, miközben egészen más, ill. felhasználói választási esetektől függően más az üzleti protokolljuk? Aktuálisan nem tudok arról, hogy díjmentesen több évre adnának garanciákat. Bár személyesen csak két Latitude típus kapcsán van tapasztalatom, így nem tudom, hogy más Dell gépeknél nagyvonalúbban dobálnak-e a vásárlóhoz „ingyen” garanciákat. Vagy ha igen, akkor azt feltehetően bele is foglalják az alapkonfig beszerzési árába. Különben nem lenne a gyakorlat fenntartható.

Az én újgépem Latitude Rugged 5430 (eredetileg az USA Dell adta el USA állampolgárnak, ha ez érdekes részlet, de szerintem garanciánál épp nem). S még ennél is, amelynél esélyes a nem általános használat, úgyszintén elérhető volt a többéves ProSupport – ha valaki fizetni szándékozott érte. (ProSupportos felár nélkül alap garancia lett volna, érthetően.)

Evidens, hogy milliós gépértéktől függetlenül a gyártó tetemes költséget vállal a sokéves nemzetközi érvényű garanciával, még nagyszámú gépeladás esetén is: ennek nyilván ára van. Tudom, hogy van extrémebben Rugged géptípus is, de az is tiszta sor számomra (a gyártó meg gondolom, távolról bizakodik), hogy felhasználóként a rugged jellemzőket nem azzal kívánom felhasználni, hogy pl. sűrű villámcsapkodós viharokban megyek ki, csakazértis jelszóval terepre, mondván: elég rugged ez a gép ahhoz. Persze sarkított extrém a példám. :)

Kiindulásként az extra garancia árak webshopos áttekintéssel gördülékenyen megállapíthatóak. S ha az extra garancia felár differenciált lenne a típusok függvényében, az is összevethető az alapkonfig árakhoz mérten.

[ Szerkesztve ]

(#74450) Csepy válasza Francia91 (#74407) üzenetére


Csepy
senior tag

MiniPCI-e lesz az.
A miniPCI jóval nagyobb és még pl az Intel 2200, vagy 2915 volt olyan.

Regards: Csepy

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.