Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74751) Pyttawrx válasza pohár (#74749) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, annak sem az
[kép]

(#74752) pohár válasza Pyttawrx (#74751) üzenetére


pohár
félisten

meglehet, hogy le tudod szedni, de a DELL-től nem lehet külön rendelni a hűtést, a lap részeként árulják :N (az SSD és RAM is forrasztott)

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74753) Tsebacsi válasza pohár (#74743) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ők alkatrészesek, de kb. napi szinten kapcsolatban vagyunk.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74754) Tsebacsi válasza azbest (#74746) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nincs olyan sok 3520-30 még nálunk, nem rémlik, ellentétben a hírhedt 3510-el...

Az ezüst latitude kopás atomgáz, de sajnos előfordul sok helyen: alsóborításon, fedlapon, palmresten is, a gyártó általában jó kedvében max 1 évig cseréli ezeket gariban, HA cseréli. A billentyűzetek is tudnak kopni, gombok törni, az is tragédia, ez Latitude-re is igaz.

Latitude-ot vennék amúgy Vostro és Inspi ellenében főleg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74755) Pyttawrx válasza pohár (#74752) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De az más az SSD és RAM. Ezt nem le tudod szedni, hanem ez csavaros, tehát külön egység, így az hogy egybe lehet rendelni a lap részeként ez nettó hülyeség a gyártó részéről, hisz ők is külön egységként rakják le, Egy cooler miatt lapot cserélni???
Hát?

(#74756) azbest válasza Tsebacsi (#74754) üzenetére


azbest
félisten

Kicsit mintha másabb lenne a fedlap az újabbaknál, talán erősebb.

A Latitude L3540-26 erősen esélyes így, bár a fedlap ott is ki van gyengítve más módon [link].
Ahhoz legalább nem kell win only usb3 dongle 2. monitorhoz és esetleg később nagyobb felbontású monitor is ráköthető, nem csak mesterségesen limitált fullhd, mint a hdmi vostroknál.
Bár, ott meg lehet gyárilag type-c töltőt adnak elfoglalva a második kimenetet és akkor meg type-c töltés átvezetős hdmi dongle kell. Ami meg levont pár wattot az átadott áramból és úgy csak lassú módban megy vele a gép (slow charger). És akkor meg vagy erősebb type-c táp kell mellé pluszban vagy dc dugós. Mindig van valami szopatás. Múltkor egyik latituddel pont így jártunk, a type-cre tett 8W -ot vonó dongle mellett kevés lett a gyári 65W táp és kellett venni 90w-osat.

Az 55xx széria felárát nehezen tudnám eladni a managementnek, hogy "ugyanazt" a hardveres felszereltségek jelentősen magasabb áron vegyük.

A szervizzel egyébként nagyon jók a tapasztalataink (szegeden), általában gyorsan jöttek és pikk-pakk cserélték, amit kellett.

#74747 Dhampir
áh igen. A lan hiánya tényleg eléggé kizáró ok, a többi nem annyira szempont nekünk. De felgyújtanak, ha még egy dongle kell a lanhoz a második monitor usb3 dongleje mellé, így is usb hub kell, hogy az egér, bill és füles mellett az is elférjen. :)

Azt meg kell hagyni, hogy nagyon ügyesen szegmentálják a piacot, hogy minden apró dologért egy szintet feljebb kell menni.

[ Szerkesztve ]

(#74757) gaborbol válasza azbest (#74756) üzenetére


gaborbol
őstag

L3540-> Ennel a konkret gepnel, Dell kijott, kicsereltek mindent garba egy napig tokeletes volt, masnap a kepernyo bal tetejen ugyan ugy pattogott a muanyag keret. A szervizes mondta, hogy o meg ezzel a hibaval nem talalkozott a 3540-en, ha a L3540 miatt hivjak akkor szinte mindig zsaner kiszakadas tortent a fedlapbol :D
Rengetegszer kinyitottam ezt a laptopot,de a csere utan valahogy sokkal masszivabbnak erzodott a kepernyo keret.

Jott egy ugyfel, hogy olcso laptop kene neki, nem lesz nyitogatva soha hordozva sem... aszntali gepet nem akart, eladtuk felaron es nem javasoljuk semmilyen mas hasznalatra csak ilyen esetre.

Hogy teljes legyen a tortenet a Dell nagyon korrekt volt, komplett gepcseret ajanlott fel elso korben, akkor meg ugy gondoltam, hogy az teljesen szuksegtelen eleg csak ha hibas alkatreszt cserelik. :B

(#74758) pohár válasza Pyttawrx (#74755) üzenetére


pohár
félisten

igen, mi is néztük, hogy ez nagyon pazarlásszagú így, de hát az isten tudja... ilyennel eddig mi sem találkoztunk :F

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74759) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok,
Vettem egy Latitude 5420at és érdekődnék, valaki tudna-e ajánlani hozzá dokkolót? A gyárit nem venném meg 90k-ért de látok elég sokat 30k körül.
Ezek megbízhatóak?

(#74760) kress válasza dkaro (#74759) üzenetére


kress
aktív tag

mire használnád? usb-c hubok is elég jók már, monitor, usb-k, net megy rajtuk simán

(#74761) dkaro válasza kress (#74760) üzenetére


dkaro
őstag

USB hubként, billentyűzet, egér, headset webcam, pendrive,. RJ45-ös csati és 2 monitor HDMI, display port.

[ Szerkesztve ]

(#74762) kress válasza dkaro (#74761) üzenetére


kress
aktív tag

én 10e ért vettem még [bw th11] et, ezen nincs headset meg hasonlók, 2 monitor egyszerre csak full hd, ha sok cuccot akarsz rá az már a drágább kategória lesz sztem, saját táppal stb.

én körbe néznék ezek között egy dokkoló helyett, hátha látsz olyat ami megfelelő

(#74763) dkaro válasza kress (#74762) üzenetére


dkaro
őstag

30k-ig hajlandó vagyok felmenni, de nem akarok vmi gagyiba belefutni, azért kérdezem itt, hátha van valakinek valami jó ajánlása.

(#74764) Tsebacsi válasza dkaro (#74763) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én Dell dokkolót vennék Dell-hez, okkal. Eléggé komolyan kommunikál a dokkal USB-C-n keresztül, plusz a Dokknak nem véletlen adnak nagy 180W-os tápot, hogy ellássa a gépet.
Szóval esetleg használt dokkot néznék, akár jó állapotú WD15-öt is. We ehhez a WD19 és társai valók igazából. Viszont a WD19en már nincs audio jack!!!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74765) dkaro válasza Tsebacsi (#74764) üzenetére


dkaro
őstag

Az audio jack nekem nem gond, USB headsetet használok.
A teljesítményekkel vagyok gondban, a 130W és a 180W teljesítményű dokkoló is jó a gépemhez?
Van ph-n 35-ért annyit szánnék rá.

(#74766) Tsebacsi válasza dkaro (#74765) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 130W általános, pont elég, a 180 az ami "maxon" járatva a gépet biztosan tudja tölteni is, nem csak szinten tartani az akkut ha kb. fullra van töltve (amiket felsoroltál) a dokk és legalább 2 monitort is meghajtasz róla.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74767) dkaro válasza Tsebacsi (#74766) üzenetére


dkaro
őstag

Köszönöm a segítséged, akkor rárepülük a 180as dokkolóra.
@kress: neked is köszi a helpet

(#74768) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Tudtok arról valamit, hogy a Dell G16 7630 notebookot miért angol billentyűzettel forgalmazzák?
Esetleg ez csak egy elírás a specifikációban?

(#74769) Morisy


Morisy
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, új Dell Latitude gépben cserélhetek memóriát vagy csak szervíz.
Köszönöm.

(#74770) Tsebacsi válasza Morisy (#74769) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szia!

Cserélhetsz, de ha az új memória miatt lesz baja a gépnek előfordulhat, hogy nem lesz garanciális a javítás. Ez vonatkozik a memóriacsere során okozott esetleges sérülésekre is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74771) Morisy válasza Tsebacsi (#74770) üzenetére


Morisy
csendes tag

Akkor irnom kell a szervíznek, egyeztetni vele milyet szeretnék bele venni, és engedélyeztetni, bevinni.

(#74772) Pyttawrx válasza Tsebacsi (#74770) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azért ennek elég kevés az esélye.
Tartsa meg a régit, ha vmi más baja van a gépnek az eredetivel viszi vissza. Ha az új ramnak lesz baja az meg nem dell gar téma.

(#74773) pohár válasza Morisy (#74771) üzenetére


pohár
félisten

Kingston Memory Finderen megtalálod :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74774) Tsebacsi válasza Pyttawrx (#74772) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Persze, de muszáj felhívni rá a figyelmét az embereknek. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74775) Ákinard válasza Ákinard (#74725) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Erre esetleg valaki?

(#74776) Francia91 válasza Ákinard (#74725) üzenetére


Francia91
veterán

Arctic kék hővezető lapot érdemes venni, ár/érték arányban az elég jónak mondható. Vastagságot leméred az eredetit, és ugyanolyan vastagot veszel, nem tudjuk típusazonosan a Gap Pad vastagságokat, le kell mérned az eredetit

Pasztázni érdemes 1 - 1.5 évente a laptopokat + hűtést takarítani, van értelme egy 12 éves gépnél, igen, még ha alapokra is használod. Ha a hőcsővel nincs gond, felesleges azt is venned.
Ha alapjáraton, üresben 59 fok, az sok. Ha böngészés, esetleg YouTube közben ennyi, akkor oké

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74777) Ákinard válasza Francia91 (#74776) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Köszi.
Ha meglenne az eredeti, akkor nem lenne kérdés a kérdés… :DD De ezekszerint nincs valami szabvány hogy a Dellekben mindig x mm van pl. Ha vastagabb, akkor szétnyomódik nem?

Normál használat melletti értékek, böngésző tuti ment, a YT-ra nem emlékszem,

(#74778) Francia91 válasza Ákinard (#74777) üzenetére


Francia91
veterán

Nincs szabvány, egy típuson belül ha van 3 helyen hővezető lap, sokszor az 3 féle vastagság. Neten rá kell keresni az adott típusra, hátha vmelyik külföldi fórumon van róla szó, hogy milyen lapok vannak benne.

"Ha vastagabb, akkor szétnyomódik nem?"
Legjobb esetben 0.1 - 0.2 mm-t nyomódnak össze, és 5 tizedes lépcsőkben van a hővezető lapok 90%-a. Nem nyomódik össze annyit, hogy kisebb vastagságút helyettesítsen. Helyette feszíteni fogja az adott helyet az alaplapon, aminek meghibásodás lesz a vége
Kevés, prémium minőségű lap van, ami nyomódik össze annyit, pl Laird TFlex HD90000, ezzel padoztam a Sapphire RX580 Nitro+ 8 GB kártyámat, mert azokon gyárilag 0.75 mm-es lapok vannak, a mezei 1 mm-es meg nem lapul annyit, hogy jó legyen, helyette elfeszíti a bordát, és a NYÁK-ot. Ezért padoztam Laird TFlex HD9000-essel, az lapul annyit, hogy ne feszítse, de felvegye azt a vastagságot

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74779) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ezt a maxx waves audio van értelme feltenni?Mert most frissítettem realtek audio drivert,de a friss driverre nem engedi feltenni már.
És hang is elég fura,ilyen fémes hangzása van kb

(#74780) somasz


somasz
Topikgazda

Sziasztok!
G16-os sorozatról van valakinek tapasztalata? Zsanérproblémák esetleg?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#74781) gaborbol válasza somasz (#74780) üzenetére


gaborbol
őstag

Volt nalam par hetig egy G16. Nagyon masszivnak tunt, szerintem nagyon meg van csinalva, es baromi stabil volt a laptop semmifele hibat nem produkalt egy dolgot leszamitva. Egy alkalommal amikor egy 3dmark futott, windows nem tudott az integralt GPU-rol az Nvidia kartyara valltani automatikusan es errol feldobott egy kis ablakot. Napokig futattam rajra minden elkepzelheto tesztet, jatekot, tobbfele stressz tesztet es nagyon stabil volt a gep.
G15-rol lehet talani panaszt, hogy a zsaner elkoszont, talan a szervizesek meg tudjak mondani, hogy van-e gond vele.

(#74782) gaborbol válasza somasz (#74780) üzenetére


gaborbol
őstag

Meg annyit, hogy az Asus G16-ot szoktak nagyon ajanlani, nezd meg azt is, ha eddig nem tetted.

[ Szerkesztve ]

(#74783) somasz válasza gaborbol (#74781) üzenetére


somasz
Topikgazda

köszi!
létezik hozzá magyar bill?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#74784) gaborbol válasza somasz (#74783) üzenetére


gaborbol
őstag

Sorry, kulfoldon elek, nem tudom, hogy nalatok van-e.

(#74785) pohár válasza gaborbol (#74784) üzenetére


pohár
félisten

ahogy láttam, nincs is forgalomban (még?) itthon ez a modell... :( valószínűleg nem is lesz emiatt hozzá bill, de somasz már zaklatott vele a mai nap :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74786) trippla


trippla
tag

Sziasztok

Dell 7560 gépem van és szeretnék hozzá dokkolót vásárolni. WD19DCS vagy WD19S lenne szimaptikus. Azt jól gondolom, hogy ehhez a géphez, ha tölteni is szereném vele, akkor a 240W-os tápegységgel szerelt a megfelelő választás? A DCS-nek a dupla usb csatija a nagyobb teljesítmény miatt van? Köszönöm a válaszokat!

(#74787) Tsebacsi válasza trippla (#74786) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem elegedő a 210-es is ha van. :K
A dupla USB alatt a 2 A-sra gondolsz hátul?
Nem a nagyobb teljesítmény miatt van, egyszerűen szükséges lehet, a sima WD19-en is kettő van hátul. Itt a nagy szó inkább a dupla Displayport + USB-C displayporton van.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74788) Dhampir válasza somasz (#74783) üzenetére


Dhampir
félisten

Te is erről a modellről érdeklődtél? :)

Eszerint nincsen hozzá lokalizált klaviatúra, mint például az Alienware szériánál sincsen.

(#74789) somasz válasza Dhampir (#74788) üzenetére


somasz
Topikgazda

igen, ügyfelemnek kell a 8GB vga és nem tudtam neki jobb alternatívát mondani, az összes használt precision sokkal drágább vagy gyengébb a 15-16"-os méretben

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#74790) pohár válasza somasz (#74789) üzenetére


pohár
félisten

Ingramra ránéztem gyorsan, ott is US csak... ebből nemigen lesz már magyar lokalizáció szerintem :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#74791) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Dell Latitude E5470-nél melyik BIOS/UEFI opcióban lehet megnézni, hogy van-e működő ujjlenyomatolvasó a gépben? (Fizikailag van, de a gépre telepített Linux Mint még USB eszköz szinten sem látja és még mielőtt szétkapnám a gépet, hogy ellenőrizzem a csatlakozást, meg szeretnék győződni róla, hogy nem csak az operációs rendszer nem látja.)

Előre is köszönöm a választ.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74793) Dhampir válasza Tim82 (#74791) üzenetére


Dhampir
félisten

(#74794) Tim82 válasza Dhampir (#74793) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, utánanézek, hogy valóban ez a gond. :R

Thinkpad-vonalon a Linux oldalról hivatalosan szintén nem támogatott Validity/Synaptics ujjlenyomatolvasókra van nem hivatalos, de remekül működő megoldás, hátha erre is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74795) oreg0503 válasza Tim82 (#74794) üzenetére


oreg0503
tag

Szia.
A Linux Mint fórumon próbáltál már érdeklődni? Én is Mintet használok, de az asztali gépemen eleve nincs, a régi Lattitude (E-6230) lapimon meg nincs ujjlenyomat olvasó, így nem tudok érdemben segíteni.
https://linuxmint.hu/forum

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#74796) totron válasza oreg0503 (#74795) üzenetére


totron
addikt

Nekem viszont hardverlista szerint van (5580), a házon viszont nem jelenik meg, létezik külső verziója is?

(#74797) AiRLAC válasza Tim82 (#74791) üzenetére


AiRLAC
addikt

S/T alapján meg tudod nézni hogy gyárilag volt-e benne.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#74798) Tim82 válasza oreg0503 (#74795) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha a Linux Mint nem látja az eszközt (az lsusb parancsot futtatva, annak kimenetében nem jelenik meg semmilyen módon), azzal nem hiszem, hogy sokat tudnának kezdeni.

Ezért kérdeztem, hogy milyen BIOS/UEFI menüpont vonatkozik az ujjlenyomatolvasóra, mert nem egyértelműen megfeleltethető, hogy melyik menüpontban lehet megnézni, hogy esetleg le van tiltva-e ott, de erre az eredeti kérdésre eddig még nem kaptam választ.

airlac: service tag alapján van benne gyárilag.

346-BBRJ : Fingerprint Reader and Smart Card Reader (Contact and Contactless) Palmrest (Dual Pointing)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74799) movax válasza Tim82 (#74791) üzenetére


movax
őstag

(#74800) Pyttawrx válasza Tim82 (#74798) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Esetleg csinálj egy Windows to go pendrive-ot, így pendriver-ról indítható windowsod lesz, vagy teszel be másik ssd-t és teszel rá windows tesztre? Vagy az cél hogy Linux alatt menjen? Vagy hogy egyáltalán van-e benne? Bocsi nem mindent tudtam visszaolvasni. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.