Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) forgotaras


forgotaras
csendes tag

Sziasztok!
Erősen gondolkodom a készülék vásárláson, viszont egy igen fontos kérdés merült fel.
Fut rajta a MineCraft Androidos változata (a gyerkőcnek kb ez az egy a kritérium) :) ?
Ha jól értelmezem: http://www.minecraftwiki.net/wiki/Pocket_Edition csak ARM-v7-es procikon fut, de hátha van tapasztalat ez ügyben valakinek.. (vagy érdemes inkább a Play verziót?)
Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#602) Nayrobi


Nayrobi
őstag

Hello!

Vettem nemrég egy ConCorde One tabletet, hozzá pedig egy ConCorde 3G modemet. A modembe beraktam a simkártyát és nem működik a dolog, pedig próbáltam már mindent. Visszabaktattam a t-mobilehoz, és ők azt mondták, hogy csak beépített 3G-s tabletekkel fog menni a net, stickkekkel nem fog elindulni, mert ez általános probléma az androidoknál. Szerintem ez nettó marhaság, kérlek cáfoljatok meg...

(#603) z0d1AK válasza Nayrobi (#602) üzenetére


z0d1AK
veterán

Részben igazuk volt, viszont a Tab One kernel szinten tamogatja a 3G sticket.
A PIN kódot levetted a kártyáról? Azt kellene megpróbálni, ha nem volt eddig.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#604) Nayrobi válasza z0d1AK (#603) üzenetére


Nayrobi
őstag

Több helyen is ezt tanácsolták, kipróbálom, köszönöm.

(#605) Malacy válasza Nayrobi (#602) üzenetére


Malacy
tag

Biztos, hogy hülyeség amit mondtak. Többen (köztük én is) használják stickekkel a mobilnetet. A gyártó honlapján fent van melyikekkel kompatibilis, olyat kell túrni aprón vagy vaterán. A pin kód kérést tényleg le kell venni, és át kell írni az APN-t is a sim szolgáltató által megadottra.

(#606) Nayrobi


Nayrobi
őstag

ConCorde 3G modemet vettem, tehát biztos, hogy kompatibilis a tablettel. Letiltottam a PIN-t, a 3G watchdog látja is, hogy történik valami, viszont a tablet meghülyül és elmegy a kép, csak az újraindítás segít, ez történt az előző 10 esetben, szóval valami gáz van még mindig.

(#607) z0d1AK válasza Nayrobi (#606) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nah, ha elmegy a kép, stb és csak újraindítás segít, akkor valószínűleg vagy valamilyen szoftveres, vagy hardveres hiba áll fent. Célszerű lehet szervizbe vinni, ott meg mondják, hogy hol a hiba.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#608) Nayrobi válasza z0d1AK (#607) üzenetére


Nayrobi
őstag

Valószínűleg ez lesz, ha nem tudnak segíteni.

(#609) HavocS válasza forgotaras (#601) üzenetére


HavocS
senior tag

Gyönyörűen fut rajta a minecraft.

(#610) HavocS válasza Nayrobi (#606) üzenetére


HavocS
senior tag

Próbáld meg a gyári állapot visszaállítását, nekem egyszer nem akarta az istennekse felismerni a mobilnetet (ami azelőtt ment szépen), visszaállítás után azonnal felismerte és használta.

(#611) Malacy


Malacy
tag

Nálatok is lassú a Chrome? A gyári böngészővel sokkal jobban megy a net.

(#612) z0d1AK válasza Malacy (#611) üzenetére


z0d1AK
veterán

A Chrome 1GB RAM mellett érzi jól magát. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#613) ArmanD.


ArmanD.
őstag

Sziasztok

Felraktam a Jelly Bean 4.1.1-et meg "elvileg" telepítve van a flash 11.1 de nem akarnak menni a flashek vagy mondjuk egy farmerama sem a gyári böngészőn sem meg a chrome-on sem. Mit lehetne csinálni hogy lehessen használni vagy mivel lehet a probléma? :F

Öreg vagyok már bohócnak!

(#614) z0d1AK válasza ArmanD. (#613) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hivatalosan a JB nem tamogatja a flasht, itt lehet a problema.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#615) ArmanD. válasza z0d1AK (#614) üzenetére


ArmanD.
őstag

Igen ezt ovastam sajnos de akkor megb..tom pl a farmeramát? :d van ötlet hogyan lehetne kicselezni?

Öreg vagyok már bohócnak!

(#616) Hardboy válasza z0d1AK (#614) üzenetére


Hardboy
tag

? Ezt most komolyan mondod, hogy a JB nem támogatja a Flash-t??

Az nagyon durva volna, mikor az egész világ flash őrületben ég, sajnos... Ráadásul nagyon sokat fektettek bele hogy az előző verziókon, fusson valahogy az a nyamvadt flash... most meg kidobnák az egészet az ablakon?
Nem beszélve arról, hogy a felhasználói elégedettséget durván csorbítja egy ilyen lépés.

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#617) Hardboy válasza Hardboy (#616) üzenetére


Hardboy
tag

No, picit utánaolvastam:

Valóban nem támogatja a flasht a JB (Azzal én is egyetértek mondjuk, hogy egy jó nagy gépigényes szar volt mindig is a flash. Rég itt lett volna az ideje, hogy likvidáljuk a bolygóról, hát most itt van az első lépés hozzá.)

Lényeg annyi, hogy mivel azonban sajnos ettől még minden weboldal flash tartalommal bír, elég nehézkes nélküle meglenni.

Megoldás: Marketről ugyan nem letölthető az Adobe Fashplayer JB-re, de ha megszerzed az .APK filet, és feltelepíted, akkor minden rendben lesz utána... (Chrome továbbra sem fogja támogatni a flasht, de egyéb böngészővel nem lesz gond (Firefox,Opera,stb.))

Játékokat nem tudom, nem játszom...

üdv...

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#618) ArmanD. válasza Hardboy (#617) üzenetére


ArmanD.
őstag

Én az APK-t letöltöttem felraktam,de a gyári vagy a chrome böngészővel nem akar menni a farmerama, most kipróbálom az Opera-t

Öreg vagyok már bohócnak!

(#619) ArmanD. válasza Hardboy (#617) üzenetére


ArmanD.
őstag

NAhh az Opera azt mondja hogy, nincs telepített flash vagy a flash plugin ki van kapcsolva. Hát akkor kapcsoljuk már bé valahogy! Valami szaki mondja már meg hol kell. :F
Attól hogy a JB nem támogatja a flash-t én még támogatom :DDD

Öreg vagyok már bohócnak!

(#620) Hardboy válasza ArmanD. (#619) üzenetére


Hardboy
tag

akkor passz...

Kérdezz rá concorde fórumon, sőt, lehet már megválaszolták ezt a kérdést.

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#621) z0d1AK válasza Hardboy (#616) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mondjuk inkább ugy, hogy a Facebook játékos világ ég csak a flashtől. A legtöbb esetben a játékoktól eltekintve csak a reklámok Flash alapúak és akinek van esze, az kerüli már webfejlesztés alatt. Nekem egy év alatt nem okozott gondot az Flash hiánya iPad alatt.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#622) Hardboy válasza z0d1AK (#621) üzenetére


Hardboy
tag

kegyetlenul nem ertek hozza, de a youtube es tarsai nem flash?

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

(#623) z0d1AK válasza Hardboy (#622) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem teljesen, ott is atallas van.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#624) spammer válasza Hardboy (#622) üzenetére


spammer
veterán

Youtube flash és html5 alapon is mehet, PC-n is át lehet kapcsolni html5 tesztváltozatra a youtube beállítások között. [link]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#625) Malacy


Malacy
tag

Hogy lehet pl. egy időjárás widgetet kirakni a főképernyők egyikére mint a telefonoknál? Erre még nem jöttem rá. Hiába próbálom kirakni, csak az ikont teszi ki.

(#626) z0d1AK válasza Malacy (#625) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az adott alkalmazásnak widgetet is kell tartalmaznia (a menüben az alkalmazások mellett lévő modulok panelen). Ha nincs, akkor olyat kell letölteni, amihez van. Play-en van külön widgetek kategória is emlékeim szerint.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#627) vegato


vegato
csendes tag

Sziasztok, most tervezek vássárolni egy tab one-t. kérdésem az lenne, hogy minden 16gb-os változat jelly bean-es e? Mert itt még ICS-et írnak

(#628) z0d1AK válasza vegato (#627) üzenetére


z0d1AK
veterán

Gondolom amelyek a JB frissítés megjelenése előtt kerültek ki a Concorde-tól, azoknál lehető ICS még. Ha ilyen, akkor max frissíted, ennyi. :)

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#629) lmisi válasza vegato (#627) üzenetére


lmisi
senior tag

Mult héten ismerős vett 2 db 8 gigásat (MM-ben), hozzám került beüzemelésre. Mindkettőn 4.1 volt már. Csak rootolni kellett.

(#630) nyirog válasza vegato (#627) üzenetére


nyirog
tag

Már csak JB-vel tudsz venni. Az a szállítmány ami még ICS-es volt (és október közepén érkezett), már több mint egy hete elfogyott az üzletekből. A mostaniak mind Jelly Beannel érkeznek/érkeztek

(#631) weinmaker válasza z0d1AK (#628) üzenetére


weinmaker
őstag

Én az edigis akcióban vettem kettőt a gyerekeknek karácsonyra, azok ics-ek. A nagyobb baj az, hogy a frissítést nem támogatja a concorde, csak ha beviszed hozzájuk, mert valami spec formátumban van nekik. Na ez a szívás. Amúgy elég jó volt a gép amikor kipróbáltam, de azért szivesen rátenném a JB-t, de azért ugye nem fogom felvinni pestre. Sokan kritizálták már őket emiatt. Hiába a jó és gyors fejlesztés, ha csak ott lehet frissíteni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#632) spammer válasza weinmaker (#631) üzenetére


spammer
veterán

Hogy micsoda? JB-t otthon nem tudsz rátenni? :U Ez komoly?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#633) DJGABI válasza weinmaker (#631) üzenetére


DJGABI
addikt

Az csak egy "ajánlás". A LiveSuit (frissítés flashelő program) ilyen licenszelt cucc, fizetni kellene érte, ennek ellenére sok helyen megtalálni a neten. Meg csak egy bizonyos verziója jó a tablethez. Nyugodtan lehet otthon frissíteni, én is így tettem. Kb olyan mint a w*rez vindóz esete: sokan tudnak róla, sokan használják, attól még nem szép dolog :)

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#634) nyogo83


nyogo83
senior tag

Ha valaki szeretne par ezrest sporolni, akkor most megint van Mastercard mobile akcio az Edigitalnal.
25 ezer feletti vasarlasnal 5000 kedvezmenyt adnak, igy ha a Concorde Tab One 8Gb-os 23.900 Ft-os arahoz kersz meg plusz egy ev Extra garanciat 1200 vagy 1500 forintert, maris 25.000 felett van a vegosszeg, amibol lejon a kedvezmeny.
Igy sikerult 2 ev garival 20.000-ert penteken vennem egyet :)

(#635) weinmaker válasza DJGABI (#633) üzenetére


weinmaker
őstag

Na de ne haragudj, minden cég a rendelkezésedre bocsátja a frissítő progit is, elég ha csak a mobilokat megnézed. Itt azért messze nem így van. Nekem ez az egyetlen negatív meglátásom a céggel szemben, de ettől független én is ilyet vettem (ráadásul kettőt) a gyerekeknek, mert olcsó kategóriában talán ez a legjobb.

Remélem, hogy egysezr észbe kapnak, és megoldják ezt a frissátési mizériát, hogy ne a neten felkutatott warez programmal kelljen mókázni. Ráadásul asszem ki is írták, hogyha valaki ilyet csinál, és elrontja a tabot (mert valami nem volt oké a frissítéskor), akkor az nem garanciális probléma.

Szerintem ne kicsinyeld le ezt a dolgot. ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#636) FafniR válasza weinmaker (#635) üzenetére


FafniR
csendes tag

Figyelj, ha megoldást szeretnél a problémádra kérdezz és OLVASS!!! A concorde hivatalos fórumán az admin és még pár srác keni vágja a dolgokat. Cirka 15 perc alatt lehet frissíteni. Elrontani nem lehet ha értelmezed ami le van írva és nem a "jajj én nem tudom megcsinálni" hozzá állással állsz a dologhoz.

Az LS frissítő progit nem a concorde írta ezért nem adhatja ki mint frissítő progi. Ez az Allwinner tulajdonában áll és a concorde is megvette.

Javaslatom: regelj a concorde fórumán és olvasd el a gyik-ot.

Ericsson GA 318>Nokia 3310>Samsung SGH-x450>Motorola KRZR K1>SonyEricsson K310i>Sony Ericsson W580i>Nokia 5800>Zte Blade>Zte Skate|ConCorde Tab One>Lg G2 D802

(#637) HavocS


HavocS
senior tag

Basszus, már másodjára csinálja a tab, hogy egyszerűen elfelejt csatlakozni a mobilnetre. Használom a mobilnetet, kikapcsolom a gépet, pár nap múlva bekapcsolom, és az istenért se csatlakozik. Nyomok egy factory resetet és utána egyből felcsatlakozik. És közben nem telepítettem az előző használatkor semmit... ez érthetetlen, nagyon nem lesz vicces, ha kéthetente wipeolni kell emiatt :(((

(#638) DJGABI válasza weinmaker (#635) üzenetére


DJGABI
addikt

Na ja, de más cégeknél nem is huszonX ezerről indul egy tablet. Meg JellyBean frissítés sok nagy nevű géphez még mindig nem érhető el így fél évvel a launch után... :U

Ha nem akarod otthon, akkor felküldöd hozzájuk. Ennyi, örülj hogy egyáltalán van ilyen lehetőség. Nem tudom melyik cégnél tudnád ezt megjátszani. Az meg, hogy valaki elrontotta: egyrészt user error, másrészt nem hinném hogy utána elhajtják, pont hogy elég felhasználó barát cég. Volt aki a rossz CWM-et feltette, neki is újrahúzták a gépet, nem sokat problémáztak.

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#639) weinmaker válasza FafniR (#636) üzenetére


weinmaker
őstag

Nekem nincs gondom az értelmezéssel. Inkább fuss neki, és olvasd el még egyszer, hogy mit írtam. Az szerintem alap, hogy olyan frissítő program, vagy metódus kell, hogy legyen egy termékhez, ami ingyenesen (warez mentesen) hozzáférhető.

És hidd el olvastam a pont a concorde fórumán, hogy az otthoni frissítésnél bekövetkezett hiba, nem garanciális jellegű.

Ettől függetlenül írtam, hogy mégis ezt vettem, mert jó ár-érték arányúnak tartom. Komolyan nem tudsz olvasni?

Azért mert nem vagyok concorde fun, még lehet ugye véleményem erről a frissítéses dologról. (mint írtam, ez ez egy nem tetszik az egészben).

Ha neked ez így tökéletes, akkor halleluja, nekem meg nem. Ennyi!
Mellesleg, nem árt hogy ezzel tisztában legyen, aki ilyet szándékozik venni.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#640) Pierre75 válasza weinmaker (#639) üzenetére


Pierre75
senior tag

Szerintem meg feleslegesen liheged túl egy 20E-s tab támogatását. Ha nem lenne, az se lepne meg.
(A Panasonic-kal leveleztem egy ideig, mivel alapfunkciók nem vagy rosszul működnek a középkategóriás lejátszójában. Semmi érdemi változás nem született 1 év alatt. Így én nem veszek többet a Pana-tól, ők meg eladják amit csinálnak, akinek tudják.)
Ehelyett a Concorde szépen leírta a frissítés menetét, így én is, aki először találkozotam droidos rendszerrel gond nélkül meg tudtam csinálni.

(#641) novoszath


novoszath
senior tag

sikerült szert tennem egy ilyen tabra és nagyon jó :C

olyan kérdésem lenne hogy custom rom vagy CWM létezik - rá?

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#642) FafniR válasza novoszath (#641) üzenetére


FafniR
csendes tag

Készül. Légy türelemmel és irány a Concorde fóruma.

Ericsson GA 318>Nokia 3310>Samsung SGH-x450>Motorola KRZR K1>SonyEricsson K310i>Sony Ericsson W580i>Nokia 5800>Zte Blade>Zte Skate|ConCorde Tab One>Lg G2 D802

(#643) HavocS válasza weinmaker (#639) üzenetére


HavocS
senior tag

Azt vágod, hogy minimum 1, de inkább 2-3 ezerrel drágább lenne a gép, ha lelicenszelné a concorde, vagy sajátot írna, hogy ugyanúgy egy kattintással letöltsd, csak igazad legyen? És ezt fizesse ki mindenki aki megvette, csak mert neked nem jó az, hogy felmész a hivatalos fórumba és közvetlen linkről letöltesz egy progit, ugye?
Örülnél, hogy van romfrissítés, 100 ezres termékekre is nagyjából pont 0 szokott lenni az új firmware.

(#644) FafniR válasza HavocS (#643) üzenetére


FafniR
csendes tag

Szívemből szóltál, bár én direkt nem válaszoltam neki. Az ilyen emberekre tök fölösleges az időt fecsérelni... Inkább foglalkozom a saját táblám tökéletesítésével. Neki meg jó az a szoft amivel megvette ha lusta...

Ericsson GA 318>Nokia 3310>Samsung SGH-x450>Motorola KRZR K1>SonyEricsson K310i>Sony Ericsson W580i>Nokia 5800>Zte Blade>Zte Skate|ConCorde Tab One>Lg G2 D802

(#645) balázs07


balázs07
csendes tag

sziasztok! szeretném megkérdezni hogy nálatok sem működik a wifi alapú helymeghatározás JB rom alatt? ICS alatt tökéletes, mindent beállítottam amit csak kérhet.

(#646) FafniR válasza balázs07 (#645) üzenetére


FafniR
csendes tag

Nem nem működik, de rajta vagyunk.

Ericsson GA 318>Nokia 3310>Samsung SGH-x450>Motorola KRZR K1>SonyEricsson K310i>Sony Ericsson W580i>Nokia 5800>Zte Blade>Zte Skate|ConCorde Tab One>Lg G2 D802

(#648) nyogo83


nyogo83
senior tag

Tegnap meghozta a futar a tabot. Egy apro dolog zavar, ami nem tudom normalis-e: Gyakorlatilag csak elfektetve es kicsit megdontve "normalis" a kijelzo kepe, ha teljesen szembol nezem akkor a kijelzo szele mar picit "inverzesedik". Olvastam, hogy nem a legprofibb a betekintesi szoge, de ennyire???

(#649) z0d1AK válasza nyogo83 (#648) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kis pénz, kis betekintési szög. :(

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#650) nyogo83 válasza z0d1AK (#649) üzenetére


nyogo83
senior tag

Igen szamitottam ra, hogy kicsi a betekintesi szoge, de akkor ezek szerint ez normalis hogy pont szembol nezve nem jo a kep, hanem kicsit meg kell donteni kb 15-20 fokos szogben hogy jo legyen?
En arra szamitottam, hogy pont forditva lesz, szembol neze tokeletes es megdontve barmelyik iranyba kezd majd romlani a kepe :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.