Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#73451) Pyttawrx válasza Zaji (#73450) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor lehet nem csak driver hiba lesz.

(#73452) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Dell Latitude 5400-zal kapcsolatban lennének kérdéseim:

- bármelyik másik Latitude-hoz kompatibilisnek írt CMOS elem jó az 5400-ba is?
- van-e külön eDP kábel a 1080p kijelző opcióhoz, vagy elég csak a kijelzőpanelt cserélnem, ha a 768p felbontású kijelzőt jobbra szeretném cserélni?
- mitől függ, hogy az amúgy gyári Dell töltőt (65 W-os Dell travel adaptert) hajlandó-e gyári töltőnek felismerni az 5400 BIOS-a? (Nyilván az az egyszerű megoldás, hogy kikapcsolom a nem gyári töltőre vonatkozó hibaüzenetet a BIOS-ban, de érdekelne, hogy fel lehetne vele ismertetni gyári Dell töltőt gyári Dell töltőnek a notival. :) )

Az utolsó téma kapcsán talán fontos lehet, hogy jelenleg se CMOS elem, se akku nincsen a gépben.

Előre is köszönöm.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73453) Zaji válasza Pyttawrx (#73451) üzenetére


Zaji
őstag

Tegyek egy próbát, hátha találok egy újabb drivert? Vagy ezzel manuálisan nem sok értelme van játszani?

(#73454) somasz


somasz
Topikgazda

Precision 3561 miért nem akarja vajh a PM9A1 gen4 ssd-t gen4 sebességen hajtani?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73455) Pyttawrx válasza somasz (#73454) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Melyik slotban van?

(#73456) somasz válasza Pyttawrx (#73455) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ja, nem figyeltem, áttettem a másikba és jó. Köszi!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73457) Pyttawrx válasza somasz (#73456) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Zsír. :) :C

(#73458) Primary92


Primary92
senior tag

Sziasztok!

Valaki tud valami forrást a 152-1833F jelű 7,4mm-es végű kábelhez, ami a power bankokhoz való?

Érdemes próbálkozni Aliexpress-es 4,5mm-ről 7,4mm-re átalakítóval? A power bankhoz van 4,5mm-es végű kábelem.


(#73459) Francia91


Francia91
veterán

Kíváncsiságból (és mert nem kaptam választ a topikban a kérdésemre, hogy a 6700/6800-as Precikben lehet-e fejleszteni a WLAN kártyát, nincs-e whitelist vagy hasonló korlátozás) az M6800-ashoz berendeltem egy WLAN kártyát, mivel az Intel 7260-as nem volt képes kihasználni az 1000-es net sávszélességét, miközben a szolgáltatótól ac/ax-es routert kaptam. Az Intel 7260-as kártya 300 Mbit/s felső korláttal megállt, a most érkezett kártya pedig a következő tudja

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73460) Dhampir válasza Francia91 (#73459) üzenetére


Dhampir
félisten

Akkor sikeres beszerzés volt. Szuper! :)

(#73461) Tsebacsi válasza Francia91 (#73459) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azért nem szoktunk válaszolni bizonyos kérdésekre mert nekünk sincs mindenre válaszunk :B
De ez most egy jó tapasztalat, örülök hogy bevállt a terv, megjegyezzük!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73462) jack982 válasza Francia91 (#73459) üzenetére


jack982
aktív tag

Kiváncsiságból, honnan rendelted? és mennyiért? (oszt mibű? :) )

(#73463) Tim82 válasza Tsebacsi (#73461) üzenetére


Tim82
nagyúr

Erre esetleg tudtok válaszolni? :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73464) Francia91 válasza jack982 (#73462) üzenetére


Francia91
veterán

Innen.
Szerintem normális áron van teljes mértékben
Szerintem a Precision M4800-asba (az barátnőmé lett, kellett neki egy normális teljesítményű és minőségű gép a tejfölös doboz forrósodó Acer után) is rendelek egy ilyet, annak a gyári DW1550AC WLAN kártyája is 300 Mbit/s-nál lekorlátozódik.

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73465) Tsebacsi válasza Francia91 (#73464) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor antenna upgrade sem kellett ehhez a komoly sebességnövekedéshez?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73466) Tsebacsi válasza Tim82 (#73452) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

bármelyik másik Latitude-hoz kompatibilisnek írt CMOS elem jó az 5400-ba is?

Közel sem lehet erre igennel vagy nemmel válaszolni, a legjobb, ha ellenőrzöd, milyen való a készülékbe.

- van-e külön eDP kábel a 1080p kijelző opcióhoz, vagy elég csak a kijelzőpanelt cserélnem, ha a 768p felbontású kijelzőt jobbra szeretném cserélni?

Szerintem másik kábel való a 1080p-hez és másik a 768p-hez, de ez csak sejtés.

- mitől függ, hogy az amúgy gyári Dell töltőt (65 W-os Dell travel adaptert) hajlandó-e gyári töltőnek felismerni az 5400 BIOS-a?

Ha gyári töltő, a Dell fel fogja ismerni :K Nem a BIOS-tól függ itt sem szerintem, hanem hogy rendesen kommunikál-e a töltő a készülékkel.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73467) Tim82 válasza Tsebacsi (#73465) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez nem Dell-specifikus válasz lesz, de jó pár notiban cseréltem már N-es vagy AC-s kártyáról AX-esre és egyik esetben sem kellett az antennát cserélni ehhez.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73468) Francia91 válasza Tsebacsi (#73465) üzenetére


Francia91
veterán

Nem, ugyanazt a 2 antennát/kábelt dugtam a kártyára, ami alapból benne van a gépben

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73469) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Köszi srácok! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73470) Tim82 válasza Tsebacsi (#73466) üzenetére


Tim82
nagyúr

Közel sem lehet erre igennel vagy nemmel válaszolni, a legjobb, ha ellenőrzöd, milyen való a készülékbe.

Épp ez az, amit írtam is: nincs CMOS elem a gépben, nem tudom mivel összevetni. (Ez egy az előző felhasználó által lezúzott gép, kb. alaplap, hűtés, alsó ház, kéztámasz, billentyűzet volt meg, minden mást kiszedtek belőle céges selejtezésnél. Én meg újjáépítem kábé. :) ) A kérdésem igazából arra vonatkozik, hogy az alaplapi CMOS csatlakozó változott-e a korábbi generációs Latikhoz képest, kell erre figyelnem. Ha úgy keresek, hogy kifejezetten Lati 5400-hoz való CMOS elem, úgy általában véve nincs értelmezhető találat.

Szerintem másik kábel való a 1080p-hez és másik a 768p-hez, de ez csak sejtés.

HD kijelzős komplett kijelző-zsanér-fedlap-antenna assemblyt tudtam hozzá szerezni, ezért lenne jó erről biztosat tudnom.

Ha gyári töltő, a Dell fel fogja ismerni

Gyári, viszont lehet, hogy jó pár generációval régebbi Dell-ekhez való, ez okozhat gondot a kommunikációban?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73471) Tsebacsi válasza Tim82 (#73470) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ilyen van benne a kézikönyv szerint: CR-2032

A töltő jó lesz, ha a csatlakozója kompatibilis ezzel.

A kijelzőhöz: Tehát komplett LCD assy-d van, a kérdés az, hogy az alaplapi csatlakozóba jó lesz-e? Háát... Erre nem tudok okosat mondani :(

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73472) Tim82 válasza Tsebacsi (#73471) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ilyen van benne a kézikönyv szerint: CR-2032

Jó, megnézem akkor Thinkpad-ekből kivett CMOS elemmel, annak is szemre ugyanilyen csatlakozója van, amennyire a kézikönyv ábrájából meg lehet állapítani.

A töltő jó lesz, ha a csatlakozója kompatibilis ezzel.

A töltő megvan, a csatlakozója is kompatibilis, működik is róla az 5400, csak épp kiírja a bekapcsolás után, hogy ez szerinte nem gyári töltő, nem tudja a teljesítményt sem meghatározni. Dell gyári travel töltőről van szó, pontosan ilyenről: [link] - mégis ezt a figyelmeztetést adja a noti.

Tehát komplett LCD assy-d van, a kérdés az, hogy az alaplapi csatlakozóba jó lesz-e?

Nem, félreérted. Az alaplapi csatlakozóba biztosan jó a display kábel. A beszerzett és már beszerelt, kipróbált komplett LCD assembly-ben azonban 1368*768-as TN kijelzőpanel van, ezt szeretném lehetőség szerint 1920*1080-as IPS kijelzőpanelre cserélni. A kérdésem az, hogy ehhez a display kábelt is kellene-e cserélnem, vagy a jelenlegi, az 1366-as panellel együtt az LCD assembly-ben meglévő display kábel kezelni fogja-e a nagyobb felbontású kijelzőt helyesen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73473) somasz válasza Tim82 (#73472) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]
csak touchos, nem touchos van, egyforma a HD és FHD kábel!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73474) Tsebacsi válasza Tim82 (#73472) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A töltő érdekes, másik Dell töltővel kipróbáltad, azokat rendesen felismeri?

A kábel passz, de kollégák szerint egyféle van hozzá!

#73473somasz: Köszi a kiigazítást! :R

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#73475) Tim82 válasza somasz (#73473) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyon köszönöm! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73476) Tim82 válasza Tsebacsi (#73474) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem volt még alkalmam másikkal, de lesz. A családban van egy E5450 használatban, annak el fogom kérni a töltőjét (dedikált Nvidia GT 830M videókártyás modell, egy nagyobb tégla 130W-os töltő van hozzá).

Felmerült bennem az is, hogy a hibaüzenetet a CMOS elem és a normál akku hiánya okozza közvetve, de nem ismerem ennyire a Dell-ek "lelkivilágát" (főleg Thinkpad-jeim voltak/vannak, azokat ismerem eléggé alaposan).

Egyébként 3rd party type C töltővel is ez a hibaüzenet, de annál ezt feltételezem üzemszerű működésnek.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73477) Tim82 válasza Tsebacsi (#73474) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lemaradt, de Neked is köszönöm a segítséget. :R

Legrosszabb esetben az lesz persze amúgy a megoldás, hogy kikapcsolom a BIOS-ban a töltőre figyelmeztető üzenetet.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73478) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
A Dell Vostro 3510-be ez a Wifi kártya való?

(#73479) somasz válasza Tim82 (#73477) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ha nem ismeri fel a töltőt, nem fog max teljesítményen menni, visszaveszi a proci frekvenciát! Ha kikapcsolod, ha nem a figyelmeztetést.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#73480) Tim82 válasza somasz (#73479) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez biztató. Megnézem hétvégén az E5450 töltőjével az 5400-at, valamint az E5450-et ezzel a töltővel.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73481) Csepy válasza somnia (#73478) üzenetére


Csepy
őstag

Megy vele, igen. Ahogy a sima AX200, az AX210, 211, 411-is, ha intel Wi-Fi 6/6E vonalon szeretnél mozogni.

Regards: Csepy

(#73482) somnia válasza Csepy (#73481) üzenetére


somnia
őstag

köszönöm

(#73483) Tim82 válasza Tim82 (#73480) üzenetére


Tim82
nagyúr

Még nem jutottam el a másik gyári Dell töltőig, de a móka kedvéért tegnap jött meg egy ilyen USB C PD - Dell 7,4*5,0 mm végű kábel, és azzal pl. nem produkálja a "nem gyári töltő, a teljesítmény nem megállapítható"-tartalmú hibaüzenetet a bekapcsolás után. (Bocs, tabletről vagyok, az Alis appból "szedtem ki" a linket.)

A Thinkpad-kompatibilis CMOS elem látszólag beleillik az 5400 vonatkozó csatlakozójába, a gyakorlatban vagy mégsem kompatibilis, vagy lemerült, mert nem jegyzi meg vele a BIOS a beállításokat (eddig csak a dátum-időt állítottam be, miután rádugtam).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73484) Pyttawrx válasza Tim82 (#73483) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A lábak is odaesnek? Azaz a + az ott is +.
lehet mindig reseteld ha rádugod, nem?

(#73485) Tim82 válasza Pyttawrx (#73484) üzenetére


Tim82
nagyúr

Odaesnek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73486) Pyttawrx válasza Tim82 (#73485) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Mérj rá

(#73487) Tim82 válasza Pyttawrx (#73486) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nincs most a közelemben multiméter, de meg fogom nézni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73488) Janos250 válasza Primary92 (#73458) üzenetére


Janos250
őstag

Nekem most jött meg Aliról, de még nem próbáltam. Holnap kipróbálom, de ha pesti vagy, bejöhetsz hozzám a melóhelyre, és próbálgathatsz. Átalakító, táp, cmos elem, Wifi kártya, hdd csatlakozó, meg mindenféle van a fiókban bontott E7450-ekből.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#73489) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
van egy Vostro 3590 notim amit tegnap egy kis Clin-es ecsettel átsuvickoltam a billentyűzetnél és azóta nem megy a billentyűzetem de a touchpad rendben.

Ma reggel leszedtem a radiátorról és bekapcsoláskor minden betűre reagált de kb fél percig utána megint mintha nem is lenne.
mivel próbálkozzak hogy megjavuljon szerintetek?
update:
ha zongorázok rajta reagál de az egy-egy billentyű leütésre semmit

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73490) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
notiba 10110U proci van, jól gondolom, hogy az AX201 wifi kártyával kompatibilis?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73491) Janos250 válasza Primary92 (#73458) üzenetére


Janos250
őstag

Közben megtaláltam a 7.4 -es dell táp átalakítót. Kipróbáltam latitude E7450-el. 12V-al meg se nyikkan, 19V-al (egy LG monitor 19 V-os tápjáról vágtam le az eredeti csatit) megy, vagyis semmi egyéb extra nem kell neki, csak a GND, és a + .

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#73492) Primary92 válasza Janos250 (#73491) üzenetére


Primary92
senior tag

Nem szól, hogy nem gyári töltő? Mondjuk én gyári 4.5-s kábelről akarok átlépni 7.4-re

(#73493) Janos250 válasza Primary92 (#73492) üzenetére


Janos250
őstag

Lehet, hogy szól a BIOSban, azt nem néztem, Én csupán azt néztem, hogy akku nélkül elindul. Lehet, ha holnap lesz időm, tovább babrálom.

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#73494) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
abban kérném a segítségetek, hogy vostro 3590 ha lecsukom a képernyőt mégsem kapcsol le.
windowsban beállítottam kb ugyan azt mint a lenovomnál.
csak a pár perc után kapcsol ki ahogy az energiagazdálkodásnál van beállítva

mit hagyok ki?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73495) Francia91 válasza Bacusuz (#73494) üzenetére


Francia91
veterán

Nemtudom, hogy a Vostro BIOS-a milyen, de nekem a Precision M6800-asnál elég bőséges, és a fedél lecsukás/felnyitás opciókat BIOS-ból is lehet állítani. Esetleg nézz bele a BIOS-ba, Nálad vannak-e benne ilyen opciók

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#73496) Tim82 válasza Bacusuz (#73490) üzenetére


Tim82
nagyúr

Igen, kompatibilis.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73497) Tim82 válasza Tim82 (#73487) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mérés szerint halott a CMOS elem, így rendeltem bele újat, remélem, jó lesz.

Az emlitett Dell travel töltő úgy tűnik, csak az 5400-zal nem passzol, az E5450-nel igen. Az E5450 130W-os töltőjèt az 5400 felismeri gyári töltőnek.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73498) Bacusuz válasza Tim82 (#73496) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi szépen akkor szerzek egyet

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73499) Bacusuz válasza Francia91 (#73495) üzenetére


Bacusuz
őstag

nálam nincs benne ilyesmi, ezt ma megmutattam a szervíznek Ők sem találták

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#73500) p-rolee


p-rolee
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék egy Latitde 7480 újratelepítéssel kapcsolatban. Sajnos belefutottam abba, hogy nincs boot eszköz, a BIOS-ban egy csomó opció szürke, BIOS update hibára elköszön. Próbáltam a BIOS-tvisszaállítani, CMOS elemet kivéve "resetelni" a BIOS-t, semmi. Vajon merre tovább? Vonatkozó topikot nem találtam ami ehhez fogható.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.