Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74801) Tim82 válasza Pyttawrx (#74800) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fizikailag megvan az ujjlenyomatolvasó. Gyárilag is azzal jött a konfig.

Annyit szeretnék kideríteni, hogy hardveresen rossz-e az ujjlenyomatolvasó, vagy csak a Linux nem látja. A kérdésem még mindig az, hogy a BIOS-ában a notinak melyik menüpontban kellene látnom az ujjlenyomatolvasót (és kizárjam azt az opciót, hogy esetleg ott van-e letiltva).

movax: köszönöm, ezt olvastam, még mielőtt egyáltalán itt feltettem volna az eredeti kérdést. Függetlenül attól, hogy kezeli-e vagy nem a Linux Mint, USB-s eszközként látszania kellene az lsusb parancs kimenetében (a parancs nem csinál semmi mást, mint listázza az összes olyan USB-s eszközt, ami legalább olyan szinten felismerhető, hogy ki lehet olvasni a hardver ID-jét -> innen az, hogy funkcionálisan kezeli-e azt a hardvert az OS, még arrébb van :) ).

Tehát nekem az az infó kellene, hogy pontosan hogyan is tudom azt megnézni, amit a linkeden a posztoló már az elején egy félmondattal elintéz: Confirmed on in BIOS, mert nem találtam ennek megfeleltethető menüpontot. (Bezzeg Thunderbolt dokkoló kezelésére van menüpont a BIOS-ban - egy olyan notiban, amelyiknek nincsen TB/USB C csatlakozója...)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74802) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Szeretnék venni egy Dell Inspiron 5620 laptopot és mellé mindjárt 8 GB RAM-ot.
Ezen két RAM között igazából mi a különbség? [link] a másik [link]

(#74803) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

Dell Precision 7710-ben szeretném a gap padeket cserélni, már újrapasztáztam. Nem vagyok képben, hogy egyáltalán kell e, de ha igen segítene valaki honnan és milyen méretűt kell beszerezzek? Köszi előre is.

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#74804) honlapos5 válasza adika4444 (#74146) üzenetére


honlapos5
csendes tag

En kifujtam a hutobordajat es ujrapasztaztam. A venti lapatjairol is leszedtem a port. Nagyon halk lett!

(#74805) Francia91 válasza Butcher82 (#74803) üzenetére


Francia91
veterán

Ha újrapasztáztad, akkor lemérhetted volna, hogy milyen vastagok vannak benne, és olyat kell venni. Fejből nem tudjuk, infó pedig kevés van, hogy hova mekkora Gap Pad kell, ráadásul nVidia és AMD kártyához is más-más vastagságú lap kell, ha jól rémlik, ezért nem is lehet konkrét vastagságokat mondani információ hiányában
Az M6800-asban GPU csere esetében én is így cseréltem GPU cserekor a hővezető lapokat, lemértem korábban csak ezért szétszedve, hogy mekkorák vannak, majd mire megjött a Quadro M3000M a K3100M helyére, addigra megjöttek az adott vastagságú hővezető lapok is. Igen, külön szétszedtem csak lemérni a hővezető lapokat, de más mód nem nagyon van, mivel fórumokon is nagyon ritka az infó, hogy milyen GPU-s verzióhoz hova és mekkora hővezető lapok kellenek

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74806) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok,

DELL Latitude 7430 gombjait ki lehet pattintani egyenként? Van erre valami metódus?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74807) Tsebacsi válasza Aaron14 (#74806) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem javaslom, mi az ok?
Könnyen törik a mechanika és onnantól csak billcsere oldja meg.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74808) Aaron14 válasza Tsebacsi (#74807) üzenetére


Aaron14
őstag

Reggel beleborult a kave es 4 gomb alatt kellene kitakaritani. 🫠

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#74809) Tsebacsi válasza Aaron14 (#74808) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Jaj folyadékkár :(
Javasolt és egyszerűbb lenne a billentyűzetcsere, a gépbe tuti nem ment? Zárlat, rohadás, miegyéb lehet majd tőle...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74810) ddmb


ddmb
aktív tag

[link]

Mi lehet ez a pattogás? Dell Precision laptop, ha oldalára van állítva, akkor csinálja... Mindkét venti áll. Milyen mozgó alkatrész lehet még benne?

[ Szerkesztve ]

(#74811) Tsebacsi válasza ddmb (#74810) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Semmilyen. Hangszóró?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74812) ddmb válasza Tsebacsi (#74811) üzenetére


ddmb
aktív tag

Nem onnan jonnek a hangok, raadasul biosban varakozott a gep...

(#74813) Pyttawrx válasza ddmb (#74812) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Huu, én alig hallom, de ez nem mozgó alkatrész hang szerintem. Ha nincs benne hdd vagy odd akkor passz

[ Szerkesztve ]

(#74814) gaborbol válasza ddmb (#74810) üzenetére


gaborbol
őstag

Fejhallgatoval nagyon felerositve a hangot, tisztara viz csepeges hagja van vagy nagyon finom kattogas. Erre keresve van Dell-hez es MAC-hez is kotheto talalat, de mindeki csak talagat, hogy a HDD csinalhatja esetleg vagy az aksi, de semmi konkretum. Nagyon erdekes hang!

[ Szerkesztve ]

(#74815) ddmb válasza gaborbol (#74814) üzenetére


ddmb
aktív tag

Ssd van benne.... Lehetseges hogy a hutocsovekben vmi folyadek van? Es az adja ki a hangot mint a radiatoroknal?... Amugy egy csendes szobaban baromi idegesito :( sose tudtam hasznalni ezt a gepet oldalra fekve az agyon (regebbi gepeimnel szoktam ilyen pozban is ;)) amugy aksi is ki volt veve amikor a videot keszitettem

[ Szerkesztve ]

(#74816) Tsebacsi válasza ddmb (#74815) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

CSak akkuról táp nélkül is csinálja? Mert akkor alaplap lehetne, és valamelyik tekercs-kondi adhatja a zajt. Nem hiszem, hogy a hűtőcső, abban gáz van, nem folyadék.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74817) ddmb válasza Tsebacsi (#74816) üzenetére


ddmb
aktív tag

csak aksival, csak tappal, mindkettovel egyszerre is.. viszont a kattogas kizarolag akkor van, amikor a laptop vagy a bal vagy a jobb oldalara van dontve. Mas esetben nincs ez a pattogo hang...

[ Szerkesztve ]

(#74818) ddmb


ddmb
aktív tag

Egy nagyon fura problémával kapcsolatban írok ide... Tehát új céges gépet kaptam 5 év után (régi: Precision 7730, új: Mobile Precision 7680) és egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy ha ablakok között váltok (Alt+Tab), és mondjuk az új ablakban a fehér szín dominál, akkor olykor olyan érzésem van,
mintha ilyen türkizes lenne az árnyalata a betűknek. Nézem egy darabig, pár másodpercig és elmúlik ez az érzés. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy ez valami AI,
amit beleraktak a kijelzőbe/grafikus kártyába, hogy segítsen a szemnek áthidalni a túlságosan eltérő színeket, vagy csak hallucinálok, és a kijelző valamilyen oknál fogva ilyen technológia.
Mert a régi laptop kijelzőjével sose volt és most sincs ez a gondom.
Amikor ezt a türkizes színt képzelem, akkor olyasmi, mint amikor egy friss Windows felfut, és még a grafikus kártya driverei nem lettek felinstallálva -- ehhez tudnám hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#74819) Tsebacsi válasza ddmb (#74818) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

kékfényszűrő be van kapcsolva?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74820) ddmb válasza Tsebacsi (#74819) üzenetére


ddmb
aktív tag

igen, a Windows night light settingjét használom 40-50%-osan mindkét gépen

(#74821) Tsebacsi válasza ddmb (#74820) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem ez lehet az ok. talán...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74822) ddmb válasza Tsebacsi (#74821) üzenetére


ddmb
aktív tag

jó, de az első kommentemben épp ezt írtam, hogy a régi lapotopom kijelzőjénél nem érzem ezt az "effektet" és ott is van kékfényszűrő

(#74823) Tsebacsi válasza ddmb (#74822) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem tudom, ha csak pár másodperc akkor ezzel lehet együtt kéne élni. Kizártnak tartom, hogy ilyenre AI lenne beállítva, sőt...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74824) totron válasza ddmb (#74818) üzenetére


totron
addikt

A karakterek élsimításának RGB-sorrendje amivel szemben állsz szerintem. Ezt turbózhatja fel, illetve iterálhatja sajátságos irányokba a kijelző pixel-milyensége (eltérő geometriák, filozófiák). Linux környezetben alapból állítható az első, Winre is van talán ilyen célzott tweak, utóbbi meg hardveres sajátosság. Nem elképzelhetetlen egy neked tetszőre összehangolni a kettőt. A TrueType beállításainál esetleg kínál egy jobb opciót a megjelenítésre.

(#74825) totron válasza ddmb (#74810) üzenetére


totron
addikt

Elképesztően kísérteties a hasonlóság tényleg, nem gondoltam is volna. Az is hihető, hogy a valóságban ez hangosabb és idegesítő, a mikrofon nem úgy hall, mint mi, biorobotok, magam is élharcosa vagyok minden hasonlónak a csendes szobában való, élhető használetért. Érdekes egy jelenség. Pusztán annyira jutottam, hogy ha a tábla csokikban egy pohár tej van [link], akkor ebben meg egy adag igazi radiátor.

(#74826) movax válasza ddmb (#74818) üzenetére


movax
őstag

Szerintem a Clear Type-beállítások kis eltérései okozzák.

(#74827) ddmb válasza totron (#74824) üzenetére


ddmb
aktív tag

tényleg, a ClarType-ot nem írtam, én azt alapból kikapcsolom mindig, mert TotiCom-ban akkor szebbek a betűk :) De megintcsak a régi gépen is ki van kapcsolva, meg az újon is.. tehát akkor az az RGB-s dolog lehet, amit írtál. Ezt nem lehet véletlenül állítani a grafikus kártya tulajdonságai között?

(#74828) totron válasza ddmb (#74827) üzenetére


totron
addikt

Ezt nem tudom, kártyákban nem vagyok otthon. Minden szoftvernél csinálja egyébként? Egy egységesített, rezidens élsimítás hiányában lehet, hogy megjelenítésükkor valós időben igyekszik korrelálni az adott programmal és ezt látni, nem tudom, szökő évente 1x indítok Win10-et.
Kevésbé valószínű tipp, de az egyébként nem lehet, hogy ez egy érzet és a jelenség a szemedben/a te képfeldolgozásodban van? Nagy kontrasztváltásoknál például, tehát egy sötétebb, akár sötét témájú ablakban ott volt ez a fajta megjelenítés addig is, de hirtelen egy fehérben gazdagra váltva már kiugrik a dolog, viszont hamar meg is szokod?

(#74829) ddmb válasza totron (#74825) üzenetére


ddmb
aktív tag

ne is mondd! :) 10+ éve sikerült kifognom egy laptopot, amiben "clicking" HDD volt (5 másodpercenként leparkolt az író/olvasó fej, aztán azon nyomban fel is futott)... se a WD, se az Acer nem volt hajlandó foglalkozni a problémával. A megoldás a "hdparm" állandó futtatása volt, hogy ne tudjon leállni a HDD. Sötétzöldek akartunk lenni, aztán a vége az lett, hogy a HDD csak akkor állt le, ha kikapcsoltam a gépet. A csokis reklámért meg ezer köszönet :) gyerekkoromban százszor láttam, már alig emlékeztem rá :)

(#74830) ddmb válasza totron (#74828) üzenetére


ddmb
aktív tag

Kevésbé valószínű tipp, de az egyébként nem lehet, hogy ez egy érzet és a jelenség a szemedben/a te képfeldolgozásodban van? Nagy kontrasztváltásoknál például, tehát egy sötétebb, akár sötét témájú ablakban ott volt ez a fajta megjelenítés addig is, de hirtelen egy fehérben gazdagra váltva már kiugrik a dolog, viszont hamar meg is szokod?

Pontosan ez a helyzet. Általában ha bárhonnan rámegyek a Windows updatekre, vagy a toticomra (fehér háttér), akkor érzem ezt. És 2 másodperc után ez az érzés már mintha el is múlna. De azért egy közel 3ezer eurós gépbe illene olyan kijelzőt rakni, amelyik nem gyötri a szemem :(

(#74831) azbest válasza ddmb (#74829) üzenetére


azbest
félisten

lehet a wdidle kellett volna, anno volt dekstop green hdd, ami kinyírta magát a sok ki-bekpcsolástól linux alatt, mert a rendszer log és a hdd idle leállás ideje pont azonos volt, így folyton ki-bekapcsolt. [link] Csak 10 évet késett az infó :D

(#74832) ddmb válasza azbest (#74831) üzenetére


ddmb
aktív tag

Most h mondod... A WD supporttol megkaptam ezt a wdidle-t, le is futtattam, jobb is lett, de olykor tovabbra is csinalta a kattogast, csak ritkabban.. Ezutan vetettem be a hdparm-ot

(#74833) gaborbol válasza ddmb (#74815) üzenetére


gaborbol
őstag

Talan itt a megoldas az utolso hozzaszolasban?

[reddit]

(#74834) Tsebacsi válasza gaborbol (#74833) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A garis csere?! :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74835) ddmb válasza gaborbol (#74833) üzenetére


ddmb
aktív tag

Ugy nez ki megtalaltad :) hw hibara nem is gondoltam, de sajnos mar lekestem a garis javitast..

Mondjuk a fizikai hatteret a zajnak tovabbra se tudjuk.... El nem tudom kepzelni mi lehet... Esetleg a venti csapagygolyoi??

[ Szerkesztve ]

(#74836) gaborbol válasza ddmb (#74835) üzenetére


gaborbol
őstag

A legutolso hsz szerint hutes csere megoldotta. Gondolom a Dell mindent cserelt ami ezzel kapcsolatos. Nem tudom Ebay-en van e esetleg open box alkatresz hozza, vagy hogy mennyibe kerulne egy uj szett.

[ Szerkesztve ]

(#74837) gaborbol válasza gaborbol (#74836) üzenetére


gaborbol
őstag

Meg egy dolgot meg lehet probalni, szedd le a hatlapot, azt irtad hogy a venti nem forog amikor csinalja a hangot, huzd le oket az alaplaprol, ha ketto van akkor egyessevel akkor kiderul esetleg, hogy melyik vagy, hogy cso csinalja-e.

En is 20+ eve csinalom mar ezt a mokat, gyakorlaitalg bami lehet es annak a komplett ellenkezoje is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74838) ddmb válasza gaborbol (#74837) üzenetére


ddmb
aktív tag

Lehuztam mindket ventit, es akkor is csinalja. Mi a fene lehet ezekben a csovekben???.... Amugy amikor szedtem szet a gepet eloszor, 2db csavar is hianyzott belole, olyan helyekrol ahonnan nincs is lehetosege elveszni, ergo azt a 2 csavart nem tettek bele osszeszereleskor. Lehet azt a 2 fennmarado csavart egyszerubb volt beledobni a hutocsovekbe mint a helyukre csavarozni :(( :D

[ Szerkesztve ]

(#74839) gaborbol válasza ddmb (#74838) üzenetére


gaborbol
őstag

:DDD

Szeritem pedig akkor a hocso lesz!

Nem tudom belinkelni a konkret videot, de itt a weblap tekerj le a masodik videohoz.
Ongyujtoval megmelegiti a csovet, szerintem ugyaz ezt a hangot hallom amit nalad, csak ez meg halkabb felvetel.

[link]

Azt irja, hogy tenyleg a hocso volt a hibas a csere darab mar nem produkalja a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#74840) ddmb válasza gaborbol (#74839) üzenetére


ddmb
aktív tag

Akkor megvan mi a gond, tudjuk a mogotte levo fizikat is :) de akkor most folyadek is van ezekben a csovekben?

Hulye voltam hogy nem csereltettem ki ezzel a gaz dell-el a legelejen... Nem gondoltam hogy hw hiba, akkor meg arra gyanakodtam hogy a ventit porgetne fel, de mivel oldalara van dontve, ezert valami akadalyozza, es ugy voltam vele hogy ne dontogessem jobbra meg balra - ezzel a pattogo hanggal figyelmeztet a gep, hogy neki igy nem jo :)

Amugy nem hiszem hogy rendelek bele ujat, jo ez nekem igy...

[ Szerkesztve ]

(#74841) Tsebacsi válasza ddmb (#74840) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudtommal gáznak kéne benne lennie nem folyadéknak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74842) totron válasza ddmb (#74840) üzenetére


totron
addikt

A hocso az olyan, mint a fokabel? Amugy nem jo, nekem sem jo, innen a tavolbol, akkor neked hogy lenne mar jo? Az mondjuk valoszinu, hogy rentabilis nem lenne, gari ha jol emlekszem mar nincs.

(#74843) gaborbol válasza ddmb (#74840) üzenetére


gaborbol
őstag

Nagyon kis mennyisegben van bennuk "folyadek" ( lehet, hogy gaz ), azt melegitjuk-parologtatjuk el a proci feletti cso reszen, a cso vegen ez lehul-lecsapodik es visszafolyik a procihoz ahol kezdodik minden elorol.

Ha nincs gond a melegedessel akkor hagyd rajta, ha gyorsabban melegszik a proci mint kene akkor cseled ki.

Wiki szerint :Heat transfer principle
A heat sink transfers thermal energy from a higher-temperature device to a lower-temperature fluid medium. The fluid medium is frequently air, but can also be water, refrigerants or oil. If the fluid medium is water, the heat sink is frequently called a cold plate.

[ Szerkesztve ]

(#74844) ddmb válasza totron (#74842) üzenetére


ddmb
aktív tag

A hocso az olyan, mint a fokabel?

Bocsi, ezt a kerdest nem ertem .. :) mire celoztal?

Jaja, nincs mar gari, 50-100eurokert latok hutot a laptopba. Szerencsere nem fűt, nem forró, ugyhogy marad :)

[ Szerkesztve ]

(#74845) kress válasza ddmb (#74844) üzenetére


kress
aktív tag

milyen fókának a bele? 😃

(#74846) ddmb válasza kress (#74845) üzenetére


ddmb
aktív tag

Nice :C

(#74847) samu74


samu74
addikt

Sziasztok! Vettem egy Dell vostro 3520 i5/8gb/512gb laptopot, és néztem hogy a 8 gigás ddr4 ram Dell-hez 30ezertől indul. A 3 év gari miatt érdemes Dell címkés ramot venni vagy mehet bele "gazdaságos" áron is mást?

-----------

(#74848) Pyttawrx válasza samu74 (#74847) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
30e? Flesleges olyat venni.

(#74849) se000


se000
tag

Sziasztok. Egy sos kérdésem lenne . Adott egy dell usb c -töltövel és a töltöm otthon maradt. USB C telefontöltővel lehet használni mert az van 67 W os. Köszi

(#74850) AiRLAC válasza se000 (#74849) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lehet, legrosszabb esetben nem tölti majd, vagy csak lassan.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.