Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:05:31

LOGOUT.hu

Bambu Lab X1 és P1P egy nagy innovációt tett le az asztalra 2022 ben ezzel megzavarva a 3D nyomtatók körüli állóvízet szerencsére!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) AiRLAC


AiRLAC
addikt

A Vision kit alkatrészek nyomtatásához kérnék tanácsokat anyag, hőmérséklet, profil, nyomtatás pozíciónálása, brim stb. esetében. Rendelkezésre áll Eryone PLA és Extrudr Greentec Pro filament és egy P1P még dobozban ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1752) Rilken


Rilken
lelkes újonc

A héten megérkezett a P1P :D
A platform egyenes :C
A Benchy szépen elkészült, megnyugodtam.

(#1753) Silent77 válasza AiRLAC (#1751) üzenetére


Silent77
veterán

Semmi extra, pakold rá az asztalra, és automata elrendezés. Alap PLA beállításokkal nyomtattam, brim is auto.

Rilken Gratula, üdv itt! :C Sok balesetmentes nyomatást! :DDD

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1754) AiRLAC válasza Rilken (#1752) üzenetére


AiRLAC
addikt

Platform nekem is szögegyenes, kétrészes heatbed csatlakozó kockák alul és zöld-sárga a kábel.
Mondjuk a gyár PEI lap huppog, nem egyenes kézben, de a platformon a mágnes egyenesre húzza. Most tesztelem a mellé rendelt Cool plate-et Eryone PLA Silk-el.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1755) poli27


poli27
Topikgazda

Szerintem ezész jópofa polc :) Nyomtatok párat, jó lesz a kinyomtatott vackokat kiállítani :D
Honeycomb Display Shelf (No Supports Required) by Ryan Millar | Download free STL model | Printables.com

(#1756) AiRLAC válasza Silent77 (#1753) üzenetére


AiRLAC
addikt

Köszi, meglátjuk! Még ki kell tapasztalnom a Greentec Pro-t, flow meg temptower teszt legalább kell hogy normálisan nézzen ki, mégis csak a külseje lesz :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1757) MichaelRaven


MichaelRaven
csendes tag

Sziasztok!

Elém jött egy hirdetés, amiben X1 Carbon nyomtatót árulnak AMS-el együtt, plusz egy pei lap és 0.6-os hotend. Szerintetek a 550e Ft reális érte? Holnap este mennék érte.

Most már lassan 2 éve építgetem a saját nyomtatómat egy Tronxy X5SA alapból, de most már NAGYON elegem lett hogy csak dobom bele a pénzem és az időmet, de mindig van vele valami baj. Kapott ház merevítést, Z tengelyre visszacsapó és OLDHAM csatolót, majd Titan Aero klónt, nagyobb XY motort, Klipper firmwaret, PEI PEO lapot, BL-Touch-ot, Z Sync-et, végül most kapott Orbiter+V6 fejet, de az ágy görbe, a V6 klón csöpög egy helyben ha meleg, kéne neki még ház, hangos, nagy... És sorolhatnám hogy egy nyomtatás hányszor kezdek el, mire jó lesz, főleg az első réteg a középen homorú Tronxy lapon...

[ Szerkesztve ]

Márton

(#1758) brumi1024


brumi1024
veterán

Creality K1 működés közben. A UI is erősen Bambura hajaz, nem kellett sokat gondolkozni. ;] A videó egyébként fizetett hirdetésnek tűnik, olyan mondatokkal hogy “the printer is designed from the ground up”. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1759) AiRLAC válasza MichaelRaven (#1757) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én a helyedben egy P1Pt vennék AMS-el. Ha már X1C akkor pedig vedd meg az újat, nem sokkal drágább mint ez a használt ahogy nézem. Persze alkudhatsz is ;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1760) Rilken


Rilken
lelkes újonc

Sziasztok!

A Vision vagy Igloo borításokkal kapcsolatban lenne kérdésem. Megnéztem a Bambulab videóját, hogy az MC és az oldalsó ventillátorokat hogy kell beszerelni, ez világos. A két borítás esetében viszont nem látok kivágott helyet az oldalsó ventillátornak. A zárt tér a hátsó falon kialakított perforáción keresztül szellőzik? Vagy vmit benéztem?

A nyomtató kiválóan működik - igaz, még csak PLA-t nyomtattam és támasz nélkül.

Pool_ említette, hogy ha a routeren megnyitjuk a 6000-es portot, akkor a Handy másik hálózatról is látja a nyomtatót. Ez port forwardot jelent? Esetleg tudtok egy kicsit részletesebb magyarázatot adni erről?

Előre is köszönöm!

(#1761) Pool_ válasza Rilken (#1760) üzenetére


Pool_
tag

Port forwardot jelent igen.
Az oldalsó aux fan belül keringeti a levegőt, az X1-ben is. A ház hűtést hátulra kell rakni, de P1P esetében nincs kivágva a ventinek a nyílás. Ezt sokan kifurják, de ki is nyomtathatsz egy hátlapot amin van.
Ezt pl én terveztem:
https://www.printables.com/model/436158-rear-panel-with-chamber-fan-for-bambu-lab-p1p
Gyári ventivel én ezt ajánlom.
De mivel én a gyári venti helyett noctuat tettem bele, még így is kevés volt a légmozgás hogy rendesen hűtse a házat sajnos. Visionhoz tudok adni egy hátlap tervet amin van a ventinek hely, nekem most ott van egy noctua de nem töltöttem fel sehova. Nincs semmi hangja, cserébe petg esetében is jól le tudja hűteni a házat.
Nem szép, de hátul van és nem látom :) :

[ Szerkesztve ]

(#1762) AiRLAC válasza brumi1024 (#1758) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem is ez volt az érzésem amikor néztem.
Az a full plate first layer meg elég rondán néz ki :DDD

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1763) fabula válasza Pool_ (#1761) üzenetére


fabula
őstag

Engem érdekelne a vision házhoz a hátlapterv, amin van ventinek hely. Ha megoszotod, akkor előre is köszönöm. Én is akartam egyet tervezni, de ha már más megcsinálta ... :D .

(#1764) brumi1024 válasza AiRLAC (#1762) üzenetére


brumi1024
veterán

Nagyon, plane, hogy elotte neztem egy videot a Prusa XL-rol, az ottani full plate first layer kicsit mashogy nezett ki. ;] Szoval nem tunik indokoltnak az allitas (es kep az XL-rol), hogy jobb lesz bizonyos mas nyomtatoknal olcsobban.

(#1765) fabula válasza Rilken (#1760) üzenetére


fabula
őstag

Én MC fanhoz ezt használom: [link]

(#1766) brumi1024 válasza Pool_ (#1761) üzenetére


brumi1024
veterán

X1-en is erdemes athelyezni a ventit egy hasonlo megoldassal, mint amit fabula linkelt felettem.

(#1767) Pool_ válasza brumi1024 (#1766) üzenetére


Pool_
tag

Ezt nem tudom mire írod, én nem írtam az MC fan-ról.

(#1768) brumi1024 válasza Pool_ (#1767) üzenetére


brumi1024
veterán

Felrement a valasz, az eggyel korabbi hsz-re akartam.

(#1769) Rilken válasza Pool_ (#1761) üzenetére


Rilken
lelkes újonc

Nagyon köszönöm a részletes infót!
A hátlapterv engem is érdekelne!

#1765: Köszönöm, nézegettem korábban én is. Jól rémlik, hogy ez jó a Gdstime 4010-es ventillátorhoz is?

[ Szerkesztve ]

(#1770) fabula válasza Rilken (#1769) üzenetére


fabula
őstag

Igen jó, nekem is az van benne.

(#1771) Pool_ válasza Rilken (#1769) üzenetére


Pool_
tag

(#1772) fabula válasza Pool_ (#1771) üzenetére


fabula
őstag

Köszönöm :R !

(#1773) AiRLAC válasza poli27 (#1596) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van esetleg egy linked ahhoz a tartóhoz, amiben a hőmérséklet LCD van az utolsó képen?
Megjött az LCD meg a ventiszabályzó is, lassan nyomtatom hozzá az összes komponenst.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1774) fabula válasza AiRLAC (#1773) üzenetére


fabula
őstag

Éan az előlapra tenném, hogy könnyen lehessen állítani hőmérséklet kapcsolási értéket, pl. valahogy így: [link] .

[ Szerkesztve ]

(#1775) AiRLAC válasza fabula (#1774) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, köszi, ezt láttam (az a nem középre igazított kijelzője okozott is némi szemrángást az OCD-mnek :DDD), de nekem jó ott belül :)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1776) fabula


fabula
őstag

Tudjátok esetleg hol lehet elfogadható áron venni PETG-CF szénszálas filamentett itthon?
Esetleg külföldről, lehetőleg EU-ból?

(#1777) snowman válasza fabula (#1776) üzenetére


snowman
tag

Itt az aprón vettem Master3D-től Eryone PETG-CF-et, szerintem nagyon jó anyag.

(#1778) brumi1024 válasza fabula (#1776) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak hogy itt is legyen vélemény: Bambu féle PETG-CF is jó. :K

(#1779) fabula válasza snowman (#1777) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, de már nincs neki, sajnos.
Ui: Most megint ránéztem, tegnap még nem volt, ma már van, rendeltem is 2 kg-ot gyorsan. Köszi az infót az anyag minőségéről :R . Az ára is jó.

[ Szerkesztve ]

(#1780) fabula válasza brumi1024 (#1778) üzenetére


fabula
őstag

Köszi, de az Eryone olcsóbb és snowman szerint jó anyag :) .

(#1781) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Mik a tapasztalatok itt a 0.6 hardened nozzle-val? Lehet ezt mindennapi használatra kb. mindenhez használni? Thomas Sanladerer videója miatt gondolkodom rajta.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1782) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

[fw downgrade] lehetséges már :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1783) brumi1024 válasza AiRLAC (#1781) üzenetére


brumi1024
veterán

Gyari profilokkal nincs nagy sebessegelony, flowrate limital foleg mar 0.4-nel is. Nekem van, de PET-CF/PETG-CF illetve a wood/stonefill PLA-khoz hasznalom csak.

(#1784) axlfsi válasza brumi1024 (#1783) üzenetére


axlfsi
veterán

Pont erre gondoltam én is, hogy a gyakorlatban nem jutunk (időbeli) előnyhöz vele, mert már máshol van a szűk keresztmetszet (flow rate).
Azért egy alapos tesztet néznék... én mellesleg vettem komplett hotendet (hardened) 0m4 és 0.8-ból, de még nem jutottam tesztelni. A 0.8 talán hozhat némi változást, de kicsit kétkedem is, hogy sokat és ha túlmelegítem a PLA-t az esetleges flow rate könnyítés miatt, akkor egyéb problémák jelentkeznek majd(?)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1785) fabula válasza axlfsi (#1784) üzenetére


fabula
őstag

Elég hamar lassú lett neked a gyors Bambu :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#1786) fabula válasza axlfsi (#1784) üzenetére


fabula
őstag

Amúgy Alis hotend-el és a hozzávaló réz Alis cht nozzle-vel 48 mm3/s-el tudtak PETG-t nyomtatni hibátlanul a P1P-vel, ha már gyorsítani akarsz. A hotend itt van pl.: [link] .

Image

Image

[ Szerkesztve ]

(#1787) axlfsi válasza fabula (#1785) üzenetére


axlfsi
veterán

Ja, dehogyis! :B ...csak gondoltam majd jó lesz valamire, just for fun (mindenképp komplett hotendet akartam, h legyen még tarcsiban, ha baj van, muszáj, kellhet, akkor venti és fűtőszál is ott van rajta, át tudom szerelni, de adott esetben, rápróbálhatok más méretekre is :K)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1788) fabula


fabula
őstag

Lehet-e a felső rétegre fuzzy skint tenni és ha igen, akkor hogyan? Akár hogyan nézem, csak az oldalfalakra tesz a szeletelő, ha bekapcsolom (Orca, Bambu Studio, Prusa Slicer), a legfelső sík rétegre nem, pedig én ott is szeretném mintázni.

[ Szerkesztve ]

(#1789) brumi1024 válasza fabula (#1788) üzenetére


brumi1024
veterán

Nincs tudtommal fuzzy a felső rétegre, de Hilbert Curve ad egy textúrát a tetejének, azt megpróbálhatod.

[ Szerkesztve ]

(#1790) poli27


poli27
Topikgazda

(1) Facebook Ez marha jó :) Láttátok már?
Color Lithophane Maker
You need White, Cyan, Magenta and Yellow filaments. The filament listed on the website wasn't available for some of them so I ended up using these, color match seems pretty good:Cyan: https://amzn.to/44Jl0RkMagenta: https://amzn.to/429KANvYellow: https://amzn.to/428bw0aWhite: https://amzn.to/42rybUT (Bambu white works fine too)

(#1791) Silent77 válasza poli27 (#1790) üzenetére


Silent77
veterán

Nem színesbe, de csináltam nem rég jó párat. Nagyon tetszenek. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#1792) fabula válasza brumi1024 (#1789) üzenetére


fabula
őstag

És azt hogyan kell?

(#1793) axlfsi válasza poli27 (#1790) üzenetére


axlfsi
veterán

Az komooooly! :)
... ezt amúgy vajon úgy is nyomtathatta, ahogy lehúzza a bedről: fektetve?? :F

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1794) brumi1024 válasza fabula (#1792) üzenetére


brumi1024
veterán

Strength -> Top/Bottom shells alatt Top surface pattern, a legorduloben pedig ott lesz a Hilbert Curve.

(#1795) brumi1024


brumi1024
veterán

Hasznos kiegeszites a start code-hoz, ha valaki ABS-t/ASA-t nyomtatna:

;===== HEAT SOAK ====================
{if (filament_type[initial_tool]=="ASA")  || (filament_type[initial_tool]=="ABS") || (filament_type[initial_tool]=="PA-CF") || (filament_type[initial_tool]=="PAHT-CF") }
    M190 S110 ; wait for bed temp at 110ºc
    M140 S110 ; set bed temp at 110ºc
    M106 P2 S255 ; turn ON aux fan at full speed
    M106 P3 S0 ; turn OFF chamber fan
    G4 S99 ; wait 1min30sec or 90 seconds
    G4 S99 ; wait 90 seconds
    G4 S99 ; wait 90 seconds
    G4 S99 ; wait 90 seconds
    G4 S99 ; wait 90 seconds
    G4 S99 ; wait 90 seconds    
    M106 P2 S0 ; turn OFF aux fan
{endif}

Par percet var 110 fokos agy mellett a hoigenyesebb/felhajlasra alkalmas anyagoknal. Igy X1C-n 50 fokos kamrahomersekletet el tudtam erni. Erdemes elotte home-olni a Z tengelyt, hogy kisebb teret kelljen futenie.

(#1796) fabula válasza brumi1024 (#1794) üzenetére


fabula
őstag

Köszönöm :R !

(#1797) fabula válasza brumi1024 (#1795) üzenetére


fabula
őstag

Ez P1P-n is működik? A P1P asztala elméletileg csak 100 C-ig fűthető.

(#1798) brumi1024 válasza fabula (#1797) üzenetére


brumi1024
veterán

Elvileg kellene, az S110-eket átírva S100-ra, illetve a chamber fan elhagyható.

(#1799) poli27 válasza fabula (#1797) üzenetére


poli27
Topikgazda

Mert szoftveresen le van butítva....
Ha sok ABS meg társait nyomtatnék, csinálnék egy adaptert egy hajszárítónak, amivel fel tudom fűteni a házat :) Azért az egy ilyen pici helyet igazán fel tud fűteni :)

(#1800) poli27


poli27
Topikgazda

ToroSpin TURBO by Kocyns | Download free STL model | Printables.com

Egy jó gyerekjáték az 5 éves fiam le se teszi :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.