Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sly1987


sly1987
csendes tag

Sziasztok az imént hoztam haza a gépet, kibontottam töltő bedug, kijelző villant, kiírta, hogy concorde. Aztán a tudomány meg is állt. Meddig kell tölteni? Lehetséges, hogy ennyire le lenne merülve? Bekapcs gombra nem reagál semmit... Valakinke ötlete esetleg?

(#52) alba-regia válasza sly1987 (#51) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Sajnos annyira le van merülve, főleg akkor, ha az Extreme Digitalban vetted. Szerencsétlenek nem kapcsolják ki tesztelés után, és az szépen fullra lemerül. Ez ám a szakértelem!

Ezt többek között azért is erősítem meg, mivel ma vettem én is egyet náluk. Még mindig a töltőn van. Pár percnyi töltés után egyébként be kell, hogy tudd kapcsolni (3 mp-ig nyomd a gombot).

(#53) alba-regia


alba-regia
aktív tag

A Gtalk hang- és videóhívás indításánál vagy fogadásánál leáll. Van erre valami megoldás? A rendszer gyári.

(#54) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Meg van a kicsike Most hoztam el Mamutból :)
Megerősítem be sem kapcsolt a Boltban :(

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#55) lmisi


lmisi
senior tag

Tegnap vettem, ma dögönyözöm, ahogy munka mellett ráérek.
Youtube egész jó rajta.
Jóval gyorsabb mint a telefonom (moto defy)
wifi müxik rendesen.
Kijelző olyan amilyen, mondjuk árarányos, a felbontását észrevenni.
Aksi egész jó.
Programok szépen futnak.
Kérdésem lenne:
-Játékoknál néha, (inkább mindig) nem tűnik el az alső értesítési sáv, ami nem lenne akkora gond, ha a játékok egy része figyelembe venne ezt. Nem lehet ideiglenesen kikapcsolni ezt tabletnél?
-4x3 -as menürendszert nem lehetne átállítani 6x3-ra valahol?
-Érdemes lecserélni a gyári launchert, mondjuk az orvosálná talán az elöbbieket?
Ha érdemes, ti mit használtok rajta?
-Tok, fólia milyet vennétek?

[ Szerkesztve ]

(#56) Filibert válasza lmisi (#55) üzenetére


Filibert
csendes tag

én Nova launchert használok igen csak jól megy rajta, szerintem gyorsabb is és sokkal több widget kifér meg a menüt is ugye te állítod hogy mennyi ikon legyen egy oldalon.
Tok-ot láttam a speedshop oldalán egész kis pöpec. Fólia meg van a Ghoo 7000s-hez, az tökéletesen jó erre is .

Eladó egy T-s Huawei Y300-as, ha valakit érdekel írjon PÜ-t.

(#57) pampika


pampika
őstag

Én is ilyen tabon gondolkozom és érdeklődnék, hogy bármiféle custom rom van-e hozzá? Olvastam olyant is, hogy vannak allwinner a13-ra készült romok, amik nem is termék, hanem proci specifikusak és adott rom akár több tabon is elközlekedik, gyártótól független, vagy kisebb mókolással.

(#58) Filibert válasza pampika (#57) üzenetére


Filibert
csendes tag

szerintem a Ghoo Tab 7000s topicjában találsz erre válaszokat, egy az egyben megegyezik ezzel a készülékkel. csak ott jobban fut a fórum. :))

Eladó egy T-s Huawei Y300-as, ha valakit érdekel írjon PÜ-t.

(#59) lmisi válasza pampika (#57) üzenetére


lmisi
senior tag

A concorde weboldalán van saját fóruma a Tab One-nak.
Fontos ghoo-val ellentétben prerooted és van magyar supportja is. Állítólag már fut rajta a JB tesztüzemben.
Én annyira nem látom szükségét custom romnak így is elég pörgős. Wifi érzékenysége rendben van és aksi egész jól muzsikál, persze kisérletezni fontos defy-al én is azt művelem, de ott 000 a support (Talán froyo upgrade-t adtak utoljára a defy-ra, ja a tök ugyanaz defy+ gingerrel jött ki, ja arra sincs upgrade mindkettő döfi már avult verzióval jött ki anno)

(#60) Nerd válasza lmisi (#59) üzenetére


Nerd
aktív tag

Egy baj van a concorde supporttal. Allwinner-es gepekre nem adnak ki frissitest. Be lehet faradni az egyetlen pesti szervizukbe frissiteni... ami eleg vicc... Talan emiatt 4.1-es custom romoknak ertelme lesz...

[ Szerkesztve ]

(#61) pampika válasza lmisi (#59) üzenetére


pampika
őstag

Az oldalukon végig olvastam a fórumot, igen szimpatikus, hogy _tényleg_ van support és hozzáértő ember, normálisan, érdemben válaszol a kérdésekre.
A preroot és a JB is nagy pirospont, főleg, hogy ilyen hamar jön rá.
Igazából azért érdekelne a főzött rom, mert a rom mesterek mindig kitalálnak valami okosságot, amivel még többre képes lesz a kütyü, de az nem mindig telepíthető utólag, hanem sokszor csak a rom cserével együtt lehet hozzájutni. De akkor átnézek a ghoo topicjába ezügyben.

@Nerd: a fórumuk alapján nekem úgy jött le, hogy házilag is meg lehet oldani. Vagy ha pl. edigitalnál veszem, náluk lehet számítani ilyenre, vagy ők is felküldik a központba?

[ Szerkesztve ]

(#62) Nerd válasza pampika (#61) üzenetére


Nerd
aktív tag

Az Allwinner procival rendelkezo gepeknel nem lehet szamitani... Edigitalban nem hiszem, hogy frissitenek. A forumban a problemara a postan kuldest irtak, ami szerintem nem tul jo megoldas...

(#63) lmisi válasza Nerd (#62) üzenetére


lmisi
senior tag

Nekem a tabone fórumában az jött le, hogy fel fogják rakni a filet, de nem javasolják.
Ha mégsem akkor a szervízes update után, mivel rootolt, cwm fel és jb-t firmware leszed és felrak valahová.
Nincs hozzá még amúgy friss CM hírek szerint.
Olcsó tab összehasonlítás:
[link]

(#64) pampika válasza Nerd (#62) üzenetére


pampika
őstag

ma voltam edigitalban, ők nem szervizelnek, csak küldik pestre. legalább is most ennyi infójuk van, de mondta a srác, hogy friss még a cucc, így a későbbiekben változhat.

@Imisi:
ha most fel megy rá a clockwork, akkor akár a szervizbe küldés is kihagyható, nem? hisz úgyis a főzött cucc kerül rá. inkább arra kellene valami megoldás, hogy ha szervizbe kell küldeni, akkor hogy kerül rá vissza a gyári :U

(#65) Tybee


Tybee
tag

Sziasztok!

Két napja én is vettem magamnak egy ilyen tab-ot, eddig egészen elégedett vagyok vele. Viszont egy nagyon idegesítő problémája van: Gtalk-nál nem működik a videóhívás, azonnal leáll. A legjobb az, mikor pötyögök vkinek és egy 3. személy rámhív, rögtön eltűnik minden. Más is találkozott ezzel a hibával? Esetleg másik Gtalk kliensel működik a videóhívás?
Még egy kérdés, extsd-re hogyan lehet programot telepíteni? Dungeon hunter2-t akartam feldobni, de kisebb a partíció mint amennyi hely kellene:)

(#66) lmisi válasza Tybee (#65) üzenetére


lmisi
senior tag

A belső sd -vel jól kicsesztek dolgozó nép egyszerű fiaival.
A concorde fórumában nekik fogom szegezni ezt a kérdést, hogyezt most miért minek egy 1,5 gigás belső sd-t? amikor van külső lehetőség is.
Nincs rá egyszerű megoldás,amit találtam nem működik. A lényeg a programok /sdcard-ot keresik, használják és annyi. Linux szinten meg lehet mondani hogy a /sdcard (/mnt/sdcard) az az extsd legyen. Ha kijött rá a JB lehet az lesz, ezután fölösleges lesz a belső sd.
Gtalk videohívás biztos olyan mint a skypé, azaz abból is patchalt verzió kell, ha van egyáltalán. Talán xda-n, mert ott lehet elérni a patchelt skype-ot is.

(#67) pampika válasza lmisi (#66) üzenetére


pampika
őstag

és ha csinálsz egy symlinket terminalban, akkor úgy nem találja meg?
(mondjuk ln -s /mount/sdcard /mount/extsd, vagy ahova teszi a belső tárhelyet. ha csak roottal megy, akkor előtte su)

(#68) lmisi válasza pampika (#67) üzenetére


lmisi
senior tag

Háát nem akartam mindent átrakni, meg valamilyen programot akartam erre.
Mindenesetre a Directory Bind nem működik ezeddig.

(#69) Shanyiee


Shanyiee
csendes tag

Sziasztok!

Nekem 2 hete van ilyen tabletem. Teljesen meg vagyok vele elégedve!
Ami viszont szerintem érdekes és kicsit bosszantó, hogy nálam kb 30 nem használás után eldobja a WiFi-t és onnantól csak úgy hajlandó csatlakozni hozzá ha 1 percre kikapcsolom majd vissza. De onnantól megint hibátlan. Szerintem ez az egy dolog ami a fekete pontok listáján egy maradandót jelent minden más egyéb csak és kizárólag piros pont!
Volt már korábban kimondhatatlan nevű gyártótól termék ami szintén az olcsó és kis méretű kategóriába tartozott ez viszont szerintem azok közül is a top 5ös régióba sorolható!

Kíváló HD videó kezelés, gyors és jó játék futtatások hibátlan működés!
Aki próbálta az tudja, hogy a Doc2GO (mint gyárilag telepített alkalmazásra) aligha nem egy még le nem gyártott tabletre készült .. legalábbis ami a hardverigényét illeti.
Két oldal után nekem 2-3mperces lagokkal vette a gépelést pedig aztán a kijelző billentyűzetével nem könnyű olyan gyorsan gépelni, hogy azt már csak LAG-gal tudja felfogni.
De ez teljesen lényegtelen hiszen nem használom. Ha mégis kell valami hasonló akkor azt más programmal fogom megoldani. Irodai és otthoni használatra több mint jó!
Emellett szerintem felettébb remek lett az akku használat is nekem már második napja megy úgy a Tab One úgy, hogy ha eszembe jut akkor nyúzom kicsit vagy ha éppen facebook-os esetleg Viberes SMS/hívás érkezik. Hibátlanul teljesíti azt amit én megkövetelek tőle!
Ennyi pénzért (a naprendszerünkben található gáz óriásról elnevezett üzlethálózattól vettem potom 24999 Ft-ért az én hófehérkémet) ilyen hardverhez jutni ajándék volt :C

Ha nagy leszek megnövök! :)

(#70) pampika válasza Shanyiee (#69) üzenetére


pampika
őstag

a viberre simán regisztrál? eddig csak telefonon használtam, ott ugye a telszám alapján megy. itt ugyanazt a fiókod kezeli, vagy külön kell megadni valamit neki?

(#71) Shanyiee válasza pampika (#70) üzenetére


Shanyiee
csendes tag

Igen kell hozzá egy aktív sim :)
Én a regisztrációs kódot SMS-ben kapom meg a telefonomra azt beírom a tableten és elfogadja. onnantól tökéletesen üzemel :D

Ha nagy leszek megnövök! :)

(#72) pampika válasza Shanyiee (#71) üzenetére


pampika
őstag

áh, oks.
akkor a beaktivált viberre kb kérek új kódot, tabletnek is megadom és jó lesz.
zsír :)

(#73) Stee


Stee
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy próbálkozott-e már valaki USB-s GPS vevő használatával ehhez a tablethez?
Természetesen azon agyalok, hogy navigálásra használható-e valahogy a cucc!

[ Szerkesztve ]

Soha nem felejtem el hogy, a táj amit magam előtt látok, a hátam mögött folytatódik.

(#74) pampika válasza Stee (#73) üzenetére


pampika
őstag

hasonló témakör, csak én meg usb bt dongle-n gondolkoztam, azzal vajon mehet-e?

(#75) lmisi válasza Stee (#73) üzenetére


lmisi
senior tag

Milyen az a usb GPS? Na keresek is guglin gyorsan.

(#76) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Sziasztok 1hete vettem a Tabot és az utóbbi pár napban furcsa dolgokat művel.
Kikapcsol és csak resettel jön vissza
Tapasztalatok ilyet?
Mi okozhatja?
Köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#77) pampika válasza gyuszmó (#76) üzenetére


pampika
őstag

az enyém még úton, de droidom már van pár éve.
attól függ, mi történik, amikor visszakapcsolod? ha reset után mindig ugyanazok a progik kerülnek vissza, akkor esélyesen vmelyik progi állítja fejre. vagy adott progik együttes telepítése (sajnos össze tudnak akadni...). érdemes lenne tesztelni, hogy gyári állapotban is lehal-e. ha igen, esélyes a szerviz. ha nem, akkor jöhetnek az appok egyesével. ha önmagában egyik sem okoz gondot, akkor lehet őket párosítgatva telepíteni és így tovább...érdemes ismertebb progik felé orientálódni, mert ott ált. hamarabb kibukik a hiba a nagy felhasználói tábor miatt és jöhet rá a megoldás (persze itt is van kivétel, egyeseknek pl. a viber/skype szokott összeakadni más progikkal, ami sokszor a más progik hibája).

(#78) gyuszmó válasza pampika (#77) üzenetére


gyuszmó
őstag

Köszi
Vagy esetleg a wifi amikor Kikapcsol a képernyő?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#79) pampika válasza gyuszmó (#78) üzenetére


pampika
őstag

kisebb esélyét látom, de akár. sajnos a wifi 1-2 embernél nyűgös a gyári fórum alapján és az admin hiába abszolút segítőkész, erre még nem reagált érdemben, h mitől lehet. bár ott a wifivel kapcsolatban inkább az volt a gond, hogy nehezen/nem talál vissza a már ismert hálóra.

(#80) tibi683 válasza pampika (#79) üzenetére


tibi683
tag

Egy másik tablet topikjában olvastam erröl a progirol ami orvosolja ezt a wifi problémát ;)
Asszem Kelzsocát illeti a köszönet érte.
https://play.google.com/store/apps/details?id=opotech.advancedwifilockfree&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9wb3RlY2guYWR2YW5jZWR3aWZpbG9ja2ZyZWUiXQ..

(#81) pampika válasza tibi683 (#80) üzenetére


pampika
őstag

köszi, ha meglesz a cucc és dobálja a wifit, kipróbálom :)

(#82) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Nekem is dobálja le a wifi-ket. De ami jobban zavar, hogy a weboldalakat 10 másodpercen belül nem igazán nyitja meg /többféle böngészővel, többféle routerrel/. Valamint mintha fogná valami a rendszert, mert valamikor másodperceket kell várnom a legegyszerűbb műveletekre is. Pedig teljesen gyári állapotban van a cucc.

(#83) Stee válasza lmisi (#75) üzenetére


Stee
csendes tag

Semmi extra, USB-s csatlakozással rendelkező GPS vevő...

Soha nem felejtem el hogy, a táj amit magam előtt látok, a hátam mögött folytatódik.

(#84) p4tr1k999


p4tr1k999
csendes tag

Azt szeretném kérdezni hogy a tablet kompatibilis-e ezzel a tok, billentyűzettel: http://edigital.hu/Tablet_kiegeszitok/ConCorde_tok_es_billentyuzet_ConCordeTab_7.1/_7015_/_7020_es_7030_tablethez-p266756.html

(#85) safar.janos válasza p4tr1k999 (#84) üzenetére


safar.janos
csendes tag

Régebben írtam a Concorde-nak, azt mondták, hogy átalakítóval sem kompatibilis (a tok mini usb-s, a tab pedig micro...)

(#86) p4tr1k999 válasza safar.janos (#85) üzenetére


p4tr1k999
csendes tag

És nem lehet megoldani plusz átalakítóval?

(#87) tibi683 válasza p4tr1k999 (#86) üzenetére


tibi683
tag

Már árulnak kifejezetten Concorde Tab One hoz is billes tokot.

(#88) p4tr1k999 válasza tibi683 (#87) üzenetére


p4tr1k999
csendes tag

Esetleg linket? :)

(#89) tibi683 válasza p4tr1k999 (#88) üzenetére


tibi683
tag

(#90) p4tr1k999 válasza tibi683 (#89) üzenetére


p4tr1k999
csendes tag

Köszi és ezen az oldalon hogy lehet rendelni? Meg ha az edigitalon rendeltem egy tabot meg a rossz bilentyűzetet akkor a billentyűzetet hogy lehet vissza mondani? Előre is köszi. :D

(#91) p4tr1k999


p4tr1k999
csendes tag

Ezzel nem működne a rossz tok?: átalakító

(#92) lmisi válasza p4tr1k999 (#91) üzenetére


lmisi
senior tag

A concorde-osok mondják mint fentebb is válaszolták hogy nem.
Ez egy szabad ország kipróbálhatod ettől még ;]
Amúgy miért nem jó a microusb-s tuti működő?
Amúgy a ebayen kicsit olcsóbban rendelhetsz ilyet, bár sajna én se onnét vettem.
Tokkal tapasztalat: Billentyűzet működik, de a tab ha úgy tartod könnyen kicsúszik belőle.
Ezt úgy hidaltam át hogy a tartó csomagolásához adott műanyaghab téglatestből levágtam egy megfelelő vastagságú csíkot amit berakok a tartó és a tab hátlapja közé. Így pont paszentos. Végleges megoldásként az előbbi módszer ragasztással.

(#93) p4tr1k999 válasza lmisi (#92) üzenetére


p4tr1k999
csendes tag

De safar.janos azt írta hogy a csatlakoztatás nem jó és átalakítóval sem működik. :O

(#94) csibe1 válasza p4tr1k999 (#93) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor vegyél hozzá egy olyat amivel működik,ezt meg add el.

Más:

Októbertől kapható a Concorde One 8GB-os háttértárral.Az ára változatlan.

Concorde One 8GB

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#95) p4tr1k999 válasza csibe1 (#94) üzenetére


p4tr1k999
csendes tag

Nem kell eladnom mert még nem jött meg hanem módosítottam a rendelést és csak a tabot kértem a hozzá való tokot meg megrendeltem innen és ez a hozzá való. :D

(#96) lmisi


lmisi
senior tag

A 4 gigás verziót a 8 gigás váltja ugyanazért az árért.
Azért arra jóval több minden felmegy.

Sajnos a kis belső sd tárhely miatt sok játékot le se hajlandó tölteni. Pedig a Directory Bind segítségével kizsuppolnám az adatfile-okat külső sd-re. Megpróbáltam a telefonról letöltött adatokat bemásolni külső sd-re ami ment is, át-map-oltam a megfelelő könyvtárakat (pl. gameloft), de akkor is le akarja tölteni az adatokat.

A directory Bind szépen fut, csak néha szól hogy leállt, de ettől a map-k működnek tovább.

Még egy kínom van hogy lásson adhoc wifi-t is. A telefonom pl. csak ilyet tud. Gugli ics-el bevezette azt a szivatást hogy nem látja, illetve nem hajlandó az eszköz adhoc wifi-hez csatlakozni. A szivacs ezzel az hogy a telefonok cirka 90+ % csak ilyen wifi tether-t tud.
Nem tudom tabone-ra van e hekk, más tabokra van. Tulajdonképpen csak egy filet kell lecserélni a /system/bin/wpa_supplicant file-t. Csak ha nem jó a csere file semmilyen wifi-re nem csatlakozik. Ilyenkor ha visszarakod az eredetit meggyógyul, csak a adhoc szivatás természetesen marad.

(#97) thepharao


thepharao
csendes tag

Meg van a 8 GB-os! :) :DD :DD

Skype-ról mi a tapasztalat? megy a "normálissal is? vagy "patch-cselt" kell? ha utóbbi, olyat hol találok?
Köszi.

Mindenhol jó, de a legjobb ... Mindenhol! :)

(#98) csibe1


csibe1
addikt

Concorde One - már 8GB-al,az adatlapon még 4GB szerepel.

akciós vásárlás - 10 ezer Ft kedvezménnyel Köszönet érte tjb007-nek. :R

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#99) lmisi válasza thepharao (#97) üzenetére


lmisi
senior tag

Patched skype kell neki, főleg videohívással:
[link]

pl.

(#100) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv

Este kb 65% on volt az aksi,és repülőre tettem a tabot.
Reggel nem tudtam bekapcsolni,nem is gondoltam,hogy ennyire lemerült éjjel 0% -ra.

Ez normális,hogy ennyit essen éjjel használat nélkül?
köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.