Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Mr.Csizmás válasza Dalee (#900) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

5 féle opció van:

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#902) brumi1024 válasza dugesz77 (#899) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem home-ol, hogy biztosan a poop shoot felett legyen a fej, amikor extrudal.

(#903) dugesz77


dugesz77
őstag

MyTechFun Igor magyar nyelvű bemutatója a P1P-ről.

brumi1024: igen , lehet de fura

[ Szerkesztve ]

(#904) Dalee válasza Mr.Csizmás (#901) üzenetére


Dalee
aktív tag

Nem, az alapbeállítással nagyon sz@nr volt a felület, a outer/inner/infill beállítással tökéletes lett, így nem próbálkoztam tovább. Ezt a beállítást a Prusa Slicertől vettem át, ott a outer/inner/infill az alap. Szerencsére ez volt a baj az ABS-nél.

(#905) Silent77


Silent77
veterán

Nálam is van valami hiba.
Nyomattam páromnak, már végeznie kellett volna, ránézek még 29 perc, gyanús lett. Halál lassan mozgott a fej látszik is hol kezdte. Azt hittem véletlen levettem a sebességet, de nem. Leállítottam, most épp a benchyt nyomtatja, gond nélkül veszett sebességgel. Attól tartok, hogy a magasság a ludas, és másnál is előfog jönni.
Ötlet, hogy ez mi lehet?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#906) fabula válasza dugesz77 (#899) üzenetére


fabula
őstag

Csak annyi hibája van, hogy ha AMS nélkül akarsz több színt nyomtatni, akkor az P1P unload/load után rétegeltolódás lesz és elrontja a nyomtatást. Állítólag már dolgoznak a firmware frissítésen, ami megoldja ezt a problémát. Addig marad a manuális csere színváltásnál.
Teljes filamnet cserénél jó a load/unload funkció.
Szerintem a 0 pont miatt mozgatja át, mivel az a jobb első sarokban van és ehhez képest áll be a tisztításhoz pozícióba.

(#907) dugesz77 válasza Silent77 (#905) üzenetére


dugesz77
őstag

Milyen magasságnál volt ez? Ma nyomtattam egy tablet tartót a kocsiba petg-ből nálam nem volt eddig gondja ezen a magasságon.

Ezüst Sunlu petg generic petg beállítással. Kicsit a képről bubisnak néz ki mintha nedves lenne pedig szárítottam fél órát nyomtatás elött majd végig ment nyomtatás alatt is a szárító. Élőben sokkal jobban néz ki.

fabula: rendben. nincs nagy gond szerencsére, odafigyeléssel elkerülhető a galiba.

[ Szerkesztve ]

(#908) Silent77 válasza dugesz77 (#907) üzenetére


Silent77
veterán

60mm-nél, még 4mm lett volna.
Mintha szorult volna. Kár, hogy nem vettem fel videóra.
Benchy kész lett gond nélkül. Asztalt néztem, nem szorul sehol.
Kell még 2 tulipán fejet nyomatnom, most azt csinálja. Utána megnézek vázamódban valamit.
Nyomtattam sok magasabbat, eddig nem volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#909) brumi1024 válasza Silent77 (#908) üzenetére


brumi1024
veterán

Nálam se volt gond a magassággal, használtam már majdnem az egész magasságtartományt 2-3x.

(#910) Silent77 válasza brumi1024 (#909) üzenetére


Silent77
veterán

Eddig nálam se, furcsa. Persze én is csak tippelek, lehet semmi köze a magassághoz.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#911) Silent77 válasza Silent77 (#910) üzenetére


Silent77
veterán

Váza módban semmi gond nem volt most. 15cm magas.
Nagyon szép lett.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#912) Dalee


Dalee
aktív tag

(#913) poli27


poli27
Topikgazda

Amikor befed valamit, akkor az első sor eléggé lyukacsos, erre van valami beállítás, hogy ne ilyen legyen? Plusz azt se értem, erre a sorra nem keresztbe nyomtatja a következő réteget, hanem ugyanebbe az irányba miért?

[ Szerkesztve ]

(#914) Mr.Csizmás válasza poli27 (#913) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mennyi a top layer-ed?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#915) poli27 válasza Mr.Csizmás (#914) üzenetére


poli27
Topikgazda

3 de ez még csak az első volt :)

(#916) Dalee


Dalee
aktív tag

Imádom a szénszálas lapot, azt hiszem az első réteg flow-t kellene még feljebb állíti 5%-al (ha lehet külön állítani).

(#917) Dalee válasza poli27 (#913) üzenetére


Dalee
aktív tag

Szerintem bridge első rétegnek egész jó, ha szebbet akar az ember alátámasztós a téma véleményem szerint. Ehhez pont jó az AMS, meg a hozzá adott vízben bomló fila.
Erről jut eszembe próbálgattátok már a fa támaszt? Nekem a hibrid beállításnál (valószínűleg amikor elkezdte a tetején lévő interfész réteget nyomtatni letört egy ágat, mi lehet állítani, hogy ne járjak így?

[ Szerkesztve ]

(#918) Dalee


Dalee
aktív tag

A kép lemaradt:

(#919) poli27 válasza Dalee (#917) üzenetére


poli27
Topikgazda

több fallal építsed a fát :)

(#920) Dalee válasza poli27 (#919) üzenetére


Dalee
aktív tag

Tényleg, logikus!

(#921) poli27 válasza Dalee (#918) üzenetére


poli27
Topikgazda

Neked is görbe az asztalod? Mert ugyan ilyen hiba van a kezdőrétegbe mint nekem volt :)

(#922) poli27


poli27
Topikgazda

Egész szép ez a szín :D


Viszont itt miért csinálja ennyire csúnyára (az ívre gondolok, a másik az alátámasztás miatt olyan)? A hőtoronynál is ilyen ahol ívet csinál de csak az egyik oldala..

(#923) Nunder válasza poli27 (#922) üzenetére


Nunder
őstag

Tippre kevés support, rossz bridging beállítások, túl gyors a nyomtatás ekkora overhangnél.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#924) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Frissült a jegyem. Küldenek csereágyat, de most elfogyott nekik mind, 4 hetet várni kell.
Azt nem írták, hogy honnan jön, mivel jön. Jó esetben májusban ismét működni fog.
És nem csak az ágyat cserélhetem, hanem az elektronikát is, ami az ágyat működteti.

(#925) poli27 válasza JulianSinulf (#924) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ezt hol irták? Nekem csak a 4 hetet irták... :) gondolom most gyártják az új szériát...

[ Szerkesztve ]

(#926) JulianSinulf válasza poli27 (#925) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Én megnéztem, hogy mi fán terem a csere.
És ott volt, hogy a V2 elektronika nem jó a V3 ágyhoz. Vagyis cserés.
Megnéztem az elektronika cseréjét is akkor már.
Rá is kérdeztem a jegyben, így válaszoltak rá, hogy az is cserés.
Arra már nem válaszoltak, hogy mi lesz a garival, amikor a leragasztott csavarról leszedem a matricát.

(#927) brumi1024 válasza JulianSinulf (#926) üzenetére


brumi1024
veterán

Arra már nem válaszoltak, hogy mi lesz a garival, amikor a leragasztott csavarról leszedem a matricát.

Semmi valtozas nem lesz szvsz, eleg sok orszagban tilos is ez. A Maintenance wiki oldal How to szekciojanak 2. elemehez el kell tavolitani egy ilyen csavart, szoval szerintem csak sok ilyen matricajuk volt. :DDD

(#928) JulianSinulf válasza brumi1024 (#927) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Mármint mi tilos? Leragasztani vagy azt megsérteni?
Amúgy épp az a bajom, hogy az ágy cseréjéhez ki kell csavarni azt a csavart.
Viszont így belegondolva, hogy nincs szervizük, ha valami bedöglik, akkor úgyis nekem kell cserélni, mindegy. Nincs aki ellenőrizze. Visszaküldésről meg ezidáig még nem hallottam.
Emellett meg ott a jegy, mint bizonyíték, hogy ágy lett benne cserélve. Általam.

(#929) brumi1024 válasza JulianSinulf (#928) üzenetére


brumi1024
veterán

Megtagadni a garanciat egy ilyen matrica megsertese utan.

(#930) JulianSinulf válasza brumi1024 (#929) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Érdekes.
Tehát, ha egy VGA esetén leszedem a léghűtést, mert vizesre cserélem, akkor attól még a garancia élni fog a kártyára?
Hol lehet utánanézni, hogy ez mely országokban van így?

[ Szerkesztve ]

(#931) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Egy kis "élménybeszámoló" és személyes, szubjektív tapasztalat a frissen lecserélt gumitalpakkal kapcsolatban, fogadjátok szeretettel :)
Kinyomtam vagy 4 benchyt, mire sikerült úgy letesztelnem, ahogy akartam (4-5 Androidos alkalmazást is néztem, mire megtaláltam, ami jó is, nem zár le a képernyő és szakad meg a mérés, stb, stb).
Benchy-t választottam, azt is a gyári SD-ről és a gyári, vele kapott matt fehér PLA-val, mert itt vannak igazán hirtelen és erős mozgások.
A lényeg:
1. az asztal nagyságrendekkel nyugodtabb. Mondhatni, szinte mozdulatlan (az alkalmazásból mérve persze látni amplitúdót, de a szenzor illetve a mérés nagyon érzékeny a legkisebb rezgésre is). Azt gondolom, amit Ők is írnak; főleg akkor fontos, ha azon az asztalon van egy másik nyomtató is, aminek bezavarhat a rezgés vagy egyáltalán, nem akarod, hogy az asztalt rángassa.
2. Maga a nyomtató mozog, nem is kicsit. Kicsit furcsa is így látni, de elvileg nem zavarja a nyomtatási folyamatot (ehhez majd persze hosszabb idejű tesztelés kell, de a benchy-k hibátlanul kijöttek).
3. Elvileg néha hallhatni a nagy kilengésektől "nyikorgást" vagy fémes kattanást, ahogy a nózi takarító mechanika kileng és odaér valamihez (ezt írják is a terméklapon) - én nem hallottam, szerintem ha van is ilyen, nagyon ritka esetekben lehet, illetve kit érdekel, amíg a venti olyan hangos, hogy felkelti a holtakat is, nem?
4. Ami talán még megemlíthető, hogy ezekkel a lábakkal szerelve, biztosan elhagyható és semmi(!) jelentősége és értelme a betonlapnak. Tehát, ha valaki nem akar azzal pöcsölni vagy terhelni tovább az asztalát, akkor ezen lábak használata megoldást jelenthetnek. Én mondjuk pont már megvettem és szép feketére le is festettem azokat, ... de valószínűleg nem kerülnek fel a szerencsétlen Lack asztalokra, mert egyenként 18kg-ok (40*40*6)

Képernyőképet a két mérésről teszek majd még be később, ha valakit érdekel, de igazából irreleváns, a lényeget leírtam.

Van itt még valaki, aki cserélte? Mit tapasztaltok?

UI.: Jah, azt még hozzátenném, hogy nekem két Lack asztal van a lábaiknál összefogatva, a másikon egy Ender 3V2, szóval pont jól jön, hogy nem remeg ... (előtte úgy remegett, hogy az Enderen lévő filamenttekercs rázkódása huzatot csinált a szobában (tényleg nagyon durván remegett, ha nem is annyira, hogy ventillátortként működjön :) ).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#932) brumi1024 válasza JulianSinulf (#930) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem EU-s/adott országbeli fogyasztóvédelmi törvények.

axlfsi: Standard módban nézted a benchyt, vagy esetleg Sport/Ludicrous? Kalibrációt gondolom csináltál.

(#933) axlfsi válasza brumi1024 (#932) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem! Direkt nem szaroztam ezzel és emlékeztem, hogy a gyárilag szerelelt benchy, ami olyan gyorsan kijön, nagyon rángatja - tökéletes tesztnek. Nem tudni milyen paraméterekkel szeletelték, úgy olvastam a neten, hogy erről mindenki csak találgat, de nyilván a határaig feszegeti a gépnek.

Ha egy másik tárgyat felszeletelek és azt küldöm rá, nagyon relatív, hogy éppen milyen alakú tárgy, milyen mintázatú infillel, sebességgel, stb ... ezt nem akartam, illetve mivel gyári a gcode, jó támpont, ha bámikor még, bárki hasonlítani szeretné.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#934) JulianSinulf válasza brumi1024 (#932) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Akkor okosabb nem lettem.
A nyomtatónál mindegy lesz, másnál meg majd figyelek.

@axlfsi: Időben a nyomtatás hogy viszonyult a sima láb és a mostani között? A tényleges nyomtatási idő ugyan annyi vagy változott?

(#935) axlfsi válasza JulianSinulf (#934) üzenetére


axlfsi
veterán

Ezt nem értem. Miért rövidülne bármelyik lábbal is a nyomtatási idő?
Nincs ilyen előnye/hátránya egyik lábnak sem. Ha lenne, durván erre építenék a marketinget is, ... a gép nem működik másképpen, ugyanúgy rángat mint a bolond, csak már nem veszi át tőle az asztal. Nem lett sem hosszabb, sem rövidebb a két nyomtatás ideje.

Szerk.: szerintem már volt linkelve korábban, most nem keresgetem vissza, de ha nem, ezt érdemes megnézni. Jól demonstrálja a lényeget.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#936) brumi1024 válasza axlfsi (#933) üzenetére


brumi1024
veterán

Érdemes egyszer megcsinálni, mindenféle rezgéskompenzációt azalapján csinál, az új lábbakkal pedig egészen megváltozott a rezonanciafreki.

(#937) axlfsi válasza brumi1024 (#936) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi a tippet! A következő nyomtatás előtt újrakalibráltatom, ebben végülis van rációt, nem is gondoltam rá.
Mindenesetre szemrevételezvén a két nyomtatást semmi különbséget nem láttam. Ez persze még nem enged messzemenő következtetéseket levonni, de ennél a kis tárgynál nem volt különbség.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#938) poli27


poli27
Topikgazda

Egy kis upgrade, látom a párát és a hőmérsékletet !


Meg kicseréltem a nyomtatott kábelvezetőt, mert azért ez jobb, a nyomtatott petg már megereszkedett :) Aliról rendelve majdnem 3 gépre elég 3e ft volt, ennyi maradt , a nagyobbik darab a kicsi a nyomtatott.. :))

(#939) Silent77 válasza poli27 (#938) üzenetére


Silent77
veterán

Én épp most tettem fel a láncot, de nyikorog. :DDD
Jöhet az alis link. :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#940) poli27 válasza Silent77 (#939) üzenetére


poli27
Topikgazda

Eladó a maradék xd

(#941) Silent77 válasza poli27 (#940) üzenetére


Silent77
veterán

posta drágább mint a lánc. :DDD
de végül is, dobj privátot. :K

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#942) fabula válasza poli27 (#940) üzenetére


fabula
őstag

Azért az Alis linket feltehetnéd, nem tud mindenki tőled vásárolni, mert annyi csak nem maradt :D .

(#943) axlfsi válasza Silent77 (#939) üzenetére


axlfsi
veterán

A gyári nyikorog?! ... nekem talán holnap érkezik meg, de most nem örülök ennek :U

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#944) fabula válasza axlfsi (#943) üzenetére


fabula
őstag

Nekem a gyári nem nyikorog, de azért érdekel poli27 kolléga Alis lánca is, hátha még jó lesz egyszer valamire ...

[ Szerkesztve ]

(#945) Silent77 válasza axlfsi (#943) üzenetére


Silent77
veterán

Nem a gyárit tettem fel. :)
A gyári láncszemek kisebbek.

fabula: Mivel rögzítetted a gyárit a hátsó falra?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#946) poli27 válasza Silent77 (#945) üzenetére


poli27
Topikgazda

[link] itt a lánc amit vettem :)

(#947) fabula válasza Silent77 (#945) üzenetére


fabula
őstag

Ezzel tettem fel [link], tökéletes lett, PETG-ből nyomtattam a burkolt ház miatt.
Ja és egy szemet ki kell venni a gyári láncból, ennyivel rövidebb kell ehhez a tartóhoz.

[ Szerkesztve ]

(#948) Silent77 válasza fabula (#947) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, :R ismerős volt. itt volt az orrom előtt kinyomtatva. :D
Nálam PLA, nem volt még PETG-m mikor nyomtattam.

Poli, köszi! :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#949) poli27 válasza axlfsi (#931) üzenetére


poli27
Topikgazda

(#950) axlfsi válasza poli27 (#949) üzenetére


axlfsi
veterán

... persze, ki lehet, de soha nem nyomtattam TPU-t, nincs is TPU-m, illetve be se burkoltam hozzá a nyomtatót...
Szóval, jó ez így most :K
De persze, aki szokott TPU-t nyomtatni, annak tökéletes megoldás!

Várom a tapasztatlatokat, beszámolókat ;) (most tényleg csak én raktam még fel ezeket a talpakat?)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.