Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) lmisi válasza gyuszmó (#100) üzenetére


lmisi
senior tag

Nem.
Nálam 14%-on volt este, sima készenlétben reggel 15% volt. Mondjuk elötte játék ment rajta 1 órát és standby-ba úgy találhatta tulzó volt a merülés előrejelzés.
Amúgy a Tab One stanby ideje kategóriájában zsír. Napokig el lehet így.
Mondjuk olyat csinál nálam, hogy elmeg standby-ba mondjuk install közben és amikor éleszteni próbálom kikapcsolt állapotban találom, de beboot után az aksi normál töltöttséget jelez ekkor is. Hajlamos kikapcsolásra még azt mondták pdf nézegetés közben standby-ba menetelkor is. Nálam inkább ha több valami mengy párhuzamosan.

(#102) kovimoto


kovimoto
csendes tag

Sziasztok
Kicsit új vagyok ebben az egészben csak vásárlás előtt állok, és azután érdeklődnék, hogy van-e probléma a 4 gigás verzióval olyan téren, hogy bizonyos alkalmazásokat nem engedélyez feltelepíteni a helyhiány miatt??? Nekem személy szerint teljesen mindegy lenne, hogyha 8 vagy 4 gigás mert úgy is rövidtávon megy bele a micro sd kártya, de éppen ezért kérdezem, hogy nincs-e olyan probléma, hogy az eredeti tárhelyen nincs elegendő hely bizonyos dolgoknak. Válaszotok előre is köszönöm!

(#103) lmisi válasza kovimoto (#102) üzenetére


lmisi
senior tag

Konkrétan szívás a 4 gigás, mert A system levesz 1 gigát és a maradékot ostoba módon kettévágták Alkalmazás és sdcard-ra :W Azaz van 2 darab másfél gigás partíciód és jóccakkát. A microsd-t csak extsd ként látja az alkalmazások le se sza...(golják).
Én directory bind-al átmappeltem 5 könyvtárat sdcard -> extsd így a 1,5 gigán már 2,5 giga adat van, de a játékok 0 mega szabad helyet látnak sdcar-ra, amúgy helyesen.
Másik megoldás átírod a linux alapszintű map-elését, azaz az sdcard teljesen az extsd-re fog mutatni. Így lesz fölös 1,5 giga belső helyed amivel semmit sem fogsz tudni csinálni, de lehet a rendszer is megsínyli. Én várok vele JB upgrade után.

Szóval vegyél csak 8-asat ha játszani akarsz vele.
Amúgy szerintem 1-2 hónap és eltűnik 512mega ram is, kiváltják az 1 giga ramosok.
Már a piacon is megjelentek.

[ Szerkesztve ]

(#104) csibe1 válasza lmisi (#103) üzenetére


csibe1
addikt

Az 512MB RAM is elég sovány,mert az sem teljes egészében felhasználható ugyanúgy,
mint az asztali gépeknél.
A tárhelyes marhaság kitalálójának meg lenne pár tippem,hogy mit csinált volna inkább ehelyett.
Tiszta szivatás az egész. :(((
Akkor a felső kategóriában lassan már a 2GB RAM-os tabletek jönnek?
Az szép lesz ha itt is beindul a hardververseny,mint a PC-n. :D

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#105) p4tr1k999


p4tr1k999
csendes tag

A tokkal hogy lehet ékezetet írni? Milyen programmal? Előre is köszi.

(#106) tibi683


tibi683
tag

Edigitálon már le is árazták a 4g-s verziót :)

(#107) csibe1 válasza tibi683 (#106) üzenetére


csibe1
addikt

A hsz-ek szerint a 8GB-ost postázzák,csak az oldalon még a 4GB van kiírva.
A Mastercardos kedvezménnyel
tízezerrel olcsóbban, 12 ezerért megkapod.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#108) Csabyka92


Csabyka92
csendes tag

Bekapcsolás után mennyi a felhasználható RAM mérete?

(Pl. Advanced Task Manager mit mutat?)

Kijelző elszíneződik, ha fogjuk, nyomkodjuk, mint a MyAudio hasonló árfekvésű készülékei?

Köszi előre is a válaszokat! :R

Samsung Galaxy S23 256 GB

(#109) csibe1 válasza Csabyka92 (#108) üzenetére


csibe1
addikt

A kérdések egy részére választ kapsz ha az elejétől elolvasod a topikot.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#110) tibi683 válasza csibe1 (#107) üzenetére


tibi683
tag

Tudom láttam de sajnos nincs Mastercard-om :@ Illetve még várok vele október közepéig hátha kiadják a jb-t addigra :) .

(#111) darky4e


darky4e
tag

Üdv mindenkinek!

Már én is a csapat tagja vagyok! :) Első kérdés: Dpi-t érdemes állitani? zavaróak ezek a nagy betűk

Live long and prosper

(#112) csibe1 válasza tibi683 (#110) üzenetére


csibe1
addikt

A MasterCard Mobile alkalmazás segítségével MasterCard® és CVC-kóddal ellátott Maestro® bankkártyáját okostelefonon is használhatja.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#113) tibi683 válasza csibe1 (#112) üzenetére


tibi683
tag

Visa-s vagyok :\

(#114) DJGABI válasza darky4e (#111) üzenetére


DJGABI
addikt

+1, ez engem is érdekelne, kb első dolgom lenne, ha megjön a gép :DDD Elég zavaróak a nagy ikonok + a settings menü fél képernyőt kitölti... Bár az előző tabletemnél olyanokat írtak, ha átállítod nem biztos hogy megfelelően fognak működni egyes alkalmazások, nem tudom erre mennyire igaz.

Amúgy írtad másik topicban, hogy feltetted a Novát, abban lehet állítani az ikon méretet ha jól emlékszem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#115) darky4e válasza DJGABI (#114) üzenetére


darky4e
tag

Igen, novával már használhatóbb lett!

Live long and prosper

(#116) thepharao


thepharao
csendes tag

Sziasztok,
Még csak kevés időt tudtam szentelni a kütyü megismerésére, de már is van kis kérdezni/megosztani valóm:

- Egyszer előfordult (eddig nem jó statisztika abból kiindulva hogy mennyit használtam) hogy nem tudtam visszahozni készenléti állapotból, reset-elni kellet. Remélem csak alkalmi dolog volt, azóta nem volt ilyen gondom.

- Láttam, hogy mindenki a patched skype-ról beszélnek. Én letöltöttem a „normálisat”, csináltam egy próba hívást videóval otthon a WiFi-ről az asztali gépre, és működött…… lehet hogy jó, vagy inkább le kell cserélni?

- Még nagyon kezdő vagyok Androidba, de nem értem hogy miért nem lehet (vagy hogyan) kikapcsolni a programokat. Ha valamit megnyitok, nem tudom bezárni, csak [home] vagy [vissza] gomb, de ha megnézem a Beállítások->Alkalmazások->Futó-ban ott vannak és foglalják a helyet. Ilyenkor manuálisan egyesével kikapcsolom őket. Lehet máshogy?

- Tudom, hogy alap kérdés, (de még nincs megfelelő „kultúrám” hozzá) de mi az a „Repülőgép üzemmód”? Vagy ez csak a telefonoknál használatos (mint a mobilokon).
Előre is köszi mindenkinek :) :) :R :R

Mindenhol jó, de a legjobb ... Mindenhol! :)

(#117) DJGABI válasza darky4e (#115) üzenetére


DJGABI
addikt

Egyébként nem tudom belaktad-e már, szabad RAM mennyi? Concorde fórumban olyan olvastam, hogy 3xxMB az összes elérhető, most abból gondolom az ICS leszed egy jó 100-ast.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#118) darky4e válasza DJGABI (#117) üzenetére


darky4e
tag

353 MB összesen és általában 100-140 szabad :)

Live long and prosper

(#119) koyak


koyak
csendes tag

Sziasztok.
Ez a tok+billentyű jó lehet a Concorde Tab One-hoz?
[link]

koyak

(#120) DJGABI válasza koyak (#119) üzenetére


DJGABI
addikt

Nem. Micro vagy "normál" USB-s kell hozzá.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#121) lmisi válasza DJGABI (#117) üzenetére


lmisi
senior tag

Nekem olyan 170-210 mega szabad között mozog.
Elvileg az ICS + gyártói akármik jó 200 szednek le az 500-ból.
A defy telefonom custom gb rommal olyan majdnem 300 szabaddal nyit és 210-260 mega között ingadozik, úgy hogy telefon funkciók is vannak benne. Ebből azt sejtem, hogy a tab one ICS akár még a telefonos részeket is tartalmazza fölöslegesen.

(#122) DJGABI válasza darky4e (#118) üzenetére


DJGABI
addikt

+ (#121) lmisi köszi. Az azért még az elmegy kategória, azt hittem komolyabb a helyzet (<100MB). Hát igen, kínaiak nem épp az optimalizációról híresek. Telefonos funkciók annyira lehet nem feleslegesek, azt hiszem mobilnet stickhez kellhetnek, de lényegtelen. JB mondjuk érdekes lesz még, csak még jobban bele fog harapni a RAM-ba....

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#123) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Üdv! Vlmi hax van arra, h az appokat ne megnyújtsa, hanem normálisan tabletnek lássa? Vagy ez a bug már javítva lett? :R

(#124) Csabyka92 válasza csibe1 (#109) üzenetére


Csabyka92
csendes tag

Egy részére, a két kérdésemnek?

Imádom az ilyen válaszolókat, máskor inkább kíméld meg a klaviatúrád némi kopástól... :U

Samsung Galaxy S23 256 GB

(#125) DJGABI


DJGABI
addikt

Hmm, állítólag ebben a Tragidy romban [link] rendes tablet nézeben tölti be az appokat. Ha esetleg flashelné valaki előtte csináljon mentést, nem biztos, hogy menni fog az érintőképernyő (meg már csak a garancia miatt is)... Vagy töltse inkább ezt: [link]

A Ghoo topic mintha pörgősebb lenne :DDD sebaj, talán majd most ez az edigitalos akció ezt is megpörgeti

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#126) lmisi válasza DJGABI (#125) üzenetére


lmisi
senior tag

Hát úgynézem a ghootab ugyanez csak pepitában :)
Ott a 20 ezres ecceri akció nagyon megnyomta az érdeklődést. Hát tényleg jobban pörög.
Én még megvárom a "gyári" JB-t hátha az tabosabb lesz. Engem leginkább játéknál az alsó bar csík zavar, annak el kellene tünnie mint a youtube lejátszásnál.
Fóliát vett már valaki hozzá, milyet? Ebay-ről várok egyet, a speedshopban azt mondták a ghoo-é nem jó hozzá :((

(#127) kisfric


kisfric
csendes tag

Sziasztok,
Ma én is vásároltam egyet az edigitalban a Mastercard mobilos akció keretein belül. Mielőtt még nagyon belaktam volna, megnéztem, hogy a youtube-os videókat hogy viszi. Jött a meglepetés: nem tudtam hangot kicsikarni belőle, nemhogy monot, semmilyet :((
A rendszer beállítások között a hangerő fel van húzva, lehet egy hibás példányt fogtam ki?
Fülesen van hang.
Esetleg valami tipp?
Köszi.

Frici

(#128) tibi683 válasza kisfric (#127) üzenetére


tibi683
tag

Hello!
A Mastercardos akciós vásárlás menetét letudnád irni hogyan történik stbstb Akár itt akár privátban nagyon megköszönném.
Üdv.Tibor

(#129) kisfric válasza tibi683 (#128) üzenetére


kisfric
csendes tag

Ebben a cikkben megtalálsz minden infót:
http://pdaplus.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=7301&Itemid=1
Ha mégsem, írj nyugodtan.

Frici

(#130) tibi683 válasza kisfric (#129) üzenetére


tibi683
tag

Nagyon szépen köszönöm :)
Ha máshogy sincs hang a tabon pl játék film zene akkor hardveres a probléma.
Ha csak youtubon nincs akkor sztem az app a baj.

(#131) csibe1 válasza Csabyka92 (#124) üzenetére


csibe1
addikt

Imádom én is az ilyen kérdezőket.
Nem olyan hosszú ez a topik,hogy fájjon visszaolvasni.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#132) csibe1 válasza csibe1 (#104) üzenetére


csibe1
addikt

Már itt is van a négymagos processzorral és 2GB RAM-al ellátott cuccos:
Samsung Galaxy Note II

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#133) Gudy


Gudy
tag

Sziasztok!
Valaki fel tudna rakni valahová egy eredeti .img-t az One-ról?
thx
G

(#134) lexter00


lexter00
őstag

Ma rendeltem egy ilyet a Edigitáltól mastercardos appos kedvezménnyel 12ezer ft volt ennyiért sztem megéri kibróbálni a tab-os életmódot.

[ Szerkesztve ]

(#135) darky4e


darky4e
tag

Vki rakott fel már recovery-t? Nálam a 6.0.1.1es CWM nem tudja a /cache/recovery/command és egyéb dolgokat betölteni

Live long and prosper

(#136) lexter00


lexter00
őstag

A wifi-je tényleg olyan xar?Mert sokan panaszkodnak rá

(#137) GhostHunter válasza lexter00 (#136) üzenetére


GhostHunter
tag

lexter00 !

Hibátlan a wifi, 30-40 méterről is simán megy.. :-)

(#138) Metal213


Metal213
tag

ma én is megvettem a tabot, eddig minden tökéletes :)

az aksi kb. mennyit bír nálatok, normál használat mellett ?

archaic.bandcamp.com

(#139) DJGABI válasza darky4e (#135) üzenetére


DJGABI
addikt

Egyrészt, ahogy nézem A10-eshez való. De még ott is panaszkodnak hogy egyes típusokkal nem megy. Érdekes, hogy PDAplus-ék azt írják, hogy tesztelve volt One alatt...

Végső esetben dobd fel a Ghoo topicos Tragidy rom-ot. Vagy esetleg Concorde-éktól ki kellene kunyizni a hivatalos img-t (úgyse fogják kiadni). Talán Concorde fórumon valamelyik admin segíthet: [link] Illetve hát úgyis garis, ha nincs más lehetőség küldd vissza, szerintem egyelőre nem lesz házilagos rá megoldás.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#140) darky4e válasza DJGABI (#139) üzenetére


darky4e
tag

Livesuite 1.09el szenvedek de istennek se akar összejönni. Vkinek van vele tapasztalata?

Live long and prosper

(#141) kisfric válasza tibi683 (#130) üzenetére


kisfric
csendes tag

Fülest bedugtam, azzal volt hang. Kihúztam, és lett a hangszóróból is. Nem értem, de örülök :))
Köszi!

Frici

(#142) DJGABI válasza lmisi (#126) üzenetére


DJGABI
addikt

A fólia engem is érdekelne, de holnap már itt lesz talán a tab, lemérem az előlapot, aztán az alapján rendelek valamit [link] [link]

Meg valami ilyesmi tok is jó lenne, de ahogy nézem pont ellentétes helyen van az előlapi kamera kivágása... Billentyűset nem nagyon akarok, kábellel bohóckodni meg minden....

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#143) tibi683 válasza kisfric (#141) üzenetére


tibi683
tag

Akkor csak valami kis szoftveres malőr volt :)
Látom az edigitálos akció miatt kezd felpörögni a topik.
Remélem a héten már énis hozzájutok egyhez :D

(#144) Metal213


Metal213
tag

én is edigital miatt vettem, jó kis gép, pont arra amire kell, olvasni, netezni.

dell laptop eladó :D

archaic.bandcamp.com

(#145) DJGABI


DJGABI
addikt

Na megjött végre az enyém is, kibontom, ugyanaz mint itt a legtöbbeknél. Gép bekapcsolva, egy wifi elmentve. Furcsa, de annyiból jó, hogy úgy látszik előtte letesztelték. 10 nap készenlétet ír, az azért nem gyenge. Most van olyan 30% körül. 8 gigás változatot kaptam \o/ igazából, így elsőre talán pörgősebb is mint a Tegra2-es gépem volt a nemhivatalos ICS-vel.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#146) lmisi válasza DJGABI (#145) üzenetére


lmisi
senior tag

Én is nagyon jó készenléti idővel vagyok elégedett és a wifi-je is elég is elég jó.
Viszont alvó módban bontja a wifit fixen és olyankor néha még a folymatban lévű playes alkalmazás update is megszakad. Szerintem olyankor a szinkronizáció is lehal.
Fóliát rendeltem kb. találomra az eBay-ről, még nem jött meg. Várom mások tapasztalatait fólia ügyben.
Jó lenne ha lenne valamilyen patch az alsó sáv eltüntetésére vagy smart kezelésére.
Az opera mobilban ha beállítom, hogy tüntesse el a navigációs alsó sort akkor a csak a nyitóképernyőn elérhető, a telefonomon menü gomb megnyomásával előjön, újbóli megnyomással eltűnik. Na tabon opera mobilban nincs menü "gomb" a a készenléti csíkon :U

(#147) DJGABI válasza lmisi (#146) üzenetére


DJGABI
addikt

Talán: [link] Root kell hozzá, azt írja "Swipe 4 fingers up - Hide/Show status bar (experimental)"

vagy [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#148) Nerd válasza DJGABI (#147) üzenetére


Nerd
aktív tag

Mukodi, de csak a Litet szedtem le, de az nem csinalja meg, keri, hogy vegyem meg.

Beallitasok:
Advanced menu:

Override multitouch device detection: ON
gt811

Override touch events perser detection: ON
HC_DECAULT

(#150) Drughi válasza lalimano (#149) üzenetére


Drughi
addikt

Én is lemaradtam...
Először úgy volt, hogy október 31ig lesz, de sejtem túl sokan vettek 20e ft körüli értékkel cuccot így túl sok árunál bukták az 50%ot...
Kár érte, mert több dolgot is vettem volna külön-külön

A kérdés, hogy megéri-e most 21.000Ft-ot a cucc.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.