Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) darkmann válasza Prof (#549) üzenetére


darkmann
őstag

Az első boot romfrissítés után nekem mindig lassú volt. Gondolom még nem töltődött be a memóriába minden, amíg el nem indítottam.
Igen, lehet, hogy igazad van, mert olvasva a Concorde fórumot, most derülnek ki "apróságok". Pl. hogy nincs root access! :Y
De ha nem lennének úttörők, akkor Te sose tennél fel semmilyen frissítést. :DDD

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#552) Prof válasza Pierre75 (#550) üzenetére


Prof
addikt

nincs root??? :F

(#553) Pierre75 válasza Pierre75 (#550) üzenetére


Pierre75
senior tag

Feloldógyűrű hiba: lelóg a képernyőről.

Nálam marad az aug-i rom, azzal a lassú ébredésen túl nincs bajom.

(#554) darkmann válasza Pierre75 (#553) üzenetére


darkmann
őstag

Annál azért a 10.15-i rom szerintem sokkal jobb, gyorsabb.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#555) darkmann válasza Prof (#552) üzenetére


darkmann
őstag

És itt a megoldás a root problémára is:
[link]
Ezért szeretem ezt a tabot, mert qrva jó a fórumja! :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#556) Pierre75 válasza darkmann (#554) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nekem az októberi rom nem jött be, erősebb minimum fényerő, nem számottevően de gyorsabban merült. Sebességgondom eddig se volt.

(#557) darkmann válasza Pierre75 (#556) üzenetére


darkmann
őstag

Na, a fényerővel nem lenne gondod ennél sem. Minimumon hunyorognom kell, hogy lássak valamit. :DD
Minnyá megcsinyálom a rútot is... ;]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#558) Pierre75 válasza darkmann (#557) üzenetére


Pierre75
senior tag

A fényerő jó hír. A feloldógyűrű hiba és a nagyított konroll ikonok miatt megvárom a javított rom-ot. Bár az igazi az lenne, amit vki a concorde fórumán is felvetett, hogy a statusbar kikapcsolható legyen. Engem direkte zavarnak a hangerő ikonok, feleslegesek mert egyrészt van rá fizikai szabályzó, másrészt a legtöbb programban simogatva a képernyőt, amúgy is ugyanott vagyok.

Hosszabb készenlét után a JB-n is van türelmi idő, míg felébred a tab?

(#559) nyirog válasza Pierre75 (#558) üzenetére


nyirog
tag

nincs feloldógyűrű hiba. Visszavontam azt a megállapításom
http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=353.msg9203#msg9203

(#560) Pierre75 válasza nyirog (#559) üzenetére


Pierre75
senior tag

De itt már block18 dpi állítással kiküszöbölte.

[ Szerkesztve ]

(#561) HavocS válasza Pierre75 (#558) üzenetére


HavocS
senior tag

Van ilyen, hogy türelmi idő? Nekem hosszabb készenlét esetén egyszerűen nem hajlandó elindulni (július 31-i ROM). Hosszú nyomvatartás, és újraboot segít csak.
Kíváncsi leszek erre a JB-re, egyelőre várok holnap estig, szerdán kell csak a tab úgyis.

(#562) z0d1AK válasza HavocS (#561) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én a helyedben azért minél előbb kipróbálnám a ROM-ot, már csak azért is, mert ha holnap használd is a tabletet, vagy valami fontosra kell, akkor probléma lehet, ha mondjuk holnap reggel kezded el frissíteni és valami nem jön össze. Ha ma megcsinálod azt, akkor az esetleges hibákat elháríthatod, ha valami közbejönne.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#563) Pierre75 válasza HavocS (#561) üzenetére


Pierre75
senior tag

Jobb híján nevezem annak. Hosszabb készenlét után van hogy 5 s-t is elmolyol, míg bekapcsol a képernyő, máskor meg egyből reagál.

"Nekem hosszabb készenlét esetén egyszerűen nem hajlandó elindulni (július 31-i ROM)."
Ha visszaolvastál volna látnád, hogy én egyszer futottam bele ebbe. Két naponta estére kikapcsolod és nem kergül meg a tab.

"Kíváncsi leszek erre a JB-re"
Én várok vele, amíg kiderül milyen irányba változik, ha változik az akku idő.

(#564) DJGABI válasza Pierre75 (#563) üzenetére


DJGABI
addikt

Nem tűnik rossznak, egy 3/4 órát telepítgettem appokat, 9%-ot merült összesen. Szerintem hozza az ICS-s szintet. Amit talán észrevettem, 120 dpi-n valamivel stabilabb meg gyorsabb, mint a 4.0..

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#565) Pierre75 válasza DJGABI (#564) üzenetére


Pierre75
senior tag

A Concorde adminja írta, hogy új rom után is 5-7 merülés után realizálódik az akku idő. Nálam most az aug-i rom-mal ebook-kal, pdf-fel wifi nélkül 7 órát bír 15%-ig merülve, 7,5 órát 4%-ig.

Tennél fel képeket, hogy néz ki a kijelző 120 dpi-vel?

(#566) lmisi


lmisi
senior tag

Na felraktam a JB romot.
Simán felment.
A rootolásnak viszont 3x kellett nekifutni. Fontos újrainduláskor is is rajta kell hagyni az usb kábelen, különben nem tudja befejezni a rootolást, szerintem...
Sokkal gyorsabb simább, szárazabb érzés :D Érzésre akár 50%-al gyorsabb a felület, de a programok is gyorsabban elidulnak. A szabad ram mennyisége csökkent, de ezt nem érezni. Néha néha ez is elgondolkodik, de inkább csak akadásnyira, nem olyan hosszan mint ICS alatt.
Szebb felület (Nova alatt is), több opció, de blútyúkra utalást most sem láttam.
Sokkal halványabb a minimum fényerő :) ez sötét szobában olvasgatásnál jelent nagy pluszt.
Könnyebb-gyorsabb képernyőzár feloldás.
Használat közben talán kevésbé merül, vagy ugyanúgy mint ICS. A készenlétről nem tudok még nyilatkozni.
Wifi érzékenység megfelelő.
szépen fut a Hide Button Bar, játékoknál szeretem a teljes képernyőt,plösz hosszabb gépeléseknél állandóan megbököm véletlenül az alsó készenléti csíkot.
Root explolerral simán bemásoltam a void.fstab fileomat ICS-bőlés reboot után lazán kezelte a microsd belső tárhelyként ez is.
Fagyás fc eddig nem volt.
Szóval nem igazán látom a régi ICS tartogatását, JB-vel a tabone talán az egyik legjobb választás az olcsó 7 colosok között.
(Most komolyan ez dualcorerral, 1 giga rammall, ips kijelzővel esetleg blútyúk-gps kiegészítéssel 50 ezer alatti árcímkével még a nexus7-t is szorongatná a piacon :B )

(#567) Malacy


Malacy
tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne. Adott egy Digi Move mobilnet ZTE MF190 modemmel. Ugye telenoros sim van benne. Mivel ezzel a modemmel nem működik együtt a OneTab, néztem egy Telenoros Huawei E1752-t. Van valakinek tapasztalata, hogy ha ebbe átrakom a mobilnet sim kártyát működni fog-e? A Concorde fórumon valaki azt írta, hogy nem, mivel a Digi párosítja a simet a modemmel. De számomra ez nem ilyen egyértelmű. :F

(#568) HavocS válasza Malacy (#567) üzenetére


HavocS
senior tag

Gondolom aki írta, tapasztalatból írta.
De ha be tudod vinni a szervizbe, szerintem kipróbálják neked.

(#569) miki16


miki16
csendes tag

3D játékok hogy futnak ezen a tableten? a GTA III fut rajta?

(#570) TripleB válasza miki16 (#569) üzenetére


TripleB
senior tag

[link]
Leírás a videó alatt.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#571) DJGABI válasza TripleB (#570) üzenetére


DJGABI
addikt

Khmm.. Menni persze mennek, de pl: Bad Piggies ICS alatt nálam erősen szaggatós volt, Max Payne szintén (gondolom akkor GTA3 is), Sonic, Rayman szintúgy jócskán elmarad a 30FPS-től

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#572) Grétii


Grétii
csendes tag

Sziasztok..Szeretnék én is venni egy Concord tabot..van rajta net? lassú?képet jól csinál?meddig bírja a töltő.?? ;)

(#573) HavocS válasza Grétii (#572) üzenetére


HavocS
senior tag

Wifi van beépített és USB-n rádughatsz mobilnetes sticket (jár hozzá átalakító). A sebessége megfelelő, nekem érzésre bőven gyorsabb mint húgom Galaxy Ace telefonja. A töltőn gondolom az akkut érted, nagyon fényerőfüggő, nekem mobilnetes stickel 3 órát bír folyamatos böngészéssel (de a stick nagyon eszi az akksit), olvasással kb 7-8, filmnézéssel 5 órát gyanítom elbír. Lehet tölteni amúgy USB-n is, a hozzáadott töltővel durván másfél óra feltölteni ha nagyon le van merülve is.
Fényképező csak előlapi van, az említésre se méltó kategória, skypeolni jó max, de inkább arra se.

Szerintem ennyiért mindenképpen megéri, főleg, ha az első táblagéped.

(#574) kispest77


kispest77
csendes tag

Sziasztok

Amatőr felhasznàló vagyok segitséget kérek.
Van ilyen tabom,milyen virusirtót ajànlottok hozzà,és honnan töltsem le?

Köszönettel:Tamàs

T

(#575) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!
Hogyan tudom alapra visszaállítani a készüléket? mert állítgattam a főképernyőn az automata állítóval a fényt és eltűnt róla a kép.
Indításnál van kép, android logó meg minden, jönnek az értesítő hangok de kép nincs. Gondolom addig nyomkodtam, hogy képernyő kikapcsolásra tettem és most azon a ponton ahol a wifi, sync, fény van hiába nyomkodom nem jön vissza a fényerő. Fontos lenne, mert a 3 napból kifutottam.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#576) F.B.I. válasza F.B.I. (#575) üzenetére


F.B.I.
veterán

Megoldottam. EZ lehet egy bug 4.1 alatt, hogy kikapcsolja teljesen a kijelzőt, aztán ha nem sikerül pont oda nyomni, akkor így jártál? Egyáltalán miért veszi le teljesen a fényt nullára? :(((

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#577) TripleB válasza DJGABI (#571) üzenetére


TripleB
senior tag

A kérdés adott volt, a válasz szerintem egyértelmű. Én nem játszom, így nem fogom személyesen letesztelni.
De kipróbáltan a star wars-os AB-t és szaggatás nélkül fut a custom build.prop-pal 120 dpi-vel.

Grétii, ezeket komolyan kérdezted? :DD Milyen minőséget vársz egy 1.Mp-es kamerától?;)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#578) HavocS


HavocS
senior tag

hoppá, a quick bootot érdemes bekapcsolni annak aki frissített jb-re, így rendes kikapcsolás után is kb 10mp után feléled a gép úgy, hogy 9 nap alatt 100-ról 70 százalékra merült, kb önkisülés szinten.

(#579) DJGABI válasza HavocS (#578) üzenetére


DJGABI
addikt

Yep, én is meglepődtem rajt, brutális, kb 5 mp alatt kapcsol be most nálam.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#580) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok! Vacillálok e készülék és a Ghoo Tab 7000S között és jól látom, hogy csak háttértárban térnek el? Továbbá fut mindkettő gépen a GTA3, Max Payne, Jet Set Radio, NOVA 3 és jó pár 3D-s droidos jó dolog?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#581) DJGABI válasza Mister_X (#580) üzenetére


DJGABI
addikt

ugyan az a 2 vas. támogatás miatt inkább ez. mondjuk az itteni topic annyira nem is, de a forgalmazói pörög rendesen[link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#582) darkmann válasza DJGABI (#581) üzenetére


darkmann
őstag

Igen, ezt én is megerősítem. Érdemes a Concorde fórumba beregelni. :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#583) darkmann válasza HavocS (#578) üzenetére


darkmann
őstag

Húúú, ez télleg jó cucc! :DDD Köszi hogy szóltál! :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#584) DeniBoy válasza darkmann (#583) üzenetére


DeniBoy
aktív tag

Mert ez nem kapcsol ki csak hibernál és minden fut a memóriában !

10-15s nyomva tartod a kikapcs. gombot akkor áll le.

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is!

(#585) nyogo83


nyogo83
senior tag

Concorde Tab One vasarlasa elott allok, nagyjabol vegigolvastam a topicot, de egy-ket kerdesre nem talaltam egyertelmu valaszt.

Telenor mobilnettel(stickel) mennyire lehetseges hasznalni? Lattam a tamogatott stickek listajat, de a telenornal jelenleg Huawei e303 sticket ajanlanak fel a mobilnet melle, ami kerdeses hogy mukodik-e vele.(Digi move-ot nem is neztem, mert ahogy olvastam azzal meg korulmenyesebb/valami Zte nem tamogatott sticket adnak/)

Skype videohivas mennyire mukodik rajta? Olvastam, hogy a rendes mukodes miatt a patchelt verziot kell felrakni, de konkret tapasztalatot nem talaltam rola.

Elore is koszi a segitseget :R

(#586) JDM_Style


JDM_Style
tag

Custom romokat hol találok a kütyühöz? :)

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#587) norbi1616


norbi1616
csendes tag

Sziasztok!

Már régóta szemezek a Concorde Tab One-al és most nagyon azon vagyok hogy egy ilyen eszközt akarok beszerezni.A kérdésem csak annyi hogy mi a tapasztalatotok eddig a tabról és hogy megfelelő lenne-e ezekre?(Skype,Facebook,netezés,filmezés max 720-ba,játék angry birds, stb...)
Válaszotokat előre is köszönöm! :)

(#588) DJGABI válasza JDM_Style (#586) üzenetére


DJGABI
addikt

Az a baj, hogy a romozgatáshoz a lényeg (Clockworkmod recovery) nincs hozzá. Vagyis van, de valaki innen flashelte, aztán téglásította is a tabot. Amúgy amikről én tudok: Tradidy rom [link], CyanogenMod 9 [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#589) JDM_Style válasza DJGABI (#588) üzenetére


JDM_Style
tag

Ez a Tradidy ez jónak tűnik :) Ezt én feltudom tenni valahogy?

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#590) JDM_Style


JDM_Style
tag

Újabb kérdés. Azt nem lehet valahogy beállítani, hogy csak állítva legyen a kijelző?

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#591) darky4e válasza DJGABI (#588) üzenetére


darky4e
tag

Concorde-hoz fel lett küldve és újra flashelték nekem valahogy. Ingyen méghozzá. Hála az égnek :) De bármit is írnak cwm-et ne rakjon rá senki még

Live long and prosper

(#592) DJGABI válasza darky4e (#591) üzenetére


DJGABI
addikt

Hmm, végülis most már kinn van az img fájl, lehet házilag is meg lehet menteni a tabokat. Lehet megpróbálkozok egy CWM készítéssel, nem tűnik bonyolultnak.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#593) Pierre75 válasza norbi1616 (#587) üzenetére


Pierre75
senior tag

Filmnézés: ha alacsony az igényszinted, értsd nincs gondod a TN panel szintű képpel, akkor bevállalhatod. Ha hozzászoktál esetleg a plazmához, PVA v. IPS monitorhoz, akkor gyűjts még ahhoz a 20E-hez. Én erre nem ajánlom. (Akkuidő: 5-5,5 óra.
A madarashoz hasonló nindzsák, köteles izék is mind szépen futnak.
Net: wifi-vel 4 esetleg 5 órát bírja az akku.
Ha vállalod a kompromisszumait, szerethető a Tab One.

[ Szerkesztve ]

(#594) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Az MM-ben vásárolt mindkét készüléken (3 napja) már gyárilag 4.1 van. :C

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#595) HavocS válasza DeniBoy (#584) üzenetére


HavocS
senior tag

igen, csak eddig ez a fajta hibernálás nem állt rendelkezésre. most már csak annak örülnék ha rövid kikapcsoló gombra is kérdés nélkül így hibernálna.

(#596) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Tudnátok arról nyilatkozni, hogy hogyan megy a tabon a GTA3 és a Max Payne?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#597) Malacy válasza nyogo83 (#585) üzenetére


Malacy
tag

Szia!

A mostani telenoros stickkel nem fog menni. A digimove-os MF190-el szintén nem. Mivel nekem is digi mobilnet van, úgy oldottam meg, hogy a vaterán vettem egy Huawei E1752 sticket. Az alapból telenoros, beleraktam a sim kártyát és go!

(#598) nyogo83 válasza Malacy (#597) üzenetére


nyogo83
senior tag

Koszi! Kb ezt a megoldast gondoltam en is. Skype videohivast nem probaltad esetleg mobilnettel?

(#599) Malacy válasza nyogo83 (#598) üzenetére


Malacy
tag

Nem. Még nem telepítettem fel. Egyelőre rootoltam csak a 4.1.1-et, itt tartok. Ajándék lesz, majd a gazdája eldönti mik legyenek fent.

(#600) Gabee8 válasza nyogo83 (#585) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Skype az jól fut rajta a videóhívás de a legújabb patch-elt változatot tedd fel.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.