Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#74901) Malachi válasza Tsebacsi (#74898) üzenetére


Malachi
addikt

Beszólás helyett esetleg segíteni is próbálhatnál, de ha nem megy akkor semmiképp nem javaslom a vevők bszogatását mert azzal csak magadnak ártasz. Én elfogadtam ezt a helyzetet, de hadd ne tűrjem kussban.

(#74902) #57171968 válasza Malachi (#74901) üzenetére


#57171968
törölt tag

Nem szereltem még 5620-at, de bontós videók alapján a hűtésének simán el kell bírnia az i5-el. Szerintem a hűtés mehetett tönkre.
Ez garanciális probléma, ha van még rá. Ha nincs gar, akkor nézz hozzá egy új hűtőt, szerintem nem lehet túl drága.

(#74903) Tsebacsi válasza Malachi (#74901) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ennyi nyafogást, de tényleg, csak szapulod a gépet, nem értem miért van még meg neked, ha ennyire utálod. Add el és akkor nem fog az idegeidre menni, és nem "szemeteled" tele a fórumot, hogy mekkora rakás szar is az egész Dell. Lehet az, lehet nem, de ez itt így bevallom ma már kicsit sok volt. Ha nem bírod a negatív kritikát => vegyél egy olyan gépet, ami nem szarik be (megsúgom, nem lesz olyan).
2 Dellem is volt, jelenleg a 3-dik van, apró bajok mindegyikkel voltak, de ezek amiket leírtál :D Hát ez már nem semmi.
Aláírom van olyan határ szar gép, amin a 4dik alaplapcsere sem segít, és akkor jön a visszatérítés-csere, de legalább az ügyfél is küzdött vele, nem magától akarta megoldani a gép esetleges garis hibáját. Az meg, hogy az ára miatt nyavalyogtok, hogy egy 400ezres gép ne szarjon már be külön vicces. Az egymilliós lófasz Lenovo-k és Precisionok is beszarnak, sőt! Ez nem ár kérdése...

És amíg nem jelented be garis hibára, addig nem tudok segíteni. Onnantól majd mindent elkövetek, de így... Bele se akartam folyni mert egy katyvasz az egész.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74904) Tsebacsi válasza user26 (#74900) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Külső monitoron sincs kép?
Akku, táp lehúz, bekapcs gomb nyom 20-30másodpercet, majd, táp vissza és simán próbáld bekapcsolni, ha ugyanez a jelenség, nincs kép se belsőn se külső monitoron, akkor esetleg még az SSD-t lehetne kivenni és anélkül megnézni. Vagy a memóriákat csekkolni. Ha egyik sem segít akkor esélyes az alaplap hiba. De ez így távolról megmondani teszt alkatrészek nélkül nehéz.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74905) Malachi válasza Tsebacsi (#74903) üzenetére


Malachi
addikt

Kérdeztek, válaszoltam. Egyelőre úgysem tudok mást csinálni mert munka helyett próbálom helyrerakni a cuccot. Ha neked is határidős feladataid múlnának azon, hogy rendesen működik-e a laptopod, talán nem vennéd ennyire lazán.

Viszont én nem téged akartalak piszkálni, hanem a vonatkozó fórumon leírtam a kínomat. Szóval részemről ennyi.

(#74906) Tsebacsi válasza Malachi (#74905) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem határidős feladataim vannak minden nap, vagy 50db :U
Főleg nem értem az egészet, NBD garis gép, ugye? UGYE? Miért nem jelented be egy szimpatikus szerviznek, leírod dióhéjban a problémád és megindul a folyamat, az általad megadott helyen javítják a gépet, kb. 1-2 óra kiesés. Ha ennyi nem fér bele:
Ne használj számítógépet, mert ennél gyorsabb és kényelmesebb megoldás jelenleg ennyi pénzért és ebben a kategóriában nincs.
Hajrá!
Visszanéztem, tavaly október óta szívsz vele, azóta ha jól sejtem még mindig nem vitted szervizbe, vagy nem hívtál fel / nem írtál mailt egyik szerviznek sem. Mit csináljak akkor veled, ha Önmagad ellensége vagy??

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74907) user26 válasza Tsebacsi (#74904) üzenetére


user26
aktív tag

Szia! Köszönöm az infót!
SSD -t pár hónapja cseréltünk benne, (új bontatlanra)
Sajnos nincs kép se hdmi -vel, se saját kijelzőjön, mindegy milyen "trükkel" akarom indítani.
Memóriákat nem tudom ellenőrizni, mivel nincs pót. Úgy tudom, de tévedhetek, hogy hang jelzéssel pl sípolással jelezné, hogy valamelyik alkatrész meghibásodott, vagy nem jó, de nincs semmiféle hang. Igen tudom, elhiszem, messziről, láttatlanba bármi lehet. Csak megpróbáltam itt érdeklődni, itt több szaki, és évek + rutin áll mögöttetek...
Régebben 4-5 éve, ugyan ez történt, akkor alaplap csere volt, igaz másik dell modell esetében. Használt, gari nincsen. Nézelődök hardveraprón, ugyan ez vagy hasonló tudású gép miatt.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#74908) Tsebacsi válasza user26 (#74907) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hány memó van benne? Másik slotban egyesével nézve se? Nem feltétlen ad hangot, a ledek nem villognak valami hibakódot?
De ezek alapján simán lehet alaplapi hiba, előjele nem volt? Melegedés?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74909) davenport válasza user26 (#74900) üzenetére


davenport
aktív tag

Hasonló cipőben járok egy hasonló géppel, a Dell szerint ez processzorhiba.
Cseréltem benne ramot, belső elemet, megigazítottam a processzort is, de utána is ugyanezt csinálta.

No money, no honey.

(#74910) user26 válasza Tsebacsi (#74908) üzenetére


user26
aktív tag

Nem tudok róla, hogy valami előjel lett volna. Talán SSD csere körüli időben 1-2 windows kék kép...
Ledek nem villognak, csak a HDD led villog, a másik kettő folyamatosan világit. Szét szedtem, azaz le vettem a hátlapot, és 8GB ram van benne 2*4, Egyesével, slot cserével se indul el, vagyis nem ad képet.
Nem melegszik. Olyan mintha "elindul aztán megállna"

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#74911) user26 válasza davenport (#74909) üzenetére


user26
aktív tag

Szia, köszi az infót!
E szerint, de én laikus vagyok ebben: Lehetséges processzorhiba történt.
Hm :/ hm...
Holnap megpróbálom a közelben levő használt pc javításokkal foglalkozó üzletbe be vinni, de nézelődök hardveraprón is.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#74912) Malachi válasza Tsebacsi (#74906) üzenetére


Malachi
addikt

Az, hogy hangos nekem nem ér meg fél nap kiesést sem - bosszantó, de ez van - mint azt le is írtam érthetően. Majd ha lesz nem tudom egy szabad hetem, akkor szerviz.

Ezt az új kínját tegnap óta csinálja és imádkozom, hogy csak szoftveres gond legyen. Ezért küzdök vele én.

Tehát nem igaz, hogy október óta szívok vele - azóta zavar a zaj. Az igazi szívás csak most kezdődött.

Mondhatsz bármit, ez nem normális így. Nem fogsz meggyőzni arról, hogy a vevő hibája ha nem működik, vagy rosszul működik valami, meg az, ha szóváteszi. Nem is tudom mire vélni ezt a hozzáállást egyszerűen, hogy a fórumban én vagyok leteremtve mert lehalt a laptopom.

Na de tényleg befejeztem, ha visszakerestél akkor láttad, hogy hónapok óta nem írtam semmit mert minek. Most írtam, mert most van bajom. És megnyugodhatsz, mostantól békén hagyom a topicot, ezért igazából tényleg kár volt bármit is ideírnom.

(#74913) azbest válasza Malachi (#74912) üzenetére


azbest
félisten

nem kerestem vissza az előzményeket, de azok a szintek valsz valójában a cpu power limitet állítják. Akár hwinfo-ban vagy más hasonló programban ki lehet olvasni, hogy melyik beállítás mellett mik a limitek. Alacsony limittel kisebb órajelen megy, kevésbé melegszik és úgy lesz elvileg csendesebb. A másik meg, hogy win alatt balanced teljesítménynél üresjáratban leveszi az órajelet, de performance módban mindig a legnagyobb órajelen marad (más kérdés, hogy a gyári programok lehet eleve lecserélik a beépített módokat).

De vannak programok, amik folyamatosan pörgetnek egy-egy szálat, rosszul optimalizáltak és akkor fel akarnak szállni ezek a vékony gépek a pici bordácskájukkal. Például google meet közben nálunk is porszívóznak. Vagy sok fájl műveletnél a defender fogja le a gépet ahogy egyenként vizsgálgat minden fájlt.

Van amelyik procival az intel extreme tuning utility engedi hogy a tdp-ket módosítsd és azt be is tudja tölteni akár induláskor is, csak persze közben ha átállítod a gyári progiban, akkor az felülírja.

[ Szerkesztve ]

(#74914) Tsebacsi válasza Malachi (#74912) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Félreérted az embert, komolyan mondom. Hol lenne ez a vevő hibája? Max az, hogy nem mész a szervizbe mikor problémád van a géppel, inkább szenvedsz és néha pár napot panaszkodsz. A fórum persze ezért is van, de azért na. Ha már egyszer leírtuk a megoldást, nem tudom miért nem élsz vele. Elfogalt ember vagy értem, a Te gépedről megy a Budapest Airport rendszere, egy pillanatra sem állhat le.
Nem kell békén hagyni a topikot, hanem szervizeltetni kell az eszközt, ha hibás(nak érzed). Ennyi.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74915) Gedeon31 válasza Malachi (#74912) üzenetére


Gedeon31
addikt

Olvastam és néztem róla videót is ,másoknak is problémát okoz ,amit írtál a géppel kapcsolatban. Ennél a laptopnál jól emlékszem helyszíni garancia van , nem is kell szervizbe vinni vagy küldeni.

(#74916) Atos23


Atos23
senior tag

Hali,

Visszatérnék újra a Latitude-hoz. Amikor még ilyen gépem volt, teljesen érthető számozás volt a processzor generációk növekedését illetően, pl. E6420, E6430, E6440, stb.

Viszont ahogy most böngészem az aprót, a kijelző méreten kívül semmi logikát nem találok az elnevezésben. Írnátok erről egy pár szót, hogy az Intel 8 generáció feletti Latitude elnevezések hogyan alakulnak?

Pl. ha egy 13"-os, 11.generációs Intel gépet keresek, annak mi a neve? :D
Ha már nincs ilyen logika a névhasználatban, van esetleg valahol egy Latitude névlista, ami segíthet?

Köszi!

(#74917) gaborbol válasza Atos23 (#74916) üzenetére


gaborbol
őstag

Csak tip, Google alapjan:
Latitude
Latitude 5310-> 13" Gen10
Latitude 5320 -> 13" Gen11
Latitude 5330 -> 13" Gen12

Latitude 7310-> 13" Gen10
Latitude 7320 -> 13" Gen11
Latitude 7330 -> 13" Gen12?

(#74918) gaborbol válasza gaborbol (#74917) üzenetére


gaborbol
őstag

Lemaradt :
Latitude 3320 13" gen 11
Latitude 3330 13" gen 12
Latitude 3340 13" gen 12-13

33-53 soroazat muanayg. 73 aluminium es carbonfiber. Nagyobb -> Jobb, de nem mindenben.
53 -> Jobb kamera, jobb hangszoro, jobb aksi uzemido. Jobb ha beleasaod magad a reszletekbe:)

[ Szerkesztve ]

(#74919) Atos23 válasza gaborbol (#74918) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi! :R Délután nekifutok még egyszer a keresésnek.

Amúgy a mostani gépemben (nem Dell) i5-8350 van, ennél szeretnék egy jobbat, de Dellben. Sajna már az 1080p HD videók beszaggatnak Youtubeon. Gondolom, ez már a 11. generációnak nem fog gondot jelenteni :)

[ Szerkesztve ]

(#74920) Francia91 válasza Atos23 (#74919) üzenetére


Francia91
veterán

Nekem 4. gen i7-esel pöpecül mennek a YT 2k videók is.... :)
Ott valami az IGP-vel vagy GPU-val lehet, beb*szik, ha 8. gen i5-össel beszaggat a YT videó....

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74921) #57171968 válasza Atos23 (#74919) üzenetére


#57171968
törölt tag

Ott valami codec gond lesz. 4K videónak simán mennie kell vele.
Nézd meg a feladatkezelőben, hogy megy-e video lejátszás közben a "video decoding". Ha nem akkor nincs fenn valamelyik codec (AV1, VP9, MPEG2, HEVC)

(#74922) Butcher82 válasza Törzsfőnök (#100) üzenetére


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

Dell Precision 7720-ban működik pl. egy RTX 3000?
Most egy P3000 van benne. :) Nem mintha most lenne rá keretem, pusztán kíváncsiság. Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#74923) Francia91 válasza Butcher82 (#74922) üzenetére


Francia91
veterán

Elméletileg működhet, a Precik megesznek bármilyen MXM kártyát, csak driver .inf mod kell
M6800-asba raktak RTX 3000 és RTX 5000-res kártyát, abban ment

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74924) Atos23 válasza #57171968 (#74921) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi a tanácsot! :R

Szoftveresen elég láma vagyok, felraktam egy K-Lite Codec packot a gépre 3+ éve, azóta az van rajta. :D

Ettől függetlenül Dell gépet mindenképp veszek, amúgyis minden Dell az asztalon, Dell D6000S + 2 x U2312HM.

(#74925) Butcher82 válasza Francia91 (#74923) üzenetére


Butcher82
senior tag

köszönöm

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#74926) gaborbol válasza Atos23 (#74919) üzenetére


gaborbol
őstag

Szivesen.
Nekem egy HP Elitebook laposom van Intel I5-8365u-procival es szepen visz mindent. Egy harveres + szoftveres takaritas fix, hogy megoldana. Ha mar cseren gondolkodsz sajat tapasztalatom szerint a gen 12 - 1215U i3 6C/8T ossze vissza ver mindent meg a gen11 1165G7 i7-est is legalabb onnan kezdenek.
Kuldok egy privatot.

(#74927) AiRLAC válasza Francia91 (#74920) üzenetére


AiRLAC
addikt

Neked sem az Intel HD4600-on mennek pöpecül gondolom :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#74928) Francia91 válasza AiRLAC (#74927) üzenetére


Francia91
veterán

Nem, de 8. gen Intelnél már IGP-n is mennie kell

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74929) patyil válasza gaborbol (#74926) üzenetére


patyil
tag

Milyen területen ver össze vissza tapasztalataid szerint egy 1215u egy 1165g7et? Mert én effektive 0 eszreveheto kulonbseget tapasztaltam a ketto kozott hasonlo dell notikban.
Szerintem a 11gen gépek jo aron mennek már és simán vehető, az XE igp is korrekt.
Ultrabook feladatokra mindkettő rendben van szvsz, ha meg kell a kakao akkor nem vennék U chipet.

[ Szerkesztve ]

(#74930) gaborbol válasza patyil (#74929) üzenetére


gaborbol
őstag

:R Elnezest a hurra optimizmusom miatt. Az "ossze vissza veri" az a gen8-9-10 nagyatlangnak szolt.

A sajat mereseim alapjan ez a konkret 1215u kb 10%-kal gyorsabb CPU teszteredmenyek alapjan mint az emlitett 1165g7, 10%-kal kevesebbet fogyaszt es tamogatja a DDR5-ot, 1.5 evvel ujabb fejlesztes es egy i3-mat hasnolnitunk ossze egy i7-tel ami kozott csak 1 gen kulonbseg van.
IGP-ben viszont az i7 kb 15 vagy akar 20%-kal is jobb.

A gen 14 mar szallingozik, igy lejjebb fog nyomni mindent arban, en jelen pillanatban a gen 12-nel huznam meg a hatart ahonnan laptopot ajanlanek, nem tudom nalatok arban mekkor a kulonbseg.

(#74931) teptep válasza gaborbol (#74930) üzenetére


teptep
tag

"...sajat mereseim alapjan ez a konkret 1215u..."
Ha már szóba került ez a proci: A HP topicban közzé tették egy zsír új HP 250 G9 Aidával mért rendszer stabilitás tesztjét. A kép szerint az i3-1215 hőmérséklete azonnal felszalad 90 fok fölé, és elkezd throttlingolni, amíg a ventillátor fel nem pörög. Szerintem például böngészéskor csak rövid idejű terheléseket kap a proci, ezért nem fog annyira melegedni, hogy pörögjön a ventillátor. De mivel semmi hőtehetetlensége nincs a hűtőrendszernek, ezért minden lap betöltésekor throttlingolni fog. Nem tudom, hogy ez rontja-e a felhasználói élményt, de szerintem borzalmas egy működés! A hozzászólásokból nem derült ki, hogy ....
- Minden 1215u így viselkedik?
- Ez a HP 250 G9 hűtés tervezési hibája?
- Vagy ez az adott laptop szerelési hibája?
Nagyon tanulságos lenne, ha tudnál végezni egy ugyan ilyen mérést a 1215u procival.

(#74932) Francia91 válasza AiRLAC (#74927) üzenetére


Francia91
veterán

Amúgy most néztem 4k YouTube videót kíváncsiságból, az Intel HD4600 80%-os terheltséggel dolgozott, és max órajelekkel, a Quadro meg malmozott, 0 Mhz órajellel és 0% GPU kihasználtsággal. Tehát a HD4600-assal megy nálam a YouTube 4k

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74933) AiRLAC válasza Francia91 (#74928) üzenetére


AiRLAC
addikt

Akkor az egész érvelésed hibás

Ezt írtad:
"Nekem 4. gen i7-esel pöpecül mennek a YT 2k videók is."

Részleges VP9 dekódolás legelőször a Broadwell-ben volt, teljes a Skylake (inkább Kaby Lake) óta.

Lásd Hardware-accelerated algorithms rész

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#74934) Francia91 válasza AiRLAC (#74933) üzenetére


Francia91
veterán

Akkor a szoftver rosszul jelzi ki, mert a GPU-Z ezt mutatja

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74935) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv Adott egy Dell Latitude 5430 gép. SSD csere után nem mutatja a wifit,meg vélhetően driver hiánya van,mert pár dolog nem okés rajta. Természetesen friss win 10 felrakással kezdtem. A kérdés,h miért nem tette fel a win 10 a drivereket és honnan tudom leszedni ?

(#74936) teptep válasza Remekelek28 (#74935) üzenetére


teptep
tag

(#74937) Remekelek28 válasza teptep (#74936) üzenetére


Remekelek28
őstag

Köszi.. Gondolom amúgy elég a wifit leszedni és telepíteni,a többit automatikusan telepiti,ha netet lát nem?

(#74938) teptep válasza Remekelek28 (#74937) üzenetére


teptep
tag

Nem tud mindent automatikusan leszedni. Soxor a gyártói helyett a kompatibilis(?) Microsoft drivert használja. Aztán mindenki másképpen csinálja. Van aki leszed és telepít mindent a laptop supportról. Van aki az eszköz supportra keres rá egyenként. Van aki nem foglalkozik vele, ha megy a gép, akkor minden oké. Van aki driver kereső és telepítő csoda alkalmazást használ. Én úgy szoktam, hogy megnézem mik vannak a laptop supporton. Ha a win annál frissebbet talált, akkor nyílván nem bántom. Ha régebbit akkor frissítem. Audio és video driverekből célszerű lehet a legfrissebbet feltenni. De mostanában csak a laptop supportról teszem fel ami ott van, oszt ha akarja akkor majd frissíti. Szóval nem tudok tuti receptet.

(#74939) AiRLAC válasza Remekelek28 (#74937) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha esetleg belefutnál amibe én: van amikor külön driver van az Intel Blutooth-nak és külön az Intel WIFI-nek, kurva hosszú névvel mindkettő, így azt hittem először hogy egyben van a kettő mind régebben mindig (lévén egy kártyán vannak) és csodálkoztam hogy miért nem ismeri fel a Wifi kártyát még driver telepítés után sem (AX211-es kártya volt ez).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#74940) Remekelek28 válasza teptep (#74938) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nekem most leszedett mindent a wifi driver telepítése után szerencsére. Mostmár minden működik rajta.
Airlac: A metiatekes drivert fel se ismerte,az intelessel egyből aktív lett a wifi.

(#74941) Francia91 válasza AiRLAC (#74933) üzenetére


Francia91
veterán

4k 60 fps YouTube videó
Intel Core i7-4930MX (Intel HD4600) + nVidia Quadro M3000M
Ahogy mondtam, a Quadro meg sem mozdítja magát, mert az nVidia vezérlőpultban az Opera böngészőt fixen az Intel HD grafikára lőttem be

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#74942) gaborbol válasza teptep (#74931) üzenetére


gaborbol
őstag

Aidat kb 20 eve nem lattam, szerintem nincs ebbol a gond en inkabb a hutesi semara tippelnek?

Lehet hogy halk-ra van beallitva? Vagy a HP csinal valamit , vagy a windows onmaga. A venti nem kapcsol be, varja a gep, hogy megszunjon a terheles, de az nem szunik meg, jon a throttle, mivel a terheles meg mindig fennall, jon a venti. Ez lehet teljesen normalis, a 90 fok fele melegedes mar lehet nem az.

Amit inkabb nem ertek, hogy a linkelt kepen a CPU magok miert kovalyognak 28 es 65fok kozott mikor az osszes magnak talan hasonlitania kene ?

Itt az Inspiron 15 ugyan ezzel a procival, ez nalunk egy 270 dollaros laptop kozvetlen a Dell-tol rendelve, szoval a legalja a kinalatnak.

Stabilitasra en a 3dmark stress tesztjet szoktam futtatni ami ezen a laptopon igy nez ki:

Dobnek ra egy clean installt, az osszes HP cucc nelkul aztan ugy megfittatni, es minimum megismetelni a tesztet 5 alkalommal egymas utan, aztan egy reboot es megint 5 kor. Egy meres az semmi.

[ Szerkesztve ]

(#74943) teptep válasza gaborbol (#74942) üzenetére


teptep
tag

Köszi szépen a teszteket. A 3dmark teszten az állandósult állapotot látom, ott végig 70 fok körüli a hőmérséklet. Az Aidás teszt indításakor itt is azt látom, hogy 90 fok fölé szaladt a proci és felülről közelíti az állandósult 70 fokot. Az alatta lévő grafikonnak ötszörös az időléptéke, ezért pont nem látszik, hogy 90 fok fölött throttlingolt-e vagy sem? De igazából már nem is lényeges. Az a lényeg, hogy a 1215u proci az 55W teljesítménye miatt túlszalad és felülről közelíti az állandósult hőmérsékletet. Én pedig kis vacok 1115G4 28W procihoz vagyok szokva, amelyik a kisebb teljesítménye miatt alulról közelíti az állandósult hőmérsékletet, azaz a teszt indításakor nem szalad 90 fok fölé. Köszi még egyszer. :R

(#74944) user26 válasza user26 (#74911) üzenetére


user26
aktív tag

Üdv Úrak!
Sajnos a laptop nem javítható, legalábbis ahová be vittem nem tudnak mit kezdeni vele. Viszont sikerült pont ilyen tipúst szereznem, örülök, jó majdnem minden...
A próbléma a következő az "új-használt" gépnél, vezetékes internet nem jön teljes sávszélességgel, (30-40-50Mb/s jön, a 250-300Mb/s) helyett. Wifi-vel is ilyen hasonló eredményeket érek el, viszont arra nem emlékszem, hogy az eredeti gép Wifin mit ment.
Még ezt is úgy ahogy elfogadom, de legalább van, működik, stb. Viszont amire nem jöttün rá, hogy amikor a gépet bekapcsoljuk, kell 2-5 másodperc és csak utána van net kábelen, addig nincs, olyan mintha a kábel nem lenne bedugva. Ellenőriztük a kábelt másik eszközökkel, és pik-pak megy, működik, és megy a "rendes sávszélesség".
Ha vezérlőpulton (Win10) letiltom a vezetékes netet, majd újra aktíválom, akkor sehogy nem fog vissza csatlakozni, csak ha újra indítom, és akkor is nem minden esetben.
Driverekkel próbálkoztunk/próbálkozunk egyenlőre nincs eredmény.
A tönkre ment gépből esetleg a WLAN kártyát ha beletesszük, változhat valamit, vagy ennek a gépnek esetleg más a problématikája ?


Xiaomi fan I 12T Pro I

(#74945) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok,

egy "ősi" kérdés, Dell Precision 7720, nagyrészt asztalon használom, vegyem ki az aksit (egyáltalán elindul nélküle?) vagy hagyjam benne?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#74946) Tsebacsi válasza Butcher82 (#74945) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem venném ki semmiképp. Legyen 2-3 hetente félig lemerítve majd megint lehet áram alatt. Ez így az akksit se gyilkolja, és legalább használod is kicsit. Az se jó neki, ha sosincs merítve.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#74947) gaborbol válasza user26 (#74944) üzenetére


gaborbol
őstag

Vettel egy masik 10-12 eves Latitude E6530-t?

(#74948) gaborbol válasza user26 (#74944) üzenetére


gaborbol
őstag

"Viszont amire nem jöttünk rá, hogy amikor a gépet bekapcsoljuk, kell 2-5 másodperc és csak utána van net kábelen, addig nincs, olyan mintha a kábel nem lenne bedugva"

Ezt nagyon sokszor lattam mas gepeknel is, nem ronam fel hibanak. Windows satu - gyalu, komplett ujratelepites kene neki,de en inkabb visszavinnem az eladonak es valami modernebb gepet vasarolnek.
Ha ugyan az a gep mint a hibas "regi" akkior, rakd abbol at az SSD-t ugy ahogy van es nezd meg azzal mit csinal.

(#74949) op9


op9
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Latitude E6520-asom, ami bár tökéletesen működött, majd állítólag egy BIOS gyári beállításra állítása után a Dell logo még megjelenik, az alsó kék csík végigmegy (közben reagál az F2, F12-re, jobb felül írja, h mibe fog belépni), majd lefagy.
Elemet kivettem egy időre, indítottam úgy, vártam legalább fél órát, majd visszatettem, de semmi változás.
SSD-t, Wifi modult, DVD-ROM-ot, akksit kivettem, de ugyanaz.
2db memória van benne, felcserélve 1-et benne hagyva ugyanaz, mind kettőt kivéve a hdd led világít, és az akksi és wifi villog (gondolom ezzel jelzi a RAM hiányát).
Billentyűzet világításra reagál, fényerőre nem, valamint egy idő után bekapcsol a venti is, szóval észleli a CPU melegedést.
Fn+bekapcsolással kiírja, h belép a diagnosztikába, de ugyanaz.. amint végig megy a kék csík, lefagy.

Mit próbálhatnék még meg?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

How Bad Do You Want It?

(#74950) azbest válasza op9 (#74949) üzenetére


azbest
félisten

mi az, hogy lefagy? windows kiír kékhalált és hibakódot?

Ha resetelték a biost, akkor lehet a háttértár nem olyan módba került, mint amivel telepítetted a windowst. Nem mindegy, hogy ahci, nvme vagy raid módban van. Arra kell állítani a biosban, ahogy telepítéskor volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.