Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok!
Hol lehet most a legolcsóbban megkapni ezt a gépet?

(#352) DJGABI válasza TripleB (#350) üzenetére


DJGABI
addikt

Marketen igaz nincs, de Adobe oldaláról ugyanúgy letölthető és működik JB alatt. Próbáltam, CM10, igaz mobil, nem tablet.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#353) cool13 válasza PapírVilla (#351) üzenetére


cool13
őstag

Mammut, volt Saturn, Media Markt vagy mi a neve most. 21990Ft

[ Szerkesztve ]

(#354) PapírVilla válasza cool13 (#353) üzenetére


PapírVilla
tag

Köszi!

(#355) Pierre75 válasza Pierre75 (#265) üzenetére


Pierre75
senior tag

Így 3 hét után 2 naponta újraindítva nem jelentkezett ez a hiba. Az akku üzemideje elég érdekesen alakul ugyanolyan felhasználás mellett. Egyszer kihúzta 7,5 órát, máskor éppcsak kibírta az 5,5 óra képernyőhasználatot.

Akik igényesen formázott, jóminőségű ebook-ot keresnek, azoknak ajánlom ezt az oldalt.
Rejtőtől Wodehouse-ig, a ponyvától a szépirodalomig minden megtalálható.

(#356) darkmann válasza Pierre75 (#355) üzenetére


darkmann
őstag

Hogy lehet letölteni? Nekem allandoan jogosultságra panaszkodik pedig beregisztráltam...

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#357) PapírVilla válasza darkmann (#356) üzenetére


PapírVilla
tag

Kell hozzá egy csomó hozzászólás a fórumban. Van róla topic.

(#358) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Sziasztok,

Telepíteném a 4GB-os Tab One-ra az új NFS Most Wanted játékot. A telepítés meg is történt, azonban elindításkor 2 GB-nyi háttér adatot töltene le, ami nem megy, mert nincs annyi háttértár elérhető, már gyárilag sem.
Megoldható valahogy, hogy ezt rögtön a memóriakártyára akarja letölteni, amiből tudok nagyobbat beletenni?

ÜDv:

ADam

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#359) DJGABI válasza z0d1AK (#358) üzenetére


DJGABI
addikt

Talán ezzel a megoldással? [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#360) z0d1AK válasza DJGABI (#359) üzenetére


z0d1AK
veterán

Megpróbálom, köszi a linket.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#361) Fooler89


Fooler89
őstag

Sziasztok

Ez a képernyő hullámzás nálam is van, ez bug vagy feature?

Érdekelne, hogy kemény fedelű tokot honnan érdemes vásárolni?
A másik, hogy billentyűzetes tokot valaki próbálta már? Vélemény?

Custom romok valaki foglalkozik?
Elégé aggasztó, hogy a zte skate ugyanazzal a felbontással de 800mhz procival gördülékenyebb az internetezés.

(#362) Prof válasza Fooler89 (#361) üzenetére


Prof
addikt

Olvass vissza a topicban. Én nem ajánlom a billentyűzetest kicsúszik belőle és nagy USB csatija van.

(#363) z0d1AK válasza DJGABI (#359) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezzel sikerült megoldani, az NFS: MW is fut rajta, bár kicsit szaggat, ami nem is meglepő.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#364) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
A készülék vírusvédelmével kapcsolatban szeretnék feltenni pár kérdést.
Honnan tudom, hogy fertőzött-e a gépem?
Mi a legjobb víruskereső program, mi lenne a legbiztosabb védelem?
A gyanakvásom onnan indul, hogy a Twitterem elkezdett spam-elni az én nevemben. Ez az egész onnantól kezdődött, hogy feltelepítettem az androidos Twitter klienst. Most megváltoztattam a jelszavam, így nem spam-mel tovább a rendszer, viszont a Twitter klienst szeretném használni a jövőben.
Ja, és még egy kérdés, hogy most ugye "bent ragadtam" a Twitterben a régi jelszavammal. Hogyan tudok kilépni és belépni újra az új jelszóval?
Előre is köszi!
Üdv!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#365) DJGABI válasza lordjancso (#364) üzenetére


DJGABI
addikt

Nem valószínű, hogy a tablet vírusos. Inkább azt nézd meg, milyen alkalmazásoknak/oldalaknak adtál jogot, hogy használják a fiókodat. [ITT] Amit nem használsz érdemes visszavonni. Én nem a hivatalos klienst használom, nem tudom hogy kell abban kijelentkezni, gondolom valahol el van dugva, beállítások menüben keresd.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#366) HavocS


HavocS
senior tag

Én is vettem egy ilyet, 8 gigásat kaptam az ed....lban. Az első androidos készülékem, teszem hozzá.
A fólia picit tényleg buborékos, szerencsémre az összes buborék a káván van, szóval nem is kell egyelőre lecserélnem. A tapifunkciók teljesen jól működnek így is, nem rossz az érintése.
A 3 éves T-Mobile USB sticket viszont gond nélkül és azonnal kezelte, semmit nem kellett beállítani pluszban. Az alap böngésző is egész használható, az Opera mobile azért gyorsabb. Az appok eddig gond nélkül települtek, ami telefonos annál néha zavaró, hogy fixen portrait módban vannak, de ez apróság. Az árához képest a játékok is egész jól mennek rajta, a Minecraft PE-t próbáltam ami elég erőforrásigényes, és szépen megy rajta. Az akksi átlagos, főleg az USB stickkel, aktív 3G módban azért 3 óra alatt lemeríthető, folyamatos böngészés mellett, max fényerőn. USB-n tölt is, ez pozitívum. Ami miatt húztam a szám, hogy a töltő vezetéke nem valami hosszú, éppen csak elér a konnektortól az asztalig, talán egy méter az egész, nem értem, ezen miért kell ennyire spórolni (sajnos ez más készüléknél is gyakori).

A filmek késését nem tapasztaltam (MX player), fagyás is csak egyszer volt, amikor haver telefonjával próbáltuk volna a wifit megosztani, és ekkor lement alvó módba, utána csak resettel éledt újra. Akinek esetleg hasonló gondja van, érdemes megpróbálni wifi nélkül, lehet azzal van a gubanc.
A gyári adobe readert érdemes letörölni és az újat lehúzni a play-ről, mert ez valami őskövület 2010-es verzió (honnan szedték vajon?), még keresni se lehet vele.

Amúgy egyelőre meg vagyok elégedve a kütyüvel, főleg ennyiért. Egy tok majd kell hozzá.

(#367) Fooler89


Fooler89
őstag

A concorde oldalán egy frissebb verziójú android van fent.
Kérdésem, hogy lehet frissíteni rá?

(#368) DJGABI válasza Fooler89 (#367) üzenetére


DJGABI
addikt

Frissebb? Az enyémet már 4.0.4-gyel kaptam. Persze, mivel hivatalos nyugodtan rádobhatod.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#369) Fooler89 válasza DJGABI (#368) üzenetére


Fooler89
őstag

igen, csak én szeretném megtudni, hogy tudom rádobni?

(#370) Gabee8 válasza Fooler89 (#369) üzenetére


Gabee8
csendes tag

http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=357.0
Itt láthatod.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#372) HavocS válasza Gabee8 (#370) üzenetére


HavocS
senior tag

Nagyon tetszik a hozzáállásuk mindenesetre. Ritkaság, becsülendő.
Sajnos tegnap megint kikapcsolt a készülék úgy, hogy csak resettel lehetett visszahozni. Vajon ez miért van? Érdekes, hogy itthon 100%-ra feltöltöttem, majd kb 2 óra múlva, a hard boot után már csak 87% volt benne. Eközben nem volt használva, és a tapasztalatok alapján (hajnal 1-kor alvó módba tettem 76%-kal, délben 74%-kal "ébredt") nem az alvó mód szívja ennyire. Fura.

A linkelt leírás alapján ezekszerint akkor felesleges CPU frekvencia állítgató appokkal szórakozni, mert ezt megteszi OS szinten.

(#373) Gabee8


Gabee8
csendes tag

Class 6-os memória karit is elfogadja vagy oly mindegy?

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#374) Prof válasza Gabee8 (#373) üzenetére


Prof
addikt

Biztos és nem is érdemes gyorsabbat venni, nekem a class 10-re is csak 4MB/s-el másol.

(#375) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Nem nagyon értek a memóriakártyákhoz. Nekem a mobiltelefonomban van egy 2 gigás microSD kártya. Ez az a fajta kártya lehet, amit bele tudok tenni ebbe a ConCorde készülékbe is?
És mik ezek a "class"-ok, amiket az előbb említettetek?
Tudnátok ajánlani memóriakártyákat nekem a készülékbe?
Meddig lehet max bővíteni?
Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#376) Gabee8 válasza lordjancso (#375) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Szia 32 Gigáig bővíthető microSD kártyával. A kártyák sebességét a típusuk utáni class 2, class 4, class 6, class 8, class 10 adja meg, amiben a class utáni számok a kártyák minimum írási/olvasási sebességét jelölik MB/s-ban.

[ Szerkesztve ]

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#377) Hardboy válasza lordjancso (#375) üzenetére


Hardboy
tag

Nagy valószínűséggel bele tudod tenni a telefonból a microSD kártyádat a készülékbe, DE!
Arról nincs információm, hogy mennyire finnyás a készülék. (vannak olyan mobilok, amik nem írnak rendesen, vagy egyáltalán nem működnek együtt akármilyen SD kártyával, soksor csak egy adott márka adott típusával)

Class - (osztály) kártya gyorsaságára utal.

microSD-kből manapság az alábbi Class-ok az elterjedtek: Class4 Class6 Class10

minél nagyobb a szám, annál gyorsabb, a kártya, persze annál drágább is. Pl:
Mikor teszkóújságot felütöd, és felkiáltasz, hogy "hijj de occsó ez a memóriakártya, pedig 8GB-os, mennyünk vegyük meg." Akkor jól bevásárolsz egy Class4-es kártyát, ami fényképezőkbe megfelelő de adatmásolgatásokra már picit lassú (4MB/s írás és 7-10MB/s olvasási sebességet tud.) míg egy kétszer annyiba kerülő ugyanekkora kapacítású Class 10-es kártyát lehet írni 10-15MB/s-el, és olvasni meg 20-30MB/s.

Class érték jelölve van a kártyákon, egy aprócska C betű, benne egy még apróbb szám érték (4-6-10)

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#378) lordjancso válasza Hardboy (#377) üzenetére


lordjancso
senior tag

Értem, köszönöm szépen a válaszokat!
Azt lehet tudni, hogy ez a készülék milyen márkájú kártyákat szeret? Milyen class-út érdemes venni?
Az én microSD kártyámon (sem a kártyán, sem az adapterén) nem találok semmilyen Cx jelölést. :(

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#379) Gabee8


Gabee8
csendes tag

Van már 16Gb os verziójú is!
http://www.concordetablet.com/concorde_tab_one_16gb.html

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#380) darkmann válasza Gabee8 (#379) üzenetére


darkmann
őstag

Ja, ezt én is megírtam a Concorde oldalán a fórumba. De szerintem több értelme lett volna 1Gb Ram-nak, mint a háttértárnövelésnek. :(

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#381) weinmaker


weinmaker
őstag

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy hol lehet rá venni képernyővédő fóliát?

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#382) bajaki válasza darkmann (#380) üzenetére


bajaki
őstag

Egyetértek, aki akarja így is tudja bővíteni, még ha nem is olyan nagy sebességeket ér el a me.karival. Na meg ugye ott van a pendrive is.

Sokkal több értelme lenne az 1 GB RAM-nak. :K

Jó lenne ha most már történne valami a JB-nel kapcsolatban is. :U

(#383) PapírVilla


PapírVilla
tag

Sziasztok!
A Youtube videók rendesen nézhetőek ezen a készüléken?

(#384) bajaki válasza PapírVilla (#383) üzenetére


bajaki
őstag

Nem szoktam sokat youtube-ozni a gépen, de eddig amiket néztem jók voltak. Viszonylag jó minőségűek voltak.

Olyan fircsa kezembe venni mostanában a Samsung Galaxy Mini-met. :) Nagyon kicsi:DD Igaz ennek a tabletnek sem túl izmos a kijelzője, de ezek után néha ránézek a galaxy mini-re, azért elég durván lehet látni a különbséget a tab javára. :)

(#385) lordjancso


lordjancso
senior tag

Azt hogyan tudom megoldani, hogy az Opera böngészőmben megjelenjenek a flash alkalmazások, és ne kelljen külön a YouTube alkalmazáson keresztül nézni a videókat?
Úgy néztem, az Adobe Flash fel van telepítve (a telepített programoknál van ikonja), viszont nem tudom, hogy hogyan kellene ezt engedélyezni az Operában.
Előre is köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#386) DJGABI válasza lordjancso (#385) üzenetére


DJGABI
addikt

Opera Mobile-ban megy csak, Mini-ben nem.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#387) Hardboy


Hardboy
tag

vedofolia engem is nagyon erdekelne, de ugy latom, nem tud hozza senki sem... Jol latom?

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#388) Gabee8 válasza Hardboy (#387) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Auchan mostani újságában láttam 1690 ért.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#389) Hardboy válasza Gabee8 (#388) üzenetére


Hardboy
tag

e hhez a modellhez? remek. Koszi

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#390) tragiQss válasza HavocS (#366) üzenetére


tragiQss
tag

Csak tájékoztatásul: anno egy 7015-ösöm volt kb. másfél napig.
Töltőről nem tudtam használni, ezért visszavittem. Ennek kapcsán váltottam pár szót a Concorde szervizzel, többek közt szóba került a fólia is. Felvilágosítottak, hogy ez szimpla csomagolás, nem kijelzővédő!
Tehát ha buborékos is, annak nincs jelentősége, használat előtt eltávolítandó.

(#391) Hardboy válasza Hardboy (#389) üzenetére


Hardboy
tag

bizonyara erre a vedofoliara gondoltal: http://m.auchan.hu/akcios-termek/ujsag-131657_1639_519?url=%2Fakcios-ujsagok%2F1211-ajandekvasar-%2F%3Fkereses%3D%26categ_id%3D%26p%3D5

ez sajnos csak egy ollo segitsegevel illeszkedik a keszulekre...

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#392) Hardboy


Hardboy
tag

Újabb fejlemény:

Nem tudta elkerülni a figyelmemet, hogy a ConCorde Tab One, az megszólalásig hasonlít a Ghoo Tab 7000S-re. Valószínű amúgy, hogy ugyanarról a készülékről van szó, csak más felirattal...

Ghoo Tab 7000S-hez létezik, és kapható több helyen is, bár nem túl olcsón, képernyővédő fólia: http://www.speedshop.hu/termekek/65932/kepernyovedo-folia-ghoo-tab-7000s.html

Szóval megérzésem szerint, ez jó lesz a ConCorde-ra is...

Valakinek ellenvetése?

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#393) z0d1AK válasza Hardboy (#392) üzenetére


z0d1AK
veterán

Akkor már inkább megéri szerintem a 900 forintos univerális Port fólia, amiben két darab is van. Téglalap alakú, méretre kell vágni, de végülis fóliánként negyed annyiba kerül, mint ez. :U

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#394) Hardboy válasza z0d1AK (#393) üzenetére


Hardboy
tag

hát... ezt a vagosdis dolgot nagyon szeretnem elkerulni...

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#395) Gabee8


Gabee8
csendes tag

Sziasztok itt Miskolcon az egyik telefon kellékeket eladó boltba (na ez szép magyar volt) valószínűleg tudnak tabletre is védőfóliát beszerezni. Szerintem ilyen kategóriájú boltokban is lehetne érdeklődni.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#396) lmisi válasza Hardboy (#392) üzenetére


lmisi
senior tag

A speedshopban kategórikusan lebeszéltek ghoos fóliavételről, azt mondták nem egyezik a méret. Netről rendeltem 7 coloshoz való fóliát, hát teljesen át kell szabni :((

(#397) z0d1AK válasza Hardboy (#394) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azért, mert a Speedshop a készülékhez árulja a fóliát, nem kizárt, hogy ők is csak vagdalják azt, vagy ami még rosszabb, csak körberajzolnak egyet és rád bízzák, hogy vágd ki...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#398) Hardboy válasza z0d1AK (#397) üzenetére


Hardboy
tag

Uraim!

Ezt sajnálattal hallom...

Esetleg tudtok még hasonló márkanéven futó ugyanilyen készülékről? Hátha ahhoz lehet kapni ebay-en vagy valahol...

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#399) Hardboy


Hardboy
tag

No!

Ott jártam a Speedshop felé, és beugrottam, és megvettem a Ghoo Tab 7000S-hez hirdetett méregdrága kijelzővédő fóliát (1990Ft) (Még +500Ft jelképes vagyonért fel is rakják buborék, és szöszmentesen a készülékre.)

Viszont jó hír, hogy abszolút passzol a Concorde Tab One-ra is, mivel a két tab tökéletesen megegyezik. Fólia minőségére nincsen panasz, eléggé vastag, de mégsem túlságosan. Ujjlenyomatot, persze gyűjti rendesen.

Üdv,

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#400) TripleB válasza Hardboy (#399) üzenetére


TripleB
senior tag

Már a felrakást is fizetni kell...?
A brando-t a defy-re nekem ingyen tették fel, mert ott vettem.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.