Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) fabula válasza poli27 (#550) üzenetére


fabula
őstag

Hát ez nem semmi, ilyet még sehol nem láttam, pedig másnak is volt "görbe" asztala, de azoknál csak minimális volt az eltérés a feltett fotók alapján, nem ilyen nagymértékű.
Hogy nem jött ez ki rögtön az első nyomtatásoknál?

[ Szerkesztve ]

(#552) poli27 válasza brumi1024 (#548) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ehhez hozzáírom amit írtál és ennyi? :)

; filament start gcode
{if (bed_temperature[current_extruder] >60)||(bed_temperature_initial_layer[current_extruder] >60)}M106 P3 S255
{elsif (bed_temperature[current_extruder] >45)||(bed_temperature_initial_layer[current_extruder] >45)}M106 P3 S180
{endif}

(#553) brumi1024 válasza poli27 (#552) üzenetére


brumi1024
veterán

Aha csak figyelj, hogy ne bele az ifbe, hanem ele vagy moge. Bar ez a filament startcode, berakhatod a nyomtato startcodejaba is, ha ugy latod minden nyomtatasnal hasznos.

fabula: Ja tudom, csak tud meglepeteseket okoz egy ottfelejtett kodreszlet egy kesobbi mondjuk sima PEI lapnal vagy Engineering platenel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#554) poli27 válasza brumi1024 (#553) üzenetére


poli27
Topikgazda

A gcoddal már elég jó lett ha jól látom.Csak nem értem miért változott meg a fila színe a bal felső résznál :D

köszönöm :)

(#555) JulianSinulf válasza fabula (#546) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Értem én a célzást. :)
Az 5 liter 21€.
De elsőre csak 1 litert vettem, az 5 literest meg a resin miatt.
Még az 1 liternek a fele sem fogyott el. Úgy tavaly május vagy június óta van meg.
Én sem szoktam mindig törölgetni. Ha úgy érzem, hogy hozzáértem, akkor letörlöm. A prusa-nál napjában egyszer, mert az nyitott és rászáll a por. A bambu zárt, ettől függetlenül megérdemli a napi legalább egyet. És inkább legyen tiszta, mint, hogy feljöjjön a tárgy.
Nem is az elfecsérelt anyagköltség érdekel, az PLA-nál nem sok. Sokkal jobban zavar az elfecsérelt idő, ha nem sikerült.

(#556) poli27


poli27
Topikgazda

Egyszerűen nem megy.... fuck bambu...

(#557) fabula válasza poli27 (#556) üzenetére


fabula
őstag

Ha nagyon görbe az ágy akkor a Z korrekció nem segít, csak akkor, ha a Z eltolás nem áll be helyesen magától és emiatt kerül közel a nozzle az asztalhoz.
Mindenképp kérj gariban ágycserét a Bambu-tól.

(#558) brumi1024 válasza poli27 (#556) üzenetére


brumi1024
veterán

Nyiss support ticketet minden infóval, segíteni fognak szerintem.

(#559) axlfsi válasza poli27 (#550) üzenetére


axlfsi
veterán

Huhhh! :Y
Kicsit belém vágtad az ideget, hát gyorsan ránéztem az enyém milyen.
Szerencsére makulátlan, ahogy látom.
Én is azt javasolnám, nyiss rájuk ticketet, erre tuti kapsz egy új bedet (nézd a jó oldalát, lesz tarcsiban, ha meghal a fűtés benne...).

UI.: az a vonalzó egyébként maximálisan megbízható, ugye?
Saját fotók:


Többiek? Nézzétek már meg Ti is! :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#560) Tomika75 válasza poli27 (#556) üzenetére


Tomika75
tag

Ha csak ezzel az egy anyaggal csinálná akkor azt mondanám anyaghiba. Én a Filanora fehérrel voltam úgy,hogy az istennek nem akarta normálisan kinyomtatni a Mini. Már kicserélték a tekercset is és ugyan úgy csinálta aztán gondoltam egyet és hagytam a generált beállításokat, Prusa PLA beállításokkal kezdtem nyomtatni és láss csodát minden rendben volt! Az érdekesség, hogy 10 fokkal a javasolt felett nyomtatta. Esetleg egy szárítás? Hőtorony, vagy csak simán a Bambu alapbeállítással?

[ Szerkesztve ]

(#561) poli27 válasza Tomika75 (#560) üzenetére


poli27
Topikgazda

görbe az asztal... emiatt nem megy! :W

(#562) axlfsi válasza Tomika75 (#560) üzenetére


axlfsi
veterán

... láttad az asztalát? ... annyit nem tud korrigálni a g-code illetve, akár tudna is, de ahhoz sokkal több ponton kellene, hogy mérjen... nekem az E3V2 Marlinja most 10*10-es rácsot készít, amikor szintezem (az 100 méréspont(!), nyomtatás előtt pedig random 10 ponton ráellenőriz.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#563) JulianSinulf válasza poli27 (#556) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

De, ha tudod, hogy rossz a bed, akkor minek erőlteted?
Lehet, hogy néha ki tudja küszöbölni a szintezés, néha meg nem.
Én a CR6-Max-szal voltam így. Az sem volt egyenes. Nagy dolgok nem is tapadtak rajta. Kicsiket, mint a kocka, meg benchy, ki tudta nyomtatni. Vacakoltam vele vagy 2 hónapot. Aztán visszaküldtem, mert rázott. Utána vettem a Prusa-t.

@axlfsi: Az enyémnek a közepe egy kicsit homorú.
De ez látható kamerán keresztül is, ahogy nyomtatás közben mozgatja az ágyat.
Viszont tudjátok mi egyenes? A Prusa MK3S+ ágya. Se nem homorú, se nem domború. Teljesen egysíkú. Lehet, hogy az árér minőséget adnak? Nem elavultabb, mint egy ender3.

(#564) axlfsi válasza JulianSinulf (#563) üzenetére


axlfsi
veterán

Szerintem mindenütt vannak minőségbeli hibák. A Mercédesz is elromlik és a Suzuki is (akár anyagminőségbeli hibák miatt is).
Nézd meg az én fotóimat; nálam hibátlan a P1P ágy 100%-osan. Sajnos erre nem terjed ki a QC a gyárban úgy látszik (de hiszem, hogy cserélik, akár még a Tiédet is megérné ticketezni, ha szemmel is jól látható az a domborúság).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#565) JulianSinulf válasza axlfsi (#564) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Érdekes és megfontolandó a ticket.
Jól látszik, ha hátulról megvilágítom egy lámpával, akkor bizony a mérő alatt fénylik. Enélkül is látszik, de lámpával a tuti. Ez minimális, nem olyan durva, mint poli27-é.
Azért kíváncsi lennék, hogy a többiek, akár X1C, akár P1P, mit mondanak. És a prusa tulajok is megírhatnák, hogy az milyen.

(#566) dugesz77 válasza JulianSinulf (#565) üzenetére


dugesz77
őstag

Nálam szerencsére rendben van a Prusa is és a P1P is. Ender 3 pro volt nagyon horpadt. Azzal sokat vesződtem, végül alufólia rétegekkel bejlagoltam ki. Legközepén 14 réteg volt a közepétől 8 cm-re meg már nulla. A mutatós mérőóra sokat segített a beállításban.

(#567) bbmt válasza JulianSinulf (#565) üzenetére


bbmt
senior tag

P1P és a Prusa rendben van nálam.

A kanál a gyengék villája

(#568) JulianSinulf válasza bbmt (#567) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

@dugesz77 és @bbmt, köszi a válaszokat!
Ezek szerint nekem is kinéz egy tiket.
De előtte még megnézem ténylegesen az ágy felületét lap nélkül.

(#569) axlfsi


axlfsi
veterán

Ah, a cloudon keresztül történő nyomtatás Nektek nem szokott néha problémázni? Most ráküldtem egy nyomtatást (3 tárgy a tárgyasztalon), de vagy 10 perce megy rá ... és szerintem meg is akadt a nyomtatón a letöltési folyamat (Downloading 3mf... és az O betű alatt a csík már hosszú percek óta) :F
Nem akartam sd-t pakolgatni, de lehet egyszerűbb lesz...

Mit csinálok rosszul?

Szerk.: a "legszebb", hogy a kijelzőn láthatő menüből leállítani sem tudom, hiába nyomok a STOP jelre (de a PAUSE sem reagál)... gondolom ebből áramtalanítás lesz...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#570) JulianSinulf válasza axlfsi (#569) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Jó a nyomtató wifi kapcsolata?

(#571) axlfsi válasza JulianSinulf (#570) üzenetére


axlfsi
veterán

Jó, igen, itt van tőle a WiFi 2m-re (sem).
Most másodszorra letöltötte, de ez is volt 5 perc ... nem értem. A 3mf fájl csak 112Kbyte
Gondolom nem kapcsoljátok be a nyomtatón a LAN only-t, ugye? (olyankor nem kommunikál a Bambu Studióval és Bambu Handy-vel...)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#572) poli27 válasza axlfsi (#571) üzenetére


poli27
Topikgazda

Miért nem kapcsolod át lan only módba? akkor nem a felhőn át küldi !

(#573) axlfsi válasza poli27 (#572) üzenetére


axlfsi
veterán

Amiért írtam is fentebb, hogy akkor azt mondja, nem fog működni a Handy és a Studio (...de majd akkor még tesztelem).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#574) poli27 válasza axlfsi (#573) üzenetére


poli27
Topikgazda

A handy nem fog menni sztem de a studio igen :) Tudsz ráküldeni fileokat a gépről én már kipróbáltam :D

(#575) axlfsi válasza poli27 (#574) üzenetére


axlfsi
veterán

Az nagy kár lenne! Nem akarok lemondani a Handy-ben lévő My History opcióról. Egyszerűen nagyszerű, ahogy logolva van mikor, mit nyomtattam, mennyi ideig, hány gramm anyaggal! 🤩

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#576) poli27 válasza brumi1024 (#548) üzenetére


poli27
Topikgazda

A gcodeba azt nem lehet beálllítani, hogy a törlőrészen nagyobb területet használjon?

(#577) Dalee


Dalee
aktív tag

Sikerült megoldani a Home Assistant integrációt, bár még vannak kisebb hibák, illetve még a bonyolultabb history naplózásba még nem fogtam bele:

(#578) tsilver válasza Dalee (#577) üzenetére


tsilver
aktív tag

:C :R

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#579) JulianSinulf válasza Dalee (#577) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Azta!
Az AMS csak képes kiírni a páratartalmat. Kérdés, hogy ezt az infót miért spórolta le a Bambu.
A belső hőmérsékletet tényleg ott a lámpánál méri?

(#580) poli27


poli27
Topikgazda

Egy fél tekercs ragasztószalag, és máris ĵó a dolog xd, igaz picit segítek neki hajlakkal :))a világosabb résznél a leggyorsabb módba kapcsoltam, érdekesen változik a színe ..

[ Szerkesztve ]

(#581) Dalee válasza JulianSinulf (#579) üzenetére


Dalee
aktív tag

Nem tudom hol méri, ez csak semitaikus kép. Az AMS esetében is valószínűleg egyben van a hőmérséklet és páratartalmo mérő.
Ja igen én is megnéztem az ágyat úgy tűnik, hála istennek nekem is egyenes. A prusát eltettem és telepakoltam annak így most hirtelen nem néztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#582) JulianSinulf válasza Dalee (#581) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Az AMS-nél gondoltam is, hogy nem a tetőben fogja mérni, mert ott nem látható érzékelő.
Köszi! Ez jó hír nektek. Nekem már kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#583) Dalee válasza tsilver (#578) üzenetére


Dalee
aktív tag

Az érdem akitől kopiztam: Bambulab Home Assistant Dashboards
Rengeteg infót áthoz a nyomtatóból, ami nincs kirakva a fenti képre. Van egy kamera entitás is de az jelenleg nem látszik.

(#584) JulianSinulf válasza JulianSinulf (#582) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Meg is írtam a ticket-et. Kíváncsian várom a választ.

(#585) Dalee


Dalee
aktív tag

Szappan IPA hitvitához :DD egy kis adalék:

Miután a kapott PLA-val tökéletes lett a nyomtatás, tovább kísérletezek a ABS-el tesztkockák segítségével, erről majd később. Négy tesztkockát nyomtatok egyszerre az Engineering plate-en.
Első nyomtatásnál (Ágy 90 oC) a lapot lemostam DM szappannal. Bár egyik kocka sem jött fel, de nem volt tökéletes a tapadás, egynél a Brim egy része nem tapadt, bár az nagyon a szélén volt, lehet, hogy ott megfogtam a lapot. A közepén lévőnél kockánál a kocka és a brim határán elvált.
A második nyomtatás előtt lemostam IPA-val (ágy (110 oC), na akkor egyáltalán nem tapadt.
Harmadik nyomtatás esetében lemostam szappannal, de biztos ami biztos bekentem a lapot a Bambu-tól vásárolt folyadékkal (a nyomtatóhoz adott ragasztót nem használtam) így tapad.

Jó lenne átvenni a Prusás lapokat. Bár én ott folyékony szappant használtam eddig, illetve mióta használom nem volt se a síma, se a texture-d lapon semmi tapadás problémám, az IPA esetén azért volt. Azt azért hozzáteszem, hogy ABS-t csak textured lapon próbáltam.

(#586) poli27


poli27
Topikgazda

Home (goodplate.de) Találtam egy ilyet, a görbe asztalt hivatottak javítani :D

(#587) axlfsi válasza poli27 (#586) üzenetére


axlfsi
veterán

Nyitottál rá ticketet?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#588) poli27 válasza axlfsi (#587) üzenetére


poli27
Topikgazda

persze, de azt mondják itt is mert elég sokan vannak : Warped bed :( seems like a common QC issue - Bambu Lab X1 Series - Bambu Lab Community Forum
lehet több hét is míg szálllítják a bambuék az ágyakat.... gondolom selejt mind amit gyártottak..

(#589) axlfsi válasza poli27 (#588) üzenetére


axlfsi
veterán

:Y ...bakker! ez elég gáz, hogy átcsúszott a qualitychecken...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#590) bbmt


bbmt
senior tag

Ha valakit érint, az Azure fehér PLA gond nélkül nyomódik a P1P-n. Basic PLA-ra beállítva nem kellett variálnom semmit.

A kanál a gyengék villája

(#591) dugesz77 válasza bbmt (#590) üzenetére


dugesz77
őstag

Nálam a sima Filanora és Sunlu PLA van, azok is szépen mennek alap basic beállításon. A Silk anyagokhoz meg a PLA Metal beállítás jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#592) poli27


poli27
Topikgazda

Azon gondolkodom, körbe készítek egy keretet az ágyra, és kiöntöm ilyen hőálló gyantával vékonyan, vajon ez jó ötlet lenne? :D

Lamináló - hőálló szerszámgyanta (2,64-6,6 kg) - POLY MATRIX (poly-matrix.hu)

(#593) dugesz77 válasza poli27 (#592) üzenetére


dugesz77
őstag

Enderek-nél valami réztartalmú kenhető/ megszilárduló anyagot használtak páran az úgy tudom bevált. Rákeresek, elég régen volt téma.

(#594) JulianSinulf válasza poli27 (#592) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szerintem valami jó hővezető anyag kellene. Ez jól vezeti a hőt?

Amúgy ebben a bizniszben ez a durva.
Annyira nyomja mindenki a szereld magad, old meg magad infókat, hogy a gari már smafu.
Az az ágykiegyenlítő lap is 50€-ért... Nehogy már egy 700-1600€-s gépet ilyennel kelljen sufnituningolnom!

(#595) poli27 válasza dugesz77 (#593) üzenetére


poli27
Topikgazda

Thx :)

(#596) dugesz77 válasza poli27 (#595) üzenetére


dugesz77
őstag

Itt volt róla szó. Viszont itt üveglap alá lett berakva, itt nálad lehet ez így nem oldja meg a problémát(rosszul emlékeztem, nem ma volt)

(#597) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

hölgyekurak,

valaki írta nemrég, hogy átírt pár sebességet, és sokkal kevésbé rázkódik, meg nem csökken a normaidő, több órára írt 7 percet :F ennek az értékeit keresem :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#598) poli27


poli27
Topikgazda

Ha valaki jobb kezdő és befejezp kódot keres, tegye fel ezt P1P re, itt normálisan letörli a tesztcsík után a fejet, mert nekem sokszor az volt a problémám a gyárival, ott áll a tesztcsíkban 2-3s et, és utánna behózta a munkaterületre is...

P1P Bambu Lab Módosítva Start gcode készítője: thrutheframe | Ingyenes STL modell letöltése | Printables.com

(#599) fabula válasza poli27 (#598) üzenetére


fabula
őstag

Tesztelted? Bevált?

(#600) axlfsi válasza Mr.Csizmás (#597) üzenetére


axlfsi
veterán

Na, erre én is kíváncsi vagyok! :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.