Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73501) Pyttawrx válasza p-rolee (#73500) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Vélhetően m.2 SSD van benne NVMe. Nem?
Ha a pendrive-ot sem látja akkor vélhetően a pendrive Legacy módban lett kiírva a BIOS meg UEFI-re van állítva.
Az SSD-t lehet látni a BIOS-ban a az infó résznél, ahol fel van sorolva, hogy mi van benne, ram, cpu stb.?

(#73502) AiRLAC válasza p-rolee (#73500) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jelszó nincs beállítva a BIOSban?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#73503) p-rolee válasza Pyttawrx (#73501) üzenetére


p-rolee
tag

Szia!

M.2 SSD van benne, a BIOS látja. Pendrive-ot rufus-al UEFI-be kreáltam. Se legacy se UEFI módban nem jelenik meg meghajtóként.

[ Szerkesztve ]

(#73504) p-rolee válasza AiRLAC (#73502) üzenetére


p-rolee
tag

Nincs, próbáltam jelszóval is anélkül is.

(#73505) Pyttawrx válasza p-rolee (#73503) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De az SSD-nek nem is kell megjelenni. A pendrivnak kellene látszódnia

(#73506) p-rolee válasza Pyttawrx (#73505) üzenetére


p-rolee
tag

pontosan hol? nem látom.

(#73507) Pyttawrx válasza p-rolee (#73506) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Boot résznél, pl ha induláskor F12 nyomsz. am a secure boot-ot engedlyezd, meg legyen engedélyezve a usb-ről való boot is

[ Szerkesztve ]

(#73508) AiRLAC válasza p-rolee (#73504) üzenetére


AiRLAC
addikt

Értem, de szemmel láthatóan le vannak tiltva (ki vannak szürkítve) bizonyos opciók.
Ez általában olyankor van amikor nincs admin jogod a bios-ban, csak felhasználói.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#73509) Pyttawrx válasza AiRLAC (#73508) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K +1

(#73510) p-rolee válasza AiRLAC (#73508) üzenetére


p-rolee
tag

Nincs jelszó :(

(#73511) p-rolee válasza Pyttawrx (#73507) üzenetére


p-rolee
tag

F12-nél a Boot mode-nál ha beállítom a Secure Boot-ot, az újrainduláskor ismét Off.

BIOS-ban inaktív az opció, az USB boot enabled, de szintén inaktív. Nincs ötletem, mitől lett ez ilyen, win 10 volt rajta (vállalati). Még valami biztonsági tiltás lehet rajta, amit esetleg az IT-s rakhatott rá? Az SSD-t külső gépről leformáztuk NTFS-re, működik, tudtam rá másolni...

(#73512) Pyttawrx válasza p-rolee (#73511) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor tuti az igen, amit AiRLAC.

(#73513) AiRLAC válasza p-rolee (#73511) üzenetére


AiRLAC
addikt

Bios alapbeállításokat próbáld meg meg egy CMOS resetet.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#73514) p-rolee válasza AiRLAC (#73513) üzenetére


p-rolee
tag

Megvolt. A CMOS reset annyiból áll, hogy lehúzom az elem kábelét? Nem segített.

(#73515) Pyttawrx válasza p-rolee (#73514) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt nézd meg, hogy van-e jelszó beàllítva

Bocs később láttam a képet.

[ Szerkesztve ]

(#73516) SzaboZE válasza p-rolee (#73510) üzenetére


SzaboZE
addikt

Próbálj meg beállítani egyet.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73517) Pyttawrx válasza p-rolee (#73514) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És BIOS frissítés?
Persze csak saját felelősségre!

(#73518) p-rolee válasza Pyttawrx (#73517) üzenetére


p-rolee
tag

Hibára elköszön... :( Egy másik Dell-en sikerült.

(#73519) Pyttawrx válasza p-rolee (#73518) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De mi a hiba? Mit ír?

(#73520) p-rolee válasza Pyttawrx (#73519) üzenetére


p-rolee
tag

[ Szerkesztve ]

(#73521) Pyttawrx válasza p-rolee (#73520) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akksi van benne?
Melyik BIOS van most rajta.
Innen nem megy fel a egyik sem? [link]

[ Szerkesztve ]

(#73522) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Dell Power Manager frissülne, vagyis valami összetefője, de ezt dobja..nem működik most, pedig át kéne állítanom a töltésvezérést.
Win 11, valakinek tipp? :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#73523) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Hozzáértőktől szeretném kérdezni. Lehet az gond, ha két ugyanolyan típusú gépnél (Latitude 7490) az egyik bekapcsológombja kicsit erősebben világít, mint a másik.?
(Éjszaka kellemesebb a szemnek a halványabb, csak ne legyen gond)

(#73524) Tsebacsi válasza Krystal_s (#73523) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Gond? Ez? Nem

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73525) Krystal_s válasza Tsebacsi (#73524) üzenetére


Krystal_s
addikt

Azért kérdeztem, nehogy a kis led kiégjen vagy valami érintkezés gond legyen és ez az előjele, hogy kicsit halványabban világít.

(#73526) Pyttawrx válasza Krystal_s (#73525) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Max nem világít. Más nem okoz. Engedd el. :)

(#73527) p-rolee válasza Pyttawrx (#73521) üzenetére


p-rolee
tag

Sajna nem, kettőt próbáltam innen. :(

(#73528) Pyttawrx válasza p-rolee (#73527) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Több kérdés is volt ott. :)

(#73529) p-rolee válasza Pyttawrx (#73528) üzenetére


p-rolee
tag

Akksi van benne, lehúztam több, mint 1 órára, aztán a helyzet változatlan.

BIOS 1.8.2

(#73530) p-rolee válasza Pyttawrx (#73528) üzenetére


p-rolee
tag

Esetleg "kézi" reset?

(#73531) Pyttawrx válasza p-rolee (#73530) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De milyen az állapota a bios szerint és, bios update közben hány százalékon volt az akksi. A bios elemet is lehúztad?
dobsz be képet a bios info, meg battery-ről?

Az 1.8.2 nekem gyanús

[ Szerkesztve ]

(#73532) p-rolee válasza Pyttawrx (#73531) üzenetére


p-rolee
tag

BIOS elemet lehúztam 1 órára, de nem segített. Flash alatt nem volt lehúzva. Battery-ről milyen infót küldjek? Update-t csak megfelelő akksi töltöttségnél engedi. (az akksiját elnézve kuka)

[ Szerkesztve ]

(#73533) Krystal_s válasza Pyttawrx (#73526) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szóval akkor azt jelzi, hogy ki fog égni a led?
Bár ahhoz elég új gép... vagy már a Dell sem a régi minőség?
Zavarna, mert mindig altatom a gépet és nem fogom látni, ha pl kikapcsol stb.

[ Szerkesztve ]

(#73534) Pyttawrx válasza p-rolee (#73532) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor lehet az akksi a hiba. Igen kell hozzá jó akksi, azt hiszem 50-100% közti töltöttség. A kövi menü a bettery.

(#73535) Pyttawrx válasza Krystal_s (#73533) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Engedd el semmi baja nincs.

(#73536) AiRLAC válasza p-rolee (#73500) üzenetére


AiRLAC
addikt

Továbbra is ez lesz a gond:
"BIOS-ban egy csomó opció szürke, BIOS update hibára elköszön. "

Le vannak azok a funkciók tiltva, az USB boot is, szerintem a BIOS update is.
Valamilyen nagyvállalati eszköz volt, ott szokták ezeket így tiltani.

Talán valaki szervizes vagy aki ilyeneket használ tud valami hasznosat írni majd.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#73537) Pyttawrx válasza p-rolee (#73532) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Na picit kutakodtam egy Dell BIOS-ban. Vélhetően nincs jól beállítva. Jelszó nincs ez világos. Szerintem be kellene állítani normálisan, és menni fog minden. Ehhez viszont végig kellene menni a beállításokon. Amikor jó neked akkor pl messengeren, pl írjunk. írj rám privátot és egyeztetünk

(#73538) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Honnan tudom meg, hogy az én Dell típusom tudja e a lecsukás-felnyitásra hibernálás/felébredést?

Tim82: köszi, már bent is van az AX201

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73539) hhgygy válasza Bacusuz (#73538) üzenetére


hhgygy
senior tag

Lecsukod, felnyitod

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#73540) AiRLAC válasza Bacusuz (#73538) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én nem tudok olyan Dell-ről vagy bármilyen márkás laptopról az elmúlt 25 évben amelyik ezt nem tudta.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#73541) movax válasza Bacusuz (#73538) üzenetére


movax
őstag

A biosban vannak kapcsolható opciók. Ha csak lecsukásra reagál, akkor csak erre, ha kinyitásra is, akkor arra is.

(#73542) Bacusuz válasza hhgygy (#73539) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszönöm ezzel a hozzászólásoddal segíteni akartál? legközelebb hanyagold kérlek, kár a szóért

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73543) Bacusuz válasza AiRLAC (#73540) üzenetére


Bacusuz
őstag

Nem rég került hozzám és nem reagál nyitásra csukásra, biosban sem találtunk kapcsolási lehetőséget.
Voltunk vele a C Szervízben billentyűzet csere miatt és ott sem találták a biosos kapcsolását szerintük nem tudja de ezzel nem győztek meg.
Ezért lennék kíváncsi valamilyen szervíz vagy komolyabb leírást lehet-e szerválni a pontos típushoz. Vagy ti merre indulnátok el?
Merthogy se lecsukásra se felnyitásra nem reagál.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73544) Francia91 válasza Bacusuz (#73542) üzenetére


Francia91
veterán

Igazat adok neki azért némiképp, ez nem laptopfüggő, már sima 1 magos laptopok is tudják ezt 2001-ből, lényegében a LID szenzor felelős ezekért, és már a Windows XP is kezeli a fedél lecsukást/felnyitást, és az ehhez kapcsolódó alvási beállításokat

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73545) Bacusuz válasza Francia91 (#73544) üzenetére


Bacusuz
őstag

ezek amiket leírtál az ő válaszából nem derül ki és miérti is feltételezi azt bárki is hogy nem próbáltam ki, azt gondolom ez természetes. W11 ben minden ehhez kapcsolódó lehetőség be van kapcsolva.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73546) Francia91 válasza Bacusuz (#73545) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem DELL-ből csak Precision típusok voltak/van (M6600, M4800, most pedig M6800). Ezekben BIOS-ban is állítható minden fedélhez kapcsolódó funkció.

Nem írtad le, milyen típus van Nálad, ha eleve beleírod a hozzászólásodba/kérdésedbe, már mi is több infóval rendelkezünk.

Típushiány ismeretében annyit tudok ajánlani, nézz bele a BIOS-ba, hátha vannak ilyen beállításaid Neked is. Ha vannak, és ki vannak kapcsolva a BIOS-ban, akkor azzal a Windows sem tud mit kezdeni, a BIOS beállítás az elsődleges.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73547) neil_mullen válasza Francia91 (#73546) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

Sziasztok! E6540 szerintetek ha belerakok egy 47W-os (i7-4710MQ) procit akkor lehet bármi probléma vele? Mintha egyszer hallottam volna hogy gyenge a hűtésük, vagy az csak a gpu-ra vonatkozik? :R

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#73548) Francia91 válasza neil_mullen (#73547) üzenetére


Francia91
veterán

Dell gyári oldala szerint volt 4 magos i7 opció ebből a gépből. Bár nemtudom, hogy a hűtés/hűtőborda eltért-e a 2 magos és a 4 magos közt
Notebookcheck-en is egy 4800MQ-s verzió van tesztelve, ahogy elnézem a hűtést, 1 hőcső megy a procihoz, így gondolom egyazon hűtés lehet hozzájuk

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73549) neil_mullen válasza Francia91 (#73548) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

igen, eddig csak a 37 wattos i7-eseket találtam. a q-s (4 magos) i7 pedig 47 wattos, de akkor ezek szerint nem gond.

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#73550) Bacusuz


Bacusuz
őstag

A dell support oldalon nem tudok segítséget kérni és azt írja lejárt a garancia mert nem a vásárlás időpontját nézik.
Az lenne a kérdésem, hogy küldött már be valaki a supportnak számlát amivel igazolta a vásárlás dátumát, hogy a valós támogatást kapjam a support oldalon?
Nem találok email címet esetleg tudtok ebben segíteni?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.