Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) axlfsi válasza fabula (#98) üzenetére


axlfsi
veterán

... eddig nem akartam bele vau-vau, mert én még össze sem raktam, aztán a végén kiderül, még ilyet se tudok, ... de nekem úgy rémlik, hogy az ilyen-olyan marketingfotókon és YT reviewerek nyomatai mintha még tökéletesebbek lettek volna ... de lehet, csak nem túl előnyösek a fotók(?).
Mindenesetre első nyomatnak (kinek, milyen anyaggal ugyebár - ez sem mindegy!), teljesen renden! ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#102) Silent77 válasza fabula (#98) üzenetére


Silent77
veterán

Bronz se rossz. :DDD
Fabula, én nem mostam még le, de eddig tapad. :C

axlfsi: Creality PLA.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#103) Dalee válasza fabula (#83) üzenetére


Dalee
aktív tag

Miért nem jó a folyékony szappan, én a prusa lapokat azzal mosom, tökéletes a tapadás?

(#104) fabula válasza axlfsi (#99) üzenetére


fabula
őstag

Teljesen igazad van. Volt, aki megvette a X1C-t, majd panaszkodott, hogy nem tapadnak olyan jól az anyagok a sima lapra, de a lidarhoz az kell, mert texturált PEI-n nem működik.
Később megvette a texturált PEI lapot, örült, hogy minden tapad, csak épp a lidar jelzi, hogy nem látja a dolgokat és felugró hibaüzenete ad a szép színes szélesvásznú kijelzőn, amit tovább kell nyomni a nyomtatón, hogy nyomtatni tudjon. Hát ilyen ez a lidar. Én még azelőtt olvastam erről, hogy kijött a P1P, amikor pedig megjelent, tudtam, hogy nekem előbb vagy utóbb ilyen kell. Hát előbb lett, nem utóbb :D .

(#105) Dalee válasza poli27 (#84) üzenetére


Dalee
aktív tag

@axlfsi: Mikor adták fel nektek?

(#106) Silent77 válasza Dalee (#105) üzenetére


Silent77
veterán

Mindhármunknak hétfőn.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#107) fabula válasza axlfsi (#101) üzenetére


fabula
őstag

Igen, nyomtat szebben is, csak meg kell csinálni a P1P-n a pressure advance és a flow rate teszteket, mivel ezeket nem csinálja meg lidar hiányában (meg texturált PEI lapon lidarral sem) legalább filamnt típusonként egyszer és a Generic profilokból saját profilt kell készíteni. Én pl. megcsináltam a Sunulu filamentekhez egy PLA profilt meg a DD petg-k hez egy másikat így.
Használd a Bambu Studio SoftFever forkot [link] , ebbe beleépítették a teszteket és még hőtorony is van az előbbieken kívül. Szerintem jobb, mint a gyári Bambu Studio és sokan használják emiatt, hátrányát eddig nem tapasztaltam. Amúgy a Bambu Studio-ban is van pressure advance teszt a nyomtató fülön jobb oldalt fent.

(#108) fabula válasza Dalee (#103) üzenetére


fabula
őstag

Állítólag a szagosító és kézkímélő adalékokanyagok miatt. Sok mosogatószerbe is ilyeneket tesznek manapság.
Én már korábban az üveg és PEI lapokat is szappanos vízzel mostam és ajánlás alapján a DM-es Denkmit [link] folttisztító szappan jött be, na ez lehoz mindent klasszul. Én is olvastam egy másik (külföldi) nyomtatós fórumban, kipróbáltam és bevált. Kemény 250 jó magyar forntba kerül :D . Én már vagy három éve ezt használom és még alig fogyott belőle :) .

(#109) bbmt válasza axlfsi (#101) üzenetére


bbmt
senior tag

18 perc-el azért ez jó :) én még nem nyomtattam 1.5 óra alatt Benchy-t.

A kanál a gyengék villája

(#110) fabula válasza axlfsi (#101) üzenetére


fabula
őstag

Elnézést, lejárt a szerkesztés. Közben még az jutott eszembe, hogy a gyári Bambu Studio és a SoftFever forkja fent lehet egyszerre ugyan azon a számítógépen, egyáltalán nem zavarják egymást. Most jött ki az újabb gyári Bambu Studio, már várom a SoftFever forkját.
Ja és a kalibrálás pressure advance részét a Bambu is a SoftFever forkból vette át direkt a P1P miatt.

(#111) fabula válasza Silent77 (#102) üzenetére


fabula
őstag

Szerencséd van, sokaknak meg nem volt. Ezzel volt tele a P1P fórum az elején.

(#112) Silent77 válasza fabula (#111) üzenetére


Silent77
veterán

Majd veszek szappant, de van itthon isopropyl.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#113) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

kijött a P1P 1.2.2 (ha jól láttam), most kalibrál újra. ti tapasztaltatok bármit? :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#114) fabula válasza Mr.Csizmás (#113) üzenetére


fabula
őstag

Nekem már kétszer frissített firmwaret, először mikor bekapcsoltam, majd pár napja. Én nem tapasztaltam semmi hibát, viszont eddig csak a filamnet kitöltés volt benne a menüben, ezzel firmware-el pedig bekerült a filament betöltés is (ezt hiányolták, mivel korábban betöltéshez manuálisan kellett előbb felmelegíteni a hotendet majd az extruder nyilat nyomogatva kellett betölteni). Csak arra kell figyelni, hogy amikor az extruder elkezd betölteni, akkor azért nem árt kézzel egy kicsit megtolni a filamentet, hogy a fogaskerekek biztosan elkapják. Sokkal egyszerűbb lett a betöltés. Remélem a Bambu továbbra is úgy fejleszt, hogy meghallgatja a felhasználók véleményét, javaslatait.

[ Szerkesztve ]

(#115) fabula válasza Silent77 (#112) üzenetére


fabula
őstag

Az izopropil sem visz le mindent. ez volt a tapasztalat az elején, sokan írták. Akik azzal mosták, továbbra is volt tapadás problémájuk, de miután sima szappanos vízzel lemosták, utána már tapadt rendesen a lap. Én ezeket olvastam és úgy gondoltam, jobb ha más kárán tanulok :) .
A folyékony szappanok (meg mosogatószerek) kézkímélősek, hidratálósak, hogy ne szárítsák ki a bőrt. A bacikat lemossák, de a teljes zsírtalanítás nem cél emiatt. A Denkmit szappan viszont visz mindent, erre találták ki, pl. a zsíros, koszsos ingnyakakhoz :) .
Persze mindenki azzal mos, amivel csak akar, nehogy ebből is hitvita legyen :D .

[ Szerkesztve ]

(#116) Silent77 válasza fabula (#115) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, megfogadom a tanácsot, és veszek szappant. :K :R
Ebből hitvita biztos nem lesz, totál kezdő vagyok. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#117) Mr.Csizmás válasza fabula (#115) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

érdekes, eddig mindig asszony folyékonyszappanjával mostam le, és tapadt minden :DDdm-es sajátmárkás. viszont a v1.2.2-vel úgy tűnik halkabb lett a móka, most megy a teszt benchy, szerencsére van másik még az 1.x fw-vel ugyanabból a prusa feketéből default beállításokkal, hogy kukkoljam :DD

más: üveg téma. tetejére vágatnék üveget, van hozzá méretezés? :R

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#118) Silent77


Silent77
veterán

Miért nem zárta le a tetejét, és az alját?
Ez a szemetes lenne az: [link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#119) Dalee válasza fabula (#108) üzenetére


Dalee
aktív tag

Köszi, én is áttérek akkor rá, bár a folyékonyt használom már jó ideje és nem volt bajom vele, de logikus amit írsz. Köszi!

(#120) Dalee válasza Silent77 (#112) üzenetére


Dalee
aktív tag

Nekem a szappan jobban bejött, mint a izopropil, igaz eddig csak PLA, PETG, ABS filákat nyomtattam, de mindegyiket megfogta.

(#121) fabula válasza Silent77 (#118) üzenetére


fabula
őstag

Ez érdekes, én is ezt nyomtattam ki és nem volt vele semmi probléma. A szeletelőben jó volt? Állítva vagy fektetve nyomtattad?

(#122) fabula válasza Mr.Csizmás (#117) üzenetére


fabula
őstag

Ehhez a házhoz van egy tető modell dxf-ben mm-ben is P1P-hez, ha ez jó neked: [link] . Eredeti X1 tetőt még nem láttam méretezve eddig.

(#123) Silent77 válasza fabula (#121) üzenetére


Silent77
veterán

Állítva, arra gondolok, hogy a váza mód elállított valamit. 0% volt a kitöltés sűrűsége. Azt vissza állítottam 20-ra.
A szeletelőbe is látszik, hogy nem zárja le.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#124) poli27


poli27
Topikgazda

Nekem szögletesre nyomtatja a tálca egyik oldalán az ívet, cik cakkos lesz. Ez mitől van? A másik oldalán jó...

[ Szerkesztve ]

(#125) poli27 válasza poli27 (#124) üzenetére


poli27
Topikgazda

Közbe valamiért a bambustudoóban is cikkcakkos lett a modell fuck...

(#127) fabula válasza poli27 (#126) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, aki nem akar szerelni, annak jó lehet, de amúgy kész rablás az ára.
Én egy ilyet rendeltem [link] , ebből levágok annyit, amennyi kell, majd rákrimpelek egy megfelelő csatlakozót egy elég hosszú vékony kéteres vezetékre (van itthon, de egy régi ventiről is le lehet vágni kábellel együtt és akkor még csati és krimpelő sem kell hozzá, csak a kábelt kell toldani és négy forrasztással meg van oldva) és kb. a tizedéből meg van. Kell az a pénz másra is, pl filamentre :).

Más. Tervezitek-e MCU ventillátor beépítését a P1P-be. Az X1C-ben a zárt ház miatt van, a P1P-be a nyitott ház miatt nem tettek, de meg van a csatlakozója, csak a PWM vezérlését letiltották a firmware-ben :O . Ide egy 5V-os 40x40x10-es venillátor kell és a gyárit nem ajánlják, mert elég hamar tönkremennek az X1C-knem is, ezért Noctuával helyettesítik, ezt javasolják a P1P-be is, ha zárt lesz a ház, már pedig többünknek az lesz. Enélkül állítólag hosszabb. több órás nyomtatásnál túlmelegszik az MCU, főleg a rajta lévő motordriverekl és lépésvesztés, emiatt meg rétegkimaradás és rosszabb esetben spagetti lesz.

(#128) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

újabb noobie kérdés: studioból lehet valahogy előre megadni a %-os sebességet? mondjuk a 100% és 50% közé akarnám állítani mondjuk 75-re, és nem átírogatni a speed, jerk, accelt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#129) Mr.Csizmás válasza fabula (#122) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elvileg ugyanannak kellene lennie :F az a tervem, hogy a szellőzőrácsos magasítót kinyomtatva rakok rá vágott vastag kazánüveget, a felső stabilitás érdekében.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#130) fabula válasza Mr.Csizmás (#128) üzenetére


fabula
őstag

Hát ilyet én sem láttam benne, max csinálsz egy ilyen felhasználói profilt és elmented pl. 75_standard_0.20_stb néven.
A csenedes, normál, sport és őrült módot (a csendes 50%-os sebesség) a nyomtató fülön a jobb felső sarokban a nyomtatót állító ablakban a sebesség ikonra kattintva tudod állítani a már futó nyomtatás közben bármikor.

(#131) fabula válasza Mr.Csizmás (#129) üzenetére


fabula
őstag

Kazánüveget? Mekkora súlyú lesz az kb. tetején? Az eredeti X1 tető milyen vastag és tényleg üveg, nem valami polikarbonát?
Én egy 5 mm-es plexit vágatok rá, ezt javasolják, mert később elbírja az AMS-t is (ha lesz :) ).

(#132) axlfsi


axlfsi
veterán

Na, skacok, végére összeraktam én is! Csoda egy gép, sok szempontból profi és lenyűgöző (ahogy tisztítja a nozzlet pl., a gyorsasága ámulatba ejtő, stb).

Egyelore csak a kártyán található benchyt nyomtattam ki és lehet ez most már szőrszálhasogatás, de lenne 3 észrevételem. Jelöltem mindhármat piros tollal...

Szerintetek?

1. link
2. link
3. link

Nem kell magyarázat, szerintem látni mindent a fotókon, de ha nem egyértelmű, kérdezzetek vissza.
Nálatok voltak hasonló jelenségek?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#133) axlfsi válasza axlfsi (#132) üzenetére


axlfsi
veterán

... hozzáteszem, végzek majd egy tesztet úgy is, hogy visszaveszem a sebességet app-ból a felére, valamint egy olyat is, ahol benyomom neki a ludicrous-t, had füstöljön :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#134) Dalee


Dalee
aktív tag

KÍedden adtánémetben vank fel a nyomtatót, de még németben van :-(

[ Szerkesztve ]

(#135) axlfsi válasza Dalee (#134) üzenetére


axlfsi
veterán

Ezt esetleg vidd át az "alap" 3D nyomtatás topikba, ott inkább lesz releváns ;)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#136) Dalee


Dalee
aktív tag

Na még egyszer: kedden adták fel a noyomtatót, de még mindíg Németben van a track szerint :-(

[ Szerkesztve ]

(#137) Dalee válasza axlfsi (#135) üzenetére


Dalee
aktív tag

Igen oda akartam, töröltem is, de helyette írt posztban zavaromban kicsit összekavarodtak a szavak. :-)

[ Szerkesztve ]

(#138) axlfsi válasza Dalee (#137) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem gond, előfordul bárkivel! :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#139) axlfsi válasza Dalee (#136) üzenetére


axlfsi
veterán

Pontosan mit ír a DHL tarcking oldala, bemásolod ide?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#140) fabula válasza axlfsi (#132) üzenetére


fabula
őstag

Megnéztem. Milyen sebességgel nyomtattad?

1. A benchy-knél minden nyomtatón látható egy ún. "vízvonal", ez teljesen nem tüntehető el az FDM nyomtatókon, ott keletkezik, a mikor elkezdi a ferde részt nyomtatni az orr felé.
2. Ez melyik része (nem sikerült rájönnöm)?
3. A kéményen a Z varrat látható, ez egy ismert Bambu probléma, hogy jobban látható pl. Prusa-hoz képest is, talán javítanak rajta firmware-ben, már sokan kérték tőlük.

Mondjuk én nem nyomtattam vele benchy-t, egyből hasznos dolgokat nyomtattam :D . Megbíztam benne.

Többen is írták már fórumokon, hogy az SD kártyán lévő felszeletelt modellek nem mindig a legjobbak, javasolják, hogy te szeleteld fel miután kalibráltad a nyomtatót és beállítottad az adott szálhoz (pa, fr, hótorony). Nekem normál sebességen eddig mindent nagyon szépen nyomtatott, nem is próbáltam még a sport és őrült módokat, nem sietek sehová :D .
Bár majd egyszer kipróbálom, de eddig biztosra mentem és normál módban is sokkal gyorsabb, mint az eddigi bármelyik nyomtatóm volt.

(#141) poli27


poli27
Topikgazda

Elkészült :DD Pár helyen moddolni kell mert zörög a plexi, de az a cucc ami gyárilag rá van húzva a szemből bal hátuljánál a lemez élére, hogy ne dörgölje ki a lemez a kábelt, az pont jó erre a célra :D

[ Szerkesztve ]

(#142) Dalee


Dalee
aktív tag

Tegnap elcsesztem pár órát, hogy fusionban átszerkesszem az alábbi Y elosztót PC-4 M5 (ilyen van itthon) csatlakozóra, illetve 10mm-es mágnesre:
[link]
Nyomtatás után (amitől eredetileg is féltem) sajnos a filament beleakad a csatlakozó menetes végének peremébe
Abban az esetben, ha vennék eredeti M10-es csatlakozókat, akkor annak ven egy belső kúpos bevezető része a menetes vége felől, ami bevezeti a 1,75-ös filát a csatlakozó belsejábe a PTFE cső felé?

(#143) axlfsi válasza poli27 (#141) üzenetére


axlfsi
veterán

Aztamindenit! :C Szerintem nagyon jól néz ki (és egész gyorsan le is gyártották!).

... hallod, csendeshetvenhét?! ideje kinyomtatni azokat az elemeket mielőbb, szerintem hétfőn nálad a cumó :)

Én pedig beszélek velük hétfőn és leadom a rendelésem! (nincs mennyiségi kedvezmény ph!-soknak? :D ).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#144) Dalee válasza axlfsi (#139) üzenetére


Dalee
aktív tag

Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra

(#145) axlfsi válasza fabula (#140) üzenetére


axlfsi
veterán

Értek mindent, köszi! :)

A 2. fotón a csónak kabin előtti része látható, az a kis terület, ahol a matróz jártkál ...(lehet sokat mocorog ott egy helyben és kitaposta a csónak belsejét :DDD ).

Errő a Z varrat jelenségről még nem olvasatam. Más nyomtatásoknál is előjön? Hol, milyen esetekben kell vele számolni, definiálható konkrétan vagy random kicsit?

Köszi!

Szerk.: a sebesség és minden más, alap, amit a gép használ alapból, semmihez nem nyúltam.
1. összerak
2. beszintez
3. qr code scan és wifi beállít, +app telepít telefonra
4. fw frissít
5. a menüből, a kártyán található benchy-re nyomtatást nyomtam

és így jött ki ez (gondolom alapértelmezett sebességen ment, ami a "Standard")

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#146) Silent77 válasza poli27 (#141) üzenetére


Silent77
veterán

Nagyon szép, de jó neked, nem nyomtatod ki az enyém? :DDD

axlfsi: Ma elkezdem, vagy nem, de az biztos. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#147) axlfsi válasza Silent77 (#146) üzenetére


axlfsi
veterán

... amúgy egész sok kombináció van a P1P házra, egyik vagányabb és futurisztikusabb, mint a másik... még nézelődön picit a hétvégén, de szerintem a plexi, mint olyan, alap lesz mindenképp (csak a díszítő- és csatolóelemekkel lehet "játszani").

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#148) axlfsi válasza fabula (#140) üzenetére


axlfsi
veterán

Közben látom, itt egy X1 review és annak a 17 perces csónakja dettó ugyanezeket a jelenségeket hozza. Megnyugodtam! :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#149) Silent77 válasza poli27 (#141) üzenetére


Silent77
veterán

Kamerának ki kell találni valami helyet, most raktam fel, és majd vehetem is le :(

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#150) poli27 válasza Silent77 (#149) üzenetére


poli27
Topikgazda

Kisebb kamera kell ami befér a házba :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.