Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#75201) movax válasza tulipandavid (#75199) üzenetére


movax
őstag

Óvatosan, csavarról csavarra, finoman pattintgass, és ha feszíteni kell, akkor ne csavarhúzóval, hanem valami műanyag eszközzel. Egyszerűen kiszeszed a régi hdd-t, be a helyére az ssd-t és kész. Vigyázni a csatlakozóval! A Bios-elemet látni fogod, egy sima nagyobb és lapos gombelem, azt valóban érdemes cserélni. Ha nem is vágsz bele az újrapasztázásba (bár az sem atomfizika), mindenképpen hasznos egy 1000 forintos levegősprével alaposan kifújni a port a gépből.

(#75202) Pyttawrx válasza tulipandavid (#75200) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mert ez nem oda való. CPU-hoz nem ez kell. Meg takarítsd le előbb, isopropyl-lal. De ha nem értesz hozzá, ahogy te írtad ezt, akkor javaslom a szervizt. Jobb ha tapasztaltak csinálják. Megéri azt a pénzt. Így sokáig gép lehet még.

(#75203) hotkar válasza DonThomasino (#75194) üzenetére


hotkar
aktív tag

A WD19S - amellett hogy Thunderboltos - rendelkezik a régi tápcsatival is, én pl. egy 12 évvel ezelőtti 135W-os Dell táppal használom.
Így a Thunderbolt csatlakozó megmarad annak, amire való - gyors kommunikációra + még a gépemet is tölti.

[ Szerkesztve ]

(#75204) hotkar válasza DonThomasino (#75192) üzenetére


hotkar
aktív tag

Meg találtam egy ilyet is. :)

(#75205) flintnovik válasza vizimento (#75143) üzenetére


flintnovik
csendes tag

Biosban próbáld meg kikapcsolni a turbo boostot - nekem is 7490-em van, észrevehetetlen a különbség sebességben, viszont akkuidőben igen, a kikapcsolt turbo javára, plusz teljesen passzív hűtéssel működik a gép - a BIOS be sem kapcsolja a ventillátort, ha csak netezek, youtube videót nézek, stb.

Ha 100%-on hajtom az összes magot (pl. Chromium fordítása), akkor egy alig észrevehető ventillátor hangot produkál. Az RPM-et sajnos nem írja megbízhatóan Linuxon, de 2000 alatt lehet, aludni lehet vele egy szobában.

Sajnos valami baja lehet az enyémen vagy az EC-nek vagy magának a ventillátornak, mert ha a BIOS vezérli a ventillátort, és melegszik kb. 70-80 fok fölé, elkezdi rángatni a sebességet, mintha egy kocsi motorját túráztatná üresben.

Ezzel egyébként ki lehet kapcsolni a BIOS ventilátor-vezérlését, és pwmconfig segítségével be lehet állítani egy hőmérséklet-RPM görbét, de így sem tökéletes.

Megvettem az új ventillátort bordával együtt, de nem cserélem ki, amíg a turbo boost kikapcsolásával a zajtól magamat és az akkut is kímélem.

Más: a gyári akkum 30% körüli, max. 1-2 órát bír netezéssel Linuxon. Vettem új, utángyártott akkut iFixittől, jó nagy felárral, ami nagyon úgy néz ki, mint egy aliexpresses generic 60Wh akku - F3YGT. Vszin. a beszállítójuknak nem ők az egyetlen ügyfelük. Egyébként nem néz ki kirívóan rossz minőségűnek a felirata, nyomtatása alapján.

A gépbe ugyan belemegy az akku, de mivel a kábele nem fekszik bele rendesen a két fél közötti árokba, az akku megemelkedik, amitől lehetetlen a hátlapot visszapattintani.
Az iFixit support felajánlotta, hogy ingyen küld egy másik akkut, de én visszautasítottam - egyrészt, mert képtelen vagyok elfogadni, hogy akkora szórás van a csatornák méretében, hogy hol belefér, hol nem, másrészt, nincs kedvem hirdetgetni utángyártott akkukat, amik vszin. más gépébe se mennének bele. (A BMS szerint a cellák maguk SMP, tehát Simplo gyártmányúak, a gyári BYD-vel szemben.) Emellett e-wastet leadni sincs kedvem - olyan centerekbe, ahol csak pislogtak, amikor megkérdeztem, hogy akkor most a vékony, könnyen szakadó lítium-polymer cellákat oda a két mosógép közé fogják-e behajítani -, inkább biztosra akartam menni, és rendeltem pár másik akku kábelt (ez nem jár az akkuhoz). Két eredeti és egy utángyártott akkukábel után az eredmény változatlan.
(A palmrest elülső élének a közepe egyébként sem pattan be a helyére tökéletesen, kicsit ropog, amikor rákönyöklök, de azért ennél jobban be szokott pattanni, és nem is kell előfeszíteni a csavarokkal.)

Valaki járt már így a 7490-nel, van erre esetleg valami titkos tipp?

(#75206) Pyttawrx válasza flintnovik (#75205) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Amit szajkózunk itt.. nem szabad utángyártott akksit venni.
de dobj már egy képet szemből is, hogy hogy nem fekszik bele a kábel.
Köszi

(#75207) flintnovik válasza Pyttawrx (#75206) üzenetére


flintnovik
csendes tag

Ami valóban kimaradt: az első képen a gyári Dell akku van, minimálisan lóg ki a kábel (azaz majdnem teljesen beleillik a síkjába - ez egyébként beszereléskor lefelé fordított, fém színű oldala, ahol a kábel fut).
A második képen az utángyártott, tán 2-3mm-rel magasabban van.
Próbáltam szemléletesebb képeket lőni, de nem sikerült.

(#75208) Krystal_s válasza flintnovik (#75205) üzenetére


Krystal_s
addikt

"Biosban próbáld meg kikapcsolni a turbo boostot - nekem is 7490-em van, észrevehetetlen a különbség sebességben"

Hát az nem hiszem. Nem kicsi a külömbség.
Max Turbo Frequency: 3.60 GHz
Processor Base Frequency: 1.70 GHz

Nekünk is van 2 ilyen gépünk. Mindegyik könnyen melegedne alapjáraton. Ez típushiba.
Egyikben pár naposan cseréltettünk komplett bordát-ventilátort-pasztát, de semmit nem ért.
Én 3 GHz-re szabályoztam le az enyémet, a másikat 2,6-ra. Ezzel az a gond csak rendszeren belül érvényes és pl egy kedves fél órás Win frissítés, amit már a rendszeren kívül futtat elég szépen tudja/tudná járatni full CPU terheléssel. De én akkor sem kapcsolnám ki a TB-t, ami lefelezi a sebességet. Nem azért vettünk újabb gépet, hogy lassabb legyen, mint a régebbi. Még így sem érzem gyorsabbnak...

[ Szerkesztve ]

(#75209) tulipandavid válasza movax (#75201) üzenetére


tulipandavid
újonc

Sikerült szétszedni, beraktam. Elötte átállítottam a biost ahogy kérték. Kiderült hogy az SSD gpt-ben formázva, amivel a win 10 volt hajlandó semmit csinálni. Formáztam, fel akartam osztani, az op szerint még mindig gpt-ben van és nem rakja fel. Aztán mert hülye vagyok visszaállítottam a biost intelre, erre egy kék képernyő és nem konkrét hibaüzenet fogadott. Újraindult, nem csinált semmit. Most nincs kép és indítás után pittyog.

(#75210) tulipandavid válasza Pyttawrx (#75202) üzenetére


tulipandavid
újonc

Oké, kösz. Arctic mx4. Vettem.

(#75211) tulipandavid válasza Pyttawrx (#75202) üzenetére


tulipandavid
újonc

Egyébként én is szervízben gondolkodtam. Egészen addig amíg azt nem mondták több helyen egy 30 perces munkára, még annyi se hogy 17000. Meg a....

(#75212) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Sziasztok.
Adott egy Latitude 5540 1370P+Xe+MX550 konfiggal. Valamiért egyik C porton sem akar "sima" DP altmode képet kiadni, több dokkolóval/adapterrel/közvetlenül C-s monitorral is próbáltam, csak az USB-ket kezeli és tölt, de képet nem ad, eddig a kb 100 próbálkozásból egyszer sikerült működésre bírni, de következő bekapcsolásnál megint nem volt jó. Eközben ha bármelyik sikertelen próbálkozásnál az adott eszközt átkötöttem a Dell G3-am C portjára, ott kivétel nélkül működött.
Thunderboltos dokkolóval vagy monitorral jól működik. Van ötletetek? BIOS-ban próbáltam a "set TB ports to power/video only"-t, illetve az nVidia és Intel VGA drivereket is felfrissítettem a Dell oldalán található legújabbakra (a VGA gyártói legújabbakra még nem, de nem hinném hogy ez lenne a gond).

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#75213) Kbali válasza tulipandavid (#75211) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mielőtt szidalmazod a szervizt: te mennyiért csinálnád? Szerszámok, helyiség, munkabér, adók, számlázás...

(#75214) tulipandavid válasza Kbali (#75213) üzenetére


tulipandavid
újonc

Én nem szidalmazom. Ha ennyi, akkor ennyi. De én nem szeretném rákölteni.

(#75215) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Régebbi kör dugòs gyorstöltők vezetékét le lehet cserèlni usb-c re?
Arra gondolok aminek dugòs vége van és bele simul a töltőbe.
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75216) CHIPman válasza DonThomasino (#75215) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Aliról van rá fillérekért PD átalakító, ami valószínűleg nem csak egy átvezetékelés, hanem egy PD elektronika. Én inkább ebbe az irányba mennék, és pont 65W-ot tud, mint a linkelt töltő.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#75217) DonThomasino válasza CHIPman (#75216) üzenetére


DonThomasino
veterán

Pont ezt szeretném elkerülni. :)
Valaki írta is hogy nem javasolt az àtalakítós megoldàs.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#75218) t256


t256
őstag

Sziasztok,

A Latitude 7400 notebookomhoz szeretnék venni egy dokkolót.
Használok külső monitort is, 4K@60Hz.
Először a noti HDMI portjára csatlakozattam, de szomorúan tapasztaltam, hogy csak 30 Hz-en működik. Vettem egy Display port - USB-C (thunderbolt) átalakítót, ez megoldotta a problémát és megy 60 Hz-en.

Ha veszek egy Dell WD19-es dokkolót, amin van 2 db Displayport 1.4, akkor működni fog a monitorom 60 Hz-en?
Hivatalosan a DP 1.4 3840x2160 felbontáson 120 Hz-et tud.

Másik opcióm a könnyű beszerezhetőség miatt a Dell TB16. Hirtelen nem találom, hogy milyen verzió a rajta lévő DP port, de van rajta USB-C thunderbolt port.

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#75219) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv

Adott egy Dell Inspiron 5558 laptop. Amit lehetett kihoztam belőle, igen tudom, nem mai gép, de nekem amire kell tökéletes. Eljött az ideje az akksi cserének, ugyanis az kataszrófa. Zsír újan lett véve, még kb 10 éve :D Azóta szinte minden nap ment. Utóbbi időben, években folyamatosan hálózati töltőre volt téve. Így ha leveszem, az akksi kb 30 percet bír.

Tud valaki valami helyet, vagy ilyesmit, ahol ár/érték arányban tudok venni akksit hozzá?

Köszönöm! :)

(#75220) Dhampir válasza zeus_2k14 (#75219) üzenetére


Dhampir
félisten

Jól bírta az akksi. :)

(#75221) Ferrari fan


Ferrari fan
tag

Sziasztok!

Változott a Dell akksi garancia kezelése az elmúlt években? :F

Két munakhellyel ezelőtt a beépített, tehát nem kivehető akkukra is annyi garancia járt mint a gépre, mert user nem tudja cserélni, míg a kivehetőre 1 év. (Ez nencsak Dell-nél volt így hanem midnen gyártónál)
Ismerősömet Kaposváron a Fixdirect-nél telefonon érdeklődött, mert a közelében a Dell oldala azt mutatta, hogy ők a legközelebbi hovatalos szervíz, viszont elhajtották , hogy 1 év jár az akksira ésbiztos rosszul használta, ami 1000% hogy sima egyszerű netezés és filmnézés volt és akkor töltötte amikor jelezte agép, tudom mert amikor megvette (1. laptopja) akkor kikérte a véleméynem mire figyeljen stb és ezt többször is kiemeltem neki.

Az alany egy Dell Vostro 3501 ami számlával még garanciás pár hónapig.

(#75222) Tsebacsi válasza Ferrari fan (#75221) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hmmkhmmbrrr...
Sosem volt 3 év gari az akkukra az elmúlt években, legalábbis az elmúlt 5 évben biztosan nem, és vehetünk ide rögtön 2 gyártót is példaként: Dell és Lenovo
1 év a hivatalos alapgari, hacsak nem vettél rá kiterjesztett garit, ami általában + 2 év, így jött ki a gépre is általánosan vonatkozó 3 év.
Kivételek voltak egy ideig, pl. akku púposodás esetén, de ezek mind egyedi elbírálással mentek, képpel és azonosítókkal igazolva.
Szóval a Fix jól mondta.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#75223) SzaboZE válasza Ferrari fan (#75221) üzenetére


SzaboZE
addikt

Sosem volt megkülönböztetve a beépített akku a kivehetőtől. Ma is lehet extra akku garit venni, csak ki kell fizetni. Utólag persze nem lehet, mivel ezek az akkuk eleve más gyártmányok.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#75224) gaborbol


gaborbol
őstag

Fel eve van nalam egy Dell Precision alap 3480-as laptop, $1400 dollar.
A kijelzo FHD 250 nits szerintem a 14"es Inspiron kijelzoje egy az egyben, az aksi 4 nagyon max 5 orat bir, ha nincs a gep terhelve csak egy nyamvadt bongeszo ablak fut. A hutes nagyon hervatag. Az 1335u proci viszont bintang mod megy, haz minoseg, osszeszereles patent. Eleg egy ellentmondasos gep :F

Rendeltem egy Dell Precision 5680-at ugyfelnek, nagyon kivancsi leszek ra...

(#75225) pohár válasza gaborbol (#75224) üzenetére


pohár
félisten

a Preckó 5000-es szériája pedig az XPS 95xx szériája 1:1-ben, ha ismered az egyiket, ismered a másikat is :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75226) gaborbol válasza pohár (#75225) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem tudtam, remelem az ugyfel sem :DDD
Azt mondta, a felesege uj XPS laptopjanal legyen nagyobb es nehezebb. Gondoltam ez a 16” os Precision csak jo lesz neki.

[ Szerkesztve ]

(#75227) pohár válasza gaborbol (#75226) üzenetére


pohár
félisten

akkor meglátjuk mit szól majd hozzá :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#75228) SzaboZE válasza gaborbol (#75226) üzenetére


SzaboZE
addikt

Precisionből ami nem 7es széria, az általában "tuningolt" latitude vagy xps szokott lenni. Ha "nagy és nehéz" gépet akarsz, akkor 7es széria :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#75229) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Dell Latitude E6540 max mennyi memóriát kezel? Jelenleg 2x4 gb Samsung van benne, (Samsung M471B5173DB0-YK0) 2x8-ban is megeheti? Vagy mit keresek?
A gép eleje nagyon lekoszolodott. Mivel próbáljam takarítani?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#75230) AiRLAC válasza 7Heads Drago (#75229) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az szerintem DDR3L, szóval kezel 2x8GB-ot.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.