Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13001) Milan24 válasza Csepy (#12984) üzenetére


Milan24
aktív tag

Hát konkrétan rákerestem, de senki nem írt le egy kisebb tesztet sem, se semmit a gépről akinek olyan van. :(

Bocsi. Azért kérdeztem.

(#13002) McLaca válasza Csabee. (#12993) üzenetére


McLaca
őstag

Jobban? Ugyan... Egy mobiltelefon kijelzővilágításához szükséges mennyiségű LED-del megoldható, 0,1-0,2W-ot ha eszik...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#13003) Rocko007 válasza Milan24 (#13001) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Akkor nem néztél szét alaposan, ketten is írtunk a gépről... Írdd meg, hogy mi érdekel róla, hétvégén összeszedem...

(#13004) Milan24 válasza Rocko007 (#13003) üzenetére


Milan24
aktív tag

Konkrétan hűtésre vok kíváncsi, mennyire hangos pl HD film nézésekor. Procihűtő mikor kapcsol egyel nagyobb fokozatra. Kijelző mennyire jó (Full HD-s), nem az 1440x900-as.
Jah és a játékok, hogy mennek rajta, ha játszol akkor konkrét példát mondhatnál. :B

Köszi

(#13005) Whaazzup válasza _Hunter_ (#12990) üzenetére


Whaazzup
senior tag

#12990 _Hunter_ a legtöbb notiba belelehet tenni apró 5v-os LED-et mert simán elfér szépen szimmetrikusan elhelyezve alatta, feszt bárhonnan lehet szedni.

Ez a megoldás is igazán jó,csak elképzelés tárgya. :C

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#13006) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok! 9cellás új dell akksimat még mindig 6-osra 1:1be cserélem.PÜ. :F

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#13007) zoli03


zoli03
őstag

5 hónapja elromlott tesóm Inspiron 6400-ának a töltője. A Photo Hallban vettük, oda is vittük vissza. 3 hónap után kaptunk új töltőt. Az új töltő 2 hónap után megint nem működik. Akármelyik konnektorba dugom be, nem világít rakta a led és nem is tölt. A laptop a HRP-től van. Ha oda viszem egyből a töltőt, hamarabb meglenne az új? Itt még írtátok a Humansoftot és a Dunaelektornikát. Ezekbe is vihetem vagy csak a HRP-be?

(#13008) asadasad22


asadasad22
őstag

ha egy aksit nem szandekozok egyaltalan hasznalni legalabb honapokig, de inkabb evekig, akkor hogy erdemes felretennem: csontra teletoltve vagy lemeritve, esetleg a 2 kozott? vagy semmit nem szamit? :)

(#13009) _Hunter_ válasza Whaazzup (#13005) üzenetére


_Hunter_
őstag

Jaja. Bár jobban szeretem a gyári megoldásokat főleg a notebookok esetében.

#13008: szerintem mindegy. Évek alatt szerintem kimerül. Én két akksit használok egy 6 és egy 9 cellásat. A 9-es fullra feltöltve, hogyha kell menni valahova, akkor csak csere. Egy-két hónapig szerintem tartja amúgy.

[ Szerkesztve ]

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#13010) Rocko007 válasza asadasad22 (#13008) üzenetére


Rocko007
aktív tag

60-70% körül tartják meg a legtöbb áramot az aksik. 3-4 hónap után célszerű ellenőrizni a töltöttséget, elhasználódást és rátölteni kicsit.

(#13011) Andris_2


Andris_2
aktív tag

Sziasztok!

Egy kevésbé hozzáértő ismerősömnek tegnap beüzemeltem a vadiúj Inspiron 1545-ösét.
Ma felhívott, hogy valamit sikerült úgy elállítania, hogy gyakorlatilag semmi sem működik. :W :C
Mivel én sem vagyok egy Vista-guru, mivel eddig csak XP-t használtam, attól tartok, hogy nem biztos, hogy rá fogok jönni, hogy mi lett elcseszve és ezért rendszervisszaállítás lesz majd a dologból.

Azt szeretném megkérdezni, hogy ez a Dell Factory Image Restore valóban mindent visszaállít a gépen arra az állapotra, amikor meg lett véve. Vagyis bármi is lett elállítva ezzel meg tudom majd csinálni? :F

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#13012) g.gergo válasza Andris_2 (#13011) üzenetére


g.gergo
senior tag

Annak az ismerősödnek nagyon érdemes volt laptopot vennie. A saját sorsomból tudom, h kb. te is naponta/hetente járhatsz majd hozzá szervízre. Én már megoldottam. Elbasztad? Old meg! Ne félj, ha neki kell majd utánajárnia, megdolgozni érte, 2x is meggondolja, h mire kattint. Mert így sohasem értékelik a más munkáját. Kattintgatnak össze-vissza mint a barmok, ha elbasszák az sem gond, majd hívom a hülye haverom az majd úgyis megcsinálja. :W Vége az OFF-nak. :)

A Dell Factory Image Restore visszaállítja a merevlemezt a vásárlás pillanatának megfelelő állapotba. Szóval óvatosan ezzel, m lehet, h még a partíciók, és az azon lévő adatok is repülnek. Előtte egy gyors backup a szükséges fájlokról és lehet kísírletezni. Mondjuk én inkább újraraknám neki, ha minden kötél szakad. Illetve ha nemrég vásárolta a gépet, akkor megrendelném a W7-et és azt raknék alá.

[ Szerkesztve ]

(#13013) Rocko007 válasza Milan24 (#13004) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

1. hűtés: Jól működik, ajánlott hűtőpaddal használni, hogy ne hangoskodjon a ventije. Az alján van e legfontosabb légbeömlők, alátámasztva sokat javíthatsz a hatékonyságán. Én egy CoolerMaster Notepal U2-t használok, 6-7e Ft körül mozog és a ventiket a padon oda rakod, ahova szeretnéd, igaz nincs rajta hub, de lehet rá barkácsolni. A paddal, aktív ventillátorral 60 fok fölé nem megy a vga, a proci 50-52 fok körül megáll. Elég hamar bekapcsol, 40 fok körül, de alig hallható. HD alatt se hangosodik fel nálam.

2. Kijelző: Nekem 15,6"-os WLED-es Full HD kijelzőm van. Kontrasztos, éles kép, nagy fényerő, jó minőség. Ha van rá pénzed, akkor az RGB LED-es panellal vedd, mert az 16"-os panel és a színhűsége láthatóan jobb a Wledesnél. Nagyon jó a beépített hangrendszer, kellemes "házimozira" alkalmas notesz.

3. Játékok: 720p-ben játszok, magas grafikával: Shift, Bioshock, Wolfenstein, Red Alert 3-mal. Több játékot nem néztem, de ebben a felbontásban 30-50 FPS körül muzsikál

(#13014) Andris_2 válasza g.gergo (#13012) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi a választ! Hát igen, szerintem is sanszos, hogy lesznek még gondok. Egyébként el nem tudom képzeli, hogy hogyan lehetett így elcseszni mikor minden be volt állítva, minden frankón működött.

Az nem gond ha töröl mindent mivel még semmi sem volt rajta, csak az a pár program, amit feltettem, azokat majd újratelepítem. Inkább a Vista frissítése volt a hosszadalmas.

Azt a részét nem teljesen értem, amikor azt írod, hogy "inkább újraraknám". A Dell Factory Image Restore nem ezt csinálja? Én úgy képzeltem, hogy a vinyóról legyalul mindent és erről a rejtett partícióról visszateszi a Vistának azt a "nyers" változatát, ami előre volt telepítve a gépen, tehát kvázi újratelepíti. Vagy nem így működik a dolog? :F

(#13015) g.gergo válasza Andris_2 (#13014) üzenetére


g.gergo
senior tag

De, úgy működik ahogy írtad. Viszont számomra ezekkel mindig is a következő volt a probléma. Ugye bekapcsolod, megadod a usernevet meg ilyeneket, aztán elédtárul az asztal. Aztán ott csücsül a gépeden 127000 gyári alkalmazás. Aztán ezek minek? 95%-át nem használod, csak lassítják az egyébként lomhácska Vistát. Ellenben én azt csinálom, h megnézem melyik mire való, ha megtetszik, és alkalmasnak találom a további használatra, akkor azokat az alkalmazásokat külön leszedem, majd csinálok egy szűz vista vagy w7 telepítést, és felteszem én amelyiket akarom, ha úgy van, lehet, h egyet sem.

Mondok egy pl-t: Megvettem a szeretett ThinkaPad T400-t, előretelepített Vistával. Beröffentem, szokásos dolgok, majd jön az asztal. Feladatkezelő, !!! 87 futó alkalmazás kapásból, és akkor még nem volt rajta semmi. Eltudod képzelni, h milyen "sebességgel" futott? Gyorsan átnéztem őket, majd reinstall, most 36, igaz, h már W7, de nem ez a lényegi különbség.

Lehet, h ez egyeseknek ez könnyebbség, de én úgy vagyok, h szeretem magam feltelepíteni, magam bekonfigurálni a dolgokat, mert ha bug van, kb. tudom, h hova nyúljak.

Szóval én inkább a szűz telepítést ajánlom, mint a recovery partícióról való visszaállítást a fentiek miatt.

[ Szerkesztve ]

(#13016) Andris_2 válasza g.gergo (#13015) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi, mostmár értem mire gondoltál. :K
Szerinted a mellékelt gyári DVD-n a "szűz" Vista van vagy az is felpakolja a felesleges progikat?

(#13017) asadasad22 válasza g.gergo (#13015) üzenetére


asadasad22
őstag

egyetertek, nem veletlenul szoktak egy vadiuj laptop eseteben is a teljes formazast ajanlani a legelejen. es win7 eseten szerencsere driverekre sem kell nagyon vadaszni mert magatol osszeszedi ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#13018) g.gergo válasza Andris_2 (#13016) üzenetére


g.gergo
senior tag

Passz, esetleg nézz bele a DVD-be. :U

(#13019) Andris_2 válasza g.gergo (#13018) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Köszi minden segítséget! :R
Remélem, hogy sikerül majd telepítés nélkül helyrehozni a gépet és ez csak a végső megoldás lesz...

(#13020) Rocko007 válasza g.gergo (#13018) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Én két dvd-t kaptam recovery disc néven: az elsőn egy üres Windows Vista Home Premium SP1 volt, míg a másik a Drivers&utils, amiről azt raktam fel, amit akartam.

(#13021) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok,

szerviztapasztalat van valakinek? magyar bill-t szeretnek venni egy vostro 1320-ba es tudom h par perc az egesz, de megiscsak barkacsoljanak a szakemberek inkabb :) chs v hrp? ugy kepzelem h beszaladok, kicserelik. mukodhet igy?

(#13022) g.gergo válasza #25954560 (#13021) üzenetére


g.gergo
senior tag

hívd fel a hrp-t, és mond nekik azt, h neked nélkülözhetetlen a laptop, így nem tudod otthagyni napokra. ha korrektek, megbeszéltek egy időpontot, amikorra beviszed a gépet, és megcsinálják neked. de ehhez mindeféleképp keresd meg őket.

(#13023) Whaazzup válasza asadasad22 (#13008) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Minden kép csak feltöltve. :K

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#13024) Whaazzup válasza _Hunter_ (#13009) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Igaz én is szeretem az eredeti megoldásokat,de ha valami nem látszik az lehet barkácsolt,ha jól működik.

Az akksi dolog jó megoldás. :R :K :DD

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#13025) Whaazzup válasza #25954560 (#13021) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.minek vagy fent a két széllétöl úgy 2-3 cm kell alányúlni és kipattan vagy az indító gomb burkolatát felszedni és két csavar,ez igen általános.Töltsd le a service manualját és te is megcsinálod.

Bízz! magadban. ;]

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#13026) #25954560 válasza Whaazzup (#13025) üzenetére


#25954560
törölt tag

jo. es hajtogatok otthon egy billentyuzetet is :)
azert koszi :P :)

(#13027) Rocko007


Rocko007
aktív tag

ma megvettem a távirányítót az xps-hez. Pici, szép, tud mindent, amit kell.

(#13028) szabogabor10 válasza Rocko007 (#13027) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Egy ilyen távirányítót minden XPS 1640-eshez lehet venni vagy csak bizonyos típusaihoz?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#13029) Rocko007 válasza szabogabor10 (#13028) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Ez a távirányító az összes XPS, Latitude, Vostro modellel kompatibilis, amiben van infraport. Az ára széles határok között mozog, de 2000 Ft körül mozognak az olcsóbb helyeken.

(#13030) asadasad22


asadasad22
őstag

ma hoztak ki az ingyen win 7 upgrade-emet, egesz gyorsan ideert az usa-bol :)
persze a win 7 mar regota fent van, nem is az benne a lenyeg szamomra, a driverek viszont nem voltak meg amik rajta vannak a masik lemezen.

(#13031) asadasad22 válasza Rocko007 (#12967) üzenetére


asadasad22
őstag

a win7hez kapott dvd-rol felteve a webcam cuccot vegre mukodik a dolog, es tud ez videot is felvenni 2mp-ben.

(#13032) _Hunter_ válasza asadasad22 (#13030) üzenetére


_Hunter_
őstag

A kapott anyag csak upgrade vagy önállóan is telepíthető, pl. a VISTA mellé? Én is reggeltem és kiváncsi vagyok rá, mert ha csak upgrade akkor nekem nem lesz jó, mivel jó pár alkalmazás esetén nem biztos még a Win7 támogatás (pl. SAP Gui 7.10).

Újabb tapasztalatok a noti és külső dokkolóval kapcsolatban:
Sajnos a külső dokkolóban elhelyezett videókártya néha kicsit megpihen a 22 colos monitor kihajtása során. Irodai alkalmazások esetén ez egyeltalán nem vészes, de ha játékról lenne szó, akkor nem sok haszna van szerintem.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#13033) asadasad22 válasza _Hunter_ (#13032) üzenetére


asadasad22
őstag

nemtom, az van rairva h upgrade option meg h "for use only as an upgrade", de nekem egy sima win7 lemeznek tunik.. a vista-rol egyebkent sztem mindenkeppen erdemes valtani, annal minden tekintetben jobb a win7 es programugyileg is kb 99%-ig kompatibilis vele.

(#13034) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Barátnőmnek kellene egy noti. Nem kell neki semmi komoly csak átlag használat, esetleg kis játék (de ez nem lényeg). Én egy Vostro 1015 -öst néztem ki. De ebből van két verzió egy Core 2 Duo T5670 1.8GHz. és egy Celeron 900 2.2GHz. laptop procikhoz nem értek, sose használtam, szóval nem tudom, hogy teljesítményben mekkora a különbség. Ahogy néztem árban 10 rugó. Érdekelne, hogy teljesítmény üzemidő tekintetében megéri-e?
Valamint ha van más tippetek akkor örömmel veszem,

[ Szerkesztve ]

(#13035) Meiser válasza Rocko007 (#13013) üzenetére


Meiser
tag

Sziasztok!

Én is szemezek a Dell Studio Xps 16-al és ahogy nagyjából én is kikövetkeztettem 15,6" és 16"-os modellek vannak forgalomban. A kérdésem az lenne, hogy ez a típus egy 16"-os RGB LED-es modell [link]? Elvileg oda van írva, hogy igen 16", de csak ennél az üzletnél találkoztam vele, máshol csak 15,6"-os van.
Esetleg vkinek van arról infója jönnek-e ezek a gépek Win7-el?

Köszi előre is!

(#13036) _Hunter_ válasza asadasad22 (#13033) üzenetére


_Hunter_
őstag

Mindenképp váltanék, csak a vállalati környezetben egyelőre nem támogatott és ha kompatibilitási gondom lesz, akkor az IT szolgáltató jelezte, hogy nem kezeli priorizáltan. Na már most a munkám elég nagy része összefügg az SAP alkalmazással és nem nagyon örülnék, hogyha ilyen gondom lenne. No persze szerintem sem lesz, csak ha gáz van akkor valahogy vissza kell állni. Nah majd meglátom, inkább win7 mint Vista az tuti.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#13037) Rocko007 válasza asadasad22 (#13031) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szuper... én csak 15.-ével rendelhetem, mert a magyar verziót igényeltem meg. Mennyi idő alatt hozták házhoz neked? tartalmazza az arcazonosító programot is?

(#13038) Rocko007 válasza Meiser (#13035) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Kötve hiszem hogy RGB LED-es lenne ennyiért... sok helyen a 15,6"-os WLED-es gépet is a 16"-osokhoz sorolják... Ha visszábbolvasol, akkor párszor írtunk már a gépről is.

[ Szerkesztve ]

(#13039) asadasad22 válasza Rocko007 (#13037) üzenetére


asadasad22
őstag

a 3-an adtak fel, ma kaptam meg, 1 het sem volt. tartalmazza sztem jah (bar nem probaltam), tartalmaz ez mindent, sztem tul sokmindent is :)

(#13040) #25954560 válasza csuki00 (#13034) üzenetére


#25954560
törölt tag

oriasi (lesz) a kulonbseg a t5670 javara, ha tobbminden fut es/vagy kihasznaljak a progik a tobb magot.
egymagos modban a cerka nehany progiban megverheti a c2d-t a magasabb frekije miatt.
a celeron 45nm-es (doksi), a core 65-os (masik doksi)
mindkettohoz 35W-os max tdp-t irnak, tehat papiron egyforma lehet a fogyasztasuk, bar a celeron-nak nem tudom h van-e ugyanolyan jo power management-je, mint a c2d-nek.
(hogy lehet a cerkaban tobb tranzisztor? talan eliras. vagy az is ketmagos, csak a fele le van tiltva :) )

szoval en a c2d-t vennem, az sztem kicsivel jovoallobb.

(#13041) Whaazzup válasza #25954560 (#13040) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Sziasztok.&rew-nek lesz igaza,de figyelembe kell venni,hogy nagyon gyorsan változik a laptop piac. :R

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#13042) flatron11


flatron11
csendes tag

Helló!
Van egy Dell Latitude C600-om.(WinXP,850MHZ,8MB Ati Rage 128 vga,256MB ram,40GB Hdd)
A COD1-et akarom rajta futtatani csak azt írja ki ,hogy "Could not load OpenGL".Ez miért van?Mi erre a megoldás?

3DFX Forever!

(#13043) csuki00 válasza #25954560 (#13040) üzenetére


csuki00
tag

Köszi szépen.

(#13044) Whaazzup válasza flatron11 (#13042) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.mert nincs megfelelő Z-bufferja na és nem tudja shader 2-öt. :W

Nincs megoldás. : :O

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#13045) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

A Del 4 cellás és 6 cellás aksijai között (szinte ugyanolyan konfig esetében) mennyi lehet a különbség percben?

Köszi!

u.

rasti rusti

(#13046) asadasad22 válasza ultio (#13045) üzenetére


asadasad22
őstag

1,5-szoros.

(#13047) Rocko007 válasza asadasad22 (#13039) üzenetére


Rocko007
aktív tag

nekem sajnos csak 15.-étől lesz elérhető a windows 7 pakk. :O

(#13048) flatron11


flatron11
csendes tag

Értem kössz. :O

3DFX Forever!

(#13049) flatron11


flatron11
csendes tag

Véletlenül valaki nem tudja ,hogy mijen táp kell egy Lan Station 386-os szervernek?

[ Szerkesztve ]

3DFX Forever!

(#13050) Csepy válasza #25954560 (#13040) üzenetére


Csepy
senior tag

A Celeronoknak (akár mobil, kár asztali), SEMMILYEN energiagazdálkodásuk sincsen, vagyis mindig teljes gőzzel hajtanak.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.