Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) axlfsi válasza brumi1024 (#699) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, de a hőfokok rendben,... a PLA gyártója alapján meg kétlem, hogy sebességeket paraméterezne és mondjuk tudna olyat, hogy majd az XY gyártója, mennyire, mire érzékeny...

De ja, jogos, berakom a szeletelőbe és úgy küldöm rá :B

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#702) axlfsi válasza Mr.Csizmás (#700) üzenetére


axlfsi
veterán

...szeretem ha fáj 😬🫣🥹😂

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#703) poli27 válasza axlfsi (#698) üzenetére


poli27
Topikgazda

Egész jól kiszinteztem az asztalt aluszalaggal :D

Én vettem egy ilyet 3DLAC azóta olyan a tapadás mint az állat, míg ki nem hül le se tudom szedni :D

(#704) axlfsi válasza axlfsi (#701) üzenetére


axlfsi
veterán

...de most őszintén: mire tudsz gondolni, ami alapján a Bambu filamentjével benchy-t a kártyán másképp szeletelték, mint amit majd én fogok, a Studióval?
Alap filament, alap hőfokokkal,... amitől furcsa, hogy pont a kéménynél rontja el. Az a baj, hogy egyszer sem voltam ott, mert közben dolgom volt, de legközelebb vegignézem.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#705) Dalee


Dalee
aktív tag

Mivel a Prusa esetében az utóbbi időben nem használtam semmit a szappanon kívül ódzkodtam a ragasztótól. A nyomtatóhoz adottat nem is használom, de a folyékonnyal (mondjuk nem olcsó, de alig fogy) egész megbarátkoztam a nyomtatóhoz adott sík lapon azzal még semmi nem jött fel beleértve az ABS-t is. Jövő hétre megjön a bambu textured lap is, remélem ahhoz már nem is kell majd a folyékony sem, illetve az Ali-s egyik oldalán textured, másik oldalán szénszálmintás lap is jó lesz.
Akinek az ágya görbe ne adja fel, csere után jó lesz, nagyon klassz nyomtató ez.

(#706) poli27 válasza Dalee (#705) üzenetére


poli27
Topikgazda

AZ X1et textureddel hogyan fogod használni, a lazer nem szereti :)

(#707) poli27


poli27
Topikgazda

ha az sd kártyára akarom tenni az mf filet a szeletelőből, a nagy méret miatt, akkor hogyan tudom rárakni az asztalszintezést is?

(#708) Dalee válasza poli27 (#706) üzenetére


Dalee
aktív tag

Erre keresem még a választ amíg megjön a lap, de ahogy írtátok, ha egy anyagnak megvan a kalibrációja, utána már nem is kell flow kalibráció, bár még a manual kalibrációt nem próbáltam.
Mondjuk az vicces volt, hogy nem akart nyomtatni, mert be volt kapcsolva a lap típus ellenőrzés és a szeletelőbe véletlen nem jó lapot választottam :-)

[ Szerkesztve ]

(#709) JulianSinulf válasza poli27 (#706) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A flow kalibrációt megcsinálja. Csak az első réteg vizsgálatot nem tudja megcsinálni. Dob egy hibaüzit, de ettől nem áll meg a nyomtatás.

(#710) Dalee válasza JulianSinulf (#709) üzenetére


Dalee
aktív tag

Akkor, mit kell majd másképp beállítani nyomtatáskor a textureddel?

(#711) brumi1024 válasza poli27 (#706) üzenetére


brumi1024
veterán

Jaja, nincs semmi extra, megnezi a felirat mellett az azonosito abrat, majd dob egy warningot, hogy nincs first layer calibration. Nalam foleg a gyari textured bed van hasznalatban, hibatlanul mukodik.

Energetic lappal viszont le kellett okezni, hogy tudom, hogy nem jo lapot raktam fel (vagy start gcode-ot editalni).

#710 Dalee: Semmit, a Bambu Studioban a Textured PEI opciot valasztod ki, minden mas valtozatlan.

[ Szerkesztve ]

(#712) Dalee


Dalee
aktív tag

Egyébként az első rétegen mit vizsgál, azaz mivel lesz kevesebb az textured lap kalibráció?

(#713) brumi1024 válasza Dalee (#712) üzenetére


brumi1024
veterán

Spagetti, meg esetleges egyenetlenségek/hibák.

(#714) JulianSinulf válasza Dalee (#712) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Ahogy brumi1024 is íjra, figyeli a lap hibáit és utána megnézi az első réteget is.
A kalibráció pont ezzel lesz kevesebb.
Nem nézi meg a lap azon területét, ahova nyomtatni fog. Ez mondjuk jó, hogy nem az egészet vizsgálja át, csak az aktuálisan használt területet.
Ha végzett az első réteggel, akkor megint végig megy.
De azt nem tudom neked megmondani, hogy ez mit befolyásol a következő rétegen.
Biztos van valami kód, hogy javítson, illetve eleve jó legyen.

Az én esetemben cool plate-nél is van tapadási gondom. Nem segít a vizsgálat, ha nem tudja kiküszöbölni a szintkülönbséget.

(#715) poli27 válasza JulianSinulf (#714) üzenetére


poli27
Topikgazda

Nem használsz valami tapadássegítöt?

(#716) JulianSinulf válasza poli27 (#715) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nem. Nélküle is menni kell. Ha egyszer már ment...

(#717) Dalee válasza JulianSinulf (#716) üzenetére


Dalee
aktív tag

A rendelhető lötty nagyon jó. Még nem vált le semmi nekem vele a lapról.

(#718) JulianSinulf válasza Dalee (#717) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Elhiszem.
De az 1 tekercs anyagot segédanyag nélkül nyomtattam el. És nem mindet texturáltra.
Az elején bekentem a ragasztóval a cool plate-et, kinyomtattam a hajót, aztán lemostam és nem is volt tapadási gond.
A Prusa lapok soha nem is kaptak segédanyagot.
A Creality-t anno szénné fújtam hajlakkal, meg kentem ragasztóval is és mégsem működött, de annak több baja is volt.
Nagyon remélem, hogy korrigálja a bambu a hibás alkatrészt. Csak várni nehéz. És utálok is.

(#719) poli27 válasza JulianSinulf (#716) üzenetére


poli27
Topikgazda

Oké de miért szivatod magadat? Olyan nehéz pl egy kis 3dlac sprayt pl ráfújni, akkora tapadásod van utánna mint még soha előtte, de próbáld ki az otthon lévő bármilyen hajlakkal ;) Én is csak azért vettem meg a 3dlacot, mert a hajlakk is hibátlan volt, mert az meg tud égni :) Én ezentúl csak is így leszek hajlandó nyomtatni... nem szívatom magam a szar tapadással... AMúgy aluszalaggal szintezd ki az asztalt és megoldódik a problémád, nekem is megoldódott úgy néz ki :)

[ Szerkesztve ]

(#720) JulianSinulf válasza poli27 (#719) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Már nem azért a két centért, de nem fogok egy 1600€-s nyomtatót toldozni, foltozni, fújkálni. Enélkül is mennie kell. És egyértelmű, hogy a bed-del gond van.
A bambu igenis oldja meg a gondot.
Nem szívatom magam.
Amit kell, azt ki tudom nyomtatni a Prusa-val. Csak kicsit lassabban. Az X1C meg pihen.

(#721) axlfsi válasza JulianSinulf (#720) üzenetére


axlfsi
veterán

Abszolút igazad van! Ezt OLDJÁK meg, cseréljék ki, küldjenek csere alkatrészt, akármi, de taknyolni a bedet, ... remélem poli csak unalmában és kisérletezésképpen szórakozik ezzel :D

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#722) poli27 válasza axlfsi (#721) üzenetére


poli27
Topikgazda

Mivel szeretném addig is normálisan használni, amíg kicserélik, mert állítólag sok sok hét... jelenleg nincs bed raktáron nekik... és nem egy nagy dolog kb 2 óra alatt kiszinteztem aluszallaggal a bedet... Egy kicsi van még benne, de az már elenyésző!

(#723) poli27 válasza JulianSinulf (#720) üzenetére


poli27
Topikgazda

Hát ha neked ez jobb, hogy lerakod hetekre a bambut, ahelyettm hogy kis időt ráfordítasz a kiszintezésre, és tudod használni addig is míg nem cserélik a bedet ( ha egyáltalán cserélik, mert a forumokon olvasni azt is hogy nem...) :D

(#724) Mr.Csizmás válasza axlfsi (#721) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

p1p-t sose kellett taknyolnom, és elenyésző volt a spagetti/elmászás/egyéb tapadási hiba :F
mondjuk hetente nyomok egy calibet, meg ha nyomtatok pár dolgot, az elsőnél mindig szintezek (vagyis bekapcsolásonként)

ui: mondjuk nem is tűnik görbének, este bevásárlás után lazán kipörgetett két kártyapakli tartót, ami fél nap lett volna enderrel.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#725) axlfsi válasza Mr.Csizmás (#724) üzenetére


axlfsi
veterán

A taknyolás azt értettem, hogy ilyen-olyan ideigelens megoldásokkal javítani, amit egyébként egyértelműen gariba cserélniük/javítaniuk kell (és akkor még örülhetnek, ha a felhasználó kicseréli magának, ... azért kíváncsi lennék, hogy a kényelmes és antitalentum németek mit szólnak majd ehhez? ... vissszaküldik a picsába a feladónak, mint a huzat és pénz vissza!).

Na, de a lényeg, hogy ha ez most sok hét, mire jön egy új bed (ez is azért vicc), és addig átmenetileg megoldottad poli, hogy nyomtasson, akkor végülis az jó! :C :R
(főleg, ha nincs mellette másik nyomtatója...)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#726) Silent77


Silent77
veterán

Creality oldalán 10% erre a filára: [link]
6kg $75.60
vettem is gyorsan 6kg szürke, és 3-3kg fekete, fehér.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#727) poli27


poli27
Topikgazda

Már nagyon unom a ledugulásokat, ezt mi a fax okozza?... 6 ora nyomtatás megint kuka.... :W

(#728) dugesz77 válasza JulianSinulf (#718) üzenetére


dugesz77
őstag

Mondjuk a Cool Plate-hez a gyártó kifejezetten ajánlja a ragasztót : "Bambu Lab recommends only using Bambu Lab official glue on the Cool Plate, and can not be held responsible for any damage caused to plates as a result of using third-party glue on build plates."
Sőt elvileg csak azzal lehetne használni: "Cannot be used without glue stick as the surface can be easily damaged if glue stick is not used"
Nekem ez nem tetszett benne azért is a high temp -et vettem.

(#729) poli27


poli27
Topikgazda

Bakker vegyetek filament szárítót, nem is gondoltam volna, hogy ennyi vizet összeszed egy filament 24h óra alatt, amióta kibontottam a csomagolásából... tiszta pára az egész szárító belül :D

(#730) Mr.Csizmás válasza poli27 (#729) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van egy S1-em, ha kell tartalék :DD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#731) Silent77 válasza poli27 (#729) üzenetére


Silent77
veterán

Az durva. :Y
Épp meséltem pár napja, azt hiszem axlfsi-nek, hogy nálam 6 hónap után sem kellett szárítani a filametet ami a nyomtatóra volt feltéve. Annak a végét használtam el amikor megjött a bambu. Azzal volt a teszt benchy is.
Pártartalom 30-50% között van évszaktól függően.

Mr.Csizmás Nálam meg S1 plus. :DDD

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#732) axlfsi válasza poli27 (#729) üzenetére


axlfsi
veterán

Milyen a páratartalom, ahol van a nyomtató és a filamentek?
Nálam 32-42% között és hetek alatt sem szed magába párát szerencsére a kint hagyott PLA

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#733) axlfsi válasza poli27 (#727) üzenetére


axlfsi
veterán

...az összes ilyenre ha nyitnál ticketet, nem is bedet küldenek, hanem egy új nyomtatót:U
Hány kilónál volt az első dugulás és mostanra összesen hány kg ment át a nyomtatón és összesen hány dugulásod volt? (milyen anyagokkal? csak PLA?)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#734) poli27 válasza Silent77 (#731) üzenetére


poli27
Topikgazda

Jó mondjuk nekem a konyhában lakik egyenlőre a munkapulton :D A mosogatógép is itt van alatta szinte teljesen.. :D Nálunk is 40-60% között mozog a páratartalom... jelenleg 58% ot mér a légtisztító :D Mindegy ha már megvettem a szárítót használom is, semeddig nem tart belerakni a következő páciens anyagát, ezért vettem 2 tekercses szárítót :D

(#735) axlfsi válasza Silent77 (#731) üzenetére


axlfsi
veterán

Jut eszembe, látván mostanában ezt a sok összegyűlt hibákkal foglalkozó posztot; esküszöm, egy kicsit várom az S06 plus-t :K
Kivancsi vagyok milyen gyors, halk, milyen a szintezése (ugye, ott sem már mechanikai mint egy BL touch", "out-of-the-box" működése.
...csak még a helyét kell kitalálnom :DDD

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#736) poli27 válasza axlfsi (#733) üzenetére


poli27
Topikgazda

Gyanítom vagy a fúvóka hideg neki 220fokon a sebességhez, és nem tudja rendesen kitolni, plusz a 65 fokos asztal is melegíti a beérkező szálat, emiatt az is meglágyul picit és az extruder tömöríti. Vagy csak túl meleg lesz a házban és meglágyul az anyag a csőbe mire az extruderhez ér... A Facen is ezt ajánlották... Most 50% silent módba nyomtat 8 órája hibátlan eddig... Nem értem minek kell a normál mód felett még 125% meg 160% os mód, inkább lenne egy 75% is.... az egyik gyorsabb helyett...

#732axlfsi ezt mivel logolod vagyis méred? :)

[ Szerkesztve ]

(#737) axlfsi válasza poli27 (#734) üzenetére


axlfsi
veterán

...mondjuk, azt nem tudom, hogy az esetleges nedvességtartalma miatt dugul-e:F
Akkor inkább törik, a nyomtatott anyagon kilattogzás látható,... dugulni még nem hallottam, de benne van, hogy csak az én tudatlanságom.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#738) axlfsi válasza poli27 (#736) üzenetére


axlfsi
veterán

Xiaomi Mi Temperature and Humidity Monitor 2 (NUN4126GL)

Ilyeneket vettem és raktam szét a házban, tudja a BLE gatewayt, ami azt jelenti, hogy a 3db Xiaomi Mi Home Pro 360° 2K (MJSXJ06CM/BHR4193GL) kamera szépen begyűjti a - jelenleg - 9db hőmérséklet szenzor adatait.
link
link
Egyelőre így, de ugy tudom Tasmota fw-t is lehet tenni rá, utána pedig HA alá is behúzható vagy más okosotthon rendszerekbe.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#739) poli27 válasza axlfsi (#738) üzenetére


poli27
Topikgazda

Egész jópofa, érdekes hogy nekem a Xiaomi Pro H légtisztító méri a párát de nem logol :D...

#737axlfsi nincs nedvességtartalma, 2 napja a szárítóban van :D

[ Szerkesztve ]

(#740) axlfsi válasza poli27 (#739) üzenetére


axlfsi
veterán

Akkor már ki is derült, hogy vélhetően nem az esetleges nedvességtartalma miatt dugult be,... hát nem tudom. Aggasztó mindenesetre.
Nem írtad, hogy kb miből és hány kg ment át már rajta (az az extruderben látható kopás normális ilyen rövid idő alatt??:F)

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#741) poli27 válasza axlfsi (#740) üzenetére


poli27
Topikgazda

Hol látsz kopást? AZ a szál amit beletömörített.. :) kb 3kg mehett át rajta eddig.

(#742) axlfsi válasza poli27 (#741) üzenetére


axlfsi
veterán

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#743) poli27 válasza axlfsi (#742) üzenetére


poli27
Topikgazda

Ezt mondom az a szál amit beletömörített magába :)

(#744) axlfsi


axlfsi
veterán

Felmerült bennem egy kérdés, hátha valaki már tudja, van tapasztalat:
Egyes Filamenteknél pontosan megjelöli a gyárt többek között az ajánlott nyomtatási sebességet is.
Eryone PLA:

Creality PLA:

Ugyebár itt, ennél a kettőnél legfeljebb 100mm/s sebességet ajánl a gyártó, de egy Bambu adott nyomtatási szakaszban, akár 200-zal is tudja tolni.

A kérdésem, hogy ebben az esetben, ilyen filamenteknél ez nem okozhat anomáliákat a nyomtatás során? Pl. a poli által többször is elszenvedett dugulást (még logkus is, hiszen ha egy fele akkora nyomtatási sebességre tervezett/gyártott PLA-t, ha kétszer olyan gyorsan próbálunk áttuszakolni egy nózin, logikus, hogy - akár - dugulást is okozhat(?)

Szoktátok nézni a filamentek ezen paramétereit?
Én bevallom őszontén, eddig nem, de úgy gondolom, mostantól (Enderről Bambura) érdemes lenne (sajnos nem mindenhol van feltüntetve, pl. filanora , miközben rengeteg más paramétere meg igen, tanúsítványok, stb stb - nézzétek meg a csatolt PDF-eket a terméklap alján, figyelemre méltó! Viszont, ha ennyi mindent megfejelölnek és tanúsítványu van, miért nincs olyan paramétere is, hogy "ajánlott nyomtatási sebesség"?).
Lehet, hogy ez az ajánlott nyomtatási sebesség csak egy marketing bullshit és fullra semmi jelentősége? (azért csak van, ... nem? ha annyira nem lenne, írhatnának akár 200+ mm/s sebsséget is).

Mit gondoltok erről?

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#745) Silent77


Silent77
veterán

Urak! Sunluról mi a vélemény?
Sunlu, AN9 kuponnal további $9 kedvezmény + kosárba rakva is jön le belőle! $96.91-től.
plusz megéri a pár dollárt?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#746) fabula válasza Silent77 (#745) üzenetére


fabula
őstag

Én használok Sunulu PLA-t, PLA Meta-t és Silk PLA Plusz-t is, eddig mindet szépen nyomtatta a P1P Generic PLA profillal, 0,2 mm-es rétegmagassággal. Én meg vagyok vele elégedve.
Jó az ár, csak nekem 10 kg egyszínű túl sok hobbira, max 3 tekercset vennék meg .

[ Szerkesztve ]

(#747) Silent77 válasza fabula (#746) üzenetére


Silent77
veterán

Igen kár, hogy nincs fele- fele, vagy színes.
Nem tudom vegyek e, vagy majd lesz később is. Este Cr-t vettem 12kg-t.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#748) axlfsi válasza Silent77 (#747) üzenetére


axlfsi
veterán

Este Cr-t vettem 12kg-t.

:U :D beteg egy hobbyt húztunk be, Béla! :DDD

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#749) axlfsi


axlfsi
veterán

Na EZ baba! :Y
(tudtam én, hogy nem kell elkapkodni a bedobozolást :K )

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#750) fabula válasza axlfsi (#749) üzenetére


fabula
őstag

Sajnos nekem már kész a Vision ház és ma hozza a gutár a méretre vágott plexit hozzá, de azért megvettem a tervet, ennyit megér, ha majd megunom a vision házat vagy két év múlva, akkor átépítem az Igloo-ra :D .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.