Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73951) szabonagyur válasza Pyttawrx (#73936) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ilyen jó lehet bele?

Kingston NV2 SSD meghajtó, 1TB, NVMe 2280, M.2,

Vagy?

Samsung 970 EVO Plus SSD Meghajtó, 1TB, NVMe, M.2

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73952) Pyttawrx válasza szabonagyur (#73951) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen. De szerintem jobb a wd sn570. Nyilván az evo a “legjobb” csak az melegedhet, thermal pad nem árt neki, ha befér.

(#73953) szabonagyur válasza Pyttawrx (#73952) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ja latom, meg olcsobb is a WD.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73954) RWD


RWD
tag

Üdv! Van egy Latitude 5590-em, kb 4 éves. Pár hónapja elkezdett jelezni a lapos, hogy az akku kezd elhalálozni. Érdemes a gyárit megvenni hozzá, vagy simán elég az utángyártott is? Illetve nyugodtan lehet magasabb kapacitásút is beletenni? Persze ügyelve arra, hogy fizikailag stimmeljen bele.
Köszi!

(#73955) Kbali válasza RWD (#73954) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha kapsz még bele, akkor gyári (nem lesz olcsó), az utángyártott lutri - de majd jönnek a szakik és biztos tudnak ajánlani konkrétabbat. Esetleg olvass vissza kicsit.

(#73956) RWD válasza Kbali (#73955) üzenetére


RWD
tag

Köszi! Gyárit még találni itt ott 30-35 ezer bruttóért. Az utángyártottak olyan 15-20ezer bruttó között mozognak. Ennyi infó alapján azt mondanám, hogy nem éri meg a rizikót az utángyártott.

(#73957) ldave


ldave
félisten

A Dell tool által készített USB telepítő az miben több, mint amit az MS toolja készít?

A Slime draws near! Command?

(#73958) totya973


totya973
csendes tag

Sziasztok,

kérném szépen a segítségeteket.
Egy dell 7420-at szeretnék összekötni egy dell u2412m monitorral, egy hdmi-displayport kábellel próbálkoztam, de nem ismeri fel. (se kép, se hang)
Mit csűrök el, rossz az adatkábel kábel, driver probléma, vagy egyéb?

Köszönettel
totya973

(#73959) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Uj 9430as gep.. kijelzo furan sargas, mitol lehet? Nem a nightshift mert attol tenyleg sarga, ez csak sargas.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73960) Tsebacsi válasza szabonagyur (#73959) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Színprofilok rendben? Ha igen, simán lehet, hogy hibás az LCD.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73961) szabonagyur válasza Tsebacsi (#73960) üzenetére


szabonagyur
félisten

Megnézzük holnap a színprofilt, remélem nem LCD hibás...

Most megy vissza a 9510, egész gyárban lecserélik mivel belassul mind, Dell nem tud/akar mit tenni velük.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73962) Pyttawrx válasza szabonagyur (#73959) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dobsz egy képet? BIOS-ban is jelentkezik?

(#73963) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!

3 év körüli kisebb 14 col alatti Latitude 5300-7300 stb gépet keresek használtan. A legtöbb hirdetés EU-s, UK, vagy US billentyűzetes gépet takar. A matricázás annyira nem tetszik. Ha találok az adott típushoz magyar nyelvű billentyűzetet akkor simán kicserélem és működni fog, vagy esetleg fizikai méretbeli különbségek is vannak a régiók között?

(#73964) Tsebacsi válasza PTomi92 (#73963) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nincs difi, ha egyezik a típus akkor simán cserélhető a billentyűzet!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73965) PTomi92 válasza Tsebacsi (#73964) üzenetére


PTomi92
aktív tag

Köszi a gyors választ.

(#73966) szabonagyur válasza Pyttawrx (#73962) üzenetére


szabonagyur
félisten

BIOS tiltott már sajnos :(

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73967) Pyttawrx válasza szabonagyur (#73966) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

???

(#73968) szabonagyur válasza Pyttawrx (#73967) üzenetére


szabonagyur
félisten

Céges gép, nem tudok belépni.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73969) Pyttawrx válasza szabonagyur (#73968) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jaaaaa. :) De képet küldhetsz win alol.

(#73970) szabonagyur válasza Pyttawrx (#73969) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hétfőn előszedem a gépet.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#73971) Zsocó


Zsocó
aktív tag

A Latitude E5570-en frissítettem a 2016-os BIOS-t 2022-ben kiadott verzióra és azóta nem tölt be a Win10, No Boot Device Found hibával (PXE- ).
Próbálkoztam újrahúzni a Win10-et, de nem tud új rendszerpartíciót létrehozni a telepítő. Szerintem ez a hiba.
Egy Samsung 970 EVO Plus-t használkok, a BIOS Legacy módba van.
Valakinek valami ötlet?
Előre is köszönöm.

(#73972) Pyttawrx válasza Zsocó (#73971) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Uefi-re állítsd.

(#73973) Zsocó


Zsocó
aktív tag

UEFI-n nem látja a meghajtót. Mit tudok tenni?

(#73974) Pyttawrx válasza Zsocó (#73973) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

legacy-ba látja?
System configba/Sata operation vagy mi. Ott mi van?

(#73975) totron válasza Zsocó (#73971) üzenetére


totron
addikt

Format?

(#73976) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Ott látja.

(#73977) Zsocó


Zsocó
aktív tag

Közben megoldódott, az USB telepítőmmel történt valami, egy másikkal már ok UEFI elérés mellett.

(#73978) Pyttawrx válasza Zsocó (#73977) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szupi. :C

(#73979) Barcelona95


Barcelona95
tag

Sziasztok!

E6540-hez keresek Wifi adaptert, valószínűleg a jelenlegi 6235-ös Intel döglődik, hiába jelez normális jelszintet, a sávszél leginkább a 0-hoz konvergál, néha magához tér, akkor normálisan működik pár percig, de ennyi.
Semennyire nem vagyok képben a témával, de ha már venni kellene másikat merre induljak? Van olyan adapter, ami tud ac/ax-es Wifit és kompatibilis a notival?

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#73980) Pyttawrx válasza Barcelona95 (#73979) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Előbb tutira kell menni. Nem volt szétszedve a noti?
Másik os alatt is ez van? Pl live linux esetén?

(#73981) Barcelona95 válasza Pyttawrx (#73980) üzenetére


Barcelona95
tag

Szia!
2 éve volt szédszedve más jellegű hiba illetve javítás miatt. A jelenlegi probléma múlt héten jött elő, ma este már a mellette lévő okostelefonról osztott nettel is szenvedett, bár most éppen jó. Másik OS-sel még nem próbáltam.

Szeretek élni - és ez sok időt elvesz.

(#73982) Tsebacsi válasza Barcelona95 (#73981) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Másik os-el nézd meg, de simán lehet hogy tönkrement, elmelegszik, ilyesmik.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73983) tpotyka


tpotyka
junior tag

Sziasztok, itt is kérdem az azonnali topic (https://logout.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_4/hsz_140453-140453.html) után.:
SSD baj, vagy mi lehet?
A probléma: új laptopom beszerzése (Dell Latitude Rugged 5430) után napirendre került a régi, épp 10. évében járó, napi működésben lévő Win 10 op.rsz-ű laptopom (Dell Latitude E5430) 120 GB méretű Gigabyte típusú, amúgy 1 éve betett SSD-jéről az adatok átmásolása az újra (ami nWin11 Pro van és 1TB-os az SSD-je, bár ez itt most talán lényegtelen is). Ezt az adatátmentést egy szgép üzletben úgy végezte az illető, hogy a régiből kiszedte az SSD-t majd adatmentés után vissza, visszacsavarozva. Más nem történt. Állítása szerint. Viszont azóta a régi gépen nem működnek a programok, a legváltozatosabb hibaüzeneteket írja ki. Sajnos ott helyben tegnap nem ellenőriztem a programok működését. :(( (Az adatok elvileg az SSD-n vannak láthatóan, de ugye programindítások híján ez nemigen csekkolható.) Eddig csak a Word-öt sikerült elindítani, de még az sem úgy működött, mint előtte: pl. az egyedi, korábban pluszban betett fontokat sem ismeri, vagyis nem tölti be.
A kiírt hibaüzenetekből tallózva:
- AutoCAD (2022): "Exception in acmgd.dll ARX Command Unhandled Exception [... blabla akámbákom kód]" "Unhandled exception (...) Error Compiling Expression (...) " "Data Privacy ..." -sosem látott üzenet.
- Thunderbird elindulás helyett "Felhasználói profil kiválasztása" felé terelne
- Firefox szintén uez az üzenete
- Chrome meg se mozdul
- Opera sem: az asztalon az ikonja ott van, de csak fehér mezőként jelenik meg
- Skype: a tálcáról el is tűnt, az asztalon megvan, de nem indul "A Windows nem tudja elérni a megadott eszközt, elérési utat vagy file-t. Lehet, hogy nem rendelkezik a hozzáféréshez szükséges engedélyekkel."
- Photoshop: Configuration error (...) Problem with (...) licensing (...) Error 213:10
Olyan, mintha lényeges rendszerfile-ok elvesztek volna, vagy nem találja, amit előtte simán.
Óra, dátum rendben van a visszaszerelés után.
A szerelést végzőnek távolról gőze sincsen, mi lehet a baj. :U Javasolta a Windows diagnosztikát.
Windows memóriadiagnosztika: lefuttattam, nem talált semmit, újraindítás után sem történt helyreállás.
Automata lemezkarbantartás: a probléma észlelése utáni kb. 2. újraindításkor automatikusan elindult a laptopon "Lemezhibák kijavítása". Ez nem tudom, milyen okkal ill. sikerrel, hiszen előtte-utána semmi különbséget nem észleltem. A tulajdonságokban az SSD mint eszköz pedig "megfelelően működik".
Most próbálkozva a gépen erre-arra, az eseménynaplón belül, a Felügyeleti eseményekben van - általam eddig sosem nézett - jó sok hiba és figyelmeztetés található. S jelentős mennyiségben korábbi dátummal, mint a ki-beszerelős hozzányúlás történt. A gép átadás előtt, az átadáskori üzletben bekapcsolás, és az esti visszaszerelés utáni bekapcsolás idejéhez is sorolja a különféle hibaüzeneteket. A legerősebb talán a 'teljes Chkdsk futtatását igényli" - de ezt elvileg végrehajtotta. Amennyiben valóban. Olvasok fájlrendszer-struktúra sérülésről (na de miért???), ez-az nem betöltéséről, hibát okozó alkalmazásról, a hazaérés utáni bekapcsolás utáni első hibaüzi Microsoft.LockApp blabla nem betöltéséről szól.
Nyilvánvaló: informatikus nem vagyok. Viszont mindkét gép működése szükséges, a régié is, aminek eddig baja sem volt, bár az SSD-n gyorsabban fogyott a hely, mint szerintem indokolt, amit Windows update-ek sem orvosoltak. Perpill nem bírok honnan sok GB-nyi helyeket felszabadítani, mert nem merek vagy nem tudok mit törölni, sőt, az újraindításokkal felfalta azt is, ami eddig rendelkezésre állt. Pedig az új laptop Dell supportos illesztő prg-ok sora, frissítés halom végzése okán felmerült bennem, hogy a régivel is végigszüttyögve elvégezhetnék ilyesmit, hátha valami jobb lenne. Csak mostanra helyem nincs, s 2GB-ot kér kiírás szerint a Dell support az online teszt futtatásához.
Kérdésem hozzátok:
1. Mi lehet a probléma oka?
2. Időben miért éppen egy fizikai szereléshez időzítve ütött ez be, amikor a gép "amúgy" nem volt bolygatva?
3. S még inkább: mi a probléma megoldása? :F
Nagyon köszönöm a hozzáértő, segítő válaszokat!

(#73984) totron válasza tpotyka (#73983) üzenetére


totron
addikt

HardDisk Sentinel hány %-ot ír az SSD-re? Windows reinstallt megpróbálnék. Előtte külső winyóra vagy felhőbe adatmentés, gondos átnézéssel.

(#73985) totron válasza totron (#73984) üzenetére


totron
addikt

Egy 10(!) éves Windows egyébként is erősen újratelepítés-érett. Hogy miért pont most csúcsodott ki a jelenség, arra majd írnak mások ötletet. Frissítés soha nem fog helyet felszabadítani, az csak eszi.

(#73986) tpotyka válasza totron (#73985) üzenetére


tpotyka
junior tag

Szia, a szóban forgó Win10 egy éve, júniusban került fel, frissen az akkor új SSD-re. Az előző SSD az eredetileg 2013. végén a laptoppal vásárolt volt (talán Samsung 80 v. 100GB-os), s Win8-cal - ez pl. nem is lett sehova visszahelyezve, el van rakva. Ez a kezdeti SSD telítődött és az a Win8 érett meg cserére tavaly. A mostani tehát csak 1 éves konfig.

(#73987) totron válasza tpotyka (#73986) üzenetére


totron
addikt

Igaz, elnézést, félreértettem. Sentinel-érték nézése és reinstall a javaslatom első körben.

(#73988) tpotyka válasza totron (#73984) üzenetére


tpotyka
junior tag

Nem használtam még a Hard Disk Sentinelt. Érdemes ezt letölteni és ezzel monitoroznom? Most éppen csináltam 3 GB-nyi helyet és még a Photoshopot sem pusztítottam le :D , de kétszer meggondolom, mi foglalja mostantól a helyet, s nem írják sajna, mekkora a helyigénye.
Közben vizsgáltam, a Dell online support a csomó nem releváns letölthető cucc mellett csak egy BIOS frissítést ajánl, amit (ott erről olvasva) kockázatosnak is tűnik rászabadítani, és nem is biztos, hogy érdemleges.
Nem kizárható, hogy a Windows kavar. Akár konkrétan ez a feltevés van a háttérben: https://logout.hu/tema/azonnali_kerdesek_oraja_4/hsz_140463-140463.html
Erre a problémás SSD-re Win újrainstallálás nem sürgető, és kb. az utsó lépés, mert jelenleg egyben van jelentősége a működésének (adatok+programok). Az adatmentés mostanra ezen kívül 2 helyen megvan, ezt mindenesetre még folytatnom kell.
Az merült még fel bennem, hogy esetleg a régi laptopot nem használva (azaz megőrizve a mostani 3 giga mozgásteret) kivárni a hónap közepét, hátha az akkor szokásos Windows frissítéssel helyreáll. Vagy épp feleslegesen pereg addig az idő. :O

(#73989) tpotyka válasza totron (#73987) üzenetére


tpotyka
junior tag

totron, íme a HD Sentinel kimutatása: "
- Teljesítmény 100%
- Kondíció 93%
Jelenlegi hõmérséklet : 33 °C
Mûködési idõ : 209 nap, 7 óra
Becsült hátralévõ élettartam : több mint 1000 nap
Összes írt adatmennyiség : 14,69 TB
A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez.
A kondíciót a következõ SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #231 SSD Life Remaining
Nincs szükség beavatkozásra."

Nem úgy tűnik, hogy az SSD-vel fizikálisan lenne gond.

(#73990) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Érdeklődnék, hogy egy ilyen töltővel lehetséges-e egy Latitude 7490-et tölteni az USB-C porton keresztül! Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#73991) mekker válasza tylerddd (#73990) üzenetére


mekker
őstag

Én használtam már 65W-os Dell töltővel, és 45W-os kínai töltővel (mind2 USB-C), és semmi problémám nem volt semelyikkel. Legrosszabb esetben nem tud ugyanannyit tölteni, mint a Dell csatis töltő, de ezt se hiszem. Nem is igazán értem, hogy miért nem C-s töltőt adtak hozzá alapból.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#73992) mekker


mekker
őstag

Van 2 notim, Dell Latitude 7490 és 7420. A 7420 forrasztot RAM-okkal jött, és a 16 GB-tal kicsit szenvedős a munkamenet. Szerintetek váltsak vissza a 7490-re, vagy valahogy mégiscsak lehet bővíteni 32 vagy 64 GB-ra?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#73993) tylerddd válasza mekker (#73991) üzenetére


tylerddd
veterán

Telefonhoz akarok töltőt. Ezért gondoltam, hogy üthetnék két legyet egy csapásra.

Más: ma egy Xiaomi telefont rádugtam a gépre az USB-C-n, fájlcserére. Megpróbálta tölteni a gépet, nyilván nem bírta (meg is ijedtem a felkiáltójeltől az akkunál). Ez így hogy?! A Samsung telefon nem akart ilyet :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#73994) Kbali válasza tylerddd (#73993) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mert ebben van fordított töltés

(#73995) tuareg85 válasza tylerddd (#73993) üzenetére

Az ilyen tobbkimenetes toltokkel tudod egyszerre tolteni a telefont es a laptopot, annyi trukk van, hogy egyszerre osszesen a megadott teljesitmennyel, es nem tudja fokozatmentesen allitani a max teljesitmenyt (ez talan az USB PD tulajdonsaga), tehat elofodulhat, hogy a laptopot lassan tolti, vagy ha nagy teljesitmenyu, akkor egyaltalan nem. Nemelyik toltokhoz fel vannak sorolva kombinaciok, hogy hany kimenetet hasznalva melyiken milyen teljesitmenyeket tud.
Szerk: ennel a samsungnal is leirtak, kicsit lentebb, apro betuvel.
Pelda, igy ertheto lesz: 65W Ugreen toltonk van, csak akkor jon ki belole a max teljesitmeny, ha csak a laptop van radugva (nalunk pl. Zenbook nem panaszkodik, tolt rendesen, mint a sajat toltojevel). Ha a laptop melle a masik slotba bedugsz egy telefont, akkor az kap ~5-15-akarmennyi wattot (a fokozatokat itt is a PD adja meg), de a laptopnak nem fog mondjuk 65-15 jutni, mert olyan fokozat nincs, hanem asszem 30 koruli van, ami mar erosebb laptopoknak nem mindenkepp eleg (nalunk Zenbook szol, hogy ez lassu lesz, es tenyleg az lesz, de tolt).
(Bocs, hogy igy beledumalok, lapul itt meg egy regi 7440, ugyhogy fel szemmel kovetem a topikot.)

[ Szerkesztve ]

(#73996) tylerddd válasza tuareg85 (#73995) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi! Lesz próbára egy 45W-os, megnézem azzal mit mutat.

@Kbali Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#73997) tylerddd


tylerddd
veterán

:U

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#73998) Danielcsinos


Danielcsinos
újonc

Sziasztok!

Latitude 5404/5414 Rugged szériához keresek service manualt. Vagy legalább egy csavarlistát, hogy melyiknek hol kéne lennie, más nem kell...
P.S: Ha valakinek esetleg vannak alkatrészei ilyen notikhoz, ne tartsa magában..

Köszi :R

(#73999) Pyttawrx válasza Danielcsinos (#73998) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Erre gondoltál? [link]

(#74000) Danielcsinos válasza Pyttawrx (#73999) üzenetére


Danielcsinos
újonc

Szia,
Köszi, ezt megtaláltam, viszont nekem a csavarséma kellene, hova milyen csavar megy, ebben a manualban pont az nincs... YouTube-on van videó, de nem egyértelmű hogy melyik csavar honnan lett kivéve.
Szereztem egyet darabokban, és össze kéne rakni, adtak hozzá egy zacskó csavart, más Dell notiékkal keverve. A házon nincs jelölve hogy hova milyen méret megy.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.