Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73551) Bacusuz válasza Francia91 (#73546) üzenetére


Bacusuz
őstag

Dell Vostro 3590 I3 a tipus és a biosban sem én sem a szervíz nem talált ilyesmit.
Bios legfrissebb 1 2 1

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73552) Tsebacsi válasza Bacusuz (#73550) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez a módja amit írtál :K Csatolni kell a számlát és kész.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73553) Bacusuz válasza Tsebacsi (#73552) üzenetére


Bacusuz
őstag

hová?
nem tudok a támogatás oldalon továbblépni mert már őszerintük lejárt a támogatás ezért az a rész nem aktív

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73554) Pyttawrx válasza Bacusuz (#73545) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bill csere előtt működött?

(#73555) Bacusuz válasza Pyttawrx (#73554) üzenetére


Bacusuz
őstag

közvetlen előtte nem de nem emlékszem mert egy ideje nem volt használatban

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73556) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, 7490 BIOS-ban észrevettem, hogy a TPM-nél be van kapcsolva a PPI Bypass for Enable Commands. Ezt jobb inkább kikapcsolva hagyni? Olvastam róla, de nem igazán értem mire jó, pontosabban, hogy nekem hasznos-e.
Egy másik ilyen gépen nincs engedélyezve.

[ Szerkesztve ]

(#73557) Tsebacsi válasza Bacusuz (#73553) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akármilyen garis is a géped.
Ha NBD hívod a Dell bejelentő számát megadod az adatokat és mailben küldöd nekik a számlát majd kiadják a javítást egy szerviznek. Ha Carry-in garis akkor egy Dell szervizpartnerhez viszed a számlával és kész ők másolják fotózzák csatolják a jegyhez.
A Dell telefonszáma: 06 80 016 157

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73558) Pyttawrx válasza Bacusuz (#73555) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet amiatt nem tudja meg kell nézni, hogy minden a helyén van-e. mágnes pl, ha ott van

(#73559) Bacusuz válasza Tsebacsi (#73557) üzenetére


Bacusuz
őstag

Igen szervízben eddig is javították de jó lett volna ha felkerül a valós garis dátum a support oldalra és esetleg tudtam volna tőlük írásban is kérdezni

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73560) Tsebacsi válasza Bacusuz (#73559) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ezt Te kérheted a Supporttól! A szervizek nem jogosultak ilyet csinálni maguktól, illetve nem is szoktak ezzel nagyon foglalkozni, és a Dell sem, hacsak külön nem kéred. Amúgy nem is fontos annyira, ha megvan a számla.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73561) bozsozso válasza Bacusuz (#73559) üzenetére


bozsozso
őstag

Én a vásárlás helyén jeleztem, igaz nem szóltak vissza, de pár napja megnéztem és rendben mutatja. Nem tudom, hogy jelezték Ők a dell-nek vagy szóltak a nagykernek, de valahogy a vásárlás dátuma eljutott hozzájuk, és most a helyeset látom.

(#73562) Tsebacsi válasza bozsozso (#73561) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Számlával simán lehet, nekik mind1 ki jelenti be, ha érvényes a számla, frissítik a garit.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73563) bozsozso válasza Tsebacsi (#73562) üzenetére


bozsozso
őstag

Tudom, hogy lehet, de véleményem szerint ez az eladó feladata és automatikusan meg kellene tennie és nem kérésre.

(#73564) PHARD


PHARD
tag

Üdv!
Adott egy Dell Latitude 6440 laptop, Intel Centrino 6235 kártya van benne,amivel a wifi működik ,a bluetooth viszont nem.Eszközkezelő azt írja,hogy rendben működik.Illesztőprogram a legutolso van fennt.Eddig nem volt baja.Most újra lett telepítve win.10 et kapott.Van valakinek ötlete?Köszönöm

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#73565) Pyttawrx válasza PHARD (#73564) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Mi a hibajelenség?

(#73566) PHARD válasza Pyttawrx (#73565) üzenetére


PHARD
tag

Szia!Nincsen bluetooth elérhetőség. A kártyát látja a rendszer,azt írja megfelelően működik,de nincs bluetooth.Viszont a wifi része rendben van.

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#73567) Pyttawrx válasza PHARD (#73566) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

fent van minden driver? Ami kapcsolja az is? Biosban engedélyezve van, higy a wifi kapcsoló azt is kapcsolja?

(#73568) PHARD válasza Pyttawrx (#73567) üzenetére


PHARD
tag

Biosba engedélyezve van mindkét helyen.Illesztőprogram fennt van.Azt nem tudom,hogy külön kell e neki valami,hogy kapcsolja a bluetooth részét?

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#73569) Pyttawrx válasza PHARD (#73568) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az van a biosban.

(#73570) PHARD válasza Pyttawrx (#73569) üzenetére


PHARD
tag

Ott minden engedélyezve van

P30 pro-Mate10 lite-Lg g2-Xperia P-Xperia x10

(#73571) Pyttawrx válasza PHARD (#73570) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor szedd le drivert, távolítsd el az eszközkezelőből is. Engedd, hogy a win megtalálja. Illetve teszteld live Linux alatt is.

(#73572) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Bepenészedett a notebookom. Ezt még meg lehet javíttatni vagy nem érdemes?

(#73573) Pyttawrx válasza timelord1987 (#73572) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hű. Hol, és hogy? Milyen noti? Szerintem szedd darabokra, “szárítsd ki” Majd pl isopropyllal picit törölgesd át, csatikat, ram, háttértár vizsgáld át jól, pasztázd meg… stb kívülről is takarítsd át, utána indítsd el.

(#73574) timelord1987 válasza Pyttawrx (#73573) üzenetére


timelord1987
őstag

Szia! Fiókba volt több hónapig, és ott penészedett be :(
Bekapcsol, de nem reagál a touchpad és billentyű lenyomásra. Elég büdös is jön ki a laptopból.
Dell Inspirion

(#73575) Pyttawrx válasza timelord1987 (#73574) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem, ha ennyire nyirkos ott a levegő, akkor mindenképp takarítsd ki vagy vidd el szervizbe, ahol megcsinálják.

(#73576) timelord1987 válasza Pyttawrx (#73575) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszönöm szépen :R
Szerinted lehet javítani szervizben?

(#73577) Pyttawrx válasza timelord1987 (#73576) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez mindig akkor derül ki ha már szét van szedve. Illetve a pára, víz stb "balesetek" a legrosszabbak, van hogy később jön elő egy hiba emiatt. Ez sajnos benne van.

(#73578) timelord1987 válasza Pyttawrx (#73577) üzenetére


timelord1987
őstag

Megnézettem
Sajnos nem tudják javítani :(

(#73579) Pyttawrx válasza timelord1987 (#73578) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De mit mondtak pontosan?

(#73580) timelord1987 válasza Pyttawrx (#73579) üzenetére


timelord1987
őstag

Azt mondták, hogy a processzor hibásodott meg. Volt, amikor a szervizben már be sem kapcsolt :(

200-250 ezer forint körül milyen új laptopot tudsz javasolni?

(#73581) Pyttawrx válasza timelord1987 (#73580) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát így semmit. Mire kell, mekkora lcd … stb.
A Milyen notebookot vegyek topik lesz a nyerő. Töltsd ki amit kell és segítünk ott is. De a keret jobb lenne 250-300.

(#73582) timelord1987 válasza Pyttawrx (#73581) üzenetére


timelord1987
őstag

15”-ös Full HD kijelző, filmnézés, régebbi játékok, internetezés, Word, Excel, Outlook.

(#73583) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Néhány hete volt egy-két kérdésem az Inspiron duo mini-vel kapcsolatban. Most van néhány újabb. Az mennyire eltérő a normális, átlagos működéstől, hogy rendkívül meleg, mondhatni forróak a belső fémrészek. Természetesen a külső burkolat is, a kéz melegnél magasabb a hőmérséklete. Valószínűleg emiatt állt is le.Egyelőre csak hálózati betáplálásról működik. A másik kérdésem, hogy hol találom meg és hogyan, milyen feltételekkel telepíthetem a duo Stage programot? Számtalan módon kerestem, de eddig sikertelen voltam. Köszönöm a segítséget. Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#73584) landau


landau
csendes tag

Hali! Használt laptopot akarok venni, amin este csendben tudok filmet nézni, és nem kapcsol be a venti. Egy boltban azt mondták, nem föltétlen jobb, ha 4 magos a proci, mert pl. a Dell Latitude XXXX egyik generációjában a i5, 7. Gen, 2 magos proci volt, a következő generációba uabba a házba beletettek az i5 4 magosat, és abban sokkal többet pörög a venti, mert többet fogyaszt, jobban melegszik. Hogy van ez? És tényleg érdemes-e ezért 2 magos i5-ös gépet venni? Vagy milyet vegyek 70-150e közt, ami csöndben néz velem filmet? Kössz!

(#73585) movax válasza landau (#73584) üzenetére


movax
őstag

Táblagép? 150e alatt lehet 10-11 inches Samsungot, Lenovót kapni, azokban tuti nem zajos a hűtés.

(#73586) jack982 válasza landau (#73584) üzenetére


jack982
aktív tag

ehhez a felhasználáshoz core i3 is elég, bár az üzletiek többségében i5 van. az U végű intelek takarékosak, nagyobb eséllyel bírják tovább venti bekapcsolása nélkül.(akkurol hajtva)

(#73587) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem is tudom itt érdemes kérdeznem, vagy inkább vmi általános laptop topikban?🙂
Köztudott, hogy a Latitude 7490 (i5, i7 CPU) elég szépen tud melegedni (bekapcsolt TurboBoost) nagyobb terhelésnél. 98°C-ra is felugrik, majd gyorsan visszaszabályozza. Rendszer alatt ezt még a Win energiagazdálkodási kiegyensúlyozott mód is szabályozza, visszaveszi az órajelet stb. De mi történik rendszeren kívül? Olyankor végig max teljesítményen megy a CPU?
Pl amikor a nagyon nem okos Win10 akár negyed óráig is frissít a gép leállítása, újraindítása után? Hallani, hogy elég rendesen pörög olyankor a ventilátor. Rendszer alatt látni a hőfokon, CPU terhelésen, hogy egyes W10 frissítések felérnek egy stressz teszttel.
Rendszeren kívül csak akkor szabályozza vissza, amikor 98°C fölé menne és Throttlingol?

(#73588) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Lenne egy olyan kérdésem, hogy Latitude 5531 mellé szeretnék venni egy dell WD19 dokkolót. Elbizonytalanodtam, mert eddig úgy használtam minden laptopom, hogy ment akksiról és amikor szükséges volt akkor feltöltöttem. Dokkoló használat esetén viszont folyamatosan áram alatt lenne a laptop így folyamatosan töltené. Nem károsítja ez jobban az akkumulátort? Nem használódik el jobban? Vagy ez nem csökkenti jelentősen az élettartamát?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#73589) Tsebacsi válasza Krystal_s (#73587) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A logika szerint olyankor a BIOS szabályozza és a hőfok alapján intézkedik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73590) Tsebacsi válasza bozsozso (#73588) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

3 éve dokkolóról megy az 5400-ám itthon, semmi baja az akkunak. Mondjuk volt vagy 30-40 akkus merítés ezalatt, nem számoltam. Ha nincs nagyon sok teljes lemerítés majd maxra töltés akkor egyáltalán nem kell aggódnod.
Ilyenkor tápról megy az akkut nem használja így kvázi nem (vagy alig) is degradálódik.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73591) bozsozso válasza Tsebacsi (#73590) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszönöm megnyugtató válaszod. :R

(#73592) arcitec válasza Tsebacsi (#73590) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt hogy érted, hogy 3 év után semmi baja? Én is így használom a közel majd 1 év alatt, de inkább 10 hónap párszor volt 20%-ra merítve, majd dokkolva és a kopás szint 7,1%.

[ Szerkesztve ]

(#73593) Tsebacsi válasza arcitec (#73592) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A kopás szintet nem figyelem, az akku nem púpos, nem melegszik extrém módon, és még mindig pár órát elmegy róla a gép, szóval nem mondanám problémásnak, főleg azokhoz képest, amik 1-2 év után megdöglenek, púposodnak, stb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73594) Krystal_s válasza Tsebacsi (#73589) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szerintem is, csak így elég durva, amit a Win 10 művel nagyobb frissítéseknél. Szerintem ez nem normális, hogy bármilyen erős gépet ennyire leterhel.

(#73595) DasBoot válasza DasBoot (#73583) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat a néhány nappal ezelőtt feltett kérdésemre. Annyira sok érkezett, hogy szinte nem is tudtam válogatni. AZOK ALAPJÁN SIKERÜLT MEGOLDANOM. ITT AZTÁN ÉRDEMES KÉRDÉST FELTENNI. Pffffffff

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#73596) movax válasza DasBoot (#73595) üzenetére


movax
őstag

Nem nagyon fogod tudni megoldani, ez a modell egy nagyon régi, Atom-procis gép, amit a jelenlegi oprendszerek, szoftverek nagyon megterhelnek, már ha egyáltalán futnak rajta. Eljárt felette az idő, nincs mit tenni. Valami puppy linux vagy hasonló lájtos cucc esetleg elviszi.

[ Szerkesztve ]

(#73597) SzaboZE válasza DasBoot (#73583) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha jól emlékszem ez egy passzív hűtéses atom procival üzemel, így nem csoda a melegedés :D Win7 starter vagy linux javasolt rá, más nem, a hdd-t érdemes ssd-re cserélni, ez a max tuning amit megtehetsz.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73598) SzaboZE válasza landau (#73584) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az hogy mennyire van csöndben leginkább az oprendszertől függ. Nekem van egy 7390-em, i5 CPU-val, linux mint alatt be sem kapcsol a ventije, win10 már induláskor pörgeti...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#73599) Tsebacsi válasza DasBoot (#73595) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amindenségitnekije :o

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73600) DasBoot válasza movax (#73596) üzenetére


DasBoot
aktív tag

movax! Köszönöm a választ! Természetesen tisztában vagyok a képességeivel, de nagyon szimpatikus a gép, és inkább ezt használnám, bármilyen androidos helyett. Ezen Windows 10 van, lehet, hogy a duo Stage problémája ez?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.