Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) bajaki


bajaki
őstag

Na felraktam a 10.15-i romot illetve a módosított build.prop-ot.

A netezési sebességen nagyon sokat dobott. Meg valahogy stabilabbnak érzem eddig ezzel a rommal a tabot.
Na de ha minden jól megy csak nem lesz rajta ez sem sokáig és megdobnak minket egy JB-vel :D

[ Szerkesztve ]

(#502) Gabee8


Gabee8
csendes tag

Na én is megkaptam ma a tabot!
Hát mit mondjak, semmi hiba nem volt eddig se fagyás se reset működési hiba sem eddig.
Az appok amit feltettem az is jól ment pl mozilla, kmplayer, skype...
Tetszik a kis kütyü!
Amúgy milyen időjárás widgetet ajánlotok?
Ja ha rádugom a gépre a Vista Androidos eszközt észlel aminek a driverét nem találja a neten.
Tipp?

[ Szerkesztve ]

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#503) bajaki válasza Gabee8 (#502) üzenetére


bajaki
őstag

Nekem is kérdőjeles Android eszköznek jelzi. Működik a másolgatás, szóval nincs gond.

Én az Eye in Sky-t használom, szép, letisztult, nekem bejön.

(#504) Gabee8 válasza bajaki (#503) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Köszi!
Bár 2 usb meghajtót ismer fel de nem tudom megnyitni az írja hogy helyezzen be egy lemezt.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#505) Gabee8 válasza Gabee8 (#504) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Megvan usb tár bekapcsolása.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#506) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Napi érdekesség: tegnap megvették a Concorde Tab One tabletem, most csomagoltam be, hogy elvigye a futár. Itt néztem, hogy mibe tegyem, majd rájöttem, hogy az iPadek külső barna karton dobozába pont belefér, sőt, mintha gyárilag így árulnák, annyira passzol bele a CC doboza. Remélem a srác nem esik össze, hogy egy iPadet küldtem neki. :DD

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#507) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Holnap jön meg a tabom :D Milyen sd karit javasoltok bele? Jó lenne egy 32 Gb-s, de lehet csak 16-osra futja majd... Valaki azt írta, hogy elég neki a class 6-os, mert a 10-est nem használja ki (sőt, azt írták, hogy visszafogja a tabot).

(#508) z0d1AK válasza melan (#507) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az hogy visszafogja, egyenesen hülyeség. Az elképzelhető, hogy nem használja ki, bár ez meg felhasználástól függ, pl. ha sok app van a kártyán, akkor érdemesebb a gyorsabbat megvenni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#509) ac230v


ac230v
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap érkezett meg a Tab (edigital). (A rajta lévő gyári cucc adatai: Android 4.0.4 , build: 86V2-P1-H1-BJ40.20120731)

Szerintem tökéletesen megy a menüje, nem akad, nem fagy, minden jó és szép lenne, ha nem lenne a következő probléma: a wifi-je valami borzalmasan gyenge, pl.: a routertől 4-5 méterre már csak gyenge, maximum közepes értéket mér, egy fal (gipszkarton + 5-6 méter távolság a routerig) teljesen tönkreteszi a kapcsolatot (router:tp-link 1043nd). Más eszközökkel (netbook, laptop, telefon) is volt már használva a wifi, de ilyen szintű jel csökkenést még csak nem is láttam.

A kérdésem a következő lenne: ez a hardver miatt van (gyenge a wifi rész) vagy valamilyen frissítés tud rajta segíteni? Másnál van hasonló gond?

(#510) z0d1AK válasza ac230v (#509) üzenetére


z0d1AK
veterán

A WR-1043ND elég jó router, a három antennával biztos nincs gond. A tabletben valószínűleg az antenna kialakítása vagy nem jó, vagy esetlegesen elég kicsi, aminek köszönhetően gyenge a jelerősség. Ezen szoftveresen talán minimálisan, ha lehet állítani az érzékenységgel, de az sem biztos, hogy sokat használ, inkább hardveres hiányosságokból adódhat a gond.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#511) faja0124


faja0124
tag

Sziasztok! Szeretnék venni egy ilyen tabot olvasgattam a fórumot 1-2 ember fikázta(de szerintem nem volt még a kezükben sem) Érdekelne hogy valóban sok a selejt? Valaki vitte már vissza es ha igen mik a hibák?

(#512) ac230v válasza z0d1AK (#510) üzenetére


ac230v
csendes tag

Köszi a választ.
Én is így gondolom, a 1043-as jó.
Kipróbáltuk az előbb a Tab-ot, és két telefont (LG, Sony) ugyanazzal a wifi-vel. A telefonok 10-15 dB -el jobbat hoztak (a telefonok olyan hálót is láttak, amit a Tab nem...)
A lényeg, hogy a wifi-je nagyon nagyon szar. Ha valaki a router tetején akarja használni, akkor minden király lesz, ha nem akkor nem.
Ez elég bosszantó mivel az egyetlen beépített hálózati lehetőség a wifi, szóval talán erre kicsit nagyobb hangsúlyt kellett volna fektetni.
Így tehát valószínű, hogy megy vissza....

(#513) Gabee8 válasza faja0124 (#511) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Énnekem még nem kellett visszavinni! Semmi baja nincs.

Wifiről annyit hogy 20-30 méterre lévő busz wifijét befogta.
Nekem tplink 741nd van 1 antennás amúgy sem erős a wifije a routernek de a házban és az udvaron is jól megy de tény egy lapitop és egy jobb telónak sokkal érzékenyebb a wifije.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#514) FafniR válasza ac230v (#509) üzenetére


FafniR
csendes tag

Nekem semmi gondom a wifivel. Panelban lakom. Az erkélyen/fürdőben/konyhában még netezek vele közte van 2 beton fal (mindegyik más irányba). Nálam az volt a titok, hogy fel kellett csatlakozni a routere aztán ha elsétálok messzebb akkor megtartja a jelet.

Ericsson GA 318>Nokia 3310>Samsung SGH-x450>Motorola KRZR K1>SonyEricsson K310i>Sony Ericsson W580i>Nokia 5800>Zte Blade>Zte Skate|ConCorde Tab One>Lg G2 D802

(#515) darkmann válasza ac230v (#512) üzenetére


darkmann
őstag

Én a helyedben felraknám a 07.31-i rom helyett a 10.15-i rom-ot. Egy próbát megér, természetesen csak saját felelősségedre. A frissítés menetét, és a letöltéshez szükséges linkeket a Concorde hivatalos oldalának fórumán megtalálod, használd a keresőt. :D Ha nem vagy biztos magadban, és nem vállalod be a kockázatot, akkor vidd be a XI. kerületi Daróczi utcai szervízbe, és ott ingyen frissítik.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#516) PapírVilla


PapírVilla
tag

Nálam sincs semmi baj a wifi-vel, pedig a routerem egy nem túl combos Linksys, beépített antennával.
(Természetesen a jobb okostelefonoknak és az új notebook gépeknek erősebb a beépített wifi antennájuk).

[ Szerkesztve ]

(#517) lmisi válasza ac230v (#509) üzenetére


lmisi
senior tag

Esetleg állítsd át a wifi csatornáját a routeren, lehet az n-s szabványt annyira nem szereti és egy g-re korlátozás segíthet. Nekem a régi G-s 5-6 éves linksys-em G-s jelét nagyon jól veszi.

(#518) Pierre75 válasza bajaki (#501) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nálam az októberi egy napig maradt, mivel a minimum fényerőt növelték benne, egyrészt gyorsabban is merült, másrészt zavart a túl erős fény. Így feltettem az augusztusit, amiben a fényerő tekintetében még jobb, mint a júliusi volt.

(#519) ac230v válasza darkmann (#515) üzenetére


ac230v
csendes tag

Köszi a tippet, felraktam a 10.15-öst. Mintha jobb lenne, de még tesztelnem kell majd (most nem érek rá vele foglalkozni). Ha egyértelműen lesz javulás akkor azt is leírom.

@ lmisi : amit most ki tudtam próbálni azt csak G-re állítottam (az eddigi mix-ről)
a 1043-ast meg majd only N-re, aztán meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

(#520) Filibert válasza Pierre75 (#518) üzenetére


Filibert
csendes tag

Ha zavar a fényerő akkor tegyél fel egy Screen Filtert ( playből), én is azt használom mert pl este az ágyba megvakulnék a minimumfényerőtől is, pláne olvasáshoz elég szúrós a minimum fényerő( juliusi romom van)

Eladó egy T-s Huawei Y300-as, ha valakit érdekel írjon PÜ-t.

(#521) Prof válasza Filibert (#520) üzenetére


Prof
addikt

Engem tükrös képernyő zavar,de nagyon. Azóta se tud senki hozzá matt fóliát nem röhejes/magas áron?

(#522) melan


melan
senior tag

Olvastam, hogy sokaknak probléma, hogy az ikonok nagyobbak, és, hogy emiatt nem annyira tabos a felület. Olvastam, hogy az apex launchert ajánlják sokan. Ebben állítható a kinézet (azaz az ikonméret)? Kinéztem a Go launcher hd-t is, ami a telómon is van, és a beállításai nagyon szimpatikusak. Használja valaki? Vélemény?
Még egy kérdés: kicsit zavaró, hogy a menüben telefonra utaló beállítási lehetőségek is vannak. Ez az októberi ROMnál is megvan még? Vagy ez mindig így lesz?
THX a válaszokért!

(#523) Pierre75 válasza Filibert (#520) üzenetére


Pierre75
senior tag

Minimum fényerővel és éjszakai olvasási móddal az FBReader és a Mantano is tökéletes esténként, nem égeti a szemem így féltucat ebook elovasása után sem. Optimalizáltabb az aug-i rom, érdemes cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#524) HavocS válasza melan (#522) üzenetére


HavocS
senior tag

A telefonos utalás az usb-n mobilnet támogatása miatt van.

Az új romban tényleg magasabb a minimum fényerő? Nekem éjszakára már a gyári minimuma is sok, az akksi merítéséről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#525) ac230v válasza ac230v (#519) üzenetére


ac230v
csendes tag

Nos, vannak eredmények. És mivel megígértem, leírom, hogy mi történt:
1. rom csere 20121015-re (kb 5 perc az egész, korrekt leírás: http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=357.0)
2. érintett router-eknél a mix mód átállítása (bg-> g, bgn -> n)

Eredmények (a két módosítás után):
Az eddigi távolság legalább 2-3 méterrel megnőtt, egy fal (beton, gipszkarton vagy tégla) már nem akadály. Ott ahol előtte még a hálót sem látta, most már van jel, igaz gyenge de legalább stabil. (A rom csere egyébként többet javított, mint a router-ek átállítása, de egy minimális növekedést az is adott.)

Egy furcsaság van még, hogy a kijelző jobb alsó sarkában lévő wifi jelerősséget mutató ikon és a beállítások wifi résznél lévő ikon a legritkábban mutatja azonosnak a jelerősséget (pl.: volt, van úgy, hogy a jobb sarok szerint nincs wifi, még is kifogástalan kapcsolat volt).
Erre van valakinek ötlete, hogy miért van így? Esetleg valaki tapasztalta már? (vagy csak túl sokat néztem a wifi beállításokat mostanábann :F )

Még egyszer köszönet mindenkinek!

(#526) mrbig25 válasza melan (#522) üzenetére


mrbig25
őstag

Az ikonméret a legtöbb nem gyári launcherben állítható.
Emlékeim szerint az Apex-ben külön bekapcsolható a táblanézet. Lehet, hogy keverem a Nova-val...már nem vagyok 100%-ig biztos benne.
Ettől függetlenül a képernyő felbontása miatt lehetnek olyan esetek, hogy a legkisebb mérettel is egymásra csúsznak az ikonok. Ez a helyzet például a Go Launcher HD-nál is.
Én a Go Launcher HD-t használom, viszont ahhoz hogy tökéletesen nézzen ki -> át kell írni a build.prop -ban az lcd density-t ~120-ra. Ennek következtében az egész rendszer kinézete megváltozik egy kicsit /kisebb ikonok, kisebb betűk, stb.../, de számomra ez nem zavaró.

...

(#527) darkmann


darkmann
őstag

November 26.-tól elérhető a JB 4.1.1-es változata a Concorde oldalán!!!!!! :DD :C :R

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#528) lmisi válasza darkmann (#527) üzenetére


lmisi
senior tag

Jó hír nagyon, remélem upgrade után nem kell újratelepíteni az egész masinát.

(#529) darkmann válasza lmisi (#528) üzenetére


darkmann
őstag

Én eddig kétszer frissítettem. Először a 08.10.-i rom-ra, ekkor igen-t nyomtam a Livesuite SD formázási kérésére. Utána mindent telepíthettem újra. :(((
Második alkalommal a 10.15.-i rom-ot tettem fel, ekkor nem-re kattintottam, és így megmaradt minden alkalmazásom, nem kellett újratelepíteni semmit. :))

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#530) TripleB válasza darkmann (#527) üzenetére


TripleB
senior tag

Azért jó, hogy ilyesminek még tud örülni az ember... :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#531) HavocS válasza TripleB (#530) üzenetére


HavocS
senior tag

Annak, hogy egy 20 ezres tabhoz adnak ki frissítést? Tekintve, hogy némely gyártó az ötször ennyibe kerülő készülékét is leszarja, ez valóban örömre ad okot.

(#532) darkmann válasza HavocS (#531) üzenetére


darkmann
őstag

Igen, igazad van. A Telenoros 2 év céges előfizetéssel 47e-be kerülő Samsung Galaxy Ace2-n (2 magos proci!) még mindig a 2.3.6. a legutolsó elérhető szoftver! :Y
Én sem értem, hogy TripleB mire gondolt... :F

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#533) lmisi válasza darkmann (#532) üzenetére


lmisi
senior tag

Defy 2.1 update 2.2re volt azóta semmi 2 éves készülék.
Defy+ 2.3 No update. Bóő 1 éve jött ki kb.
A moto egyébként mindkét készüléket direkt elavult rendszerrel adta ki, így gyakorlatilag semmilyen szoftware követési nyűggel nem foglalkoznak.

(#534) TripleB válasza lmisi (#533) üzenetére


TripleB
senior tag

Viszont ott a cwm, amivel elég szépen meg lehet tuningolni a Defyt, Nekem is az van és ki is használom a lehetőségeit.
Ha megnyílik az út egy cwm-s romolásnak , akkor inkább arra szavaznék, mint egy JB-re :)

darkmann, semmi személyes nem volt az irományomban, csak nekem ezek nem olyan valamik, aminek ennyire örülnék ;)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#535) PapírVilla


PapírVilla
tag

"A Mikulás hozza a mobilos Vice Cityt"
Reméljük fog rendesen futni...
[link]

(#536) szvajper


szvajper
csendes tag

Sziasztok! Én is egy ilyen kütyü tulajdonosa vagyok, eddig nekem is viszonylag jól működik, bár naponta többször fagy, ami kicsit zavaró, de lehet, hogy valamelyik telepített program okozza, még nem volt időm kipróbálni.
Egy tapasztalatot szeretnék megosztani, hátha segít valakinek. Ha a tab-hoz usb-modemet csatlakoztatunk, a jelszó (pin) ellenőrzést ki kell kapcsolni, egyébként nem tud feljelentkezni a hálózatra. Sajnos ezt a beállítást kihagytam, és elkapkodva vásároltam egy független Concorde 3G modemet, úgyhogy, ha valakinek egy ilyenre szüksége van, szívesen megvállnék tőle, persze kicsit kedvezőbb áron, mint a bolt... ha valakit érdekel, jelezze privátba légyszi.

(#537) Gabee8


Gabee8
csendes tag

Sziasztok tudtok a tabhoz valami jó jegyzettömb progit ami txt fájlba ment és ingyenes.
Én találtam egyet csak zavaró a reklámjai indításkor.
notepat by layoe

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#538) melan


melan
senior tag

Kérdés: ftp megosztással (filexpert) elérem a tabot, viszont itt nem látom az sd kártyát, mint a telefonon. Elérhető valahogyan?

Azóta újabb: a telómon a Go Launcher EX van fenn, szeretném ezt használni a tabon is, főleg amiatt, hogy az appok nézetnél a futó alkalmazásokat ki tudom "söpörni", ami igen hasznos. Csak (mint tudjuk) a megjelenítéssel van a gond. Lehet azt orvosolni a build.prop módosítása nélkül? Nem nyúlnék hozzá, olyan jól müxik minden...

Később rájöttem, hogy app nézetben fenntartja alul a helyet a képernyőképeknek, de ezt csak egyszert tudtam előhozni, és nem tudom, hogy hogyan...

(#539) lmisi válasza Gabee8 (#537) üzenetére


lmisi
senior tag

note everything
(a pro változat fizetős,de nekem megérte az is)

(#540) lordjancso


lordjancso
senior tag

Sziasztok!
Milyen eszközt kellene vennem, hogy utp kábelt tudjak csatlakoztatni a tabletba?
Köszi!

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#541) ttt1


ttt1
őstag

Érdemes akkor megvenni? Vagy várjak 28.-ig (akkor jön az új frissítés) és utánna vegyem meg?Melyiket javasoljátok a 8 vagy a 16 Gb-os verziót?(4 e-el drágább de annyiba kerül az sd kártya is szal "nyerni" nem nyerek vele ..)

[ Szerkesztve ]

(#542) Gabee8 válasza lordjancso (#540) üzenetére


Gabee8
csendes tag

Parancsolj:
http://www.concorde.hu/index.php?v=n&fk=tablet&csz=02-05-5614

lmisi:
Köszi a jegyzettömböt kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#543) HavocS válasza ttt1 (#541) üzenetére


HavocS
senior tag

Szigorúan szvsz jobban jársz a 8G+8G kártya kombóval, mivel a kártya még öt év múlva is működni fog, a tab szinte biztos, hogy nem (már csak a beépített akksi miatt sem).
A 8 gigásnak már elég nagy a beépítettje ahhoz, hogy több dolgot telepítgess.

(#544) darkmann válasza darkmann (#527) üzenetére


darkmann
őstag

Ha még valaki nem tudná:
Elérhető a JB!!!! [link]
:C :DD :D

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#545) lmisi válasza darkmann (#544) üzenetére


lmisi
senior tag

Felraktad ill. valaki felrakta?
Én most töltöm lefelé:)

(#546) darkmann válasza lmisi (#545) üzenetére


darkmann
őstag

Ebben a pillanatban tettem fel, még nincs tapasztalat. De már tűkön ülök. :))

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#547) darkmann válasza darkmann (#546) üzenetére


darkmann
őstag

FONTOS! Mielőtt frissítetek, csináljatok egy visszaállítást a gyári beállításokra!
[link]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#548) darkmann válasza darkmann (#547) üzenetére


darkmann
őstag

Feltettem. Először megijedtem, mert rohadt lassú volt/fagyott minden. De most már szuperül műxik. :DDD

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#549) Prof válasza darkmann (#548) üzenetére


Prof
addikt

És mi változott az előszörhöz képest? Én alapból minden új software patchet fenntartásokkal kezelek ;]

(#550) Pierre75 válasza Prof (#549) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az itteni vegyes vélemények szerint helyes kivárni. Nagyobb kontrol ikonok, plusz egy mobil hálózati ikon, nincs root kontra javított YT lejátszás eddig. Az üzemidő esetleges változásáról csak később derül bármi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.