Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73351) Strauss válasza Pyttawrx (#73349) üzenetére


Strauss
senior tag

Az SSD Silicon power a55 512gb , teljesen szűz , új w 10 menne rá. Nem látszik már ott sem.Mintha nem lenne benne semmi . ( az ssd jó megnéztem.

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73352) Pyttawrx válasza Strauss (#73351) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor vedd ki meg rakd be még egyszer, majd tegyél már fotót a sytem info részről, ahol van a háttérttár. Köszi

(#73353) Strauss válasza Pyttawrx (#73352) üzenetére


Strauss
senior tag

Este leszek megint gép előtt - :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73354) Pyttawrx válasza Strauss (#73353) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

ok

(#73355) salaipet válasza Strauss (#73351) üzenetére


salaipet
csendes tag

Igaz, nem SP SSD-vel, de vadi új PATRIOT esetében jártam úgy, hogy nem látta semmi, amíg particionáló programmal meg nem ismertettem.... Azután minden rendben volt az újraindítás után

(#73356) Pyttawrx válasza salaipet (#73355) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De a biosban attól még mint eszköz látszódnia kell. A boot résznél nyilván addig nem még nem trlepítjük az OS-t.

(#73357) Strauss


Strauss
senior tag

Sajna hétvégén nem tudok a géphez jutni, asszony dolgozik rajta :( .Többször kivettem betettem már az ssd , de semmit nem lát belőle...

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73358) Pyttawrx válasza Strauss (#73357) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Hát akkor formázd meg előtte, ahogy salaipet írta, hátha.
Más gépben látszik?

[ Szerkesztve ]

(#73359) salaipet válasza Pyttawrx (#73356) üzenetére


salaipet
csendes tag

Én is tanácstalan voltam, se azelőtt, se azután nem volt ilyen!...

(#73360) Strauss válasza Pyttawrx (#73358) üzenetére


Strauss
senior tag

Megformáztam, de akkor sem látja, sőt...még w10 et is telepítettem rá, de semmi. Bios gind lehet? A08 as van rajta...

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73361) dredjudge84 válasza Pyttawrx (#73358) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ha nem látja a bios sem, azzal mire menne? Nálam ugyanez van egy Kingston a400 ssdvel, semmi nem segített, csak másik ssd.

(#73362) Pyttawrx válasza Strauss (#73360) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Próbáld meg akkor a bios updatet igen.

(#73363) Pyttawrx válasza dredjudge84 (#73361) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mint ahogy olvastad, fórumtársnak ez volt a megoldása.
képet nem láttam a sytem inforol sajnos.

A Kingston A400 az egyik legrosszabb SSD, annál nem csodálkozom. De ennél igen.
Ritkán előfordul inkompatibilitás is, ha nem oldja meg a bios update, akkor nem szereti a gép azt az SSD-t

[ Szerkesztve ]

(#73364) Strauss válasza Pyttawrx (#73363) üzenetére


Strauss
senior tag

A bios ból updatelek igaz ?, ez a windows alól elindítom az exe filet nem ment... :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73365) Pyttawrx válasza Strauss (#73364) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Annak is mennie kellene. Akksi feltöltve legyen, meg tápra is legyen rádugva. Miért nem megy az exe?

[ Szerkesztve ]

(#73366) dredjudge84 válasza Pyttawrx (#73363) üzenetére


dredjudge84
őstag

Nem olvastam ilyet. Azt írta a formázás se segített. Vagy te kire gondolsz?

(#73367) Pyttawrx válasza dredjudge84 (#73366) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#73368) Csepy válasza Strauss (#73364) üzenetére


Csepy
őstag

Csak Windows alól lehet .exe file futtatásával BIOS-t (pontosabban egy ideje már UEFI-t) frissíteni.

Regards: Csepy

(#73369) Pyttawrx válasza Csepy (#73368) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mióta? Ez új nekem, hisz legujabb alaplapokon (asztali gép) pl van külön usb erre, meg biosban tool is.
Miről maradtam le? 😂

(#73370) salaipet válasza Strauss (#73360) üzenetére


salaipet
csendes tag

Gyanús, nincs ott valami UEFI/LEGACY keveredés a BIOSban?

(#73371) Pyttawrx válasza salaipet (#73370) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mindentől függetlenül itt a device info résznél látnia kell.
[kép]

(#73372) dredjudge84 válasza Pyttawrx (#73367) üzenetére


dredjudge84
őstag

Na de most Strauss esetéről van szó, neki nem oldotta meg sajnos.

Amúgy amikor megjelent akkor az A400 kifejezetten jó ár/érték arányú SSD volt, csak aztán elkezdték máshol gyártani, azóta egy hulladék lett.

(#73373) Pyttawrx válasza dredjudge84 (#73372) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen strauss esete igen. Te kérdezted hogy miről beszélek.
Javaslat volt, amit más írt, csak nem láttad.
De képet nem tol a device info-ról, azonnal kiderülne minden. :)
Meg nem kaptam infót, hogy hol akad el a BIOS update.

Ritka hogy ilyen inkompatibilitás legyen, de előfordulhat

(#73374) mdk01


mdk01
addikt

Sziasztok, nincs valakinek dell precison billentyűzethez az a fehér mozgató mechanizmus?
Köszi

(#73375) Csepy válasza Pyttawrx (#73369) üzenetére


Csepy
őstag

DELL notebookokon nincs bin file-od, csak futtatható exe-d van, ami aztán újraindítás után elkezdi a frissítást. DELL-eknél ez sosem volt BIOSból frissítés, jelenleg sincs másképp.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#73376) salaipet válasza Pyttawrx (#73371) üzenetére


salaipet
csendes tag

Így van! Mondjuk ha látja is, de nincs elmentve-kilép-újraindít, akkor úgy tűnhet, hogy nincs detektálva...

(#73377) Pyttawrx válasza Csepy (#73375) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem is írtam hogy van. Azt írtam, higy az exe-nek mennie kell. Nálad az uefire reflektáltam. De térjünk vissza a kérdező problémájára. Ötlet?

(#73378) Pyttawrx válasza salaipet (#73376) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Még mindig látszódnia kell ott, ami csak annyi, higy érzékeli az SSD-t vagy nem.
A többi későbbi probléma. Szóval ötlet az eredeti problémára van?

(#73379) Strauss válasza Pyttawrx (#73378) üzenetére


Strauss
senior tag

Bocs srácok, de a hétvegén nem tudok a gáphez férni, asszony tanár, előadásra készül, így nem hagy hozzányúlni :) Bios frissítést próbáltam .exe vel, de nem indult el. Legközelebb ha hozzájutok, csatolok pár képet .

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73380) Csepy válasza Pyttawrx (#73377) üzenetére


Csepy
őstag

De Strauss írta, hogy neki nem megy az exe és bios-ból lehet update-elni, igaz? Erre írtam, hogy nem, DELL biosból (UEFI-ből, mert BIOS már vagy 10 éve nem is létezik) nem lehet update-elni, soha nem is lehetett, csak az aexe működik. (nem is neked, csak belekeverted magad :B )

Regards: Csepy

(#73381) Pyttawrx válasza Csepy (#73380) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Világos, csak tudjuk meg tőle, h hol akad el.

(#73382) Pyttawrx válasza Strauss (#73379) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Oké várjuk, meg pontosan írd meg, hogy hol akad el az update, és hogy hogy csinálod. Mit szedsz le, melyik exe-t.

(#73383) Csepy válasza Pyttawrx (#73381) üzenetére


Csepy
őstag

Persze, várjuk :K

Regards: Csepy

(#73384) plömplöm válasza Csepy (#73375) üzenetére


plömplöm
őstag

"DELL-eknél ez sosem volt BIOSból frissítés, jelenleg sincs másképp"

ugyanakkor:

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#73385) Csepy válasza plömplöm (#73384) üzenetére


Csepy
őstag

Na, akkor én is lemaradtam valamiről. A 8.-9- generációs gépeknél még nem volt, de volt párszor 10-11. gen gép is nálam, azoknak még nem ez az UEFI-jük volt, de látom ez 12. gen gép, azokkal még nincs tapasztalatom. :B

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#73386) plömplöm válasza Csepy (#73385) üzenetére


plömplöm
őstag

"volt párszor 10-11. gen gép is nálam, azoknak még nem ez az UEFI-jük volt"

most éppen nincs itthon 10. és 11. genes dell notebook, úgyhogy itt egy youtube video: 10.gen, extraként a fota is megtekinthető

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#73387) Csepy válasza plömplöm (#73386) üzenetére


Csepy
őstag

Legutóbb, ami nálam volt 5410, abban még nem ez a fajta UEFI volt, hanem a régebbi típusú. Érdekes. Na mindegy, most már ezt is tudjuk.

Persze mindez egyáltalán nem vonatkozik Strauss esetére, mivel az egy E6520-as Latitude, úgyhogy neki továbbra is az áll, hogy csak windows alól, csak az .exe file-lal frissíthető.

Regards: Csepy

(#73388) plömplöm válasza Csepy (#73387) üzenetére


plömplöm
őstag

"csak windows alól"

nem, "CPG BIOS Executable for Windows/DOS"

nem kell windows, "The Universal (Windows/MS DOS) format can be used to install from any Windows or MS DOS environment", szóval legyen egy pendrive-on egy freedos és onnan az indítani az exe-t

szerintem én itt most kiszállok egy kis időre, mert ez így unalmas

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#73389) Pyttawrx válasza plömplöm (#73388) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Engedjük el ezt a szálat, direkt nem folytattam. Nem releváns most.

(#73390) Csepy válasza plömplöm (#73388) üzenetére


Csepy
őstag

DOS alatt nekem eddig csak hibát dobott. Aztán jó ideje felhagytam a DOS alatti próbálkozással. Windows esetében soha semmi gond nem volt vele.

Egyetértek. Nekem is.

Regards: Csepy

(#73391) Strauss


Strauss
senior tag

Na , újra Én.. A BIOS frissítés lement ( az volt a baja , hogy nagyon régi volt A 07- és előbb fel kellett tennem az A08 at , majd mehetett az A22-.Amikor bebootolt , rádugtam az SSD t ( hordozható tokban) látta , meg tudtam nyitni . Kicseréltem a HDD t az SSD re , de a BIOS nem látja, mintha nem lenne benne semmi.

[ Szerkesztve ]

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73392) Strauss


Strauss
senior tag

Pff.. Megvan a hiba .a @va @@@@ .. Egyszerűen az SSD slim volt és nem ért el a csatlakozókhoz ( persze a BIOs frissítés az kellett ) Alátettem egy kartondarabot és így simán működik,. Másik kérdés: Ezt hagyhatom így , vagy nem tesz jót neki? esetleg lehet valami tokot venni hozzá? :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73393) Csepy válasza Strauss (#73392) üzenetére


Csepy
őstag

Ha jó szögben találod el, amikor betolod az SSD-t, akkor el lehet érni a csatlakozót, de ez próbálgatást igényel. Lehet kapni 7-ről 9.5mm-re növelő "spacer" adaptert, ami csak egy darab műanyag kétoldalú ragasztóval, ami régebbi szabványos vastagságúvá növeli az ssd-det, de ha több, mint párszáz forint, akkor igazából csak pénzkidobás.

Regards: Csepy

(#73394) davenport


davenport
aktív tag

Sziasztok, a gyári 90 wattos slim töltőm fehér ledje nem egyenletes kb. 20 másodpercenként ad normál fényt, utána fokozatosan elhalványul, ha nincsen a laptopra dugva. Laptopra kötve folyamatosan világít, a gépet tölti.

A tápkábelét cseréltem, azonos elosztóban egy másik Dell töltő fehér ledje egyenletes.

Csereérett lehet, vagy használható így a véleményetek szerint?

No money, no honey.

(#73395) Strauss válasza Csepy (#73393) üzenetére


Strauss
senior tag

3.000 ft - vagy aliexpress-- jó lesz a karton... :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73396) Pyttawrx válasza Strauss (#73392) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor user hiba volt :D
De ha megvan a keret, akkor nem kell semmi alátét. Miért is kéne. Nem baj a 7mm, mivel a keret pont ezt szolgálja, lesz hézag, de a csati odaesik, és rögzített lesz. Nem kell semmit mókolni, ha megvan a gyári keret! Standard méretek.

[ Szerkesztve ]

(#73397) Strauss válasza Pyttawrx (#73396) üzenetére


Strauss
senior tag

Milyen gyári keret? :N nincs keret..

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73398) Pyttawrx válasza Strauss (#73397) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ennek az elején van, (takaró, itt ez a "keret"),amit az ssd-hez kell csavarni. 13mp-nél látszik [link] alul a 4 rögzítő csavar. Na ennél úgy kell betenni az ssd-t hogy: nem forídot fel, hanem az alja van az asztalon úgy csatlakoztatod, érződik, hogy a helyére kerül, majd egy csavart alulról becsavarsz, utána már felfordíhatod, és mehet a másik 3 csavar, és kész. Nem kell semmi alátét. Nem fog lötyögni, vagy mozogni, a 2-2,5mm hely másik oldalra esik, semmi jelentőssége nincs!
Számtalan ilyen notiba cseréltem SSD-t már.

[ Szerkesztve ]

(#73399) Strauss válasza Pyttawrx (#73398) üzenetére


Strauss
senior tag

Ja , az a vég- az megvan . majd próbálom nem felfordítva is .. :R

" a parlamentben demokrácia van - kő- papír-ollóval döntenek el mindent - Igaz Viktor használhat flexet is - "

(#73400) Pyttawrx válasza Strauss (#73399) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értelmetlen a keret, hiszen a tetejére kell tenni a csati lentre esik. És ugye alulról csavarozod oda, így is a csati fixen odaesik az "alátét" nélkül is és alátéttel is. Annak a helyzete nem változik, csak így picit "trükkösen" kell betenni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.