Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Pierre75 válasza bajaki (#249) üzenetére


Pierre75
senior tag

A saját igényeimből indultam ki, nekem multimédiára a TN minőség nem felel meg. Ebook-ra, pdf-re még vállalható volt számomra a kopromisszum, Biztos van olyan, akinek már arra se. 4x ennyiért vehettem volna egy Nexus7-t, ami nehezebb és bele van zsúfolva egy csomó hülyeség, amit soha nem használnék (kamera). Várhattam volna a Google 100$-s modelljére, de szinte biztos, hogy a kijelző ott se lesz IPS. Helyette a One Tab minimalizmusa tényleg szerethető.

(#252) Pierre75 válasza lexter00 (#244) üzenetére


Pierre75
senior tag

Kösz a megoldást, felhasználói körültekintéssel a "fényjáték" kiküszöbölhető!

(#253) Prof


Prof
addikt

Csinált valakinek olyat, hogy nincs hangja már? hiába van max hangerőn nulla hang, némítás ki van kapcsolva.
Pénteken még volt hangja :O

(#254) bajaki válasza Prof (#253) üzenetére


bajaki
őstag

Mintha valaki írta volna, hogy nem volt neki hang. Bedugta a fülest, az szólt és miután kihúzta azután már a tab hangszórója is jó volt.

(#255) somogyib


somogyib
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy doc és docx formátumot kezeli-e alapból?

(#256) DJGABI


DJGABI
addikt

Szuper... A héten már másodszorra nem ébred fel a bekapcsoló gombra, csak reset. Lehet, hogy valami app miatt lesz(?).

(#255) somogyib régi próbaverziós Documents to go van rajt alapból, doc megy, docx nem. Szerencsére a Marketből millió jobb office app tölthető....

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#257) csibe1 válasza Pierre75 (#247) üzenetére


csibe1
addikt

A Repligo tényleg gondolkozik,majd kipróbálom a Mantano Ebook Reader-t.
Az FBReader tippet köszi,majd kipróbálom.Amúgy fel sem tűnt volna ha nincs kicserélve a kártya.
A CoolReadernek viszont nagyon tetszik a háttere,olyan mintha egy régi kódexet olvasnál.
Nem konvertálgatok ha nem muszáj,mert macera.A pdf-et nem igazán lehet normálisan másra átalakítani.
Szerencsére Androidra van jópár program minden formátumhoz,és a legtöbb nem csak egyfélét nyit meg.
Régebben még próbálkoztam rtf vagy doc konvertálással prc-be,de nem mindig sikerült jól.
Jópár éve kezdtem el a prc-t gyűjteni,mert volt olvasóprogram Symbianra is,és a telefonomon egy csomó olvasnivalót tudtam magammal vinni - ami megvolt rendes könyvként is - ha utaztam.
A Mobipocket Reader elég sok oprendszerre elérhető,Androidra viszont valamiért nem adták ki.

Megnéztem a Mantano Ebook Reader-t BlueStack emulátoron,de maradok inkább a Repligonál.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#258) bajaki válasza DJGABI (#256) üzenetére


bajaki
őstag

És a filmeknél csúszó hang? Találtál rá megoldást?

(#259) Prof válasza bajaki (#254) üzenetére


Prof
addikt

Sajnos továbbra sincs hangja, csak fejhallgatóval :(
A videolejátszás meg elég fura mintha leakadna fullscreenre meg sokszor nem tudja kitenni helyette feketeség van.

(#260) DJGABI válasza bajaki (#258) üzenetére


DJGABI
addikt

Ja, találtam: nem nézek filmet :DDD Elég jól beköltöztem, most nem nagyon akarok factory resetet. Amúgy azt figyeltem meg böngészőből indított YT videónál alig csúszik, appból picit jobban, ha beletekerek, akkor nagyon durván feltűnő.

Egyébként szép dolog Concorde részéről h próbáltak javítgatni a rendszeren, de pl az alsó sávon a hangerő gombok gyakorlatilag feleslegesek, mikor ott vannak oldalt fizikailag is. A YouTube app is érdekesen működik... Alapból fullscreen indítja a videót, ha vissza akarod állítani álló módba (leírás, kommentek, etc) átállítja ugyan, de a videót ugyanúgy fektetve játssza tovább... :U

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#261) lmisi


lmisi
senior tag

Nekem 1 hónap után a legnagyobb kínom és ez nem TabOne specifikus,
hanem gugli baromság az állandó alsó státuszsor :W
Ez a legnagyobb idétlenkedés, amit a gugli kitalált, az előlapi 1-3 gombok száműzése mellett.
Könyörgöm miért nem lehet legalább 1 kapacitiv gombot a káván hagyni!!! :F
Amivel vezérelhetném azt a nyüves státuszsort (Mutat/elrejt). TabOne alatt szerintem emiatt a sor miatt nem indul el egy csomó játék.
Fektetett nézetben egy 7 colos szuper keskennyé válik emiatt.
A gépelés is szörnyű emiatt fektetve. Állandóan az idóta sávra bökök, vicces de a telefonon 2-3x gyorsabban gépelek ezért.
Kellene valamilyen petíció a gugli felé, rakja rendbe végre.

(#262) lexter00


lexter00
őstag

Ti milyen launchert használtok rajta?A gyári nagyon béndzsa :D :D

(#263) DJGABI válasza lmisi (#261) üzenetére


DJGABI
addikt

Az a vicc az előző generációs, HDMI-s (A10) gépekben azt hiszem alapból volt erre lehetőség....

(#262) lexter00 Nova [link] de az Apex is király. [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#264) Pierre75 válasza csibe1 (#257) üzenetére


Pierre75
senior tag

"Nem konvertálgatok ha nem muszáj,mert macera."
Én elszórakozgattam a Calibre-val, saját borító, kisebb méret stb miatt. Rtf 10/8 jó nagyátlagban, pdf-nél 10/3 (van néha értelme pdf-ből rtf-be és onnan epub-ba).

"Szerencsére Androidra van jópár program minden formátumhoz"
Hiába, ha pl. a pdf oldaltördelése miatt szétszórja a szöveget. Nem egy ilyet találtam a Repligo és a Mantano esetében is.

"telefonomon egy csomó olvasnivalót tudtam magammal vinni - ami megvolt rendes könyvként is - ha utaztam"
Én egy éve kezdtem azokkal amik ott vannak a polcon is, de tervben volt az újraolvasásuk. (A hazai könyvkiadó ebook ellenes hozzáállása miatt elég sok könyv van amit csak papír alapon tudok beszerezni, pedig a sokszor elfuserált barkácsmunkák helyett én fizetnék ezért.)

"mert volt olvasóprogram Symbianra"
C7-en ebookreader-t használok 1.5 óta nincs a tördeléssel se baj.

Mantano Ebook Reader Premium
Ezt nézted meg? A 2.2.8 elég sokat fagyott, a fejlesztője a 2.2.9-ben már javított rajta. Gyorsabb és kényelmesebb a használata 50 oldal felett, mint a Repli.

(#265) Pierre75 válasza DJGABI (#256) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ma nekem se ébredt fel, de a reset-re se reagált. Cirka 10 perc után már be tudtam kapcsolni, akkor meg nem tudta az automatikus elforgatást, csak egy újraindítás segített. Különös, lehet igényli az újraindítást pár naponta.

(#266) lexter00


lexter00
őstag

Na hajrá mindenki,újraindul a mastercardos akció az Extreme Digitálnál ma 14 órától és az első 500 vásárló kapja meg a kedvezmény szóval hajrá aki lemaradt róla [link]

[ Szerkesztve ]

(#267) bajaki válasza lexter00 (#266) üzenetére


bajaki
őstag

Rajta vagyok... ezt mostel kell csípnem.

Hogy működik pontosan a dolog? Mennyi idő mire aktiválódik a mobilos számla?

Illetve rendelésnél kell valamit csinálni vagy automatikusan levonják a 10k-t?

[ Szerkesztve ]

(#268) lexter00 válasza bajaki (#267) üzenetére


lexter00
őstag

Leszedet az appot ott regisztrálod a kártyádat de a véglegesitéshez kell egy 4 számjegyű kód amit a bankod küld ki,ha kapsz sms-t a bankodtól akkor nincs baj de ha nincs ilyen szolgáltatásod akkor hívd fel a bankot és kérd le a kódot mert kb 2-3 munkanap míg a számlán látszódni fog.Sokan itt bukták el a kedvezményt.

Az Extreme oldalán a rendelésnél a mastercardos fizetést kell választani.

(#269) bajaki válasza lexter00 (#268) üzenetére


bajaki
őstag

Ez az sms mennyi idő alatt jön meg? vagy mit mondjak nekik, milyen kód kell?

(#270) lexter00 válasza bajaki (#269) üzenetére


lexter00
őstag

Passz nekem nincs sms szolgáltatásom,én felhívtam a bankot és mondtam neki hogy regisztráltam a mastercardot és kellene a kód amit a számlaszámomra küldött a közlemény rovatba.Ennyi és már mondta is.
(mert te a számládon kb 2-3 nap múlva fogod látni de ott ők azonnal látják nem tudom miért van ez így)

[ Szerkesztve ]

(#271) Prof


Prof
addikt

Nektek fóliásan jött a Concorde tab? Nekem kicsit gyanús hogy egy már gariba visszavit készüléket kaptam, az usb csatlakozójánál elég kopott a fém és nincs rajta fólia.

(#272) lexter00 válasza Prof (#271) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem fóliásan jött.Szóltál nekik hogy nem kóser valami?

(#273) lexter00 válasza Prof (#271) üzenetére


lexter00
őstag

Nekem fóliásan jött.Szóltál nekik hogy nem kóser valami?

(#274) Prof válasza lexter00 (#273) üzenetére


Prof
addikt

Még nem, de mivel nicns hang visszavisszem

(#275) lmisi válasza Pierre75 (#265) üzenetére


lmisi
senior tag

Néha újraindult magátol, de csak ha párhuzamosan futottak app-ok.
Esetleg nézd meg, hogy a belső app tárolóban nem csökkent 200 giga alá a hely?
Ilyen 10 perces cirkusz nálam még nem volt, pedig naponta etetem.

(#276) Pierre75 válasza lmisi (#275) üzenetére


Pierre75
senior tag

Újraindulásom még nem volt. Tárolt folyamatok/futónál 248 mb szabad ram van úgy, hogy csak az FBReader megy. Tárhely is van. Esténként kikapcsolom készenlét helyett, aztán meglátom.

[ Szerkesztve ]

(#277) bajaki


bajaki
őstag

Na megrendeltem. :)

Azért huncutok, mert újra felemelték a tab árát 23900-re. :D Na mindegy...ki van ez találva azért, hogy nekik is megérje. :)

(#278) lmisi válasza bajaki (#277) üzenetére


lmisi
senior tag

Jéé tényleg edigitalon és concorde-nál is. Ki akarták csak zsuppolni a 4 gigásokat.
Bár szerintem jobb lépés lett volna meghagyni a 4 gigát. Kihagyni belőle a belső sd-t.
1 giga ramot beleje.

(#279) bajaki válasza lmisi (#278) üzenetére


bajaki
őstag

Az biztos... 1gb ram mellett kiegyeznék a 4GB-os verzióval. :DDD

(#280) Prof válasza lexter00 (#268) üzenetére


Prof
addikt

Nekem ment szinte instant az egész. Most tart 373-nál a számláló.

(#281) lobedoc


lobedoc
tag

Nekem van egy ilyen készülékem ami eladó 19-ért, 2-3 hetes. Pm-ben írjon akit érdekel.

(#282) bajaki válasza lobedoc (#281) üzenetére


bajaki
őstag

Miért adod el? Nem jött be a gép?

(#283) lobedoc válasza bajaki (#282) üzenetére


lobedoc
tag

Bejött, csak kaptam mást közben, és nem tudom kihasználni.

(#284) Prof


Prof
addikt

Vettem a taboz tokot az edigitalban, de nagy usb csati van billentyűzetén. :W
Ezt meg, hogy gondolták, az OTG kábelt meghajlítva lehet csak használni :(

(#285) bajaki válasza lobedoc (#283) üzenetére


bajaki
őstag

Ja értem. :-)

Prof: neked most végülis mi van a taboddal? visszatért a hangja? vagy kicserélték?

[ Szerkesztve ]

(#286) Prof válasza bajaki (#285) üzenetére


Prof
addikt

Nem tért vissza, majd holnap felhívom őket, de még végigakarom olvasni a concorde fórumának a One-os topicját.
Ma kipróbáltam a videólejátszást, az tökéletes, gyors mint a villám a 32gigás SD-t is kezeli szépen, külső USB3-as HDD-t is. (nem volt eddig szempont a hdmi, de hogy ezek a kis gépek ennyire jók erre nem gondoltam volna)

A reset amúgy pontosan mit csinál?

[ Szerkesztve ]

(#287) TripleB válasza Prof (#286) üzenetére


TripleB
senior tag

Annak a hdd-nek külső tápja is van? Nekem a 320 GB-os kis külső vinyómat nem tudja meghajtani.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#288) Prof válasza TripleB (#287) üzenetére


Prof
addikt

Igen egy USB3-as rack külső táppal.

Kiderült közben hogy a dobozban egy szikron adatkábelnek is kéne lenni, de nem volt. :( Azzal lehetne PC-vel összekötni, csak az OTG kábel volt benne

[ Szerkesztve ]

(#289) lordjancso


lordjancso
senior tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy az megoldható-e valahogy, hogy wifi-n keresztül böngésszem (és futtassam) a pc-n lévő megosztott fájljaimat?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#290) bajaki válasza lordjancso (#289) üzenetére


bajaki
őstag

Ezen már én is gondolkoztam, jó lenne rá valami megoldás...

Más:
Élő háttérképeket mennyire bírja a tab? Nem fektetik ki a gépet?

(#291) lexter00 válasza lordjancso (#289) üzenetére


lexter00
őstag

Persze!Leszeded a marketből a total commandert + a ftp plugint és a pcédből ftp szervergépet csinálsz (pár perces munka nem nagy dolog)és már látod is a pcén lévő cuccokat .

Ha csak kiváltani akarod az adatkábelt akkor a myphone exprolert ajánlom zsír cucc,én csak ezt használom utálok kábelezni.

[ Szerkesztve ]

(#292) lordjancso válasza lexter00 (#291) üzenetére


lordjancso
senior tag

Ha csak az adatkábelt szeretném kiváltani, akkor a myphone explorerrel megoldható? Nem kell hozzá a total commander + ftp plugin megoldás?

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#293) lexter00 válasza lordjancso (#292) üzenetére


lexter00
őstag

Akkor nem kell hozzá a total commander,leszeded a myphone exprolert a tabletre és a pcre is leszeded a pc verziót és összeszinkronizálod őket.
tabletre való myphone pc-re való myphone

De van több alternatíva is pl az Airdroid annak nem kell a gépre külön klienst telepiteni hanem az a böngészőt használja de nekem az nem jött be mert nem mindegyik böngészőt szereti meg macerásabb mint a myphone.

[ Szerkesztve ]

(#294) lordjancso válasza lexter00 (#293) üzenetére


lordjancso
senior tag

Igen, közben sikerült, köszi.
Viszont úgy látom, 1.3 megabájt per sec adatátviteli sebességet tud produkálni maximum, szóval filmeket inkább kábelen másolok át. :)

Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

(#295) bajaki


bajaki
őstag

Bocsi, hogy ismét megkérdezem, de biztos átfutottatok az előzőn:

élő hátterek mennyire fogják vissza? nem laggolós olyankor a menü?

(#296) Prof


Prof
addikt

Tud valaki egy jó tokot a Concorde one-hoz, ami nem túl drága? (9k-ért láttam már tűrhetőt, de annyi volt a tab maga)
A gyári billentyűzetes nem jó nekem, mert nagy USB csatis és kicsúszik oldalt a tablet belőle.

Fikszen kéne fognia a tabletet és valami vastagabb anyagból legyen.
Valamint kilehessen úgy hajtani hogy álítva mint egy monitort nézzem.

(#297) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Sziasztok

Használtok billentyűs tokot?
Tapasztalatok az imént szólón kívül ?
köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#298) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Amit az E.ben árulnak az nem is pont a One-ra van?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#299) gyuszmó


gyuszmó
őstag

:B

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#300) csibe1 válasza Prof (#296) üzenetére


csibe1
addikt

A Concorde fórumban írták is,hogy most jön(vagy már kijött) rendes tok a One-hoz,mert a mostani nem kompatibilis vele,már csak a csatlakozó miatt sem.

One FAQ

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.