Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) brumi1024 válasza poli27 (#1496) üzenetére


brumi1024
veterán

A Bambu hivatalos instagramjára is kikerült. :K

(#1502) brumi1024 válasza poli27 (#1495) üzenetére


brumi1024
veterán

Egyszer majd lehet, meg hát annak is nevezték el a szoftverben.

(#1503) Dalee válasza Dalee (#1488) üzenetére


Dalee
aktív tag

A Kingroon mixed color a mai levelükben az alábbiakat jelenti, idézem:

Transparent PETG 1KG*8
Silver PETG 1KG*1
White PETG 1KG*1
Balck PETG 1KG*3

(#1504) poli27 válasza Dalee (#1503) üzenetére


poli27
Topikgazda

8kg átlátszó azért ez nem normális.... én tuti írnék nekik fel se adják... hiába adnak ha jól látom 13kg ot 10kg árában.. :W

(#1505) Mr.Csizmás válasza poli27 (#1504) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nyomtatós csopiban elmegy a nagykutyáknál simán (akik kiló/nap szinten dolgoznak)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1506) brumi1024


brumi1024
veterán

A Bambu PETG-CF bejövős anyag. :K

(#1507) JulianSinulf válasza poli27 (#1496) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nagyon állat ez a Borg kocka.
Bár én akkor már a számítógépet építeném bele. Aztán mindent is asszimilálnék :DD

(#1508) JulianSinulf válasza brumi1024 (#1506) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ez tényleg nagyon bejövős.
Én is akartam rendelni. Csak meggátolt, hogy nem működik rendesen a nyomtató.

(#1509) poli27 válasza brumi1024 (#1506) üzenetére


poli27
Topikgazda

Én az eryonenal petg cf el nem tudok pontosan nyomtatni nagyon :S MIndig méreteltérés lesz, és a rétegek se tapadnak össze rendesen szerintem... mit rontok el? A bento doboznak a közepét ebből nyomtattam és faragás nálkül nem ment össze a nút a sima petgvel.. plusz kb 2-3 tizeddel szélesebb is a sima petgénél...

(#1510) brumi1024 válasza poli27 (#1509) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem tudom, nem próbáltam más márka PETG-CF-jét. :( Ez a BentoBox 3mf-jében megosztott lassabb profillal jött ki, annyi változtatással, hogy az X1 lett a nyomtató és az AMS-től átvett Bambu PETG-CF profilt használtam. Itt minden méret stimmelt, erőlködés nélkül össze lehet rakni/szét lehet szedni, és egyben is marad.

[ Szerkesztve ]

(#1511) poli27 válasza brumi1024 (#1510) üzenetére


poli27
Topikgazda

Érdekes :(

(#1512) mrviceguy válasza axlfsi (#1498) üzenetére


mrviceguy
tag

Én tudtam, de úgy se tetszik. :D Less is more :)

(#1513) poli27


poli27
Topikgazda

80 fokos ággyal, 3 órája tartó nyomtatással, a processzor hűtőborda 63 fokos, a házban meg 52 fok van a nyomtatófej felett... Lehet tényleg felesleges az aktív hűtés a cpuhoz.... Majd ha berakom kivi leszek mennyit csökken... az élettartalmon tuti javít, plusz pici friss levegőt is bevisz a házba, tehát picit tud cserélődni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1515) Dalee válasza poli27 (#1504) üzenetére


Dalee
aktív tag

Persze már a poszt előtt írtam nekik, már válaszoltak is, PETG nincs, PLA jön nemsoká. Írtam nekik, hogy nekem PETG kell, minek teszik ki a webshopba ha nincs.

(#1516) poli27


poli27
Topikgazda

Bakker a Discord szerverre szerintem nehezebb belépni mint a nasahoz :D

(#1517) poli27 válasza Dalee (#1515) üzenetére


poli27
Topikgazda

akkor ez felejtős webshop.... :W

(#1518) poli27


poli27
Topikgazda

Bambu Lab Maintenance Checklist - Google Táblázatok

Találtam egy ilyet a karbantartásról, lehet jól jön :)

(#1519) Nunder válasza poli27 (#1516) üzenetére


Nunder
őstag

Egyszer végig kell kattintani mindent, de utána tényleg hasznos dolgokkal lehet találkozni.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1520) poli27


poli27
Topikgazda

Hátha valaki megcsinálja, adapter az IKEA FÖRNUFTIG légtisztítóhoz. Ez lehet kiszívja a cuccot :D Bár Abs meg társaihoz ahol szag van nem jó...
BambuLab X1C IKEA FÖRNUFTIG air purifier adapter by LitoWelt | Download free STL model | Printables.com

Nem érhető el leírás a fényképhez.Nem érhető el leírás a fényképhez.

[ Szerkesztve ]

(#1521) poli27


poli27
Topikgazda

AZ AMS el kompatibilis filamentek.. : Bambu X1/AMS Community Spool List - Google Táblázatok

(#1522) Dalee válasza poli27 (#1521) üzenetére


Dalee
aktív tag

Köszi, mind a kettő tábla hasznos!

(#1523) Dalee


Dalee
aktív tag

Írt a Kingroon webshop, hogy mégis csak van úton különböző színű PETG filament az EU raktár felé, amint megérkezik postázzák.

(#1524) brumi1024 válasza Dalee (#1522) üzenetére


brumi1024
veterán

Discordot nagyon ajánlom mindenkinek, onnan vannak ezek (a második tuti), sok hasznos infót meg lehet találni. :K

[ Szerkesztve ]

(#1525) fabula válasza poli27 (#1521) üzenetére


fabula
őstag

Köszönöm ezt is meg a többi hasznos linket is :R .
Igaz AMS-em még nincs, de karácsonyra azt kértem :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#1526) axlfsi


axlfsi
veterán

Srácok!

Bambu P1P gyári textured lap és nem ment rá el még 1kg PETG sem, de az elején, ahova azt a csíkot húzza - ha nem szedem le még langyosan, hanem kihűl - hiába nem fém spaklival esek neki, hanem pl. körömmel kapirnyászom óvatosan, a PETG több helyen és pontban is már felszedte a fekete textúrált felületet! :U
Most ez:
1. ilyen szar minőség
2. ilyen (túl) jó a SUNLU
3. PETG sajátosság (és emiatt pl érdemes vissza-hajszárítózni ha kihűlt?).

Nem vagyok a közelébe, hogy fotózzam, de elég gagyin néz már így ki, hiába csak alig pár helyen vette fel a lemezen a fekete réteget... csúnya!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1527) poli27 válasza axlfsi (#1526) üzenetére


poli27
Topikgazda

Erről nem tudok nyilatkozni, mert kb 6-8 kg tuti kinyomtam a géppel, és egyiknek sincs baja, igaz használok 3dlac sprayt, és nem köt a tálcához semmi :D És itt az ellenzők véleményét nem kérem, szerintem hasznos cucc, javít a tapadáson, de nem a lemez kárára , és lassan 1 hónapja használom és a fele megvan még 4e ft az alzánál :D

[ Szerkesztve ]

(#1528) Silent77 válasza poli27 (#1527) üzenetére


Silent77
veterán

Nem használok semmit. Összesen már biztos, hogy 15kg felett vagyok. Ingyen. ;] :DDD

ui: Nem vagyok ellenző.
Ui2: PETG csak 1kg körül ment át. :B

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1529) axlfsi


axlfsi
veterán

Jól van, engem sem érdekel a lakk-fétis! ;]
Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy most akkor rajtam kívül senkinek sem málik ez a szar, csak nekem?! :U ... fasza!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1530) fabula válasza poli27 (#1527) üzenetére


fabula
őstag

Én sem vagyok ellenző, ha kell, simán ragasztózok, lelkiismeretfurdalás nélkül :DD .

(#1531) fabula válasza fabula (#1530) üzenetére


fabula
őstag

Én vegyesen nyomtattam PLA-t és PETG-t, nekem még nem láttszik felválás. PETG nekem is kb. 1 kg volt öszesen eddig és valóban érezhetően nehezebben jön fel a tisztítócsík, mint a PLA-nál, viszont maga a tárgy simán lejön, amikor teljesen kihűlt a bed.

Közben sikerült belépnem a Bambu discordra, nem is volt olyan bonyolult :) . Mondjuk ezt nektek is köszönhetem, mert már "felkészülten" fogtam hozzá az eddigi hozzászólásaitok alapján.

[ Szerkesztve ]

(#1532) Mr.Csizmás válasza axlfsi (#1526) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztem kérdezd meg a supportot, hogy ez biztos jó-e így. (én speciel "balkezes" oldalán használom csak petg-re, "jobbkezes" oldalon csak pla).

vagy vegyél egy prusát, me' csak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1533) axlfsi válasza axlfsi (#1529) üzenetére


axlfsi
veterán

...és nehogy már lakkoznom, ragasztóznom meg a mittoménmit ne kelljen csinálnom még ahhoz, hogy - nem tapadjon, hanem - sérülés nélkül leváljon a nyomtatott anyag.
Vicc! Jó!? ...maradjunk annyiban, hogy ez egy vicc és nem(!) így kellene, hogy működjön (nem mellesleg, le sincs írva sehol)
link
link

Ez nem az alzás négyezer forintos lakk kérdése, de tőlem aztán lehet ötvenezer forint is az ára - ez elvi kérdés! ha ilyen fos a minősége a gyari plate-nek, akkor írják le valahova kisbetűkkel, hogy mivel kenceficézzem, hogy ne menjen tönkre csak annyitól, hogy egy PETG tesztcsíkot a körmömmel próbálok felpattintani:U

A felháborító az egészben még az, hogy én nem, hogy 15+ kilót nyomtattam el rajta vagy megvan egy éve, hanem 1 (EGY4!!!4!4!4) kg PETG - nem sok - annyi nem ment el rajta:(((
qrvamérges vagyok az ilyen f@szságok miatt... kb mint a görbe tárgyasztal; teljesen lutri, hogy mit kapsz...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1534) axlfsi válasza Mr.Csizmás (#1532) üzenetére


axlfsi
veterán

Gondoltam is írni nekik, mert ez így nem OK!

Ezt, hogy érted, hogy egyik oldalán PETG a másikon PLA? Milyen indíttatásból, mi volt az elképzelés? Mindkét oldala gondolom ugyanolyan és nyilván teljesen nyomtalanul lekerül róla az előzőleg nyomtatott tárgy és annak esetleges nyomai.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1535) poli27 válasza axlfsi (#1533) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ezt mindenki tudja, hogy nagyüzemi béta tesztelők vagyunk jelenleg a Bambunál :D A tapasztalatokból remélhetőleg az új széria javulni fog, és ha jól csinálják akkor az ütős lesz ;)
A lap problémádra írd meg nekeik lehet küldenek másikat mert gyári hibás volt... :C
Amúgy meg amióta megjött a gyári High Temp lap, a pei lapot alig használom :) Nekem jobban bejön hogy sima a tárgy...

[ Szerkesztve ]

(#1536) brumi1024 válasza axlfsi (#1533) üzenetére


brumi1024
veterán

le sincs írva sehol

Konkretan az altalad keszitett kepen is szerepel, hogy a PEI lapot nem ajanljak PETG-hez, a folyamatos felhaborodas helyett neha erdemes olvasni is. :U

Sokkal jobban tapad hozza ha kihult, ezert en inkabb foleg az engineering plate-et hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#1537) Mr.Csizmás válasza axlfsi (#1534) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

melyik oldalon van a "füle" elöl. azért, hogyha valamelyik anyag problémás, tudjam hogy mi kezdi ki a lapot. (alis aranyszemcsés utángyártott lapról meg fél nap volt leszedni a petg-t :o úgy tapadt)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1538) axlfsi válasza brumi1024 (#1536) üzenetére


axlfsi
veterán

Igazad van, ... mi itt pl. már sok mindenről beszéltünk, mindenféléket nyomtatunk, osztunk meg okosságokat, de speciel senki nem írta, hogy óvatosan a gyári textureddel, mert a PETG rajta hidegen nem jön le róla, csak az bevonattal együtt... és valóban elkerülte a figyelmemet ez az információ, mea culpa!

Megyek én is inkább a már sokat ajánlgatott Discordra és olvasgatok majd minél többet.

Köszi!

ui.: mindenesetre, aki nem tudta volna (velem együtt) ezt az infót és nem is kenceficézi a gyári texturedet PETG alá (szájlent? :) ), jobb ha óvatos lesz, mert így járhat mint én. Hát maradjon itt ez az "intermezzo" okulásul.
((akkor is mérges vagyok, leginkább már magamra, ...))

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1539) poli27 válasza axlfsi (#1538) üzenetére


poli27
Topikgazda

Mond azt hogy a pla húzta le a bambunak ;) hátha kicserélik!

(#1540) Dalee válasza axlfsi (#1538) üzenetére


Dalee
aktív tag

Még a prusa-hoz csináltam egy kis sorvezetőt (lsd. alól). Erről még nem írt senki, nem tudom, hogy IPA-val tisztítottad-e a lapot, mivel azt tilos használni asztal tisztításra PETG nyomtatás esetén, mert nem jön le a tárgy vagy rossz esetben csak az asztal fedőréteggel együtt . :( Én használom a X1C-hez adott cold/enginer lapot, Bambu textured-et, illetve Alis- textured/carbon mintás lapot, mindről szépen lejön most már a tárgy, hogy megfelő hőfokokat használom (ABS,PETG,PLA). Az elején volt még gondom, amikor a prusa után nem akartam használni ragacsot, így én a kapott síma lappal jártam így, hogy egy helyen kicsit sérült a lap, de mióta használom és most már nem is útálom a bambu-tól vett folyékony ragacsot (csak síma lapra használom), ami alig fogy. Ha kifogyna és is kipróbálom a Poli féle spray-t.

Azért mostanába nekem is volt első réteg gondom. Most tervezek egy variálható eszköztartót, ami elég széles, így nem fért el csak átlósan a textured lapon. PLA-ból nyomtattam, szóval az ajtót nyitva hagytam és az ajtóhoz közelis sarkán pár mm esetében nem lett sík, kissé elvált az asztaltól. Én arra gondolok, hogy ezt az okozta, hogy a nyitott ajtó felől hidegebb volt az asztal. (egyébként gondot nem okoz a tárgy használatában).

(#1541) brumi1024 válasza poli27 (#1539) üzenetére


brumi1024
veterán

Aztan az ilyen tanacsok utan ne csodalkozz, hogy hetek mire lesz alkatresz...

Mivel kernek logot szerintem siman visszadobjak az egeszet azzal, hogy kopoalkatresz.

#1538 axlfsi: :R

[ Szerkesztve ]

(#1542) Dalee


Dalee
aktív tag

Lemaradt a kép:

(#1543) Pool_ válasza Dalee (#1540) üzenetére


Pool_
tag

Miért ne lehetne petg-nél IPA-t használni? Semmi köze hozzá, azzal csak az asztalt tisztítod le. PETG esetében egyszerűen nem ajánlott PEI lapot használni, mert lehúzza a réteget, maximum csak ragasztóval. Még akkor sem, ha a bambu oldalán egyébként a PEI lapnál írja hogy petg-t is nyomtathatsz rá ragasztó nélkül sajnos. Mert sajnos írja, és hiába nincs felsorolva a fülön, miért ne használná valaki arra ha a termék oldalán meg ott van hogy lehet.
Ha meg csak azért nem ajánlod az IPA-t mert akkor rendesen tapad a lap ahogy kell neki (ellentétben a szappanos mosással ami nem szed le minden dzsuvát), az nem szerencsés szerintem.
Én évek óta nyomtatok, és próbáltam már mindent. Az IPA tudja csak megtisztítani rendesen a lapot. Főleg PETG után.
A ragasztó meg nem olyan ördögtől való mint sokan hiszik. Nem csak a tapadást segíti, hanem a tárgy eltávolítását is kihülés után.
A PEI lap sokat javított a tapadáson/elengedésen amióta létezik, de az sem mindenható (és sérülékeny is)
A bambunak a folyékony (drágábbik) ragasztója egyébként kimondottan jó minőségű.
Ha valaki nem akar vacakolni ezekkel, a Bambu engineering lapja mindenre használható egy kis ragasztóval, IPA-s tisztítás után véleményem szerint. És örök életű kb.
Én már csak ezt a kombót használom amióta bambuval nyomtatok, sosincs tapadás gondom. És minden simán lejön lehűlés után. (Melegen nem szabad semmiről leszedni a tárgyat)

(#1544) poli27


poli27
Topikgazda

(#1545) Dalee válasza Pool_ (#1543) üzenetére


Dalee
aktív tag

A Prusa oldalán volt amit leírtam, most nem találom de rákeresve találtam ezt az oldalt kékkel kiemelve:
How To Clean 3D Printer Bed - PEI Sheet

Illetve az Prusa fórumon utal ugyanerre a fórum bevezető (első) bejegyzés erre:
Petg adhesion warning

Akkor kezdtem el kutakodni, amikor a PETG nagyon tapadt nyomtatás után és találtam meg, hogy PETG-hez nem használható IPA a túl erős tapadás miatt.

(#1546) Dalee válasza Dalee (#1545) üzenetére


Dalee
aktív tag

Közben megtaláltam, a Prusa "3d Printing Handbook'-ban van:
"Cleaning the surface is very easy. The best option is ​ Isopropyl alcohol ​ available in
drugstores which is the best for ABS, PLA, and others. Except for PETG in combination with
the smooth PEI sheet, where the adhesion may be too strong, use Windex instead as it
degreases less thoroughly......."

(#1547) JulianSinulf válasza poli27 (#1544) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Önfeszítője van. Ez elvileg nem kellhet ehhez a nyomtatóhoz.
Ha igen, akkor még egy mínusz pont a Bambunak.

(#1548) Mr.Csizmás válasza JulianSinulf (#1547) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wikis karbantartáson kívül van másra szükség? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1549) JulianSinulf válasza Dalee (#1546) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

"smooth PEI"
Vagyis a sima lap. Az tényleg nagyon brutál módon tapad PETG esetén. Egyszer nyomtattam rá feledékenységből, alig jött lett.
Aztán feltettem a satin lapot. Azzal semmi gond. Textured lapom meg nincs.

Most a textured Bambu lapra PETG-t nyomtattam és előtte IPA-val takarítottam, mert az van.
Gond nélkül lejött.
A vékony csíkokkal tényleg van egy kis gond, de az meg azért, mert baromi vékonyak. PLA esetén is nehéz megfogni, de könnyebben elválik egy kicsit.
Textured lap esetén az első réteg tapadása miatt közelebb viszi a Z-t, így nincs meg a 0.2 mm.
És minél vékonyabb, annál nehezebb leszedni.
Mondjuk ezeknél a csíkoknál pont, hogy mindegy lenne. Ilyen szempontból a Prusa a nyerő, az szép vastag csíkot nyomtat, amit akkor is le tudsz szedni, ha véletlen rossz lapra nyomtattál. Ezt kellene a start g-code-ban beállítani.

(#1550) brumi1024 válasza poli27 (#1544) üzenetére


brumi1024
veterán

Szerintem sem kell, nem is ertem miert csinalta a keszito ha allitasa szerint neki se kell. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.