Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) axlfsi válasza poli27 (#150) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, ebben igazad van! Onnantól kezdve, hogy bedobozolásra kerülnek, a kamerát belülre kell elhelyezni. Sőt, olyan lenne jó, ami alapból tud ügyesen timelapse felvételeket készíteni.

Azt ugye jól tudom, hogy az X1 kamera megoldását (a gyárit tehát) nem lehet a P1P-re upgradelni? (mintha olvastam volna).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#152) fabula válasza axlfsi (#145) üzenetére


fabula
őstag

A Z varrat mindenhol előjön, ahol nincs él, amiben elrejtse, tehát a körkörös dölgoknál a legszembetűnőbb, ilyen a benchy kémény is. Azt javasolták, hogy "hátra kell tenni" Bambu Studio-ban, van ilyen beállítás, Van olyan is, hogy véletlenszerűen helyezze el a rétegváltást, de akkor meg sok kis "dudor" lesz rajta szanaszéjjel. Eddig nem találtak rá jó megoldást, reméljük dolgoznak rajta a Bambu-nál a szoftveresek.

Többen is írták - mint már jeleztem - hogy a gyári kártyán lévő előre felszeletelt dolgok csúnyábban jönnek ki a nyomtatóból, mint ha te magad szeleteled ugyan azokat és utána nyomtatod, persze miután az adott filamenthez, megcsináltad a pa-t és az fr-t, mert ezeket az X1 a lidarral megcsinálja, a P1P meg nem, manuálisan kell. Aztán a jó adatokkal el lehet menteni saját silament profilt az adott szálhoz, legalább gyártónként és anyagtípusonként ajánlják, de van aki ezen belül még színenként is megcsinálta.

A gyári "noname" SD kártyát illik kicserélni mielőbb, sokaknak okozott nyomtaási hibát, az ajánlott a Sandisc 32 vagy 64 GB-os 100/90-es microsd-je. Én is cserélem ilyenre, már úton van felém. Ettől felgyorsul a fájlok feltöltése és a főleg a kicsomagolása a nyomtatón (mert a BS tömörítve küldi a felhőn keresztül). A microsd kártyát a nyomtatóban kell formázni, ez is fontos.

(#153) fabula válasza axlfsi (#151) üzenetére


fabula
őstag

Sajnos az X1 kameráját nem lehet a P1P-re rátenni, a gyári P1P kamera meg egy "kaki", 0,5 frame/sec-et tud kis felbontásban. Hamarosan kapható lesz amúgy a Bambu EU boltjában, már feltették, hogy lesz a kamera a LED sorral együtt 29,99 EUR áron [link] . Na ezt nem veszem meg, az biztos.
Én egy full HD blink kamerát teszek a hátulsó plexi "ablakra" kétoldalas ragasztószalaggal, ennél egyszerűbb megoldás nincs, ilyet már más is csinált, az egyik fórumon láttam.
LED-et meg rendeltem 5V-os szalagot és majd vágok le belőle egy darabot, bekötöm a panelra és kész, nem lesz ezer forint sem.

(#154) poli27


poli27
Topikgazda

Fejet hogy tudom tisztitani, nyomtatás kozbe beleszorult... az extruderbol mar kiszabadítottam, a fejbe van mar csak... ugye itt a fuvoka nem jon ki...

(#155) Silent77 válasza fabula (#152) üzenetére


Silent77
veterán

Kalibrálás nálam még hátra van, nem tudok leállni a nyomatással. :D
Elkezdtem a vázat kinyomtatni.
SD kártyát ezt rendeltem, most jó áron van. 3200ft s 64-es. [link] $8.88 store kedvezménnyel.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#156) fabula válasza poli27 (#154) üzenetére


fabula
őstag

Leveszed a hotendet, de nem húzod ki a kábeleit. Felmelegíted 250-260 fokra, ha PLA volt benne és felülről (az extruder felőli oldalról) kinyomod a benne lévő anyagot a nyomtóhoz adott H1.5-ös imbuszkulcs hosszabbik szárával. Ez nem vicc, többen is leírták más fórumokon.
Egyébként bármi problémád van, javaslom olvasgasd a Bambu wiki-t, ott sok mindenre van részletes leírás, erre pl. itt [link].
Ez nem pont ugyan az, de állítólag a fórumos megoldás gyorsabb, de itt is használják az imbuszkulcsot.
Van ehhez nyomtatott segédeszköz, persze PC-ből vagy legalább ASA-ból kell nyomtatni [link] .

[ Szerkesztve ]

(#157) axlfsi válasza poli27 (#154) üzenetére


axlfsi
veterán

Ööö, mármint, a filament (milyen pontosan?) beleszorult a hotend/nozzle-ba? ... egy vadiúj, 2 napos gép, ami full automata, már throttle problémákat produkál? Vagy mitől szorulthatott bele? ... esküszöm nem értem, ... de nem túl bíztató :(

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#158) axlfsi válasza Silent77 (#155) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez valóban jó, talán belföldön nincs is ilyen áron, köszi a tippet! :R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#159) axlfsi válasza fabula (#156) üzenetére


axlfsi
veterán

Hasznos infók, én is köszi! :R
(úgy látom a Wiki-jük elég baba, mindenképpen érdemes átfutni!)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#160) fabula válasza axlfsi (#159) üzenetére


fabula
őstag

Nagyon jó a Bambu wiki és folyamatosan fejlesztik, sok mindenről van részletes, sokszor videós leírás, ami nagy segítség. Ez is az egyik erényei közé tartozik a Bambu-nak.

(#161) poli27 válasza fabula (#156) üzenetére


poli27
Topikgazda

a probléma az, hogy nem a fejbe van beszorulva, hanem feljebb sztem... nyomtattam este és reggelre ez lett.... az extruder is atomra kellett szednem, mert abba is beragadt,... silk pla volt...

(#162) axlfsi válasza poli27 (#161) üzenetére


axlfsi
veterán

A legnagyobb kérdés számomra, hogy ez most vajon a filament silány minőségének számlájára írható vagy P1P konstrukciós hiba :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#163) bbmt


bbmt
senior tag

Hát.. kezdek félni ettől a nyomtatótól... :) erre is vonatkozik a 14 napon belüli elállás?

A kanál a gyengék villája

(#164) Mr.Csizmás válasza bbmt (#163) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sztem 1 db user vagy anyaghiba error miatt ne gondold meg :)) kb. egy kiló filamentet lepörgettem hiba nélkül 2 hét alatt, ami volt baj az is user error (nem mostam le a tálcát)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#165) poli27 válasza Mr.Csizmás (#164) üzenetére


poli27
Topikgazda

Jha szerintem is az volt :D lehet túl alacsony hőfokot 205 fok volt, de most olvasgatva 220 kellett volna minimum a silknek :D Plusz lassabb nyomtatás... , bár nem értem ez miért okozott dugulást :) A babu studioban hol lehet beállítani a sebességet egy adott modellhez, pert amik vannak az 50-100% a normál és a silent, a többi csak gyorsabb...

(#166) poli27 válasza bbmt (#163) üzenetére


poli27
Topikgazda

szerintem nem kell, már 1,5 kg cuccost kinyomott hibátlanul, tuti én basztam el valamit, tanulópénz, most szophatok a fej kitakarításával :D

(#167) poli27


poli27
Topikgazda

Találtam kamerát, ami nem nagy és egész jó állítólag :D Kár hogy nem kezeli a bambu studió :D Tudja valaki az a két darab mágneslap öntapadós, amire scraper van írva micsoda? Minek kell a scraperhez? :) Vagy csak azért, hogy mágnessel a vázra fogatod?

Bambu Lab P1P - ESP32 bütykös modul kameraként - drucktipps3d.de

[ Szerkesztve ]

(#168) Silent77 válasza poli27 (#167) üzenetére


Silent77
veterán

Szerintem is arra kell. :K
Nálam is átment már több mint 1kg, eddig nincs gond. 220 fokon, ahogy a gyári értékeke vannak. CR PLA.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#169) Mr.Csizmás válasza poli27 (#165) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mindent a default-al nyomtam, silk, rainbow egyremegy, 220/60 pla, 250/80 petg. mondjuk a gyorsaság miatt kell is az utánfűtés. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#170) axlfsi


axlfsi
veterán

Bambu szeletelője honnan tölthető le? ... úgy kell vadászni a gyártó oldalán (vagy csak én vagyok a bénavak) :F

szerk.: nyomtató (P1P) oldalán nincs, weboldal menüből nincs szintén...

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#171) bbmt válasza axlfsi (#170) üzenetére


bbmt
senior tag

Itt

A kanál a gyengék villája

(#172) axlfsi válasza bbmt (#171) üzenetére


axlfsi
veterán

Köszi! :R

A store.bambulab.com oldalon barangoltam, de onnan nem visz át hozzá és még csak nem is emlegeti hol keressem.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#173) Silent77 válasza axlfsi (#170) üzenetére


Silent77
veterán

[link]
Ezt használd, Fabula ajánlotta. Ebbe benne vannak a kalibrációs cuccok is.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#174) axlfsi válasza Silent77 (#173) üzenetére


axlfsi
veterán

:R

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#175) axlfsi


axlfsi
veterán

Ez megvan?!
Najóóóó :C :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#176) axlfsi válasza bbmt (#171) üzenetére


axlfsi
veterán

... mondjuk, ez milyen már? :U
Nem hiszem el, h ne tudták volna megoldani, hogy lássa oda-vissza a szoftver és a gépben lévő SD-ről is tudjak nyomtatni. Na, mindegy :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#177) axlfsi válasza Silent77 (#173) üzenetére


axlfsi
veterán

A kalibrációs miatt felraktam ezt is, tényleg kényelmes, hogy implementálva van (habár még nem csinátam meg én sem :D )... egyébként a gyári már az 1.5.0.60 verziónál tart, több bugfix is belekerült, less arra is azért rá ;) (megfér a kettő egymás mellett, pláne, hogy a moddoltat nem is kell telepíteni).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#178) Silent77 válasza axlfsi (#177) üzenetére


Silent77
veterán

Már fent van :)
jaja, mindkettőt használom, bár én konkrétan semmit nem vettem észre. Mondjuk ezen nem csodálkozok. :DDD
Azóta nyomattál már valamit? Nagyon csendbe vagy kishajó óta. ;]

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#179) axlfsi válasza Silent77 (#178) üzenetére


axlfsi
veterán

Na igen, ma is más programjaim voltam, de most betoltam neki a Chep féle kockát, míg gyorsan leedzem a mait :D :U

A terveim: még pár kalibrációs és teszt tárgyat kinyomni, aztán talán a kalibrációs protokollokat is letudni, majd ... szerintem kinyomom az élienes Xenomorphom ;] :K

Te mivel haladtál? :)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#180) Silent77 válasza axlfsi (#179) üzenetére


Silent77
veterán

Csinálom a ház vázát. Még van egy kevés. :O

poli27: Sikerül?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#181) poli27 válasza Silent77 (#180) üzenetére


poli27
Topikgazda

Valaki leírná mit hogy kell kalibrálni, vagy egy leírást róla valahol? :D Ezen mit kell pl nézni, és hol állítható a dolog, mert gondolom ami a legjobb arra kell állítani ugye?

(#182) Silent77 válasza poli27 (#181) üzenetére


Silent77
veterán

[link]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#183) poli27


poli27
Topikgazda

Ebbe a softfever verzióban miért nem lehet Pla Silket kiválasztani, csak ha X1 em lenne akkor engedné miért?.... A normál Bambu studióban engedi kiválasztani :)

(#184) poli27 válasza Silent77 (#182) üzenetére


poli27
Topikgazda

:R

(#185) poli27


poli27
Topikgazda

(#186) Silent77 válasza poli27 (#185) üzenetére


Silent77
veterán

Épp ma láttam én is, el is tettem kedvencekbe.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#187) axlfsi válasza poli27 (#185) üzenetére


axlfsi
veterán

Wow, saját fotó, már itt tart a P1P pimpelésed? ;) :) :C

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#188) Silent77 válasza fabula (#108) üzenetére


Silent77
veterán

Vettem ma szappant :)
Folyóvíz alatt szoktad vele lemosni?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#189) fabula válasza Silent77 (#188) üzenetére


fabula
őstag

Igen, folyó víz alatt. Amikor megjött, egyszer lemostam a DM szappannal, azóta nyomtatok rá szinte minden nap PLA-t meg PETG-t és még mindig tapad (kb. 2kg-ot már elnyomtattam). Ha majd észreveszek tapadásproblémát, akkor megint lemosom. Más fórumokon is ez volt a tapasztalat, nem kell gyakran mosni és nem kell rá semmit kenni, se ragasztót, se hajlakkot, se más tapadásjavítót, prímán tapad, kihűlve meg a PETG is szépen lejön róla erőltetés nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#190) fabula válasza poli27 (#185) üzenetére


fabula
őstag

Ezt láttam én is, de a stabilitást nem rontja? Így is eléggé rezeg gyors nyomtatás közben és ezzel még feljebb kerül a súlypontja. Én betonon kívül semmit nem tennék alá, ami ingatagabb :D .
Amúgy van többféle tálcatartó, de én majd az asztallap alá tervezek egyet rakni, amin a nyomtó áll (ha majd lesz több tálcám), ott úgy is van üres hely és ugyan így kéznél lesznek.

(#191) poli27 válasza axlfsi (#187) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem ez még nem saját :D Pláne pirosat nem raknék bele :DD De megcsinálom a tálcatartónak majd! :)

(#192) poli27 válasza fabula (#190) üzenetére


poli27
Topikgazda

szerintem a lábak tömör cuccok, még nem néztem meg, ha tömör akkor nem hinném hogy okoz problámát, nálam betonlap se hiányzik, ellenben zajcsillapítás igen jó lenne ha nem lenne ilyen hangos :D

(#193) fabula válasza poli27 (#181) üzenetére


fabula
őstag

Látom Silent77 már linkelte. Csak annyit tennék hozzá, hogy hiába van újabb Bambu Studio, a SoftFever forkban a mostani verzióban (ami az előző Bambu Studio forkja) már javítottak dolgokat és tettek bele újdonságokat, melyekből többet most vettek át és tettek bele a gyári Bambu Studióba :) .
Én soha nem használtam a P1P-hez a gyári Bambu Studio-t, csak a SoftFever forkot és eddig minden tökéletesen működött benne, plusz ugye ott vannak a tesztek, amik kellenek a P1P-hez lidar hiányában, tehát jobb is hozzá.
Minek lenne benne külön selyem PLA profil, mikor a generic PLA profillal szépen nyomtatja. Kipróbáltam kétféle selyem PLA-val is nagyon szépek lettek a nyomatok.
Ha te nagyon szertnél bármelyik szálnak külön profilt, a a genericből könnyedén készíhetsz módosított új profilokat saját névvel. Én pl. DD PETG-nek a tárgyhűtést csökkentettem korábbi tapasztalataim alapján (de a nagyobb sebesség miatt kisebb mértékben) a generic PETG profilban és elmenetettem DD PETG profil néven, mint láttad, szépen nyomtatta hiba nélkül.
Mindenhez amúgy sem lehet gyári profil.

[ Szerkesztve ]

(#194) fabula válasza poli27 (#192) üzenetére


fabula
őstag

Mosógép alátétet tegyél alá, mint ahogyan nekem van, olcsó, egszerű és nem kell nyomtatni sem, meg a nyomtatót sem emeli meg ennyire (1,5 cm vastag). Kitűnően zajcsillapít.
A betonlap meg nekem sokat javított a mertevített lábú Ikea Lack asztal stabilitásán, nagy mértékben csökkent a rezgése.
De hát mindenki azt tesz alá, amit csak akar, ebből sem szertnék vitát, ez csak az én saját tapasztalaton alapuló véleményem :D .

[ Szerkesztve ]

(#195) Silent77 válasza fabula (#189) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi!
Én azóta sem mostam le. :B Eddig nincs tapadás probléma. másfél kilónál járok kb.
Az alátét tálca tetszik, de én is tartok, hogy nem lenne olyan stabil.

Már untam a ház nyomtatását, gondoltam megpróbálok többet egyszerre.
Mennyi időt megspórolok ha előbb kipróbálom. 5 óra volt a 3db, egyenként 3 óra/db.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#196) axlfsi


axlfsi
veterán

Apropó nehezék és rezgéscsillapítás; azt tervezem, hogy egy ILYEN lappal megoldom a kettőt egyben. Nem lesz ronda sem a járólap miatt és túl bumszli sem. Igaz, ez 5-5 cm-re kisebb körben, ha az Ikea-s Lack méreteit nézzük, de a nyomtatók alá méretben elegendő.
Sok viszonteladónál (is) még tavalyi áron vannak, 2 táblát vettem, egyenként 2800 Ft-ért. Annyiért az 1cm-es "mosógép alá valót" nem kapni meg. Súlya van, az korrekt (persze, nincs annyi vagy több, mint maga a nyomtató, de talán nem is fontos és a szerencsétlen Lack sem igazán egy málhás számár :DDD).
Meglátjuk. Ha beválik, örülök neki, ha valamiért nem, megy a mosó-, szárító gépek alá :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#197) bbmt válasza Silent77 (#195) üzenetére


bbmt
senior tag

Csak kíváncsiságból, ezeket miért 0.2-vel nyomtatod? 0.28 gyorsabb és nem hiszem, hogy csúnyább lenne.

A kanál a gyengék villája

(#198) Silent77 válasza bbmt (#197) üzenetére


Silent77
veterán

Ki is bukott a hozzá nem értésem. :D
Ender 3-al alapokat nagyjából megtanultam, de ennyi. Tapasztalat hiánya, nem tudom milyen esetekben szabad. Bevallom meg sem fordul a fejemben. Soha nem állítottam még.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#199) fabula válasza axlfsi (#196) üzenetére


fabula
őstag

Ez nagyon jónak tűnik, én még nem láttam ilyen megoldást nyomtató alá.
Majd írd meg, hogyan vált be. Én kicsit keveslem a súlyát, a betonlap 14 kg, de persze attól is függ az eredmény, hogy mennyire stabil az asztal, amire teszed. Az Ikea Lack sajnos még merevített lábakkal is kissé ingatag :K .

(#200) Mr.Csizmás válasza fabula (#199) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a gyerek becsapódása és nyomtató rezgése hasonló súly- és vektorú amplitúdó, jó eséllyel működni fog :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.