Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73651) Pyttawrx válasza Tim82 (#73649) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, mert akkor benéztem vmit, de legalább tudjuk linux alatt is az értéket. :) Francia91 köszi a fáradozást.

(#73652) oreg0503 válasza Francia91 (#73643) üzenetére


oreg0503
tag

Szia.
Még egy kérdésem lenne. Mi a különbség a két kártya közt?
Intel Dual Band Wireless-AC 7260Ngw Wifi kártya + Bluetooth 4.0
Dual Band Wireless-AC Intel 7260 7260HMW 7260AC

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#73653) Francia91 válasza oreg0503 (#73652) üzenetére


Francia91
veterán

Az NGW utótagú kártya M.2 formátumú, Mini PCIe foglalatba nem megy bele

A HMW utótagú pedig a Mini PCIe formátumú kártya, ami a Te gépedbe belemegy

A 7260-ast már két formátumban gyártotta az Intel, kb ilyenkor volt a váltás a kettő csatolófelület között.
A 7265-ös kártya már csak M.2 foglalattal készült, és az az utániak is

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73654) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, Dell Latitude 5510 notihoz keresek töltőt. Ezek közül melyik lehet megfelelő? Köszi szépen!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#73655) oreg0503 válasza Francia91 (#73653) üzenetére


oreg0503
tag

Ismételten köszönöm szépen a segítséget, felvilágosítást. :R :R :R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#73656) Tsebacsi válasza Jorus (#73654) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szeva, ha felmész a dell support oldalra, beírod a gép serialját, akkor jobbra (én magyarul nézem) a termék műszaki adatainak megtekintésére kattintassz és a listában ott van, hogy gyárilag milyen tápegységgel adták ki a gépet, annak megfelelőt javasolt venni hozzá, és persze gyárit! :K

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73657) hotkar válasza Jorus (#73654) üzenetére


hotkar
aktív tag

Szia, nekem 5511 van, ami 130 W-os tápot igényel. A munkahelyen WD19S dokkolót használok, ami csak 90 W-ot ad le, de tökéletesen működik. Otthon egy 11 éves FSP gyártmányú tápom van (szintén 90 W), azzal is jó, napi használatban van.

A 90 W az a minimum, mert a 65 W-osnak már kisebb méretű a tápcsatlakozója, meg egyébként sem töltene.

A 90 W-os tápnál meg kell barátkozni azzal, hogy a Windows 10-ben jelzést kapsz arról, hogy "Lassú töltő".

[ Szerkesztve ]

(#73658) Jorus


Jorus
nagyúr

Köszi srácok! :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#73659) Tsebacsi válasza hotkar (#73657) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A WD19S tápja 130W de a gépnek mindig kevesebbet fog leadni, max annyit amennyit a gép fel tud venni, nálam ez pl. azt hiszem szintén 90W, de kollégám gépén 65W ugyanilyen dokkal és táppal.

"A 90 W-os tápnál meg kell barátkozni azzal, hogy a Windows 10-ben jelzést kapsz arról, hogy "Lassú töltő"
Ezt nem értem, ha 90W-os tápot adsz a dokknak, és úgy megy rá a gép, akkor egyértelműen nem ad le neki annyi teljesítményt (ha a gépnek is 90W kell) amennyit kér.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73660) hotkar válasza Tsebacsi (#73659) üzenetére


hotkar
aktív tag

Nem, nem, összekavarodtak a dolgok.

A dokkolót a saját, 130 W-os tápjáról fűtöm, és a dokkoló 90 W-ot ad tovább (maximálisan) a gépnek. Ha nagyon szabályos akartam volna lenni, akkor a nagyobbik, 180/130 W-os tápmodullal vettem volna a dokkolót, de így is jó - azzal a szépséghibával, hogy nyávog a Win10. Attól persze működik, és tölt is.

(A gépem irodai használatban van, élete legnagyobb részét 1...5 %-os terhelésen éli le.)

(#73661) Tsebacsi válasza hotkar (#73660) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor ott szerintem valami gond lesz, mert nem lenne szabad sírnia a win10-nek. BIOS alatt rendben van?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73662) somasz válasza Jorus (#73654) üzenetére


somasz
Topikgazda

Rendelj a CHS-től vagy a hsws.hu-tól gyári tápot! klasszik kerek és usb-c is jó hozzá, 65W-os.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73663) hotkar válasza somasz (#73662) üzenetére


hotkar
aktív tag

A 65 W-os táp a 130 W-os eredeti táp helyett? :Y

Kétlem, hogy jó lenne. Még a kerek csatlakozó sem olyan méretű, mint ami a gépbe való.

(#73664) LeventeV


LeventeV
senior tag

Sziasztok!

Dell Inspiron notebookomban kellett billentyűzetet cserélnem, de az összeszerelés után nem akar bootolni.
Bekapcsolás után pörögnek a ventik, de a Dell logo nem jelenik meg.
Ramokat próbáltam kiszedegetni, megcserélni. Aksi kiszedve, töltő kihúzva, 15-20 másodperces reset is megvolt, de semmi.

Találkozott-e esetleg már valaki ilyesmivel?

(#73665) LeventeV válasza LeventeV (#73664) üzenetére


LeventeV
senior tag

Sikerült elindítani a bekapcs gomb össze-vissza nyomkodásával... De azért nem nyugtat meg a dolog, nem tudom ez miért volt.

(#73666) Pyttawrx válasza LeventeV (#73664) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Igen! Ilyenkor vmi nincs jól a helyén. Pl csavar, ram, háttértár, vagy akár a bill.

(#73667) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Abban kérném a segítségeteket, hogy a fényerőállító gomboknál be lehet állítani a jelenlegi 10 érték helyett 5-öt?
Válaszokat előre köszönöm.

(#73668) Diák66


Diák66
őstag

Hát ma igencsak megdöbbentem. Gondoltam megérett a laptopom egy kis portalanításra, úgyhogy hátlap levesz, majd óvatosan kifújom picit, még ha kevéske por van benne, akkor is. Na ekkor ért meglepetés, összeszerelési hiányosság, vagy valaki járt már a gépházban? Újonnan vettem és hiányzik a kis gumi rezgés csillapító? (jobb oldalt a hangszórónál)

Emiatt rezonál néha a hang, hát szomorú vagyok, mert pótolni nem tudtam.

(#73669) Pyttawrx válasza Diák66 (#73668) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez szomorú. Nincs valahol benne? vagy a hátlapra ragadva? Jelezni ahonnan vetted? Csak azt hogy rezonál a hang?

(#73670) Diák66 válasza Pyttawrx (#73669) üzenetére


Diák66
őstag

Hát jó 1 éve vettem, ha bele van téve az a kis gumi harang, rezgéscsillapító az onnan nem esik ki sehogy, tehát vagy valaki szétszedte előttem és kiesett neki, vagy a gyárban maradt le és az összeszerelési minőség volt trehány.

(#73671) volvoguy


volvoguy
addikt

Sziasztok! Szeretnék gyári akkumulátort vásárolni a Latitude E6430-amhoz. Idehaza van pár hely ahol gyári néven árulnak Dell címkés akksit jó áron. Ennek típusa T54FJ

Viszont az enyém, akivel kijött kék címkés, az van rajt hogy Cells made in Korea Assembled in China.

A neten viszont ezek az olcsók nem kék hanem szürke címkések, és azokon az van hogy Cells made in China.

Ez mi? Tudjátok? 😊

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#73672) Pyttawrx válasza volvoguy (#73671) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Csak annyi, hogy hol készültek a cellák. Ha jól tudom. A laptophardware megbízható, veheted. Gyárit ad.

(#73673) volvoguy válasza Pyttawrx (#73672) üzenetére


volvoguy
addikt

Azt tudom mit jelent a felirat csaj nekem valahogy a Made in Korea jobban hangzik :D
Igaz, ez a gép már 10 eves. Azóta lehet hogy rájött a Dell hogy jó csak Kínában gyártatni

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#73674) Pyttawrx válasza volvoguy (#73673) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem engedd el a dolgot. Jó hogy van gyári akksi hozzá. Vedd meg és használd. :)
Ja és nem csak selejtet tudd gyártani Kína.

[ Szerkesztve ]

(#73675) pohár válasza Pyttawrx (#73674) üzenetére


pohár
félisten

nagyon régóta nem rendelhető hozzá gyári akku már a gyártótól (NH6K9), ez valami polcon maradt cucc lehet... vagy kínai hamisítvány, nem eggyel találkoztunk már, ami az ügyfél gépében volt, szar cikkszámmal, elírásokkal tele :U

csak abban nem vagyok 100%-ig biztos, hogy tőlük vette-e az ügyfél, vagy másik boltból... de úgy rémlik, hogy tőlük

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73676) Pyttawrx válasza pohár (#73675) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

L szakinak is van dragabban.

(#73677) pohár válasza Pyttawrx (#73676) üzenetére


pohár
félisten

hát, akkor nem tudom honnan szedték, de minimum 3 éve EOL már... ha lehetne még kapni, tudnék róla :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73678) Diák66 válasza volvoguy (#73671) üzenetére


Diák66
őstag

A koreai verzióban még Samsung cellák lehettek, ebbe meg egy kínai akkugyár terméke lesz, ennyi, nem több. Talán 7 éve hogy vettem a régi gépembe gyári 9 cellásat, abban SMP akku cellák vannak, igaz arra is Korea van írva.

(#73679) somasz válasza hotkar (#73663) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az 5510 minden további nélkül elvan 65W-tal, az 5511-ben erősebb a hardver, ahhoz kell min. 90W. Nem minden 65W-os tápnak van kis átmérőjű csatlakozója! 5511-ből meg az i7-es verzió igényelhet quadroval 130W-ot.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73680) hotkar válasza somasz (#73679) üzenetére


hotkar
aktív tag

Akkor elnézést kell kérnem, mert nem gondoltam, hogy ilyen kicsi eltérés a számozásban ekkora különbséget jelent teljesítményigényben.

(#73681) LeventeV válasza Pyttawrx (#73666) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszi a választ. Azóta szerencsére nem jött elő a hiba. A biztonság kedvéért egy bios frissítés felment, aztán remélem már nem lesz gond.

(#73682) pohár válasza hotkar (#73680) üzenetére


pohár
félisten

a xxx1 végű Latitude-ök mindig H-s procival, és 2.5" bővíthetőséggel és dedikált VGA-val jöttek eddig, szerintem ma is így van ez :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73683) somasz válasza pohár (#73682) üzenetére


somasz
Topikgazda

nem mindegyikben van dedikált vga :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73684) davenport válasza pohár (#73682) üzenetére


davenport
aktív tag

5491-em van, nincsen benne dedikált VGA, a többi stimmel.

No money, no honey.

(#73685) pohár válasza somasz (#73683) üzenetére


pohár
félisten

áh... akkor az csak opció ott :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73686) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Sziasztok!
Dell Inspiron 15 3000 géphez szeretném lecserélni az adaptert.
Gondolom utángyártottat érdemes venni?
A pontos típust nem találtam meg, csak Dell Inspiron "3"-at talátam.
Viszont a 65W, 19.5V és 3.34A stimmel, így ez jó lehet?:
[link]

(#73687) Pyttawrx válasza VÁMpír (#73686) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A gép alján vagy az akksi alatt (ha kivehető) ott van minden. Szerintem nem érdemes ilyen gagyi noname töltőket venni. Csak gyárit vegyél.

(#73688) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok,

Latitude E6430 után volt pár Thinkpad T480-am, most végre :D visszatérnék a Dellhez.

Latitude 7390, vagy 7490 gépet vennék. Van itthon egy Dell 6000S dokkolóm.
Ezek a Latitude szériák kompatibilisek ezzel a dokkolóval úgy, hogy USB C-n keresztül megy a gép töltése is?

Illetve kijelenthető az, hogy ha bármelyik Latitude-on van USB C, azon keresztül tölti is a gépet ha ezt a dokkolót használom?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#73689) krisz77


krisz77
tag

sziasztok azt akarom meg kérdezni hogy dell e 6440 gépemnél mért ingadozik a cpu óra jele terhelésnél úgy tudom nem kellene neki újra van pasztázva i5 4300m van benne

(#73690) Pyttawrx válasza krisz77 (#73689) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. És mivel pasztáztad, és hogyan?

(#73691) Chandler


Chandler
senior tag

Sziasztok,

Dell Inspiron 7420 laptop kapcsán írok, egy elég szokatlan és aggasztó dolog történt.
Próbálkozok dual OS (mindkettő Win10) használatával, egyik belső másik külső SSD-n.

Ámde kétszer is előfordult, hogy amikor bootolni próbáltam (az F12-t nyomogatva kiválasztani hogy melyik SSD-ről bootoljon), egyszer csak, teljesen váratlanul elkezdte a BIOS-t "frissíteni". Ez egyrészt azért furcsa, mert már frissítve van a legfrissebb BIOS-ra, másrészt pedig mert abban a Win10-ben ami frissen van felrakva a külső SSD-re, kikapcsoltam a driver update-et a windows updatettel. A másik Win10 pedig már frissítve van, tehát onnan nem jöhetett.

Tehát egyszerűen nem értem, hogy ez hogy történhetett, kicsit aggaszt a dolog, hogy mégegyszer "frissít" magától, és valami elromlik a BIOS-al, mivel fogalmam sincs, hogy honnan jötte ez a dolog. Az is kicsit furcsa volt, hogy miután elvégezte a "frissítést", több percig fekete képernyő volt a restart után. Hagytam remélve hogy egszer csak bootol, és szerencsére ez is történt, de elég ilyesztő az egész.

Még egy mellékes adat, hogy mindkét alkalommal csatlakoztatva volt egy WD19TBS hub.

Van ötletetek, hogy mi történt? Ha nem használom a külső SSD-t bootra, ilyen sose történt még. Jó lenne, ha tudnám használni a külső SSD-t egy második Windows használatára, de ha ilyen random dolgok történnek, nem biztos, hogy merem.

[ Szerkesztve ]

(#73692) SzaboZE válasza Chandler (#73691) üzenetére


SzaboZE
addikt

Vedd ki a booteszközök közül a https bootot. Mivel kapott kábeles netet, automatikusan frissítette is magát.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73693) SzaboZE válasza VÁMpír (#73686) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem, nem érdemes az utángyártottat párezer ft spórolásért mmegvenni. Ha a gép vagy az akku látja kárát, akkor jóval nagyobb lesz a kár, mint a spórolás. Nem egyszer olvashattuk itt is, hogy nem ismeri fel a gép a töltőt (de már a gyárit se), mert utángyártottat használt az illető.

9krisz77: dehogynem kellene neki. A turbo frekvenciát csak időszakosan engedélyezi a proci, amíg nem túl meleg. Mennyire esik le?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73694) krisz77 válasza SzaboZE (#73693) üzenetére


krisz77
tag

szia a turbó boost kivan kapcsolva

(#73695) kutyuska


kutyuska
aktív tag

Sziasztok,
7240-ben billentyűzetet cseréltem, a hátlap és a 2 hátlap felőli bill. rögzítő csavar nélkül kipróbáltam, tökéletesen működött.
Kikapcs után visszatettem a 2 csavart + a hátlapot, azóta be sem kapcsol. Se akkuról, se tápról.
Van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

" Babra munka, de megéri! "

(#73696) Pyttawrx válasza kutyuska (#73695) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A csavar nem ér valami kábelhez? Nekem akkor volt ilyen.

(#73697) salaipet válasza bozsozso (#73602) üzenetére


salaipet
csendes tag

Nem biztos, hogy van benne wwan kártya. A foglalat önmagában még nem jelenti azt, hogy van-e benne kártya.Dell 5531-ben a Wireless 5820e vagy Intel XMM 7360 LTE Mobile Broadband kártya van. Az eszközkezelőben kellen lenniük, ha van a gépben

(#73698) salaipet válasza VÁMpír (#73686) üzenetére


salaipet
csendes tag

Teljesen igaza van Pyttawrx kollégánknak!
Nem biztos, hogy kell az új gyári (igaz, a garancia nem rossz dolog), de a használt gyári töltők vannak már 4-5ezertől is!

(#73699) kutyuska válasza Pyttawrx (#73696) üzenetére


kutyuska
aktív tag

Sajnos nem. Minden csavart kiszedtem, így sem reagál, még a régi billentyűzetet is visszaraktam, de semmi.
Teljesen kuka. :(

" Babra munka, de megéri! "

(#73700) Pyttawrx válasza kutyuska (#73699) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bontsd le újra, húzz le róla minden kábelt, touch, bill.. stb, csavarokat lazítsd meg vagy szedd is ki, indítsd el úgy majd egyenként rakd vissza

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.