Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) poli27 válasza axlfsi (#1650) üzenetére


poli27
Topikgazda

Szerintem ezt szétbontom, megrajzolom cadbe a 3mm alulemezt, ami rajta van a mágnesmatrica alatt. És megcsináltatom 5mm cnc mart aluból, az egyenes lesz.... tok egyszerű leszedni 9 csavar a matrica alatt!

[ Szerkesztve ]

(#1652) axlfsi válasza poli27 (#1651) üzenetére


axlfsi
veterán

Jo ötlet, bravó! Ha igazán jó fej vagy, akár itt meg is oszthatod a fájlt, hátha valaki ugyanúgy majd legyártatná magának, ha nem túl vészes annak a költsége! :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1653) poli27


poli27
Topikgazda

Pff

(#1654) Mr.Csizmás válasza poli27 (#1653) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:DDD ma van a banana day :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1655) JulianSinulf válasza poli27 (#1653) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Sokkal jobban tükrözné a valóságot, ha igazi banánok lennének a képen.
Ahogy nézegetem, nem mindenkinek pont ugyan úgy görbül.
Szóval lehet, hogy az aktuális mérőt a szünetben, nap végén elfogyasztják :DDD

(#1656) poli27


poli27
Topikgazda

Ha valaki esetleg ágyat cserél, ne szedje szét a gép hátulját felesleges... Leszedi alul a 3 csavart kiköti a két tápkábelt a fedél alatt, a két földelést, és a hömérő száűlát a panelből. Ilyenkor lejön az ágy a keretről, kb 15 perc így kicserélni, a másik 1,5 óra kb... :C Kivi leszek most fűtöm 100 fokra, milyen lesz !

(#1657) poli27


poli27
Topikgazda

Nah most hogy megcsináltam az MC board fan upgradet, frissült a bambu honlapja:
Precautions for P1P enclosure | Bambu Lab Wiki

1. MC Fan is required
When enclosing the P1P, an MC fan needs to be installed to ensure adequate cooling to the stepper drivers and board. the P1P was designed to work without completely enclosing it, and because of this, we eliminated the MC board fans from the printer. (The first 300+P1Ps have also had these disabled)
We did this because the heatsink of the MC board is able to run fanless when the printer is not enclosed.
If your P1P is enclosed, the heat dissipation of the heatsink will not be as good and can lead to overheating. To avoid this, it is necessary to reinstall and turn on the control board fan. Due to firmware settings, the additional control board fan can only be turned on through Gcode which will be available in the next firmware update:
To turn on the MC Board Fan: M710 A1 S255
Turn off the MC Board Fan: M710 S0

(#1658) dugesz77


dugesz77
őstag

Egész jól használható és talán a legjobb bed level teszt a Bambu egérpad. Texturált lemezre érdemes, ott érezhetően jobban veszi az egér a mozdulatokat.

(#1659) Nunder válasza poli27 (#1656) üzenetére


Nunder
őstag

Mehet az összefoglalóba!

Más: azt tudja valaki, hogy miért "törli bele" a nozzle-t a plate-ek hátsó felén lévő kis fülbe? Faszán fel is szedi ott a festéket...

Találtam egy ilyen részt a Machine G-code részben, de lövésem sincs miért ott wipe-ol és miért így.

G0 X135 Y253 F20000  ; move to exposed steel surface edge
G28 Z P0 T300; home z with low precision,permit 300deg temperature
G29.2 S0 ; turn off ABL
G0 Z5 F20000

G1 X60 Y265
G92 E0
G1 E-0.5 F300 ; retrack more
G1 X100 F5000; second wipe mouth
G1 X70 F15000
G1 X100 F5000
G1 X70 F15000
G1 X100 F5000
G1 X70 F15000
G1 X100 F5000
G1 X70 F15000
G1 X90 F5000
G0 X128 Y261 Z-1.5 F20000  ; move to exposed steel surface and stop the nozzle
M104 S140 ; set temp down to heatbed acceptable
M106 S255 ; turn on fan (G28 has turn off fan)

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1660) brumi1024 válasza Nunder (#1659) üzenetére


brumi1024
veterán

Tisztitja a nozit, ez teljesen normalis mukodes resze, volt rola szo korabban. Nem maszkoljak ki a build plate bevonatolasakor azt a reszt az egyszerubb gyartas kedveert.

(#1661) Nunder válasza brumi1024 (#1660) üzenetére


Nunder
őstag

De a legalább hatszori wipe és a két L-alakú törlés mellé még minek kell egy festékbe maró tisztítás is? Értem én, hogy normális, olvastam is korábban, de attól még nem hiszem, hogy 8x2mm-en körözve sokat elér, miközben felszed ezzel festéket... Na mindegy, gondoltam volt már, aki ezt kiszedte a gyári start code-ból.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1662) axlfsi válasza Nunder (#1661) üzenetére


axlfsi
veterán

...neked annyira beletolja, hogy felszedi a plate bevonatát?:Y

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1663) brumi1024 válasza Nunder (#1661) üzenetére


brumi1024
veterán

A ket L alaku purge nem szedi le magarol a nozirol az esetleges rajtamaradt/rakemenyedett filamentet, ez + a kis tisztitopocok jobban.

#1662 axlfsi: Ez engineering plate, nem PEI.

[ Szerkesztve ]

(#1664) mrviceguy válasza Nunder (#1661) üzenetére


mrviceguy
tag

Jól értem amit sugallsz, hogy ezek a mérnökök, akik a Bambunál sokezer óra tervezés és tesztelés során megalkották a nyomtatót és azzal együtt az optimális nyomtatási előkészületeket, valójában sarlatán, “throw science at the wall, see what sticks” hozzáállású kutyaütők, akik hobbiból belerakták azt a kis dörzsölgetést, de valójában semmi szükség nincs rá, mert te fejben lemodellezted, hogy jóazúgyanélkül? :D

(#1665) Nunder válasza mrviceguy (#1664) üzenetére


Nunder
őstag

Nem. Próbálom keresni a miértet csupán. Tudtommal másik nyomtató nem alkalmazza ezt a módszert. Mások is fennakadnak rajta, úgyhogy szerintem nem triviális. És mikor először látod, hogy konkrétan az ágyat kaparja - holott eddig ezt minden létező módszerrel próbáltad elkerülni a másik gépekkel - akkor csak átfut az agyadon, hogy valami esetleg nem jó.

Amúgy meg erre való a fórum, nem?

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1666) JulianSinulf válasza Nunder (#1665) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Azért csinálja, mert előtte felfűtötte a fejet. Viszont ágyszintezés még nem volt. Ezzel a törléssel igyekszik a filát a nozzle-ban tartani, míg lehűl 140 fokra, ahol a fila már nem csordogál. Aztán csinálja az ágyszintezést.
De, ha jól megfigyeli az ember, akkor a felfűtött és csordogáló nózival csinálja meg a Z home-ot. Hiába törli le előtte, mire a közepéről felér az ágy, addigra már ott az anyag is.
Ezt szépen szétkeni a nozzle szélén, amit többnyire már nem tud letakarítani és a "takarítás" sem segít.
Vagy lejön a kalibrációknál vagy beépül a modellbe.

A lap miatt meg nem kell aggódnod. A Cool Plate-nél nálam is felszedte. A Textured-nél nem.

Számomra sokkal jobban zavaró, hogy manuális irányításnál nincs biztonsági határoló.
Megcsinálod a Home-ot minden tengelyre, majd beküldheted az építőfelületet a nozzle-ba.
XY tengely mentén is úgy kiküldheted a szélére a fejet, hogy aztán fogod a fejed a hangoktól.
Persze alapesetben az embernek nem kell a kijelzőhöz nyúlnia. De, ha mégis :W

(#1667) fabula válasza JulianSinulf (#1666) üzenetére


fabula
őstag

És még azt sem írták rá, hogy a macskát ne tedd bele száradni ... :DDD .

(#1668) brumi1024 válasza fabula (#1667) üzenetére


brumi1024
veterán

;]

(#1669) poli27 válasza JulianSinulf (#1666) üzenetére


poli27
Topikgazda

A p1p nem emeli fel.. home után.. mert nem engedi kb 1mm kozelebb a fejhez!

(#1670) poli27


poli27
Topikgazda

Találtam egy rohadt nagy hibát a firmwareben... ha felemelted az ágyat, mint én majdnem teljesen, és végeztem , nyomtam a nyomtató menüben egy kalibrációt, és teljes sebességgel elkezdi emelni az ágyat és beleveri nem kicsit a fejbe az ágyat... elkezd recsegni... már nyitottam erre ticketet... igy ez nem jó....

A másik hiba, nagy dolgot nyomtatsz leengedi az asztalt teljesen mikor végzett... új dolgot indítok nyomtatni és elkezdi lefele mozgatni az asztalt, de ugye nem tudja mert lent van szintén nagy recsegések.... azért ezek szarvashibák...

(#1671) JulianSinulf válasza fabula (#1667) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nincs macska. :K

(#1672) JulianSinulf válasza poli27 (#1670) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ugye, hogy nem jó!
Mégis csak bele lehet küldeni a nóziba.
A Cool Plate-em bal eslő sarkán van két bemélyedés. Még csak nem is tudom, hogy mikor keletkezett, mert nem én csináltam.
Lehet, hogy home-olás után tényleg nem lehet beleküldeni az ágyat a fejbe, de a fejet ki lehet tenni határon kívülre, az biztos.

Ha manuálisan mozgatni akarom home előtt, akkor minden gombnyomás után reklamál, hogy home-olj, de ettől függetlenül mozgatja.

(#1674) axlfsi válasza poli27 (#1670) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez melyik fw?
...lehet nem frissítem inkább akkor fel, amíg nem javítják, eszem megáll!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1675) poli27 válasza axlfsi (#1674) üzenetére


poli27
Topikgazda

A legfrisebb :D

(#1676) axlfsi válasza poli27 (#1675) üzenetére


axlfsi
veterán

...ami kb egy hetes (vagy kettő?)
Mert akkor az nálam is már fent... na, mindegy.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1677) poli27


poli27
Topikgazda

Uj bed szép egyenes nyomat... jha nem. Petg.

(#1678) Dalee válasza poli27 (#1677) üzenetére


Dalee
aktív tag

Ezt is szalagoztad?

(#1679) axlfsi válasza poli27 (#1677) üzenetére


axlfsi
veterán

...de mi ez a nagyon szeles tárgy? vagy csak a fotó csalóka?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1680) poli27 válasza axlfsi (#1679) üzenetére


poli27
Topikgazda

A hátpanelje a vision háznak a plexi helyett, mert zavar hogy átlátszik hátul, meg belesüt a nap a kamerába :)

(#1681) poli27 válasza Dalee (#1678) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem ez még nincs szalagozva!

(#1682) fabula válasza poli27 (#1681) üzenetére


fabula
őstag

Miért cserélted ki, amikor előre tudtad, hogy ez is görbe? A szalagozott már egész jó volt.

(#1683) poli27 válasza fabula (#1682) üzenetére


poli27
Topikgazda

MErt a szalagozottal az a baj, hogy a ragasztó az aluszalagról rákerül állandóan a tálca alsó részére, és tök nehéz lesikálni róla.... A másikat szétszedtem, mert meg fogom javítani egy cnczett alulemezzel :) Meg veszek rá új mágnesmatricát....

Egyébként az anyagán változtattak a matricának szerintem, mert az okozza a hajlítást ebben biztos vagyok... a régin látszanak a csavarok, az újon nem!

[ Szerkesztve ]

(#1684) fabula válasza poli27 (#1683) üzenetére


fabula
őstag

Köszi az infókat :R

(#1685) brumi1024 válasza poli27 (#1683) üzenetére


brumi1024
veterán

A regin latszottak a csavarok? Nalam az X1-en nem latszanak.

(#1686) poli27 válasza brumi1024 (#1685) üzenetére


poli27
Topikgazda

ott a képen látod a lyukakat az egyik bednél :)

(#1687) fabula válasza poli27 (#1686) üzenetére


fabula
őstag

Nálam sem látszanak a P1P-n :U .

(#1688) JulianSinulf válasza poli27 (#1686) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Se az újon, se a régin nem látszik, hogy hol lennének a csavarok.

(#1689) poli27 válasza fabula (#1687) üzenetére


poli27
Topikgazda


Pedig ez ilyen volt... :D

(#1690) Silent77 válasza poli27 (#1689) üzenetére


Silent77
veterán

Enyémen is látszik.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1691) fabula válasza poli27 (#1689) üzenetére


fabula
őstag

Akkor ebből így is kétféle verzió van, meg vezlérlőpanel szerint is is.

[ Szerkesztve ]

(#1692) hubermarci


hubermarci
újonc

Sziasztok! Most várom a P1P-t, de már most stresszel, hogy esetleg hajlott bed-et kapok. Szerintetek ha gépműhelyben lesíkoltatom, az működhet? Egyáltalán meg lehet csinálni?

(#1693) poli27 válasza hubermarci (#1692) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem tudsz belőle síkolni, mert akkor túl vékony lenne...

(#1694) poli27


poli27
Topikgazda

Kezd elegem lenni az orcaslicerből.... kihagyja a dolgokat, és persze utánna szétbaszódik a nyomtatott tárgy... Pl a korlátnál kihagyja a támaszokat, és a levegőbe kezdi nyomtatni stb stb... nem az első eset.. ha a Bambu studióba teszem hibátlan... :W

Itt a Bambu...

[ Szerkesztve ]

(#1695) brumi1024 válasza poli27 (#1694) üzenetére


brumi1024
veterán

Beállításbeli különbségekre gyanakodnék.

(#1696) poli27 válasza brumi1024 (#1695) üzenetére


poli27
Topikgazda

Egyiknél sincs állítva semmi, full alap a dolog... gyári profillal, kivétel az ízzószál kalibrálását...

(#1697) brumi1024 válasza poli27 (#1696) üzenetére


brumi1024
veterán

Orcaslicer állít a defaultokon, szóval ha mindkettőt alapbeállításon használod akkor lesz különbség. Illetve a screenshotokon is van (Standard vs Strength profil) eltérés. Arachne wall generator be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#1698) poli27 válasza brumi1024 (#1697) üzenetére


poli27
Topikgazda

Igazad van az arachne wall generátor csinálja... az orcán alapból be van kapcsolva.. AZ mi amúgy, és mikor érdemes ki meg bekapcsolni? :R

(#1699) fabula válasza poli27 (#1698) üzenetére


fabula
őstag

Íves nyomatoknál az ívek (pl. egy gyűrű) oldalai szebbek lesznek, nem sok kis síkidomból állnak. Jó amorf formákhoz is, ha azok ingább gömbölyített felületekből állnak, Az Eiffel torony pont nem ilyen típusú modell, mert leginkább szögletes.

[ Szerkesztve ]

(#1700) brumi1024 válasza poli27 (#1698) üzenetére


brumi1024
veterán

Prusa knowledge base-ben van róla egy leírás, kvázi falszélességet állít automatikusan. Ahogy eddig tapasztaltam változó, van hogy jobb, de van amikor hátrányos (ahogy a példa is mutatja).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.