Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) JulianSinulf válasza Dalee (#500) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Én is úgy emlékszem, hogy nem volt hozzá SD kártya.
Esetleg csináld azt, hogy PC-ről elindítod és mindjárt utána megállítod.
Így oda tudsz menni a nyomtatóhoz, előkészíteni mindent és onnan indítani.
A nyomtatóra már én is küldtem át fájlt a PC-ről. De nekem mindig bent van egy SD kártya.

(#502) Mr.Csizmás válasza Dalee (#500) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

+JulianSinulf

P1P-nél a kijelző jobb sarka mögött a váz tetején függőlegesen van az sd kártya. gyárilag egy full fekete van benne, kb. észrevehetetlen.

belső memóriát cache-nek használja szerintem, mert a gyári helyett fehér A1 samu sd kártyát raktam bele, kicsit gyorsult a process egy 10 megás gcode-nál.
-------------------
sőt, átküldésnél se kell a fizikai közelség, vagy azonos wifi, mert a bambu cloudon keresztül megy minden, onnantól hogy az appban a fiókodat összekötöd a nyomtatóval, és azt utána a slicerrel. (tiszta apple :C )

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#503) Dalee


Dalee
aktív tag

Pár ABS+ csúnya nyomtatás után @JulianSinulf javaslatára kibontottam a hozzá adott PLA-t és kinyomtattam a Bambu teszt kockát, hát MK3S-en még nem nyomtattam ilyen szépet, pedig az is szépen nyomtat. A rétegvastagság 0.2, de nem látszanak a rétegek, pedig a kockát az oldalára fektetve fotóztam (bár itt eléggé rossz a képminőség):

+A nyomtatási idő 7+29 perc. Kíváncsiságból leszeleteltem prusa-ra is, az beállítástól függően kb. 1 óra 20 perc alatt lenne késsz.

Viszont az AMS nem tudta visszahúzni a filamentet, mindenféle hibát kiírt a nyomtató, hogy eltömődött a fej, szorul a fila. Leállítottam a nyomtatást (már úgyis kész volt a kocka, csak a szálat nem tudta visszahúzni). Felmelegítettem a 260-ra a fejet, illetve igazítottam a spool-on. Valamelyik megoldotta a problémát, mer ekkor símán visszatekerte az AMS.

Most próbálom belőni az ABS-t, hogy hasonló eredményt kapjak. Szárítom még az éjjel, és szerintetek nagyobb hőfok, kisebb külső fal sebességgel nyomtassam, hogy ne legyen olyan csíkos mint a kapszula adapter (#418) ?

(#504) brumi1024 válasza poli27 (#498) üzenetére


brumi1024
veterán

Az X1 teljesen más rendszerrel jön, van 32 GB belső memória, opcionális az SD kártya és így nem is adnak hozzá. Jelentősen gyorsabb is a rendszer, a slicerből átküldve szinte azonnal indul a nyomtatás, nincs unzipping fázis még nagyobb fájloknál sem.

[ Szerkesztve ]

(#505) Dalee válasza brumi1024 (#504) üzenetére


Dalee
aktív tag

Akkor nyomtatás nélkül nem tudom átküldeni, rosszul emlékszem, hogy elsőre sikerült?

(#506) Dalee


Dalee
aktív tag

Még a bambu kockára visszatérve. Nem tized, hanem 3-4 század az eltérés az egyes tengelyeken. Pedig ettől nagyon féltem.

(#507) JulianSinulf válasza Dalee (#503) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ez tényleg nagyon szép lett.
Érdekes, hogy zöld filát kaptál. A zöldet szeretem. Én narancssárgát kaptam. Ez sem rossz éppen.
Amúgy a fila is okozhatja a szép nyomtatást. Nyomtattál jó minőségű filával prusa-n?

ABS-nél én első körben csökkentenék minden sebességet, nagyon.
Ha ez segít, akkor lehet növelni.
Az adatlapja mit ír, mennyivel nyomtatható?
A hőfokokat is adatlap alapján állítanám be.
Oké, hogy a Bambu PLA letapad 35 foknál, de a prusa már kétséges. Egyszer nyomtattam vele egy nem túl magas tárgyat és a sarok már elkezdett felfele jönni. Úgyhogy inkább 50 fokra állítottam CoolPlate esetén. Texturált lapnál meg eleve 55 fok. Az jó.
Mást nem is tettem bele eddig, pedig szerintem van is belevaló tekercsem filamentum-ból. Hülye vagyok, elfelejtettem, nagyon rákoncentráltam másra...

Megnéztem most és a belső tárhelyre nem ment anyagot.
Ha nincs benn SD kártya, akkor nem tudod átküldeni.
Ha meg van benn SD kártya, akkor azért figyelj arra, hogy mindjárt rámenti a videót és a timelaps-ot is, ha be van kapcsolva. A kettő szerintem külön kapcsolható. Ha nem kellene valamelyik.

Mostanában azt vettem észre, hogy időnként megáll a nyomtatás.
Nem tudom, miért csinálja ezt. De többször is előfordul, hogy csak úgy megáll, talán 1s-re vagy kevesebbre, aztán folytatja tovább a dolgát.
Minőségben nem tapasztalható hiba.
De vajon miért teszi?
Ti tapasztaltatok ilyet?

(#508) brumi1024 válasza Dalee (#505) üzenetére


brumi1024
veterán

Lehet, hogy át lehetett, ha jól rémlik nekem sem volt benne SD az első pillanattól kezdve, de valamelyik frissítéssel változtattak a storage megoldáson (akkor jött a print cache fül), lehet ott változott valami.

[ Szerkesztve ]

(#509) brumi1024 válasza JulianSinulf (#507) üzenetére


brumi1024
veterán

Nincs bekapcsolva a “szebb” (nem tudom mi a pontos neve a slicerben) timelapse? Ott parkoltatja a fejet egy kép erejéig.

(#510) poli27


poli27
Topikgazda

MOst gond nélkül nyomtatok a kék pla+ al... Jelenleg egy csavartartó dobozt... kireseteltem a slicert, meg beszinteztem a padot manuálisan is :D Reméálem így marad ... Plusz ugye a Bambu Softfever Orca slicer lett, és megkapta a friss verziót :D

[ Szerkesztve ]

(#511) Dalee válasza brumi1024 (#508) üzenetére


Dalee
aktív tag

Ott a pont: az első nyomtatásoknál még nem frissítettem le a firmware-t, illetve a studio is a korábbi verzió volt.
Az azért cool volt, hogy betettem a gyári filát és rögtön felismerte típus, szín, stb... Bárcsak árulnának RFID tagokat, melyeket fel tudnánk programozni saját filára.

(#512) Dalee válasza JulianSinulf (#507) üzenetére


Dalee
aktív tag

A Prusán Spectrum, Devil Design, Prusa, Filanora filákat használtam. A Prusa után a spectrum volt a legszebb. Most karácsonykor dobozoltam be a nyomtatót és vettem hozzá az itt is kipróbált eSUN ABS+-t. Először szívtam vele, sokkal csúnyább volt, mint a Bambus csíkozás, bármit is állítottam a slicer-be (ugye nem volt tapasztalatom ABS-el) Aztán írta valaki valamelyik fórumon, hogy nem-e a fila sz@r, bár teljesen új, frissen bontott volt. Mindenesetre szárítottam két napig, utána nagyon szép lett az eredmény. Jeleztem is a filanoranak, hogy így jártam a vadiúj ABS-el. Remélem Bambun is visszakapom a szép eredményt, mivel Bambu kockától teljesen ki vagyok akadva milyen szép.

(#513) Dalee


Dalee
aktív tag

Lassan mindenkinek be lesz csomgolva a nyomtatója és lesz hozzá külső hűtő is, akkor már nem lesz igazán különbség az x1 és p1p nyomtatási paraméterei között ha jól sejtem, azaz úgy lehet rá tekinteni, mint az iPhone-ra. Olyan értelemben értem, hogy össze lehetne hozni valami táblázatot fila fajtánként, illetve nozzle méretenként milyen nyomtatási paramétereket érdemes használni.

(#514) JulianSinulf válasza brumi1024 (#509) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Elvileg nincs. Meg nem minden rétegnél csinálja. A videóban is máshol van a fej, nem viszi egy adott pozícióra csak a kép kedvéért.

@Dalee: Ezek a fránya frissítések. Sokszor ezért félek frissíteni valamit, mert általában elcsesznek valami jó dolgot. Ahogy a ház venti is 100%-on jár egy frissítés miatt, míg korábban 70% volt az alap.
RFID tagokat lehet kapni, a kérdés az, hogy milyen van az AMS-ben. Sajnos többféle van, más-más frekvencián.
Lehet a meglévővel meg kellene próbálnom leolvasni a Bambu tekercsen lévőt.

(#515) JulianSinulf válasza Dalee (#513) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Miért akarod a rohadt almával hasonlítgatni?
Oké, hogy zárt, de nem szeretném, ha olyan sz*r lenne, mint az alma. Az üzletpolitikájuk sem tetszik.
A táblázat viszont jó ötlet.

(#516) poli27


poli27
Topikgazda

EZt miért csinálja? Petg az anyag... Most ez az alja a doboznak, de mit kéne állítanom, hogy nem így csinálja a tetejét is, olyan mintha ott nem tapadna le valamiért...? Valaki linkelné azt a csodaszappant? :D

[ Szerkesztve ]

(#517) Dalee válasza JulianSinulf (#515) üzenetére


Dalee
aktív tag

Úgy értettem az almát, hogy nincs sokféle telefon mint az androidból, azaz könnyü rájuk progit fejleszteni, nem kell ezer paramétert figyelembe venni, úgy a bambu esetében is valószínűleg mindenkinek jó lenne ugyanarra a filára egy valaki által kikísérletezett paraméter.

@JulianSinulf: igen tudom, hogy lehet venni külön RFID tagot, csak a bambu studionak, firmware-nek is le kellene tudni kezelni a custom tagot. :O Hátha egyszer nyitnának erre, nagyon jó lenne.

(#518) Dalee válasza poli27 (#516) üzenetére


Dalee
aktív tag

Parancsolj: dm denkmit

(#519) brumi1024 válasza poli27 (#516) üzenetére


brumi1024
veterán

Sima izorpopil alkohollal erdemes lemosni az agyat.

(#520) poli27 válasza brumi1024 (#519) üzenetére


poli27
Topikgazda

Azzal mosom, de ilyen mint a képen...

(#521) Silent77 válasza poli27 (#516) üzenetére


Silent77
veterán

Jobb oldalt, nem olyan mintha túl közel lenne a nozi?

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#522) axlfsi válasza poli27 (#520) üzenetére


axlfsi
veterán

Mert ez nem is tapadás probléma. Tipikus asztal hőmérséklet, flow, nózi túl közel, túl távol, túl gyors első réteg sebesség vagy első réteg hűtési probléma... de 100% hogy nem tapadás. Az nem így néz ki
link
CHEP vidije

...majd ha megvan, írd leg mi volt :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#523) axlfsi válasza poli27 (#456) üzenetére


axlfsi
veterán

...van egy tippem, hogy a kézi szintemezéssel lehet gondod
Én mindenképp a Bambura bíznám. Tolj neki egy automata szintezést.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#524) poli27 válasza axlfsi (#523) üzenetére


poli27
Topikgazda

A kézi szintezés az alapbeállítás, minden alkalommal amikor ilyen nagy tárgyat próbálok asztalszintezéssel indítok a slicerbe bepipálom... a kisebb tárgyaknál nem mindig :)

(#525) fabula válasza brumi1024 (#519) üzenetére


fabula
őstag

Már sokan leírták több fórumon is, hogy az isopropil nem jó a Bambu ágyakhoz, de ha te jobban tudod ... :D . Nem én találtam ki, de egy biztos, PETG nyomtatás után lemostam IPA-val és nem tapadt a PLA. Utána lemostam langyos vízzel a denkmit szappannal és máris tapadt rendesen. A PETG előtt is a szappannal mostam le és nyomtattam rá többféle PLA-t, azok után a PETG újabb mosás nélkül tapadt. Saját tapasztalat, mely bizonyította, hogy igaz, amit sokan írtak. Minden esetre a denkmit sokkal olcsóbb miont az IPA és bizonyítottan működik, korábban mostam már vele üveget is többfélét meg PEI-t is, és mindig tapadt minden.
Egyes anagok, pl. a PETG és az ABS hagynak maguk után valami vékony réteget az asztalon és az IPA azt csak szétkeni, a szappanos lemosás meg lehozza.

[ Szerkesztve ]

(#526) brumi1024 válasza fabula (#525) üzenetére


brumi1024
veterán

PEI-re Bambu discordon is írták, hogy teljesen jó az IPA, nekem sem volt semmi gondom vele. Mivel a carbon rúdhoz amúgy is javasolt beszerezni gondoltam szólok nem kell semmi spéci. A matricás ágyakhoz pedig sima mosogatószer a discordos és hivatalos wikis konszenzus, de ott sem tiltott az IPA.
Nem azt mondtam, hogy nem jó a szappan (nem is találkoztam ezzel a javaslattal), csak hogy nem kell semmi különleges.

[ Szerkesztve ]

(#527) fabula válasza brumi1024 (#526) üzenetére


fabula
őstag

Szerinted a sima szappan különleges azaz "spéci", az IPA meg hétköznapi? :D
Hát jó, legyen neked igazad.
Tapasztalatom szerint nem csak a Bambu PEI-khez, de mindenhez is jobb a sima szappan és olcsóbb is. Ezt nem csak "olvastam" de teszteltem is. Persze sok IPA-val biztos le lehet mosni mindent is, csak hát az a fránya költség ugye :) .
Természetesen mindenki azzal mossa, amivel csak akarja, én csak leírtam a saját tapasztalataimat és mivel sokan mások is ugyan erre a következtetésre jutottak a P1P fórumon, gondoltam megosztom, hátha segít valakinek :K .
A "vita" részemről itt lezárva, ígérem, nem írok erről soha többet a fórumra :D .

[ Szerkesztve ]

(#528) poli27 válasza axlfsi (#522) üzenetére


poli27
Topikgazda

Te rendeltél rezgéscsillapítót a p1phez? Ha igen nem válsz meg 4db tól? :D

(#529) brumi1024 válasza fabula (#527) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem frissítettem az oldalt a hsz alatt, nem láttam, hogy milyen szappanról van szó, csak az eredeti hsz-ben lévő csodaszappan utalást. Nem én indítottam azzal, hogy “Már sokan leírták több fórumon is, hogy az isopropil nem jó a Bambu ágyakhoz, de ha te jobban tudod ...”. Én sem csak olvastam, 4 gyári és egy Energetic plate-nél működött nekem ez, mind az X1C-n, mind a P1P-n, ezzel cáfolván azt, hogy ne lenne jó. Nem kell az óvodás “te biztos jobban tudod”, meg lehet ezt fogalmazni egy minimális tisztelettel is a másik felé.

[ Szerkesztve ]

(#530) JulianSinulf válasza fabula (#527) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Halkan megjegyzem, hogy a glue stift-et ipa-val szedtem le a cool plate-ről. Nem volt egyszerű, de lejött. És utána gond nélkül nyomtattam rá.
Viszont az tény, hogy, ha nem látja az ember, hogy mit kell leszedni, akkor nehéz a dolga.
Az MK3S-nél sosem kellett szappanos vízzel takarítanom, az IPA mindig elég volt.
Sose kentem rá ragasztót és nyomtattam rá PETG-vel és PLA-val is.
Gyanítom, hogy nem mindegy, mivel vonják be a felületet.
Mióta lemostam Prill-el (és visszavettem a sebességet), azóta nincs gondom. Lehet, hogy a sebesség visszavétele is elég lett volna.
A szappanos megoldással az a bajom, hogy macerás. Sokkal egyszerűbb, egy ipa-val itatott konyhai papírtörlővel lemosni a nyomtatóban, mint a lappal szaladgálni. Eleve ki sem szedem a lapot a nyomtatóból.
Arra viszont mindenképp figyelni kell, hogy a papírtörlővel lehetőleg ne érintsük a tengelyeket és főleg utána, hogy ne kenjük szét a lapon a tengelyekről összeszedett kenőanyagot.

(#531) Mr.Csizmás válasza fabula (#527) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

bármilyen rendes (szilárd, kézi) szappan jó a rücsis lapot mosni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#532) axlfsi válasza poli27 (#528) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, rendeltem! :)
Meglátom még, de végülis a közeljövőben egyáltalán nincs tervben egy újabb gép beszerzése :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#533) Silent77 válasza axlfsi (#532) üzenetére


Silent77
veterán

Persze, persze.
Azt Te csak hiszed. :DDD

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#534) axlfsi válasza Mr.Csizmás (#531) üzenetére


axlfsi
veterán

Én abszolút értem az IPA demonizálását. Szerintem abból ered a probléma, amikor panaszkodnak rá, hogy azzal azért óvatosabban bánsz, nem folyatod literszámra és nem mehet rá úgy, mint a folyó csapvíz, amivel könnyedén le lehet mosni mindent, amit felold a szappan (vagy akármilyen tisztítószer).
Magyarán, az IPA-val sok esetben csak taknyolás megy, elkenik a koszt, de nem kap eleget a felület az IPA-ból ahhoz, hogy le is legyen mosva rendesen, alaposan.
... ez kb, amikor E3V2-n, ahol egy ideje előszeretettel használok hajlakkot, már lusta voltam nyomtatások után lemosni és addig hagytam, míg már rendesen egyenletlen lett a bed felülete :DDD és elbaszkurálta az első réteget. Na akkor nagy dirrel és durral levettem az üveglapot és lemostam, de kb. mint egy 100 éves ház belső falai, ahol 26 réteg meszelés egymáson, tartott vagy negyed órát legalább :B :K
A PEI (és minden, ami hasonló felületü) anyag legnagyobb ellensége a zsírosság. Akár egy icipici is elég, amikor hozzáérsz az újjaiddal és nem is látod szabad szemmel, már elég, hogy ne tapadjon jól az első réteg. Erre kell és tökéletes az IPA, ... csak alaposan, odafigyeléssel kell használni.
Szerintem! :) (de nem akarok ebből flémet, tudom, hogy fabula elvtárs DM fan - én is szeretem a DM-et! :R )

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#535) axlfsi válasza Silent77 (#533) üzenetére


axlfsi
veterán

Hess! ... hess innnen, hess pipi! :P :DDD :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#536) Silent77 válasza axlfsi (#535) üzenetére


Silent77
veterán

:DDD

Ez mitől lehet?
Ma kinyomtattam én is a Bambu kockát, alátéttel, kis fedővel együtt, egyszerre. By object.
A tányérnál jól látható, nem tudom mi. :) Nem teljesen, kb a negyede. Itt minden beállítás alap, 0.2.
Páromnak este nyomattam kis dobozkát, annál is. Azt hittem a 0% kitöltés miatt, de most már nem vagyok benne biztos. [link]

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#537) axlfsi válasza Silent77 (#536) üzenetére


axlfsi
veterán

Melyik dobozkát, a szivecskééééééset?! ;] :DDD
Ennél a kockánál ez az alátét rész miért kell, mi benne a truváj?

Amúgy meg mindjárt lemegyek és én is csatasorba állítom végre jobban a nyomtatót (kinyomom ezeket én is, azt megláSSuk).

A gyárilag hozzá kapott, fehérrel nyomtad ezeket vagy ez már másik filament?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#538) Silent77 válasza axlfsi (#537) üzenetére


Silent77
veterán

A kép lemaradt.
Ahhoz még nem nyúltam. Creality a filament. Nem kell semminek, csak kipróbáltam így egybe.
Nem szívecske, magamnak nyomattam ,de lenyúlta. :DDD
0% kitöltés, 0m28 réteg azt hiszem. Csak felül lett olyan azon a kis részen.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#539) poli27


poli27
Topikgazda

A kék pla+ al most megint jó volt, szép csavaros dobozka lett... egy hibával a tetején, amit megint az első réteg okozott...

Most lemostam szappannal, és alkohollal, szintezés automatán, utánna ilyen a layer teszt :


De szerintem ez se az igazi nem?

(#540) JulianSinulf válasza poli27 (#539) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Szerintem sem.
Nekem a rendszerező alja hibátlan lett. A pontos méretre most nem emlékszem, de valahol 20x12 vagy 20x15 cm körül van.

(#541) poli27 válasza JulianSinulf (#540) üzenetére


poli27
Topikgazda

EZ a következő.. mi a fenét lehet ezzel kezdeni, itt nem tudom manuálisan lejebb vinni picit az ágyat vagy igen?

(#542) axlfsi válasza poli27 (#541) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez a piros milyen anyag és pontosan milyen paraméterekkel nyomtattál (sebesség, stb)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#543) poli27 válasza axlfsi (#542) üzenetére


poli27
Topikgazda

Petg 245 fok 80 as bed... 50mm el az első réteget...

most csökkenetettem 235 fokra az ilyen :

Tényleg olyan mintha túl közel menne a fej az asztalhoz, és felszántja... de ezt hogyan tudom megoldani?

(#544) poli27


poli27
Topikgazda

SZép lassan egyre több minden támogatja a Bambut is. pl a Simplify3D is :)

(#545) fabula válasza poli27 (#543) üzenetére


fabula
őstag

Módosítsd a start g-code-ot ezzel: Z -0.045. Többeknek is volt ilyen problémája és ezzel oldották meg. Lehet vele játszni, volt alkinek a Z -0.035 jött be.
Szóval így lehet belenyúlni a szintezés lefutása után és a nyomtatás elkezdése előtt.
Milyen jó, hogy sokfelé olvasgat az ember :) .

(#546) fabula válasza axlfsi (#534) üzenetére


fabula
őstag

Köszi a "DM fan"-t :R ! Most mit csináljak, ha bevált? IPA már csalt meg, ez a szappan még nem. Aki meg lusta levenni a lapot és elvinni a mosdóig meg van is rá lóvéja, az mosogassa jó bőven az IPA-val :DDD .
A legutóbbi lemosás óta kinyomtattam rá több mint 1 kg PLA-t többfélét is (többek között a Vision ház összes elemét) és mindenféle törölgetés nélkül tapadt rá minden végig. Csak nyomtattam egymás után a teli tálcákat, 3 tálcányi lett a ház úgy, hogy az apróságokat más színnel nyomtattam, az összes nagy elem ráfért két tálcára.

[ Szerkesztve ]

(#547) fabula válasza poli27 (#544) üzenetére


fabula
őstag

Hát az azért elég drága játékszer, inkább maradok az ingyene Orca-nál :D .

(#548) brumi1024 válasza fabula (#545) üzenetére


brumi1024
veterán

Annyi kiegészítés, hogy ez főleg PEI-hez ajánlott, a többinél nincs ilyen gond. Feltételes gcode csak PEI laphoz:

;curr_bed_type={curr_bed_type}
{if curr_bed_type=="Textured PEI Plate"}
G29.1 Z{-0.04} ; for Textured PEI Plate
{endif}

(#549) fabula válasza brumi1024 (#548) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, én eleve csak a P1P-ben gondolkodom meg a vele adott textured PEI lappal :) .
poli27-nek is P1P van, neki írtam, de igazad van, valaki félreértheti :R .

[ Szerkesztve ]

(#550) poli27 válasza fabula (#545) üzenetére


poli27
Topikgazda

Szerintem megvan a hiba oka, iszonyatosan görbe az asztal... :W Azért ennyi pénzért ne már... nyitok rá egy ticketet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.