Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73601) DasBoot válasza SzaboZE (#73597) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Köszönöm válaszát! Igen, Atom processzor, N550-es van benne. A gépet a halál torkából mentettem meg és nagyon szeretném használni, mert nem androd op-rendszere van. Valamint Windows 10. Lehet, hogy ezért nincsen rajta a Duo Stage? Igen, gondoltam arra, hogy egy SSD-t veszek bele, de ez majd később lesz. Jelenleg egy 320Gb-os HDD van benne.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#73602) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Adott lenne egy Latitude 5531 laptop, amin van sim foglalat. Kérdésem csak annyi lenne, hogy használatához kell-e bekapcsolni, telepíteni valamit vagy a hálózatoknál meg kellene jelennie a mobilnak? Vagy esetleg akkor is van sim foglalat rajta ha nincs benne modul? Esetleg mit kellene ellenőrizni, hogy be van-e kapcsolva vagy ne is erőlködjek?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#73603) pohár válasza bozsozso (#73602) üzenetére


pohár
félisten

meg tudod nézni ST alapján, hogy van-e benne gyárilag WWAN modul, vagy csak az előkészítés van megcsinálva neki :K

vagy csak dobd be ide, és csekkoljuk neked

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73604) bozsozso válasza pohár (#73603) üzenetére


bozsozso
őstag

Gondolom ez lenne az, hogy nincs benne:

556-BBCD : No Mobile Broadband Card
PART NUMBER DESCRIPTION QUANTITY
864KE Information,PLACEHOLDER PIECE-PART 1

(#73605) Csepy válasza bozsozso (#73604) üzenetére


Csepy
őstag

Ez az, hogy nincs benne, igen.
Kérdés, hogy vajon megy-e vele, vagyis a kijelzőburkolat csak WiFi antennás-e, vagy megvannak a 4G/5G kártya antennái is benne.

Regards: Csepy

(#73606) bozsozso válasza Csepy (#73605) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát ez jó kérdés, de szerintem így nincs is jelentősége számomra. Köszönöm, hogy foglalkoztál kérdésemmel.

(#73607) pohár válasza Csepy (#73605) üzenetére


pohár
félisten

az új modelleknél (xx30/31) ahogy láttam, az előkészítés megvan, WWAN-osak az LCD hátlapok is, csak kell bele egy modem :K (284DC megy az újakba)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73608) SzaboZE válasza bozsozso (#73606) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az alját leveszed és látod, hogy 2 vagy 4 antenna van-e benne. Értelemszerűen a 4 antennásban van előkészítés. Ha nincs, akkor nagy lcd hátlap csere is kell, hogy legyen antenna (nem igazán éri meg kínlódni vele).

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73609) krisz77


krisz77
tag

sziasztok valakinek nincsen véletlenül egy gyenge vagy rossz e6440 akku ?

(#73610) v.a.lucky


v.a.lucky
csendes tag

Sziasztok!
Egy Dell Inspiron 5582 notit kellene 2 db Dell P2422H monitorral összekötni, HDMI kábelekkel.
A cég honlapja a Dell D3100 Docking Station-t ajánlja, de szeretnénk 100 ezernél picit olcsóbban megoldani.
A disztribútor szervize (hosszas gondolkodás után) a Baseus Metal Gleam Series 8 az 1-ben hubot ajánlotta.
Nem működött vele, a szervíz szerint (!) az USB 3.0 Type-C port a ludas, visszavették a hubot.:(
Következő ajánlat az I-tec USB 3.0 HDMI 2x 4K Ultra HD adapter volt.
Ezzel sem sikerült megmozgatni a monitorokat, csak Dell XPS-ekhez jó, szó nélkül visszavették.:(
Weboldal szerkesztgetéshez ideális lenne a két külső monitor.
Nincs valakinek tapasztalata vagy javaslata a Dell gyártmányú dokkolón kívül?
Előre is köszönöm!

(#73611) somasz válasza v.a.lucky (#73610) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]
Usb-c->DP kábel
Meg egy HDMI kábel és voilá.
Van a monitorotokon hdmi, dp és vga bemenet is.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73612) v.a.lucky válasza somasz (#73611) üzenetére


v.a.lucky
csendes tag

"Ha rendelkezik a laptop fizikai HDMI porttal, akkor a Type-C port sok esetben csak töltésre-adatátvitelre szolgál, de kimenő HDMI jelet abból nem tudunk előcsalogatni." - írta a szervíz. És DP jel se jön. :(

(#73613) Tsebacsi válasza v.a.lucky (#73612) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez furcsa. Mindenesetre a gyári spec ezt írja rá: One USB 3.1 (Type-C) port/DisplayPort

USB 3.1 Gen 1 Type-C port with PowerShare
Connect peripherals such as an external storage device, printer, Type-C docking station or an external display.
Provides data transfer speeds up to 5 Gbps. Supports Power Delivery that enables two-way power supply between devices. Provides up to 15 W power output that enables faster charging.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73614) v.a.lucky válasza Tsebacsi (#73613) üzenetére


v.a.lucky
csendes tag

Ebben is bíztam, de talán túl olcsó (2e), noname, egyszerű adapterrel próbálkoztam.

(#73615) somasz válasza v.a.lucky (#73612) üzenetére


somasz
Topikgazda

Mondjuk ilyenről nem hallottam, de amúgy is DP-vel próbálkoznék csak, próbálj másik kábelt. Egyébként meg kipróbálhatod egy WD15 dokkolóval is.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73616) v.a.lucky válasza somasz (#73615) üzenetére


v.a.lucky
csendes tag

Kösz. Hát akkor miniDP - DP kábelt kergetek...

(#73617) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Itt van a kollégám Dell Inspiron 3584-es notija, win 10-el és olyat produkál, hogy a Windows alatt (pl. kereső, de akár egy wifi jelszó beírás) nem működik a billentyűzet.

Ha megnyitassz egy böngészőt vagy bármilyen programot, gond nélkül tudsz írni.

Találkoztatok már ilyennel?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#73618) hhgygy válasza v.a.lucky (#73614) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nekem noname USBC-HDMI adapterrel megy a TV-re, de tény, hogy ez már a második noname volt, egy HAMA adapter semmit nem csinált.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#73619) v.a.lucky válasza hhgygy (#73618) üzenetére


v.a.lucky
csendes tag

Kösz. Szóval kell egy szerencsetündér a választáshoz. ;)

(#73620) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem tudja véletlenül valaki, hogy a Dell Latitude 7490 oldalán a C-type port az Display portként is használható, vagy csak töltés és adat? Egy villám jel van mellette és nincs D jel. Mégis ugyanilyen jellel a
Dell Latitude 7490 Visual Guide szerint:
"DisplayPort over USB Type-C (optional Thunderbolt 3)"
és a
Notebookcheck, szintén azt írja, hogy:
"Thunderbolt 3 (USB Type-C) port should handle any peripheral needs from users. The Thunderbolt 3 port also supports DisplayPort 1.2."

(#73621) hotkar válasza Krystal_s (#73620) üzenetére


hotkar
aktív tag

A villám a Thunderbolt port jele, tehát onnan ki tudsz venni átalakítóval 4 db Displayport 1.2-t. Elméletileg. Az már a dokkolón/átalakítón múlik, hogy ebből mennyit lehet használni.

(#73622) Krystal_s válasza hotkar (#73621) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm. Egy (Dell) monitort kötnék csak rá C-type - HDMI kábellel.

Jelenleg a HDMI portot használnom, volt olyan, hogy hozzáértem a kábelhez és egy pillanatra fekete lett a kép. Aztán megijedtem nehogy érintkezés gond legyen.Utána picit mozgattam, nem jött elő. Rákötöttem tv-re másik kábellel, picit ott is mozgattam a csatlakozónál. Nem ment el a kép, egy kis zajt láttam a tv kép alján.
Azért gondoltam a C-typera hátha az stabilabb.

(#73623) totron


totron
addikt

AC8265 wireless card Huawei routerrel randomnak látszóan eldobja a kapcsolatot, más eszközökön van net. Ismert ilyen ismert nyűg és megoldása?

(#73624) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dell Latitude 5480 laptop. Olyan problémába futottam, hogy a gép kijelzője magától elhalványul és erősen vibrálni kezd. Furcsálom mert nem a hagyományos "Black screen" problémáról van szó hiszen a kijelzőt lehet látni, mondhatni rendesen csak nagyon halvány és mintha valami 30hz monitor lenne.
Utána gondol egyet és újra kivilágosodik... mikor nézem, hogy a fényerő csúszka hol van, semmi nem változik ugyan úgy MAX....
A Bios és a Dell logónál is látom ezt a vibrálást és fakó sötét színeket... tehát már indulásnál előfordul. Viszont van, hogy órákig semmi baja. Olyan is van, hogy 3 percig ilyen 2 percig olyan.
Drivereket frissítettem, biost reseteltem és frissítettem, energiagazdálkodásnál sem látok semmit.
Egyébként minden más gond nélkül működik rajta... teljesítmény is rendben van. Hdmi vagy VGA kábellel a TV-re vagy Interkatív táblán jó a kép.

Még egy win telepítést megpróbálok, de félek nem ez a baj. Inkább valami hardveresre gondolok.

Valaki esetleg találkozott ilyen problémaval?

(#73625) Tsebacsi válasza Rinocerosz (#73624) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha vibrál és fakó de közben külső monitoron jó a kép akkor fix hogy LCD vagy a kábel a gond.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73626) Rinocerosz válasza Tsebacsi (#73625) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Köszönöm szépen... valahogy sejtettem :(. Akkor valahogy szerelni kell :) .

(#73627) Francia91


Francia91
veterán

Üdv!
Dell Precision M6800-ashoz van-e valahol valami dokumentáció, hogy hova milyen csavarok valóak?
Az elsődeles HDD keretemnél nincsnsek rögzítőcsavarok, valamint vettem másodlagos HDD keretet, és ahhoz is kellenének rögzítőcsavarok. Ha az infó megvan, már tudok rendelni csavart, az a legkisebb probléma.
Jelen tippem szerint M3x5-ös csavarok valóka az említett helyekre, de nem szeretnék random rendelgetni, hogy aztán ne legyen jó

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73628) Pyttawrx válasza Francia91 (#73627) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Rá szokott lenni szitázva, ha más kell bele mint többi.

(#73629) Francia91 válasza Pyttawrx (#73628) üzenetére


Francia91
veterán

Én nem találom, na majd keresem...

Más:
Párom Precision M4800-asában is cseréltünk WLAN kártyát, a gyári DELL 1550AC helyéáre került egy MPE-AX3000H (Wifi6 AX) kártya.
Az itthoni net egy Telekomos 1000-es csomag, szolgáltatós WIFI 6 routerrel

A DELL DW1550 AC által hozott sebesség:

Az MPE-AX3000H kártyával hozott sebesség:

Nem szorul magyarázatra :)
Jó, hogy ebbe a MiniPCI foglalatba lehet még kapni ilíen WIFI 6 szabványú kártyát :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73630) kress


kress
aktív tag

eu-n belül milyen oldalakon érdemes új/újszerű delleket nézni ebayn kívül?

(#73631) Diák66 válasza Francia91 (#73629) üzenetére


Diák66
őstag

Ez tulajdonképpen egy kisebb méretű wifi lapka egy adapterrel, de ettől függetlenül működik. Hogy mennyire nem gyári... az már más kérdés.

(#73632) Francia91 válasza Diák66 (#73631) üzenetére


Francia91
veterán

Normál félmagas MiniPCIe kártya, csak adnak hozzá adaptert, ha teljes magasságú MiniPCIe helyre szerelnéd be. A Precision notikban a gyári WLAN kártya is félmagas MiniPCIe kártya

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73633) Pyttawrx válasza Francia91 (#73629) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Live linux alatt?

(#73634) Tim82 válasza Pyttawrx (#73633) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem live, hanem telepített Ubuntu alól, offtopik géppel (Thinkpad X230i) nekem vannak régebbről méréseim ugyanezzel a kártyával (ami amúgy egy kutyaközönséges Intel AX200, amit a kicsi kínaiak mini PCI-e formátumban is legyártottak).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73635) Francia91 válasza Pyttawrx (#73633) üzenetére


Francia91
veterán

Barátnőm Precision M4800-asában Windows 11 alatt, az én Precision M6800-asomban pedig Windows 10 alatt.

Tim82:

Igen, a Windows is annak ismeri fel, és az "Intel® Driver & Support Assistant" alkalmazás is tökéletesen kezeli. Továbbra is örülök, hogy ebben a formátumban elérhető ilyen szabványú kártya, akkor is, ha eredetileg az Intel nem adta ki ebben a formátumban.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73636) Pyttawrx válasza Francia91 (#73635) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez ok, de mérjél live linux alatt is.

(#73637) Francia91 válasza Pyttawrx (#73636) üzenetére


Francia91
veterán

Sose volt Live Linuxom :D
Az USB-ről futtatható rendszer?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73638) Tim82 válasza Francia91 (#73637) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen. Kiírod valamelyik szimpatikus Linux változatot egy pendrive-ra és arról bootolsz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73639) Francia91 válasza Tim82 (#73638) üzenetére


Francia91
veterán

Még a 2007-es évek körül próbáltam Linuxot, azóta a közelébe sem mentem, a Windows mindenre tökéletes volt nekem. Na majd akkor a héten meglesem ezt az opciót, bár kb sosem fogom használni :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73640) SzaboZE válasza Francia91 (#73639) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor sokmindent kihagytál azóta, kár volt :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73641) Francia91 válasza SzaboZE (#73640) üzenetére


Francia91
veterán

1 játékkal játszok (War Thunder), használok jópár programot (AutoCAD, TopSolid, Adobe LightRoom Classic, Citroen szervizprogram, Vegas Pro 16), igazából ezekre nekem tökéletes a Windows. Nekem nincs bajom a Windows-zal, egy telepítés az újabb Windows telepítéséig tökéletesen és hibamentesen elvan (nemtudom ki mit csinál rajta, aki hisztizik, hogy félévente/évente újra kell telepíteni, nekem a Windows XP is elvolt 6-7 évig egy telepítéssel, és hibamentesen). Semmi sem indokolta, hogy mást próbáljak, mert semmi problémám és hiányzó funkció nem volt, ami erre ösztökélt volna

Most kértek mérést Live Linux alatt, annyi időre elindítom USB-ről, és szerintem onnantól megint x év szünet :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73642) oreg0503


oreg0503
tag

Sziasztok.
A Latitude E 6230 laptopomban ez a Vlan kártya van. A 300-as Vidanetes sebességből 100-110 a maximum amit tud a laptop. Aszatalin soha nem volt 300 alatt. Szerintetek érdemes cserélni? Ha igen egy linket nagyon megköszönnék. Egyébként a laptop szuperül muzsikál, a Win 11 simán felmegy rá, nincs reklamáció.

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#73643) Francia91 válasza oreg0503 (#73642) üzenetére


Francia91
veterán

Szia!
Ha nem gondolkozol annyira időtállóságban, és sokáig marad a 300-as net Nálad, akkor egy Intel 7260AC kártya a megfelelő választásod, itt Hardveraprón általában akad is néhány példány mindig 5-9 ezer Ft között mozognak. Ha AC-s a routered, akkor az Intel 7260-as pont kifogja használni a neted teljes sebességét.

Ha távolabbra tekintesz, és lesz komolyabb routered és neted később, akkor a fentebb nemrég tárgyalt MPE-AX3000H WLAN kártya a jó választás, ez egy WIFI6-os AX routerrel 2400-as sebességet tud hozni.

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73644) oreg0503 válasza Francia91 (#73643) üzenetére


oreg0503
tag

Köszönöm a segítséged. A routerem AC-s így ránézek az Intel 7260-as kártyára.
Hálás köszönetem. :R :R :R

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#73645) Diák66 válasza Francia91 (#73635) üzenetére


Diák66
őstag

Mert az is. Egy kicsi chip, amit valószínűleg az intel nem ilyen eszközökbe szánt, hanem alaplapra forrasztás lehetőségére. Ott a kép, a kínai egy adaptert gyárt le, amire ráforrasztja a kis chipet, amit valószínűleg kínában gyártat le az intel. [link] [link]

(#73646) Francia91 válasza Diák66 (#73645) üzenetére


Francia91
veterán

Igen, tudom, hogy AX200, ha annak ismeri fel :)
Utánaolvastam, amikor az elsőt vettem, rátaláltam ilyen képekre én is :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73647) Francia91 válasza Pyttawrx (#73636) üzenetére


Francia91
veterán

Tessék

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73648) Pyttawrx válasza Francia91 (#73647) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez jó nem?

(#73649) Tim82 válasza Pyttawrx (#73648) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ő korábban se panaszkodott, te kérted tőle, hogy nézze meg live Linux alatt is... :D

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73650) Francia91 válasza Pyttawrx (#73648) üzenetére


Francia91
veterán

Jó, persze. Csak gondoltam Te kérted. hogy Live Linux alól is mérjek... :U
Picivel lassabb csak, mint Windows 10 és 11 alól

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.