Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73401) #72755712


#72755712
törölt tag

Ez a topik is hogy megváltozott. :W

(#73402) Tsebacsi válasza #72755712 (#73401) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kibántott?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73403) Pyttawrx válasza #72755712 (#73401) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:F ?? Mesélj. :)

(#73404) davenport válasza Tsebacsi (#73402) üzenetére


davenport
aktív tag

Asztali böngészőn az összes bejegyzés látszik, az androidos appon mobilról nézve csak az övé, és a válaszaitok látszanak.

[ Szerkesztve ]

No money, no honey.

(#73405) Strauss válasza #72755712 (#73401) üzenetére


Strauss
senior tag

Igen --- rhdt szemetek mind., hogy pár napig csak az Én problémám volt porondon ( megjegyzem ez az első topik , ahol ténylegesen foglalkoztak valami kínommal :) :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73406) movax


movax
őstag

Más is tapasztalt olyasmit, hogy a tapipad lefagy az Intel serial IO I2C host controller driver miatt? Arról van szó, hogy az eszközkezelőben ha nem veszem ki a pipát a System devices alatt levő két eszköz energiagazdálkodásából (alább a képen), akkor használhatatlan a tapipad, mert lefagy, ugrál a kurzor stb.

Ami rendben is lenne, ha egyszer megcsinálnám és elfelejteném, de minden gépújraindításnál visszateszi a pipát és lefagy a tapipad. A rendszer Vostro 15 3510, win10 pro, naprakész.
Az az érdekes benne, hogy a két eszköz driverének verziószáma 30.100.2104.1, míg a Dell oldalán a legfrissebb Intel Serial IO Driver driver verziója 30.100.2020.7, tehát régebbi. Viszont a régebbi driver dátuma frissebb (2021. szept. 21), mint ami a gépen van (2021. jan. 19) Tehát jelenleg fenn van egy frissebb verziószámú driver, aminek a dátuma korábbi, mint a legutóbbi hivatalos, aminek viszont a dátuma frissebb! Régebbi ÉS frissebb? :F
Csak innen, a hivatalos Dell-repóból tettem fel drivereket. Mivel települhetett a frissebb verzió vagy mi történik itt?

(#73407) Tsebacsi válasza davenport (#73404) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem értem a kínt, az előző hsz-e február közepi... :F :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73408) Dhampir válasza #72755712 (#73401) üzenetére


Dhampir
félisten

"Nem a dolgok: mi magunk változunk." (Henry David Thoreau)

(#73409) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Egy Latitude 5480-at használok. Az ujjlenyomatolvasó nem a legjobb magabiztossággal teszi a dolgát. Lehet ezen például, driver cserével javítani?

(#73410) Pyttawrx válasza Zaji (#73409) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Milyen OS alatt? És pontosabban mit értesz a "hiba" alatt?

(#73411) Zaji válasza Pyttawrx (#73410) üzenetére


Zaji
őstag

Windows 10 az operációs rendszer. Hiába helyezem rá az ujjam nem fogadja el. Próbáltam másik ujjal is, de azzal sem lett jobb.

(#73412) Csepy válasza Zaji (#73411) üzenetére


Csepy
őstag

Optikai olvasó van benne. 10-ből 1x ha jó volt nekem anno. A 00-ás sorozatú gépektől kapacitív olvasó van bennük, extrém pontosak azóta. Sajnos ha megtakarított ad az olvasód és olvas, csak nem pontos és ezért nem jó, akkor az ellen nem lehet semmit tenni. Csere esetleg, de attól sem lesz élvezhető sajnos.

Regards: Csepy

(#73413) Pyttawrx válasza Zaji (#73411) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Kikapcsolod és újra beállítod? Nekem a zenbooknál hibátlanul megy. Win11 alatt volt hogy kódot kért, 10 alatt jól működik eddig.
Noti típusa?

(#73414) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Most szereztünk be Latitude 5531-es gépet. Szeretnék venni hozzá dokkolót. Itt aprón találtam Dell WD19, WD19S dokkolókat. Jók lehetnek esetleg hozzá? Vagy más típus esetleg?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#73415) Tsebacsi válasza bozsozso (#73414) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jók lesznek, jelenleg még ezeket gyártja / ajánlja a Dell a most futó latitude sorozathoz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73416) bozsozso válasza Tsebacsi (#73415) üzenetére


bozsozso
őstag

Csak azért merült fel, mert a laptop TB4-es a dokkoló meg TB3-as. Ha esetleg thunderbolt csatlakozósat veszek az működik sima type-c-ben is? Még pár kérdés a dokkolóról:

1. Ha nincs bedugva a dokkoló tápegysége akkor működik a dokkoló?
2. Ha be van dugva a dokkoló tápegysége akkor tölti is a laptopot?
3. Van jelentősége, hogy 180W-os vagy 130W-os táppal veszem?
4. Itt aprón vásárolva kell esetleg valamire figyelni? Az új egy kicsit drágának tűnik.

(#73417) Tsebacsi válasza bozsozso (#73416) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

1. Nem
2. Igen
3. Van, a több wattos táppal pl. több 4k-s monitort és erősebb laptopot is rendesen meg tud hajtani.
4. Igen, kérd el vásárlás előtt a serialt, ellenőrizd le, hogy a dell support oldalon garanciális-e a dokkoló! Tudom baromi drága, de nincs annál szarabb, mikor veszel egy drága dokkot, és rövid időn belül beszarik a kábele vagy a LAN csatija vagy zúgni kezd a ventije, és nem tudod gariztatni, ezeket a Dell nem javítja, egyben cseréli.
A kábele még csak-csak cserélhető, de egy venti... Félek az nem. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73418) bozsozso válasza Tsebacsi (#73417) üzenetére


bozsozso
őstag

Nagyon köszönöm a hasznos infokat.

(#73419) Zaji válasza Pyttawrx (#73413) üzenetére


Zaji
őstag

Latitude 5480 a típus. Már próbáltam újra beállítani, de sajnos nem segített.

#73412Csepy
Mivel érdemes tisztítani?

(#73420) Pyttawrx válasza Zaji (#73419) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Teszteld live linux alatt is

(#73421) hhgygy


hhgygy
senior tag

Dell Latitude 5590, minden este leállítom, reggel indítom. Ma gyorsan akartam írni egy emailt, ezért bevittem az ágyba és úgy indítottam, az lehetséges, hogy akkuról lassabban indul el nulláról, mint hálózatról? mert nekem úgy tűnt...

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#73422) Tsebacsi válasza hhgygy (#73421) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkuról lehet lassabb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73423) Diák66 válasza hhgygy (#73421) üzenetére


Diák66
őstag

Ez minden gépnél így van, plusz az is lehet valami frissítés is lassította.

(#73424) Csepy válasza Zaji (#73419) üzenetére


Csepy
őstag

Én izopropillal szoktam volt, de nálam mindig van a műhelyben, mert szervizes vagyok.

Regards: Csepy

(#73425) pohár válasza Tsebacsi (#73417) üzenetére


pohár
félisten

mi pont cseréltünk a napokban ventit egy dokkolóban (na, hogy WD, vagy TB sorozat volt, meg nem mondom már :(), de Kínából kellett hozzá fant rendeljünk, mert a DELL-től max a kábelt lehetne, de azt is már csak a WD19-ekhez

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73426) Kátai


Kátai
senior tag

Erről a gépről [link] vélemény?
Dell és HP és Lenovo laptopok között vacilálok, hasonló árkategóriában. Csak internetes böngészésre kellene.

(#73427) Tsebacsi válasza Kátai (#73426) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Erre nem éri meg Vostrot venni szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73428) AiRLAC válasza Kátai (#73426) üzenetére


AiRLAC
addikt

Csak internetes böngészésre Chromebook.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#73429) movax válasza Kátai (#73426) üzenetére


movax
őstag

A Lenovók konstrukciója, háza fényévekkel jobb a Vostrokénál.

(#73430) pohár válasza movax (#73429) üzenetére


pohár
félisten

ThinkBookot ne, ugyanúgy szakadnak szét a zsanéroknál, mint a 3500-as Inspiron/Vostrok... :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73431) Tsebacsi válasza pohár (#73430) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bevallom hozzánk szinte nulla think jön zsanér hibával.
Vostro 3510 és latitude elég sok...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73432) pohár válasza Tsebacsi (#73431) üzenetére


pohár
félisten

mi csak a múlt héten 2-t terjesztettünk fel a gyártóhoz, szóval reccsennek azok is szépen :(

ott annyi van legalább, hogy a palmrest ép marad, nem szakad ki belőle a zsanér szépen :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73433) Tsebacsi válasza pohár (#73432) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:Y Lelkileg felkészülök...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73434) Dhampir válasza Tsebacsi (#73431) üzenetére


Dhampir
félisten

Mely típusok azok, amelyekkel nincs sok probléma az új Dell notebookok közül?

(#73435) Tsebacsi válasza Dhampir (#73434) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:DDD Ugye ez nem komoly kérdés volt? :B Nincs ilyen, hogy azt mondjam, vagyis nem lehet ráfogni egyik típusra se, hogy nincs velük baj, mindegyikből jönnek rosszak. Azt könnyebb megmondani, melyikről tudjuk már most, hogy esetlegesen típushibás.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73436) somasz válasza Strauss (#73392) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ez lett volna az ötletem, ha időben olvastam volna. A gépet a talpára állítva csúsztasd be az ssd-t, utána fordítsd vissza a csavarozáshoz, így biztosan az érintkezés jó lesz.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73437) dredjudge84 válasza Tsebacsi (#73435) üzenetére


dredjudge84
őstag

Szerintem úgy érti a kérdést, hogy mely típusokból visznek a legkevesebbet javításra.

(#73438) Dhampir válasza Tsebacsi (#73435) üzenetére


Dhampir
félisten

Talán kissé merész kérdés volt. :)

Az utóbbi idők laptopjai vékonyabbak, könnyebbek és sérülékenyebbek lettek, és amit egy mai felhasználó is szeretne, hogy lehetőleg tartós, jó minőségű notebookot válasszon.

(#73439) Tsebacsi válasza dredjudge84 (#73437) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Általában amiből a legkevesebbet adják el :B
Komolyan mondtam, hogy nincs ilyen jellegű statisztika. De mondok valamit: 7-es sorozatú
Latitude-ból kevés jön! 3-asból és 5-ösből sok, Vostro-t ne vegyen senki szvsz, nagyon inspiron-t se csak ha nincsenek nagy igényei.
XPS/Precision jó, de ha 1x beszarik utána esélyes a többkörös buli...

#73438Dhampir: 7-es sorozatú latitude-ok, talán.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73440) dredjudge84 válasza Tsebacsi (#73439) üzenetére


dredjudge84
őstag

Nekem Vostro 5502 van (i7 verzió) már két éves, tökéletesen működik. Évente szét van szedve takarítás és pasztázás céljából, hála istennek eddig semmi baja.

(#73441) Tsebacsi válasza dredjudge84 (#73440) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Erről beszéltem, most minek írjak le valamit, amire úgyis jön 2 ellenvélemény, hogy de nekem tökjó és különbenis. :U
x egyéb esetben pedig a 3510-es Vostro-k zsanérjai kifordulnak a hátlapból, és biztos van x db olyan 3510-es tulaj akinél nem. :N

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73442) dredjudge84 válasza Tsebacsi (#73441) üzenetére


dredjudge84
őstag

Használatfüggő szerintem. Én nem nagyon csukom össze, és nem is viszem sehova, nem hajtom ki a procit stb.

Anno 2012-ben vettem egy pavilon g6-ot. Alapvetően egy hulladék volt de 3 év múlva makulátlan állapotban adtam el. Szvsz tényleg Használatfüggő.

(#73443) Dhampir válasza Tsebacsi (#73439) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

(#73444) Strauss válasza somasz (#73436) üzenetére


Strauss
senior tag

Úgy csináltam :) :R

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73445) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Az létezhet, hogy dell support oldalon ellenőrizve az új gépem service tag-jét és ott kevesebb garit ír mint aminek lennie kellene.
Pár hetes Latitude 5531-ről van szó. Hivatalos számlára vásárolt megbízható eladótól. Elvileg a nagyker raktárba érkezés időpontjától számítja a 3 év garit. Ezzel lehet valamit kezdeni? Mivel ez helyszíni garis és probléma esetén nem az ST által felhozott gari időt fogják figyelembe venni? Lehet esetleg ezt javíttatni? Mármint a dell-nél.

(#73446) pohár válasza bozsozso (#73445) üzenetére


pohár
félisten

csörgesd meg a DELL-t ha zavar, és írasd át velük a megfelelő dátumra :K

de ha lejárna a gyári garid, számlával ugyanúgy folytatódik a garid, csak akkor kell már igazolni valamivel

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73447) Dhampir válasza bozsozso (#73445) üzenetére


Dhampir
félisten

Fel kell hívni a Dell Ügyfélszolgálatot: 06 80 016 157

Fényképezd le a számlát, mert E-mailben kérni fogják az elküldését.

(#73448) bozsozso válasza pohár (#73446) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm.

Dhampir neked is

(#73449) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Következő lenne a problémám, jelenleg egy DELL Precision M6800-assal, korábban pedig egy M4800-assal kapcsolatban:
Amikor feltelepítem a Windows-t (10 vagy 11), dokkolóra helyezés nélkül a gépet, még látja az otthoni WIFI hálózatot. Nem csatlakozok rá, mert miután fent van a Windows, megy a gép a dokkolóra, abba pedig be van dugva az Ethernet kábel, és úgy kap netet. Na ezután ha leveszem a dokkolóról a gépet, nem látja az elérhető WLAN hálózatok közt az enyémet, csak ami a szomszédból átsugárzik pár hálózatot.
Hardveres kapcsolót kikapcsoltam, bekapcsoltam, újrakerestettem vele, az enyémet nem látja.
Az M4800-ast váltottam M6800-asra, a 4800-as barátnőmé lett, mert a tejfölösdoboz ipari hulladék Acer helyett kellett neki egy normálisabb teljesítményű laptop. Újratelepítettem, Windows 11-gyel, nem tettem dokkolóra, hibátlanul működik az otthoni WIFI-n. De újratelepítés előtt ez is dokkolón volt javarészt, az abba bekötött Etherneten keresztül kapva az internetet, és ha levettem, mert a ház másik pontján kellett, az én hálózatomat nem látta....
Az M6800 is látta Windows telepítéskor a WLAN hálózatomat, a dokkolóra rakás óta azzal az eggyel kevesebb hálózatot találja az elérhetőek közt...

Mi lehet az ütközés/probléma oka? Tudtommal külön kéne kezelnie a vezetékes és vezeték nélküli kapcsolatokat.

Ráadásul a dokkoló előtt pöpecül kezeli az itthoni WLAN hálózatomat, aztán megy tönkre ez a dolog, hogy a dokkolóról kap vezetékes internetet....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73450) Zaji válasza Pyttawrx (#73420) üzenetére


Zaji
őstag

Egy alapos takarítás és újra beállítást követően most aránylag jól működik. Amit észrevettem, hogy az ujjlenyomatok beállítása közben is sokszor állt meg a folyamat "Valami hiba történt" üzenettel.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.