Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73801) Kbali válasza ToBeY (#73800) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én rendszeresen support assiston keresztül frissítek, soha nem volt gond. Az assiston belül egyébként meg tudod nézni, hogy milyen módosításokat tartalmaz.
Akksi legyen bent és ne legyen lemerülve.
A dual BIOS-t nem vágom sajnos.

(#73802) Pyttawrx válasza ToBeY (#73800) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Igazából nézd meg mit változtattak, vagyis mi van az "új" BIOS-ban. A BIOS update mindig is rizikós történet, de azért azt is tegyük hozzá, hogy ritkán szokott probléma lenni.
Az A24 is 2019-es, tehát már 4 éve kint van... :)
A gyártói leírás az A24-es BIOS-ról:
This package contains the Dell system BIOS update. BIOS is a firmware that is embedded on a small memory chip on the system board. It controls the keyboard, monitor, disk drives, and other devices. This update addresses the Intel security advisory INTEL-SA-00233. A security advisory is a statement when a product is impacted by a security vulnerability and a remedy is available.

[ Szerkesztve ]

(#73803) ToBeY válasza Pyttawrx (#73802) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szia
Kőszi a választ.
Tudom hogy rég kint van már ez a BIOS frissítés,csak soha nem volt alkalmas a frissítés, mivel szükségem van folyton a gépre.És ha félremegy valami,akkor ne kelljen már szervízbe rohangálni vele.
De ahogy nézem a leírást, ez security update,szóval "jó van az úgy" :B

(#73804) Pyttawrx válasza ToBeY (#73803) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akarod írni, hogy szerviz.. :D
Ha eddig nem kellett és rendben van a gép, főleg ha kell is mindig, akkor ne tedd fel.

[ Szerkesztve ]

(#73805) hhgygy válasza ToBeY (#73800) üzenetére


hhgygy
senior tag

Eddig kb. 6-7-szer frissítettem biost, soha nem volt semmi gond vele, sőt egyszer bugos volt a frissítés és simán felment rá az eggyel korábbi is.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#73806) ToBeY válasza hhgygy (#73805) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is már szinte mindenben frissítettem bios és soha nem volt gond,de ott mindig volt valami indok ami miatt frissíteni kellett az eszközt.(legutóbb a vadiúj Oral-b IO fogkefémben csináltam meg frimware updatet mert nagyon merült)
És ha valami számomra fontosat hozott volna a frissítés,akkor megettem volna,de így nem érzem fontosságát.

[ Szerkesztve ]

(#73807) Pyttawrx válasza ToBeY (#73806) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én pl mindig felteszek, minden újaat, ha csak lehet... :D Pl iOS-nél is mindig a Dev beta verziót használom, eddig minden jó volt ott is, ritkán volt 1-2 apróság.
Még nekem sem volt bajom szinte sosem. De jött pár noti hozzám, hogy BIOS update után nem indut... :D
Sajnos mindig benne van a rizikó

(#73808) ToBeY válasza Pyttawrx (#73807) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát ha lenne vagy két backup gépem és nem csak ez az egy main notim volna,akkor nyilván nem izgatna a dolog ha balul üt ki valami,mert tudom csinálni a dolgom másik gépen és lenne idő bütykölgetni. :D

(#73809) Pyttawrx válasza ToBeY (#73808) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ez a saját felelőssége mindenkinek.

(#73810) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

i7-es Latitude 7490 és 7400 között van eltérés minőségben, összeszerelésben, hűtésben, stb.?
Azt láttam, hogy az újabb modellről már lespórolták a stick-et, de ezen kívül is észrevehető az olcsósítás?
Illetve ezek tudják a netes tesztekben mért 7-8-9+ órás netezős üzemidőket?

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73811) somasz válasza AxBattler (#73810) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha nem kell a LAN, akkor én a 7400-ast venném, mert újabb, szebb, dizájnosabb, könynebb, vékonyabb, kisebb.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73812) AxBattler válasza somasz (#73811) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy USB-s adapterrel adnám rá a LAN-t, ha nagyon muszáj... ez nem szempont.

Az üzemidő inkább kérdés, illetve a minőségbeli kurvulás hanyatlás.
A billentyűzet gombjai is dizájnosabbnak, egyben gagyibbnak tűnnek, valamint a touch padot sem dícsérték. :F

Emellett persze szebb, vékonyabb, könnyebb, stb.
(A picit hangosabb hűtőventit olvastam még negatívumnak, de ezt az órajelek/fogyasztás visszafogásával gondolom enyhíteni lehet.)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73813) somasz válasza AxBattler (#73812) üzenetére


somasz
Topikgazda

Meg kezd a pasztázással...
Az általános vékonyítás mindig hangerő növekedéssel jár, ha durván terheled.
Általános használattal feleségem megelégedéssel használja.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73814) AxBattler válasza somasz (#73813) üzenetére


AxBattler
félisten

Ja, pasztázás sosem árt.

Specifikációk szerint 0,026kg-al könnyebb és 0.3-1mm-el vastagabb az elődjénél, szóval annyira azért nem lett karcsú... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73815) somasz válasza AxBattler (#73814) üzenetére


somasz
Topikgazda

széle-hossza 1-1 centivel kisebb, rosszul fogalmaztam

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73816) Dhampir válasza AxBattler (#73814) üzenetére


Dhampir
félisten

Esőben a múlt idő: Past ázás.

(#73817) lockdown90


lockdown90
senior tag

Sziasztok!

Dell Latitude 5520 gepeles kozben kicsit erosebb nyomasra mozog a fedolap ez mennyire normalis? :D vagy ez ilyen tipusra jellemzo perk amirol nem hallottam meg?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#73818) Pyttawrx válasza lockdown90 (#73817) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Mármint hogy? lefele, vagy hogy érted? "Hajlik/horpad"?

(#73819) lockdown90 válasza Pyttawrx (#73818) üzenetére


lockdown90
senior tag

igen bocsanat, erosebb ujjnyomasra horpad a fedlap

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#73820) SzaboZE válasza lockdown90 (#73819) üzenetére


SzaboZE
addikt

Műanyag gép, mit várunk tőle? :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73821) lockdown90 válasza SzaboZE (#73820) üzenetére


lockdown90
senior tag

kicsit meglepett a hp elitebook utan :D

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#73822) Pyttawrx válasza lockdown90 (#73821) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jah, köze sincs egymáshoz.
Ez ilyen.

(#73823) Dhampir válasza lockdown90 (#73817) üzenetére


Dhampir
félisten

Lehetne vastagabb (és nehezebb) anyagból is, ámbátor akadnak ténylegesen behorpadt fémházas laptopok is szép számmal a használt gépek piacán.

Erősebb tokozással a Dell XFR Fully Rugged és Rugged Extreme fantázianevű laptopok már jóval strapabíróbbak.

Pusztán érdekességképpen más gyártó háza tájékáról is; nagyjából 2006 tájékán a ThinkPad Z61p és Z61m választható volt "titanium top cover" felső burkolattal, ami szintén strapabíró volt.

[ Szerkesztve ]

(#73824) Jazz válasza pohár (#73786) üzenetére


Jazz
veterán

Ha veszek bele egy 100%rgb-s verziójú kijelzőt [link] , simán csere és megy?

free your mind

(#73825) pohár válasza Jazz (#73824) üzenetére


pohár
félisten

eeelvileg igen, nem hiszem, hogy másik eDP kábel kell hozzá majd

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#73826) Jazz válasza pohár (#73825) üzenetére


Jazz
veterán

Amúgy is csíkos a kijelző, mintha minden másodikat nem rajzolna ki, illetve foltos, mintha belefolyt volna valami.
Ez gondolom kijelző hiba...és a csere megoldja(?).

free your mind

(#73827) Tsebacsi válasza Jazz (#73826) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha külsőn nincs ez a hiba, akkor LCD, ha külsőn is, akkor alaplapi VGA chip vagy VGA memória gyanús.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73828) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Kopog a Latitude 5490-emben a billentyűzet jobb alsó sarka, néhány mm-t mozog fel-le a jobbra nyíl jobb alsó sarka alatt a keret sarka, ahol kanyarodik. Ez palmrest vagy billentyűzet cserés lesz? USA kiosztásom van, ha bejelentem a DELL-nek, mennyi idő körülbelül általánosságban, amíg érkezik ilyen jellegű alkatrész? A hónap végénél előbb nem igazán férne bele egy ilyen kaliberű szerelés (a helyszínen körülményes a laptopbontás), így úgy hívnám fel őket, hogy ne legyen abból gond, hogy váratom a szervizt :D vagy túlgondolom a témát?

Másik kérdésem pedig Latitude 5490-ről milyen és mekkora előrelépés egy Latitude 5430? Elsősorban a ház, összerakás minősége, billentyűzet, meghibásodás lenne kérdés.

üdv, adika4444

(#73829) Pyttawrx válasza adika4444 (#73828) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Szerintem csak valami nincs a helyén.
Videó szétszerelésről [link]
Teardown
Ha nem gaaros és mersz rajta ügyködni előbb nézd meg.
Dobsz egy képet azon részről?

[ Szerkesztve ]

(#73830) adika4444 válasza Pyttawrx (#73829) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi. Szét biztosan nem szedem, a ventillátortisztításig sem sikerült eljutnom:DDD ráadásul garis, így ha valami félremegy, még meg sem javítják. Dobok majd képet, de tartok tőle, hogy nem sok fog látszódni.

üdv, adika4444

(#73831) Pyttawrx válasza adika4444 (#73830) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ja világos, akkor a képet várom. Vagy e gy rövid videó, hogy miről is beszélsz. :)

(#73832) Zedroxine


Zedroxine
tag

Sziasztok!

Van egy Latitude 5590-em munkára használom, meg vagyok elégedve vele, de csak 16GB RAM van benne és kezdem úgy érezni hogy kevés.
Gari már nincs rá, de szeretném bővíteni. Találtam crucial hivatalos oldalon de ők nem szállítanak az országba.

Tudtok nekem ebben segíteni? Honnan tudok megfelelő RAMokat rendelni hozzá 2x16GB kit-et illetve nem tudom mennyi SSD connection van a lapon ha belefér még 1 (mert 1 már van), akkor esetleg az is érdekelne.

Köszönöm.

PUBG: WonderMonkey ||"Én normális vagyok, a hangok is ezt mondták"

(#73833) Pyttawrx válasza Zedroxine (#73832) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
[link]

(#73834) AxBattler válasza Zedroxine (#73832) üzenetére


AxBattler
félisten

Crucial KIT 32GB boltok, vagy apró.

Elvileg eldöntheted, hogy egy M.2-es SSD, vagy valami 2.5"-os meghajtó legyen a gépben - feltéve ha utóbbihoz van a gépedben csatlakozó beépítve (nem feltétlen, és csak ha nem a legnagyobb aksival szerelték).

Viszont ha van benne ilyen csati akkor tudsz bele második meghajtót tenni:
- veszel egy 2.5" - M.2 átalakítót, és mehet bele egy M.2 SSD (persze max. SATA600 sebességgel);
- veszel egy 2.5"-os SSD-t, amiben a nyomtatott áramkör kisebb, mint a műanyag ház: ilyenkor szétbontod az SSD-t, félbe vágod a házat, vissaszereled a PCB-t, és már el is fér a gyári M.2 drive mellett.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73835) szoki007


szoki007
aktív tag

Sziasztok !
Van egy dell e7250 gepem, ami par napja kekhalalozik . Viszont csak akkor, ha nincs tolton , ha tolton van , 8h hasznalat utan sem produkalja ezt a hibat , amint kihuzom 1-2p es kekhalal. Akku uzemideje jo, nem merul hirtelen. Valaki talalkozott mar ilyen hibaval esetleg?

(#73836) SzaboZE válasza szoki007 (#73835) üzenetére


SzaboZE
addikt

Videokártya integrált vagy nvidia? Jó lenne tudni azt is, hogy mit ír ki az a kék halál!

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73837) szoki007 válasza SzaboZE (#73836) üzenetére


szoki007
aktív tag

[kép] Most epp ez a hiba, de mindig valtozo. Intel a vga.

(#73838) AxBattler válasza szoki007 (#73835) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem lehet, hogy leejtetted, és valami csati/érintkező kilazult, vagy tönkrement?

#73836 SzaboZE
12.5"-os készülékből én kizárólag IGP-s modellre emlékszem.
Bár mintha a Razer adott volna ki ilyen kis gamer gépet.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73839) SzaboZE válasza szoki007 (#73837) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez integritási hibát jelez, nem feltétlen hw hiba. Futtasd le a dell diagnosztikát thorough opciót beikszelve (Induláskor F12 - Diagnostic). Ha nem jelez hibát, akkor lehet windows probléma. Ha windows, akkor megpróbálnám frissíteni/újratelepíteni az összes dell drivert.

AxBattler: igen, régen voltak már ilyen gépek, a nagytesóra asszociáltam, az E7450-ben volt opció discrete vga, de az se egy gamer gép :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73840) McJoker válasza szoki007 (#73837) üzenetére


McJoker
tag

Nekem a Dell G5 csinált ilyet egy időben, hogy random kékhalállal beintett (különböző hibaüzenetekkel), mindegy volt, hogy töltőn van vagy nem. Általában az a %-os cucc sem ment végig, a fizikai gombbal kellett kikapcsolni a gépet, hogy újra használni lehessen.
Nálam valami windows vagy driver hiba lehetett, mert úgy emlékszem egyszer csak megjavult magától (gondolom valami frissítés után) és azóta sem csinálta, a konfig nem változott (ram vagy ssd csere nem volt).

Csak az elszántság számít...a küzdeni akarás!

(#73841) AxBattler válasza SzaboZE (#73839) üzenetére


AxBattler
félisten

Jaja, 7450-esek jó kis gépek (voltak), már IPS panellel... ha garantált lenne a W11 támogatás (nem RUFUS telepítős okossággal), akkor simán használnék egyet.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73842) szoki007 válasza SzaboZE (#73839) üzenetére


szoki007
aktív tag

Este lefuttatom .
Viszont ez a fura hogy akkuval csinalja, tolton semmi hiba 8 ora folyamat hasznalat utan sem…

(#73843) adika4444 válasza Pyttawrx (#73831) üzenetére


adika4444
addikt

Sajna képen abszolút semmi nem látszódik, csak érezni lehet kézzel. A jobb alsó sarokban a jobbra nyíl jobb alsó sarka alatt mozog a műanyag. Ez a billentyűzet része műanyag, a palmrest teljesen stabil.

Más:
Latitude 5430-cal kapcsolatban valaki? Vagy ennyire új a gép? 5490-ről lépnék tovább, de jó lenne némi vélemény...

üdv, adika4444

(#73844) AxBattler válasza adika4444 (#73843) üzenetére


AxBattler
félisten

Teszt alapján nem lehet rossz, ebben még nem forrasztották az alaplapra a memóriát, lehet bővíteni az SSD mellett. Stick már itt sincs, az üzemidő szépen alakul.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73845) SzaboZE válasza szoki007 (#73842) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha van rá lehetőség, akkor futtasd le a memtesztet külön, táp nélkül. Ha van live linux, akkor esetleg azzal is tesztelheted a géped, hogy fagy-e akkuról használva.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73846) Kbali válasza AxBattler (#73841) üzenetére


Kbali
nagyúr

W10-re van még két éved - ne ez tartson vissza.

[ Szerkesztve ]

(#73847) AxBattler válasza Kbali (#73846) üzenetére


AxBattler
félisten

Notit nem 1.5 évre veszek... :N

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#73848) szoki007 válasza SzaboZE (#73845) üzenetére


szoki007
aktív tag

[kép] ugy nez ki megerkeztunk …

(#73849) SzaboZE válasza szoki007 (#73848) üzenetére


SzaboZE
addikt

Meg kell próbálni egy memóriacserét, hátha.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73850) m3ss


m3ss
veterán

sziasztok
szerintetek manapsag egy dell xps 13 9360/9370 gep 90-100e korul milyen vetel? esetleg ugyanennyiert milyen gepeket nezzek?
kep valogatas, minimal kepszerkesztes lightroomban (erre az asztali ryzen 5600-am is eleg lassu, szoval nem gyakran) youtube, bongeszo, random munka...ilyesmire lenne hasznalva.
azert az nem art, ha jo srgb lefedettsege van ha megis akarnek neha kepet szerkeszteni vele. azt lattam, hogy ezek a modellek ebben jok, meg a 4k-s verzio is tud 93% srgb-t, a fhd pedig 99%.
vajon a touchscreen es a 4k kijelzonek van egyaltalan elonye? gondolom lassabb lesz a 4k-s...hasznos a touchscreen egy ilyen gepen?
masik amit latok, hogy 9370-tol nincs usb a sem sd kartya olvaso, lehet a 9360-nal kellene maradnom :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.