Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73701) kutyuska válasza Pyttawrx (#73700) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Kiszedtem a billentyűzetet, a RAM-ot, SSD-t, touchpad kábelét is lehúztam.
Se akkuról, se tápról nem hajlandó elindulni.
Esetleg bekapcsológomb, bár nem hiszem, hogy a bill keret ki és beszerelése bármi gondot okozott volna.

" Babra munka, de megéri! "

(#73702) Pyttawrx válasza kutyuska (#73701) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha akksival töltőre teszed, jelzi a töltést?

(#73703) kutyuska válasza Pyttawrx (#73702) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Nem, két gyári 65w-os töltővel is próbáltam

" Babra munka, de megéri! "

(#73704) Pyttawrx válasza kutyuska (#73703) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor vmi zárlat lehetett. Fő tápkör gyanús. Látatlan

(#73705) Chandler válasza SzaboZE (#73692) üzenetére


Chandler
senior tag

Köszönöm a választ!
Nekem úgy tűnik, hogy kivan kapcsolva már:

Emellett érdekelne, ha mégis https boot miatt "frissítődik" a BIOS, ennek lehet köze ahhoz, hogy én túl sokszor nyomtam az F12-t bootoláskor, vagy hogy egy külső SSD-n volt egy Win10 bootolásra készen? Mert csak ez a két faktor változott, alapjáraton sose történt még ilyen, úgy se, hogy a hub csatlakoztatva volt (valóban LAN-os internettel). És az esetek kb felében úgy kapcsolom be a gépet, hogy a hub már csatlakoztatva van.

(#73706) kutyuska válasza Pyttawrx (#73704) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Köszi.
De egy billentyűzet cserétől?

" Babra munka, de megéri! "

(#73707) Pyttawrx válasza kutyuska (#73706) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Pl te is fel lehettél töltődve, igen. Nekem is ment tönkre így lapos. Sajnos. Nyilván látatlanba beszélek.

(#73708) ZGO


ZGO
tag

Sziasztok!
Van egy Inspiron 7559 érintőkijelzős laptopom, boldogan használom a mai napig.
Viszont jelentkezett egy képernyő hiba, ami abból áll, hogy majdnem fekete háttérnél apró pontok/pixelek villognak zölden, hasonlóan mint régen mikor nem volt adó a tv-n, ott hangyafoci volt :) De itt alig észrevehetően.
A plusz akkor érkezik, ha a GPU-t munkára kell fognom, ugyanis akkor vízszintes vonalban sávosan fel-le ugrálva vibrál a kijelzőn, megpróbáltam lefényképezni, hogy ti is lássátok, plusz egy rövid lassított videó itt elérhető.

Mi a véleményetek, menthető-e még ez a dolog?
Egy hónappal ezelőtt annyi történt, hogy a kijelző bal alján elkezdett kifolyni valami ragasztó, de azóta megszűnt. Viszont az érintőképernyő meg tökéletesen működik.

(#73709) kutyuska válasza Pyttawrx (#73707) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Én inkább le vagyok merülve :)
Ilyen tapasztalatom még eddig nem volt.
Akkor ennek a megoldása alaplapcsere lenne?

" Babra munka, de megéri! "

(#73710) Pyttawrx válasza kutyuska (#73709) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem, ez elvileg javítható, de be kell vizsgálni

(#73711) pohár válasza ZGO (#73708) üzenetére


pohár
félisten

ez nagyon VGA-nak tűnik, ergo alaplapos... :( semmi nem rendelhető már ehhez a modellhez a gyártótól

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73712) Francia91 válasza ZGO (#73708) üzenetére


Francia91
veterán

Ahogy az előttem szóló írja, valószínűleg GPU hiba. Nem biztos, de annak a legnagyobb az esélye ilyen hibánál. Ahogy nézem, alaplapra forrasztott a GPU-d, nem MXM foglalatos, kár érte
KillHates-t keresd fel ez ügyben, tud neked biztosat mondani, talán meg is tudja javítani

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73713) ZGO válasza Francia91 (#73712) üzenetére


ZGO
tag

Köszi #Francia91, fel is keresem KillHates-t.

Köszi #pohár neked is, amúgy szuper lett a hangszóró és a billentyűzet is!!! :R :)

Sajnos én is azt gondolom, hogy a GPU ludas, már csak az a kérdés, megéri-e javíttatni. Talán ehhez KillHates többet tud hozzászólni, ha nem, lesz egy letiltott GPU-s irodai gépem :)

(#73714) rekid


rekid
addikt

Sziasztok,
Tudtok ajánlani megbízható Dell szervizt Budapesten? (Kellene egy belső ganézás frissítő pasztázással, illetve valószínű megmakkant az touchpadom.)
Köszi!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#73715) Francia91 válasza ZGO (#73713) üzenetére


Francia91
veterán

Jó szakember, megmondja, érdemes-e javítani, tartós-e a javítás, stb. Küldtem már fel hozzá pár laptopot, amit megmentett. Azt is megmondta, hogy megéri-e javítani, vagy hogy tartós-e a javítás. Majd júniusban megyek fel hozzá egy Dell Precision M4800-assal, aminek a LID szenzora a szar (fedél lecsukás érzékelő, random kikapcsolja néha a kijelzőt), az M6800-asomat pedig folyékony fém pasztával megkeni majd, hogy tudjon pörögni az i7-4930MX Extreme procim :)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73716) somasz válasza Francia91 (#73715) üzenetére


somasz
Topikgazda

lid szenzort tudsz cserélni is, nem? nem matatsz felette mágneses bármivel?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73717) Francia91 válasza somasz (#73716) üzenetére


Francia91
veterán

Ahogy néztem, nem tudom cserélni. És még nem is biztos, hogy az a probléma, ezért viszem el KillHates-hez a gépet, élőben lehet, hogy jobban be tudja lőni a baját

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73718) somasz válasza Francia91 (#73717) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ja, a régebbikben volt cserélhető. Biosban nem próbáltad kilőni?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73719) Francia91 válasza somasz (#73718) üzenetére


Francia91
veterán

De, az elsők között lőttem ki BIOS-ban. Annyit elértem vele, hogy nem megy el alvóba random, mostmár csak a kijelzőt kapcsolja le néha. Fedelet lecsukom, kinyitom, és van kijelző ilyenkor

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73720) Pyttawrx válasza Francia91 (#73719) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És ez? [link]

(#73721) Francia91 válasza Pyttawrx (#73720) üzenetére


Francia91
veterán

Ezt már végigjátszottam több alkalommal, először akkor, amikor ebben a topikban kérdeztem kb 1,5 évvel ezelőtt a problémát, részletesen leírva :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73722) somasz


somasz
Topikgazda

Dell Command Update nem hajlandó elindulni, ez fogad:

Több verziót próbáltam, közte revo uninstallerrel, semmi. Ugyanez fogad. Ötlet?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73723) Francia91 válasza somasz (#73722) üzenetére


Francia91
veterán

Windows 10 vagy 11?
Most az M6800-ason meglestem, W10 van rajta, elindul rendesen

Windows 11-essel is megtudom lesni, barátnőm M4800-asán

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73724) kutyuska válasza rekid (#73714) üzenetére


kutyuska
aktív tag

KillHates
Ma életre keltette a 7240-esemet :R

" Babra munka, de megéri! "

(#73725) somasz válasza Francia91 (#73723) üzenetére


somasz
Topikgazda

7310-esen futó W10.
Win reinstall lett belőle...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73726) somasz válasza somasz (#73725) üzenetére


somasz
Topikgazda

No, újratelepítettem, a Command Updat fut. Viszont merül a gép alvás közben, ezért is került hozzám vissza.
S0 modern standby a probléma, vszeg, de nem tudom kikapcsolni és áttérni S3-ra a notebook heckes reg hackkel. Az energiagazdálkodási opciók közt nincs feleannyi beállítási opcióm sem, mint amiket látok a neten a hasonló problémákra adott válaszokban. Gyakorlatilag ki kéne kapcsolnom az alvás közbeni net hozzáférést, de nem találok rá kapcsolót. 7 óra alatt 25+%-ot is merült.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73727) McJoker válasza somasz (#73726) üzenetére


McJoker
tag

Én azt vettem észre, hogy a ThinkPad L580 és T470 is sokat merül pár nap állás után még teljesen kikapcsolt állapotban is, az oké, hogy veszít a töltésből az akkumulátor, de sztem túl sokat.

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#73728) somasz válasza McJoker (#73727) üzenetére


somasz
Topikgazda

Na több nap alatt nem izgatna ennyire, de ez olyan, mintha nem tudna elaludni. Jobban merül a fejlettebb energiagazdálkodással, mint egy régi fapados s3 sleepes gép.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73729) somasz válasza somasz (#73726) üzenetére


somasz
Topikgazda

Reg mókolással hozzáadtam a net tiltást akkuról alvás közben, de halottnak a csók, ugyanúgy merül. Mit próbáljak még ki?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73730) SzaboZE válasza somasz (#73729) üzenetére


SzaboZE
addikt

HP Zbookkal jártunk ugyanígy. Cserélve lett az akku és az alaplap is, semmit nem segített. Reinstall lesz belőle. Szerintem a Windows nem áll le rendesen. Esetleg próbáld meg úgy leállítani estére, hogy kinyomod power gombbal hosszan. Egyébként a legújabb gépekből már a CR2032 is hiányzik, ha lemerül totál az akku, akkor meg a BIOS beállítások is elszállnak :(

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73731) jaaman


jaaman
tag

Sziasztok!
Van egy régi dell precision 4300-as gépen és amikor bekapcsolom akkor csak villog a power gomb melletti A betű, csatolok egy képet amiről szó van.Ezután pár másodperc és kikapcsol a gép.
Szerintetek mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

''He who makes a beast of himself Gets rid of the pain Of being a man.''

(#73732) ZGO válasza Francia91 (#73715) üzenetére


ZGO
tag

Szia!
Beszéltem KillHates-el, bíztató dolgokat mondott, röviden tömören :)

Viszont ma kipróbáltam egy dolgot: megnéztem mi van akkor, ha egy külső monitorra kötve is produkálja-e a fentebb jelzett problémámat.
Ha konkrétan az alaplapra forrasztott VGA lenne a kizárólagos hibás, mint ahogy eddig gyanítottam, akkor oly mindegy hogy a saját, avagy csatolt kijelzőn, mindkét esetben kellene jelentkeznie a hibának.
Az eredmény viszont meglepő: egy ugyanazon időben a notebook kijelző vibrál, a csatolt HDMI-n keresztül viszont a monitoron/TV-n nem látható a vibrálás...
Most elbizonytalanodtam... :F A saját kijelzőjére 1db kábelen keresztül kapja az intel és az nvidia gpu jelét. Lehet, hogy ez a hibás pont? Nem tudom, hogy vajon a kábelen eltérő terhelés mehet-e alaplapi integrált és dedikált gpu használatától függően? Vagy csak a monitor áramköre nem bírja feldolgozni a kapott jelet?!

Tudom, sok bennem a kérdés, de próbálok szeparálni :) Hátha valaki jártasabb. :R

(#73733) Kbali válasza ZGO (#73732) üzenetére


Kbali
nagyúr

Külső kijelzőt a cpu-ba integrált vga hajtja meg, ott azért jó a kép

(#73734) Kbali válasza somasz (#73729) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha shift+ shutdown-t használod leállításkor?

(#73735) ZGO válasza Kbali (#73733) üzenetére


ZGO
tag

Ah fene, erre nem gondoltam, köszi a helyreigazítást! :R

(#73736) Pyttawrx válasza jaaman (#73731) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
1. ramo(ka)t edd ki, majd tedd vissza.

(#73737) somasz válasza SzaboZE (#73730) üzenetére


somasz
Topikgazda

Megvolt a reinstall nem ezen múlt. Nem értem a dolgot. Nem lehet az a megoldás, hogy force shutdown minden esetben...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73738) SzaboZE válasza somasz (#73737) üzenetére


SzaboZE
addikt

És ha power gombbal force-olod, akkor mi a helyzet? Ha úgy jó , akkor márpedig valami szoftveres gebasz.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73739) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Adott egy Latitude 5500 laptop és egy hozzá való WD15 dokkoló. Ha a Windows-ban a leállításra megyek akkor nem leáll hanem újraindul. Van ennek valami beállítása, hogy leálljon? Vagy hogyan kell akkor lekapcsolni?

(#73740) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Nem kifejezetten laptoppal, hanem a Dellhez kötődően szeretnék kérdezni tőletek a jótállás érvényesítésével kapcsolatosan.

Nézegetek itt az aprón brand mini gépeket (felsőbb ársávból), köztük dell optiplexeket is, amelyeket még gyári jótállással hirdetnek.

Ha nem ismert a jelenlegi tulajdonos (nem a hirdetőre gondolok, hanem a dell rendszerébe beregisztrált eredeti tulajdonosra) és az adott gép vásárlásával kapcsolatos további információ (amit esetlegesen beregisztráltak a vásárlást követően a dell rendszerébe), akkor a dell service tag szerinti érvényes jótállást a gép megvásárlása esetén én tudom érvényesíteni szükség esetén akkor is, ha a dell rendszerében nem tudom a nevemre íratni a gépet?

Nem akarnék csak azért magasabb árkategóriából választani, mert jótállással hirdetik, aztán ha épp szükség lenne a jótállás érvényesítésére akkor meg az derüljön ki, hogy mivel nem az én nevemen van, ezért nem javítják annak keretein belül.

Köszönöm a felvilágosítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#73741) Tsebacsi válasza dbius (#73740) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia,
nem igazán névre vonatkozik a gari, hanem inkább gépre. Max a honosítást szokták kérni/elvárni, de ez sem kitétel. Ha van egy érvényesnek tűnő számlád, akkor nem nagyon szokott gond lenni, azt sem mindig kérik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73742) volvoguy


volvoguy
addikt

Sziasztok! Vettem az ős kövület Dell E6430-hoz egy gyári új akkut. Hogy tudom az élettartamát kimaxolni? Power Manager App már le van töltve be van állítva hogy inkább AC-ről használom. Így elvileg nem engedi fullra tölteni.

De ha kikapcsolom a gépet és begudva marad akkor is töltögeti az akksit (tök feleslegesen)???
Mindig húzzam ki a konnektorból vagy...? :)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#73743) kress válasza dbius (#73740) üzenetére


kress
aktív tag

kérdezz rá az eladónál, én rákérdeztem egy aprós dellnél hogy megy a 2025ig tartó gari, azt válaszolták rajtuk keresztül

(#73744) Thocy a ZAGY válasza volvoguy (#73742) üzenetére


Thocy a ZAGY
tag

Én is vettem tavaly az E5430-asomhoz és nem foglalkozom akkukímélő technikákkal ahogy korábban sem (az előző így is bő 8 évet bírt), mivel jó eséllyel ez az akku már túl fogja élni a gépünket, vagy legalábbis napi szintű használatra úgyis alkalmatlan lesz a szoftverek "fejlődése" miatt. Tulajdonképpen már most is rezeg a léc.
Az USB töltést leállitást követően én kikapcsolnám, ha van ilyen opció és nem használod, de ennyi.

A legtöbb ember nem jut el a ''Miért pont Én?''-től a ''Miért ne?''-ig.

(#73745) Kbali válasza volvoguy (#73742) üzenetére


Kbali
nagyúr

Tegyél egy kapcsolós konnektort és azt kapcsold ki :) De asszem, ha feltöltött, utána már nem tölti folyamatosan a gépet.

(#73746) kress


kress
aktív tag

100e pluszért megeri egy latitude 5521 (i5-11500H) egy latitude 5530 (i5-1235U) helyett?

memoria, ssd nem lenyeges (a ddr5 sem ver földhöz) , a 5521ben van hely 2.5 ssdnek is, de az sem fontos annyira.

a 2 prociról csak annyit találtam hogy a 11. gen. H egész jó, de az új architektúrát is dicsérik, hogy az U majdnem hozza azt a szintet mint a 11 H, ennek van valóság alapja?

(#73747) dbius válasza Tsebacsi (#73741) üzenetére


dbius
veterán

(#73748) PlatiaAmos


PlatiaAmos
tag

Dell Precision 5570-em, valahogy bekapcsolva maradt laptop táskában.. Már leállt magas hőmérséklet hibával, mire észrevettem.. KB 1 órát volt így.. Alig bírtam megfogni a házat..
Sejtésem sincs, hogy történt.. Hogy tudnám tesztelni lett-e bármelyik perifériának bármi baja? Van értelme aggódnom vagy időben kikapcsolnak már ezek a gépek? Rendkívül mérges vagyok magamra.

(#73749) Pyttawrx válasza PlatiaAmos (#73748) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hagyd lehűlni, majd indítsd el és használd/teszteld.

(#73750) PlatiaAmos válasza Pyttawrx (#73749) üzenetére


PlatiaAmos
tag

A beépített dell tesztek nem írnak hibát. Még mivel csekkoljam?
Mi károsodhatott ilyenkor?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.