Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73851) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok ! hátha ért valaki ehez : dell e5420 laptopomba jelenleg core i5-2410M cpu van. a core i5-3210M processzor bele tehető ?
ha nem, akkor mi az amire tudnám nagyobbra cserélni ?
köszönöm a válaszokat !

(#73852) somasz válasza Atesz08 (#73851) üzenetére


somasz
Topikgazda

2. gen megy bele, 35W-os.
i7-2640M pl.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73853) Atesz08 válasza somasz (#73852) üzenetére


Atesz08
tag

nagyon köszönöm ! esetleg ettől is erősebb ami betehető ?

(#73854) somasz válasza Atesz08 (#73853) üzenetére


somasz
Topikgazda

nincs bele kis tdp-s 4 magos sajnos

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73855) Atesz08 válasza somasz (#73854) üzenetére


Atesz08
tag

hálás köszönet !

[ Szerkesztve ]

(#73856) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok! 7440-es (P40) lehet még aksit szerezni?

You are being revived

(#73857) Pyttawrx válasza PETEE78 (#73856) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Erre gondolsz? [link]

[ Szerkesztve ]

(#73858) padzso


padzso
tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már Precision 7650-nel valaha? Túl sok infó nem érhető el az neten, talán itt akad valaki, akinek személyes tapasztalata van.
Valami időállób gépet keresgetek mostanság, aztán ebbe botlottam bele. Nem szoktam évente cserélgetni, így olyan kell, ami meghálálja a karbantartást és moduláris mellé. Köszi!

(#73859) pohár válasza padzso (#73858) üzenetére


pohár
félisten

szokásos Precision: bika kívül-belül, és még bőven garisok :K (ráadásul tudsz még venni rá +2 év gyári garit is)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73860) totron válasza Jazz (#73784) üzenetére


totron
addikt

Még az jutott eszembe, hogy nem az alacsony kontrasztot (is) látod fakó, szürke színekként? Mikor körbejártam ezt a korszakot a Dellnél elég sok szürkeséggel, sok nagyon alacsony kontraszttal találkoztam.

(#73861) padzso válasza pohár (#73859) üzenetére


padzso
tag

Köszi a gyors választ!
Látom, a többszöri csekkolás ellenére sikerült összekeverni a számokat, 7560 lett volna a modelszám. Gondolom erre is érvényes a fentebbi.

(#73862) pohár válasza padzso (#73861) üzenetére


pohár
félisten

simán, ugyanazt tudnám mondani :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73863) PETEE78 válasza Pyttawrx (#73857) üzenetére


PETEE78
senior tag

Nem :) mert itt teljesen más a feszkó és a többi adat,. mint a gyárin.

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#73864) pohár válasza PETEE78 (#73863) üzenetére


pohár
félisten

mi a gép SN-je? amúgy 54WHr-sból asszem még nekünk is van rakin, valószínűleg a kisebbek is rendelhetők még

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73865) Pyttawrx válasza PETEE78 (#73863) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mármint a laptop típus az ez?

(#73866) PETEE78 válasza pohár (#73864) üzenetére


PETEE78
senior tag

Ezek a rendelkezésre állo infok:
Reg Model/P40G
Input 19.5V 3.34A/4.62A
RegTypeNo: P40G001
DP/N 4N5VG A02

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#73867) Pyttawrx válasza PETEE78 (#73866) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Amiket linkeltem jók hozzá. Nézd meg mi van benne most.

(#73868) pohár válasza PETEE78 (#73866) üzenetére


pohár
félisten

köszi, gyorsan megnéztem, de nem rendelhető már hozzá a DELL-től, EOL lett hozzá minden akku :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73869) PETEE78 válasza pohár (#73868) üzenetére


PETEE78
senior tag

köszi srácok a segítséget! :R

You are being revived

(#73870) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Latitude 7490-hez vettem egy USB-C <> HDMI kábelt. Amikor rádugtam a tévére, akkor a gép üzenetet küldött, hogy talán kellene extra áramforrás vagy valami hasonló. BIOS-ban 7,5W-ról 15-re állítottam a C-portot és már nem reklamál. Jól jártam el?! Okozhat-e problémát az említett átállítás? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#73871) hhgygy válasza tylerddd (#73870) üzenetére


hhgygy
senior tag

Semmi baja nem lesz, én is így értem el, hogy stabilabb legyen az USB-C - HDMI konverter már vagy egy éve

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#73872) totron


totron
addikt

Nem is tudom, hogy a Win10-et, a valamelyik driver írócsapatát vagy a Dell frissen tartásra hivatott szoftverét méltassam-e inkább, de sikerült összehozni egy egész éjszakás full fényerős kijelzést. Miért kell küzdeni ezzel...? Egyértelműen be volt állítva a 3 perc múlvai képernyő-kikapcsolás, ami eltűnt. Még csak videódriver sem volt a frissítettek közt. A 300, meg 400 megás drivereket még mindig indokolatlanul kövérnek érzem, mindegy, mellékszál.
Mondjon le mind a PWM, mind a beállítás-elváltoztatás, mint meglepetés-generátor. Követelem.

[ Szerkesztve ]

(#73873) Pyttawrx válasza totron (#73872) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ne haragudj de pontosítsunk. Új gép? Új OS? Eddig ment?... stb

(#73874) totron válasza Pyttawrx (#73873) üzenetére


totron
addikt

5580, Dell Assistant ajánlásaival éltem. Eddig ment. Most kikapcsolás helyett csak a fényerőből vesz le (éjjel még ezt sem sikerült).

(#73875) Pyttawrx válasza totron (#73874) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

most nekem is volt ilyen, vagyis eltünt a hibernálás opció pedig nem állítgattam. :)
Nekem az segített, hogy bekapcsoltam (újra). CMD futtatva rendszergazdiként, majd beírtam, a kövi parancsot: powercfg.exe -h on azóta van minden újra, és úgy megy ahogy kell, amit beállítottam. :)

(#73876) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot!

Ide nem tartozik a téma (monitor), csak nem találtam megfelelő topikot. Ha valaki tud, linkeljen! Köszönöm!

Monitor garanciával kapcsolatos kérdésem lenne. Svédországban lett véve, az itthoni Dell honlapra beírva a termék száma és kiírta, hogy van még garancia két évig (svéd), az a kérdés, hogy az itteni (magyar) Dell vállalja a garanciát? (gyári)

Előre is köszönöm a választ!

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#73877) Tsebacsi válasza Viperator (#73876) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

06 80 016 157 Itt jelentsd be és nem lesz gond. Esetleg majd kérik, hogy honosítsd, ezt a számlával, ami alapján vásároltad tudod a Dell honlapján megtenni, de ebben is segítenek majd neked!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73878) tylerddd válasza hhgygy (#73871) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi!

Megejtettem egy akkucserét is, kb. harmadára volt már csökkenve a kapacitása gyári akkunak. Ezzel kapcsolatban valami tanácsa bárkinek? Vagy annyi, hogy töltöm és használom.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#73879) Tsebacsi válasza tylerddd (#73878) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem mindig bedugva van a dokkolóba, néha volt, hogy akkuról használtam, mondjuk hogy havi 1-2 alkalom. Nullára sosem merítettem, így 3 éves elmúlt és még mindig teljesen jó a kapacitása szerintem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73880) tylerddd válasza Tsebacsi (#73879) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#73881) hhgygy válasza Tsebacsi (#73879) üzenetére


hhgygy
senior tag

Ugyanez itt is, állandóan hálózatról megy a laptop, havonta max. 1-2-szer akkuról, négy éves, semmi baja, órákig elketyeg akkuról. Én éjszakára áramtalanítom és fullra kikapcsolom, tehát kb. napi 14 órát van töltőn a 24-ből.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#73882) tylerddd


tylerddd
veterán

Azt mondjátok meg akkor, hogy az én környezetemben lévő laptopok akksijai miért halnak be totálra 2-3 éven belül a sok töltős használattól?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#73883) Pyttawrx válasza hhgygy (#73881) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem is töltőn van amikor csak lehet, éjszakará mostmár hibernálom, eddig meg csak lehajtottam az lcd-t, ilyen akksi kímélő beállításokat nem használok. Eddig nekem sem volt bajom. Az első gépemnek volt még hogy 1-1,5 évesen kakukk lett az akksi, de annak típus hiba volt (Asus F5SR, még néha de üzemel a gépecske)

(#73884) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok!

Adott egy Dell Vostro 15 3510.

A mai nap bekapcsoláskor az fogadott, hogy a HDMI-n rácsatlakoztatott 2560x1080-as monitor csak 1920x1080-ra állítható be.

Próbáltam HDMI kábel cserét, utána sem lett jó. Frissítettem a vga drivert is de szintén ez van. Win11-et használok.

Rákerestem neten erre találtam egy ilyet:

Resolution on External Monitor Limited to 1920 x 1080 or 1900 x1200 Using HDMI | Dell US

Ez mi?

Másnak jelentkezett ilyen hiba?

1 hónapja van meg a gép, eddig ment 2560x1080-ba.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#73885) UHHH válasza Sanyi19 (#73884) üzenetére


UHHH
senior tag

Mit frissítettél rajta? Lehet azt kellene visszavonni.

(#73886) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv! Egy Dell laptoppal kapcsolatban kérdezném,hogy hogyan lehet azt beállítani,hogy felnyitáskor ne kapcsoljon be egyből? Teljesen kikapcsolt állapotban is bekapcsol.
Illetve hallottam,hogy biosban vagy valahol lehet még kicsit gyorsítani ezeket. egy i5 11Gen gépről van szó. Valóban lehet?

(#73887) Sanyi19 válasza UHHH (#73885) üzenetére


Sanyi19
őstag

Volt Windows frissítés, sőt bios frissítés is. Mindkettőt visszavontam de érdekes módon a felbontás maradt FullHD.

Ubuntut bootolva se enged magasabbat.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#73888) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Közben annyi fejlemény van, hogy egy másik monitoron (ami eddig még sosem volt rákötve) bios downgrade után már tudja újra a 2560x1080-at. Holnap megnézem ugyanezzel a bios-al a másik monitorral.

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#73889) SzaboZE válasza Remekelek28 (#73886) üzenetére


SzaboZE
addikt

BIOSban van erre egy beállítás. A gyorsítás szerintem hoax.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73890) b3ny


b3ny
csendes tag

Sziasztok! Hol tudok rendelni jó áron Dell e6430 laptophoz ventilátort(esetleg olyan is jó ami egy újabb típusból származik, de jól működne ebbe is)? Ha megjön, hol tudnám a legolcsóbban kicseréltetni, azt néztem szinte teljesen szét kell kapni, akkor már kérnék hozzá egy igényes tisztítást, portalanítást, újrapasztázást is?

(#73891) Pyttawrx válasza b3ny (#73890) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Lőjük be földrajzilag, hogy valaki tudjon is szervizt ajánlani. :D
Itt HA-n van egy fórumtás akitől szoktam rendelni coolereket, van is neki a tiedbe való 8k plusz posta. Nyilván nem linkelem, mert azt nem szabad, de rákeresel is fogod látni.

(#73892) zsoltee53


zsoltee53
csendes tag

Sziasztok!

A napokban szereztem használtan egy Dell XPS 7390 2in1 laptopot integrált Intel Killer AX1650s wlan kártyával. Sajnos használhatatlan a WiFi, iszonyatosan gyengén látja a közeli hálózatokat, nehezen csatlakozik, ha mégis sikerül, akkor 10-15 Mbps-nál többet nem tud. Azt gondolná az ember, hogy használt noti, biztos meghalt a WiFi kártyája, viszont rengeteg fórumon panaszkodnak amióta létezik ez a WLAN kártya, hogy egyszer jó, egyszer nem, alig lehet driverezni stb. Az olvasottak alapján rengeteg XPS modellt Killer wireless kártyával szereltek és másik kártyatípusoknál is hasonló a jelenség. Szokásos dolgokat már próbáltam: friss és régi BIOS, friss és régi Dell, valamint Intel driver, hasonló típusok drivere stb. Mivel nagyon pici és vékony a gép, csak 2 USB van rajta, illetve részben tablet is, ezért nem szeretném egy USB-s WLAN kártyával csúfítani.

Valaki találkozott már Killer WLAN kártya problémával, esetleg talált rá megoldást?

[ Szerkesztve ]

A szállításhoz soha nem veszek csomagolóanyagot, kizárólag újra felhasznált műanyagot és kartont használok (a ragasztószalag kivételével). Ha nem tudod újra felhasználni, kérlek, dobd a szelektív gyűjtőbe!

(#73893) Tsebacsi válasza zsoltee53 (#73892) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Esetleg még egy Linux alóli teszt? Azzal ki lehetne zárni a driverhibát.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73894) zsoltee53 válasza Tsebacsi (#73893) üzenetére


zsoltee53
csendes tag

Általában én is ezzel próbálkozom először, viszont ez a széria olyan szerencsétlen, hogy még a Linux sem kezeli tökéletesen. Szintén mások tapasztalatai alapján mondom. Sajnos vannak ilyen hardverek, pl. bizonyos új Lenovo-k touchpad-je sem megy Linux alatt, de még Windows telepítő alatt sem.

Egyébként Linux alatt használható, de nem tökéletes. Gigás net, Asus RT-AC65P router, 5 méterre van a géptől, fal nincs közöttük. 5GHz-en 20 lefelé, 110 felfelé. Az USB-s mini WiFi stick-em több hálót lát.

[ Szerkesztve ]

A szállításhoz soha nem veszek csomagolóanyagot, kizárólag újra felhasznált műanyagot és kartont használok (a ragasztószalag kivételével). Ha nem tudod újra felhasználni, kérlek, dobd a szelektív gyűjtőbe!

(#73895) zsoltee53 válasza zsoltee53 (#73892) üzenetére


zsoltee53
csendes tag

Kicsit jobban beleástam magam, úgy néz ki találtam rá megoldást, bár az én gépem refurbished garis, szóval inkább visszaküldöm. Azért leírom, hátha valakinek egyszer még segítek vele. :))

A gép nagyon vékony, úgyhogy az antennákkal is spóroltak, az alaplap aljára vannak átvezetve. (YouTube -> disassembly videó, ha valakit érdekel). Pont volt kéznél egy hagyományos noti, annak az antennáit rákötöttem és láss csodát, egész használható lett, a szomszéd WiFi-jét is látja. :U Elvileg van annyi hely a házban, hogy két extra antenna kábel elférjen, az akksi két oldalára pedig mehetnek az antenna végek (újabb ultrabook-okban gyárilag is így szokták megoldani). Ettől függetlenül a driverek között is érdemes válogatni, mert azzal is változik minimálisan a jelerősség.

A szállításhoz soha nem veszek csomagolóanyagot, kizárólag újra felhasznált műanyagot és kartont használok (a ragasztószalag kivételével). Ha nem tudod újra felhasználni, kérlek, dobd a szelektív gyűjtőbe!

(#73896) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Van egy 7390 2in1 (nem XPS) laptopom Windows 11-el. A gépben van LTE kártya is mely egész szépen működött, gyors volt a net, jó volt a jelerősség is. Úgy egy hete azt vettem észre, hogy a net eszméletlenül lelassult. A gépben DW5811e kártyavan benne, az utolsó Dell driver 2019-es, az is W10-re, újabbat nem adtak ki. A lassulásra fórumokban nem találtam megoldást. Milyen irányba tudok elindulni a hibafeltárásban?

(#73897) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Van egy E6440 notebookom amin win11 futtatok.És olyan problémám van,hogy Windows 100/100mbitnek látja a gigabites kapcsolatott.
Router kábelek rendben,drivert vagy 10x le és felinstaláltam már.Spped and Duplex beállítás is autón van (gigabitre állítom eldobja a kapcsolatot) Valami egyébb ötlet ami segíthet? :B

(#73898) Pyttawrx válasza ToBeY (#73897) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha egy másik eszközbe dugod azt a kábelt ott megvan a gigabit?
Driver honnan van?

(#73899) ToBeY válasza Pyttawrx (#73898) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen,bocsi ezt elfelejtettem leírni: Ugyanezt a kábelt bedugva egy másik gépemben jön rendesen a gigabit. A driver pedig a dell oldaláról való,igaz ott win10 64bit-hez való van és nekem win11 64bit van,de eddig ez jó volt.
Eleve a windows 100/100mbit nek látja a kapcsolatot

(#73900) Tsebacsi válasza ToBeY (#73899) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Lan csati a gépen rendben van, nincs 1 láb elhajolva? Másik kábel esetleg tesztre?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.