Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17001) No.01 válasza Drughi (#16999) üzenetére


No.01
őstag

Ertem, koszonom, de!

Ha lama a kerdes akkro bocs :U Mivel meg mindig nem kapcsoltam be igy a Win. Sem telepult meg… azt ill a drivereket es tarsait h tudom a legegyszerubben atrakni az uj vinyora? (logisztikai mernok vagyok nem informatikus :B )

(#17002) Chaser válasza Drughi (#16999) üzenetére


Chaser
titán

"Egy ilyen művelet géptől függően 3-5perc" Ehehe, vagy 2 óra ;] Van gép amit szét kell bontani hozzá, még dellnél is akad 1-2, de igazad van, általában pár perc.

No.01: Mi a géped típusa? Itt beírod hogy xy service manual és megkapod az útmutatót.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17003) No.01 válasza Chaser (#17002) üzenetére


No.01
őstag

E6410 Megprobalom azt majd lesz v.mi :DDD

(#17004) Chaser válasza No.01 (#17003) üzenetére


Chaser
titán

Pár perces gép:) Kb ennyi. Ha jól sejtem egy mobilrackszerű keretben lesz a hdd, aminek a külseje a gép széle is egyben.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17005) HaKo


HaKo
aktív tag

Sziasztok!
Arról van valakinek valamilyen infója, hogy az XPS 14 lesz-e kapható? Illetve, hogy mikortól?

(#17006) No.01 válasza Chaser (#17004) üzenetére


No.01
őstag

A mutet sikerult, de a beteg nem ebredt fel...

Az oprendszert h rakom at?

(#17007) potkem


potkem
aktív tag

Boldog Új Évet mindenkinek.

(#17008) McLaca válasza No.01 (#17006) üzenetére


McLaca
őstag

Át? Inkább újra. Át lehet "ghostolni", de ha szűz volt a rendszer, akkor én nem pöcsölnék vele, újraraknám.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#17009) mario28


mario28
csendes tag

Sziasztok.

BUÉK. A kérdésem az lenne, hogy D820-on miért áll le a wifi valamennyi idő után és utána nem lehet életre kelteni csak ha újraindítom a gépet. (3 géppel is ezt tapasztalom)

Üdv.
Tamás

(#17010) gomima6


gomima6
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Nem tudom találkozott-e valaki ilyen problémával!
Dell Inspiron M5010 laptopom van és olyan dolgokat csinál hogy ha filmet nézek akkor
így megáll a gép és aztán kb. egy perc múlva elindul és azután a hang normálisan megy
de a kép az meg szalad. Zenehallgatásnál pedig ugyanigy megáll de ez meg normálisan megy utána. Mostmár ha csak így normálisan dolgozok rajta pl. facebook vagy csak gépelek
akkor is megáll és nem reagál egyáltalán. Nem tudok vele mit csinálni elvileg vírusmentes meg minden! Remélem tud valaki segíteni! Előre is köszönöm a segítséget!

(#17011) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok, Boldog Új Évet minden Dell-esnek:)
A következőt szeretném kérni. Tudna esetleg vki linkelni, vagy adni egy 64-bites win7-hez való Dell Inspiron N5010-es wifi drivert?

Elméletileg Intel Wifi link 6200-as van benne, de amit feltelepítettem, az nem óhajt működni.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17012) hhx válasza GrooveHero (#17011) üzenetére


hhx
tag

Tölts le egy Aida64-et aztán nézd meg pontosan, hogy milyen van benne pontosan. (Én is ezt tettem a laptopomnál. :) ) Aztán ha megvan milyen van benne akkor innen tudod a megfelelőt letölteni.

[ Szerkesztve ]

(#17013) pjani01 válasza GrooveHero (#17011) üzenetére


pjani01
csendes tag


Ez kell neked

[ Szerkesztve ]

(#17014) abi67gel


abi67gel
csendes tag

sziasztok. dell studo 1555 van a kezeim kozt es arra lennek kivancsi hogy mivel 2 kimenetelt latok rajta fulhallgatora lehetseges hogy egyidoben 2 fulhallgatot csatlakoztassak hozza? probaltam de nem mukodott mind2. remelem van vlmi otleteket

(#17015) Attila75 válasza abi67gel (#17014) üzenetére


Attila75
tag

Az egyik mintha nem mikrofon bemenet lenne? Mondjuk headset csatlakoztatás miatt?
(Ne aggódj, tönkre nem megy tőle...)

Ha más nincs, van elosztó és akkor tudsz két fülest rádugni.... pár 100 Ft-os tétel...

(#17016) ribery22 válasza abi67gel (#17014) üzenetére


ribery22
tag

Elvileg mennie kéne a kettőnek egyszerre, de lehet, hogy szoftveresen van elállítva. Az enyémen (1558) két ki- és egy bemenet van, amiket szoftveresen 3 kimenetre lehet állítani térhatáshoz. Lehet, hogy nálad erre van állítva, vagy az egyik bemenet, de azt is lehet kimenetté varázsolni.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#17017) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. próbálkoztam elég sok mindennel, de semmi nem óhajtott működni, mert feltelepítés után a win 31-es hibakóddal kiírta, hogy bár a driver telepítve van, nem fog működni, mert a drágalátos win nem tudja betölteni a drivert.vagy vmi ilyesmi. Aztán miután kicsit jobban utána néztem ennek a 31-ers hibakódnak angol fórumokon is, meglett a megoldás. Egy szintén N5010-essel rendelkező forumozó hozám hasonlóan wlan drivert kreset win7 x64 alá. Sokan irogattak neki, hgy ők is ilyen gonddal küzködnek, aztán volt egy link, ahol bent volt asszem egy broadcom nevezetű driver, ami gond nélkül felment, restart után pedig már működött is.
Tehát ha vkinek ugyan ilyen gondja lenne, az szerintem hagyja azt az átkozott Intel Wifi link 6200-ast, mert nálam se nem volt jó, legalábbis 64 bit alatt, és használja ezt a broadcomos cuccot. Később még írok, megkeresem a pontos drivert.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#17018) hugoo


hugoo
aktív tag

sziasztok,

Dell D630 géppel van egy kis gondom.
Úgy néz ki, nem megy készenlétbe/hibernálásba a beállított idő után, amikor a wlan megy. Ha a gép oldalán található kapcsolóval leállítom a wifit, a beállítások szerint aktiválódik a készenlét ill hibernál a gép.
Végignéztem a beállításokat a wlan kártyánál. Ami kell, elvileg be van állítva, h leállíthassa a gép a a wifit, mégis úgy néz ki, h evvel van valami gond.
Ha van valami ötlet, szívesen veszem.

üdv és köszi

(#17019) Rocko007 válasza abi67gel (#17014) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Hali!

Igen, kivitelezhető, hogy 2 független zaj menjen kifelé. :D a lényeg: két lejátszó program kell hozzá, egyiken a Hangszórós, a másikon az R.T.C független hangkártyát kell kijelölnöd kimenetként.

(#17020) Rocko007 válasza No.01 (#17006) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Én az acronis disk disk directorral másoltam át a teljes rendszeremet vinyócsere után.

(#17021) sirály69 válasza sirály69 (#16721) üzenetére


sirály69
őstag

Lassan eltelt 1 hónap és a Világ 1 ik legnagyobb számítástechnikai eszközöket gyártó cége még mindig nem tudta kicserélni a működésképtelen notebookomat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W
Elfogadták a csereigényemet, de minden noszogtatás ellenére sem történik semmi!!!! :O :O

Valaki segítsen, hogy mit lehetne tenni... :F
Várnám az építőjellegű hozzászólásokat! :R

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#17022) sirály69 válasza abi67gel (#17014) üzenetére


sirály69
őstag

A gépeden a leírások szerint csak 1 audiokimenet van, a másik bemenet...

Szerver Hosting Debrecenben

(#17023) Attila75 válasza sirály69 (#17021) üzenetére


Attila75
tag

SzaboZé szerintem láthat valami mozgást... vagy rá tud Delléknél kérdezni....

Így az ünnepek körül minden le volt lassulva gondolom, ami ugyebár érthető, de mondjuk nem elfogadható....

Én mondjuk Dell-ékkel maximálisan elégedett vagyok.. De ha ez így sikerült, milyen lehet a többi... bele se merek gondolni....

[ Szerkesztve ]

(#17024) elnofx


elnofx
csendes tag

Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani esetleg, hogy a Dell Vostro 3700-as laptopban milyen firewire chipset található? (texas instruments-nek kellene elvileg lennie, csak nem találok konkrét infót róla)

Köszi a választ előre is!
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#17025) lollerblade


lollerblade
csendes tag

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék erről a notebookról.

[link]

Előre is köszi.

(#17026) hhx válasza lollerblade (#17025) üzenetére


hhx
tag

Pont ilyen gépem van csak kékben. Nekem nagyon tetszik a gép külsőre, hogy letisztult, kicsit minimalista dizájnnal rendelkezik. :) A gépbe tettem még 2gb ramot, teljesítményre semmi panaszom sincs. Hűtése elég jól megoldott, nekem még nem volt semmi problémám a géppel. Aksiról sima netezéssel olyan 3-4 órát szerintem lazán ki lehet hozni a gépből.

Ha ilyen gépet veszel, csak 64 bites Win7-et tegyél fel, a driverek miatt. Személy szerint én mást nem ajánlok, mivel nem nagyon ismerem a linuxokat, illetve a driver hátteret hozzá.

(#17027) Sk8erPeter válasza hhx (#17026) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Annak ellenére, hogy a drivereknél a Windows 7 64 bites verzióját kínálja fel, 32 bitessel is kompatibilisek a driverek.
Ha a listában az egyes driverek közvetlen linkjére továbbkattintasz, a "Compatibility" résznél láthatod, hogy 32 bites Windows 7-essel is kompatibilis.
Nyugodtan lehet tehát használni 32 bites Windows 7-et (vagy akár Vistát) is.

Sk8erPeter

(#17028) SzaboZE válasza sirály69 (#17021) üzenetére


SzaboZE
addikt

A dell nem raktárról fogja leszállítani a géped, ugyanis nem raktároz. A gépek megrendelésre készülnek és 4-6 hét alatt érkeznek meg a rendeltetési helyükre. Gondolom leadták a gyártási igényt és szépen egyszer csak elkészül a tied is.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#17029) extraktor válasza SzaboZE (#17028) üzenetére


extraktor
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a Dell Studio 1555-ön nem tudok BIOS-t frissíteni, illetve a windows 7-re nem tudom feltelepíteni a dell quickset-et. Azt írja ki minden esetben, hogy nem támogatott operációs rendszer. (természetesen a jó verzióval próbálkoztam)
A dell diagnosztika hibát jelez, a hiba kódja: 4600:0009 msg :smbios device initalization failure smbios structure 24 has illegal lenght. lenght is 0

Vajon mi lehet a baj?

Előre is köszönöm

(#17030) sirály69 válasza SzaboZE (#17028) üzenetére


sirály69
őstag

A cseregép a HRP raktárában csücsül 3 hete a részemre befoglalva....
A szlovákiai Dell csapat ...ik valami levelet elküldeni, hogy átvegyék tőlem a hibás gépet.
A Dell support már elküldte nekem az emailt 12.09.-én hogy elfogadták a gép garanciális cseréjét!
Állítólag a DHL-nek kellene elvinni tőlem a gépet.

Szerver Hosting Debrecenben

(#17031) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok
A Dell Inspiron N5010-ben nincs a HD 5650-es kártyán kívül egy másik, kisebb integrált kártyája amire át lehet állítani energiatakarékosság céljából?

(#17032) sirály69 válasza kelly7 (#17031) üzenetére


sirály69
őstag

Milyen procival van a géped szerelve?

Szerver Hosting Debrecenben

(#17033) kelly7 válasza sirály69 (#17032) üzenetére


kelly7
aktív tag

Még nem az enyém :N de i5

(#17034) ribery22 válasza kelly7 (#17033) üzenetére


ribery22
tag

az i5 mellett van igp, de tudtommal az Ati/Amd kártyáknál nem megoldott a váltás a legtöbb esetben pl, 4570.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#17035) sirály69 válasza kelly7 (#17033) üzenetére


sirály69
őstag

Az én gépemben is I5 van és rá is kérdeztem.
A hivatalos válasz szerint csak az Nvidia chip esetén van lehetőség a processzorba beépített vga chip használatára... :O

Szerver Hosting Debrecenben

(#17036) mrsitn


mrsitn
csendes tag

Inspiron N5010 laposom van, 5650es vgaval.
Diag progi szerint 58 fokos a gpu szinte bekapcsolás után.
Mi az alsó határérték, amikor érdemes már alárakni egy plussz hűtőt?
Ugyanez a hőmérséklet cpunál?

(#17037) Rocko007 válasza sirály69 (#17035) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Az i-s procik HD5XXX-es kártyákkal tudják váltogatni egymást. pl.: i5+5730.

(#17038) babe19


babe19
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék USAban venni egy teljesen új Dell Inspiron15-s laptopot 3 év garanciával. Valaki azt meg tudja mondani, h a Basic Service Plan/ In-Home Service After Remote Diagnosis garancia hogyan is van itthon? Hogyan lesz érvényesithető pl:kell hozzá valamilyen papír, mikor hogy kell jelezni,h behozom Magyarországra?

(#17039) MPeter87


MPeter87
őstag

Helo.
Most tervezem egy N5010es laptop vasarlasat es az lenne a kerdesem, hogy szerintetek vga teren hd550v vagy 5470-re essen a valasztasom? Van valami lenyeges kulonbseg a 2 kozott? Jatszani mar nemigazan szoktam, bar neha 1-2 orara le tudom kotni magam veluk, inkabb zene, film, office szokott menni, meg autocad, esetleg solid edge... Energiatakarekossag szempontjabol melyik lenne a jobb vagy nincs erezheto kulonbseg?

(#17040) kelly7 válasza Rocko007 (#17037) üzenetére


kelly7
aktív tag

Akkor ezek szerint a HD 5650 is tudja? Hogyan?
Más. Azt tudja valaki, hogy ezekben a gépekben le van butítva a videó kártya?

(#17041) IRON STORM


IRON STORM
őstag

Szerintetek D600-ra fel tudom tenni a win 7-et? A 9000pro kártáyhoz gondolom már nincs win 7 driver ill a wlan is kérdéses.

Csak a TDi!

(#17042) Rocko007 válasza kelly7 (#17040) üzenetére


Rocko007
aktív tag

A kártya tudja, csak a szoftveres támogatás kell hozzá, amit nem hiszem hogy rendelkezik a géped.

(#17043) Attila75 válasza IRON STORM (#17041) üzenetére


Attila75
tag

Igen fel....
De legyen legalább 1GB RAM, de jobb ha van 2....
Nem fog menni az AERO.... nagy kaland.....

El fog rajta ketyegni....

(#17044) Jottika válasza Attila75 (#17043) üzenetére


Jottika
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!
Van egy d420-as gépem, viszont német a bill, nem tudtok valakit akár PH-n, akár azonkívül aki foglalkozik ilyen cuccok beszerzésével?
Vagy alternatív megoldásként a matrica, van-e valakinek tapasztalata vele, honnan, milyet érdemes venni? Mennyire tartós, stb?

A segítséget előre is köszi.

(#17045) IRON STORM válasza Attila75 (#17043) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ez jó hír. Drivereket honnan vadásszak? Egyébként 1.5 giga ram van.

Csak a TDi!

(#17046) Jottika válasza IRON STORM (#17045) üzenetére


Jottika
csendes tag

Szia!

Érdemes service tag alapján megnézni a dell service oldalán, ha máskápp nem megy, írd be google-be hogy dell service tag, és kidobja találatnak, kb 1 vagy 2. találat.
Ott megadod a service tag-et, majd meg tudod nézni, hogy milyen drivererk vannak hozzá win7-hez, ha valamit nem találsz, akkor esetleg probald meg a vista drivert feltenni.
touchpad drivert esetleg szedhedsz a gyártó oldaláról, mert a dell nem mindig szokott menni.

Remélem tudtam segíteni.

(#17047) Attila75 válasza IRON STORM (#17045) üzenetére


Attila75
tag

A DELL csak XP-s drivereket rakott fel a honlapjára, szerintem nem kell hozzá, mivel nem mai gép, minden eszközt meg fog találni és felteszi a windows a maga drivereit.

(#17048) premete válasza Jottika (#17044) üzenetére


premete
veterán

A fekete alapon fehéren fluoreszkáló billentyűzet matrica az nagyon jól olvasható és tartós is, a czink.hu oldalon érdeklődj, én is ott vettem már többször.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#17049) mrluigi


mrluigi
csendes tag

Sziasztok,

Kinéztem egy gépet. N5010 i3, 4Gb, HD5650 1Gb
Volna egy-két kérdésem.

Mennyire melegedhet túl egy ilyen gép pl. játék során, veszélyeztetheti a notebook állapotát?
Milyen minőségű anyagokból van összerakva a gép?

(#17050) Jottika válasza premete (#17048) üzenetére


Jottika
csendes tag

rendben, köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.